Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zoban & závody30.12.2010
http://www.ceskatelevize.cz /ivysilani/310297370070017-sport-v-regionech/
 Re: Zoban & závody30.12.2010
Díky za echo, opět jsem to přidal na konec článku. Letos to lezení v televizi docela jede;)

 foto dne30.12.2010
Ahoj,
to foto dne neni z Adru, ale z Prachova a ti dva lezci sedi na vrcholu Capky:-)
Liza
 Re: foto dne30.12.2010
Díky moc, doplnil jsem to.

 Vzhled webových stránek30.12.2010
Chtěl bych se zeptat, zda je nutné, aby šířka hlavního rámce webových stránek Lezce byla pouhých 770 pixelů ? Je to všechno zbytečně namačkáno uprostřed a vpravo vlevo široké modré pruhy. Neuvažujete o tom, že byste udělali šířku dynamickou podle okna pro
 Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
NIKDY!!
kde je ucta k tradicim?
Co na to klasici?
  Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
Hlavně doufám že na klávesnici píšou bez maglajzu!!! :-D
   Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
a mají myš připojenou přes seriový port a monochromatický monitor 640 x 400 pixelů !!!
    Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
No o jednom kompu se sériovou myší vím, a můžu Tě ujistit, že normálně funguje :))
     Re: Vzhled webových stránek31.12.2010
o tom nepochybuju - nedávno jsem jeden takový s win 95 zapnul po x letech a fungoval bez problémů :)
 Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
Sirka stranek je jedna vec a urcite by bodlo to co navrhujes. Mel bych i dalsi vylepseni typu "
  Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
dneska by stacilo kdyby foto dne nebylo veliky jako koberec v obyvaku, taky se mi po prokliknuti fot
   Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
no vidíš- já bych si zase zvětšený foto dne chtěl dát na zeď do obejváku vedle sharmy a gullicha:)
    Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
oh bóóže- uý je tam jiný:( to ze šárky, samozřejmě. miluju divokou přírodu a hladký stěny..
  Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
mě by stačilo ke štěstí aby odkaz fungoval jako odkaz bez toho abych ho musel někam kopírovat a maza
   Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
Mně by stačilo ke štěstí,kdyby do diskuse pod jakýkoliv článek musel být diskutér registrovaný.Množs
    Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
souhlas s registraci... + body za obtiznost cesty, nikoliv za muj pocit (uprava klasifikace) o obtiz
     Re: web a body building30.12.2010
takze body za pocit nekoho jineho, treba nakyho egoistickyho navrtavace cest co si mysli ze klasifi
 Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
Máme téměř připravenou verzi Lezce, kde už je výrazné rozšíření, asi nejvýraznějším vylepšením bude
  Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
Super. Presto bych se primlouval, aby vyse zminena vylepseni (tj rychlejsi zapis do denicku a snadne
  Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
"alespoň 1000 pixelů, které je dnes snad už všude minimum" - všechno, jen tohle prosím NE.
   Re: Vzhled webových stránek31.12.2010
Ne, to si fakt neprohlížím, v takové nouzi jsem ještě nebyl ;) Na PDA mám 320 pixelů, takže to je úp
  Re: Vzhled webových stránek31.12.2010
a rozjet někde betaverzi pro otestování?
   Re: Vzhled webových stránek31.12.2010
Někdo by měl opravit chyby v žebříčku na lezci.cz. Leda že by si někdo psal přelezy z minulýho život
    Re: Vzhled webových stránek01.01.2011
Když jsem si občas zapisoval do deníčku nějaký dávný přelez (do deníčku, žebříčku by se to nedotklo)

 holental29.12.2010
zdar, mate nekdo zkusenosti s lezenim v holentalu ted v zime? zajimalo by me kolik je tam snehu a jestli se daji lezt aspon lehci cesty tak do 5ti uiaa, teploty kolem nuly mi nevadi, spis me zajima stav toho snehu, popripade v jakem stavu je tam ta ferata
 Re: holental02.01.2011
Zdarec, tak z Hoellentalu jsme se včera vratili. Ferrata šla akorát přes sněhovoledová pole se šiknu
 Re: holental02.01.2011
Lezli jsme tam v zimě několikrát v prosinci a lednu,cesty od 5 do 7+.V kolmém a převislém byla skála

 stena29.12.2010
Ahoj . Nema nekdo zkusenosti s MFP / multifinkcni panely / pro vyrobu bouldrovky ? Diky .

 Prošlápnutí lezeček29.12.2010
Ahojte, koupil jsem si (Triop Tiger, zatím jen na lezení na umělé stěně, s lezením začínám) lezečky, ale co jsem zjistil až po pár hodinách použití je to, že mne dost palčivě tlačí na levý kloub na palci -- asi mám asymetrické nohy, protože pravý je v poř
 Re: Prošlápnutí lezeček29.12.2010
obuj je na chvíli doma a to místo kde to tlačí napusť vodou a nech tvarovat dle nohy. přeji hodně št
  Re: Prošlápnutí lezeček29.12.2010
Ja som si obul tenkú ponožku, namočil trochu do vody a obul lezky. Po dvoch večeroch u filmu boli ok
 Re: Prošlápnutí lezeček29.12.2010
To máš tak...
1) Ne každá lezka padne na každou nohu...
2) Pro začátečníka je těžké od
  Re: Prošlápnutí lezeček30.12.2010
To sou kecy, že nová lezka tlačí na kloubu ještě není důvod hned ji vyhazovat, viz komenty výše.
  Re: Prošlápnutí lezeček30.12.2010
Osobne si myslim, ze kvalitnejsich a drahsich lezeciek je na umelu stenu skoda. Tieto Triop Tiger, a
  Re: Prošlápnutí lezeček30.12.2010
:-D Triopy sou dost šrot tos mě docela rozesmal :-D, kdy už si konečně uvědomíte že lezt se da i něč
   Re: Prošlápnutí lezeček01.01.2011
Taky mám triopy (rap new) a musím se jich zastat. Mám je dokonce podražený, a vyhovujou mě. Když byl
    Re: Prošlápnutí lezeček01.01.2011
JE to zial o znacke. Mam triopy 2 pary, jedny z nich ako svoje najpouzivanejsie lezky. Neskor som si
     Re: Prošlápnutí lezeček01.01.2011
Tak Triopy maji lezky ve vibramu uz 3-4 roky :-D a moje Triopky Conga sou naprosto precizni lezecky
      Re: Prošlápnutí lezeček02.01.2011
Zistil som, ze som minule lezcov mystifikoval, saltic na vibram neprechadza - len jeden/dva modely m

 Nehty na nohou29.12.2010
Ahoj, zajímalo by mě, jak ošetřujete své nehty na nohou? Z lezeček se mi nehty lámou a dvojí a následně se odlupují, i když je mám zastřihnuté na maximum. Ptám se proto, že neznám žádný návod či přípravek na ošetření těchto problémů. Ani jsem nikde nedohl
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
To vypadá na nějakou mykozu, zajdi na kožní. Nebo do nějakého kosmeťáku.
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
Taky si myslím, že to není normální, s nehty na nohou mám problém jen když je nechám trochu přerůst
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
nemas ty lezecky moc velky?
  Re: Nehty na nohou29.12.2010
... nebo proste blby. Ze bys tema nehtama pri lezeni ryla do lezecky. Jinak, bezny tem tvuj problem
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
Mam dost maly lezecky, uz jsem z nich mel i kuri oko a nehty maji tendenci se lamat. Ale neni to tak
  Re: Nehty na nohou29.12.2010
...sami nejste, zajděte si na manikůru a bude vám líp;)
   Re: Nehty na nohou29.12.2010
pedikuru :)
 Re: Nehty na nohou30.12.2010
Stejné problémy mám od koupě nových (sportovnějších) lezeček. Mykóza to fakt není. Zdvojený a odlup
  Re: Nehty na nohou30.12.2010
mám poškozený lůžko na dvou prstech u nohou a nijak mi to nevadí, nehet se se mi pravidelně odlupuje
 Re: Nehty na nohou31.12.2010
Jop, jednu dobu jsem si je moc nestrihal, abych mel mensi lezky ( :-D :-D ), a zacalo se mi to stava

 chata29.12.2010
Zdar, nemáte info jestli je už v provozu hotel Sliezsky dom? Nebo od kdy bude? Na stránkách jsem jen vycet ze se ma ted nekdy znovu otvirat. Dík Spidy

 Bufo28.12.2010
Nevíte někdo kde by se v Praze daly koupit lezačky Bufo? Díky za info.
Jirka
 Re: Bufo29.12.2010
na bufo se vykašli, nic horšího se neprodává
  Re: Bufo31.12.2010
Ale prodává! Mammut - nikdy více!
 Re: Bufo30.12.2010
při současných cenách pačmág bufo nemá cenu tyto pačmágy kupovat, pačmágy Bufo weapon II koupíš za 1
  Re: Bufo31.12.2010
Nicmene ptal se na to kde, ne zda! Vi teda nekdo, kde jsou v Praze k dostani? Mne jde hlavne o ten v
   Re: Bufo31.12.2010
pačmagy Rock Pillars sú za 1640? tak za to by som nedal ani deravú fusaklu...

 rada27.12.2010
Ahoj
Skoro v každém pískovcovém průvodci je na konci popisu cesty zkratka n.v. nemoh by mi někdo říct co to znamená?
 Re: rada27.12.2010
na vrchol?
  Re: rada27.12.2010
U věží je to tak (u masivů se používá také na temeno). Skoro v každém pískovcovém průvodci je na zač

1   ...   799   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   816   817   818   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Nehty na nohou
Ahoj, zajímalo by mě, jak ošetřujete své nehty na nohou? Z lezeček se mi nehty lámou a dvojí a následně se odlupují, i když je mám zastřihnuté na maximum. Ptám se proto, že neznám žádný návod či přípravek na ošetření těchto problémů. Ani jsem nikde nedohledala žádnou diskuzi na toto téma. Nevěřím, že se s tímto problémem potýkám pouze já. Díky za příspěvky.
rosi14:00:42 29.12.2010
odpovědět 
 Re: Nehty na nohou
To vypadá na nějakou mykozu, zajdi na kožní. Nebo do nějakého kosmeťáku.
14:06:15 29.12.2010
odpovědět 
 Re: Nehty na nohou
Taky si myslím, že to není normální, s nehty na nohou mám problém jen když je nechám trochu přerůst a pak mě v těsných lezečkách vadí a bolí. jinak lezečky mám celkem bolavý a lezu často.
Steve14:52:56 29.12.2010
odpovědět 
 Re: Nehty na nohou
nemas ty lezecky moc velky?
mara15:39:55 29.12.2010
odpovědět 
  Re: Nehty na nohou
... nebo proste blby. Ze bys tema nehtama pri lezeni ryla do lezecky. Jinak, bezny tem tvuj problem neni.
mara15:41:57 29.12.2010
odpovědět 
 Re: Nehty na nohou
Mam dost maly lezecky, uz jsem z nich mel i kuri oko a nehty maji tendenci se lamat. Ale neni to tak hrozny, dusledne striham aby byly co nejmensi. Tim chci jen rict, ze nejsi uplne sama.
Martin16:46:41 29.12.2010
odpovědět 
  Re: Nehty na nohou
...sami nejste, zajděte si na manikůru a bude vám líp;)
17:12:29 29.12.2010
odpovědět 
   Re: Nehty na nohou
pedikuru :)
21:58:42 29.12.2010
odpovědět 
 Re: Nehty na nohou
Stejné problémy mám od koupě nových (sportovnějších) lezeček. Mykóza to fakt není. Zdvojený a odlupující se nehet je poškození lůžka. Naštěstí se zdá, že po 3 měsících si lůžko buď zvyklo nebo botky povolily, každopádně mi konečně zase dorůstají "normální" nehty.
jana19:55:39 30.12.2010
odpovědět 
  Re: Nehty na nohou
mám poškozený lůžko na dvou prstech u nohou a nijak mi to nevadí, nehet se se mi pravidelně odlupuje už pár let, zvykl jsem si a neřeším to, pokud by tě to výrazně bolelo, nebo způsobovalo nějaké problémy, může ti doktor nehet opakovaně strhnout, dokud se lůžko "nesrovná"
lezečky mám vícery a je to vždy stejné, znám i případy, kdy se nehty odlupovaly trekařům z pohorek při dlouhodobém zatížení
black23:01:23 30.12.2010
odpovědět 
 Re: Nehty na nohou
Jop, jednu dobu jsem si je moc nestrihal, abych mel mensi lezky ( :-D :-D ), a zacalo se mi to stavat. Takze tedka pravidelne a dusledne striham a lepsi se to.
Polda11:30:17 31.12.2010
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi