Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Prošlápnutí lezeček29.12.2010
Ahojte, koupil jsem si (Triop Tiger, zatím jen na lezení na umělé stěně, s lezením začínám) lezečky, ale co jsem zjistil až po pár hodinách použití je to, že mne dost palčivě tlačí na levý kloub na palci -- asi mám asymetrické nohy, protože pravý je v poř
 Re: Prošlápnutí lezeček29.12.2010
obuj je na chvíli doma a to místo kde to tlačí napusť vodou a nech tvarovat dle nohy. přeji hodně št
  Re: Prošlápnutí lezeček29.12.2010
Ja som si obul tenkú ponožku, namočil trochu do vody a obul lezky. Po dvoch večeroch u filmu boli ok
 Re: Prošlápnutí lezeček29.12.2010
To máš tak...
1) Ne každá lezka padne na každou nohu...
2) Pro začátečníka je těžké od
  Re: Prošlápnutí lezeček30.12.2010
To sou kecy, že nová lezka tlačí na kloubu ještě není důvod hned ji vyhazovat, viz komenty výše.
  Re: Prošlápnutí lezeček30.12.2010
Osobne si myslim, ze kvalitnejsich a drahsich lezeciek je na umelu stenu skoda. Tieto Triop Tiger, a
  Re: Prošlápnutí lezeček30.12.2010
:-D Triopy sou dost šrot tos mě docela rozesmal :-D, kdy už si konečně uvědomíte že lezt se da i něč
   Re: Prošlápnutí lezeček01.01.2011
Taky mám triopy (rap new) a musím se jich zastat. Mám je dokonce podražený, a vyhovujou mě. Když byl
    Re: Prošlápnutí lezeček01.01.2011
JE to zial o znacke. Mam triopy 2 pary, jedny z nich ako svoje najpouzivanejsie lezky. Neskor som si
     Re: Prošlápnutí lezeček01.01.2011
Tak Triopy maji lezky ve vibramu uz 3-4 roky :-D a moje Triopky Conga sou naprosto precizni lezecky
      Re: Prošlápnutí lezeček02.01.2011
Zistil som, ze som minule lezcov mystifikoval, saltic na vibram neprechadza - len jeden/dva modely m

 Nehty na nohou29.12.2010
Ahoj, zajímalo by mě, jak ošetřujete své nehty na nohou? Z lezeček se mi nehty lámou a dvojí a následně se odlupují, i když je mám zastřihnuté na maximum. Ptám se proto, že neznám žádný návod či přípravek na ošetření těchto problémů. Ani jsem nikde nedohl
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
To vypadá na nějakou mykozu, zajdi na kožní. Nebo do nějakého kosmeťáku.
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
Taky si myslím, že to není normální, s nehty na nohou mám problém jen když je nechám trochu přerůst
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
nemas ty lezecky moc velky?
  Re: Nehty na nohou29.12.2010
... nebo proste blby. Ze bys tema nehtama pri lezeni ryla do lezecky. Jinak, bezny tem tvuj problem
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
Mam dost maly lezecky, uz jsem z nich mel i kuri oko a nehty maji tendenci se lamat. Ale neni to tak
  Re: Nehty na nohou29.12.2010
...sami nejste, zajděte si na manikůru a bude vám líp;)
   Re: Nehty na nohou29.12.2010
pedikuru :)
 Re: Nehty na nohou30.12.2010
Stejné problémy mám od koupě nových (sportovnějších) lezeček. Mykóza to fakt není. Zdvojený a odlup
  Re: Nehty na nohou30.12.2010
mám poškozený lůžko na dvou prstech u nohou a nijak mi to nevadí, nehet se se mi pravidelně odlupuje
 Re: Nehty na nohou31.12.2010
Jop, jednu dobu jsem si je moc nestrihal, abych mel mensi lezky ( :-D :-D ), a zacalo se mi to stava

 chata29.12.2010
Zdar, nemáte info jestli je už v provozu hotel Sliezsky dom? Nebo od kdy bude? Na stránkách jsem jen vycet ze se ma ted nekdy znovu otvirat. Dík Spidy

 Bufo28.12.2010
Nevíte někdo kde by se v Praze daly koupit lezačky Bufo? Díky za info.
Jirka
 Re: Bufo29.12.2010
na bufo se vykašli, nic horšího se neprodává
  Re: Bufo31.12.2010
Ale prodává! Mammut - nikdy více!
 Re: Bufo30.12.2010
při současných cenách pačmág bufo nemá cenu tyto pačmágy kupovat, pačmágy Bufo weapon II koupíš za 1
  Re: Bufo31.12.2010
Nicmene ptal se na to kde, ne zda! Vi teda nekdo, kde jsou v Praze k dostani? Mne jde hlavne o ten v
   Re: Bufo31.12.2010
pačmagy Rock Pillars sú za 1640? tak za to by som nedal ani deravú fusaklu...

 rada27.12.2010
Ahoj
Skoro v každém pískovcovém průvodci je na konci popisu cesty zkratka n.v. nemoh by mi někdo říct co to znamená?
 Re: rada27.12.2010
na vrchol?
  Re: rada27.12.2010
U věží je to tak (u masivů se používá také na temeno). Skoro v každém pískovcovém průvodci je na zač

 foto dne27.12.2010
Parádní foto (obrázek) dne. Dramatcky nastíněná situace lezoucího manželského páru. Ona blondýna chce na ten kopec vlevo ,ale týpek s tím vůbec nesouhlasí. Má na dosah top. Vůbec mě nevadí, že obrázek je metodicky špatně. Možná to byl autorův záměr poukáz
 Re: foto dne27.12.2010
Shledávám jistou podobnost s loňským PFkem ;-)
 Re: foto dne28.12.2010
Pane Kubo, Vas vyklad mi ozrejmil mnohe predtym netusene suvislosti. Mna skor zaujalo, do akej miery
  Re: foto dne29.12.2010
ficeli na magu...:)

 rada27.12.2010
čau, můžete doporučit nějakou pěknou trasu na Gerlach? Dík
 Re: rada28.12.2010
Ahoj na Gerlach jsem lezl Kuchařovu cestu, celkem hezký lezení v pevný skále.
více na

 ledy jizerky26.12.2010
ahoj,
měl bych dotaz, jakej je tedka stav v jizerkách na štedrý den to docela odtávalo, alespon v nížinách, nemáte někdo nějaké info? díky

 lady na slovensku26.12.2010
ahoj, neviete co urobilo oteplenie s ladmy v kralovanoch, kvacanoch pripadne raji? alebo mate este nejaky iny tip?
 Re: lady na slovensku26.12.2010
čo asi tak teplo môže spraviť s ľadom... ťažká otázka...
  Re: lady na slovensku27.12.2010
Ty vole to je odpověď hodná Slováka...
   Re: lady na slovensku27.12.2010
debile, aj vypatlanému čehúňovi ako si ty musí dôjsť, že po týždni teplôt nad nulou tie ľady už nebu
    Re: lady na slovensku27.12.2010
aspoň je vidieť že debil sa nájde aj na Slovensku aj v Česku
    Re: lady na slovensku27.12.2010
Chybí ti tam ještě 4x <-> , Iljo Muromče...;)
 Re: lady na slovensku28.12.2010
Tak diskuteri na lezci sa zase predviedli ...

Chvilkove mierne oteplenie ladu nemusi
  Re: lady na slovensku28.12.2010
Cau, vcera jsme si prosli Janosikovy diey a led tam moc nebyl. Mylslim, ze Kralovany asi jeste taky
  Re: lady na slovensku28.12.2010
Zlatý môj, "chvilkove mierne oteplenie" nerovná sa siedmym dňom s teplotami okolo 10 °C. (
   Re: lady na slovensku28.12.2010
Podle fotek ze Suché Belé od Kamarádky voda teče vesele dál. Např. Misové vodopády mají jen námrazu

 Hard Moves-závody v Německu26.12.2010
Němci musí mít vše dost dokonalé. Další info na: www.hard-moves.de . Zajímavé. Němcům organizátoři nejspíš nechybí.

1   ...   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   816   817   818   819   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Nehty na nohou
Ahoj, zajímalo by mě, jak ošetřujete své nehty na nohou? Z lezeček se mi nehty lámou a dvojí a následně se odlupují, i když je mám zastřihnuté na maximum. Ptám se proto, že neznám žádný návod či přípravek na ošetření těchto problémů. Ani jsem nikde nedohledala žádnou diskuzi na toto téma. Nevěřím, že se s tímto problémem potýkám pouze já. Díky za příspěvky.
rosi14:00:42 29.12.2010
odpovědět 
 Re: Nehty na nohou
To vypadá na nějakou mykozu, zajdi na kožní. Nebo do nějakého kosmeťáku.
14:06:15 29.12.2010
odpovědět 
 Re: Nehty na nohou
Taky si myslím, že to není normální, s nehty na nohou mám problém jen když je nechám trochu přerůst a pak mě v těsných lezečkách vadí a bolí. jinak lezečky mám celkem bolavý a lezu často.
Steve14:52:56 29.12.2010
odpovědět 
 Re: Nehty na nohou
nemas ty lezecky moc velky?
mara15:39:55 29.12.2010
odpovědět 
  Re: Nehty na nohou
... nebo proste blby. Ze bys tema nehtama pri lezeni ryla do lezecky. Jinak, bezny tem tvuj problem neni.
mara15:41:57 29.12.2010
odpovědět 
 Re: Nehty na nohou
Mam dost maly lezecky, uz jsem z nich mel i kuri oko a nehty maji tendenci se lamat. Ale neni to tak hrozny, dusledne striham aby byly co nejmensi. Tim chci jen rict, ze nejsi uplne sama.
Martin16:46:41 29.12.2010
odpovědět 
  Re: Nehty na nohou
...sami nejste, zajděte si na manikůru a bude vám líp;)
17:12:29 29.12.2010
odpovědět 
   Re: Nehty na nohou
pedikuru :)
21:58:42 29.12.2010
odpovědět 
 Re: Nehty na nohou
Stejné problémy mám od koupě nových (sportovnějších) lezeček. Mykóza to fakt není. Zdvojený a odlupující se nehet je poškození lůžka. Naštěstí se zdá, že po 3 měsících si lůžko buď zvyklo nebo botky povolily, každopádně mi konečně zase dorůstají "normální" nehty.
jana19:55:39 30.12.2010
odpovědět 
  Re: Nehty na nohou
mám poškozený lůžko na dvou prstech u nohou a nijak mi to nevadí, nehet se se mi pravidelně odlupuje už pár let, zvykl jsem si a neřeším to, pokud by tě to výrazně bolelo, nebo způsobovalo nějaké problémy, může ti doktor nehet opakovaně strhnout, dokud se lůžko "nesrovná"
lezečky mám vícery a je to vždy stejné, znám i případy, kdy se nehty odlupovaly trekařům z pohorek při dlouhodobém zatížení
black23:01:23 30.12.2010
odpovědět 
 Re: Nehty na nohou
Jop, jednu dobu jsem si je moc nestrihal, abych mel mensi lezky ( :-D :-D ), a zacalo se mi to stavat. Takze tedka pravidelne a dusledne striham a lepsi se to.
Polda11:30:17 31.12.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1463 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi