Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231168 cest
Nové přelezy:
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9

Stěny
Makak LBC - zrušena - Liberec
Sokol Nymburk - Nymburk
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Ksport - Třinec
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ťan Šan-Bayankol04.01.2011
Ahoj, v létě bychom rádi na Ťan Šan a to především do údolí Bayankol a na vrcholy Bayankol a Mramornaja stena. Nebyl ste tam někdo v poslední době? Budu rád za veškerý informace, který bude někdo schopnej poskytnout. Kdyžtak je prosím pište sem nebo mě na

 bouldermatka-Paddy Moonwalk,Eclipse - pevnost zipu04.01.2011
Jaké máte prosím zkušenosti se zipem na bouldermatkách Ocůn Moonwalk nebo Eclipse? Lezete i se sepnutou bouldermatkou, nebo to máte vždy rozepnuté? Přijde mi, že ten zip nemůže moc vydržet pokud by se lezlo se zapnutým.
 Re: bouldermatka-Paddy Moonwalk,Eclipse - pevnost zipu05.01.2011
Naprosto bez problémů, v životě jsem ho při lezení nerozepínal a drží...

 Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
Ahoj, můžete prosím někdo mrknou na moje lano, na fotce jsou dva prameny lana jedno čistounké a druhé špinavé jako prase, mě by to nevadilo jen kdybych pak při jištění neměl dlaně jak HAVÍŘ ! víte proč se to děje? často lezeme na rybu, tak se asi lano špi
 Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
To je hliník z jistítka a karabin.
  Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
:D:D:D
 Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
Neválej lano v prachu na zemi, ale dávej ho na plachtu. Samozřejmě dural uvolňuje špínu jako všechno
 Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
mas neco proti havirum?! :-D
  Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
Dík dík, takže je to tak jak jsem si myslel :( ... achjo. Budem asi muset mín rybařit :D . Ps: Nic p
   Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
Stejně si je usereš při slaňování, nebo spouštění. Báť báť. Ale je to čistá špína ;)
 Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
Pořiď si karabinu s kladkou DMM REVOLVER do exprdky, přes kterou rybaříš. Pomůže to, šetří to lano,
  Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
Martas - oznamujem ti prevratnu vec, ktoru si asi aj tusil, ale je tazke si to hned priznat. Vo svoj
   Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
kladka ve vratnym bodu je pitchovina!!! maximálně použít "rybařící blok jako třeba prodává sing
    Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
To co vyrábí S/R (na jištění TR) se jmenuje RedBlock, nevím jestli je tam rozdíl v tření, ale hlavně
     Re: Lano špinavé že by jeden blil05.01.2011
Jo, lano na stěnu mám taky špinavé jak cip, i ostatní lidi, všichni jistíme nečím jiným..
 Re: Lano špinavé že by jeden blil05.01.2011
Jenom bych rád doplnil pár věcí.

- Lano samotné hliníkové karabiny a jistítka praktic
  Re: Lano špinavé že by jeden blil05.01.2011
Je zvlastni jak moc jste zde vsichni temer uplne mimo.
To bude asi tou ceskou lezeckou chudob
   Re: Lano špinavé že by jeden blil05.01.2011
Martasi ja to furt hovorim: si zena. 1) Spinave veci sa nevyhadzuju, ale vycistia sa a pouzivaju sa
    Re: Lano špinavé že by jeden blil06.01.2011
Myslim si ze budes ten slovutny tokok M. co uz tady kdysi ze sebe udelal pablba. nejen, ze nemas slo
     Re: Lano špinavé že by jeden blil06.01.2011
1) Mrtasi never tomu ze lano sa neodporuca cistit ani prat. Len sa to neodporuca robit idiotsky - dr
      Re: Lano špinavé že by jeden blil06.01.2011
Ty, počuj, a čo keď chcel napísať "kokot"? ;)))
       Re: Lano špinavé že by jeden blil07.01.2011
tak to mal napisat. Ale to mohol napisat len Doktor :DDD

 Mačky Petzl Dartwin04.01.2011
Zdar, má někdo nějakou zkušenost s lezením ledopádů na mačkách Dartwin(dva hroty) od Petzla?
Díky, Sam.
 Re: Mačky Petzl Dartwin04.01.2011
pojď do monohrotu
  Re: Mačky Petzl Dartwin20.01.2011
Marv, napsal bys o monohrotu vic?, po dlouhe dobe na dvojhrotu je mam doma pripravene na dalsi vylet

 skialpy itálie03.01.2011
Ahoj. Prosím umí někdo poradit jak je to se skialpinismem v itálii. Jsou zde omezení pohybu na sjezdovkách při stoupání a jak je to s dalším pohybem po horách.
Děkuji. Oblast sella ronda.
 Re: skialpy itálie03.01.2011
Když budeš stoupat prostředkem sjezdovky, tak Tě sebere speciální policejní jednotka na lyžích. Někt
  Re: skialpy itálie04.01.2011
Jj, na boku sjezdovky je to OK, ale dávat pozor.

 Bad Gastein 03.01.2011
Podmínky v Bad Gasteinu (29-30.12.2010) - nejsou nejlepší, většina ledů v pátém či šestém stupni není nateklá.
Eisarena – Federweiss-Fall má velmi dobré podmínky, Seidenraumpe – horní část je úplně bez ledu,Mordor horší podmínky, ale kapku se leze
 tatry, velká studená03.01.2011
1.1.2011 Veverkáč lezitelný natečený tak zpola, Grosuv 100% spodek i vrch, Zahrádky 100%, Led v zákr
  Re: tatry, velká studená03.01.2011
No nevím, nevím...
  Re: tatry, velká studená03.01.2011
J|j, lidí mraky.
  Re: tatry, velká studená03.01.2011
Na zahrádkách bych se bál, aby to bylo celý prorostlý...jednou se tam s námi utrhlo...
   Re: tatry, velká studená03.01.2011
Byly jsme tam a šlo to.
  Re: tatry, velká studená03.01.2011
Máte někdo zkušenosti s dolézáním žlabů nad Grossem?
   Re: tatry, velká studená03.01.2011
Nic moc...

 článek o Geyikbayiri03.01.2011
Snad tímto nenaštvu adminy LEZCE, ale na konkurenčních stránkách je zajímavý článek s informacemi o lezení v Geyikbairyi v Turecku.

 ledolezení03.01.2011
Ledy zítra či v pátek (zapomněl jsem tel) 737362865
 Re: ledolezení03.01.2011
A kam by to bylo...

 ledolezení03.01.2011
Sháníme na zítra nebo na pátek dva ledolezce. Odjezd z Prahy.

 Foto dne03.01.2011
Přemýšlím, jestli to je TO krásné, skryté, ledové místo nedaleko severomoravské metropole, nebo je to někde jinde... :-) Už jsem tam pár let nebyl, ale vypadá to povědomě...
 Re: Foto dne03.01.2011
Jj, severní Morava je přesně ten kout světa :-)
  Re: Foto dne03.01.2011
Ahoj Oto, že jsem tak smělý...Mohl by jsi mi prosím poskytnout nějaké info ohledně toho ledu? Jsem z
   Re: Foto dne03.01.2011
Je to malé, je to krásne, není to vhdoné pro začátečníky neb to hned rozbijí. Neprozrazovat!!!!!!!!!
    Re: Foto dne03.01.2011
Fotomontáž !!!!!
     Re: Foto dne03.01.2011
Ale povedená! ;-)
   Re: Foto dne03.01.2011
Asi tak, ledopád je soukromý a veřejnosti uzavřený, na moravě to není.
    Re: Foto dne03.01.2011
:D :D :D :D :D :D :D
     Re: Foto dne03.01.2011
Já bych Otu nehanil, určitě to dělal z pozitivních pohnutek. Severní Morava je vcelku malá, místním
    Re: Foto dne03.01.2011
:D :D :D :D :D :D :D
     Re: Foto dne03.01.2011
Morováci máte smůlu na Moravě to opravdu není a ledopád je navíc soukromý ;)
     Re: Foto dne03.01.2011
Máme tu jednu výstavní ukázku klasické české povahy: "Vím o dobrym ledu, ale neřeknu Vám to, pr
      Re: Foto dne03.01.2011
Tak zrovna Pražáci patřící do té soukromé části tam můžou ;-)
A myslím, že kdyby sis udělal l
      Re: Foto dne03.01.2011
Jinak to totiž v Čechách ani nejde. Třeba v Českým ráji se letos na pískách najdou opravdu pěkný a d
      Re: Foto dne03.01.2011
No ono vis, pokud to je ten led co si myslim, ze je tak je udelanej umele. Udelat tam potrubi a star
       Re: Foto dne03.01.2011
No ale na soukromem pozemku to vazne neni, leda ze by se za ty 3 roky co sem tam byl naposledy neco
        Re: Foto dne03.01.2011
No na soukromem pozemku to teda je na 100 % .
         Re: Foto dne03.01.2011
A já vím kde to je, VČ, u jednoho města nad řekou, na 3 písmena?:-) A na soukromým pozemku to je, to
          Re: Foto dne03.01.2011
Struktura skály mě je totiž víc než známá:-)
           Re: Foto dne03.01.2011
Vida a já se domníval, že to je SM kousíček od O směrem na H v obci D :-)
            Re: Foto dne03.01.2011
Je to soukromej pozemek a vámi opovrhovaní Pražáci to celý vymysleli a udělali. Takže peška mají hla
             Re: Foto dne03.01.2011
Kurde to sem netušil, že Liban je z Prahy, ja myslel, že z Frydku :-)
            Re: Foto dne03.01.2011
Děhylov?
             Re: Foto dne03.01.2011
dehylov nedehylov ale takto se na mackach v ledu nestoji - na spickach jako pero...jaj...pekne patic
 Re: Foto dne04.01.2011
No ty koky. Tak si dycky říkám, že můžu být vlastně rád, že ledy nelezu a nemusim každou zimu řešit
  Re: Foto dne04.01.2011
Po přečtení všech příspěvků:-)
Děkuji Mírovy a Nikince:-)
Mě to konečně trklo:-)))
   Re: Foto dne05.01.2011
Jéé čau Michale, kde my se všude nesejdem:-DD

1   ...   798   799   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   816   817   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Mačky Petzl Dartwin
Zdar, má někdo nějakou zkušenost s lezením ledopádů na mačkách Dartwin(dva hroty) od Petzla?
Díky, Sam.
Sam10:25:43 04.01.2011
odpovědět 
 Re: Mačky Petzl Dartwin
pojď do monohrotu
Marv14:19:40 04.01.2011
odpovědět 
  Re: Mačky Petzl Dartwin
Marv, napsal bys o monohrotu vic?, po dlouhe dobe na dvojhrotu je mam doma pripravene na dalsi vylet do lomu.
 asketa11:18:11 20.01.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192413)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Vesnická památková zona VI Skály u Kamenického šenova
Olympijská vesnice VIIc Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi