LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231168 cest
Nové přelezy:
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9

Stěny
Provide Wall - není v provozu - Dolní Chřibská
Hala TSC - Turnov
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ťan Šan-Bayankol04.01.2011
Ahoj, v létě bychom rádi na Ťan Šan a to především do údolí Bayankol a na vrcholy Bayankol a Mramornaja stena. Nebyl ste tam někdo v poslední době? Budu rád za veškerý informace, který bude někdo schopnej poskytnout. Kdyžtak je prosím pište sem nebo mě na

 bouldermatka-Paddy Moonwalk,Eclipse - pevnost zipu04.01.2011
Jaké máte prosím zkušenosti se zipem na bouldermatkách Ocůn Moonwalk nebo Eclipse? Lezete i se sepnutou bouldermatkou, nebo to máte vždy rozepnuté? Přijde mi, že ten zip nemůže moc vydržet pokud by se lezlo se zapnutým.
 Re: bouldermatka-Paddy Moonwalk,Eclipse - pevnost zipu05.01.2011
Naprosto bez problémů, v životě jsem ho při lezení nerozepínal a drží...

 Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
Ahoj, můžete prosím někdo mrknou na moje lano, na fotce jsou dva prameny lana jedno čistounké a druhé špinavé jako prase, mě by to nevadilo jen kdybych pak při jištění neměl dlaně jak HAVÍŘ ! víte proč se to děje? často lezeme na rybu, tak se asi lano špi
 Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
To je hliník z jistítka a karabin.
  Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
:D:D:D
 Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
Neválej lano v prachu na zemi, ale dávej ho na plachtu. Samozřejmě dural uvolňuje špínu jako všechno
 Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
mas neco proti havirum?! :-D
  Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
Dík dík, takže je to tak jak jsem si myslel :( ... achjo. Budem asi muset mín rybařit :D . Ps: Nic p
   Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
Stejně si je usereš při slaňování, nebo spouštění. Báť báť. Ale je to čistá špína ;)
 Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
Pořiď si karabinu s kladkou DMM REVOLVER do exprdky, přes kterou rybaříš. Pomůže to, šetří to lano,
  Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
Martas - oznamujem ti prevratnu vec, ktoru si asi aj tusil, ale je tazke si to hned priznat. Vo svoj
   Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
kladka ve vratnym bodu je pitchovina!!! maximálně použít "rybařící blok jako třeba prodává sing
    Re: Lano špinavé že by jeden blil04.01.2011
To co vyrábí S/R (na jištění TR) se jmenuje RedBlock, nevím jestli je tam rozdíl v tření, ale hlavně
     Re: Lano špinavé že by jeden blil05.01.2011
Jo, lano na stěnu mám taky špinavé jak cip, i ostatní lidi, všichni jistíme nečím jiným..
 Re: Lano špinavé že by jeden blil05.01.2011
Jenom bych rád doplnil pár věcí.

- Lano samotné hliníkové karabiny a jistítka praktic
  Re: Lano špinavé že by jeden blil05.01.2011
Je zvlastni jak moc jste zde vsichni temer uplne mimo.
To bude asi tou ceskou lezeckou chudob
   Re: Lano špinavé že by jeden blil05.01.2011
Martasi ja to furt hovorim: si zena. 1) Spinave veci sa nevyhadzuju, ale vycistia sa a pouzivaju sa
    Re: Lano špinavé že by jeden blil06.01.2011
Myslim si ze budes ten slovutny tokok M. co uz tady kdysi ze sebe udelal pablba. nejen, ze nemas slo
     Re: Lano špinavé že by jeden blil06.01.2011
1) Mrtasi never tomu ze lano sa neodporuca cistit ani prat. Len sa to neodporuca robit idiotsky - dr
      Re: Lano špinavé že by jeden blil06.01.2011
Ty, počuj, a čo keď chcel napísať "kokot"? ;)))
       Re: Lano špinavé že by jeden blil07.01.2011
tak to mal napisat. Ale to mohol napisat len Doktor :DDD

 Mačky Petzl Dartwin04.01.2011
Zdar, má někdo nějakou zkušenost s lezením ledopádů na mačkách Dartwin(dva hroty) od Petzla?
Díky, Sam.
 Re: Mačky Petzl Dartwin04.01.2011
pojď do monohrotu
  Re: Mačky Petzl Dartwin20.01.2011
Marv, napsal bys o monohrotu vic?, po dlouhe dobe na dvojhrotu je mam doma pripravene na dalsi vylet

 skialpy itálie03.01.2011
Ahoj. Prosím umí někdo poradit jak je to se skialpinismem v itálii. Jsou zde omezení pohybu na sjezdovkách při stoupání a jak je to s dalším pohybem po horách.
Děkuji. Oblast sella ronda.
 Re: skialpy itálie03.01.2011
Když budeš stoupat prostředkem sjezdovky, tak Tě sebere speciální policejní jednotka na lyžích. Někt
  Re: skialpy itálie04.01.2011
Jj, na boku sjezdovky je to OK, ale dávat pozor.

 Bad Gastein 03.01.2011
Podmínky v Bad Gasteinu (29-30.12.2010) - nejsou nejlepší, většina ledů v pátém či šestém stupni není nateklá.
Eisarena – Federweiss-Fall má velmi dobré podmínky, Seidenraumpe – horní část je úplně bez ledu,Mordor horší podmínky, ale kapku se leze
 tatry, velká studená03.01.2011
1.1.2011 Veverkáč lezitelný natečený tak zpola, Grosuv 100% spodek i vrch, Zahrádky 100%, Led v zákr
  Re: tatry, velká studená03.01.2011
No nevím, nevím...
  Re: tatry, velká studená03.01.2011
J|j, lidí mraky.
  Re: tatry, velká studená03.01.2011
Na zahrádkách bych se bál, aby to bylo celý prorostlý...jednou se tam s námi utrhlo...
   Re: tatry, velká studená03.01.2011
Byly jsme tam a šlo to.
  Re: tatry, velká studená03.01.2011
Máte někdo zkušenosti s dolézáním žlabů nad Grossem?
   Re: tatry, velká studená03.01.2011
Nic moc...

 článek o Geyikbayiri03.01.2011
Snad tímto nenaštvu adminy LEZCE, ale na konkurenčních stránkách je zajímavý článek s informacemi o lezení v Geyikbairyi v Turecku.

 ledolezení03.01.2011
Ledy zítra či v pátek (zapomněl jsem tel) 737362865
 Re: ledolezení03.01.2011
A kam by to bylo...

 ledolezení03.01.2011
Sháníme na zítra nebo na pátek dva ledolezce. Odjezd z Prahy.

 Foto dne03.01.2011
Přemýšlím, jestli to je TO krásné, skryté, ledové místo nedaleko severomoravské metropole, nebo je to někde jinde... :-) Už jsem tam pár let nebyl, ale vypadá to povědomě...
 Re: Foto dne03.01.2011
Jj, severní Morava je přesně ten kout světa :-)
  Re: Foto dne03.01.2011
Ahoj Oto, že jsem tak smělý...Mohl by jsi mi prosím poskytnout nějaké info ohledně toho ledu? Jsem z
   Re: Foto dne03.01.2011
Je to malé, je to krásne, není to vhdoné pro začátečníky neb to hned rozbijí. Neprozrazovat!!!!!!!!!
    Re: Foto dne03.01.2011
Fotomontáž !!!!!
     Re: Foto dne03.01.2011
Ale povedená! ;-)
   Re: Foto dne03.01.2011
Asi tak, ledopád je soukromý a veřejnosti uzavřený, na moravě to není.
    Re: Foto dne03.01.2011
:D :D :D :D :D :D :D
     Re: Foto dne03.01.2011
Já bych Otu nehanil, určitě to dělal z pozitivních pohnutek. Severní Morava je vcelku malá, místním
    Re: Foto dne03.01.2011
:D :D :D :D :D :D :D
     Re: Foto dne03.01.2011
Morováci máte smůlu na Moravě to opravdu není a ledopád je navíc soukromý ;)
     Re: Foto dne03.01.2011
Máme tu jednu výstavní ukázku klasické české povahy: "Vím o dobrym ledu, ale neřeknu Vám to, pr
      Re: Foto dne03.01.2011
Tak zrovna Pražáci patřící do té soukromé části tam můžou ;-)
A myslím, že kdyby sis udělal l
      Re: Foto dne03.01.2011
Jinak to totiž v Čechách ani nejde. Třeba v Českým ráji se letos na pískách najdou opravdu pěkný a d
      Re: Foto dne03.01.2011
No ono vis, pokud to je ten led co si myslim, ze je tak je udelanej umele. Udelat tam potrubi a star
       Re: Foto dne03.01.2011
No ale na soukromem pozemku to vazne neni, leda ze by se za ty 3 roky co sem tam byl naposledy neco
        Re: Foto dne03.01.2011
No na soukromem pozemku to teda je na 100 % .
         Re: Foto dne03.01.2011
A já vím kde to je, VČ, u jednoho města nad řekou, na 3 písmena?:-) A na soukromým pozemku to je, to
          Re: Foto dne03.01.2011
Struktura skály mě je totiž víc než známá:-)
           Re: Foto dne03.01.2011
Vida a já se domníval, že to je SM kousíček od O směrem na H v obci D :-)
            Re: Foto dne03.01.2011
Je to soukromej pozemek a vámi opovrhovaní Pražáci to celý vymysleli a udělali. Takže peška mají hla
             Re: Foto dne03.01.2011
Kurde to sem netušil, že Liban je z Prahy, ja myslel, že z Frydku :-)
            Re: Foto dne03.01.2011
Děhylov?
             Re: Foto dne03.01.2011
dehylov nedehylov ale takto se na mackach v ledu nestoji - na spickach jako pero...jaj...pekne patic
 Re: Foto dne04.01.2011
No ty koky. Tak si dycky říkám, že můžu být vlastně rád, že ledy nelezu a nemusim každou zimu řešit
  Re: Foto dne04.01.2011
Po přečtení všech příspěvků:-)
Děkuji Mírovy a Nikince:-)
Mě to konečně trklo:-)))
   Re: Foto dne05.01.2011
Jéé čau Michale, kde my se všude nesejdem:-DD

1   ...   798   799   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   816   817   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lano špinavé že by jeden blil
Ahoj, můžete prosím někdo mrknou na moje lano, na fotce jsou dva prameny lana jedno čistounké a druhé špinavé jako prase, mě by to nevadilo jen kdybych pak při jištění neměl dlaně jak HAVÍŘ ! víte proč se to děje? často lezeme na rybu, tak se asi lano špiní o karabinu. Je to normální ? jak tomu lze zabránit ? děkuju

FOTO : http://img148.imageshack.us/img148/6742/lano.jpg

jo a PS: po umytí špiní o 100% víc :D
Rybář15:17:56 04.01.2011
odpovědět 
 Re: Lano špinavé že by jeden blil
To je hliník z jistítka a karabin.
15:24:16 04.01.2011
odpovědět 
  Re: Lano špinavé že by jeden blil
:D:D:D
kml15:44:34 04.01.2011
odpovědět 
 Re: Lano špinavé že by jeden blil
Neválej lano v prachu na zemi, ale dávej ho na plachtu. Samozřejmě dural uvolňuje špínu jako všechno ostatní takže jestli ti vaděj špinavý ruce, kup si rukavice...;)
Jirka15:44:10 04.01.2011
odpovědět 
 Re: Lano špinavé že by jeden blil
mas neco proti havirum?! :-D
16:29:34 04.01.2011
odpovědět 
  Re: Lano špinavé že by jeden blil
Dík dík, takže je to tak jak jsem si myslel :( ... achjo. Budem asi muset mín rybařit :D . Ps: Nic proti havířům :)
Rybář17:11:13 04.01.2011
odpovědět 
   Re: Lano špinavé že by jeden blil
Stejně si je usereš při slaňování, nebo spouštění. Báť báť. Ale je to čistá špína ;)
TujboPefa17:36:44 04.01.2011
odpovědět 
 Re: Lano špinavé že by jeden blil
Pořiď si karabinu s kladkou DMM REVOLVER do exprdky, přes kterou rybaříš. Pomůže to, šetří to lano, ale stejně hodně hliníkovýho sajrajtu se ti na lano nanáší z jistítka. Plachta na zem se předpokládá.
marťas18:43:05 04.01.2011
odpovědět 
  Re: Lano špinavé že by jeden blil
Martas - oznamujem ti prevratnu vec, ktoru si asi aj tusil, ale je tazke si to hned priznat. Vo svojom vnutri SI ZENA. Len ona totiz dokaze napriek vseobecne znamym zakladnym pokynom ohladom bezpecnosti pri lezeni uprednostnit cisto esteticku stranku veci uplne na ukor zdravia a zivota zucastnenych. Do vratneho bodu sa totiz KLADKA DAT NEMOZE!! Vid Schubert I.

A spinave lano? 1) kup si lano tmavej farby, na tom to nebude vidiet, keby ta to malo v buducnosti obtazovat. 2) Doteraz som sa domnieval, ze zastancovia magnezia trvaju na jeho pouzivani prave kvoli tomu, aby bielou na svojich rukach spolahlivo prekryli tie cierne smuhy od lana...
kazdopadne elegantny sposob ako trochu spiny z toho lana dostat: tak kazdu druhu sezonu si prejst v ramci VHT nejaky vysnezeny zlab a istit sa pri tom lanom ako sa v metodike pise.
;)
M.20:19:27 04.01.2011
odpovědět 
   Re: Lano špinavé že by jeden blil
kladka ve vratnym bodu je pitchovina!!! maximálně použít "rybařící blok jako třeba prodává singáč, je to něco jako kladka ale netočí se, takže má tření možná větší než karabina a zároveň míň ničí lano, ale v důsledku to stejně asi moc nepomůže. kladka nahoře znamená skoro nulový tření a tím pádem skoro 100% rázové síly při pádu lezce působí na jističe, což znamená většinou "katapultový efekt". Nehledě na to že to co se ušetří kladkou se zase logicky přidá do jistítka, takže v konečnym důsledku to ničemu nepomůže, jen je to nebezpečnější...
Add maglajz: při hojném používání maglajzu se se na lanu skoro všechna špíná přebuší mágem a člověk je pak jen potřebně bílej, ale to je jen zkušenost ze stěny, ačkoliv s tim lanem jsem lezl mnohokrát i venku, takže teoreticky mnoho mága taky funguje :-)
Jirka22:07:32 04.01.2011
odpovědět 
    Re: Lano špinavé že by jeden blil
To co vyrábí S/R (na jištění TR) se jmenuje RedBlock, nevím jestli je tam rozdíl v tření, ale hlavně to tolik neláme lano jako karabina, takže to prodlouží jeho životnost. Místo toho lze použít do vratného bodu taky třeba dvě HMSky. Kladku nepoužívat viz výše.
Jinak by mě ještě zajímalo čím jistíte Rybáři, ta špína by mohla být ovlivněná i jistítkem.
 martan23:43:18 04.01.2011
odpovědět 
     Re: Lano špinavé že by jeden blil
Jo, lano na stěnu mám taky špinavé jak cip, i ostatní lidi, všichni jistíme nečím jiným..
Polda11:48:48 05.01.2011
odpovědět 
 Re: Lano špinavé že by jeden blil
Jenom bych rád doplnil pár věcí.

- Lano samotné hliníkové karabiny a jistítka prakticky nijak neopotřebovává (je to plast). Ovšem když ho necháte zaprášené a pak ještě vymácháte v písku, uděláte z něj něco jako pásovou brusku a hliník začne ubývat před očima.

- Hliníkový prach nejde umýt tak snadno jako normální špína

- obyčejná ocelová karabina na místě vratného bodu by měla výrazně pomoct
 Drake12:20:34 05.01.2011
odpovědět 
  Re: Lano špinavé že by jeden blil
Je zvlastni jak moc jste zde vsichni temer uplne mimo.
To bude asi tou ceskou lezeckou chudobou, ze nevite prave priciny spinavych pracek.Proste mate asi vzdy jen jedno lano, a tak nevite ze pravou pricinou zaspineni je vzdy a jedine hrubost opletu lana. Nektera lana maji drsny oplet a hobluji jistitka a hlinik z nich dela tu spinu, jina jsou pri uplne stejnych podminkach v pohode. Mam hodne lan a proto vim, ze to delaji jen nektera z nich. Samozrejme urcita spinavost lana k tomu jen doda, ale neni to prioritni vec. Takze vymen lano parde!
Martas.19:12:05 05.01.2011
odpovědět 
   Re: Lano špinavé že by jeden blil
Martasi ja to furt hovorim: si zena. 1) Spinave veci sa nevyhadzuju, ale vycistia sa a pouzivaju sa dalej. Pripadne aj bez toho vycistenia, lebo sa aj tak zaspinia. 2) Drsnost struktury povrchu nie je dovod na vymenu materialu. Ak, tak iba partnerky, ale nie vzdy to je nutne.
A mas tam preklep, asi si niekoho chcel oslovit PADRE :o)))
M.20:40:56 05.01.2011
odpovědět 
    Re: Lano špinavé že by jeden blil
Myslim si ze budes ten slovutny tokok M. co uz tady kdysi ze sebe udelal pablba. nejen, ze nemas slovni zasobu, navic urazis zeny, coz o necem svedci a nakonec ani nepochopis, ze jsme kazdy jinej martas, couz poznat jde pro chytrejsi bez problemu. A kdo ti tady kde rikal o vyhazovani lan ? Noa navic lano se prat ani cistit nedoporucuje.
Martas.12:08:44 06.01.2011
odpovědět 
     Re: Lano špinavé že by jeden blil
1) Mrtasi never tomu ze lano sa neodporuca cistit ani prat. Len sa to neodporuca robit idiotsky - drobny detail. Ak potrebujes podrobnosti, pouzi vyhladavanie v historii ;) A tymto sposobom obladom tvojho prispevku mozem pokracovat: 2) Ano, je mozne ze ste 2 ks mrtasov, no zjavne ste rovnaki. Iste by ste si rozumeli - pouvazuj nad tym! :D 3) Tokok sa pise spravne totok. Ale ocenujem, ze sa snazis pouzivat na primarne ceskom fore aj taketo menej konvencne slovenske skvostiky.
A ze som sa uz stacil nezmazatelne zapisat do vasich srdiecok, tak to kazdopadne potesi.
M.16:11:19 06.01.2011
odpovědět 
      Re: Lano špinavé že by jeden blil
Ty, počuj, a čo keď chcel napísať "kokot"? ;)))
Doktor23:51:15 06.01.2011
odpovědět 
       Re: Lano špinavé že by jeden blil
tak to mal napisat. Ale to mohol napisat len Doktor :DDD
M.00:34:03 07.01.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192413)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Vesnická památková zona VI Skály u Kamenického šenova
Olympijská vesnice VIIc Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi