LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
21.Novák 2688
22.Bernard 2632
23.X. 2532

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230731 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
DDM Stříbro - Stříbro
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
Ymca - Krásné Březno

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zapomenute lano -- Ruzyne07.01.2011
Ahoj. V utery 4.1. jsem na Ruzyni zapomnel lano. Ve ctvrtek ho sluzba ve ztratach a nalezech nenasla. Pripadneho poctiveho nalezce ceka tekuta odmena. Diky.

 Něco pro zasmání :-)07.01.2011
Dneska jsem obdržel e-mail. Od koho? Od samotné Angela Mabou <angelamabou111@yahoo.com>. Ptáte se kdo to je? Netuším, nějaký super nový spam, nicméně nasledoval takovýto text(doslovně):

Jmenuji se Angela, já jsem holka, jsem šel přes
 Re: Něco pro zasmání :-)07.01.2011
hele, nedělejte mi do ní.. v neděli za ní letim - na Maui! láska je láska a lezec férová seznamka:)
 Re: Něco pro zasmání :-)07.01.2011
Jéé tak to bude asi te samá co psala mě a Supovi prý také:-)
  Re: Něco pro zasmání :-)07.01.2011
Je to holka nevěrná, tak to ruším let...
   Re: Něco pro zasmání :-)07.01.2011
Nuda. Mě si přes euroclimbing našla dokonce Oslice Jenny (fakt se tak prostřednictvím google překlad
    Re: Něco pro zasmání :-)09.01.2011
A už píše i Marie-
Ahoj drahá,
Mé jméno je Maria am mladá dívka, je dát to mi velkým p
     Re: Něco pro zasmání :-)09.01.2011
Jasný a srozumitelný, co víc si přát !
     Re: Něco pro zasmání :-)11.01.2011
Dobrý den, můj milý,
Jak se žije s vámi dnes, jsem Vám ozveme. Já jsem
Jenny podle jmé
      Re: Něco pro zasmání :-)11.01.2011
už mi taky napsala i její kámoška...jsou koukám holky do větru víc než vypadali :-D
 Re: Něco pro zasmání :-)11.01.2011
Tak se sejdem na Maui... ;-) Berte sedáky!

 Spacák pro holku06.01.2011
Zdravím, sháním spacák pro holku, nejlépe péřový, tak aby měl pohodlnej komfort okolo 0, má výšku 171 cm a 55 kg, nedoporučili by mi slečny něco? Jo a aby se to vešlo tak do 5000 K..předem díky za rozumné odpovědi.
 Re: Spacák pro holku06.01.2011
Warmpeace viking 600, max. 4000,- a servis ať záruční tak po k nezaplacení:-)
 Re: Spacák pro holku07.01.2011
Sir Joseph - Rimo 600 women

-1,5/-8/-22

mám ho a opravdu funguje:-)
  Re: Spacák pro holku07.01.2011
ted jsem si všimla že jsi psal 171 cm, možná by byl lepší jen rimo 600, do 190cm
  Re: Spacák pro holku07.01.2011
ted jsem si všimla že jsi psal 171 cm, možná by byl lepší jen rimo 600, do 190cm
   Re: Spacák pro holku07.01.2011
Marmot Women´s Teton Regular (postava kolem 175cm)...ideální spacák s rozšířením u ramen a s více pe
   Re: Spacák pro holku07.01.2011
Ahoj, přítelkyně má rimo 850 (ten je spíš na větší zimu, příteklyně v něm spala i v minus 18 venku a
  Re: Spacák pro holku10.01.2011
Se Sir Joseph spacákem jsem nebyl zrovna moc spokojený. Za ty Prachy jsem čekal o dost nacpanější sp
   Re: Spacák pro holku11.01.2011
No mě se zdá nacpanej akorát, a to mám jen Rimo 600...
    Re: Spacák pro holku11.01.2011
 slanění 06.01.2011
čao. máte někdo páru, jestli se dá slanit +-50m na 50ti metrovým jednoduchém laně. zrovna jsem to řešil v horách, ale nepřišel jsem na to, možná to ani nejde. díky za tipy.f
 Re: slanění 06.01.2011
máš tři možnosti - A) svážeš 2 lana, B) přivážeš to lano na fix a necháš ho tam C) slaníš na dvakrát
  Re: slanění 07.01.2011
no tak z toho se mi zpotily nohy
   Re: slanění 07.01.2011
Pokud použiješ samorozvazovací vánočku, tak stejně ji vážeš do slaňáku v půlce lana. Na jednom prame
    Re: slanění 11.01.2011
Vánočka se taky používá při slanění ze stromu kterej nemá větve. Po slanění na stahujícím konci se u
 Re: slanění 06.01.2011
Pokud budeš mít k lanu ještě dalších padesát metrů nějakého tenčího špagátku, tak se dají svázat, sl
  Re: slanění 06.01.2011
v linku je třeba oddělat mezery... mi to nechtěl lezec jinak vzít.
 Re: slanění 07.01.2011
Protáhneš fous a uděláš liščák (cca půl metru od konce) na ocelovým kroužku nebo dvou ocelovejch kar
  Re: slanění 11.01.2011
Tak tomu poslednemu triku som fakt neporozumel :) Ale ine som chcel. treba si pozriet Discovery - Nu
 Re: slanění 07.01.2011
Dá se se specielnim udělátkem, který vypadne z vratnýho bodu jakmile prestaneš zatěžovat lano... nic
  Re: slanění 11.01.2011
Napadlo mě krátkej konec protahnout slaňákam a přivázat na něj velkej šutr. Na dlouhým konci slanit,

 slanění 06.01.2011
čao. máte někdo páru, jestli se dá slanit +-50m na 50ti metrovým jednoduchém laně. zrovna jsem to řešil v horách, ale nepřišel jsem na to, možná to ani nejde. díky za tipy.f
 Re: slanění 06.01.2011
Plus určitě ne, ale těch 50 v klidu. Akorát pak ten zbytek budete muset odbouldrovat:-)

 Lezeni na ostrovech05.01.2011
Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu ohledně lezení na Korsice, Sardinii a Mallorce. Hlavně, kdy je možné tam lézt - zda-li to jde v létě? Jakékoliv další info vítáno.Díky moc
 Re: Lezeni na ostrovech06.01.2011
Byl jsem na Korsice zacatkem cervence a odpoledne se rozhodne lezt nedalo :-)
 Re: Lezeni na ostrovech06.01.2011
Na Korsice, dle místních, rok 2010 prý pršelo poněkud více než v předchozích letech. My tam byli v ř
 Re: Lezeni na ostrovech06.01.2011
Na Korsice jsme byli v zari a bylo to uplne super. Odpoledne nekdy(a nekde) bylo na lezeni na slunic
 Re: Lezeni na ostrovech06.01.2011
Jestli muzes jet v zari, jed v zari...taky sem tam byl na podzim a byla to pecka, v lete si myslim z
  Re: Lezeni na ostrovech06.01.2011
Sardoska v rijmu byla tezce v pohode, ale obcas i zaprselo...
   Re: Lezeni na ostrovech07.01.2011
Mallorku v lete na lezeni s lanem nedoporucuju..je tam FAKT vedro, ale na DWS je to super:) Sardinie
 Re: Lezeni na ostrovech09.01.2011
byli jsme tam v cervenci vedro sileny ale lezeni super nejlepsi je Bavella moznosti tisice vse super
 Re: Lezeni na ostrovech09.01.2011
jo a zkus stranku prvovystupy a lezeni je tam ke stazeni i pruvodce po Korsice a urcite tam jed je t

 Lezeni na ostrovech05.01.2011
Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu ohledně lezení na Korsice, Sardinii a Mallorce. Hlavně, kdy je možné tam lézt - zda-li to jde v létě? Jakékoliv další info vítáno.Díky moc

 foto dne..05.01.2011
ahoj.. hele kluci doslo Vam tam k nejaky chybce.. tu fotku jsem posilal ja, ale chlap na obrazku rozhodne nejsem.. to je prosim pan v ruzove cepicce, tak to opravte, takovyhle prasky fakt nelezu ;-)
 Re: foto dne..05.01.2011
jo.. a neni to v recku ale ve sperlonze, v aeronaute :)
  Re: foto dne..05.01.2011
Fakt to neni na Kalymnu? Vypada to na Trellu v Grande Grotta, kdyz tam jeste byval ten velky krapnik
 Re: foto dne..06.01.2011
Jo díky moc, já potratil údaje k fotce.
  Re: foto dne..06.01.2011
Jo to je hned, hlavne ze se libi :))

 schneealpen05.01.2011
nevíte někdo jak to vypadá na šneealpách  windberg a kolem dik.

 Nej stěna v Praze pro malé děti05.01.2011
Doporucite nekdo stenu v Praze vhodnou pro male deti (4-5 let)? Aby tam bylo VICE nez jedna dve lehke cesty s chyty blizko u sebe. Neco jako je jedna v rohu na Smichoffe po zviratkach. Diky.
 Re: Nej stěna v Praze pro malé děti05.01.2011
Zkus cibulku, maj tam novy cesty specialne pro deti. Podle pameti min. 3 smery a jsou docela dlouhy.
 Re: Nej stěna v Praze pro malé děti05.01.2011
V Mammutu je vzdycky deti tri p... tak asi je to tam pro ne dobry:-) (ne vazne, je tam nekolik lehky
  Re: Nej stěna v Praze pro malé děti06.01.2011
Pro úplný začátky jsem malou (5) taky bral do Mamutu, lana natažený, opička a žirafka lehký a motivu
  Re: Nej stěna v Praze pro malé děti06.01.2011
Jo, pokud si vybavuju, tak v Mammutu jsou dva sektory (malé sektory) s cestami zjevně jen pro děti -
   Re: Nej stěna v Praze pro malé děti07.01.2011
Kdyz je hnusne nebo tma, tak se preklizka hodi. Navic to proste obcas vyzadujou, ja je nenutim :)
    Re: Nej stěna v Praze pro malé děti14.01.2011
Já dělám kurzy na stěně a kór s dětma myslim že v Praze sou Holešovice nejlepší. Minulej tejden sem

1   ...   796   797   798   799   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 slanění
čao. máte někdo páru, jestli se dá slanit +-50m na 50ti metrovým jednoduchém laně. zrovna jsem to řešil v horách, ale nepřišel jsem na to, možná to ani nejde. díky za tipy.f
fany19:33:01 06.01.2011
odpovědět 
 Re: slanění
máš tři možnosti - A) svážeš 2 lana, B) přivážeš to lano na fix a necháš ho tam C) slaníš na dvakrát po 25m.

Pak ještě eistuje takzvanej kouzelnej uzel, zvanej taky vánočka, kdy se to zaváže do slaňáku a dolu ti visí celý lano v jednom prameni. Problém je, že ten uzel drží jen pod zatížením a jakmile si třeba stoupneš v půlce cesty na polici tak se může povolit a nazdar. Pokud přežiješ slanění tak dole jen zataháš parkrát za konec a uzel se rozváže a lano máš v náruči. Ale když jsem viděl jak se to dělá asi bych to v životě nepoužil. NEDOPORUČUJU!!!
Jirka19:48:55 06.01.2011
odpovědět 
  Re: slanění
no tak z toho se mi zpotily nohy
mara09:14:52 07.01.2011
odpovědět 
   Re: slanění
Pokud použiješ samorozvazovací vánočku, tak stejně ji vážeš do slaňáku v půlce lana. Na jednom prameni pak slaňuješ (ten který při zatížení drží), za druhý pak lano stahuješ. Hlavní výhodou této techniky je, že se při stahování lano nemusí protahovat celé. Používá se tedy hlavně v případech kdy by se lano stahovalo přes hranu atd. Pokud to neukáže někdo zkušený a hlavně funfovaný, tak nedoporučuji zkoušet. Když už tak metr nad zemí, nebo se záložním jištěním (pojistka na blbost). Samouků jsou plné hřbitovy a lezecký svět je v dnešní době magicky přitahuje :) Jestli někdo znáte techniku jak slanit na jednoom prameni lana v plné délce s navázaným samorozvazovacím uzlem, bez použití pomocné šňůry, který lze po uvolnění přerušení zastížení dalším tahem rozvázat, tak mi o tom prosím napište na mejl. Moc by mě to zajímalo. Díky
Mr.Halek14:54:57 07.01.2011
odpovědět 
    Re: slanění
Vánočka se taky používá při slanění ze stromu kterej nemá větve. Po slanění na stahujícím konci se uzel vycuká za oba konce a nezůstane tak na laně, aby se zachytil o nějkaý suk při stahování lana.
martan15:38:33 11.01.2011
odpovědět 
 Re: slanění
Pokud budeš mít k lanu ještě dalších padesát metrů nějakého tenčího špagátku, tak se dají svázat, slaníš na jednoduchým laně a za smyci / tenké lanko pak stáhneš dolů.
Nicméně je to poněkud o držku, musíš mít dobrý uzel a zajištění, aby ti neproklouznul skrz kruh. V Yose takhle občas někdo slaňuje, ale zrovna loni na jaře se tam u toho jeden týpek zabil - právě že nezajistil aby se neprosoukal spojovací uzel kruhem a šel až na podlahu.

Tady asi na pátým příspěvku je fotografie, jak to zajistit.
http://www.summitpost.org/ phpBB3/ climbing-fatality-in-yosemite-valley-t53172.html

Ale moc se mi to nelíbí... stejně musíš vláčet padesátku nějakého tenkého lanka, to už je podle mě lepší mít prostě dvojčata...
CP22:08:42 06.01.2011
odpovědět 
  Re: slanění
v linku je třeba oddělat mezery... mi to nechtěl lezec jinak vzít.
CP22:09:15 06.01.2011
odpovědět 
 Re: slanění
Protáhneš fous a uděláš liščák (cca půl metru od konce) na ocelovým kroužku nebo dvou ocelovejch karabinách. Samozřejmě větších než je danej kruh či borhák!! Do konce camfrňoulu navážeš repku, za kterou to budeš stahovat (asi 50m v tvým případě). No a valíš to dolu jen na tom laně. Kroužek či karáble neprojdou kruhem, pokud to dobře uděláš (porovnáš velikosti:)).

Další možnost je trochu jinak a nepoužívá se to do kruhu či borháků. Se to blbě stahuje a občas vůbec. Lepší na tlustý objekty (traverza atd.):
Akorát protáhneš lano kruhem a uděláš osmu či vůdčák. Tím vzniklým okem uzlu pak musí procházet lano, na kterém se bude slaňovat. Utvoříš v podstatě další oko, které se bude stahovat v kruhu (spíše traverzy či kmenu). Do vzniklého prvního očka (rozuměj toho od vůdčáku se pak naváže repka (v tvém případe 50m). Za tu se zase jen stáhne.

Jinak normálně se to dělá s karabinou (2). Klasicky se protáhne lano na půl (traverza, větev, atd.) jako na slanění na dvojato. Udělá se uzel, do oka uzlu se šoupnou lépe 2 ocelovky a cvaknou se do druhého lana (toho bez uzlu). Za lano bez uzlu se slaňuje, karabiny s uzlem ti svírají kruh či co a pak se to stáhne za to lano, kde je uzel. Pozor, hlavně nesplést na kterym prameni pojedeš, protože na tom špatným spíš poletíš! ;-)
Tohle se samozřejmě může dělat i s repkou nebo jiným krátkým lanem.
Tj. potřebuju slanit 30m s 50m lanem a stáhnout to a mám v batohu 10m jiný krátký lano (či repku). Tak prostě odměříš 30m na slanění a těch zbylejch 20 navážeš těch 10m a jedeš na jednoducho.

Jsou to spíš triky. Nikomu nic nedoporučuju. Jsou to nouzovky a chce to mít vyzkoušený. Dokonce mám pocit, že Procházka to v knize taky napsaný. A tu bys měl určitě mít přečtenou... ;-)

Zdar sílu!
Esus00:06:09 07.01.2011
odpovědět 
  Re: slanění
Tak tomu poslednemu triku som fakt neporozumel :) Ale ine som chcel. treba si pozriet Discovery - Nutne k preziti (Bear Grylls), ten diel kedy bol myslim v Skotsku, on tam zlanoval na jednom prameni, ktory si potom bral sosebou :)
Eric09:47:43 11.01.2011
odpovědět 
 Re: slanění
Dá se se specielnim udělátkem, který vypadne z vratnýho bodu jakmile prestaneš zatěžovat lano... nicméně to je fakt jen pro sebevrahy - odlehčíš lano a letíš.. pár šílenců to sice používá v praxi, nicméně nedoporučuju, zabít se dá i jinak.
sp.16:02:26 07.01.2011
odpovědět 
  Re: slanění
Napadlo mě krátkej konec protahnout slaňákam a přivázat na něj velkej šutr. Na dlouhým konci slanit, no a ten velkej šutr to pak sám stáhne. Akorát jestli to bude ve stěně, tak asi nebude lehký ten špagát chytit až poletí kolem :-D
15:20:14 11.01.2011
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi