LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Zimní stadion Kopřivnice - Kopřivnice
Ultra Ant Club - Týnská - Praha 1
9a - Olomouc

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
Lezec-shop.cz - Štěchovice
HUDYsport - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lezečky10.01.2011
Čau! V rámci dovybavení se jsem se rozhodl se zaměřit na lezečky. Ale trochu mě zarazily poněkud protichůdné názory. Zejména na velikost. Někdo tvrdí co nejtěsnější (lezečky se vytahnou, změknou), jinde jsem narazil na názor padnoucí i třeba s malou rezer
 Re: lezečky10.01.2011
Dobre by si urobil, keby si sa obtazoval pouzit vyhladavanie v historii diskusie, pretoze sa to tu v
  Re: lezečky11.01.2011
Syntetika se roztáhne klidně o číslo a víc!!! Jde o to kolik chceš investovat. Když koupíš kožený do
   Re: lezečky11.01.2011
nezabudni ze aj LS robi zo syntetiky, a nejde o lacne modely. A co ja viem, tak snaha roztiahnut lez
 Re: lezečky11.01.2011
pokial nevies tak si kup co je ti pohodlne, kym budes liezt tak vyuzijes "tlaciace" lezky
  Re: lezečky11.01.2011
tak _ze_ vyuzijes
 Re: lezečky11.01.2011
Kup si takový, abys v nich v klidu vydržel. Trošičku by tlačit měly, ale jen majinko. Než se dostane
 Re: lezečky11.01.2011
Nemyslím to vůbec pejorativně, ale pokud máš takovýhle dotaz, pravděpodobně kupuješ svoje první leza

 potíže s lanem 210.01.2011
Ahoj, můžete mi prosím říci, jestli by jste na laně níže lezli na umělce TR? Mě se teda moc nechce, ale partner říká, že jsem měkota, že je to ok.
 Re: potíže s lanem 210.01.2011
Jak je vidět jádro užíznout nebo vyhodit
 Re: potíže s lanem 210.01.2011
jeli ti je život milý, tak na to nelez a partnera pošli víš kam - pak se stav za mnou, já lezu na no
  Re: potíže s lanem 210.01.2011
Dík, pošlu ho někam, nové lano to z ní lákavě :-)
 Re: potíže s lanem 210.01.2011
ne, nelezl bych...
  Re: potíže s lanem 210.01.2011
Kamarád je srandista :o))
  Re: potíže s lanem 210.01.2011
Tuhle dělal Pit Schubrt test s polovičním lanem, který mělo přeseknutý jádro z 1/3 a ještě to vydrže
   Re: potíže s lanem 210.01.2011
Souhlas.
   Re: potíže s lanem 210.01.2011
Jo jednou jsem taky testoval ve fabrice takhle vypadající lano a opravdu mělo ještě jeden plnohodnot
 Re: potíže s lanem 210.01.2011
Což o to, ono by tě to jistě ještě nějakou dobu udrželo, ale přesně takovejhle kus sme posledně odře
  Re: potíže s lanem 210.01.2011
a je nutné na tohle laně lézt? jednou se mi stalo na tuzyni, že se oplet podobného lana seknul nahoř
 Re: potíže s lanem 210.01.2011
...já měl na autě vymlácený spodní nosný čepy, v mercedesu chtěli za nový ranec, a kamarád mi taky ř
  Re: potíže s lanem 210.01.2011
no aby se to neseklo, tak to jde v tom místě omotat tejpkou (a basta - když nemáš tejpku, tak koberc
  Re: potíže s lanem 210.01.2011
taky jsem měl vybouchaný čepy, ale psychicky jsem nevydržel a včas si zašel na repas nápravy

 Téma projektu10.01.2011
Ahoj, chtěla jsem poprosit o radu s výběrem tématu pro můj Senior Project, chci se zaměřit na lezení, ale musím mít nějakou konkrétní věc, kterou budu dokazovat, například "Lezení v poslední době zažilo velký posun dopředu, lezci lezou cesty, které d
 Re: Téma projektu10.01.2011
Jakým směrem by se ten tvůj projekt měl ubírat? Jako třeba ekonomicky nebo raději co se týká efektiv

 Téma projektu10.01.2011
Ahoj, chtěla jsem poprosit o radu s výběrem tématu pro můj Senior Project, chci se zaměřit na lezení, ale musím mít nějakou konkrétní věc, kterou budu dokazovat, například "Lezení v poslední době zažilo velký posun dopředu, lezci lezou cesty, které d
 Re: Téma projektu10.01.2011
co třeba: proč lezou i lidi kteří nemají ke skálám a přírodě žádný vztah?
 Re: Téma projektu10.01.2011
co třeba: proč lezou i lidi kteří nemají ke skálám a přírodě žádný vztah?
  Re: Téma projektu10.01.2011
Na první pohled to zní jako trchu jedovatá a šťouravá poznámka, ale ve skutečnosti to opravdu tak je
 Re: Téma projektu10.01.2011
A mohla bys, prosím, pro ne zcela zasvěcené upřesnit, co to je Senior Project? Tj. kde/pro koho se t
  Re: Téma projektu10.01.2011
Jsem ted na rok v USA a tohle je pulrocni projekt v poslednim roce High School, v podstate je to nec
   Re: Téma projektu11.01.2011
áááha, takže v českém názvosloví seminárky nebo klauzury. Co takhle něco s bezpečností při lezení? T
   Re: Téma projektu11.01.2011
Nebo zkus na základě historie jednotlivých horodisciplín odhadnout hranice, kam až to v budoucnosti

 Téma projektu10.01.2011
Ahoj, chtěla jsem poprosit o radu s výběrem tématu pro můj Senior Project, chci se zaměřit na lezení, ale musím mít nějakou konkrétní věc, kterou budu dokazovat, například "Lezení v poslední době zažilo velký posun dopředu, lezci lezou cesty, které d
 Re: Téma projektu10.01.2011
a myslíš, že lezení zažilo "posun dopředu"?, jak to budeš měřit? jako nárůst v oblibě v ab
  Re: Téma projektu10.01.2011
Myslim, ze urcite zazilo, jen zalezi, jak se na to divas. To tema jsem si jeste nevybrala, tamto byl

 Maestrale SCARPA09.01.2011
Naprostá novina, velice dobře vypadající a co sem zkoušel i fungující. Ale po diskuzích nic, tak bych se chtěl čerstvých majitelů zeptat: "co ty na to?" (samozřejmě čekám ty nejlepší recenze :-)
 Re: Maestrale SCARPA10.01.2011
čau, zatím naprostá spokojenost: fakt neuvěřitelně variabilní bota, chůze fakt skoro jak na běžkách.
  Re: Maestrale SCARPA10.01.2011
Já teda slyšel, že to jen inženýři ze SCARPY dostali za úkol váhově ztáhnout dynafit - to de vidět n
   Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
No, prezka u kotniku je presne to, proc si Scarpy uz nikdy nekoupim (krome toho, ze az do modelu Mae
    Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Na vystup mas kotnikovou prezku povolenou a kloktani paty tedy regulujes jen dvema spodnima prezkama
     Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Presne tak! Proto jsem take psala, ze mi Scarpa system s kotnikovou prezkou vubec nevyhovoval.
      Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
OK, pak ale teda nechapu, co je na ty prezce spatnyho, kdyz ve sjezdu pomuze a pri vystupu neuskodi.
    Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Tak, tak. Taky si už škarpy znova nekoupim. Moje první vlastní skialp boty, takže jsem dal na rady,
     Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Ta kotníkovka nohu dokonale zasune dozadu, pracky dobře zafixujou chodidlo a ta horní na oporu - sev
      Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Nevěděl bys kde se daj skialpový boty vypéct? Na netu sem koukal, že to snad někdo dělá doma, ale s
       Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
sám sem to dělal na dvou botech. Nemusíš se ničeho bát, je to vlastně naprosto jednoduché a po vypeč
        Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Díky moc
      Re: Maestrale SCARPA16.01.2011
No ja bych tak nejak za prijemnejsi povazoval tahat to celym nartem, tedy tak, ze ho ma clovek obepn
 Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Recenze s obsáhlou diskusí: tinyurl.com/6glowsy

 potíže s lanem09.01.2011
Ahoj, dostal jsem lano singing rock duran. po rozbalení a odmotání lana jsem si všiml, že na některých místech oplet otlačený - tedy narušený - od pásků, jimiž se nová lana stahují (viz
 Re: potíže s lanem09.01.2011
Je to v poho, takhle malý tlak jádru ani opletu neublíží.
 Re: potíže s lanem09.01.2011
promni to v prstech a otlak zmizí - nic to není, lano má "pamatováka"
 Re: potíže s lanem09.01.2011
Jednou slaníš a otlak je fuč....

 trolove09.01.2011
ahoj sháním info o ceste Rimmond Route na stěnu Trollu. Nákres průvodce cokoliv. Dík
 Re: trolove09.01.2011
"Několik málo hodin vlažného slunečního svitu je vše, co vás může v této severní stěně zahřát.
  Re: trolove10.01.2011
dik moc :)) no v Jetrichovicich je stejne nejlip :)

 Dolomity09.01.2011
Ahoj schanim pruvodce na Dolomity nevite kde se da stahnout nebo kopit ?
 Re: Dolomity09.01.2011
Dokonalý kousky jsou od Versante sud - Tre Cime nebo Marmolada a možná ještě něco jako 50 velkých ce
 Re: Dolomity09.01.2011
 pipak08.01.2011
Co vybrat PIEPS dsp nebo ORTOVOX S1 ?
diky
 Re: pipak08.01.2011
Mammut Barryvox, Arva W-link
  Re: pipak09.01.2011
To si děláš prdel? Barryvox je jeden z nejhorších pípáků ve své kategorii.
 Re: pipak08.01.2011
Tady:
 Re: pipak08.01.2011
Mám S1 a jsem spokojenej. Na ostro jsem ještě nehledal(doufám že ani nebudu), ale myslím že je to do
 Re: pipak08.01.2011
No mě zaujala hlavně cenou Arwa evo 3, kt. se dá sehnat oproti ostatním výrazně levnějo (cca 5000 Kč
  Re: pipak08.01.2011
Jeste jednou doporucuju tu tabulku DAVu, da se z ni pekne vycist, jake ma ten ktery pristroj slabiny
 Re: pipak09.01.2011
Koupil bych DSP, ale záleží co a jak často a s kým děláš. Myslím, že hodně lidem by stačil i Pieps F
  Re: pipak09.01.2011
Pieps Freeride je úplný odvar pípáku. Mal som možnosť s ním pracovať a porovnať s ostatnými a nikdy
 Re: pipak09.01.2011
Nejlepší bude když koupíš ten kterým by jsi chtěl,aby hledali tebe :-) Ikdyž asi nikdo z nás nechce
  Re: pipak09.01.2011
Diky vsem za nazory, rady.. ale nakonec me asi nejvice presvedsil test pipaku od DAV co tady dala Le
 Re: pipak09.01.2011
Ja ma Slovenskou analogovou Berdinu. Kdyz jsme na kurzu delali zavody v pohode jsem s ni byl nejleps
 Re: pipak10.01.2011
Mammut jako pipak neznam, ale v jednom testu psali, ze se svou funkci Pulse ukazuje vsechny nemammut
  Re: pipak10.01.2011
Mammut Pulse mám pár let a absolutní spokojenost.
Vyhledá samozřejmě jakýkoli pípák, ale má f
   Re: pipak10.01.2011
S1 se také umí přepnout :-)
    Re: pipak10.01.2011
Každopádně je dobře že se tomu věnuje taková pozornost, snad nějaká záruka snahy někoho vůbec hledat

1   ...   795   796   797   798   799   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 pipak
Co vybrat PIEPS dsp nebo ORTOVOX S1 ?
diky
O.13:48:13 08.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Mammut Barryvox, Arva W-link
M.14:01:10 08.01.2011
odpovědět 
  Re: pipak
To si děláš prdel? Barryvox je jeden z nejhorších pípáků ve své kategorii.
Belial08:28:21 09.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Tady: http://fwd4.me/tU5 je detailni test pipaku provedeny letos na podzim Bezpecnostni komisi DAV.

Vychazeji z nej nejlepe Pieps DSP a Mammut Pulse s nejnovejsi verzi SW.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.14:19:26 08.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Mám S1 a jsem spokojenej. Na ostro jsem ještě nehledal(doufám že ani nebudu), ale myslím že je to dostatečně blbuvzdorné zařízení, které se bude dobře ovládat i ve stresu a poskytuje dobrý přehled o stavu v laviništi (počet a poloha zasypaných)Naproti tomu jsem kdesi četl, že ten Pips má lepší parametry. S1 má 5 let záruku to se může hodit. Já tedy myslím že pro neprofesionály je lépe ovladatelná S1.
Grof19:29:54 08.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
No mě zaujala hlavně cenou Arwa evo 3, kt. se dá sehnat oproti ostatním výrazně levnějo (cca 5000 Kč). Ale zase za ostatníma výrazně zaostává a jsem teda na vážkách jestli do ní jít. Ale nakonec jí asi vezmu, vyhledávač za 8000 si dovolit nemůžu a věčně vyhazovat peníze za půjčení nechci.
Ivan20:11:13 08.01.2011
odpovědět 
  Re: pipak
Jeste jednou doporucuju tu tabulku DAVu, da se z ni pekne vycist, jake ma ten ktery pristroj slabiny. Arva Evo 3 predevsim v dosahu. Ortovox S1 podle tohoto testu obcas "zamrzne" a je nutne ho rebootovat, dosah take nic moc.

Pri koupi jeste uvaz, ze pipak je investice na dlouha leta, nam slouzil stary Ortovox M1 i pri velmi castem pouzivani 10 let bez problemu.

Dale bych jeste zminila, ze v soucasne dobe to nevypada na nejakou brzkou revoluci: 3 anteny tu jsou uz 5 let a nove pristroje (napr. ohlaseny Pieps Vector) v podstate k 3antenovym pipakum pridavaji picicmundicky (kompas, GPS), diky kterym muzou poradne osolit cenu. Napr. Pieps DSP stoji v D 350E, ale Vector je ohlaseny za 500E!!!

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.23:04:47 08.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Koupil bych DSP, ale záleží co a jak často a s kým děláš. Myslím, že hodně lidem by stačil i Pieps Freeride a zbytečně jdou do drahých pípáků.
Jinak když se naučíš dělat s pípákem, který si koupíš, tak je celkem jedno co to je za značka a typ. Všechny na trhu jsou celkem dobře použitelné. A pokud dodržujete obecné zásady pohybu v lavinovém terénu, tak se pravděpodobně ani nedostaneš do situace kdy budeš hledat 2 a více zasypaných.
Belial08:32:55 09.01.2011
odpovědět 
  Re: pipak
Pieps Freeride je úplný odvar pípáku. Mal som možnosť s ním pracovať a porovnať s ostatnými a nikdy by som ho nekúpil. Nie je ani priamo určený na skialpinizmus - skôr len ako záloha na freeride zóny v okolí zjazdoviek. V podstate to je len vysielač a ešte k tomu slabý.
M.10:33:16 09.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Nejlepší bude když koupíš ten kterým by jsi chtěl,aby hledali tebe :-) Ikdyž asi nikdo z nás nechce být ten hledanej :-) Faktem, ale je že ho kupuješ z velké části pro druhé, jinak ti stačí jen vysílač. Mysli na své kamarády a nešetři.
Grof16:09:19 09.01.2011
odpovědět 
  Re: pipak
Diky vsem za nazory, rady.. ale nakonec me asi nejvice presvedsil test pipaku od DAV co tady dala Lenka (specialne diky pro tebe:) ). S1 jsem chtel pro jeji uzivatelske rozhrani (neco vic nez jen "blikajici diody a sipecky") ale co s tim kdyz v tezkych chvilkach muze byt problem chytnou prvni signal a odezva neni moc rychla..
O.17:49:46 09.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Ja ma Slovenskou analogovou Berdinu. Kdyz jsme na kurzu delali zavody v pohode jsem s ni byl nejlepsi a to tam byla prehlidka vsech moznych digitalu.... Takze kdyz se s tim svym trochu naucis, bude to stacit :-)
Honza18:28:56 09.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Mammut jako pipak neznam, ale v jednom testu psali, ze se svou funkci Pulse ukazuje vsechny nemammutacke zasypane jako mrtve. Obecne hadry i lezecky od Mammuta vydrzej kulovy, ja bych ho nebral.

A Pieps je opravdicky smejd. Ten jsem v ruce drzel. Podle toho nazoru viz vyse - kup si pipak, kterym chces, aby Te hledali - s Piepsem bych nesel ani zadarmo. Vyhledal na displeji 3 zasypane, kdyz jsme zkusmo hledali jen dva dalsi vysilace. Predstav si, ze Te strhne lavina, ale nekdo bude pul hodiny hledat na miste, kde nikdo (ani Ty) neni. Nebo v opacne situaci Ty nebudes hledat partaka, ale nejakou imaginarni osobu a partak Ti mezitim zemre.
09:20:18 10.01.2011
odpovědět 
  Re: pipak
Mammut Pulse mám pár let a absolutní spokojenost.
Vyhledá samozřejmě jakýkoli pípák, ale má funkci sledování tepu . Ukazuje pulsující srdce na displej jiného Pulse. Ale ostatní zasypané pípáky lokalizuje stejně rychle, jen u nich nepulsuje na displeji srdce. Takže není jasné, jsou-li mrtví nebo živí. A jelikož se staráme nejdřív o živé , zvýhodňuje při záchraně nositele Pulse. Trochu etická otázka, ale ne technická. Má ,na rozdíl od konkurence, pro mě významnou vlastnost, po nějaké době se při hledání přepne samovolně do vysílacího módu.
Pokud Vás při hledání zasáhne další lavina, umožní to dalším zachráncům Vás najít. U konkurence musíte při zásahu další lavinou přepínat mód mechanicky. A to je mnohdy blbost.
John, Plzeň10:39:25 10.01.2011
odpovědět 
   Re: pipak
S1 se také umí přepnout :-)
Grof20:41:27 10.01.2011
odpovědět 
    Re: pipak
Každopádně je dobře že se tomu věnuje taková pozornost, snad nějaká záruka snahy někoho vůbec hledat :-)
Grof20:42:56 10.01.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (50)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi