Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Groš 7628
3.Skopec 7086

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231640 cest
Nové přelezy:
Wakanda 9
Osttiroler 7b
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Maestrale SCARPA09.01.2011
Naprostá novina, velice dobře vypadající a co sem zkoušel i fungující. Ale po diskuzích nic, tak bych se chtěl čerstvých majitelů zeptat: "co ty na to?" (samozřejmě čekám ty nejlepší recenze :-)
 Re: Maestrale SCARPA10.01.2011
čau, zatím naprostá spokojenost: fakt neuvěřitelně variabilní bota, chůze fakt skoro jak na běžkách.
  Re: Maestrale SCARPA10.01.2011
Já teda slyšel, že to jen inženýři ze SCARPY dostali za úkol váhově ztáhnout dynafit - to de vidět n
   Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
No, prezka u kotniku je presne to, proc si Scarpy uz nikdy nekoupim (krome toho, ze az do modelu Mae
    Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Na vystup mas kotnikovou prezku povolenou a kloktani paty tedy regulujes jen dvema spodnima prezkama
     Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Presne tak! Proto jsem take psala, ze mi Scarpa system s kotnikovou prezkou vubec nevyhovoval.
      Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
OK, pak ale teda nechapu, co je na ty prezce spatnyho, kdyz ve sjezdu pomuze a pri vystupu neuskodi.
    Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Tak, tak. Taky si už škarpy znova nekoupim. Moje první vlastní skialp boty, takže jsem dal na rady,
     Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Ta kotníkovka nohu dokonale zasune dozadu, pracky dobře zafixujou chodidlo a ta horní na oporu - sev
      Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Nevěděl bys kde se daj skialpový boty vypéct? Na netu sem koukal, že to snad někdo dělá doma, ale s
       Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
sám sem to dělal na dvou botech. Nemusíš se ničeho bát, je to vlastně naprosto jednoduché a po vypeč
        Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Díky moc
      Re: Maestrale SCARPA16.01.2011
No ja bych tak nejak za prijemnejsi povazoval tahat to celym nartem, tedy tak, ze ho ma clovek obepn
 Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Recenze s obsáhlou diskusí: tinyurl.com/6glowsy

 potíže s lanem09.01.2011
Ahoj, dostal jsem lano singing rock duran. po rozbalení a odmotání lana jsem si všiml, že na některých místech oplet otlačený - tedy narušený - od pásků, jimiž se nová lana stahují (viz
 Re: potíže s lanem09.01.2011
Je to v poho, takhle malý tlak jádru ani opletu neublíží.
 Re: potíže s lanem09.01.2011
promni to v prstech a otlak zmizí - nic to není, lano má "pamatováka"
 Re: potíže s lanem09.01.2011
Jednou slaníš a otlak je fuč....

 trolove09.01.2011
ahoj sháním info o ceste Rimmond Route na stěnu Trollu. Nákres průvodce cokoliv. Dík
 Re: trolove09.01.2011
"Několik málo hodin vlažného slunečního svitu je vše, co vás může v této severní stěně zahřát.
  Re: trolove10.01.2011
dik moc :)) no v Jetrichovicich je stejne nejlip :)

 Dolomity09.01.2011
Ahoj schanim pruvodce na Dolomity nevite kde se da stahnout nebo kopit ?
 Re: Dolomity09.01.2011
Dokonalý kousky jsou od Versante sud - Tre Cime nebo Marmolada a možná ještě něco jako 50 velkých ce
 Re: Dolomity09.01.2011
 pipak08.01.2011
Co vybrat PIEPS dsp nebo ORTOVOX S1 ?
diky
 Re: pipak08.01.2011
Mammut Barryvox, Arva W-link
  Re: pipak09.01.2011
To si děláš prdel? Barryvox je jeden z nejhorších pípáků ve své kategorii.
 Re: pipak08.01.2011
Tady:
 Re: pipak08.01.2011
Mám S1 a jsem spokojenej. Na ostro jsem ještě nehledal(doufám že ani nebudu), ale myslím že je to do
 Re: pipak08.01.2011
No mě zaujala hlavně cenou Arwa evo 3, kt. se dá sehnat oproti ostatním výrazně levnějo (cca 5000 Kč
  Re: pipak08.01.2011
Jeste jednou doporucuju tu tabulku DAVu, da se z ni pekne vycist, jake ma ten ktery pristroj slabiny
 Re: pipak09.01.2011
Koupil bych DSP, ale záleží co a jak často a s kým děláš. Myslím, že hodně lidem by stačil i Pieps F
  Re: pipak09.01.2011
Pieps Freeride je úplný odvar pípáku. Mal som možnosť s ním pracovať a porovnať s ostatnými a nikdy
 Re: pipak09.01.2011
Nejlepší bude když koupíš ten kterým by jsi chtěl,aby hledali tebe :-) Ikdyž asi nikdo z nás nechce
  Re: pipak09.01.2011
Diky vsem za nazory, rady.. ale nakonec me asi nejvice presvedsil test pipaku od DAV co tady dala Le
 Re: pipak09.01.2011
Ja ma Slovenskou analogovou Berdinu. Kdyz jsme na kurzu delali zavody v pohode jsem s ni byl nejleps
 Re: pipak10.01.2011
Mammut jako pipak neznam, ale v jednom testu psali, ze se svou funkci Pulse ukazuje vsechny nemammut
  Re: pipak10.01.2011
Mammut Pulse mám pár let a absolutní spokojenost.
Vyhledá samozřejmě jakýkoli pípák, ale má f
   Re: pipak10.01.2011
S1 se také umí přepnout :-)
    Re: pipak10.01.2011
Každopádně je dobře že se tomu věnuje taková pozornost, snad nějaká záruka snahy někoho vůbec hledat

 chyty kusovky08.01.2011
nevite kde maj v praze na prodejne chyty, tak aby si moh clovicek vybrat cca 2.. za rozumnou cenu.. dik za tip
 Re: chyty kusovky08.01.2011
hudy havlíčkova...mají od 1ks XXS až XXL

 Zapomenute lano -- Ruzyne07.01.2011
Ahoj. V utery 4.1. jsem na Ruzyni zapomnel lano. Ve ctvrtek ho sluzba ve ztratach a nalezech nenasla. Pripadneho poctiveho nalezce ceka tekuta odmena. Diky.

 Něco pro zasmání :-)07.01.2011
Dneska jsem obdržel e-mail. Od koho? Od samotné Angela Mabou <angelamabou111@yahoo.com>. Ptáte se kdo to je? Netuším, nějaký super nový spam, nicméně nasledoval takovýto text(doslovně):

Jmenuji se Angela, já jsem holka, jsem šel přes
 Re: Něco pro zasmání :-)07.01.2011
hele, nedělejte mi do ní.. v neděli za ní letim - na Maui! láska je láska a lezec férová seznamka:)
 Re: Něco pro zasmání :-)07.01.2011
Jéé tak to bude asi te samá co psala mě a Supovi prý také:-)
  Re: Něco pro zasmání :-)07.01.2011
Je to holka nevěrná, tak to ruším let...
   Re: Něco pro zasmání :-)07.01.2011
Nuda. Mě si přes euroclimbing našla dokonce Oslice Jenny (fakt se tak prostřednictvím google překlad
    Re: Něco pro zasmání :-)09.01.2011
A už píše i Marie-
Ahoj drahá,
Mé jméno je Maria am mladá dívka, je dát to mi velkým p
     Re: Něco pro zasmání :-)09.01.2011
Jasný a srozumitelný, co víc si přát !
     Re: Něco pro zasmání :-)11.01.2011
Dobrý den, můj milý,
Jak se žije s vámi dnes, jsem Vám ozveme. Já jsem
Jenny podle jmé
      Re: Něco pro zasmání :-)11.01.2011
už mi taky napsala i její kámoška...jsou koukám holky do větru víc než vypadali :-D
 Re: Něco pro zasmání :-)11.01.2011
Tak se sejdem na Maui... ;-) Berte sedáky!

 Spacák pro holku06.01.2011
Zdravím, sháním spacák pro holku, nejlépe péřový, tak aby měl pohodlnej komfort okolo 0, má výšku 171 cm a 55 kg, nedoporučili by mi slečny něco? Jo a aby se to vešlo tak do 5000 K..předem díky za rozumné odpovědi.
 Re: Spacák pro holku06.01.2011
Warmpeace viking 600, max. 4000,- a servis ať záruční tak po k nezaplacení:-)
 Re: Spacák pro holku07.01.2011
Sir Joseph - Rimo 600 women

-1,5/-8/-22

mám ho a opravdu funguje:-)
  Re: Spacák pro holku07.01.2011
ted jsem si všimla že jsi psal 171 cm, možná by byl lepší jen rimo 600, do 190cm
  Re: Spacák pro holku07.01.2011
ted jsem si všimla že jsi psal 171 cm, možná by byl lepší jen rimo 600, do 190cm
   Re: Spacák pro holku07.01.2011
Marmot Women´s Teton Regular (postava kolem 175cm)...ideální spacák s rozšířením u ramen a s více pe
   Re: Spacák pro holku07.01.2011
Ahoj, přítelkyně má rimo 850 (ten je spíš na větší zimu, příteklyně v něm spala i v minus 18 venku a
  Re: Spacák pro holku10.01.2011
Se Sir Joseph spacákem jsem nebyl zrovna moc spokojený. Za ty Prachy jsem čekal o dost nacpanější sp
   Re: Spacák pro holku11.01.2011
No mě se zdá nacpanej akorát, a to mám jen Rimo 600...
    Re: Spacák pro holku11.01.2011
 slanění 06.01.2011
čao. máte někdo páru, jestli se dá slanit +-50m na 50ti metrovým jednoduchém laně. zrovna jsem to řešil v horách, ale nepřišel jsem na to, možná to ani nejde. díky za tipy.f
 Re: slanění 06.01.2011
máš tři možnosti - A) svážeš 2 lana, B) přivážeš to lano na fix a necháš ho tam C) slaníš na dvakrát
  Re: slanění 07.01.2011
no tak z toho se mi zpotily nohy
   Re: slanění 07.01.2011
Pokud použiješ samorozvazovací vánočku, tak stejně ji vážeš do slaňáku v půlce lana. Na jednom prame
    Re: slanění 11.01.2011
Vánočka se taky používá při slanění ze stromu kterej nemá větve. Po slanění na stahujícím konci se u
 Re: slanění 06.01.2011
Pokud budeš mít k lanu ještě dalších padesát metrů nějakého tenčího špagátku, tak se dají svázat, sl
  Re: slanění 06.01.2011
v linku je třeba oddělat mezery... mi to nechtěl lezec jinak vzít.
 Re: slanění 07.01.2011
Protáhneš fous a uděláš liščák (cca půl metru od konce) na ocelovým kroužku nebo dvou ocelovejch kar
  Re: slanění 11.01.2011
Tak tomu poslednemu triku som fakt neporozumel :) Ale ine som chcel. treba si pozriet Discovery - Nu
 Re: slanění 07.01.2011
Dá se se specielnim udělátkem, který vypadne z vratnýho bodu jakmile prestaneš zatěžovat lano... nic
  Re: slanění 11.01.2011
Napadlo mě krátkej konec protahnout slaňákam a přivázat na něj velkej šutr. Na dlouhým konci slanit,

1   ...   796   797   798   799   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 pipak
Co vybrat PIEPS dsp nebo ORTOVOX S1 ?
diky
O.13:48:13 08.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Mammut Barryvox, Arva W-link
M.14:01:10 08.01.2011
odpovědět 
  Re: pipak
To si děláš prdel? Barryvox je jeden z nejhorších pípáků ve své kategorii.
Belial08:28:21 09.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Tady: http://fwd4.me/tU5 je detailni test pipaku provedeny letos na podzim Bezpecnostni komisi DAV.

Vychazeji z nej nejlepe Pieps DSP a Mammut Pulse s nejnovejsi verzi SW.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.14:19:26 08.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Mám S1 a jsem spokojenej. Na ostro jsem ještě nehledal(doufám že ani nebudu), ale myslím že je to dostatečně blbuvzdorné zařízení, které se bude dobře ovládat i ve stresu a poskytuje dobrý přehled o stavu v laviništi (počet a poloha zasypaných)Naproti tomu jsem kdesi četl, že ten Pips má lepší parametry. S1 má 5 let záruku to se může hodit. Já tedy myslím že pro neprofesionály je lépe ovladatelná S1.
Grof19:29:54 08.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
No mě zaujala hlavně cenou Arwa evo 3, kt. se dá sehnat oproti ostatním výrazně levnějo (cca 5000 Kč). Ale zase za ostatníma výrazně zaostává a jsem teda na vážkách jestli do ní jít. Ale nakonec jí asi vezmu, vyhledávač za 8000 si dovolit nemůžu a věčně vyhazovat peníze za půjčení nechci.
Ivan20:11:13 08.01.2011
odpovědět 
  Re: pipak
Jeste jednou doporucuju tu tabulku DAVu, da se z ni pekne vycist, jake ma ten ktery pristroj slabiny. Arva Evo 3 predevsim v dosahu. Ortovox S1 podle tohoto testu obcas "zamrzne" a je nutne ho rebootovat, dosah take nic moc.

Pri koupi jeste uvaz, ze pipak je investice na dlouha leta, nam slouzil stary Ortovox M1 i pri velmi castem pouzivani 10 let bez problemu.

Dale bych jeste zminila, ze v soucasne dobe to nevypada na nejakou brzkou revoluci: 3 anteny tu jsou uz 5 let a nove pristroje (napr. ohlaseny Pieps Vector) v podstate k 3antenovym pipakum pridavaji picicmundicky (kompas, GPS), diky kterym muzou poradne osolit cenu. Napr. Pieps DSP stoji v D 350E, ale Vector je ohlaseny za 500E!!!

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.23:04:47 08.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Koupil bych DSP, ale záleží co a jak často a s kým děláš. Myslím, že hodně lidem by stačil i Pieps Freeride a zbytečně jdou do drahých pípáků.
Jinak když se naučíš dělat s pípákem, který si koupíš, tak je celkem jedno co to je za značka a typ. Všechny na trhu jsou celkem dobře použitelné. A pokud dodržujete obecné zásady pohybu v lavinovém terénu, tak se pravděpodobně ani nedostaneš do situace kdy budeš hledat 2 a více zasypaných.
Belial08:32:55 09.01.2011
odpovědět 
  Re: pipak
Pieps Freeride je úplný odvar pípáku. Mal som možnosť s ním pracovať a porovnať s ostatnými a nikdy by som ho nekúpil. Nie je ani priamo určený na skialpinizmus - skôr len ako záloha na freeride zóny v okolí zjazdoviek. V podstate to je len vysielač a ešte k tomu slabý.
M.10:33:16 09.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Nejlepší bude když koupíš ten kterým by jsi chtěl,aby hledali tebe :-) Ikdyž asi nikdo z nás nechce být ten hledanej :-) Faktem, ale je že ho kupuješ z velké části pro druhé, jinak ti stačí jen vysílač. Mysli na své kamarády a nešetři.
Grof16:09:19 09.01.2011
odpovědět 
  Re: pipak
Diky vsem za nazory, rady.. ale nakonec me asi nejvice presvedsil test pipaku od DAV co tady dala Lenka (specialne diky pro tebe:) ). S1 jsem chtel pro jeji uzivatelske rozhrani (neco vic nez jen "blikajici diody a sipecky") ale co s tim kdyz v tezkych chvilkach muze byt problem chytnou prvni signal a odezva neni moc rychla..
O.17:49:46 09.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Ja ma Slovenskou analogovou Berdinu. Kdyz jsme na kurzu delali zavody v pohode jsem s ni byl nejlepsi a to tam byla prehlidka vsech moznych digitalu.... Takze kdyz se s tim svym trochu naucis, bude to stacit :-)
Honza18:28:56 09.01.2011
odpovědět 
 Re: pipak
Mammut jako pipak neznam, ale v jednom testu psali, ze se svou funkci Pulse ukazuje vsechny nemammutacke zasypane jako mrtve. Obecne hadry i lezecky od Mammuta vydrzej kulovy, ja bych ho nebral.

A Pieps je opravdicky smejd. Ten jsem v ruce drzel. Podle toho nazoru viz vyse - kup si pipak, kterym chces, aby Te hledali - s Piepsem bych nesel ani zadarmo. Vyhledal na displeji 3 zasypane, kdyz jsme zkusmo hledali jen dva dalsi vysilace. Predstav si, ze Te strhne lavina, ale nekdo bude pul hodiny hledat na miste, kde nikdo (ani Ty) neni. Nebo v opacne situaci Ty nebudes hledat partaka, ale nejakou imaginarni osobu a partak Ti mezitim zemre.
09:20:18 10.01.2011
odpovědět 
  Re: pipak
Mammut Pulse mám pár let a absolutní spokojenost.
Vyhledá samozřejmě jakýkoli pípák, ale má funkci sledování tepu . Ukazuje pulsující srdce na displej jiného Pulse. Ale ostatní zasypané pípáky lokalizuje stejně rychle, jen u nich nepulsuje na displeji srdce. Takže není jasné, jsou-li mrtví nebo živí. A jelikož se staráme nejdřív o živé , zvýhodňuje při záchraně nositele Pulse. Trochu etická otázka, ale ne technická. Má ,na rozdíl od konkurence, pro mě významnou vlastnost, po nějaké době se při hledání přepne samovolně do vysílacího módu.
Pokud Vás při hledání zasáhne další lavina, umožní to dalším zachráncům Vás najít. U konkurence musíte při zásahu další lavinou přepínat mód mechanicky. A to je mnohdy blbost.
John, Plzeň10:39:25 10.01.2011
odpovědět 
   Re: pipak
S1 se také umí přepnout :-)
Grof20:41:27 10.01.2011
odpovědět 
    Re: pipak
Každopádně je dobře že se tomu věnuje taková pozornost, snad nějaká záruka snahy někoho vůbec hledat :-)
Grof20:42:56 10.01.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192471)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oční zánět 7- Josefovské Údolí
Hungriges herz 8 Dolomity
Pilíře botanikov 5 Přečin
E-bike 8 Berchtesgadenské Alpy
Dezorientálna medicína 9- Súľov
Nově komentované:
Dlouhej kouř VIIIb Jetřichovice
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn

 Nově v diskusi:
Re: Rozpočítání amortizace | Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
sport??? | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1291 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1471 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1446 
 Neřeším to – lezu vše 
 1145 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi