Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
10.Klapal 10984
11.Stráník 10977
12.Kohout 10931
Bouldry:
10.Pařík 10350
11.Novák 10350
12.Bulička 10184
Hory:
26.Moravcová 2460
27.Magič 2438
28.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231541 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II
Lezecká stěna Harcov - Liberec
Hala v tělocvičně základní školy Strž - Dvůr Králové nad Labem

Prodejny
bart´s port - Praha 2
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Maestrale SCARPA09.01.2011
Naprostá novina, velice dobře vypadající a co sem zkoušel i fungující. Ale po diskuzích nic, tak bych se chtěl čerstvých majitelů zeptat: "co ty na to?" (samozřejmě čekám ty nejlepší recenze :-)
 Re: Maestrale SCARPA10.01.2011
čau, zatím naprostá spokojenost: fakt neuvěřitelně variabilní bota, chůze fakt skoro jak na běžkách.
  Re: Maestrale SCARPA10.01.2011
Já teda slyšel, že to jen inženýři ze SCARPY dostali za úkol váhově ztáhnout dynafit - to de vidět n
   Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
No, prezka u kotniku je presne to, proc si Scarpy uz nikdy nekoupim (krome toho, ze az do modelu Mae
    Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Na vystup mas kotnikovou prezku povolenou a kloktani paty tedy regulujes jen dvema spodnima prezkama
     Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Presne tak! Proto jsem take psala, ze mi Scarpa system s kotnikovou prezkou vubec nevyhovoval.
      Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
OK, pak ale teda nechapu, co je na ty prezce spatnyho, kdyz ve sjezdu pomuze a pri vystupu neuskodi.
    Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Tak, tak. Taky si už škarpy znova nekoupim. Moje první vlastní skialp boty, takže jsem dal na rady,
     Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Ta kotníkovka nohu dokonale zasune dozadu, pracky dobře zafixujou chodidlo a ta horní na oporu - sev
      Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Nevěděl bys kde se daj skialpový boty vypéct? Na netu sem koukal, že to snad někdo dělá doma, ale s
       Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
sám sem to dělal na dvou botech. Nemusíš se ničeho bát, je to vlastně naprosto jednoduché a po vypeč
        Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Díky moc
      Re: Maestrale SCARPA16.01.2011
No ja bych tak nejak za prijemnejsi povazoval tahat to celym nartem, tedy tak, ze ho ma clovek obepn
 Re: Maestrale SCARPA11.01.2011
Recenze s obsáhlou diskusí: tinyurl.com/6glowsy

 potíže s lanem09.01.2011
Ahoj, dostal jsem lano singing rock duran. po rozbalení a odmotání lana jsem si všiml, že na některých místech oplet otlačený - tedy narušený - od pásků, jimiž se nová lana stahují (viz
 Re: potíže s lanem09.01.2011
Je to v poho, takhle malý tlak jádru ani opletu neublíží.
 Re: potíže s lanem09.01.2011
promni to v prstech a otlak zmizí - nic to není, lano má "pamatováka"
 Re: potíže s lanem09.01.2011
Jednou slaníš a otlak je fuč....

 trolove09.01.2011
ahoj sháním info o ceste Rimmond Route na stěnu Trollu. Nákres průvodce cokoliv. Dík
 Re: trolove09.01.2011
"Několik málo hodin vlažného slunečního svitu je vše, co vás může v této severní stěně zahřát.
  Re: trolove10.01.2011
dik moc :)) no v Jetrichovicich je stejne nejlip :)

 Dolomity09.01.2011
Ahoj schanim pruvodce na Dolomity nevite kde se da stahnout nebo kopit ?
 Re: Dolomity09.01.2011
Dokonalý kousky jsou od Versante sud - Tre Cime nebo Marmolada a možná ještě něco jako 50 velkých ce
 Re: Dolomity09.01.2011
 pipak08.01.2011
Co vybrat PIEPS dsp nebo ORTOVOX S1 ?
diky
 Re: pipak08.01.2011
Mammut Barryvox, Arva W-link
  Re: pipak09.01.2011
To si děláš prdel? Barryvox je jeden z nejhorších pípáků ve své kategorii.
 Re: pipak08.01.2011
Tady:
 Re: pipak08.01.2011
Mám S1 a jsem spokojenej. Na ostro jsem ještě nehledal(doufám že ani nebudu), ale myslím že je to do
 Re: pipak08.01.2011
No mě zaujala hlavně cenou Arwa evo 3, kt. se dá sehnat oproti ostatním výrazně levnějo (cca 5000 Kč
  Re: pipak08.01.2011
Jeste jednou doporucuju tu tabulku DAVu, da se z ni pekne vycist, jake ma ten ktery pristroj slabiny
 Re: pipak09.01.2011
Koupil bych DSP, ale záleží co a jak často a s kým děláš. Myslím, že hodně lidem by stačil i Pieps F
  Re: pipak09.01.2011
Pieps Freeride je úplný odvar pípáku. Mal som možnosť s ním pracovať a porovnať s ostatnými a nikdy
 Re: pipak09.01.2011
Nejlepší bude když koupíš ten kterým by jsi chtěl,aby hledali tebe :-) Ikdyž asi nikdo z nás nechce
  Re: pipak09.01.2011
Diky vsem za nazory, rady.. ale nakonec me asi nejvice presvedsil test pipaku od DAV co tady dala Le
 Re: pipak09.01.2011
Ja ma Slovenskou analogovou Berdinu. Kdyz jsme na kurzu delali zavody v pohode jsem s ni byl nejleps
 Re: pipak10.01.2011
Mammut jako pipak neznam, ale v jednom testu psali, ze se svou funkci Pulse ukazuje vsechny nemammut
  Re: pipak10.01.2011
Mammut Pulse mám pár let a absolutní spokojenost.
Vyhledá samozřejmě jakýkoli pípák, ale má f
   Re: pipak10.01.2011
S1 se také umí přepnout :-)
    Re: pipak10.01.2011
Každopádně je dobře že se tomu věnuje taková pozornost, snad nějaká záruka snahy někoho vůbec hledat

 chyty kusovky08.01.2011
nevite kde maj v praze na prodejne chyty, tak aby si moh clovicek vybrat cca 2.. za rozumnou cenu.. dik za tip
 Re: chyty kusovky08.01.2011
hudy havlíčkova...mají od 1ks XXS až XXL

 Zapomenute lano -- Ruzyne07.01.2011
Ahoj. V utery 4.1. jsem na Ruzyni zapomnel lano. Ve ctvrtek ho sluzba ve ztratach a nalezech nenasla. Pripadneho poctiveho nalezce ceka tekuta odmena. Diky.

 Něco pro zasmání :-)07.01.2011
Dneska jsem obdržel e-mail. Od koho? Od samotné Angela Mabou <angelamabou111@yahoo.com>. Ptáte se kdo to je? Netuším, nějaký super nový spam, nicméně nasledoval takovýto text(doslovně):

Jmenuji se Angela, já jsem holka, jsem šel přes
 Re: Něco pro zasmání :-)07.01.2011
hele, nedělejte mi do ní.. v neděli za ní letim - na Maui! láska je láska a lezec férová seznamka:)
 Re: Něco pro zasmání :-)07.01.2011
Jéé tak to bude asi te samá co psala mě a Supovi prý také:-)
  Re: Něco pro zasmání :-)07.01.2011
Je to holka nevěrná, tak to ruším let...
   Re: Něco pro zasmání :-)07.01.2011
Nuda. Mě si přes euroclimbing našla dokonce Oslice Jenny (fakt se tak prostřednictvím google překlad
    Re: Něco pro zasmání :-)09.01.2011
A už píše i Marie-
Ahoj drahá,
Mé jméno je Maria am mladá dívka, je dát to mi velkým p
     Re: Něco pro zasmání :-)09.01.2011
Jasný a srozumitelný, co víc si přát !
     Re: Něco pro zasmání :-)11.01.2011
Dobrý den, můj milý,
Jak se žije s vámi dnes, jsem Vám ozveme. Já jsem
Jenny podle jmé
      Re: Něco pro zasmání :-)11.01.2011
už mi taky napsala i její kámoška...jsou koukám holky do větru víc než vypadali :-D
 Re: Něco pro zasmání :-)11.01.2011
Tak se sejdem na Maui... ;-) Berte sedáky!

 Spacák pro holku06.01.2011
Zdravím, sháním spacák pro holku, nejlépe péřový, tak aby měl pohodlnej komfort okolo 0, má výšku 171 cm a 55 kg, nedoporučili by mi slečny něco? Jo a aby se to vešlo tak do 5000 K..předem díky za rozumné odpovědi.
 Re: Spacák pro holku06.01.2011
Warmpeace viking 600, max. 4000,- a servis ať záruční tak po k nezaplacení:-)
 Re: Spacák pro holku07.01.2011
Sir Joseph - Rimo 600 women

-1,5/-8/-22

mám ho a opravdu funguje:-)
  Re: Spacák pro holku07.01.2011
ted jsem si všimla že jsi psal 171 cm, možná by byl lepší jen rimo 600, do 190cm
  Re: Spacák pro holku07.01.2011
ted jsem si všimla že jsi psal 171 cm, možná by byl lepší jen rimo 600, do 190cm
   Re: Spacák pro holku07.01.2011
Marmot Women´s Teton Regular (postava kolem 175cm)...ideální spacák s rozšířením u ramen a s více pe
   Re: Spacák pro holku07.01.2011
Ahoj, přítelkyně má rimo 850 (ten je spíš na větší zimu, příteklyně v něm spala i v minus 18 venku a
  Re: Spacák pro holku10.01.2011
Se Sir Joseph spacákem jsem nebyl zrovna moc spokojený. Za ty Prachy jsem čekal o dost nacpanější sp
   Re: Spacák pro holku11.01.2011
No mě se zdá nacpanej akorát, a to mám jen Rimo 600...
    Re: Spacák pro holku11.01.2011
 slanění 06.01.2011
čao. máte někdo páru, jestli se dá slanit +-50m na 50ti metrovým jednoduchém laně. zrovna jsem to řešil v horách, ale nepřišel jsem na to, možná to ani nejde. díky za tipy.f
 Re: slanění 06.01.2011
máš tři možnosti - A) svážeš 2 lana, B) přivážeš to lano na fix a necháš ho tam C) slaníš na dvakrát
  Re: slanění 07.01.2011
no tak z toho se mi zpotily nohy
   Re: slanění 07.01.2011
Pokud použiješ samorozvazovací vánočku, tak stejně ji vážeš do slaňáku v půlce lana. Na jednom prame
    Re: slanění 11.01.2011
Vánočka se taky používá při slanění ze stromu kterej nemá větve. Po slanění na stahujícím konci se u
 Re: slanění 06.01.2011
Pokud budeš mít k lanu ještě dalších padesát metrů nějakého tenčího špagátku, tak se dají svázat, sl
  Re: slanění 06.01.2011
v linku je třeba oddělat mezery... mi to nechtěl lezec jinak vzít.
 Re: slanění 07.01.2011
Protáhneš fous a uděláš liščák (cca půl metru od konce) na ocelovým kroužku nebo dvou ocelovejch kar
  Re: slanění 11.01.2011
Tak tomu poslednemu triku som fakt neporozumel :) Ale ine som chcel. treba si pozriet Discovery - Nu
 Re: slanění 07.01.2011
Dá se se specielnim udělátkem, který vypadne z vratnýho bodu jakmile prestaneš zatěžovat lano... nic
  Re: slanění 11.01.2011
Napadlo mě krátkej konec protahnout slaňákam a přivázat na něj velkej šutr. Na dlouhým konci slanit,

1   ...   796   797   798   799   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 potíže s lanem
Ahoj, dostal jsem lano singing rock duran. po rozbalení a odmotání lana jsem si všiml, že na některých místech oplet otlačený - tedy narušený - od pásků, jimiž se nová lana stahují (viz http://kwaak.rajce.idnes.cz/nastenka/#DSC00076.jpg). Vzhledem k tomu, že je to moje první lano, se chci zeptat zkušených borců - je tohle běžné, neohrožuje  to bezpečnost lana, máte s tím nějaké zkušenosti? Dík, Adam 
Adam19:40:48 09.01.2011
odpovědět 
 Re: potíže s lanem
Je to v poho, takhle malý tlak jádru ani opletu neublíží.
Pavel20:02:56 09.01.2011
odpovědět 
 Re: potíže s lanem
promni to v prstech a otlak zmizí - nic to není, lano má "pamatováka"
t20:53:57 09.01.2011
odpovědět 
 Re: potíže s lanem
Jednou slaníš a otlak je fuč....
Kuba22:05:38 09.01.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192460)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Silnej tabák VIIb Jetřichovice
Voko bere VIIb Skály V Údolí Roklice
Plaisir immediat 6c Petit Clocher Du Portalet
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Nově komentované:
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1444 
 Neřeším to – lezu vše 
 1144 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi