Čaute. Dal by mi někdo radu do jake karimatky jít? Budu spiše bivakovat v chladnějších podmínkach a rozhoduji se mezi klasickou pěnovou, nebo nafukovací. diky hoře zdar
Ahoj, bol som prave v sarke, a videl som kopu znaciek lezenie povolene <|> na skalach hned pri vchode do udolia (od dzbanu), bol som v tom ze tam to je zakazane? zmenilo sa nieco? zaregistroval som nedavno nejake zmeny v povoleniach (branik) suvisi
Dobrý den,
podobných dotazů tu je již mnoho, ale můj je trošičku specifický.
Vyzkoušel jsem si lezení a rád bych se mu začal věnovat. Hledám klub, jehož členové vyjíždějí lézt na vyšší hory. Jsem z Kladna a je tu oddíl, jenže Ti lezou pískov
"Doporučení - Dokument Touching The Void..."
...pardon, dovolil jsem si "článek" schovat. Opravdu to spíš patří do diskuse;)
Navíc toto téma na lezci už zaznělo více krát a o mnohem víc se dozvíte např. zde:
Nazdar ľudia! Chcel by som sa spýtať, či náhodou nemáte niekto sprievodcu do Arca, ale na veľké steny? Napr. Monte Cassale, Monte Brento a pod. Ďakujem za odpovede :)
Nazdar ľudia! Chcel by som sa spýtať, či náhodou nemáte niekto sprievodcu do Arca, ale na veľké steny? Napr. Monte Cassale, Monte Brento a pod. Ďakujem za odpovede :)
Váha "starého" ATC Guide je to posledné, čo by mi na ňom mohlo teoreticky vadiť. Jediné zlepšenie, ktoré vidím v novom dizajne, je zväčšenie uvoľňovacieho oka, takže tipujem, že sa tam teraz už vopchá aj bežná expresková karabína. Meniť však "starý" Guide len kvôli tomuto, mi príde dosť zbytočné...
zdar, já bych naopak váhu řešil, např. v horách a bigwallech apod. Na skalkach je to ale asi jedno. Spíš nechápu tu připomínku k běžné karabině, ta tam přece šla vepchat vždycky ne? Jinak sorry ohledně tématu, nevím kde se dá koupit...
Nie veru, do uvoľňovacieho oka "starého" ATC Guide sa karabína nevošla, ani expresková, a už vôbec nie nejaká zámková. Väčšina ľudí tam má uviazanú reepku. Petzl tento "nedostatok" BD ATC Guide-u vychytal a do Reverso 3 sa karabína vojde... (Nemáš teda na mysli skôr to Reverso?)
třeba jeste žádnej nemá a počká si rovnou na dvojku... jenom chtel vedet jestli uz ji sezene... samozrejme menit 1 za 2 je blbost kdyz to ma stejny prumery na lana apod
1) Nevím jestli se něco nezměnilo, ale ještě před nějakým časem byl monopolním dovozcem materiálu od BD do Česka Hudy Sport => ptal bych se tam.
2) Jen pro doplnění, i po zhlédnutí informace o novém Guidu si pořád myslím, že Simond Toucan je lepší kbelíkoidní jistítko. (Problém s uvolňováním druholezce je tam vyřešený už dávno, /ve srovnání se starým Guidem/ se tam podle mé osobní zkušenosti vejdou rozličnější lana a rozdíl 12 g váhy bych fakt neřešil.)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.