Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
45.Winter 10054
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Ježek 9200
45.Zítková 9200
Hory:
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029
12.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231327 cest
Nové přelezy:
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9

Stěny
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
Eset Centrum - Praha 2
RadOTTín - Praha 5 - Radotín

Prodejny
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Liberec
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 karimatka15.01.2011
Čaute. Dal by mi někdo radu do jake karimatky jít? Budu spiše bivakovat v chladnějších podmínkach a rozhoduji se mezi klasickou pěnovou, nebo nafukovací. diky hoře zdar
 Re: karimatka16.01.2011
Já jsem velice spokojený s nafukovačkou, mám term a rest, ta je vynikající, do levnějších značek byc
 Re: karimatka16.01.2011
Já sem taky spokojený s nafukovačkou, mám yate, do dražších bych nešel, nevim proč bych měl.
 Re: karimatka16.01.2011
Nafukovačku už mám třetí. První dvě (značku první nevím, druhá Insul Mate) stály zanic, u obou se po
 Re: karimatka16.01.2011
ahoj, ja mam uz dva roky yate lite verzi a jsem s ni taky maximalne spokojena. jedina nevyhoda nafuk
 Re: karimatka16.01.2011
No já mám termarestku asi 6 let a pořád slouží dobře. Mám ji dvakrát lepenou a noproblem. Jinak jsem
  Re: karimatka16.01.2011
Meli jsme dve yateky a obe odesly po roce, zacly se vyfukovat tak do dvou hodin, kdyz se na nich lez
 Re: karimatka17.01.2011
Když pominu otázku značky, je to o tom, jak vysoko chceš jít, a jakou váhu jsi ochoten nosit. V šest
  Re: karimatka17.01.2011
Budu se pohybovat okolo max 5000 metru a počitám s - 20.
   Re: karimatka17.01.2011
Jinak zvažuju tohle.Karimatka Yate Eva Comfort 1,4 cm.... http://
    Re: karimatka17.01.2011
Jo, tuhle vozim. Na sníh je lepší dát pod ní ještě alomatku. A bacha, často bývá tloušťka místo 14mm
     Re: karimatka17.01.2011
nafukovacku? no az se ti na vylete rozlepi nebo pichne....klasicka evomatka ci jak se tomu rika je j
     Re: karimatka17.01.2011
Takže radiš koupit si ještě alumionovou folii a dat pod karimatku. Hrubší pěnove karimatky nebyvájí?
      Re: karimatka17.01.2011
Já bych bral Evu 14mm a na sníh pod ní alomatku. Ale co chceš ty si musíš vybrat sám, použij hlavu!
       Re: karimatka18.01.2011
Ahoj,
já používám evazotky dvě. Na léto tahám jednu a v zimě k ním přibalím ještě jednu. Dalš
        Re: karimatka18.01.2011
Pravě hledam nějakou karimatku ktera ma větši tlouštku než 1,4mm z materialu EVA a nedaři se nic naj

 divoka sarka15.01.2011
Ahoj, bol som prave v sarke, a videl som kopu znaciek lezenie povolene <|> na skalach hned pri vchode do udolia (od dzbanu), bol som v tom ze tam to je zakazane? zmenilo sa nieco? zaregistroval som nedavno nejake zmeny v povoleniach (branik) suvisi
 Re: divoka sarka16.01.2011
a nepleteš si značky? koukni se na ně na horolezeckametodika.cz
 Re: divoka sarka16.01.2011
Ano, souvisí to. Chovej se tam slušně, lez jen staré cesty (prváče jen s předchozím souhlasem OVK).
 Re: divoka sarka17.01.2011
Ahoj, na Divokou Šárku je platné povolení, jak píše Libor. Skály v údolí jsou velmi členité, ale naj

 Novy BD ATC Guide 15.01.2011
Je uz nekde u nas k dostani? Viz http://www.blackdiamondequipment.com/ en-us/shop/climb/ belay-rappel/atc-guide (odstran 2 mezery)
 Re: Novy BD ATC Guide 15.01.2011
tie diery vyvrtas do stareho :)
 Re: Novy BD ATC Guide 15.01.2011
Váha "starého" ATC Guide je to posledné, čo by mi na ňom mohlo teoreticky vadiť. Jediné zl
  Re: Novy BD ATC Guide 16.01.2011
zdar, já bych naopak váhu řešil, např. v horách a bigwallech apod. Na skalkach je to ale asi jedno.
   Re: Novy BD ATC Guide 16.01.2011
Nie veru, do uvoľňovacieho oka "starého" ATC Guide sa karabína nevošla, ani expresková, a
    Re: Novy BD ATC Guide 16.01.2011
Lecjaka expreska tam zahaknout jde. Pochopitelne ji tam neprostrcis.
  Re: Novy BD ATC Guide 16.01.2011
"We also enlarged the auto-block release hole to accept a small carabiner" citácia popisu
  Re: Novy BD ATC Guide 16.01.2011
třeba jeste žádnej nemá a počká si rovnou na dvojku... jenom chtel vedet jestli uz ji sezene... samo
   Re: Novy BD ATC Guide 16.01.2011
Presne tak to je, jednicku nemam, tak si radeji pockam na dvojku ...
 Re: Novy BD ATC Guide 17.01.2011
1) Nevím jestli se něco nezměnilo, ale ještě před nějakým časem byl monopolním dovozcem materiálu od
 Re: Novy BD ATC Guide 17.01.2011
jestli ti jde o hmotnost, tak mrkni na Mammut Vader Alpine

 Radošovice suché?15.01.2011
Ahoj,nevíte zda jsou RAdošovice suché? chceme tam jet zítra..

 V jakém oddílu začít15.01.2011
Dobrý den,
podobných dotazů tu je již mnoho, ale můj je trošičku specifický.
Vyzkoušel jsem si lezení a rád bych se mu začal věnovat. Hledám klub, jehož členové vyjíždějí lézt na vyšší hory. Jsem z Kladna a je tu oddíl, jenže Ti lezou pískov
 Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
Najdi si particku lidi s kteryma si rozumis mimo skalu a lezte spolu. Na nejaky oddily se muzes upln
  Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
Já bych přeci jen radši ten oddíl. Učit se lézt metodou pokus - omyl (byť to teoreticky budu mít nas
   Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
Pokus/omyl a základy se naučíš i na stěně, nebo cvičné skály, protože začínat hned na horách není id
    Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
Určitě neplánuju začínat na horách, ale rád bych se k nim propracoval. Spoustu věcí bych si potřebov
 Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
zkus rakovnicaky, z kladna coby kamenem, & maj jak sekci skalkarskou a kvakarskou tak sekci vice
  Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
Asi bych se tam měl koukám objevit častěji :) Ale proč ne rovnou Kladeňáky? Kontakt na Martina Tučku
   Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
Tuto variantu bych moc nedoporucoval....
    Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
proč?
    Re: V jakém oddílu začít16.01.2011
Čau, lezeme na Kladně, v celých Čechách i ve světě. Všechny druhy lezení. Napiš mi, můžeš s někým z
 Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
A co zkusit horoskolu? Sejde se tam parta lidi, ktery taky zacinaj a s nima pak muzes pokracovat. Na
  Re: V jakém oddílu začít16.01.2011
Na horoškoly jsem se díval a vybral Tebou navrhovanou, ale teď jim dobíhá kurz a příští bude zřejmě
   Re: V jakém oddílu začít16.01.2011
kup lano, lezečky presa, vem kamoša a vyražte do skal..nic na tom není. základy tě naučí na stěně, o
    Re: V jakém oddílu začít16.01.2011
Kup si auto a vyraž na silnici, jakápak autoškola, mucho dinero.
Ne každej je střelec jako si
     Re: V jakém oddílu začít16.01.2011
Souhlas!!!
Nemůžeš srovnávat lezení, kde máš po 2m borháky a hory, kde lezeš výhradně po svém
   Re: V jakém oddílu začít17.01.2011
jsem v tom současném kurzu a mohu jen doporučit :)

Každopádně jestli budeš teď těch 1
 No jako zřejmě slušnej oddíl17.01.2011
jednoznačně doporučuji STS Chvojkovice-Brod.
  Re: No jako zřejmě slušnej oddíl18.01.2011
Zrejme slusnej oddil :)

 Touching The Void14.01.2011
"Doporučení - Dokument Touching The Void..."
...pardon, dovolil jsem si "článek" schovat. Opravdu to spíš patří do diskuse;)
Navíc toto téma na lezci už zaznělo více krát a o mnohem víc se dozvíte např. zde:
 Bouldrovka u ValMezu14.01.2011
Ahoj, nevíte u nějaké slušnější bouldrovce (ne pro děti v ZŠ) v blízkosti Valašského Meziříčí? Dostupnost veřejnou dopravou vítána.

 Arco13.01.2011
Nazdar ľudia! Chcel by som sa spýtať, či náhodou nemáte niekto sprievodcu do Arca, ale na veľké steny? Napr. Monte Cassale, Monte Brento a pod. Ďakujem za odpovede :)
 Re: Arco13.01.2011
Pruvodce na tamnejsi velke steny maj v Arcu v temer kazdym kramku, jmenuje se Sarca Walls a stoji 28
 Re: Arco14.01.2011
Ahoj, já toho průvodce mám a klidně ho přenechám.. Když jsem ho kupoval tak měli jen v němčině, a to
 Re: Arco14.01.2011
Nepamätám si presne, aký má ta kniha názov, takže priamy link Ti nepošlem, ale dá sa to nájsť na ulo
 Re: Arco15.01.2011
Zdar, tady maš link kde se to dá u nás dostat, ja mam výtisk 1. vydání z roku 2002, tohle je 2. vydá

 Arco13.01.2011
Nazdar ľudia! Chcel by som sa spýtať, či náhodou nemáte niekto sprievodcu do Arca, ale na veľké steny? Napr. Monte Cassale, Monte Brento a pod. Ďakujem za odpovede :)
 Re: Arco13.01.2011
arco_bigwall.pdf
na

 rozhovor13.01.2011
koho zajima trocha historie z Krasu, na fotonec.blogspot.com je rozhovor s jednim z krasovych matadoru, V. Gregorem alias Celofanem.
 Re: rozhovor13.01.2011
Pěkné, pak mě ještě rozesmály fotky z osmdesátek:))

1   ...   793   794   795   796   797   798   799   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   811   812   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 divoka sarka
Ahoj, bol som prave v sarke, a videl som kopu znaciek lezenie povolene <|> na skalach hned pri vchode do udolia (od dzbanu), bol som v tom ze tam to je zakazane? zmenilo sa nieco? zaregistroval som nedavno nejake zmeny v povoleniach (branik) suvisi to? je to povolene az hore alebo len bouldere okolo cesty (niektore znacky jednoznacne oznacovali balvan)
jove16:39:31 15.01.2011
odpovědět 
 Re: divoka sarka
a nepleteš si značky? koukni se na ně na horolezeckametodika.cz
k.01:26:26 16.01.2011
odpovědět 
 Re: divoka sarka
Ano, souvisí to. Chovej se tam slušně, lez jen staré cesty (prváče jen s předchozím souhlasem OVK).
 libor01:48:47 16.01.2011
odpovědět 
 Re: divoka sarka
Ahoj, na Divokou Šárku je platné povolení, jak píše Libor. Skály v údolí jsou velmi členité, ale najdou se i stěny, které má v dnešmím pojetí alpinizmu smysl navštívit. Ony ty skály všechny hezky vypadají, ale souvislá delší stěna tam skoro není:) Nejlezenějšími a jakžtakž probádanými jsou Žabák (značená pěšinka nad lávkou pod hospodou), Brenta (naproti hospodě) a Dívčí Skok (hřebenovka, západní a severní stěna), Čertovy nohavice (věž v lese pod mlýnem). První nástřel průvodce toho nejzajímavějšího bude letos, pak pokračování;)
Odkaz na nový bouldrový průvodce od Martina najdeš u několika bouldrů tady v databázi.
Pokud jde o vstupní údolí, kdysi tam myslím bylo vylezeno asi 400 cest, pak to ochranáři zavřeli a nyní hledáme, které směry by stály za oprášení aby jsme se tam vešli i s kytičkama (a mohli tam lézt bez problémů!). Bohužel zrovna k soutěsce jsou podklady neúplné, lezlo se hlavně pár směrů nakraji u výrazné věžičky (dejme tomu džbánu/nebo indiánské hlavy,...). Asi nejznámější cesta v soutěsce je pilíř (ten má i smysl lézt když nebude morký a zelený. Pokud ho někdo v poslední době lezl/nebo hodlá lézt, budu rád za informace, šel bych do toho zatím na druhym:)
Jinak jsou v údolí ještě další stěnky, po kterých by se lezci mohli rozptýlit třeba Zedkovy Bloky, Poslední skála nebo Padák. Kdyby měl někdo zájem pomoct mi ty starý věci hledat, tak písněte do meilu. Pro vážné zájemce bych věděl i o několika směrech, které v dobách největší slávy údolí pravděpodobně ani nebylo možné vylézt a odjistit.
 martan11:07:24 17.01.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192430)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi