LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230786 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
HARLEM - Ústí nad Labem
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
Boulder centrum VUT v Brně - Brno

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Green sport - Brno
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Recenzia17.01.2011
Zdar! Chcel by som sa spytat, ze ake mate skusenosti s lezeckou od Rock Pillars - Top Gun? Preferujete na suchy zips alebo snurovaciu lezecku tohto modelu? Dakujem

 Dovolená v Provance16.01.2011
Ahoj. Plánuju dovolenou do Francie. Manželka chce do Provance a tak bych ocenil nějaké tipy na lezení,na ferraty, na kempy apod. Nikdy jsem tam nebyl. Moc díky za jakoukoliv informaci.
 Re: Dovolená v Provance16.01.2011
Verdon.
  Re: Dovolená v Provance17.01.2011
A nějaký lezení, případně ferátky v okolí?
   Re: Dovolená v Provance18.01.2011
Co spíš zkusit Provence?
 Re: Dovolená v Provance18.01.2011
Což o to v Provance je lezení i campu dost. Spíš jde asi o to co chce manželka (zda moře či shoping)

 Garmont Nebraska GTX16.01.2011
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s tímto typem bot? Rozhoduji se o koupi a žádnou slušnou recenzi jsem nenašel. V kategorii kolem 4000 mi připadají jako vítězové.    Díky
 Re: Garmont Nebraska GTX16.01.2011
ahoj, tyhle neznam, ale znam saltic granit - stejna cenova relace a jsou skvely...
  Re: Garmont Nebraska GTX16.01.2011
Garmont jako značka ve mě budí samé pochybnosti, teda aspon co jsem viděl a slyšel. Saltiky má kamar
   Re: Garmont Nebraska GTX17.01.2011
Pod ty Salticy se taky podepíšu, skvěle ušitý, pohodlný a na výdrž se vyrovnají Meindlům
 Re: Garmont Nebraska GTX16.01.2011
Mám je půl roku a nemůžu si zatím stěžovat, parádní boty!
  Re: Garmont Nebraska GTX16.01.2011
Já celkem na Garmonty nedám dopustit. Měl jsem tenisky, pohorky mám Garmont Pinacle a ty Nebrasky po

 Triglav16.01.2011
Ahoj, nemate nekdo horolezeckeho pruvodcika na Triglav?? Bylo by super neco v elektronicky podobe. Dik
 Re: Triglav17.01.2011
Našel jsem jenom topo co je pod článkem Sfinga, taky by mě to zajímalo. Je něco v knižním průvodci n
  Re: Triglav17.01.2011
Kdysi jsem splodil popis a jednoduchý nákres na Skalašku a na Prusika v severce a pár lidí podle nic
 Re: Triglav17.01.2011
Niekolko nakresov a popisy (ale v slovinstine) su na plezanje.net v sekcii alpinizem.

 SIR JOSEPH Diran 500 15.01.2011
Čaute. Dal by mi někdo par rad ohledně spacku. Me požadavky jsou, chci peřak cena do 5000kč a rozmezi teplot +10 -20. Mam v merku SIR JOSEPH Diran 500, ma s ním někdo zkušenosti? prosim poradte, kdyžtak jinou volbu diky hoře zdar

 karimatka15.01.2011
Čaute. Dal by mi někdo radu do jake karimatky jít? Budu spiše bivakovat v chladnějších podmínkach a rozhoduji se mezi klasickou pěnovou, nebo nafukovací. diky hoře zdar
 Re: karimatka16.01.2011
Já jsem velice spokojený s nafukovačkou, mám term a rest, ta je vynikající, do levnějších značek byc
 Re: karimatka16.01.2011
Já sem taky spokojený s nafukovačkou, mám yate, do dražších bych nešel, nevim proč bych měl.
 Re: karimatka16.01.2011
Nafukovačku už mám třetí. První dvě (značku první nevím, druhá Insul Mate) stály zanic, u obou se po
 Re: karimatka16.01.2011
ahoj, ja mam uz dva roky yate lite verzi a jsem s ni taky maximalne spokojena. jedina nevyhoda nafuk
 Re: karimatka16.01.2011
No já mám termarestku asi 6 let a pořád slouží dobře. Mám ji dvakrát lepenou a noproblem. Jinak jsem
  Re: karimatka16.01.2011
Meli jsme dve yateky a obe odesly po roce, zacly se vyfukovat tak do dvou hodin, kdyz se na nich lez
 Re: karimatka17.01.2011
Když pominu otázku značky, je to o tom, jak vysoko chceš jít, a jakou váhu jsi ochoten nosit. V šest
  Re: karimatka17.01.2011
Budu se pohybovat okolo max 5000 metru a počitám s - 20.
   Re: karimatka17.01.2011
Jinak zvažuju tohle.Karimatka Yate Eva Comfort 1,4 cm.... http://
    Re: karimatka17.01.2011
Jo, tuhle vozim. Na sníh je lepší dát pod ní ještě alomatku. A bacha, často bývá tloušťka místo 14mm
     Re: karimatka17.01.2011
nafukovacku? no az se ti na vylete rozlepi nebo pichne....klasicka evomatka ci jak se tomu rika je j
     Re: karimatka17.01.2011
Takže radiš koupit si ještě alumionovou folii a dat pod karimatku. Hrubší pěnove karimatky nebyvájí?
      Re: karimatka17.01.2011
Já bych bral Evu 14mm a na sníh pod ní alomatku. Ale co chceš ty si musíš vybrat sám, použij hlavu!
       Re: karimatka18.01.2011
Ahoj,
já používám evazotky dvě. Na léto tahám jednu a v zimě k ním přibalím ještě jednu. Dalš
        Re: karimatka18.01.2011
Pravě hledam nějakou karimatku ktera ma větši tlouštku než 1,4mm z materialu EVA a nedaři se nic naj

 divoka sarka15.01.2011
Ahoj, bol som prave v sarke, a videl som kopu znaciek lezenie povolene <|> na skalach hned pri vchode do udolia (od dzbanu), bol som v tom ze tam to je zakazane? zmenilo sa nieco? zaregistroval som nedavno nejake zmeny v povoleniach (branik) suvisi
 Re: divoka sarka16.01.2011
a nepleteš si značky? koukni se na ně na horolezeckametodika.cz
 Re: divoka sarka16.01.2011
Ano, souvisí to. Chovej se tam slušně, lez jen staré cesty (prváče jen s předchozím souhlasem OVK).
 Re: divoka sarka17.01.2011
Ahoj, na Divokou Šárku je platné povolení, jak píše Libor. Skály v údolí jsou velmi členité, ale naj

 Novy BD ATC Guide 15.01.2011
Je uz nekde u nas k dostani? Viz http://www.blackdiamondequipment.com/ en-us/shop/climb/ belay-rappel/atc-guide (odstran 2 mezery)
 Re: Novy BD ATC Guide 15.01.2011
tie diery vyvrtas do stareho :)
 Re: Novy BD ATC Guide 15.01.2011
Váha "starého" ATC Guide je to posledné, čo by mi na ňom mohlo teoreticky vadiť. Jediné zl
  Re: Novy BD ATC Guide 16.01.2011
zdar, já bych naopak váhu řešil, např. v horách a bigwallech apod. Na skalkach je to ale asi jedno.
   Re: Novy BD ATC Guide 16.01.2011
Nie veru, do uvoľňovacieho oka "starého" ATC Guide sa karabína nevošla, ani expresková, a
    Re: Novy BD ATC Guide 16.01.2011
Lecjaka expreska tam zahaknout jde. Pochopitelne ji tam neprostrcis.
  Re: Novy BD ATC Guide 16.01.2011
"We also enlarged the auto-block release hole to accept a small carabiner" citácia popisu
  Re: Novy BD ATC Guide 16.01.2011
třeba jeste žádnej nemá a počká si rovnou na dvojku... jenom chtel vedet jestli uz ji sezene... samo
   Re: Novy BD ATC Guide 16.01.2011
Presne tak to je, jednicku nemam, tak si radeji pockam na dvojku ...
 Re: Novy BD ATC Guide 17.01.2011
1) Nevím jestli se něco nezměnilo, ale ještě před nějakým časem byl monopolním dovozcem materiálu od
 Re: Novy BD ATC Guide 17.01.2011
jestli ti jde o hmotnost, tak mrkni na Mammut Vader Alpine

 Radošovice suché?15.01.2011
Ahoj,nevíte zda jsou RAdošovice suché? chceme tam jet zítra..

 V jakém oddílu začít15.01.2011
Dobrý den,
podobných dotazů tu je již mnoho, ale můj je trošičku specifický.
Vyzkoušel jsem si lezení a rád bych se mu začal věnovat. Hledám klub, jehož členové vyjíždějí lézt na vyšší hory. Jsem z Kladna a je tu oddíl, jenže Ti lezou pískov
 Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
Najdi si particku lidi s kteryma si rozumis mimo skalu a lezte spolu. Na nejaky oddily se muzes upln
  Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
Já bych přeci jen radši ten oddíl. Učit se lézt metodou pokus - omyl (byť to teoreticky budu mít nas
   Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
Pokus/omyl a základy se naučíš i na stěně, nebo cvičné skály, protože začínat hned na horách není id
    Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
Určitě neplánuju začínat na horách, ale rád bych se k nim propracoval. Spoustu věcí bych si potřebov
 Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
zkus rakovnicaky, z kladna coby kamenem, & maj jak sekci skalkarskou a kvakarskou tak sekci vice
  Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
Asi bych se tam měl koukám objevit častěji :) Ale proč ne rovnou Kladeňáky? Kontakt na Martina Tučku
   Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
Tuto variantu bych moc nedoporucoval....
    Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
proč?
    Re: V jakém oddílu začít16.01.2011
Čau, lezeme na Kladně, v celých Čechách i ve světě. Všechny druhy lezení. Napiš mi, můžeš s někým z
 Re: V jakém oddílu začít15.01.2011
A co zkusit horoskolu? Sejde se tam parta lidi, ktery taky zacinaj a s nima pak muzes pokracovat. Na
  Re: V jakém oddílu začít16.01.2011
Na horoškoly jsem se díval a vybral Tebou navrhovanou, ale teď jim dobíhá kurz a příští bude zřejmě
   Re: V jakém oddílu začít16.01.2011
kup lano, lezečky presa, vem kamoša a vyražte do skal..nic na tom není. základy tě naučí na stěně, o
    Re: V jakém oddílu začít16.01.2011
Kup si auto a vyraž na silnici, jakápak autoškola, mucho dinero.
Ne každej je střelec jako si
     Re: V jakém oddílu začít16.01.2011
Souhlas!!!
Nemůžeš srovnávat lezení, kde máš po 2m borháky a hory, kde lezeš výhradně po svém
   Re: V jakém oddílu začít17.01.2011
jsem v tom současném kurzu a mohu jen doporučit :)

Každopádně jestli budeš teď těch 1
 No jako zřejmě slušnej oddíl17.01.2011
jednoznačně doporučuji STS Chvojkovice-Brod.
  Re: No jako zřejmě slušnej oddíl18.01.2011
Zrejme slusnej oddil :)

1   ...   792   793   794   795   796   797   798   799   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   811   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 karimatka
Čaute. Dal by mi někdo radu do jake karimatky jít? Budu spiše bivakovat v chladnějších podmínkach a rozhoduji se mezi klasickou pěnovou, nebo nafukovací. diky hoře zdar
Brona19:19:41 15.01.2011
odpovědět 
 Re: karimatka
Já jsem velice spokojený s nafukovačkou, mám term a rest, ta je vynikající, do levnějších značek bych nešel.
Honza09:15:59 16.01.2011
odpovědět 
 Re: karimatka
Já sem taky spokojený s nafukovačkou, mám yate, do dražších bych nešel, nevim proč bych měl.
Mates09:45:06 16.01.2011
odpovědět 
 Re: karimatka
Nafukovačku už mám třetí. První dvě (značku první nevím, druhá Insul Mate) stály zanic, u obou se po relativně krátkém čase užívání (půlrok) objevilo mnoho malinkých děr, které způsobily pomalinké vyfukování (člověk ji musel přes noc 2x dofouknout, aby se vyspal).
Myslím, že starší nafukovačky ještě neměly zvládnuté materiály a totéž se stávalo (asi) všem značkám. Na vlastní oči jsem viděl stejnou vadu u Mammutky (by Ajungilak) a Yate, nafukovaček kamarádů.
Už zhruba 2 roky mám Therm-A-Restku (ProLite3) a jsem velice spokojen. Slouží dobře a přežila i 3-měsíční cestování po Asii.
10:50:54 16.01.2011
odpovědět 
 Re: karimatka
ahoj, ja mam uz dva roky yate lite verzi a jsem s ni taky maximalne spokojena. jedina nevyhoda nafukovacek je, ze na vecerni vareni nebo sezeni u ohne je potreba mit jeste nejakou treba starou a jen kus obycejny penovky.. nafukovacku bych si jen tak pod zadek na sezeni nevzala..
kara16:29:58 16.01.2011
odpovědět 
 Re: karimatka
No já mám termarestku asi 6 let a pořád slouží dobře. Mám ji dvakrát lepenou a noproblem. Jinak jsem známému skrz cenu doporučil Husky a tu asi po měsící reklamoval (přes uzávěr se mu vyfukovala). Navíc termarestky mají myslím nějakou prodlouženou záruku, ne?
18:23:57 16.01.2011
odpovědět 
  Re: karimatka
Meli jsme dve yateky a obe odesly po roce, zacly se vyfukovat tak do dvou hodin, kdyz se na nich lezelo. Ted verim ther-a-restu.
feu20:56:51 16.01.2011
odpovědět 
 Re: karimatka
Když pominu otázku značky, je to o tom, jak vysoko chceš jít, a jakou váhu jsi ochoten nosit. V šesti tisících se "samo"nafukovačka už dost špatně dofukuje, prostě je to peklo to udýchat. A na sněhu ve velkém mrazu je nafukovačka třeba opravdu tlustá. Zas ale zabere málo místa. Výhodou pěnovky je, že je lehká, ale zabere hondě místa, což mi ve velkých horách, kde šla z venku na batoh, nikdy nevadilo. Je o něco méně pohodlná. A rozhodně bych koupil z materiálu Evazot, protože nenasákává.
Gejza10:42:31 17.01.2011
odpovědět 
  Re: karimatka
Budu se pohybovat okolo max 5000 metru a počitám s - 20.
Brona11:34:48 17.01.2011
odpovědět 
   Re: karimatka
Jinak zvažuju tohle.Karimatka Yate Eva Comfort 1,4 cm.... http:// www.rockpoint.cz / katalog/ karimatka-yate-eva-comfort-1-4-cm-2806d/ (Odstran mezery při odkazu)
11:40:02 17.01.2011
odpovědět 
    Re: karimatka
Jo, tuhle vozim. Na sníh je lepší dát pod ní ještě alomatku. A bacha, často bývá tloušťka místo 14mm jen 12, rozdíl je dost velkej hlavně na sněhu. Oproti nafukovačce funguje i když se přetrhne na dva kusy, akorát to je velkej balík obzvlášť s tou alomatkou. Jo a černou na hory nebrat - na slunci se speče (stalo se mi na ledovci na báglu)
14:49:52 17.01.2011
odpovědět 
     Re: karimatka
nafukovacku? no az se ti na vylete rozlepi nebo pichne....klasicka evomatka ci jak se tomu rika je jedina jistota.lehka, levna, drzak, nelepis ani za rok ani za dva a do extremu pak dve a stejne cenove levneji.
Martas.16:54:02 17.01.2011
odpovědět 
     Re: karimatka
Takže radiš koupit si ještě alumionovou folii a dat pod karimatku. Hrubší pěnove karimatky nebyvájí? do čeho mam jit tedy?
18:30:07 17.01.2011
odpovědět 
      Re: karimatka
Já bych bral Evu 14mm a na sníh pod ní alomatku. Ale co chceš ty si musíš vybrat sám, použij hlavu! :-)
20:28:33 17.01.2011
odpovědět 
       Re: karimatka
Ahoj,
já používám evazotky dvě. Na léto tahám jednu a v zimě k ním přibalím ještě jednu. Další výhoda (krom ceny, hmotnosti a bezúdržbovosti) je větší variabilita plochy postele.
Jedna poznámka k nafukovačkám. Kamarádka měla na vandru nafukovačku, večer ji dofoukla a ráno nemohla povolit ventil, protože do něj nafuněla vodu a ta zmrzla.

Ahoj Tomáš
Trdlo07:39:34 18.01.2011
odpovědět 
        Re: karimatka
Pravě hledam nějakou karimatku ktera ma větši tlouštku než 1,4mm z materialu EVA a nedaři se nic najít
13:04:39 18.01.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192339)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi