Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
29.Bulička 10315
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
Bouldry:
29.Mikulec 9625
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
Hory:
28.Trkal 2410
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231497 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ledy Bad Gastein20.01.2011
Ahoj, prosím info o kvalitě ledů v Eisareně u Bad Gasteinu nebo Maltatalu, jestli tam někdo byl, nebo se tam případně někdo chystá.
Posledních 14 dní to bylo s teplotu nic moc, momentálně tam ale mrzne. Zajímá mě, jestli všechno spadlo, nebo zůsta
 Re: Ledy Bad Gastein20.01.2011
Na to jak bylo teplo to ledy prezili jakz takz, bacha na snih. Velmi nestabilni situace (silny vitr

 Foto dne19.01.2011
Zdá se mi to, nebo je malá hloubka ostrosti dodělaná uměle? Rozhodně to vypadá dost divně.....
 Re: Foto dne19.01.2011
vypada to dobre podle me, ale spis mi nesedí jméno lezkyne podle vlasu, spís vypada jak Nely. a ta h
  Re: Foto dne19.01.2011
Muzu 100% potvrdit, ze fotka je ze Zillertalu a leze na ni Edita:)
  Re: Foto dne19.01.2011
takove faux paux, bozinku, chlapci dyt je to jasny , Nelly pouziva prece rezavenablondlou, protoze n
   Re: Foto dne19.01.2011
Psát faux pas jako faux paux je opravdu faux pas.
    Re: Foto dne20.01.2011
go faux yourself, zabozrute
 Re: Foto dne19.01.2011
To neni hloubka ostrosti ale žehlička (nástroj na rozmazání) v Zoneru, Photoshopu. Ten přechod do os
  Re: Foto dne19.01.2011
JHe to manualni rozmazani a je dost hrozny:( SKoda krasne fotky.
   Re: Foto dne19.01.2011
A mně se to líbí vy gumy.
  Re: Foto dne19.01.2011
Ale houby žehlička z fotošopu. Jistič si uprdnul, no co stane se ;-)
 Re: Foto dne19.01.2011
To je přece jasný! jsme si to přečetli v příručcce pro fotografy!!! (profiartphotovideolife) že prej
  Re: Foto dne19.01.2011
Fotka pěkná a Editu bych si nesplet teda :)
 Re: Foto dne19.01.2011
souhlas, foto potřebovalo spíš řez než rozmazání
 Re: Foto dne20.01.2011
FF, 24mm, F4 a zaostřená vzdálenost necelé 4 metry...
Z toho mi plyne, že dof je asi origoš,
  Re: Foto dne22.01.2011
To pochybuju. Když použiješ ohnisko 24, bude skoro všechno ostré a u takového ohniska F4 není zas ta

 kde zacit 18.01.2011
ahoj lezci, minuly vikend jsem byl s pritelkyni prvne na umelce na palmovce, byl s nama kluk ktery lezl uz driv a tak nam ukazal zakladni veci jako uvazani se a prubezne jisteni pres 8. lezeni me chytlo natolik ze na to myslim porad a lezl bych snad jeste
 Re: kde zacit 18.01.2011
U Vás v Kolíně co jsem teď koukal jsou 4 oddíly což si myslím že teda mrtvo není :-D Dle webů se nej
  Re: kde zacit 18.01.2011
Pokud ti nevadí samostudium, tak dost metodiky je tu
   Re: kde zacit 18.01.2011
metodika je ještě i tady
    Re: kde zacit 19.01.2011
metodické články jsou i v levém sloupci na lezci.cz
   Re: kde zacit 18.01.2011
HMS, to je kybl nebo jak se tomu rika? jednou jsem to uz videl u nekoho ale nvm jak se to presne ozn
    Re: kde zacit 18.01.2011
HMS je len tá karabina na ktorej je kýbl/osma. Aj s tým sa dá istiť. Na prvé kroky na skale (odisten
    Re: kde zacit 19.01.2011
HMS = karabina se zámkem tvaru hrušky, kýblík = ATC :)
   Re: kde zacit 18.01.2011
HMS, to je kybl nebo jak se tomu rika? jednou jsem to uz videl u nekoho ale nvm jak se to presne ozn
   Re: kde zacit 18.01.2011
HMS, to je kybl nebo jak se tomu rika? jednou jsem to uz videl u nekoho ale nvm jak se to presne ozn
  Re: kde zacit 18.01.2011
ahoj, diky a zitra proverim. :)
   Re: kde zacit 18.01.2011
jo jo, hopsuk bere novacky. ozvi se rovnou Běhymu.
 Re: kde zacit 19.01.2011
Na Palmovce probíhají kurzy Základy lezení 1, 2, Záchranné lanové techniky, v létě víkendy na skalác
  Re: kde zacit 19.01.2011
Nic proti Palmovce, osobně znám pár lidí kteří se okolo téhle stěny motají a mám je za kamarády, nic
   Re: kde zacit 19.01.2011
Pod skalou sice neeee, ale na Homoli v Srbsku je taky... a navic nadherna police pro vic lidi s vyhl
    Re: kde zacit 19.01.2011
No víc chutná kdekoliv jinde než v Alkazaru. Ten humus pod homolí je dost hroznej. Alkejdazar nikdy
 Re: kde zacit 19.01.2011
Každý začínal nějak jinak, spousta lidí přímo na skále, lezli kam se nebáli.... jen se musíš umět i
  Re: kde zacit 19.01.2011
Hlavně nelez s nějakým mantákem (poznáš podle toho ,že na umělce leze s jistítkem na sedáku a ponožk
   Re: kde zacit 19.01.2011
Ono tebou požadované moudro zní, že zato ty jsi fakt jistě borec.
   Re: kde zacit 19.01.2011
nechápu toto: leze s jistítkem na sedáku - co je na tom divnýho? když zrovna nejistí a leze, je jasn
    Re: kde zacit 19.01.2011
Protože ne každý jsme borec, který nechává jistítko pod stěnou, abys ušetřili pár gramů... Toto je o
     Re: kde zacit 19.01.2011
Jistě to dotyčný komentátor myslel tak, že jistítko si (ekšperti) nechávají v centrálu i když lezou,
      Re: kde zacit 19.01.2011
a to já si ho zas rád odírám v Mahmůtu o stěnu :)
       Re: kde zacit 20.01.2011
To proto že si manták.
    Re: kde zacit 20.01.2011
V ponožkách leze ne každej pátej,ale každej pátej manták,včetně tebe, a to že nejsi borec je jasný.
     Re: kde zacit 20.01.2011
Bachaaa ponožky mají na sobě i mantaci co vylezou na stěně devítku v botaskách(( :
      Re: kde zacit 20.01.2011
špek ale myslím na umělé stěně neleze.
     Re: kde zacit 21.01.2011
psal jsem každej pátej, ale nic o tom, že v ponožkách lezu. Nelezu a nikdy nebudu!!

 kde zacit 18.01.2011
ahoj lezci, minuly vikend jsem byl s pritelkyni prvne na umelce na palmovce, byl s nama kluk ktery lezl uz driv a tak nam ukazal zakladni veci jako uvazani se a prubezne jisteni pres 8. lezeni me chytlo natolik ze na to myslim porad a lezl bych snad jeste

 Nomic vs Nomic 218.01.2011
Hoj mel bych dotaz na nekoho "secteleho" :o) Jakej je rozdil mezi starym a novym modelem? Vypozoroval jsem akorat jinou barvu madla a zuby na spodnim hacku. Lisi se jeste v necem? Jo a jdou hroty ze starsiho nommicu i do novyho, hlava se mi zda
 Re: Nomic vs Nomic 218.01.2011
Navic tam muzes pridelat kladivo...
 Re: Nomic vs Nomic 218.01.2011
Novej nomic je o trochu lehčí, má dole hrůtky a dodává se s novými hroty. Hroty by měly pasovat i do
  Re: Nomic vs Nomic 218.01.2011
No sobně si myslím, že na výběr moc nemáš. Jedině tak v bazarech. Staré Nomicy už jsou pěkně dlouho
 Re: Nomic vs Nomic 218.01.2011
U starého Nomicu docházelo často k praskání spodní nastavitelné patky u rukojeti. To je u nového mod
  Re: Nomic vs Nomic 218.01.2011
Mám asi první Nomicy co u nás šly sehnat, nestalo se mi na nich, že by něco prasklo nebo se poškodil
 Re: Nomic vs Nomic 219.01.2011
Tady to je pěkně popsáno :-)
 Nomic vs Nomic 218.01.2011
Hoj mel bych dotaz na nekoho "secteleho" :o) Jakej je rozdil mezi starym a novym modelem? Vypozoroval jsem akorat jinou barvu madla a zuby na spodnim hacku. Lisi se jeste v necem? Jo a jdou hroty ze starsiho nommicu i do novyho, hlava se mi zda

 foto dne18.01.2011
ale houby soustredeni.. tlacej ho maly boty.
 Re: foto dne18.01.2011
kejchne
  Re: foto dne18.01.2011
tlačí (ale ne boty)

 ubytování v Arcu18.01.2011
Nemáte někdo nějaký tip na ubytování v Arcu (Riva, Dro, ...)pro 2 rodiny s malejma dětma? Ideální by byl apartmán, nechci do hotelu.
Na netu je jich plno, ale upřednostnil bych osobní zkušenost nebo doporučení. Díky BB
 Re: ubytování v Arcu19.01.2011
Ahoj,
teď na podzim jsme ve čtyřech spaly tady a musím uznat, že nás to vyšlo v podstatě stej
  Re: ubytování v Arcu19.01.2011
A kdeze????
  Re: ubytování v Arcu19.01.2011
Nějak mi vypadl odkaz, tak tady:
 Re: ubytování v Arcu19.01.2011
Muzu doporucit tohle

 DYNAFIT17.01.2011
Ahoj, mam asi hloupý dotaz. Mám teď nově vázo od Dynafitu(před tim jsem měl Frischi) a na obou lyžích je manipulační komín (pro hrot hole) orientován jen na jednu stranu(jako by na pravou ruku). Je to tak dobře? Díky.
 Re: DYNAFIT17.01.2011
Nie, to máš blbo. Na pravej to má byť smerované doprava a na ľavej dozadu.
 Re: DYNAFIT17.01.2011
No tak to jdu poslat zpátky. To mám radost. Díky za odpověď.
 Re: DYNAFIT17.01.2011
je to dobře
 Re: DYNAFIT17.01.2011
Ahoj oba kominy maji byt na prave strane takze to mas dobre nic neposilej...

 Tur kopec v rakousku17.01.2011
Ahoj nemate nekdo tip na nejaky tur. kopec v rakousku. Ted nekdy? Doma me to moc nebavi... na ledy ani na skialp to moc neni... Diky
 Re: Tur kopec v rakousku18.01.2011
Wildspitze, je tam pěkna severni stěnka, asi 300m, jinak pohodovej přístup . Taky o tom kopci uvažuj
  Re: Tur kopec v rakousku19.01.2011
hmm, já o tom taky uvažuju, tak snad to konečně letos vyjde:)

1   ...   791   792   793   794   795   796   797   798   799   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ledy Bad Gastein
Ahoj, prosím info o kvalitě ledů v Eisareně u Bad Gasteinu nebo Maltatalu, jestli tam někdo byl, nebo se tam případně někdo chystá.
Posledních 14 dní to bylo s teplotu nic moc, momentálně tam ale mrzne. Zajímá mě, jestli všechno spadlo, nebo zůstalo, nejlépe aktuální podmínky.
díky.
David08:59:39 20.01.2011
odpovědět 
 Re: Ledy Bad Gastein
Na to jak bylo teplo to ledy prezili jakz takz, bacha na snih. Velmi nestabilni situace (silny vitr minly vikend) a melo ted dost snezit.
radek
zoban10:10:27 20.01.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi