LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230766 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Věžák a Vidlák25.01.2011
Ahoj, nevíte zda neexistuje nějáký aktuální průvodce na okolí kolem Věžáku a Vidláku? Já mám pouze od Jedličky - Pískovcové skalní oblasti a tam nic moc není. Předem moc dík.
 Re: Věžák a Vidlák25.01.2011
NIC NENÍ JEN SNAD NĚJAKY DODATKY U hEJTMOŠE DOMA...
 Re: Věžák a Vidlák26.01.2011
"Aktuální" průvodce je Pískovcové skály v Čechách - Český ráj (1977). Je v něm mapka a něk
  Re: Věžák a Vidlák26.01.2011
Na boreckých je zatím zákaz ale Pepis jedná o vyjímku.. Tak snad to brzy povolí. Jinak Bach na ty po
   Re: Věžák a Vidlák26.01.2011
Zákaz? Něco jako prváče v Měsíčnim? :)
    Re: Věžák a Vidlák26.01.2011
Ne něco uplně jinyho. jelikož se tam nesmí lizt ubec. A jestli chceš nějak řešit prváče v Mesíčním t
     Re: Věžák a Vidlák26.01.2011
Dobrý, nechci nic řešit. Už se těšim až to na jaře v "Tajnůstkově" vyzkoušim. :)
      Re: Věžák a Vidlák26.01.2011
to jsem rád a doufam že se cesty budou libit kdybi si chtel topo tak ti ho klidně pošlu. Savana
       Re: Věžák a Vidlák27.01.2011
Ok, beru tě za slovo. Pošli mi ty topa na kyncljakub@email.cz. Dík.
       Re: Věžák a Vidlák27.01.2011
Mphl by jsi mi to taky poslat na davidspas@gmail.com
Děkuji.
 Re: Věžák a Vidlák26.01.2011
V uvedených oblastech se neleze. Tam se pouze levituje, medituje a kouká. Klasifikace jednoduchá, vš
  Re: Věžák a Vidlák26.01.2011
A to je přesně to co máme rádi. :)
 Re: Věžák a Vidlák26.01.2011
Nějaká malá informace včetně fotek od Pavla Bechyně proběhla kdysi v CAO News.
Dá se najít t
  Re: Věžák a Vidlák26.01.2011
No zrovna na Věžáku je mraky těžkejch cest od Hejtmoše, Špeka atd. ve kterejch si člověk "zaspo

 Kena25.01.2011
Naaahodou nejake bouldrove oblasti v Keni?:)
 Re: Kena25.01.2011
to by me taky zajimalo

 Hrůza25.01.2011
Hm, tak jsem zjistila, že sem chodi jen samí frajeři co neporadí protože se nebudou ponižovat s nějakým začátečníkem. Svět horolezců je o přátelství, ale taky o magorech. Hm, co dodat. Jen pozor aby nběkteří z vás třeba taky jednou nechtěly poradit.
 Re: Hrůza25.01.2011
No magoři jsme všichni. Co tě prosím tě tak rozladilo?
 Re: Hrůza25.01.2011
Tak nějak. Znáš snad nějakýho normálního lezca či horolezca? Co tě trápí, sem s tím a třeba se ti do
 Re: Hrůza25.01.2011
shanet vecnou informaci TADY..? sis spletla server.. tohle je prehlidka narcisu.
 Re: Hrůza26.01.2011
nenech si zkazit náladu několika špatnými příklady, vždyť je to zbytečné :)
  Re: Hrůza26.01.2011
Tak nám dej jetě šanci. S čím pak by chtěla poradit?

 Hrůza25.01.2011
Hm, tak jsem zjistila, že sem chodi jen samí frajeři co neporadí protože se nebudou ponižovat s nějakým začátečníkem. Svět horolezců je o přátelství, ale taky o magorech. Hm, co dodat. Jen pozor aby nběkteří z vás třeba taky jednou nechtěly poradit.

 Kam můžu v zimě v Roháčích25.01.2011
Může mi někdo znalý prosím objasnit, kam se můžu vypravit v zimním období v Roháčích? Je mi jasné, že hřebenovka je zapovězena, ale co výstupy na jednotlivé kopce? na který z těch větších se můžu v zimě podívat?
 Re: Kam můžu v zimě v Roháčích25.01.2011
Staci si pozriet navstevny poriadok TANAPu a nejaku mapu - vo vsetkych dolinach su sezonne uzavery,
  Re: Kam můžu v zimě v Roháčích25.01.2011
Severní stěna Baníkova poskytuje parádní mixové lezení,když jsou podmínky,jak ve skále tak klasickou
   Re: Kam můžu v zimě v Roháčích25.01.2011
Kde se dá najít ten průvodce?
    Re: Kam můžu v zimě v Roháčích26.01.2011
Ja mam len 7-strankove pdf v cestine, ktore som kdesi vyhrabal na internete, ale teraz som googlenim
  Re: Kam můžu v zimě v Roháčích26.01.2011
Poslal by si mi prosim ta toho sprievodcu? Dik. azasja(zavinac)seznam(bodka)cz

 slaňovátko pro práci25.01.2011
Tak jsem se po dlouhé době odhodlal vyzkoušet certifikovaný výrobek na slaňování, abych již déle nepoužíval osmu na splachovadlo, ale jsem z toho přinejmenším v rozpacích.
Zkusil jsem Stopku od Petzla, ale zjistil jsem že funguje jen na starých odr
 Re: slaňovátko pro práci25.01.2011
(už jsem to jednou psal a nějak to neprošlo drátama. Tak to tu snad nebude dvakrát)
Ano. Tako
  Re: slaňovátko pro práci25.01.2011
Aneb, než začnu zkoušet nějaký hejblátko, podívám se do manuálu. Tento postup umožňuje ušetřit mnoho
   Re: slaňovátko pro práci25.01.2011
neboj to znam ale ta samoblokace na tom laně proste nefunguje :-(. Se silnějsim nebo používanějším l
  Re: slaňovátko pro práci25.01.2011
dik za popis, to blokování tam právě moc neni :-( To že to "musíš" zamknout, právě vylučuj
  Re: slaňovátko pro práci25.01.2011
dik za popis, to blokování tam právě moc neni :-( To že to "musíš" zamknout, právě vylučuj
  Re: slaňovátko pro práci25.01.2011
dik za popis, to blokování tam právě moc neni :-( To že to "musíš" zamknout, právě vylučuj
   Re: slaňovátko pro práci25.01.2011
Patřím k ozbrojené složce a v práci používamé INDY od KONGU. Je něco podobného jako STOPKA, ale v př

 kdy chladit?25.01.2011
Vsichni vime, ze chaldit unavenou slasku na zapesti po lezeni, nebo lezt v kose je cesta k zanetu slach a pak kdo vi kam...
Otazka je po jak dlouhe dobe je bezpecne takto namozenou slachu zchaldit. (eg, po jak dlouhe dobe muzu v -20 odjet z buldrov

 Lugano25.01.2011
Čau, nevíte někdo, jestli je u Lago di Lugano nějaká lezecká/boulderovací oblast dosažitelná bez auta? A nebo i s autem, uvítám jakékoli info.
 Re: Lugano25.01.2011
Zapomněl jsem dodat, že dostupnost mě zajímá od Monzy/Milána.
 Re: Lugano25.01.2011
Zapomněl jsem dodat, že dostupnost mě zajímá od Monzy/Milána.

 Spokojenost s podražením Miur25.01.2011
Ahoj, zajímaly by mě zkušenosti těch, co si už nechávali podrazit lezky od LS, konkrétně štěrovací Miura. Stačí říct kde bylo podraženo a jestli spokojenost nebo nespokojenost. Vim, že to u nás dělají Restday a Saltic, možná i Rock Pillars, tak teď řeším
 Re: Spokojenost s podražením Miur25.01.2011
Podrážení bych se nebál, ale nečekej, že to bude nová bota. První podražení je v pohodě, u těch dalš
 Re: Spokojenost s podražením Miur25.01.2011
nejlepsi je si je nechat podrazit ve chvili kdy jeste nemas prolezeny predek (obsazku) ale jen spode
 Re: Spokojenost s podražením Miur25.01.2011
Ahoj, pred cca 2 mesici mi je podlepili v restday a nejsem vubec spokojenej, sice je zmenšili jak js
  Re: Spokojenost s podražením Miur25.01.2011
no je pravda, ze se mi nrco podobnyho ted stalo taky...lezky jsem nechal opravit (komplet i s obsazk
   Re: Spokojenost s podražením Miur25.01.2011
Co si stříhat častěji nehty? ;)
    Re: Spokojenost s podražením Miur26.01.2011
aaaa pan je vtipalek...mluvis ze svy zkusenosti? se zakladnima hygienickejma navykama rozhodne probl
 Re: Spokojenost s podražením Miur25.01.2011
já si je nechal v restdayi, jen podrazku bez obsazky, 5.10. lepickou a uplne v pohode, prisly mi sko
  Re: Spokojenost s podražením Miur25.01.2011
Nechaval sem je komplet v Restday, typ gumy sem nechal stejnej jakej byl. Zivotnost mozna trosku men

 Bouldermatka25.01.2011
Chci se Vás všech optat, jakou máte doma bouldermatku, v čem Vám vyhovuje, jakou by jste si nikdy nekoupili, jakou by jste si příště stoprocentně koupili....Stupidní komentáře si prosím nechte do jiného vlákna. Předem všem děkuji. Chci si teď jednu pořídí
 Re: Bouldermatka25.01.2011
Mám PAD Totem, není skládací -ohýbá se.. to má svá pro i proti (dají se v ní nosit věci, nemá předěl
 Re: Bouldermatka25.01.2011
Mám doma 2 bouldermatky, PAD FATMAN a OCÚN ECLIPSE, maximální spokojenost s oběma, fatman větší a sk
  Re: Bouldermatka25.01.2011
Mám PAD, tuším že to je Joker.Poměr výkon, materiál, cena je ok,ale už bych si ho nikdy nekoupil. Je
   Re: Bouldermatka26.01.2011
Díky moc všem, jak píše Milan, vybírám mezi Fatmanem a MoonWalkem. Pro Fatman hraje ve prospěch skla
    Re: Bouldermatka04.02.2012
Kámoš má Pad Fatman a je po dvou letes takovej opadanej, divně vyměk, já bych ho aktuálně nekoupil.<
     Re: Bouldermatka04.02.2012
fatmany mam dva.. vydrzely toho opravdu mnoho... jen se trosku hur nosi pokud mas jeste bagl a musis
      Re: Bouldermatka04.02.2012
To, on ho taky furt používá, ale při odskoku-prošlápnutí je na vnitřku vidět, že už není nic moc.
    Re: Bouldermatka04.02.2012
Sel bych taky radeji do Ocún Paddy Moonwalk, na Heureka.cz se dá už najít i za slušnej peníz.
 Re: Bouldermatka04.02.2012
Ahoj.

Já mám taky dvě. První Edelrid Crux a pak menší od Marmotu. Edelridka je obrovs
  Re: Bouldermatka04.02.2012
Edelridku Crux jsme měli půjčenou a je fakt, že si s ní pod sebou člověk hned víc troufá :-) Ideální

1   ...   788   789   790   791   792   793   794   795   796   797   798   799   800   801   802   803   804   805   806   807   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Bouldermatka
Chci se Vás všech optat, jakou máte doma bouldermatku, v čem Vám vyhovuje, jakou by jste si nikdy nekoupili, jakou by jste si příště stoprocentně koupili....Stupidní komentáře si prosím nechte do jiného vlákna. Předem všem děkuji. Chci si teď jednu pořídít, tak ať mám porovnání.
 Haades10:00:27 25.01.2011
odpovědět 
 Re: Bouldermatka
Mám PAD Totem, není skládací -ohýbá se.. to má svá pro i proti (dají se v ní nosit věci, nemá předěl x zabere víc místa složená, pokaždé ji ohýbat a zapínat je opruz), kvalita je ok, a asi bych příště vybíral mezi PAD Fatman a Ocúny Moonwalk a Dominator.
milan16:51:53 25.01.2011
odpovědět 
 Re: Bouldermatka
Mám doma 2 bouldermatky, PAD FATMAN a OCÚN ECLIPSE, maximální spokojenost s oběma, fatman větší a skladný, což pro mě byla priorita(převoz), eclipse menší, vhodná jako doplňková...musíš si říci co od bouldermatky požaduješ, pro mě byla důležitá skladnost a snadné přenášení, což obě splňují, větší nosím já a menší manželka a obě foukneme do kufru a no probléma, z eclipse uděláme i spaní pro juniora, takže určit co očekáváš a podle toho vybírat:-)
Fufu18:01:06 25.01.2011
odpovědět 
  Re: Bouldermatka
Mám PAD, tuším že to je Joker.Poměr výkon, materiál, cena je ok,ale už bych si ho nikdy nekoupil. Je už produpanej a velikost je na vyšší bouldery špatná (aspoň pro mne). Ten pocit že jí netrefíš občas převládá nad chutí otestovat to nekontrolovatelným letem :). Pořešil jsem teď Edelride Crux a je to fakt bomba. Super nosnej systém a materiál,je obrovská, super dolety a jako bonus se na ní v pohodě vyspí dva lidi (holka ocení). Nevýhoda je vyšší cena. Chvilku jsem s její koupí váhal,ale teď nelituju. Pokud chceš trávit dost času boulderingem, a máš problém vždy sehnat nějaké "spoluboulderisty" s "žíněnkama", kup si buď velkou,nebo dvě. Ocún Dreamtime je taky dost slušnej, v porovnání (testováno při bouldrování) s Cruxem mi ale přesvědčil Crux. Jinak pruda při přehýbání je zanedbatelná proti zlámanýmu kotníku,pokud trefíš spoj dvou částí,a to i šikmej. Přeji dobrou volbu.
20:16:36 25.01.2011
odpovědět 
   Re: Bouldermatka
Díky moc všem, jak píše Milan, vybírám mezi Fatmanem a MoonWalkem. Pro Fatman hraje ve prospěch skladnost, rozložená velikost (když si pod hlavu hodím baťoh, tak se na ní i dva vyspíme), a snad i kovové spony. Což u Moonwalku jsou některé plastové, sice má dva způsoby rozložení, ale trochu se bojím těch zipů, ale zase ve prospěch hraje to, že jeho větší brácha dostal to ocenění od němců v testu. No asi to vidím na toho Fatmana. Edelrid Crux je pro mě trochu už pecka do peněženky.Ale vypadá hodně dobře, možná příští rok, až našetřím....Všem ještě jednou děkuji. Petr
 Haades10:37:09 26.01.2011
odpovědět 
    Re: Bouldermatka
Kámoš má Pad Fatman a je po dvou letes takovej opadanej, divně vyměk, já bych ho aktuálně nekoupil.
Já mám Ocún Dreamtime a ta je super jak při dopadu, tak i neuvěřitelnou velikostí. Vřele ho doporučuju.
12:19:50 04.02.2012
odpovědět 
     Re: Bouldermatka
fatmany mam dva.. vydrzely toho opravdu mnoho... jen se trosku hur nosi pokud mas jeste bagl a musis je nest obe... brzo je nahradi bud Ocun Dreamtime nebo Edelrid Crux = obrovska plocha a cajky muzes nahazet dovnitr..
 Trottel17:17:12 04.02.2012
odpovědět 
      Re: Bouldermatka
To, on ho taky furt používá, ale při odskoku-prošlápnutí je na vnitřku vidět, že už není nic moc.
19:12:14 04.02.2012
odpovědět 
    Re: Bouldermatka
Sel bych taky radeji do Ocún Paddy Moonwalk, na Heureka.cz se dá už najít i za slušnej peníz.
DC13:52:27 04.02.2012
odpovědět 
 Re: Bouldermatka
Ahoj.

Já mám taky dvě. První Edelrid Crux a pak menší od Marmotu. Edelridka je obrovská. Vhodná na traverzy, na místa, kde otřebuješ velkou plochu. Pohodlně se na ní dva vyspí (210x115x10cm).Je z jednoho kusu, tak že je velká i po složení a zabere dost místa. Na lezení je tento rozměr ale super. Jsem s ní naprosto spokojený. Marmotka je taky z jednoho kusu a má hodně odolný materiál. Zatím se mi ho nepodařilo poškodit. Tím ale přednosti končí. Má špatný popruhy na nošení a ten materiál, co je tak odolný docela dost klouže. Tu bych nedoporučil. Doporučil bych edelridku.
Honza15:04:59 04.02.2012
odpovědět 
  Re: Bouldermatka
Edelridku Crux jsme měli půjčenou a je fakt, že si s ní pod sebou člověk hned víc troufá :-) Ideální, pokud někdo leze častěji sám, jen už to chce přemýšlet nad místem v autě.



jana16:08:00 04.02.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi