Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
9.H2 11019
Bouldry:
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
9.Stráník 10400
Hory:
28.Trkal 2410
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231355 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lehké zimní túry v Tatrách03.02.2011
Dejte prosím pár tipů na technicky snadnější zimní túry v Tatrách. Dík
 Re: Lehké zimní túry v Tatrách03.02.2011
Žlaby do III UIAA. Obzvlášť ty chválené v Puškášovi.
 Re: Lehké zimní túry v Tatrách04.02.2011
 Re: Lehké zimní túry v Tatrách05.02.2011
Mlynické Solisko z Furkotskej doliny
  Re: Lehké zimní túry v Tatrách05.02.2011
Tupá - pilíře ze Zlomisk, Zlomisková veža. To Mlynické Solisko, co píše kolega výše , zřejmě myslí t

 TOPO Comiciho hrana Jalovec03.02.2011
Nemáte někdo TOPO nebo odkaz na Comiciho hranu na Jalovec v Julských Alpách.Díky
 Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec03.02.2011
taky by mě to zajímalo
  Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec03.02.2011
Vylezeš spodní částí stěny podél systému žlákbů na suťovisko "keglijšče" a jdeš po něm dop
   Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec03.02.2011
Díky za info.
 Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec03.02.2011
Aspoň něco:
 Pozor na zlodeje03.02.2011
Chtel bych touto formou upozornit na nebezbecne chovani jednoho cloveka, jmenuje se Petr Barna z Prahy nebo Karl. Varu. Inzeroval tady na lezci prodeje lezecek a jineho zbozi, jedny jsem si od nej koupil, ale protoze byly male, tak jsme se dohodli na vrac
 Re: Pozor na zlodeje03.02.2011
priste staci mu je zpatky vratit taky nadobirku
  Re: Pozor na zlodeje03.02.2011
Kterou adresat nemusi prijmout, ze jo...
   Re: Pozor na zlodeje04.02.2011
Ozval se dalsi clovek, kteremu tento zlodej dlouhodobe dluzi, pokud dluzi jeste nekomu ozvete se mi,
 Re: Pozor na zlodeje07.02.2011
Petr není z KV
 Re: Černá ovce mezi lezci07.02.2011
jj, také jsem jeden z nich, poptával jsem tady nějaký dětský sedák, aby si malá mohla vyzkoušet leze
  Re: 14.02.2011
ahoj všem, chci být objektivní, takže:
utekl týden, ozvalo se několik lidí, kteří měli stejně
  Re: Petr se s námi vyrovnal14.02.2011
ahoj všem, chci být objektivní, takže:
utekl týden, ozvalo se několik lidí, kteří měli stejně

 pujcovna skialpy..?03.02.2011
ahoj lezci a lyznici,
ma nekdo tip na/zkusenost s pujcovnou skialp vybaveni kolem Salzburgu/Dachsteinu?
dik.

 Shyb na jedné ruce02.02.2011
Máte někdo zkušenosti s trénováním na shyb na jedné ruce? Né že bych to potřeboval na lezení, jde o sázku jestli to do roka dám :) Teď udělám tak 20 shybů v kuse, ale na jedný ani ťuk. Spíš než trénik mě zajímaj zkušenosti lidí který to zkoušeli natrénova
 Re: Shyb na jedné ruce02.02.2011
tohle by mě taky zajímalo, nějakej ozkoušenej systém nebo postup jak se k tomu dopracovat co nejrych
 Re: Shyb na jedné ruce02.02.2011
Zkus na to jít opačně, shyb na obou a spustit se do natažené na jedné ruce. Ze začátku to zabírá, po
  Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Mam docela hluboke zkusenosti s trenovanim techto veci. Jednim z kvalitnich prostredku je trenink br
   Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Zajímavé. Já vždycky patřil mezi lezce s velmi ubohou vytrvalostí a relativně dobrou maximálkou. Pře
   Re: Shyb na jedné ruce04.02.2011
Pridavam se k Bebulovi - vytrvalost mam na nule a silove jsem na tom rekneme normalne. Dvacet shybu
 Re: Shyb na jedné ruce02.02.2011
Tak se nauč udělat dva shyby na jedné ruce a pak zeslábni natolik, abys zvládnul jen jeden.
  Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Ty proste nemáš chybu! :D
  Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Tys to rozlouskl!:D
  Re: Shyb na jedné ruce25.09.2015
Top comment:DD
 Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Jestli jich uděláš dvacet poctivých. Pomalu pořádně se vyvěsit a zabrat. Žádné výšvihy. Tak jeden na
 Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Ahoj. Chceš-li např. udělat shyb na pravé ruce můžeš taky trénovat tak, že levou rukou si pomůžeš ta
 Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
20 shybů je dle mého rozumnej základ a optimální předpoklad pro naučení shybu na jedné ruce. Říkám n
  Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Treninkovych prostredku na jednorucni shyb je spousta, kouknete na
   Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
pokud uděláš 40shybů v kuse a neuděláš 1 na jedné ruce není to otázka síly ale provedení. A naopak p
    Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Shyb na jedné ruce, váha či vlajka sou o rovnováze? Tak možná stojka, chození po rukách či lajně.
     Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
co je to vaha? vysvetlete prosim...
      váha03.02.2011
      Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Obrázek se ne a ne ukázat:-( Lehneš si na zem, ruce natažený podél těla. Zvedni je asi 30 cm nad pas
       Re: Shyb na jedné ruce04.02.2011
obrázek funguje, jen je třeba odstranit mezeru. je z tohoto článku:
    Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Je pravda, ze jednorucni shyb jsem zkousel tak jednou za 2 roky, ale pri 40 shybech jsem ho jeste ur
     Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
já netvrdím, že to nejde utrhnout jen a pouze silou - je to jak jsi popsal, nashybuji jde/nejde shyb
      Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Jasne, mne o samotnej shyb neslo vubec, naopak slo o to nabrat co nejvetsi silu.
A stejne ta
     Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
nevím jak u šphavců po laně, ale i u lezců kteří jsou silní je 20 shybů slušněj výkon, kterej nedá k
      Re: Shyb na jedné ruce04.02.2011
Asi je otazkou pristupu k tomu, k cemu by mel jedrorucni shyb slouzit. Pro nekoho zrejme machrovina,
       Re: Shyb na jedné ruce05.02.2011
       Re: Shyb na jedné ruce05.02.2011
nikdo netvrdí, že kdo kope nohama u shybu je menší nemehlo ale u lezení platí, že kdo dělá pohyb s v
       Re: Shyb na jedné ruce05.02.2011
takhle to dělal nejsilnější lezec světa..
    Re: Shyb na jedné ruce04.02.2011
napísať o váhe, čo je cvik, pri ktorom pracujú všetky svaly na tele, že je hlavne o rovnováhe je tak
     Re: Shyb na jedné ruce04.02.2011
O rovnováze jsem nic takového nenapsal,
psal jsem o svalové koordinaci a rovnováze a jsem př
      Re: Shyb na jedné ruce04.02.2011
áno, prepáč - zle som to pochopil.
 Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Bacharův žebř, nahoru a dolu, plnule. Potom co dáš deset nahoru deset dolu třikrát za sebou to pude.
  Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
Tak poměr jsem měl 34 sh obouruč, 7 na pravé a 6 na levé, velmi nepoctivých, páč švihem. Pár tipů:
   uvaha o Shybu na jedné ruce04.02.2011
madlo? svih nebo shyb? kde to sme? co to jako je ,sme prece lezci ne? prece co uvisim jednoruc to s
    Re: uvaha o Shybu na jedné ruce04.02.2011
děti, co to támhle visí za ptáčka? sím paniučitelko, to je netopejr a nevisí za ptáka, ale za nožičk
 Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
má to nějaký praktický využití? :D
  Re: Shyb na jedné ruce03.02.2011
hodí se to v cestách jako demencia senil :-p
  Re: Shyb na jedné ruce04.02.2011
A lezenie má aký?
 Re: Shyb na jedné ruce04.02.2011
A vo co ses vsadil..?
  Re: Shyb na jedné ruce04.02.2011
Jeste nevsadil, ale bude to klasicky vo biftek.
Jako druhotnej vyznam krom sazky to ma, aby s
  Re: Shyb na jedné ruce04.02.2011
vo lahev zelený u tošováka voe :)
   Re: Shyb na jedné ruce16.02.2011
Nechal jsem se inspirovat a jdu do toho taky. S kamosem jsem se vsadil o suda.
 Re: Shyb na jedné ruce - co fakt pomáhá26.09.2015
Překvapivě na shyb na jedné ruce pomáhá, když se učíš dělat kliky na jedné ruce. Zesílí Ti svaly oko
  Re: Shyb na jedné ruce - co fakt pomáhá26.09.2015
Pouzival jsem dusi od kola, ktere mi pomahala pri zdvihu, takze jsem netahal celoi vahu. Ale chce to
 Re: Shyb na jedné ruce26.09.2015
shybů je neskutečně variant jako je tomu i u jiných cviků např.podhmatem,nadhmatem, na úzko či širok
  Re: Shyb na jedné ruce26.09.2015
Některý školy, např. Pavel Macek v KB5, ohledně pozice nohou a těla při shybu naopak nechat volně vi

 Bleskový skialp02.02.2011
Zdar, zítra večer odjíždíme z Prahy do Rakous poskialpovat. Návrat v neděli večer. Odpadl nám jeden člověk a druhej asi taky, neb má chřipajznu. Kdyby se někdo chtěl přidat tak volejte. Kdykoli. Odjezd kolem pátý. tel. 603510628
 Re: Bleskový skialp03.02.2011
A kam by to bylo?

 Váš názor na drytooling ?02.02.2011
Ahoj, jaký je Váš názor na drytooling v lezecky nehodnotných oblastech - staré lomy nebo skály jsou celoročně mokré, drolivé.... Nebo si myslíte že by drytooling měl přijít jen na kryté stěny ? Nebylo by náhodou lepší určit přesně oblasti kde by se zapále
 Re: Váš názor na drytooling ?02.02.2011
  Re: Váš názor na drytooling ?03.02.2011
Já si myslím, že v nějakém starém lomu, nebo rozchrastané zarostlé skále bych to neřešil. Otázkou je
 Re: Váš názor na drytooling ?05.02.2011
 Re: Váš názor na drytooling ?07.02.2011
V našich podmínkách prasárna a komerce. Mám doma cepíny, tak musím do něčeho nutně tlouci.

 high point spirit lady a přilba02.02.2011
Zdravím holky, máte některá zkušenosti s používáním kapuce přes přilbu (petzl elios 1) u této bundy? Konstruovaná na ni přímo není, ale nemyslím si, že by se přímo nevešla. Uvažuju o koupi, bunda je to super, ale na přilbu by byla ještě lepší... Zdá se mi
 Re: high point spirit lady a přilba03.02.2011
Je to super bunda, mě se pod ni helma vleze, ale mám dětskou BD :) Vyzkoušej to přímo někde v obchod

 Bornholm02.02.2011
Měl bych dotaz, zda někdo nebyl v Bornholmu a jak to tam vypadá s boudrama. Něco jsem na netu našel, ale nejsem z toho moc chytrej. Předem píši, že nechci el. průvodce, toho bych si samozřejmě koupil, pokud nějaký existuje :) Kdyby někdo věděl, tak ať hod

 Tréninkový dotaz02.02.2011
Jeden úplně základní dotaz na situaci, kterou mnozí znají. Mám problémy v silně převislých cestách po madlech a relativně líp, třeba i o UIAA stupeň, lezu v mírných převisech po malých. Co je přesná příčina a jak trénovat aby to ve velkých převisech šlo l
 Re: Tréninkový dotaz02.02.2011
Tak keď sa chceš zlepšiť v lezení previsov, najlepšie je ich liezť. Vyber si silne previslú stenku s
 Re: Tréninkový dotaz02.02.2011
Tak keď sa chceš zlepšiť v lezení previsov, najlepšie je ich liezť. Vyber si silne previslú stenku s
 Re: Tréninkový dotaz02.02.2011
Silovy problem to pro drtivou vetsinu lidi neni, ale pro tebe mozna ano, pokud opravdu koncis po par
 Re: Tréninkový dotaz02.02.2011
Žádná rada po internetu tě asi nespasí. Nastuduj rozdíl mezi AE, AN a AE/AN vytrvalostí a celkově ně
 Re: Tréninkový dotaz02.02.2011
Myslím, že mám stejný problém jako ty, v ne moc velkým převisu je to v pohodě, ale ve velkým je to n
 Re: Tréninkový dotaz02.02.2011
Díky za rady. Abych to ještě trochu uvedla, já už nějaké ponětí o tréninku mám, podle Tefelnera už z
  Re: Tréninkový dotaz02.02.2011
No, tak já sice nelezu 8 na OS, ale bylo to tak, že jsem se do těch převisů prostě hnala. Odseděla s
  Re: Tréninkový dotaz02.02.2011
Nejlepší asi bude lezt v požadovaným profilu, ale lehčí cesty a hodně. Pár shybů taky neuškodí a kli
   Re: Tréninkový dotaz02.02.2011
Podle toho co píšeš je to skoro jasný. Jestli uděláš jen tři shyby a víc ani ťuk, tak máš problém ta
  Re: Tréninkový dotaz02.02.2011
Těžko radit, když tě nevidět :-) Jestli ti vypadavaj nohy ve stropech, tak to může být špatná techni
  Re: Tréninkový dotaz02.02.2011
podle popisu to vypadá, že ti chybí tzv. silová vytrvalost, natrénuješ jí na lehčíš cestách ve stejn
 Re: Tréninkový dotaz02.02.2011
Hlásím se k tomu, že to bude technikou - každý profil chce něco jiného; svaly paží - 3 shyby do hodn
  Re: Tréninkový dotaz03.02.2011
To je nespravedlivy! Ja udelam taky jenom 3 shyby a vylezu max. 7- RP! :(
   Re: Tréninkový dotaz03.02.2011
Nespravedlnost je to, ze ja shybu udelam 50, ty 8- na smichovce v previse lezu s prstem v rypáku, al
    Re: Tréninkový dotaz03.02.2011
Tohle je myslím mnohem zajímavější fenomén:) A taky jsem se u toho nejvíc zarazil. Jak je možné, že
     Re: Tréninkový dotaz03.02.2011
A pak jsou taky lidi, co shyby nějak nedělaj, nicméně vylezou OS VIIc! (třeba od Cikána). V čempak b
     Re: Tréninkový dotaz03.02.2011
Jenom technikou to rozhodně není. Je to taky vytrvalostí a silou jiných svalů než zádových (lezeš ta
     Re: Tréninkový dotaz03.02.2011
na této úrovni obtížnosti bych řekl, že to pouze technikou je.
      Re: Tréninkový dotaz03.02.2011
Urcite hlavne technikou, ale taky tim, ze tyhlety devcata mivaj strasnou relativni silu v malych chy
     Re: Tréninkový dotaz26.05.2011
Je to fakt technikou. Podívej se kolik bušičů radí na stěnách kolikrát starším bušičům, jak to lízt,
 Re: Tréninkový dotaz03.02.2011
Ještě jednou dík všem. Jsem ráda, že se to tady probralo. Budu dělat shyby, co nejvíc bouldrovat ve
  Re: Tréninkový dotaz03.02.2011
Milá Klára,
je až neskutočné, čo všetko ti podľa týchto ľudí chýba, od techniky cez silovú v
  Re: Tréninkový dotaz03.02.2011
Myslím že se na tom Smícháči najde pár lehkejch převislejch cest, něco jsem tam onehdy vylezl i já a
  Re: Tréninkový dotaz03.02.2011
Shyby, shyby a shyby. Ze začátku s oporou nohou. Určitě je dobrý taky potrénovat fixy s bradou nad h
   Re: Tréninkový dotaz04.02.2011
Kláro, mám jako holka stejný problém (jsem na podobné obtížnosti jako ty) a řeším to následovně. Chc

1   ...   785   786   787   788   789   790   791   792   793   794   795   796   797   798   799   800   801   802   803   804   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 TOPO Comiciho hrana Jalovec
Nemáte někdo TOPO nebo odkaz na Comiciho hranu na Jalovec v Julských Alpách.Díky
Pája11:18:16 03.02.2011
odpovědět 
 Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec
taky by mě to zajímalo
g12:05:43 03.02.2011
odpovědět 
  Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec
Vylezeš spodní částí stěny podél systému žlákbů na suťovisko "keglijšče" a jdeš po něm doprava na hranu a tou jdeš nahoru. Klíčová je poslední délka, tam se traverzuje doleva pod převisy a na levém kraji nahoru. Na té hraně to je logické a už to stejně myslím jinak nepustí. Určitě k tomu budou mít něco v chatě Tamar v dolině. Sestup jednoduchým, akorát se jde přes kuloár Jalovce mezi Jalovcem a Šite, takže minimálně kladivo se zobákem.
Petr Jandík12:25:11 03.02.2011
odpovědět 
   Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec
Díky za info.
Pája13:39:05 03.02.2011
odpovědět 
 Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec
Aspoň něco: http://jdem.cz/km2t2
Jinak jsou to docela zajímavé stránky. Bohužel jsou momentálně v rekonstrukci, ale časem tam snad nějaké informace přibudou.
12:58:11 03.02.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1283 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi