Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230921 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 alpenverein12.02.2011
Zdravim, určitě má hodně z vás zkušenosti s alpenvereinem. Uvažuju o členství, ale chci se zeptat na pro mě docela duležitou věc - nahrazuje to klasicke pojištění které mám třeba v česku sjednané (např mám pojištění u čsob na rizikové sporty). dá se to ta
 Re: alpenverein12.02.2011
no v prve rade to neni urazove pojisteni!!!
vyuzijes ho v zahranici hlavne na zachranne akce
 Re: alpenverein12.02.2011
Ahoj, mám dotaz na podobné téma. Je mi jasné, že AV poskytuje skvělé pojištění týkající se záchrany.
  Re: alpenverein12.02.2011
Záchranné práce můžou stát od pár tisíc: Můj syn si jednou ve snowparku v Chamonix zlomil palec, odj
   Re: alpenverein13.02.2011
K těm několika posledním myšlenkám: mám tomu rozumět tak, že pojištění od CHS odmítají akceptovat, p
    Re: alpenverein13.02.2011
Určitě neodmítnou, ale daleko jednodušší je pro záchranáře jednání s důvěryhodným a mnohokrát vyzkou
     Re: alpenverein14.02.2011
Kubo viděls někdy kartičku pojištění ČHS? O ČHS na ní neni ani slovo, zato je tam obrovskej nápis UN
      Re: alpenverein15.02.2011
Každý ať platí pojistku, kterou uzná za vhodnou. Jeden z rozhodovacích momentů je také známost značk
   Re: alpenverein13.02.2011
mam taky jeden dotaz, odjizdim do spanelska a mam alpenverein. Zajimalo by mne jestli mi to funguje
    Re: alpenverein13.02.2011
Ahoj, byl jsem za lezenim v Asii, pojisten jen alpenvereinem, a mel jsem nehodu v hospode. Kdyz jsem
    Re: alpenverein13.02.2011
alpenverein není cestovní pojištění a kdybys měl nehodu v autě, není ti k ničemu, ledaže bys jel na
     Re: alpenverein14.02.2011
to se mi nějak nezdá..."Pojištěny nejsou úrazy při používání motorových vozidel. Pojištěny však
      Re: alpenverein15.02.2011
Mne to bolo tiez od nich takto vysvetlene, ze aj cesta autom je poistena (respektive zachranne akcie
       Re: alpenverein15.02.2011
Horští vůdci mají zvláštní profesionální pojistku.
       Re: alpenverein15.02.2011
musíš pořád vozit v autě bágl s matrošem a tvářit se, že si jel zrovna do skal :-)
  Re: alpenverein13.02.2011
Paradni souhrn ten clanek, bohuzel ani po jeho precteni nemam porad jasno ktere pojisteni zvolim:-D
   Re: alpenverein15.02.2011
Mé zkušenosti s AV:
1.kamarád dojebal koleno pod vrškem Glockneru-vrtule, hospitalizace přes
    Re: alpenverein15.02.2011
Díky moc za konstruktivní odpověď. Jen ještě otázečka:
ad 1 - 30eur vám vrátili, ale těch 70e
     Re: alpenverein15.02.2011
Nevím, jestli se podmínky změnily, ale známá si zlomila na běžkách v Laponsku stehenní kost, takže s
     Re: alpenverein16.02.2011
Těch 30 euráčů kamarád platil...zpětně mu to vrátili vrámci celého balíku pojistky.
Jinak jsm
      Re: alpenverein16.02.2011
Je třeba si uvědomit, že léty prověřená pojistka AV ( v tom kladném i záporném smyslu ) bude asi pří

 Garmont Mega Ride11.02.2011
Dobry den,
chtel bych se zeptat, jestli je tato bota vhodna na chozeni? Porizuji svoji prvni vybavu na skialpy a do oka mi padla tato bota.
Predpokladam ze 80% z mych vyletu bude tvorit slapani a 20% sjezd.

Dekuji za rychlou r
 Re: Garmont Mega Ride11.02.2011
Ja jsem s titmo modelem (starsi -- asi 2006) spokojen. Byt priznavam, ze jsem jinou obuv nikdy nezko
 Re: Garmont Mega Ride12.02.2011
ctyrpreskova bota na slapani?? vyzkousej neco od scarpy, a hlavne at ti dobre padne boticka i tvar s
 Re: Garmont Mega Ride12.02.2011
Jedny akurát predávam v inzerci. Mala ich priateľka teraz dve sezóny po sebe, ako začiatočníci sme v

 Posilovaci deska11.02.2011
Cau, mam doma pripevnenou posilovaci desku z takovyho toho materialu, co jsou chyty na stene. Problem je, ze jak se dirky ochmatavaji, tak zacinaji neprijemne klouzat (navic kdyz se lehce zapoti ruce, tak to ejde po par shybech). Nemate nekdo podobnou zku
 Re: Posilovaci deska11.02.2011
Očistit kartáčem a ruce namažovat v pytliku pak neprášíš a když to klouže tak je to aspon težší-)
  Re: Posilovaci deska12.02.2011
Slizke sice super klouze, ale je to jen otazkou casu, nez si narazis kostrc nebo hur, pri "ustr
 Re: Posilovaci deska12.02.2011
Řešením je wapka. Tou se čistí i lezecký chyty na stěně a věř, že ten proud vody z nich dostane všec
 Re: Posilovaci deska12.02.2011
prasit, kdyz si jen lehce popatlas ruky tou sragorou bilou tak si byt nezasvinis a klouzat dolu nebu

 Ledy Slov. Ráj11.02.2011
Ahoj, nevíte, v jaké kondici jsou ledy ve Slovenském ráji?

 Prvovýstup na Kobylu!11.02.2011
Ve středu 23. února 2011 se bude v kině Saturn v Mnichovo Hradišti promítat nádhernej film o prvovýstupu na Kobylu. Vstupné stojí 60,- Kč. Plakát a další informace o filmu najdete třeba ZDE:
 Re: Prvovýstup na Kobylu!11.02.2011
správně: v Mnichově Hradišti, ne v Mnichovo. mimochodem říkáš i "lezu v moje lezkách"?
  Re: Prvovýstup na Kobylu!11.02.2011
zas jeden co ma chronickej furor orthograficus.. cti si kazdej den hodinu pred spanim pravidla cesky
   Re: Prvovýstup na Kobylu!11.02.2011
    Re: Prvovýstup na Kobylu!11.02.2011
To je KONINA
 Re: Prvovýstup na Kobylu!11.02.2011
FANTASIE!!!!!

 jisteni v tajicim ledu10.02.2011
zdar. mel bych na nakoho veci znaleho dotaz. jak je to s pevnosti tajiciho ledu? jde mi o to, kdyz napriklad zavrtam sroub do ledu, kterej je sice vizualne vporadku (ten led), nicmene je rekneme plus pet stupnu a led proste tece. je nosnost takovyho jisti
 Re: jisteni v tajicim ledu10.02.2011
  Re: jisteni v tajicim ledu10.02.2011
dik za reakci, tenhle jsem neobjevil. uvitam i dalsi nazory.;)
   Re: jisteni v tajicim ledu10.02.2011
Podle toho jak je šroub navrtaný pokud kolmo, tak bych tomu pořád věřil. Je to ale na konkrétním sta
   Re: jisteni v tajicim ledu10.02.2011
I když jsi položil dotaz,sám jistě tušíš odpověď.Pokud je led měkký, je každé, i dobře vypadající ji
    Re: jisteni v tajicim ledu11.02.2011
tradiční postup je zaplácnout a zalepit sněhem tak, aby ani kousek šroubu nekoukal na vzduch a jako
     Re: jisteni v tajicim ledu11.02.2011
No ja nevim, nejak jsem si nevsiml, ze by se na tech ledech co lezu drzel nejaky snih ... leda ze by
 Re: jisteni v tajicim ledu10.02.2011
Do měkkého ledu používej delší šrouby(pokud to struktura dovolí). Povrch je sice měkký, ale pod ním
 Re: jisteni v tajicim ledu10.02.2011
Návod na odpověď ti může dát fakt, že Petzl, Raveltik ani jiní výrobci nemají certifikované krátké š
  Re: jisteni v tajicim ledu11.02.2011
dik vsem za reakce, zacina se mi to ujasnovat;)

 Sníh ve VT09.02.2011
Ahoj,
nebyl jste někdo ve Tatrách tenhle týden. Jak to vypadá se sněhem? Z fot dne se zdá, že ho tam moc není. Tak váhám jestli má cenu tahat sebou lyže, abych je jen nevynes na chatu a pak nenes dolů.
 Re: Sníh ve VT09.02.2011
Sněhu pomálu. Např. na Brnčálku neseš od parkoviště tak 600 a více metrů. Nahoru je cesta ujetá a vy
  Re: Sníh ve VT09.02.2011
Hmm, tak bych se jeste zeptal jestli se da chodit na nastupy bez lyzi/sneznic, nebo se to moc bori.
   Re: Sníh ve VT09.02.2011
a nevíte někdo, jak to vypadá na severu, v Javorové, není to tam se sněhem lepší?
   Re: Sníh ve VT09.02.2011
Čau,
v Male Studene jsem byl pred 14 dny a vse v pohode... bez lyzi a sneznic... snehu je mal
   Re: Sníh ve VT10.02.2011
Ahoj, na terynku sa da hore aj dole uz z hrebienka uplne v poho, cez vikend sa lyzovalo priecne, zlt
    Velká studené10.02.2011
Minulý víkend sněhu velmi málo. Nástupy bez lyží v pohodě. Nevím jak nahoře ale podle mě to na nějak
     Re: Velká studené10.02.2011
ahoj, z hrebianka velmi ledové na lyzich lepsi nez pesky (macky doporucuji) nad terynkou ideal - zlu
 Re: Sníh ve VT10.02.2011
Kamarádka volala z Brnčálky,že se sněhem je to hodně špatné.Je ho málo,umrzlý,hodně kamenů - prostě
 Re: Sníh ve VT - Teryna11.02.2011
O vikendu sme se vratili z Teryny a pokud nemas kamenicky na odpis, tak nahoru i dolu lyze poneses n

 Mallos de Riglos09.02.2011
Zdar, shanim informace o lezeni v Mallos de Riglos, byli jste tam nekdo? Zajimalo by me jestli je to nejak rozumne odjistene a jak je to tam s ubytovanim. Diky za info. Dan
 Re: Mallos de Riglos09.02.2011
To jsou ty slepencový homole ve Španělsku?
Pár slušně odjištěných a pevných cest tam určitě j

 spolujizda09.02.2011
Ahoj lidi shanim zitra od 14:00 spolujizdu z HK do Brna .. na benal pridam nechce se me busem ani vlakem :)722122153 PS: klido se priblizim do PCE nebo nekam :)

 Ledy09.02.2011
Ahoj. Nevíte jestli v tomhle vedru někde v Rakousku ještě zůstali nějaký ledy? Rád bych někam vyrazil o víkendu. Máte nějaký tip? Díky moc
 Re: Ledy09.02.2011
Přidávám se k otázce - nevíte, jak jsou na tom soply v Maltě nebo někde jinde v rakousích? Díííky
  Re: Ledy09.02.2011
Co je nahoře zatím poměrně dobrý, jinak v neděli to v Maltě dost teklo, ale zatím drželo. Záleží na
  Re: Ledy12.02.2011
dnes jsme přijeli z Berchtesgadenu a ledy jsou v čudu...vše už odtálo a sněhu na kopcích taky málo,f
  Re: Ledy12.02.2011
dnes jsme přijeli z Berchtesgadenu a ledy jsou v čudu...vše už odtálo a sněhu na kopcích taky málo,f
 Re: Ledy09.02.2011
 Re: Ledy12.02.2011
vcera sme se vratili z maltatalu kde bylo cely tyden pres den 15°C, cili prni den (utery) sme to zab
 Re: Ledy12.02.2011
Lehké dlouhé ledíky (až stovky metrů) jsou v lese na potůčcích mezi Bormiem a St. Catarinou, nejlepš

1   ...   781   782   783   784   785   786   787   788   789   790   791   792   793   794   795   796   797   798   799   800   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 alpenverein
Zdravim, určitě má hodně z vás zkušenosti s alpenvereinem. Uvažuju o členství, ale chci se zeptat na pro mě docela duležitou věc - nahrazuje to klasicke pojištění které mám třeba v česku sjednané (např mám pojištění u čsob na rizikové sporty). dá se to takhle použít nebo je to jen jako luxusní cestovní připojištění? díky moc za rady
 tasmansky.cert11:22:12 12.02.2011
odpovědět 
 Re: alpenverein
no v prve rade to neni urazove pojisteni!!!
vyuzijes ho v zahranici hlavne na zachranne akce a nasledne leceni a prevoz. precti si podminky.
kara13:00:19 12.02.2011
odpovědět 
 Re: alpenverein
Ahoj, mám dotaz na podobné téma. Je mi jasné, že AV poskytuje skvělé pojištění týkající se záchrany. Mám ale problém s výší plnění u léčebných výdajů. Na běžné úrazy to asi stačí, ale v případě, že by se mi stalo něco vážnějšího (páteř, polytraumata, pobyt na ARO...), tak se mi zdá, že je to málo. Nemůžu si pomoci, ale vychází mi z toho, že by bylo vhodné se k tomu ještě normálně připojistit (myslím cestovní pojištění s připojištěním rizikových sportů - pojistka spojená s bankovní kartou apod. je pro horolezce totální nesmysl). Vidím to jako důležité pro případ vážných zranění, ale dobré i pro případ těch drobnějších (protože u AV je spoluúčast 70eur - cca 1700,-kč). Vím, že v EU jsem pojištěn i přes svou zdravotní pojišťovnu, ale i v tomto případě jsou spoluúčasti ještě mnohem vyšší.
No a když se tedy kromě AV komerčně připojistím, tak to už je asi výhodnější to nejdražší pojištění přes ČHS. Tam se mi ale nepodařilo vyčíst, jak to funguje s plněním v případě záchrany bez zdravotní indikace. Proto prosím nějaké znalé o odpovědi na pár otázek (možná má někdo osobní zkušenost):
- kolik asi řádově stojí záchranné práce?
- jak je to s plněním u AV v případě vážných (myslím drahých) zranění?
- jak je to s hrazením záchranných prací u pojištění přes ČHS?
- co znamená u pojištění ČHS věta, že celková částka kumulativně je 1000000,-?

Kdo jste si to nečetli, doporučuji pročíst následující srovnání: http://jdem.cz/kq524
18:41:46 12.02.2011
odpovědět 
  Re: alpenverein
Záchranné práce můžou stát od pár tisíc: Můj syn si jednou ve snowparku v Chamonix zlomil palec, odjel sám na horskou službu, tam mu dali dlahu a poslali ho k doktorovi dolů lanovkou a stálo to méně než je spoluúčast OEAV. Doktor už byl v rámci normálního povinného zdravotního pojištění. Ve Francii je soukromý doktor placený na místě, takže jsme platili několik tisíc za rentgen a sádru, cca 2/3 nám v česku vrátila zdravotní pojišťovna. Druhý syn si jednou na lyžích v Itálii v terénu vykloubil koleno, tak jsem mu ho tam zase vrátil, ale stejně byl potřeba doktor. Italové chtějí jen 15,50 eur za vstup do "ošetřovacího" procesu, takže jsem zaplatili jen tuto částku a byla v tom první pomoc a dlaha, a posléze v okresní nemocnici rentgen a sádra. ALE TAKÉ MOHOU STÁT STATISÍCE: Hodina letu vrtulníku s posádkou vyjde na cca 60-100 tisíc korun, pátrání se mohou zúčastnit desítky profesionálů, vyproštění může trvat několik dní nebo vyžadovat speciální techniku a za to všechno se platí. To hradí OEAV. Jakmile se dostaneš do rukou doktorům v Evropě, vše je placeno z Tvého povinného zdravotního pojištění (s výjimkami přesně podle toho, jak to mají občané v konkrétní zemi). Takže OEAV slouží jako pojistka na záchranné akce a první pomoc nelékařského personálu (horská služba i jiné záchranné jednotky), nikoliv jako zdravotní či dokonce úrazové pojištění. Výhoda OEAV proti ČHS je zásadní - všude v Evropě ho znají, stačí zamávat kartičkou a všichni záchranáři Ti jdou na ruku. Nikdy jsem neviděl ani neslyšel případ, kdy by zjišťovali, co to ten Alpenverein vlastně je. Vždy si jen opsali jméno a číslo z kartičky.

Kuba Turek23:30:44 12.02.2011
odpovědět 
   Re: alpenverein
K těm několika posledním myšlenkám: mám tomu rozumět tak, že pojištění od CHS odmítají akceptovat, protože ho neznají??
Karel00:17:49 13.02.2011
odpovědět 
    Re: alpenverein
Určitě neodmítnou, ale daleko jednodušší je pro záchranáře jednání s důvěryhodným a mnohokrát vyzkoušeným partnerem OEAV, o kterém vědí, že v každém případě dostanou zaplaceno, než s pro ně neznámým ČHS.
Kuba Turek00:32:38 13.02.2011
odpovědět 
     Re: alpenverein
Kubo viděls někdy kartičku pojištění ČHS? O ČHS na ní neni ani slovo, zato je tam obrovskej nápis UNIQA europe assistance. UNIQA je DOST znamá pojišťovna, mimochodem AV její služby taky využívá. Takže v klidu...
Špicál11:42:02 14.02.2011
odpovědět 
      Re: alpenverein
Každý ať platí pojistku, kterou uzná za vhodnou. Jeden z rozhodovacích momentů je také známost značky.
Kuba Turek14:20:14 15.02.2011
odpovědět 
   Re: alpenverein
mam taky jeden dotaz, odjizdim do spanelska a mam alpenverein. Zajimalo by mne jestli mi to funguje i jako cestovni pojisteni. Kdybych mel treba autonehodu, jestli mi ta "horolezecka" pojistka staci.Dik Dan
13:18:37 13.02.2011
odpovědět 
    Re: alpenverein
Ahoj, byl jsem za lezenim v Asii, pojisten jen alpenvereinem, a mel jsem nehodu v hospode. Kdyz jsem zadal o proplaceni vyloh za siti par ran, bylo mi na ceske pobocce receno, ze se nejednalo o "volnocasovou aktivitu" a ze mam patrne smulu. Definici "volnocasove aktivity" mi ovsem nerekli. Presto jsem podal zadost a cekam jak to dopadne. I kdyz jsem precet cely podminky pojisteni, tak stejne nevim, jakej okruh udalosti to kreje.
Pavel21:31:32 13.02.2011
odpovědět 
    Re: alpenverein
alpenverein není cestovní pojištění a kdybys měl nehodu v autě, není ti k ničemu, ledaže bys jel na akci pořádanou OEAV, léčebné výlohy jsou normálně kryté na základě tvého zdravotního pojištění, ale protože se za některé úkony platí, je lepší mít připojištění léčebných výloh (např. EUROPOJIŠTĚNÍ od pojišťovny Slavia - to stojí 365Kč ročně) a nebo, jak je českým zvykem, doufat, že se ti nic nestane(((
black21:47:26 13.02.2011
odpovědět 
     Re: alpenverein
to se mi nějak nezdá..."Pojištěny nejsou úrazy při používání motorových vozidel. Pojištěny však jsou .... stejně tak jako při cestách na klubové nebo SOUKROMÉ akce charakteru VHT, horolezectví, turistika atdatd". Takže když jedu na skály a mám nehodu, tak pojištěný jsem, pokud tomu správně rozumím, ale pokud by to byla třeba služební cesta tak ne...Může mi to někdo potvrdit?
ory11:07:52 14.02.2011
odpovědět 
      Re: alpenverein
Mne to bolo tiez od nich takto vysvetlene, ze aj cesta autom je poistena (respektive zachranne akcie v pripade nehody), ale len v pripade, ze sa jedna o cestu na volnocasove aktivity. Jednoducho nesmiem ist za zarobkom. Ako to maju osetrene profi horski vodcovia, to teda neviem :)
Eric14:12:15 15.02.2011
odpovědět 
       Re: alpenverein
Horští vůdci mají zvláštní profesionální pojistku.
Kuba Turek14:18:01 15.02.2011
odpovědět 
       Re: alpenverein
musíš pořád vozit v autě bágl s matrošem a tvářit se, že si jel zrovna do skal :-)
D.17:20:44 15.02.2011
odpovědět 
  Re: alpenverein
Paradni souhrn ten clanek, bohuzel ani po jeho precteni nemam porad jasno ktere pojisteni zvolim:-D
krecek01:40:05 13.02.2011
odpovědět 
   Re: alpenverein
Mé zkušenosti s AV:
1.kamarád dojebal koleno pod vrškem Glockneru-vrtule, hospitalizace přes noc, kompletní vyšetření v nemocnici-vše šlo bez problémů z pojistky AV, pouze spoluúčast cca 30eur na léky proti bolesti (i toto zpětně proplaceno od AV)
2.lavina-jeden vrtulí do Innsbrucku, tam cca 3týdny!!! na JIP....převoz sanitkou do ČR....vše šlo z AV, co převyšovalo krytí AV, šlo z zákonného pojištění VZP...a byl to dohromady PĚKNEJ BALÍK...:-(
3.nehoda v oblasti Blancu, nezranění, pouze jsme přišli v lavině o nezbytně nutné vybavení pro sestup do údolí (boty, mačky, apod)...vrtule do Courmayeru...vše bez problémů pokrylo AV.

Tož tak...to jsou jen mé osobní zkušenosti...znám hodně lidí, kteří AV pojistku již využili a nikdy nebyl problém.
Kleboň15:32:39 15.02.2011
odpovědět 
    Re: alpenverein
Díky moc za konstruktivní odpověď. Jen ještě otázečka:
ad 1 - 30eur vám vrátili, ale těch 70eur jste asi zaplatili nebo ne?
ad 2 - kolik asi dělal ten "pěknej balík"?
16:03:16 15.02.2011
odpovědět 
     Re: alpenverein
Nevím, jestli se podmínky změnily, ale známá si zlomila na běžkách v Laponsku stehenní kost, takže se projela na skútru, proletěla vrtulníkem, pak nějaké to ošetření a ve finále ji Alpenverein ještě zaplatil letecký speciál do Prahy, protože s tou zlomeminou na standardní let nemohla. Takže ta na tuhle pojistku teď nedá dopustit.
jana19:25:55 15.02.2011
odpovědět 
     Re: alpenverein
Těch 30 euráčů kamarád platil...zpětně mu to vrátili vrámci celého balíku pojistky.
Jinak jsme neplatili nic.
Kolik to bylo přesně, nevím, ale byly to statisíce...vzhledem k tomu, že ležel na klinice v Innsbrucku několik týdnů na JIP...:-(
Kleboň07:17:57 16.02.2011
odpovědět 
      Re: alpenverein
Je třeba si uvědomit, že léty prověřená pojistka AV ( v tom kladném i záporném smyslu ) bude asi přínosnější než nějaký nově nastavený systém ČHS. Navíc masa lidí která stojí za AV , tak s tou se nemůže rovnat asi žádný jiný komerční pojistný systém. Myslím si, že tady není o čem uvažovat, i když i AV má jistě své negatíva vůči klientům, bude to prd proti ostatním pojistným systémům do hor.
Jinak si ještě můžeš sjednat individuální pojistku, ale tu pravděpodobně nezaplatíš.
Aldo08:50:28 16.02.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi