Je v nekterem z brnenskych kramu k videni a vyzkouseni sedak Petzl Sama? Zatim jsem na nej nikde nenarazil a kupovat jej naslepo pres net se mi nechce... Dik za info :o)
Je v nekterem z brnenskych kramu k videni a vyzkouseni sedak Petzl Sama? Zatim jsem na nej nikde nenarazil a kupovat jej naslepo pres net se mi nechce... Dik za info :o)
Hm tak prave po zkusenostech s Beal Aero II bych si ho radeji zkusil ... ten sice taky "sedel" perfektne, ale kdyz jsem si odsedl, zjistil jsem ze mam asi bud ja nejaky divny telo, nebo ma sedak moc dlouhe uchyceni nohavicek do navazovaciho oka, takze mi vic bral za pas jak za nohy a bylo to dost neprijemne ... fakt lepsi vyzkouset ...
Tuhle sem si koupil BD Momentum. Sedák se líbil, seděl, ale pohoupat sem se zapoměl, dyť na sedáku není co pokazit. První pád a opasek kdesi pod žebrama... Pak sem to porovnal s předchozím Singáčem a ejhle, o dost delší nohavice. Dva dni sem to páral a znova sešíval, i poutka na 100 kilo udělal a konečně sedák, jak má být:-)
Jak rikas Vildo...jenze Ty jsi daleko sikovnejsi svadlenka nez ja, takze se na tohle muzu fakt vys*at. Voni ti kluci v Cine maji asi jiny proporce nez my nebo co ... :o)))
moja chyba, splietol som si to so selena... ale keby aj bol damsky, nevadi, ved v kazdom chlapovi je udajne aj kus zeny. Len neviem ci zrovna v tej casti co ide do sedaku :o)
BD sedáky, aspoň ten, co mám, sou z Filipín, jen nevím, estli je to dobře. Jinak Petzl už taky valí v Číně, někde to tu píšou:-) Estli třeba Petzl neudělal záměrně šajzovou sérii a neoznačil to za "made in China", případně PRC... Mimochodem u Petzl sedáků se celkem hbitě odrbávají nohavičky v místě protažení lana, což u starších modelů nebylo tak znatelný. Ovšem u kterýho sedáku se tak neděje, že? Jde jen o to, za jak dlouho.
Mamut snad ne:-) Nedeje se to treba u Edelridu loopo, kterej tuhle cast, ktera se odrbava, postrada, chapu ale, ze je to dost futuristicka zalezitost a ne kazdej do toho pujde... Edelrid ale taky dela sedaky s plastovym vyztuzenim tohoto mista. Pravda je, ze treba u Hirundosu od Petzlu se toto misto rozpadne az neuveritelne rychle..!
Tak zpet k tematu .... maji tenhle sedak VUBEC NEKDE? Vertical me odkazal na Hudy a Alpsport, kteri ale tvrdi ze sedaky Petzl nevedou :o) ... tak nevim, nekde se asi stala nejaka chyba :o)) Videli jste nekde na krame Petzl Sama nejlepe ve velikosti M, abych ho mohl vyzkouset? Obcas popojizdim, takze se muzu pripadne stavit i v Praze nebo nekde jinde ...
Já si ho asi před rokem v Hudáči objednal a pak koupil - ale neměli je skladem. Samu už jsem předtím měl, tak jsem si říkal, že jdu najisto - a ona byla kupodivu ta nová trošku jiná, ta starší mi seděla líp.
Sedák je to parádně pohodlnej, lehkej - ale s trvanlivostí je to na hovno, jsou to gauneři. Předrbaný nohavičky po necelých 3 letech užívání, nosný prvek jsou jen ty "okrasný lemovky" a vepředu pod okem jsou na nohavičkách nitě klíčového spoje, který se předrbou ani nevíš jak. Starší sedáky vydržely mnohokrát víc (nejmíň 5 let). Brejle Samy mi praskly při slaňování (!) během 3. sezóny, a to se na pohled zdálo, že by ještě chvíli sloužit měly (předrbaly se ale nitě švu pod předním okem, což nebylo na pohled zřejmé).
No měl jsem tři Hirundosy a kazdeh vydržel jeden rok!!! BD zatím vypadá (po 1/2 roce), ze vydrží o něco víc.. Ale chápu te ze chceš Petzl, přece jen mi sedel uplne hafo.. Stejne ten tip BD co mám v ČR nekoupis..
Tak jen pro uplnost - Samu jsem nakonec sehnal ... primo od distributora, za coz patri velky dik devcatum z obchodniho, ktere se mnou mely neskonalou trpelivost :o) Kazdopadne sedak je (mimo e-shopy) sehnatelny dost problematicky (alespon v Brne) - tedy pokud si ho chcete predem vyzkouset a nekupovat zajice v pytli... K sedaku samotnemu - sedi skvele a vypada jeste lip. Co vydrzi nebo ne zatim neodkazu posoudit, ale materialy i kvalita zpracovani vypadaji na pohled v pohode. Zajimave je , ze velikosti jsou posunute ve srovnani napr. se SR trochu jinak, takze jsem rozmerove prakticky na hranici M a S, ale S je natolik male ze proste MUSIM mit Mko a zhubnout uz si nemuzu dovolit ;-)) Ale to je spis otazka postavy - Frantici asi maji jiny pomery pasu a nohou ;-) Prijde mi skoda ze Petzly prakticky nikdo poradne nenabizi - prijdou mi dobre zpracovane a super sedi a to je dulezitejsi nez usetrenych par stovek. Jestli za sedak dam 1000 nebo 1500 mi prijde nesmysl resit - lano pri stejne zivotnosti stoji cca 3x tolik ...
To můj sedák už přežil tři lana a ještě tak dvě další bych mu přál. Jen nevím, estli je to dobrej sedák (samozřejmě je) nebo mrchy lana... V každým případě ti za celé PodNebí přeji mnoho nalezených metrů s tvojím novým sedákem...:-)
To jsem jakoze myslel zivotnost oficialne udavanou. Kolik jsem mel lan za zivot sveho posledniho sedaku tady radsi ani psat nebudu :o))) A porad je jeste celkem OK, jen uz jsem si rekl ze si proste zaslouzim novej... ;-)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.