Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Sportareál Klíny venkovní stěna - Klíny 210
HK Ostaš - Police Nad Metují
Bouldrovka - Velké Meziříčí

Prodejny
HUDYsport - Teplice
HUDYsport - Praha 6
Rock Point - Chodov - Praha 4

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Sama v Brne ... :o)14.02.2011
Je v nekterem z brnenskych kramu k videni a vyzkouseni sedak Petzl Sama? Zatim jsem na nej nikde nenarazil a kupovat jej naslepo pres net se mi nechce... Dik za info :o)
 Re: Sama v Brne ... :o)14.02.2011
V Praze v Hudy. V Brně jsem ho neviděl. Když změříš obvod pasu a nohy, porovnáš s tabulkou velikostí
  Re: Sama v Brne ... :o)14.02.2011
Hm tak prave po zkusenostech s Beal Aero II bych si ho radeji zkusil ... ten sice taky "sedel&q
   Re: Sama v Brne ... :o)14.02.2011
Tuhle sem si koupil BD Momentum. Sedák se líbil, seděl, ale pohoupat sem se zapoměl, dyť na sedáku n
    Re: Sama v Brne ... :o)14.02.2011
Jak rikas Vildo...jenze Ty jsi daleko sikovnejsi svadlenka nez ja, takze se na tohle muzu fakt vys*a
     Re: Sama v Brne ... :o)14.02.2011
Petzl se sije ve Fracii a není to BD nebo Beal přátelé.
      Re: Sama v Brne ... :o)14.02.2011
Vovovo votom zadna ;-) ale uverim tomu az si ho vyzkousim. Jistota je kulomet, jak rikala babicka
       Re: Sama v Brne ... :o)14.02.2011
spis kulomet je jistota :)
       Re: Sama v Brne ... :o)14.02.2011
btw neni sama babsky model?
        Re: Sama v Brne ... :o)15.02.2011
Se muzu mejlit zejo, ale cekal bych ze mens climbing harness je pro chlapy ...
         Re: Sama v Brne ... :o)16.02.2011
moja chyba, splietol som si to so selena... ale keby aj bol damsky, nevadi, ved v kazdom chlapovi je
     Re: Sama v Brne ... :o)14.02.2011
BD sedáky, aspoň ten, co mám, sou z Filipín, jen nevím, estli je to dobře. Jinak Petzl už taky valí
      Re: Sama v Brne ... :o)14.02.2011
Neděje se to u Mamutu, který maj ten plastový kryt oka.
       Re: Sama v Brne ... :o)14.02.2011
Mamut snad ne:-) Nedeje se to treba u Edelridu loopo, kterej tuhle cast, ktera se odrbava, postrada,
      Re: Sama v Brne ... :o)14.02.2011
Nedeje se to treba u sedaku Arcteryx, ale kdo na ne ma, ze...??
       Re: Sama v Brne ... :o)16.02.2011
Tak zpet k tematu .... maji tenhle sedak VUBEC NEKDE? Vertical me odkazal na Hudy a Alpsport, kteri
        Re: Sama v Brne ... :o)16.02.2011
Já si ho asi před rokem v Hudáči objednal a pak koupil - ale neměli je skladem. Samu už jsem předtím
         Re: Sama v Brne ... :o)16.02.2011
No měl jsem tři Hirundosy a kazdeh vydržel jeden rok!!! BD zatím vypadá (po 1/2 roce), ze vydrží o n
          Re: Sama v Brne ... :o)16.02.2011
není tip jako typ...
           Re: Sama v Brne ... :o)16.02.2011
cervenam se...:)))
 Re: Sama v Brne ... :o)17.02.2011
asi bych si měl taky koupit novej sedák po 7mi telech... :/
  Re: Sama v Brne ... :o)17.02.2011
Je otázka, jestli ten tvůj sedmitelej nevydrží pořád ještě víc než některý ty, co koupíš dneska, s p
   Re: Sama v Brne ... :o)25.02.2011
Tak jen pro uplnost - Samu jsem nakonec sehnal ... primo od distributora, za coz patri velky dik dev
    Re: Sama v Brne ... :o)25.02.2011
To můj sedák už přežil tři lana a ještě tak dvě další bych mu přál. Jen nevím, estli je to dobrej se
     Re: Sama v Brne ... :o)25.02.2011
To jsem jakoze myslel zivotnost oficialne udavanou. Kolik jsem mel lan za zivot sveho posledniho sed

 Piz Bernina na skialpech14.02.2011
Ahoj, chtel jsem se zeptat, jestli mate nekdo zkusenost s vystupem na Piz Bernina v zime. Normalkou vystup i sestup, Biancograt neplanujeme. Dik.
 Re: Piz Bernina na skialpech15.02.2011
Haloo. pridavam se k otazceee

 Jump!14.02.2011
Ahoj, nemáte někdo film Jump! ? Už nějakej pátek ho marně sháním a nikdo z kámožů ho nemá...stačil by odkaz :-)

Díks a ať to leze

 Piz Bernina na skialpech14.02.2011
Ahoj, chtel jsem se zeptat, jestli mate nekdo zkusenost s vystupem na Piz Bernina v zime. Normalkou vystup i sestup, Biancograt neplanujeme. Dik.

 Prana13.02.2011
Ahoj, nevíte někdo, jestli se u nás ještě dají koupit hadry od Prana? Případně kontakt? Dík
 Re: Prana13.02.2011
dají
 Re: Prana14.02.2011
V Cechach maj jen stary kolekce a strasne predrazeny. Doporucuju si jen vyzkouset a objednat pres ne

 Ledy Malta13.02.2011
Ahoj, nemáte někdo info o stavu ledů v Maltatalu a okolí? Dostala se ke mně hláška že je to mizerie. Je to tak?
 Re: Ledy Malta13.02.2011
Asi letos nic moc, tálo to tam už v lednu.
 Re: Ledy Malta14.02.2011
Jaká pak mizérie,to co je u nás a co maj tam to se nedá srovnávat.Je pravda že tam jsou letos horší
  Re: Ledy Malta14.02.2011
Díky mnohokrat a preju pekny lezeni...

 Ledy Malta13.02.2011
Ahoj, nemáte někdo info o stavu ledů v Maltatalu a okolí? Dostala se ke mně hláška že je to mizerie. Je to tak?

 Ledy Malta13.02.2011
Ahoj, nemáte někdo info o stavu ledů v Maltatalu a okolí? Dostala se ke mně hláška že je to mizerie. Je to tak?

 Cinsky matros12.02.2011
Tak v Cine uz vyrabej i lezecky material :
http://www.petzl.com/ us/outdoor/news-2 /2011/02/11/warning-regarding- presence-counterfeit-versio
 Re: Cinsky matros13.02.2011
Tento týden by měl Vertical, jakožto dovozce, zvěřejnit českou mutaci varování.
 Re: Cinsky matros13.02.2011
no nekup to, kdyz je to tak vyhodny...
 Re: Cinsky matros13.02.2011
odkaz nejede :(
  Re: Cinsky matros13.02.2011
Jede ...musis vymazat mezery ...
  Re: Cinsky matros13.02.2011
Česky:
   Re: Cinsky matros13.02.2011
A je to tady , konečně - další ekvivalent anglic. klas.E - tentokrát asi CH .Čím víc materiálu made
    Re: Cinsky matros13.02.2011
Tak dva roky a naučijou se to dělat pořádně...
     Re: Cinsky matros13.02.2011
Číňani jedou ve velkém. Stačí se zmínit v diskusi na lezci a kopce doly info vám přinesou nejnovější
      Re: Cinsky matros14.02.2011
Prave jsem to sem chtela dat, ale uz me nekdo predbehl. Jen at se to siri co nejvic, at je o tom sly
      Re: Cinsky matros14.02.2011
Prave jsem to sem chtela dat, ale uz me nekdo predbehl. Jen at se to siri co nejvic, at je o tom sly
       Re: Cinsky matros14.02.2011
Škoda že to není jako článek od dovozce, je to důležité.
        Re: Cinsky matros14.02.2011
Žádný článek od dovozce jsem ještě nečetl. kde je?
         Re: Cinsky matros14.02.2011
Co trochu nahlédnout za oponu testování výrobků pro prodej v EU -
na testování v ČR lano ,,m

 Video12.02.2011
Nemáte nikdo doma snímek Alone On The Wall US nebo link na torrenty??? Díky
 Re: Video12.02.2011
1   ...   780   781   782   783   784   785   786   787   788   789   790   791   792   793   794   795   796   797   798   799   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Sama v Brne ... :o)
Je v nekterem z brnenskych kramu k videni a vyzkouseni sedak Petzl Sama? Zatim jsem na nej nikde nenarazil a kupovat jej naslepo pres net se mi nechce... Dik za info :o)
Vita18:02:22 14.02.2011
odpovědět 
 Re: Sama v Brne ... :o)
V Praze v Hudy. V Brně jsem ho neviděl. Když změříš obvod pasu a nohy, porovnáš s tabulkou velikostí, sedí pak perfektně.
Makač18:09:39 14.02.2011
odpovědět 
  Re: Sama v Brne ... :o)
Hm tak prave po zkusenostech s Beal Aero II bych si ho radeji zkusil ... ten sice taky "sedel" perfektne, ale kdyz jsem si odsedl, zjistil jsem ze mam asi bud ja nejaky divny telo, nebo ma sedak moc dlouhe uchyceni nohavicek do navazovaciho oka, takze mi vic bral za pas jak za nohy a bylo to dost neprijemne ... fakt lepsi vyzkouset ...
Vita19:00:46 14.02.2011
odpovědět 
   Re: Sama v Brne ... :o)
Tuhle sem si koupil BD Momentum. Sedák se líbil, seděl, ale pohoupat sem se zapoměl, dyť na sedáku není co pokazit. První pád a opasek kdesi pod žebrama... Pak sem to porovnal s předchozím Singáčem a ejhle, o dost delší nohavice. Dva dni sem to páral a znova sešíval, i poutka na 100 kilo udělal a konečně sedák, jak má být:-)
Willhem19:14:46 14.02.2011
odpovědět 
    Re: Sama v Brne ... :o)
Jak rikas Vildo...jenze Ty jsi daleko sikovnejsi svadlenka nez ja, takze se na tohle muzu fakt vys*at. Voni ti kluci v Cine maji asi jiny proporce nez my nebo co ... :o)))
Vita20:10:39 14.02.2011
odpovědět 
     Re: Sama v Brne ... :o)
Petzl se sije ve Fracii a není to BD nebo Beal přátelé.
autor20:16:22 14.02.2011
odpovědět 
      Re: Sama v Brne ... :o)
Vovovo votom zadna ;-) ale uverim tomu az si ho vyzkousim. Jistota je kulomet, jak rikala babicka
Vita20:25:33 14.02.2011
odpovědět 
       Re: Sama v Brne ... :o)
spis kulomet je jistota :)
21:03:52 14.02.2011
odpovědět 
       Re: Sama v Brne ... :o)
btw neni sama babsky model?
M.22:40:23 14.02.2011
odpovědět 
        Re: Sama v Brne ... :o)
Se muzu mejlit zejo, ale cekal bych ze mens climbing harness je pro chlapy ...
Vita07:59:05 15.02.2011
odpovědět 
         Re: Sama v Brne ... :o)
moja chyba, splietol som si to so selena... ale keby aj bol damsky, nevadi, ved v kazdom chlapovi je udajne aj kus zeny. Len neviem ci zrovna v tej casti co ide do sedaku :o)
M.16:52:55 16.02.2011
odpovědět 
     Re: Sama v Brne ... :o)
BD sedáky, aspoň ten, co mám, sou z Filipín, jen nevím, estli je to dobře. Jinak Petzl už taky valí v Číně, někde to tu píšou:-) Estli třeba Petzl neudělal záměrně šajzovou sérii a neoznačil to za "made in China", případně PRC... Mimochodem u Petzl sedáků se celkem hbitě odrbávají nohavičky v místě protažení lana, což u starších modelů nebylo tak znatelný. Ovšem u kterýho sedáku se tak neděje, že? Jde jen o to, za jak dlouho.
Willhem21:35:43 14.02.2011
odpovědět 
      Re: Sama v Brne ... :o)
Neděje se to u Mamutu, který maj ten plastový kryt oka.
 jirkas22:02:17 14.02.2011
odpovědět 
       Re: Sama v Brne ... :o)
Mamut snad ne:-) Nedeje se to treba u Edelridu loopo, kterej tuhle cast, ktera se odrbava, postrada, chapu ale, ze je to dost futuristicka zalezitost a ne kazdej do toho pujde... Edelrid ale taky dela sedaky s plastovym vyztuzenim tohoto mista. Pravda je, ze treba u Hirundosu od Petzlu se toto misto rozpadne az neuveritelne rychle..!
22:41:38 14.02.2011
odpovědět 
      Re: Sama v Brne ... :o)
Nedeje se to treba u sedaku Arcteryx, ale kdo na ne ma, ze...??
svejk22:55:17 14.02.2011
odpovědět 
       Re: Sama v Brne ... :o)
Tak zpet k tematu .... maji tenhle sedak VUBEC NEKDE? Vertical me odkazal na Hudy a Alpsport, kteri ale tvrdi ze sedaky Petzl nevedou :o) ... tak nevim, nekde se asi stala nejaka chyba :o)) Videli jste nekde na krame Petzl Sama nejlepe ve velikosti M, abych ho mohl vyzkouset? Obcas popojizdim, takze se muzu pripadne stavit i v Praze nebo nekde jinde ...
Vita10:25:52 16.02.2011
odpovědět 
        Re: Sama v Brne ... :o)
Já si ho asi před rokem v Hudáči objednal a pak koupil - ale neměli je skladem. Samu už jsem předtím měl, tak jsem si říkal, že jdu najisto - a ona byla kupodivu ta nová trošku jiná, ta starší mi seděla líp.
Sedák je to parádně pohodlnej, lehkej - ale s trvanlivostí je to na hovno, jsou to gauneři. Předrbaný nohavičky po necelých 3 letech užívání, nosný prvek jsou jen ty "okrasný lemovky" a vepředu pod okem jsou na nohavičkách nitě klíčového spoje, který se předrbou ani nevíš jak. Starší sedáky vydržely mnohokrát víc (nejmíň 5 let). Brejle Samy mi praskly při slaňování (!) během 3. sezóny, a to se na pohled zdálo, že by ještě chvíli sloužit měly (předrbaly se ale nitě švu pod předním okem, což nebylo na pohled zřejmé).
P.15:12:51 16.02.2011
odpovědět 
         Re: Sama v Brne ... :o)
No měl jsem tři Hirundosy a kazdeh vydržel jeden rok!!! BD zatím vypadá (po 1/2 roce), ze vydrží o něco víc.. Ale chápu te ze chceš Petzl, přece jen mi sedel uplne hafo.. Stejne ten tip BD co mám v ČR nekoupis..
Buril22:08:00 16.02.2011
odpovědět 
          Re: Sama v Brne ... :o)
není tip jako typ...
zuzu22:55:22 16.02.2011
odpovědět 
           Re: Sama v Brne ... :o)
cervenam se...:)))
Buril23:17:04 16.02.2011
odpovědět 
 Re: Sama v Brne ... :o)
asi bych si měl taky koupit novej sedák po 7mi telech... :/
hm...14:57:53 17.02.2011
odpovědět 
  Re: Sama v Brne ... :o)
Je otázka, jestli ten tvůj sedmitelej nevydrží pořád ještě víc než některý ty, co koupíš dneska, s přesně dimenzovanou maximální životností.
P.19:33:45 17.02.2011
odpovědět 
   Re: Sama v Brne ... :o)
Tak jen pro uplnost - Samu jsem nakonec sehnal ... primo od distributora, za coz patri velky dik devcatum z obchodniho, ktere se mnou mely neskonalou trpelivost :o) Kazdopadne sedak je (mimo e-shopy) sehnatelny dost problematicky (alespon v Brne) - tedy pokud si ho chcete predem vyzkouset a nekupovat zajice v pytli... K sedaku samotnemu - sedi skvele a vypada jeste lip. Co vydrzi nebo ne zatim neodkazu posoudit, ale materialy i kvalita zpracovani vypadaji na pohled v pohode. Zajimave je , ze velikosti jsou posunute ve srovnani napr. se SR trochu jinak, takze jsem rozmerove prakticky na hranici M a S, ale S je natolik male ze proste MUSIM mit Mko a zhubnout uz si nemuzu dovolit ;-)) Ale to je spis otazka postavy - Frantici asi maji jiny pomery pasu a nohou ;-) Prijde mi skoda ze Petzly prakticky nikdo poradne nenabizi - prijdou mi dobre zpracovane a super sedi a to je dulezitejsi nez usetrenych par stovek. Jestli za sedak dam 1000 nebo 1500 mi prijde nesmysl resit - lano pri stejne zivotnosti stoji cca 3x tolik ...
Vita10:45:48 25.02.2011
odpovědět 
    Re: Sama v Brne ... :o)
To můj sedák už přežil tři lana a ještě tak dvě další bych mu přál. Jen nevím, estli je to dobrej sedák (samozřejmě je) nebo mrchy lana... V každým případě ti za celé PodNebí přeji mnoho nalezených metrů s tvojím novým sedákem...:-)
Willhem11:00:17 25.02.2011
odpovědět 
     Re: Sama v Brne ... :o)
To jsem jakoze myslel zivotnost oficialne udavanou. Kolik jsem mel lan za zivot sveho posledniho sedaku tady radsi ani psat nebudu :o))) A porad je jeste celkem OK, jen uz jsem si rekl ze si proste zaslouzim novej... ;-)
Vita13:03:07 25.02.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz