LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Radi by sme sa v lete vybrali s našou vtedy ročnou dcérou na výlet do Alp. Nemáte niekto nejaký tip, prípadne skúsenosť? Mám predstavu, že by sme sa pohybovali medzi horskými chatami, optimálne by sme si ani nebrali spacáky. Presuny s malou v nosiči by ná
 Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Blbost. Kdo si to užije, vy dva nebo to dítě?
Mazej k vodě a mezi kytičky ať má malá zážitky
  Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Začiatkom septembra ideme do Grécka, ale aj tak by sme radi zašli i do hor. Samozrejme, že si to uži
   Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Spíš bych doporučoval stan a pobyt někde mimo civilizaci. Když začne mimino ječet, znechutí celou ch
    Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
snad už se k nějaký tý trempárně letos dokopu! mimochodem, na některejch rakouskejch chalupách s drs
 Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Viz článek tady na lezci: zadej do hledání "S dětmi na hory"
  Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
ďakujem za tip, článok je parádny, ale ja skor dúfam, že mi niekto napíše skúsenosti či dá tip na ko
   Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Říka se, že dítě by v sedačce, pokud je to něco ve stylu Salewy nebo NorthFace nemělo by být dýl jak
    Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Nebudeme mať sedačku, to by fakt malá nevydržala, ale ergonomický nosič, v ňom je OK aj niekoľko hod
     Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Co to je ergonomický nosič? Jak se to liší od sedačky, prosím?
   Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
My jsme s 2 letou Zuzankou byli v Bad Gasteinu (měli jsem stan ale nakonec jsme spali v penzionu). P
  Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
ďakujem za tip, článok je parádny, ale ja skor dúfam, že mi niekto napíše skúsenosti či dá tip na ko
 Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Prošel bych si Raxalpe. Za pěkného počasí pohoda, možnost rychlého ústupu, velké množství chat (spal
  Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Nechci vám do toho kecat ale myslím že v Rakousku se stanovat v horách nesmí. Pouze nouzovej bivak.
   Re: Alpy s ročným dieťaťom04.03.2011
Záleží, kde ten stan postavíš.
 Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Bozee, tyhle "moderni" rodice asi nikdy nepochopim... Chteli jste dite nebo courat po Alpa
  Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
To si vystihol dokonale. Presne to som mal chut napisat, len som nemal chut si to potom zliznut :o)
  Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Moderní nebo jen módní?
   Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Alpy?? to nevim , ale asi nemaji představu co je to tak male dítě a Alpy, Adr to jo , lezu , v písak
    Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
Zdravím, prečo sa podivujete nad tým, že chceme stráviť pár dní v Alpách s ročným dieťaťom? Kedže so
     Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
souhlasím, konzervatismus stranou :)
     Re: Alpy s ročným dieťaťom03.03.2011
jezdili jsme s dětmi do hor od malinka, milují to.
Ale spíš jsme dělali výlety / výšlapy z j
      Re: Alpy s ročným dieťaťom04.03.2011
Ale o tom co píšeš žádná, akorát tazatel se ptal na přechod, což si myslím je s ročním dítětem pi...
       Re: Alpy s ročným dieťaťom04.03.2011
No rekl bych, že přechod nejakých nižších kopečků v Alpách je pro dítě určitě zdravější než letět do
       Re: Alpy s ročným dieťaťom04.03.2011
já reagovala hlavně na příspěvky typu "chtěli jste dítě nebo courat po Alpách" - ve smyslu
        Re: Alpy s ročným dieťaťom14.03.2011
Samozrejme, vsetko sa s dietatom da. Ja som o tom bol tiez presvedceny, ze moj lezecko-turisticky zi

 Panťák02.03.2011
Ahoj,jak je poslední dny na Panťáku.Je to už k lezení?Rád bych se už dostal do skal,ale mam to 80km,tak ať nejedu nadarmo.Moc díky za info.
 Re: Panťák02.03.2011
Je to supr neváhej.
 Re: Panťák03.03.2011
Otrava, včera nával, i lyžařům už docvaklo že je jaro, při lezení tričko s krátkým rukávem a někteří

 Nanga Parbat02.03.2011
Už někdo otitulkoval tento film?Dejte tip.Dík
 Re: Nanga Parbat02.03.2011
nahod mail,titulky mam
 Re: Nanga Parbat02.03.2011
  Re: Nanga Parbat02.03.2011
dík moc!!! taky jsem je sháněla...
   Re: Nanga Parbat02.03.2011
A filmik nekde mate? Nasel jsme torrent ale S/L moc neni :(( A ani neni jisto jestli to neni fake...
    Re: Nanga Parbat02.03.2011
komplet s titulkami

download.hellshare.sk/ nanga-parbat-dvdrip-sk-titulky-avi/ 23242
     Re: Nanga Parbat02.03.2011
plus este kopa novych aj starych lezeckych filmov tu
      Re: Nanga Parbat03.03.2011
Stazeno, funguje i s titulky. Parada a diky ;-)
       Re: Nanga Parbat03.03.2011
A odkud jsi to nakonec stáhl? Dík
        Re: Nanga Parbat04.03.2011
z tohohle linku: download.hellshare.sk/ nanga-parbat-dvdrip-sk-titulky-avi/ 2324253/
        Re: Nanga Parbat04.03.2011
Děláte si legraci? Po tolika odkazech se tady někdo ptá kde to najde! Dyk i já neandrtálec našel hne

 Samonafukovací karimatka02.03.2011
Tak jsem si objednal samonafukovací karimatku HUSKY z bonusprogramu od ceske sporitelny... Nejen, ze se sama nenafukuje (jak jsem ocekaval), i kdyz ji necham chvili jen tak jezet, jak jsem se nekde docet... Musim ji stejne prifouknout... coz o to... to by
 Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
Já jsem tchánovi koupil taky karimatku Husky a taky se mi podělala asi po dvou výletech. Husky prost
  Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
Ačkoliv tuhle firmu velmi nerad chválím, musím říct, že jejich nafukovačka zatím bez problému. Koupi
   Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
Jo a ja mam pro sebe nejakou od High pointu, nevim presne nazev, ale je trosku tenci, a po dvou lete
 Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
Nám už vodešli tři :-(
Jedna vyměněna, na ty další dvě už nemám nervy.
Nejvíc mi vydrž
 Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
Thermarest a je klid...
  Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
nebo sigma - levna a dobra
   Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
Nebo nafukovací matracu z Tesca. Cena kolem dvou set, 18 cm tlusťoch. Lepší pod to dát plachtu nebo
    Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
A myslí to proslulý internetový ironik vážně?
Taky máme doma totiž jednu vyfukovačku a jeden
     Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
No dovol? Jasně že to myslím vážně, jen to chce opravdu něčím podložit, nejlíp normální karimatkou,
      Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
Jak budu mít chvilku, běžím do Tesca. Sem zvědavej, jestli ji tam najdu. Zatím vím jenom, kde jsou r
       Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
Že seš to ty a v Tesku bloudíš, poradím:-) Koukni na mall.cz a najdeš třeba Vango 140x194x25 za 690,
        Re: Samonafukovací karimatka03.03.2011
Tyjo, Vango nám vytvořilo obří bublinu, takže na něm nejde spát, a kromě toho teda krásně jiskřilo,
         Re: Samonafukovací karimatka03.03.2011
dost dobrá věc je taky klasický "spartakiádní" lehátko a na něm nejvobyčejnější karimatka.
          Re: Samonafukovací karimatka03.03.2011
Krátká felda není na cestu pěti lidí...
           Re: Samonafukovací karimatka04.03.2011
pohodlníte chlapci. co takhle v kamikadze ve stopětce v pěti lidech s hektolitrem benzínu v petkách
            Re: Samonafukovací karimatka04.03.2011
Nebo borec měl 130, předělanou na plyn, bombu za zadníma sedadlama a aby to dobře sedělo, tak vpředu
            Re: Samonafukovací karimatka01.06.2011
Jo, jo. To byly časy. Stodváca ve čtyřech, benzín v kanystrech, žrádlo na 14 dní, směr magické Buoux
  Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
Souhlas s Papousem, THERM-A-REST vyresi vsechny vase problemy.
 Re: Samonafukovací karimatka02.03.2011
já jsem si koupila samonafukovací karimatku od Saltiku,mám ji dva roky a jsem s ní spokojená
 Re: Samonafukovací karimatka03.03.2011
Ahoj. Tak ja mam dve Therm-A-Rest a vzdy ich dofukujem, takze asi to bude normalne (len v zime by sa
  Re: Samonafukovací karimatka03.03.2011
samonafukovací karimatka. Sám si ji nafukuješ-proto samonafukovací.Ale já už nechci být sám . Proto
   Re: Samonafukovací karimatka03.03.2011
Jenom ji nenechat v létě na slunci za oknem v autě. To se trošku promění.
    Re: Samonafukovací karimatka03.03.2011
No tak já jsem měl Mammutku, brácha Yate a Lafumu. Všechny na h...Po nějaké době se začaly samy vyfu
     Re: Samonafukovací karimatka03.03.2011
Hannah a Husky už vůbec nebrat!!!!Vyhozené peníze.
      Re: Samonafukovací karimatka03.03.2011
Mam od Ferrina 2,5 cm hrubou což sice není moc ale zatím plná spokojenost
  Re: Samonafukovací karimatka03.03.2011
Therm- A -Rest jsou super, problem s unikanim nemam. Recenze s vlastnimi zkusenostmi zde (3 mezery):
 Re: Samonafukovací karimatka04.03.2011
Přidávám chválu na adresu Therm-A-Rest, předtím nafukovačka od Jurka=šmejd, kamarádi měli od mammuta
  Re: Samonafukovací karimatka16.03.2011
Hannah nebrat - zacala uchazet celym povrchem :(

 Pulciny pri Lidecku01.03.2011
Pulciny pri Lidecku, je tam dovolene liezt alebo je tam zakaz? Pripadne ake su tam obmedzenia
dakujem
 Re: Pulciny pri Lidecku01.03.2011
Total zakaz bez vyjimek.
  Re: Pulciny pri Lidecku01.03.2011
Ano, totalní zákaz, ale kousek od pulčin jsou Čertovy Kameny. Je to stejný matroš a spousta pěkných
   Re: Pulciny pri Lidecku02.03.2011
Matroš jistě stejný, ale charakter cest rozdílný. Na čertovkách počítej s lezením po nohách :)

 Výroba posilovací desky01.03.2011
Zdar, obrátil jsem se na google s otázkou výroby posilovací desky a po zabité půlce dne poprosím radši o rady tady:) Mám doma obyč malou balknu, ale chtěl bych širší a nechce se mi vyhazovat prachy.. Má někdo zkušenosti - materiál, postup, velikost...? Ne
 Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Zabitej půlden, to máš při slušné práci tři litry a to by sis mohl koupit desku jakou chceš. Docela
  Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
tri litry za pulden, to je 120.000,- mesicne. To by me zajimalo, kolik lidi mezi lezci to ma. Pokud
   Hudy26.05.2011
No, jestli jsem Hudy, pak máš 120 táců tak do svačinky.
 Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
šmarja, vem desku namontuj na ňu lišty různých velikostí (udělej tedy kampus) a máš to...
  Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Dneska ráno jsem seděl na takovém tom bilém, porcelánovém v té malé místnosti. Něco hnědého ze mě vy
   Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
nežer.
   Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Moje mladá si hodně pochvaluje
   Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Moje mladá si hodně pochvaluje
  Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Honzo drží to? nebo budu každej tejden dotahovat šrouby a měnit popraskaný lišty? jak to udělat tlus
   Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
hodil jsem Ti něco na mail.
 Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
no problém nejni vyrobit, ale donutit se na to věšet. jediná věc, která mě kdy donutila shybovat, by
 Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Hmm, myslel jsem si, ze penize vydelavat umim, ale koukam , ze jsem asi trochu looser, nebo nemam sl
  Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Neni kazdy kurenar, pride, za pol hodinu spravi reviziu kotla a 80 eur ma vo vacku.
 Re: Výroba posilovací desky02.03.2011
Nejsem nijak manuálně zručný, tudíž takovéto věci se ani nepokouším tvořit. Koupil jsem proto jednu

 Kde je Olta?01.03.2011
Ahoj, mohl by mi prosím někdo napsat, kde ve Španělsku leží tahle oblast? Ten název nemůžu nikde najít. Díky moc.
 Re: Kde je Olta?01.03.2011
Calpe?
 Re: Kde je Olta?01.03.2011
Jo je to nad mestem Calpe, na pobrezi severne od Alicante a jizne od Valencie. Lezeni je tam pekny a
  Re: Kde je Olta?01.03.2011
Na Penonu de Ifach sem byl, kdo ma rad racci hovna a obcas drolivou skalu tak doporucuji :) ale atmo

 kloubní výživa28.02.2011
Začal jsem intenzivněji lézt a cvičit. Klouby a šlachy na prstech dostávají zabrat...Chci se zeptat, jaké doplňky stravy, resp. kloubní výživy používáte a doporučujete. Je jasný, že regenerace a klid je základ, ale určitě můžou pomoct i nějaké živiny naví
 Re: kloubní výživa01.03.2011
jedině tlačenku..
  Re: kloubní výživa01.03.2011
A tejpka..
   Re: kloubní výživa01.03.2011
Tejpka s octem a cibulí?
 Re: kloubní výživa01.03.2011
Pokud jde o kloubní výživu, je na trhu velká spousta doplňků stravy, ale povětšinou je to velmi drah
  Re: kloubní výživa01.03.2011
zli jaykove (znami doktori) tvrdi ze vsechny tyhle chrupavkovy /kolagenovy doplnky vyzivy vyjdou ve
   Re: kloubní výživa01.03.2011
Ja tedy rozhodne hlasuju pro tlacenku a veprovy nozicky!!! :-)
    Re: kloubní výživa02.03.2011
S tlačenkou souhlas:-)
Byla mi také mou doktorkou doporučována, ale denně to do sebe nejsem s
 Re: kloubní výživa01.03.2011
Dříve jsem používal kolagen a různé minerály (Ca, Mg, atd.). Teď používám Wobenzym. Je to sice hodně
 Re: kloubní výživa01.03.2011
hele, trapilo me to taky a nez zacnes cpat prachy do doplnku, zacni se !!poradne!! rozcvicovat. Fakt

 stand u sola28.02.2011
Proklikal jsem vsechny mozne diskuze nejen na lezec.cz a nedostalo se mi odpovedi.
Pro sololezeni odspod je do standu lepe pouzit (i jak je v metodice) KISA desticku nebo tzv. trhaci tlumic padu (napr. nitro od petzl..) u ktereho mam jasnou predsta
 Re: stand u sola28.02.2011
chces lezt na skale nebo na umelych stenach?
  Re: stand u sola28.02.2011
solo na umele stene..?! na skalach..
 Re: stand u sola28.02.2011
Ahoj no mne sa celkom osvedcilo lano prevlecene cez male oko na osme. Na preklz som nechaval asi 1 m
 Re: stand u sola01.03.2011
No myslim, ze se ti kloudne odpovedi nedostalo, protoze proste 99% ctenaru lezce solo neleze. Myslim
  Re: stand u sola01.03.2011
Ok ikdyz si myslim ze kdyz se mi podari hodit takovou drzku pri solu ze roztrhnu cely tlumic tak pro
   Re: stand u sola01.03.2011
Dam ti jeden velmi uzitocny tip: ak pripustas moznost, ze spadnes, ZOZEN SI SPOLULEZCA. Smrtelne vaz
    Re: stand u sola01.03.2011
Diky za odpoved k tematu..Ale v hlave to mam natolik srovnane ze vim ze kdo dela solo kvuli nedostat
     Re: stand u sola01.03.2011
Ahoj. Osobně používám KISU a o trhacím tlumiči pádu jsem ani neuvažoval. Používám nyní lano tloušťky
      Re: stand u sola02.03.2011
Diky moc..:)
 Re: stand u sola02.03.2011
Nejradši a nejjednodušší je použít dvojitý půlloďák. ;)
  Re: stand u sola02.03.2011
Lezl jsem sólo odspodu a udělal jsem tlumič pomocí půlloďáku a obtočení karabiny lanem,nechal jsem s

 Ledy28.02.2011
Ahoj. Byli jste teď někdo v Rakousku na ledech? Nevíte jaký tam jsou podmínky? Rádi bychom tam o víkednu vyrazili (Malta, Pitztal). Díky
 Re: Ledy28.02.2011
  Re: Ledy28.02.2011
Maltatal vypadá opravdu letos trochu bídně...Mám otázku, existuje v Rakousku kromě Malty ještě nějak
 Re: Ledy06.03.2011
minulej vikend Maltatal v pohode, tendle vikend nevim - bylo teplo uz celkem v nedeli. asi to pujde

1   ...   773   774   775   776   777   778   779   780   781   782   783   784   785   786   787   788   789   790   791   792   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi