Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Radi by sme sa v lete vybrali s našou vtedy ročnou dcérou na výlet do Alp. Nemáte niekto nejaký tip, prípadne skúsenosť? Mám predstavu, že by sme sa pohybovali medzi horskými chatami, optimálne by sme si ani nebrali spacáky. Presuny s malou v nosiči by ná
  Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Blbost. Kdo si to užije, vy dva nebo to dítě?
Mazej k vodě a mezi kytičky ať má malá zážitky
    Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Začiatkom septembra ideme do Grécka, ale aj tak by sme radi zašli i do hor. Samozrejme, že si to uži
      Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Spíš bych doporučoval stan a pobyt někde mimo civilizaci. Když začne mimino ječet, znechutí celou ch
        Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 snad už se k nějaký tý trempárně letos dokopu! mimochodem, na některejch rakouskejch chalupách s drs
  Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Viz článek tady na lezci: zadej do hledání "S dětmi na hory"
    Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 ďakujem za tip, článok je parádny, ale ja skor dúfam, že mi niekto napíše skúsenosti či dá tip na ko
      Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Říka se, že dítě by v sedačce, pokud je to něco ve stylu Salewy nebo NorthFace nemělo by být dýl jak
        Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Nebudeme mať sedačku, to by fakt malá nevydržala, ale ergonomický nosič, v ňom je OK aj niekoľko hod
          Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Co to je ergonomický nosič? Jak se to liší od sedačky, prosím?
      Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 My jsme s 2 letou Zuzankou byli v Bad Gasteinu (měli jsem stan ale nakonec jsme spali v penzionu). P
    Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 ďakujem za tip, článok je parádny, ale ja skor dúfam, že mi niekto napíše skúsenosti či dá tip na ko
  Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Prošel bych si Raxalpe. Za pěkného počasí pohoda, možnost rychlého ústupu, velké množství chat (spal
    Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Nechci vám do toho kecat ale myslím že v Rakousku se stanovat v horách nesmí. Pouze nouzovej bivak.
      Re: Alpy s ročným dieťaťom 04.03.2011 Záleží, kde ten stan postavíš.
  Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Bozee, tyhle "moderni" rodice asi nikdy nepochopim... Chteli jste dite nebo courat po Alpa
    Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 To si vystihol dokonale. Presne to som mal chut napisat, len som nemal chut si to potom zliznut :o)
    Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Moderní nebo jen módní?
      Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Alpy?? to nevim , ale asi nemaji představu co je to tak male dítě a Alpy, Adr to jo , lezu , v písak
        Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 Zdravím, prečo sa podivujete nad tým, že chceme stráviť pár dní v Alpách s ročným dieťaťom? Kedže so
          Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 souhlasím, konzervatismus stranou :)
          Re: Alpy s ročným dieťaťom 03.03.2011 jezdili jsme s dětmi do hor od malinka, milují to.
Ale spíš jsme dělali výlety / výšlapy z j
            Re: Alpy s ročným dieťaťom 04.03.2011 Ale o tom co píšeš žádná, akorát tazatel se ptal na přechod, což si myslím je s ročním dítětem pi...
              Re: Alpy s ročným dieťaťom 04.03.2011 No rekl bych, že přechod nejakých nižších kopečků v Alpách je pro dítě určitě zdravější než letět do
              Re: Alpy s ročným dieťaťom 04.03.2011 já reagovala hlavně na příspěvky typu "chtěli jste dítě nebo courat po Alpách" - ve smyslu
                Re: Alpy s ročným dieťaťom 14.03.2011 Samozrejme, vsetko sa s dietatom da. Ja som o tom bol tiez presvedceny, ze moj lezecko-turisticky zi
Panťák 02.03.2011 Ahoj,jak je poslední dny na Panťáku.Je to už k lezení?Rád bych se už dostal do skal,ale mam to 80km,tak ať nejedu nadarmo.Moc díky za info.
  Re: Panťák 02.03.2011 Je to supr neváhej.
  Re: Panťák 03.03.2011 Otrava, včera nával, i lyžařům už docvaklo že je jaro, při lezení tričko s krátkým rukávem a někteří
Nanga Parbat 02.03.2011 Už někdo otitulkoval tento film?Dejte tip.Dík
  Re: Nanga Parbat 02.03.2011 nahod mail,titulky mam
      Re: Nanga Parbat 02.03.2011 A filmik nekde mate? Nasel jsme torrent ale S/L moc neni :(( A ani neni jisto jestli to neni fake...
        Re: Nanga Parbat 02.03.2011 komplet s titulkami
download.hellshare.sk/ nanga-parbat-dvdrip-sk-titulky-avi/ 23242
          Re: Nanga Parbat 02.03.2011 plus este kopa novych aj starych lezeckych filmov tu
            Re: Nanga Parbat 03.03.2011 Stazeno, funguje i s titulky. Parada a diky ;-)
              Re: Nanga Parbat 03.03.2011 A odkud jsi to nakonec stáhl? Dík
                Re: Nanga Parbat 04.03.2011 z tohohle linku: download.hellshare.sk/ nanga-parbat-dvdrip-sk-titulky-avi/ 2324253/
                Re: Nanga Parbat 04.03.2011 Děláte si legraci? Po tolika odkazech se tady někdo ptá kde to najde! Dyk i já neandrtálec našel hne
Samonafukovací karimatka 02.03.2011 Tak jsem si objednal samonafukovací karimatku HUSKY z bonusprogramu od ceske sporitelny... Nejen, ze se sama nenafukuje (jak jsem ocekaval), i kdyz ji necham chvili jen tak jezet, jak jsem se nekde docet... Musim ji stejne prifouknout... coz o to... to by
  Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 Já jsem tchánovi koupil taky karimatku Husky a taky se mi podělala asi po dvou výletech. Husky prost
    Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 Ačkoliv tuhle firmu velmi nerad chválím, musím říct, že jejich nafukovačka zatím bez problému. Koupi
      Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 Jo a ja mam pro sebe nejakou od High pointu, nevim presne nazev, ale je trosku tenci, a po dvou lete
  Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 Nám už vodešli tři :-(
Jedna vyměněna, na ty další dvě už nemám nervy.
Nejvíc mi vydrž
  Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 Thermarest a je klid...
    Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 nebo sigma - levna a dobra
      Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 Nebo nafukovací matracu z Tesca. Cena kolem dvou set, 18 cm tlusťoch. Lepší pod to dát plachtu nebo
        Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 A myslí to proslulý internetový ironik vážně?
Taky máme doma totiž jednu vyfukovačku a jeden
          Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 No dovol? Jasně že to myslím vážně, jen to chce opravdu něčím podložit, nejlíp normální karimatkou,
            Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 Jak budu mít chvilku, běžím do Tesca. Sem zvědavej, jestli ji tam najdu. Zatím vím jenom, kde jsou r
              Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 Že seš to ty a v Tesku bloudíš, poradím:-) Koukni na mall.cz a najdeš třeba Vango 140x194x25 za 690,
                Re: Samonafukovací karimatka 03.03.2011 Tyjo, Vango nám vytvořilo obří bublinu, takže na něm nejde spát, a kromě toho teda krásně jiskřilo,
                  Re: Samonafukovací karimatka 03.03.2011 dost dobrá věc je taky klasický "spartakiádní" lehátko a na něm nejvobyčejnější karimatka.
                    Re: Samonafukovací karimatka 03.03.2011 Krátká felda není na cestu pěti lidí...
                      Re: Samonafukovací karimatka 04.03.2011 pohodlníte chlapci. co takhle v kamikadze ve stopětce v pěti lidech s hektolitrem benzínu v petkách
                        Re: Samonafukovací karimatka 04.03.2011 Nebo borec měl 130, předělanou na plyn, bombu za zadníma sedadlama a aby to dobře sedělo, tak vpředu
                        Re: Samonafukovací karimatka 01.06.2011 Jo, jo. To byly časy. Stodváca ve čtyřech, benzín v kanystrech, žrádlo na 14 dní, směr magické Buoux
    Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 Souhlas s Papousem, THERM-A-REST vyresi vsechny vase problemy.
  Re: Samonafukovací karimatka 02.03.2011 já jsem si koupila samonafukovací karimatku od Saltiku,mám ji dva roky a jsem s ní spokojená
  Re: Samonafukovací karimatka 03.03.2011 Ahoj. Tak ja mam dve Therm-A-Rest a vzdy ich dofukujem, takze asi to bude normalne (len v zime by sa
    Re: Samonafukovací karimatka 03.03.2011 samonafukovací karimatka. Sám si ji nafukuješ-proto samonafukovací.Ale já už nechci být sám . Proto
      Re: Samonafukovací karimatka 03.03.2011 Jenom ji nenechat v létě na slunci za oknem v autě. To se trošku promění.
        Re: Samonafukovací karimatka 03.03.2011 No tak já jsem měl Mammutku, brácha Yate a Lafumu. Všechny na h...Po nějaké době se začaly samy vyfu
          Re: Samonafukovací karimatka 03.03.2011 Hannah a Husky už vůbec nebrat!!!!Vyhozené peníze.
            Re: Samonafukovací karimatka 03.03.2011 Mam od Ferrina 2,5 cm hrubou což sice není moc ale zatím plná spokojenost
    Re: Samonafukovací karimatka 03.03.2011 Therm- A -Rest jsou super, problem s unikanim nemam. Recenze s vlastnimi zkusenostmi zde (3 mezery):
  Re: Samonafukovací karimatka 04.03.2011 Přidávám chválu na adresu Therm-A-Rest, předtím nafukovačka od Jurka=šmejd, kamarádi měli od mammuta
    Re: Samonafukovací karimatka 16.03.2011 Hannah nebrat - zacala uchazet celym povrchem :(
Pulciny pri Lidecku 01.03.2011 Pulciny pri Lidecku, je tam dovolene liezt alebo je tam zakaz? Pripadne ake su tam obmedzenia
dakujem
  Re: Pulciny pri Lidecku 01.03.2011 Total zakaz bez vyjimek.
    Re: Pulciny pri Lidecku 01.03.2011 Ano, totalní zákaz, ale kousek od pulčin jsou Čertovy Kameny. Je to stejný matroš a spousta pěkných
      Re: Pulciny pri Lidecku 02.03.2011 Matroš jistě stejný, ale charakter cest rozdílný. Na čertovkách počítej s lezením po nohách :)
Výroba posilovací desky 01.03.2011 Zdar, obrátil jsem se na google s otázkou výroby posilovací desky a po zabité půlce dne poprosím radši o rady tady:) Mám doma obyč malou balknu, ale chtěl bych širší a nechce se mi vyhazovat prachy.. Má někdo zkušenosti - materiál, postup, velikost...? Ne
  Re: Výroba posilovací desky 01.03.2011 Zabitej půlden, to máš při slušné práci tři litry a to by sis mohl koupit desku jakou chceš. Docela
    Re: Výroba posilovací desky 01.03.2011 tri litry za pulden, to je 120.000,- mesicne. To by me zajimalo, kolik lidi mezi lezci to ma. Pokud
      Hudy 26.05.2011 No, jestli jsem Hudy, pak máš 120 táců tak do svačinky.
  Re: Výroba posilovací desky 01.03.2011 šmarja, vem desku namontuj na ňu lišty různých velikostí (udělej tedy kampus) a máš to...
    Re: Výroba posilovací desky 01.03.2011 Dneska ráno jsem seděl na takovém tom bilém, porcelánovém v té malé místnosti. Něco hnědého ze mě vy
      Re: Výroba posilovací desky 01.03.2011 nežer.
      Re: Výroba posilovací desky 01.03.2011 hodil jsem Ti něco na mail.
  Re: Výroba posilovací desky 01.03.2011 no problém nejni vyrobit, ale donutit se na to věšet. jediná věc, která mě kdy donutila shybovat, by
  Re: Výroba posilovací desky 01.03.2011 Hmm, myslel jsem si, ze penize vydelavat umim, ale koukam , ze jsem asi trochu looser, nebo nemam sl
    Re: Výroba posilovací desky 01.03.2011 Neni kazdy kurenar, pride, za pol hodinu spravi reviziu kotla a 80 eur ma vo vacku.
  Re: Výroba posilovací desky 02.03.2011 Nejsem nijak manuálně zručný, tudíž takovéto věci se ani nepokouším tvořit. Koupil jsem proto jednu
Kde je Olta? 01.03.2011 Ahoj, mohl by mi prosím někdo napsat, kde ve Španělsku leží tahle oblast? Ten název nemůžu nikde najít. Díky moc.
  Re: Kde je Olta? 01.03.2011 Calpe?
  Re: Kde je Olta? 01.03.2011 Jo je to nad mestem Calpe, na pobrezi severne od Alicante a jizne od Valencie. Lezeni je tam pekny a
    Re: Kde je Olta? 01.03.2011 Na Penonu de Ifach sem byl, kdo ma rad racci hovna a obcas drolivou skalu tak doporucuji :) ale atmo
kloubní výživa 28.02.2011 Začal jsem intenzivněji lézt a cvičit. Klouby a šlachy na prstech dostávají zabrat...Chci se zeptat, jaké doplňky stravy, resp. kloubní výživy používáte a doporučujete. Je jasný, že regenerace a klid je základ, ale určitě můžou pomoct i nějaké živiny naví
  Re: kloubní výživa 01.03.2011 jedině tlačenku..
    Re: kloubní výživa 01.03.2011 A tejpka..
      Re: kloubní výživa 01.03.2011 Tejpka s octem a cibulí?
  Re: kloubní výživa 01.03.2011 Pokud jde o kloubní výživu, je na trhu velká spousta doplňků stravy, ale povětšinou je to velmi drah
    Re: kloubní výživa 01.03.2011 zli jaykove (znami doktori) tvrdi ze vsechny tyhle chrupavkovy /kolagenovy doplnky vyzivy vyjdou ve
      Re: kloubní výživa 01.03.2011 Ja tedy rozhodne hlasuju pro tlacenku a veprovy nozicky!!! :-)
        Re: kloubní výživa 02.03.2011 S tlačenkou souhlas:-)
Byla mi také mou doktorkou doporučována, ale denně to do sebe nejsem s
  Re: kloubní výživa 01.03.2011 Dříve jsem používal kolagen a různé minerály (Ca, Mg, atd.). Teď používám Wobenzym. Je to sice hodně
  Re: kloubní výživa 01.03.2011 hele, trapilo me to taky a nez zacnes cpat prachy do doplnku, zacni se !!poradne!! rozcvicovat. Fakt
stand u sola 28.02.2011 Proklikal jsem vsechny mozne diskuze nejen na lezec.cz a nedostalo se mi odpovedi.
Pro sololezeni odspod je do standu lepe pouzit (i jak je v metodice) KISA desticku nebo tzv. trhaci tlumic padu (napr. nitro od petzl..) u ktereho mam jasnou predsta
  Re: stand u sola 28.02.2011 chces lezt na skale nebo na umelych stenach?
    Re: stand u sola 28.02.2011 solo na umele stene..?! na skalach..
  Re: stand u sola 28.02.2011 Ahoj no mne sa celkom osvedcilo lano prevlecene cez male oko na osme. Na preklz som nechaval asi 1 m
  Re: stand u sola 01.03.2011 No myslim, ze se ti kloudne odpovedi nedostalo, protoze proste 99% ctenaru lezce solo neleze. Myslim
    Re: stand u sola 01.03.2011 Ok ikdyz si myslim ze kdyz se mi podari hodit takovou drzku pri solu ze roztrhnu cely tlumic tak pro
      Re: stand u sola 01.03.2011 Dam ti jeden velmi uzitocny tip: ak pripustas moznost, ze spadnes, ZOZEN SI SPOLULEZCA. Smrtelne vaz
        Re: stand u sola 01.03.2011 Diky za odpoved k tematu..Ale v hlave to mam natolik srovnane ze vim ze kdo dela solo kvuli nedostat
          Re: stand u sola 01.03.2011 Ahoj. Osobně používám KISU a o trhacím tlumiči pádu jsem ani neuvažoval. Používám nyní lano tloušťky
            Re: stand u sola 02.03.2011 Diky moc..:)
  Re: stand u sola 02.03.2011 Nejradši a nejjednodušší je použít dvojitý půlloďák. ;)
    Re: stand u sola 02.03.2011 Lezl jsem sólo odspodu a udělal jsem tlumič pomocí půlloďáku a obtočení karabiny lanem,nechal jsem s
Ledy 28.02.2011 Ahoj. Byli jste teď někdo v Rakousku na ledech? Nevíte jaký tam jsou podmínky? Rádi bychom tam o víkednu vyrazili (Malta, Pitztal). Díky
  Re: Ledy 06.03.2011 minulej vikend Maltatal v pohode, tendle vikend nevim - bylo teplo uz celkem v nedeli. asi to pujde
1
...
773
774
775
776
777
778
779
780
781
782
783
784
785
786
787
788
789
790
791
792
...
2263
stand u sola Proklikal jsem vsechny mozne diskuze nejen na lezec.cz a nedostalo se mi odpovedi.
Pro sololezeni odspod je do standu lepe pouzit (i jak je v metodice) KISA desticku nebo tzv. trhaci tlumic padu (napr. nitro od petzl..) u ktereho mam jasnou predstavu u jake sily zacne tlumit..beru jen ohled na bezpecnost ne financni stranku a ze KISA desticku muzu pouzit opakovane..
Diky za jakekoliv nazory a zkusenosti souvisejici s dotazem:) Olin 13:53:47 28.02.2011odpovědět
  Re: stand u sola chces lezt na skale nebo na umelych stenach? Hany 19:36:05 28.02.2011odpovědět
    Re: stand u sola solo na umele stene..?! na skalach.. o 20:18:53 28.02.2011odpovědět
  Re: stand u sola Ahoj no mne sa celkom osvedcilo lano prevlecene cez male oko na osme. Na preklz som nechaval asi 1 m lana. Dopad do toho bol velmi makucky, lepsi ako u vacsiny isticov s ktorymi som liezol :-). Tom 20:25:48 28.02.2011odpovědět
  Re: stand u sola No myslim, ze se ti kloudne odpovedi nedostalo, protoze proste 99% ctenaru lezce solo neleze. Myslim, ze trhac padu bych zavrhl, protoze kdyz spadnes, tak v podstate nedolezes cestu, protoze by jsi stejne musel resit jine jisteni. No a kdyz budes resit jine jisteni, tak ho zrovna vyres jako prioritni. Belial 07:00:55 01.03.2011odpovědět
    Re: stand u sola Ok ikdyz si myslim ze kdyz se mi podari hodit takovou drzku pri solu ze roztrhnu cely tlumic tak pro ten den jsem skoncil a bezim se domu vybrecet.
Ale i tak mas nejaky tip, figl jak "presne" nastavit KISA desku ikdyz vim ze zalezi na jejim typu, tlousce lana..a taky ze sila kterou budu na ni pusobit se meni s mou rostouci vzdalenosti(delka pusobiciho lana) od standu..?
Diky O. 16:08:29 01.03.2011odpovědět
      Re: stand u sola Dam ti jeden velmi uzitocny tip: ak pripustas moznost, ze spadnes, ZOZEN SI SPOLULEZCA. Smrtelne vazne. No a ked to z neviemakeho dovodu zavrhnes, tak posledna definitivna rada: davaj 100percentne postupove istenia, aby si nespadol tak ze vsetko povytrhavas a tvoj pad bude zachytavat stand kde si odkazany na ten tlmic. Kludne by som daval expanzne nity. Inac budes hrat skaredo riskantnu hru, a neviem ako tebe, ale mne sa predstava buducnosti spojenej s koleckovym kreslom moc pritazliva nezda. M. 16:40:56 01.03.2011odpovědět
        Re: stand u sola Diky za odpoved k tematu..Ale v hlave to mam natolik srovnane ze vim ze kdo dela solo kvuli nedostatku spolulezcu tak si ublizi..!!!
A taky vim na co mam, takze do niceho jineho nez cesty, ktera je osazena stalym jistenim, nyty..max co 4m nejdu..!!!
A taky to mam srovnane natolik ze ikdyz spadnu 3 metry nad jistenim tek nechci byt procezeny pres sedak,prsak protoze 6m natvrdu je dost..a proto resim zpusob tlumeni padu ..;) O. 19:29:30 01.03.2011odpovědět
          Re: stand u sola Ahoj. Osobně používám KISU a o trhacím tlumiči pádu jsem ani neuvažoval. Používám nyní lano tloušťky 10,2 mm a provlékám na KISE jen 4 dírky (lze až 5, šestá je pro tenší lano), ale záleží i na typu. Při pádu mi většinou neproklouzlo více než metr lana, hodně počítám i s protažením lana samotného. Záleží samozřejmě i na délce pádu. Delší než 4 (5) metrů jsem naštěstí ale neabsolvoval. Ať ti to leze... Radek Gourmet 21:00:05 01.03.2011odpovědět
            Re: stand u sola Diky moc..:) O. 00:49:11 02.03.2011odpovědět
  Re: stand u sola Nejradši a nejjednodušší je použít dvojitý půlloďák. ;) Petr 07:11:07 02.03.2011odpovědět
    Re: stand u sola Lezl jsem sólo odspodu a udělal jsem tlumič pomocí půlloďáku a obtočení karabiny lanem,nechal jsem si cca metr lana. Padat sem do toho nezkoušel,ale zkoušel jsem za to trhat a docela to fungovalo. Lezl sem po vlastním,ale to sem cpal snad každý 2 metry.Bylo to docela zajímavý,ale parťák je parťák-přeci jen je to docela motanice...
Pavel 14:08:40 02.03.2011odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: