LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí
Eliass - Ostrava
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Výroba posilovací desky01.03.2011
Zdar, obrátil jsem se na google s otázkou výroby posilovací desky a po zabité půlce dne poprosím radši o rady tady:) Mám doma obyč malou balknu, ale chtěl bych širší a nechce se mi vyhazovat prachy.. Má někdo zkušenosti - materiál, postup, velikost...? Ne
 Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Zabitej půlden, to máš při slušné práci tři litry a to by sis mohl koupit desku jakou chceš. Docela
  Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
tri litry za pulden, to je 120.000,- mesicne. To by me zajimalo, kolik lidi mezi lezci to ma. Pokud
   Hudy26.05.2011
No, jestli jsem Hudy, pak máš 120 táců tak do svačinky.
 Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
šmarja, vem desku namontuj na ňu lišty různých velikostí (udělej tedy kampus) a máš to...
  Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Dneska ráno jsem seděl na takovém tom bilém, porcelánovém v té malé místnosti. Něco hnědého ze mě vy
   Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
nežer.
   Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Moje mladá si hodně pochvaluje
   Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Moje mladá si hodně pochvaluje
  Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Honzo drží to? nebo budu každej tejden dotahovat šrouby a měnit popraskaný lišty? jak to udělat tlus
   Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
hodil jsem Ti něco na mail.
 Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
no problém nejni vyrobit, ale donutit se na to věšet. jediná věc, která mě kdy donutila shybovat, by
 Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Hmm, myslel jsem si, ze penize vydelavat umim, ale koukam , ze jsem asi trochu looser, nebo nemam sl
  Re: Výroba posilovací desky01.03.2011
Neni kazdy kurenar, pride, za pol hodinu spravi reviziu kotla a 80 eur ma vo vacku.
 Re: Výroba posilovací desky02.03.2011
Nejsem nijak manuálně zručný, tudíž takovéto věci se ani nepokouším tvořit. Koupil jsem proto jednu

 Kde je Olta?01.03.2011
Ahoj, mohl by mi prosím někdo napsat, kde ve Španělsku leží tahle oblast? Ten název nemůžu nikde najít. Díky moc.
 Re: Kde je Olta?01.03.2011
Calpe?
 Re: Kde je Olta?01.03.2011
Jo je to nad mestem Calpe, na pobrezi severne od Alicante a jizne od Valencie. Lezeni je tam pekny a
  Re: Kde je Olta?01.03.2011
Na Penonu de Ifach sem byl, kdo ma rad racci hovna a obcas drolivou skalu tak doporucuji :) ale atmo

 kloubní výživa28.02.2011
Začal jsem intenzivněji lézt a cvičit. Klouby a šlachy na prstech dostávají zabrat...Chci se zeptat, jaké doplňky stravy, resp. kloubní výživy používáte a doporučujete. Je jasný, že regenerace a klid je základ, ale určitě můžou pomoct i nějaké živiny naví
 Re: kloubní výživa01.03.2011
jedině tlačenku..
  Re: kloubní výživa01.03.2011
A tejpka..
   Re: kloubní výživa01.03.2011
Tejpka s octem a cibulí?
 Re: kloubní výživa01.03.2011
Pokud jde o kloubní výživu, je na trhu velká spousta doplňků stravy, ale povětšinou je to velmi drah
  Re: kloubní výživa01.03.2011
zli jaykove (znami doktori) tvrdi ze vsechny tyhle chrupavkovy /kolagenovy doplnky vyzivy vyjdou ve
   Re: kloubní výživa01.03.2011
Ja tedy rozhodne hlasuju pro tlacenku a veprovy nozicky!!! :-)
    Re: kloubní výživa02.03.2011
S tlačenkou souhlas:-)
Byla mi také mou doktorkou doporučována, ale denně to do sebe nejsem s
 Re: kloubní výživa01.03.2011
Dříve jsem používal kolagen a různé minerály (Ca, Mg, atd.). Teď používám Wobenzym. Je to sice hodně
 Re: kloubní výživa01.03.2011
hele, trapilo me to taky a nez zacnes cpat prachy do doplnku, zacni se !!poradne!! rozcvicovat. Fakt

 stand u sola28.02.2011
Proklikal jsem vsechny mozne diskuze nejen na lezec.cz a nedostalo se mi odpovedi.
Pro sololezeni odspod je do standu lepe pouzit (i jak je v metodice) KISA desticku nebo tzv. trhaci tlumic padu (napr. nitro od petzl..) u ktereho mam jasnou predsta
 Re: stand u sola28.02.2011
chces lezt na skale nebo na umelych stenach?
  Re: stand u sola28.02.2011
solo na umele stene..?! na skalach..
 Re: stand u sola28.02.2011
Ahoj no mne sa celkom osvedcilo lano prevlecene cez male oko na osme. Na preklz som nechaval asi 1 m
 Re: stand u sola01.03.2011
No myslim, ze se ti kloudne odpovedi nedostalo, protoze proste 99% ctenaru lezce solo neleze. Myslim
  Re: stand u sola01.03.2011
Ok ikdyz si myslim ze kdyz se mi podari hodit takovou drzku pri solu ze roztrhnu cely tlumic tak pro
   Re: stand u sola01.03.2011
Dam ti jeden velmi uzitocny tip: ak pripustas moznost, ze spadnes, ZOZEN SI SPOLULEZCA. Smrtelne vaz
    Re: stand u sola01.03.2011
Diky za odpoved k tematu..Ale v hlave to mam natolik srovnane ze vim ze kdo dela solo kvuli nedostat
     Re: stand u sola01.03.2011
Ahoj. Osobně používám KISU a o trhacím tlumiči pádu jsem ani neuvažoval. Používám nyní lano tloušťky
      Re: stand u sola02.03.2011
Diky moc..:)
 Re: stand u sola02.03.2011
Nejradši a nejjednodušší je použít dvojitý půlloďák. ;)
  Re: stand u sola02.03.2011
Lezl jsem sólo odspodu a udělal jsem tlumič pomocí půlloďáku a obtočení karabiny lanem,nechal jsem s

 Ledy28.02.2011
Ahoj. Byli jste teď někdo v Rakousku na ledech? Nevíte jaký tam jsou podmínky? Rádi bychom tam o víkednu vyrazili (Malta, Pitztal). Díky
 Re: Ledy28.02.2011
  Re: Ledy28.02.2011
Maltatal vypadá opravdu letos trochu bídně...Mám otázku, existuje v Rakousku kromě Malty ještě nějak
 Re: Ledy06.03.2011
minulej vikend Maltatal v pohode, tendle vikend nevim - bylo teplo uz celkem v nedeli. asi to pujde

 Petrohrad26.02.2011
Ahoj,můžete mi poradit, kde se ted dá lézt v Petrohradu?? Nejlépe která oblast je neslunnější..?
 Re: Petrohrad26.02.2011
Dneska to hezky svitilo do Josemitu. Par kamenu nahore na Brane (ne uboci). Na Mlynaku bych taky tip
 Re: Petrohrad26.02.2011
je to jak psano výše, ale košťatko si určitě vem -neztratí se...

 Lumpové!26.02.2011
http://ekonomika.idnes.cz/ asiate-pry-otroci-pro-ceske-odevni-firmy-hannah-a- husky-to-popiraji-1f3-/ ekonomika.aspx?c=A110222_174104_ ekonomika
 Re: Lumpové!26.02.2011
Je to hnus! Vyrobí to děti, kterejm za to dají sotva na přežití, a tady se to prodává za možná deset
  Re: Lumpové!26.02.2011
Aspoň děcka nemají čas lítat po ulici a dělat alotria... Ale vážně. To, že to dělá zrovna Hannah a H
   Re: Lumpové!26.02.2011
Nesnášim kecy tipu "...je to hrůza, ale stejně s tim nikdo nic nenadělá..."
Udělat
    Re: Lumpové!26.02.2011
Dobrej tip, hned jdu poslat mejl :)
     Re: Lumpové!26.02.2011
Hehe, nějaká slepička z "centra péče o zákazníky" ti odpoví, že děkují za podnětný mejl, a
      Re: Lumpové!26.02.2011
Nemyslím...pokud to udělá dostatečný počet lidí, nějakou odezvu to zanechá...jdu na to!
Fufu
       Re: Lumpové!28.02.2011
ty děti mají na vybranou - šít nebo nešít. vyplatí se jim šít. asi tak.
        Re: Lumpové!28.02.2011
Argument vycuranyho zm*da..
         Re: Lumpové!28.02.2011
nebo mají umřít hlady? těm dětem nikdo pistoli u hlavy nedrží.

mimochodem, ty firmy,
          Re: Lumpové!28.02.2011
Přesně tak. A nejen látky, ale i nitě, zipy, gombíky atd.. Navíc si myslím, že pro šikovné dětské ru
          Re: Lumpové!28.02.2011
Poněkud se tady pozapomíná, že ten, kdo je za podmínky dělnic v Číně (i Vietnamu) především zodpověd
           Re: Lumpové!28.02.2011
Dávali to najevo a nebylo jim to jedno, ale co z toho? Rok 1956, Maďarsko. Rusko se domluvilo se záp
            Re: Lumpové!01.03.2011
Zdálo by se, žes toho názoru, že na rozpadu sovětského bloku nenese Západ v zásadě žádný podíl ... J
             Re: Lumpové!01.03.2011
P.S. Jinak fakt, na který zjevně narážíš, že sovětský komunistický režim dostal mezi roky 1920 a 196
              Re: Lumpové!01.03.2011
Jo, ta cena byla celkem strašidelná. Jinak na špici byli už 1940. Co bude s Čínou těžko říct, spíš,
           Re: Lumpové!01.03.2011
Co do toho, prosim Te, zase motas rezim ve Vietnamu? Indonezie, Filipíny a další to je tvrdý kapital
            Re: Lumpové!01.03.2011
Totalitní režim nemusí mát jen komunistickou podobu. Pro Pákistán nebo onu Indonésii platí to samé,
           Re: Lumpové!01.03.2011
vono bych to na ty komouše zas až tak neházel, v některých ze zmiňovaných zemí jich zas tak moc není
            Re: Lumpové!01.03.2011
A chtěl by ses ho zevnitř aktivně účastnit?
             Re: Lumpové!01.03.2011
jestli se ptáš, jestli se mi fakt chce na daních a odvodech živit kromě mých vlastních staroušků i r
        Re: Lumpové!02.03.2011
Právě že ty děti moc na vybranou nemaj. A ty "zaměstnavatele" toho zneužívají...
         Re: Lumpové!02.03.2011
Ještě jednou: Tady nezaměstnávají děti. Slečky z fairtrade pranýřují údajně nelidské podmínky dospěl
          Re: Lumpové!02.03.2011
Ano. A odehrává se to v zemi, kde prý když se někdo proti něčemu ozve, tak zmizí ve vězení, údajně v
           Re: Lumpové!02.03.2011
Aha. Už chápu, co v Tvé argumentaci nebylo až do teď zřejmé. 1) Slečny z Fairtrade protestují proti
    Re: Lumpové!26.02.2011
a Husky a spol šijou kde? to si fakt tak blbéé, nebo jen reklama..
     Re: Lumpové!26.02.2011
Tak tenhle příspěvek jsem nějak nepochopil...
 Re: Lumpové!26.02.2011
Joo, kdyby rohlíky tak rychle netvrdly, tak se vozí taky z Číny. Čechy byly ve světě textilního prům
  Re: Lumpové!26.02.2011
jo český textilky zkrachovali, ale kolik si myslíš, že by stála bunda vyrobená tady u nás a kolik li
   Re: Lumpové!28.02.2011
Danny, situace s děckama je jiná, těm ty boty koupit musíš, protože rostou. Ale s bundou je to jinak
    Re: Lumpové!28.02.2011
Tilak je jistota. 100% česká značka. K bundě dostaneš lístek "s hrdostí vyrobeno v Čechách"
     Re: Lumpové!28.02.2011
Ono to v českých textilkách nevypadalo o nic lépe než v asijských. (Byl jsi někdy v textilce aspoň n
      Re: Lumpové!28.02.2011
to mi napadá, že za pár let pudu do kreminálu, když pošlu háranťata vynýst koš nebo je přinutím vylu
       Re: Lumpové!28.02.2011
Ale vždyť v té zprávě, ze které vychází novinové články, není nic o dětské práci! Tam makají předevš
        Re: Lumpové!28.02.2011
no jasně, o dětské práci tam není. ale vono obecně nemusíme chodit tak daleko. stačí zajít na nějako
       Re: Lumpové!28.02.2011
Ale vždyť v té zprávě, ze které vychází novinové články, není nic o dětské práci! Tam makají předevš
      Re: Lumpové!28.02.2011
Ano. Ani zdejší KSČ řízený režim se k dělníkům nechoval zrovna slušně, přes své proklamace (a třeba
       Re: Lumpové!28.02.2011
Hmm, asi to myslíš dobře, ale nejsme na Puntanele...
        Re: Lumpové!01.03.2011
:) Puntanela je pohádková země z Arabely, žejo? Ale už si nějak nepamatuju, co tam bylo specifického
     Re: Lumpové!28.02.2011
jo a singrovku poháníte fofrníkem a látky tkáte ze šťastného biokonopí, které vokopáváte motyčkama,
     Re: Lumpové!28.02.2011
Tilak nešije v ČR kvůli hrdosti, ale protože toho prodá tak málo, tak nenaplní kontejnery a dostane
      Re: Lumpové!28.02.2011
Tak to máš ale hodně zkreslené představy o tom kolik toho vyprodukuje TILAK :o)))
 Re: Lumpové!28.02.2011
a co ten monitor na který čumíš,ta myš,klávesnice a vše kolem tebe.bohužel
  Re: Lumpové!28.02.2011
Jediné co s tím můžeme reálně udělat, je tyto výrobky nekupovat !!!

   Re: Lumpové!01.03.2011
V tom případě se vysleč a jdi do práce dnes nahý, protože nechápu jak to budeš dělat. Toto je odpově
    Re: Lumpové!01.03.2011
Ano, ten problém tady je a může být velmi nepříjemný. Tady se ale původně mluvilo o něčem jiném - ne
     Re: Lumpové!01.03.2011
U nás je taky 8hodinová pracovní doba a dělá se klidně 15 až 16 hodin denně. Kdo nechce, nemusí. V Č
      Re: Lumpové!01.03.2011
no zase zpomal sekáči. 16 hodin dělat pravidelně, manuálně a dlouhodobě nelze, a to ani na stavbě vl
       Re: Lumpové!01.03.2011
felčar "pracující" 16 hodin při noční pohotovosti :-)
        Re: Lumpové!01.03.2011
práce to rozhodně je, to, že si většinou u takový práce pěkně schrupne nemění nic na tom, že by zada
       Re: Lumpové!01.03.2011
Jasně. Já jen že osmička není zeď, přes kterou vlak nejede ani v Evropě.
       Re: Lumpové!01.03.2011
12°jedině z Plzně:-) "Working men of all countries, unite!"
      Re: Lumpové!01.03.2011
Tak jo, Kubo. A teď zkus trochu zjemnit rastr a všimnout si blíž toho "nemusí" a "chc
       Re: Lumpové!01.03.2011
A co je vlastně ten problém? Nějak se to tady zamlžilo. (Myslím, že zrovna podmínky v práci v textil
        Re: Lumpové!01.03.2011
Mně se zdá, že to bylo řečeno dost jasně. Totalitní vlády v Asii (jakékoliv barvy, nicméně hlavní po
         Re: Lumpové!01.03.2011
Komunistů se nezastávám nikdy a tedy ani v tomto případě. Celá zpráva lehce pomýlených děvčat z Evro
          Re: Lumpové!01.03.2011
Tvůj příspěvek je úplně mimo. V Číně a Vietnamu žádný (svobodný) kapitalismus není. Vládne tam komun
           Re: Lumpové!01.03.2011
Svatá prostoto... Doporučuji přečíst diskusi od začátku.
            Re: Lumpové!01.03.2011
Od začátku jsem ji četl a musím konstatovat, že debatér před tebou popisuje věc výstižně. Pravděpodo
 Re: Lumpové!01.03.2011
Absolutně nechápu proč se tu všichni otírají o Husky a Hannah, možná jsem něco přehlédl. Pokud zůsta
  Re: Lumpové!01.03.2011
Je to smutné ale bohužel je to tak.
Někde dělali pokus nepoužívat 24 hodin nic co by bylo ud
   Re: Lumpové!01.03.2011
Viz výše. Mějte se tu, jdu pracovat :)
 Re: Lumpové!01.03.2011
1) Z mého pohledu jsou největší lumpové prodejci. Podívejte - vlezu do H-sportu, A-sportu, R-P a jin
 Re: Lumpové!01.03.2011
ve 127 hodinách řikali, že se čínskou kudlou nedá porádně ukrojit ruka.
  Re: Lumpové!01.03.2011
Papouši seš muj favorit!
 Re: Lumpové!01.03.2011
Priatelia diskutujuci, neviem kolko z vas navstivilo podniky v Azii a rozvojovych krajinach. Mam to
  Re: Lumpové!01.03.2011
jak je vykořisťujeme? že od nich něco kupujeme? Máme přestat kupovat?
   Re: Lumpové!02.03.2011
Chceš-li mít z přelidněné a nevyspělé země ekonomickou velmoc, musíš levně a hodně vyrábět. Abys moh

 Batoh26.02.2011
Lidi,vidím tady diskusi o batizích. Také potřebuji nový.Máte někdo nějaký nápad?Velikost, tak okolo 80 100 l.Předem všem díky za rady :)H.
 Re: Batoh26.02.2011
To máš pravdu, těch diskusí na téma batoh tady poslední dobou bylo celkem dost... Zkus plastovej sud

 offroad kočárek26.02.2011
Ahoj. Čekáme rodinu a přemýšlýme jaký kočár. Nevíme jaký typ - aby to šlo složit do auta a nezabralo moc místa, dalo se s tim dojet pod skály, dobře se to přenášelo, dalo se s tim běhat, chodit na procházky nejen po asfaltu, aby se v tom dítě dalo bezpečn
 Re: offroad kočárek26.02.2011
Inglesina, s nafukovacími koly, s oddelavaci korbou a složíš i do maleho auta, do kocaru bez nafukov
  Re: offroad kočárek28.02.2011
Na Inglesinu s nafukovacíma kolama (podvozek ergo bike :) nedám jako na offrouda dopustit. Do felici
 Re: offroad kočárek26.02.2011
z mých zkušeností - hledáš něco, co neexistuje - jestli chceš offroad kočárek, tak potřebuješ velká
  Re: offroad kočárek26.02.2011
V každým případě trojkolku, protoze pruchodnost ctyrkolky je ve srovnani s trojkolkou v terenu (kame
   Re: offroad kočárek28.02.2011
Ja si naopak myslim, ze ctyrkolku ano plus nafukovaci kola a odpruzeni. Zrovna v sobotu jsme si to v
 Re: offroad kočárek28.02.2011
Ahoj,
tohle by mohlo být to, co děláš, ale cena je dost drsná:
 Re: offroad kočárek28.02.2011
šátek nebo nosítko
 Re: offroad kočárek28.02.2011
Tahat jakejkoli kočár do skal mi přijde total brutál, i když jsem to občas viděl. My jsme vše s prck
 Re: offroad kočárek28.02.2011
no záleží jak moc ofrout. na běžnou kamenitou vozovou cestu vyhrává nejobyčejnější čtyřkolka s pevný
 Re: offroad kočárek28.02.2011
Caute, jeden takovy mame, ale pro dvojcata - je z USA, znacka Bumbleride,
  Re: offroad kočárek28.02.2011
to jsi asi koupil dobře. objektivně musím říct, že milano twin je sračka, zlomenej kloub rukojeti, z
   Re: offroad kočárek02.03.2011
Diky moc vsem za nazory, pocitam ze se budou hodit vice lidem kteri svuj status "nevazany pohod
    Re: offroad kočárek02.03.2011
Všechny řeši o teréním kočárku jsou pěkné, doporučení jsou platná, ale nikdo neuvažuje zda jsou i pa
     Re: offroad kočárek02.03.2011
Croozer s dodaným pérováním na bázi gumicuku (bastlí např. velofiala). Projede všechno, vleze se do
      Re: offroad kočárek02.03.2011
teda já jsem zastáncem charriota a listovejch per. ono základní tajemství je nastvavit správnou tuho
       Re: offroad kočárek02.03.2011
A ten Charriot se da pouzivat i jako normalne mestskej kocar?
        Re: offroad kočárek03.03.2011
@Lukas: zdvih gumicuku při jízdě za kolem v terénu nenahradíš. Na asfaltu, za běžkama a pěšky asi st
         Re: offroad kočárek03.03.2011
a to zas nesouhlasím, s listama jsem velmi spokojenej (dvojmístnej vozejk), vozím v tom buď dvojčata

 SNĚŽNÍK25.02.2011
Ahoj, mám dotaz, nevíte jaká je situace na Děčínském Sněžníku, jestli je možno tam zítra (sobota) boulderovat, jak je to se sněhem a tak, zda někdo neví?
A pokud bude chtít zítra ráno někdo se mnou  vyrazit, tak v poho od rána do oběda, dejte
 Re: SNĚŽNÍK25.02.2011
Z toho co bylo minulej tejden usuzuju ,že z takovejch 98% to nepůjde...bylo tam hafo sněhu a jelikož

1   ...   774   775   776   777   778   779   780   781   782   783   784   785   786   787   788   789   790   791   792   793   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 stand u sola
Proklikal jsem vsechny mozne diskuze nejen na lezec.cz a nedostalo se mi odpovedi.
Pro sololezeni odspod je do standu lepe pouzit (i jak je v metodice) KISA desticku nebo tzv. trhaci tlumic padu (napr. nitro od petzl..) u ktereho mam jasnou predstavu u jake sily zacne tlumit..beru jen ohled na bezpecnost ne financni stranku a ze KISA desticku muzu pouzit opakovane..
Diky za jakekoliv nazory a zkusenosti souvisejici s dotazem:)
Olin13:53:47 28.02.2011
odpovědět 
 Re: stand u sola
chces lezt na skale nebo na umelych stenach?
Hany19:36:05 28.02.2011
odpovědět 
  Re: stand u sola
solo na umele stene..?! na skalach..
o20:18:53 28.02.2011
odpovědět 
 Re: stand u sola
Ahoj no mne sa celkom osvedcilo lano prevlecene cez male oko na osme. Na preklz som nechaval asi 1 m lana. Dopad do toho bol velmi makucky, lepsi ako u vacsiny isticov s ktorymi som liezol :-).
Tom20:25:48 28.02.2011
odpovědět 
 Re: stand u sola
No myslim, ze se ti kloudne odpovedi nedostalo, protoze proste 99% ctenaru lezce solo neleze. Myslim, ze trhac padu bych zavrhl, protoze kdyz spadnes, tak v podstate nedolezes cestu, protoze by jsi stejne musel resit jine jisteni. No a kdyz budes resit jine jisteni, tak ho zrovna vyres jako prioritni.
Belial07:00:55 01.03.2011
odpovědět 
  Re: stand u sola
Ok ikdyz si myslim ze kdyz se mi podari hodit takovou drzku pri solu ze roztrhnu cely tlumic tak pro ten den jsem skoncil a bezim se domu vybrecet.
Ale i tak mas nejaky tip, figl jak "presne" nastavit KISA desku ikdyz vim ze zalezi na jejim typu, tlousce lana..a taky ze sila kterou budu na ni pusobit se meni s mou rostouci vzdalenosti(delka pusobiciho lana) od standu..?
Diky
O.16:08:29 01.03.2011
odpovědět 
   Re: stand u sola
Dam ti jeden velmi uzitocny tip: ak pripustas moznost, ze spadnes, ZOZEN SI SPOLULEZCA. Smrtelne vazne. No a ked to z neviemakeho dovodu zavrhnes, tak posledna definitivna rada: davaj 100percentne postupove istenia, aby si nespadol tak ze vsetko povytrhavas a tvoj pad bude zachytavat stand kde si odkazany na ten tlmic. Kludne by som daval expanzne nity. Inac budes hrat skaredo riskantnu hru, a neviem ako tebe, ale mne sa predstava buducnosti spojenej s koleckovym kreslom moc pritazliva nezda.
M.16:40:56 01.03.2011
odpovědět 
    Re: stand u sola
Diky za odpoved k tematu..Ale v hlave to mam natolik srovnane ze vim ze kdo dela solo kvuli nedostatku spolulezcu tak si ublizi..!!!
A taky vim na co mam, takze do niceho jineho nez cesty, ktera je osazena stalym jistenim, nyty..max co 4m nejdu..!!!
A taky to mam srovnane natolik ze ikdyz spadnu 3 metry nad jistenim tek nechci byt procezeny pres sedak,prsak protoze 6m natvrdu je dost..a proto resim zpusob tlumeni padu ..;)
O.19:29:30 01.03.2011
odpovědět 
     Re: stand u sola
Ahoj. Osobně používám KISU a o trhacím tlumiči pádu jsem ani neuvažoval. Používám nyní lano tloušťky 10,2 mm a provlékám na KISE jen 4 dírky (lze až 5, šestá je pro tenší lano), ale záleží i na typu. Při pádu mi většinou neproklouzlo více než metr lana, hodně počítám i s protažením lana samotného. Záleží samozřejmě i na délce pádu. Delší než 4 (5) metrů jsem naštěstí ale neabsolvoval. Ať ti to leze... Radek
Gourmet21:00:05 01.03.2011
odpovědět 
      Re: stand u sola
Diky moc..:)
O.00:49:11 02.03.2011
odpovědět 
 Re: stand u sola
Nejradši a nejjednodušší je použít dvojitý půlloďák. ;)
Petr07:11:07 02.03.2011
odpovědět 
  Re: stand u sola
Lezl jsem sólo odspodu a udělal jsem tlumič pomocí půlloďáku a obtočení karabiny lanem,nechal jsem si cca metr lana. Padat sem do toho nezkoušel,ale zkoušel jsem za to trhat a docela to fungovalo. Lezl sem po vlastním,ale to sem cpal snad každý 2 metry.Bylo to docela zajímavý,ale parťák je parťák-přeci jen je to docela motanice...
Pavel14:08:40 02.03.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1159 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi