Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231358 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II

Prodejny
Green sport - Brno
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 dětské lezačky12.03.2011
Ahoj, dcera začíná lézt (jsou jí 4) a řeším, co na nohy. Lezačky se mi zdají dost drahé a jarmilky na venkovní lezení, nevím, jestli jsou to nejlepší řešení. Poprosím zkušené rodiče o radu. Dík všem
 Re: dětské lezačky12.03.2011
děti nemám, ale myslím, že to vyřeší staré kopačky..
  Re: dětské lezačky12.03.2011
Tak ty zase nemám já :-)
 Re: dětské lezačky12.03.2011
Kup dětský kopačky a odřež špunty. Investice cca 200kč. Aspoň takhle jsem je kupoval. Jinak dětský l
  Re: dětské lezačky13.03.2011
V dětském bazaru za 50 Kč. Nejlepší jsou textilní. Vypadají takhle:

 průvodce dubské skály?12.03.2011
nevíte kde koupit novýho průvodce dubský skály? sháním a nemůžu na něj narazit nikde...ani v knihkupectví kiwi nebyl...dik
 Re: průvodce dubské skály?12.03.2011
Průvodce jsou ještě v Litoměřicích na Vodce
 Re: průvodce dubské skály?13.03.2011
V Praze na ČHS taky nějaký byly jestli to máš blíž.
  Re: průvodce dubské skály?13.03.2011
Kontaktuj tel 602259691. Dovoluji si uvést mobil, protože je veřejně na netu. Více na
   Re: průvodce dubské skály?14.03.2011
Díky za info, také ho scháním.
    Re: průvodce dubské skály?14.03.2011
děkuju moc za info, mám to stejně daleko na obě strany, zkusím nejdřív ČHS a pak kdyžtak litomeřice.
     Re: průvodce dubské skály?18.03.2011
Díky za info. Rozesílají to i na dobírku poštou a kusů mají dost.

 Bor, Ostaš12.03.2011
Zdar, nevíte jak to vypadá na Boru a Ostaši? je to suchý, dalo by se zabouldeřit?
 Re: Bor, Ostaš12.03.2011
Zdar, Bor byl včera docela dost mokrej, dá se něco najít ale je toho málo...
 Re: Bor, Ostaš13.03.2011
Ostas je v pohoda, v lese nevim ale to co je kolem paseky kam jde slunce, tak parada.

 Tough Enough11.03.2011
Ahoj, nemáte někdo tip, kde by se dal stáhnout filmík Tough Enough? Dík
 Re: Tough Enough11.03.2011
Multikino isohunt? :-)

 Sušky10.03.2011
Ahoj, nevíte zda jsou Sušky mokré? Případně vysočina? Předem dík. Ať to leze!
 Re: Sušky11.03.2011
Hele kousek od sušek (15km) včera ráno sněžilo .)
  Re: Sušky11.03.2011
To nemusí nic znamenat, o víkendu bych se toho moc nebál. Myslím tím sušky, panťák, ne měkký písky j

 Dovolenka 201110.03.2011
Pro autora textu v sekci INZERCE: Co kdby sis zalozil vlastni stranku (zadarmo, jako blog..) a vsechny detaily vypsal tam.. a do inzerce tady dal jen odkaz. Takle tu za*eres pul stranky kecama ktery by si zajemci mohli snadno precist jinde.
 Re: Dovolenka 201110.03.2011
V klidu, to byla zatím nevyhlášená soutěž o nejdelší inzerát:-) Další budou zcela jistě následovat.
 Re: Dovolenka 201110.03.2011
hlavne doufam, ze v tom Raxu budou spat s celym autobusem na tom "zadarmo taboristi"...to
  Re: Dovolenka 201110.03.2011
Tak se rovnou omluvim...na jeho strankach je info, ze bude spani na chate nebo pensionu. Priste musi

 Liščí skála u Křižan09.03.2011
Při zkoumání nových terénu v okolí Liberce jsem si v mapě všimnul Liščí skály, která má být kousek od známé Matoušovky nad Křižanama. Nicméně jsem to tam prolézal a na místě, kde by to mělo podle mapy být, nic není. Nevíte někdo něco? Má to být pískovec s
 Re: Liščí skála u Křižan10.03.2011
obávám se, že je to jen chybně zakreslená Matoušovka - kdysi jsem to taky hledal
 Re: Liščí skála u Křižan10.03.2011
Ahoj Ondřeji, můžeš to nějak upřesnit? Kromě Matoušovky vidím jen Vyhlídkovou na Vajoletkách a Ještě
  Re: Liščí skála u Křižan10.03.2011
Ahoj, mám to z papírové mapy Ještědský hřeben, 1:25000, kde je Liščí skála (písk.) zanesena zhruba 4
   Re: Liščí skála u Křižan10.03.2011
na mapy.z je taky:
 GranZebru09.03.2011
Ahoj nevíte někdo jak je to s cenama za ubytko na chatě Rifugio Pizzini pod Gran Zebru? Zda je tam nutná rezervace? A kde se dá parkovat auto jestli až v S.Caterině nb u toho Forni (zda se tam dá dostat i v zimě resp. březen - duben) Díííík za info.
 Re: GranZebru10.03.2011
Pokud se dobře pamatuju z loňska, tak ceny kolem 50 EUR/osoba/noc s polopenzí. Jídlo vynikající a sl
  Re: GranZebru10.03.2011
NO tak to je za dvě noci 100e :-( pěkné, nevíš zda se tam musí spát jen s tou polopenzí nb zda se ta
   Re: GranZebru10.03.2011
Nevím, ale ta cena je +/- podobná všude.
    Re: GranZebru10.03.2011
Pokud bys parkoval ve Sv. Kateřině, tak je parking u lanovky zadarmo.
    Re: GranZebru10.03.2011
Byli jsem loni na Cassati ze Suldenu a ubykec 15e/noc to jde za 10e něco pojíš a máš i dalších 10e n

 jaké expresky?09.03.2011
vím že už to tady padlo několikrát ale...jsem začátečník a chci si koupit první expresky a tak se ptám jaké? četla jsem si tady všechno možný a tak nějak jsem se rozhodla pro drátový, ale ted dilema jaký...SG/ocun,polyamid 16mm/dyneema 11mm...už fakt neví

 jaké expresky?09.03.2011
vím že už to tady padlo několikrát ale...jsem začátečník a chci si koupit první expresky a tak se ptám jaké? četla jsem si tady všechno možný a tak nějak jsem se rozhodla pro drátový, ale ted dilema jaký...SG/ocun,polyamid 16mm/dyneema 11mm...už fakt neví
 Re: jaké expresky?09.03.2011
Každý na to má jiný úhel pohledu. Výhoda drátovek spočívá v jejich lehkosti a v tom, že "nezamr
 Re: jaké expresky?09.03.2011
Su zatíženej na "dráty" od BD, ale SR dělá taky krásný presa. Nejlepší (váha/bezpečnost) j
 Re: jaké expresky?09.03.2011
1) prakticky vubec na tom nezalezi, jakou sadu si koupis jako prvni, na tu si zvyknes a ta ti bude p
  Re: jaké expresky?09.03.2011
děkuju moc kluci, přesně takhle "po lopatě" jsem to potřebovala :-) ještě se po nich teda
   Re: jaké expresky?09.03.2011
ja zas nemam v oblube dratove, a keby som si kupoval nove expresy, tak nakupim Salewa hot G2. A vobe
    Re: jaké expresky?10.03.2011
od slewy bych nekoupil z lezeckeho matrose ani prd, par veci co sem od nich mel rychle odeslo a i ji
     Re: jaké expresky?10.03.2011
Mám déčka s pojistkou Salewa hot a absolutní spokojenost. Laciný, malý, pěkný, nízká váha, obstojný
     Re: jaké expresky?13.03.2011
Souhlas. Co jsem měl od Salewy v ruce stálo pěkně za ho.no. Pokud lezeckému matroši věnují stejnou p
 Re: jaké expresky?09.03.2011
Kup si jednoduše ty, který se ti nejvíc líběj:-) Drátovky jsou lehčí, ale je fakt, že když to máš po
  Re: jaké expresky?09.03.2011
Expresek je celá řada a určitě mě napadají alespoň tři typy drátovek, kde je i keylock, tak že žádný
   Re: jaké expresky?09.03.2011
tak ted už mám zamotanou hlavu uplně ;-) na ty drátovky jsou právě názory různý, beru to jako začáte
    Re: jaké expresky?09.03.2011
No jasně, líbit se musí:-) Drát má smysl hlavně ve spodní karabině (na lano), co cvakáš do očka je c
     Re: jaké expresky?09.03.2011
:-) jojo asi to tak bude...keylock/drát jen ted musím najít aby se líbilo ;-)zkouším hledat nějáké s
      Re: jaké expresky?10.03.2011
Doporucuju tyhle:
      Re: jaké expresky?10.03.2011
sety po pěti nebo desti jsou zde:
       Re: jaké expresky?10.03.2011
myslela jsem že už jsem se rozhodla pro SG extasy mix ale ted nevim jak s tim dynemem...nebo ješte p
   Re: jaké expresky?09.03.2011
tak ted už mám zamotanou hlavu uplně ;-) na ty drátovky jsou právě názory různý, beru to jako začáte
    Re: jaké expresky?09.03.2011
Super dělá teďka SingingRock ty zlatíčka, jsou na dyneemě, a dělaj je ve všech třech variantách -key
    Re: jaké expresky?10.03.2011
Kup si Petzl Spirit a neries.
     Re: jaké expresky?10.03.2011
Petzl is the best! To ví každý, vo tom jako žádná!
      Re: jaké expresky?10.03.2011
ale taky dost leze do peněz...jsou na ně skvělý recenze to jo, ale asi do nich nepůjdu...
       Re: jaké expresky?10.03.2011
Řeš jestli máš pohodlný lezky. Na ostatním skoro nezáleží, ačkoliv se z diskusí může zdát, že to je
        Re: jaké expresky?10.03.2011
Osobně preferuju keylock expresky s normální smyčkou. Mám skoro samý drátovky, ale v zimě nelezu a p
         Re: jaké expresky?10.03.2011
do arca se bohužel asi letos nedostanu(i když italsky se bez problému domuvím :-D ) takže si budu mu
          Re: jaké expresky?10.03.2011
Jinak chtít za preso víc jak takovejch 220 mi přijde jako - vyznavači volného trhu prominou - nemrav
           Re: jaké expresky?10.03.2011
to sice jo ale sežeň nějáký dobrý a levný tady...vážně po nich teď koukám všude kde mě napadne ale z
            Re: jaké expresky?10.03.2011
Nejlepší preso jsou dvě karáble spojený expreskou, to mi nikdo nevymluví.

Nebo jaký p
             Re: jaké expresky?10.03.2011
to se tady právě snažím zjistit :-) ale nejspíš jsem se tady tak dozvěděla že jedna kejlok a druhá d
              Re: jaké expresky?10.03.2011
Keylock je těžkej, v zimě zamrzá, je u něj větší riziko samovolnýho otevření, může se posrat pérko,
       Re: jaké expresky?10.03.2011
nejlepsi jsou fialovy. To je jasny kazdymu zkusenymu horolezci.
        Re: jaké expresky?10.03.2011
To jsi slysel kde?? Podle poslednich vyzkumu lezou lezci s fialovyma preskama v prumeru o dva stupne
         Re: jaké expresky?10.03.2011
neee, to plati jenom u bot.
   Re: jaké expresky?10.03.2011
Jako drátovky jsou Wild Country Wild Wire super ohledně cena výkon, váha presky 93 g, pevnost 24-9-9
    Re: jaké expresky?10.03.2011
Musím souhlasit s Bídou. Petzl Spirit se vážně cvakají úplně nejlépe - jen bych jim vytkl hmotnost.
     Re: jaké expresky?10.03.2011
vy mi vážně chcete zamotat hlavu...a pomoct já vím a děkuju!!ale neumím si vybrat a to se jedná &quo
      Re: jaké expresky?10.03.2011
pokud jde o to jestli se nekdo bojí že drátovka nevydrží při pádu a příčným natočení, tak jsem osobn
       Re: jaké expresky?10.03.2011
u mě asi nejde o to že se bojím, testům i celkem věříím ;-) jen jde o to že nevím a proto se ptám a
        Re: jaké expresky?10.03.2011
Karabiny vypadají celkem ok (neměl jsem možnost s ní lézt) ale široká preska je hrozná. Díky skosené
         Re: jaké expresky?10.03.2011
ted jsem na to koukala a máš pravdu..takže salewa ne-e...když už se ptát tak mám další dva typy na d
          Re: jaké expresky?10.03.2011
znamy objavil expresy camp v intersporte po 10 euro, nie dratove, ale pouzitelne. Ked nechces G2 (in
 Re: jaké expresky?10.03.2011
Pokud jseš začátečník jak jsi sama uvedla, tak mě příde jako úplná blbost řešit zobáčky u karabin, š
 Re: jaké expresky?10.03.2011
Pokud jseš začátečník jak jsi sama uvedla, tak mě příde jako úplná blbost řešit zobáčky u karabin, š
  Re: jaké expresky?10.03.2011
řeším stejný problém a můj kamarád - velmi zkušený sportovní lezec - zas naopak tvrdí, že na preskác
   Re: jaké expresky?10.03.2011
taky si říkám že si je chci osahat a zacvakat abych věděla jak sedí...jen sbírám tipy;-) kdyby měl k
    Re: jaké expresky?10.03.2011
Velky karabiny s dratem jsou dobry na zimu, pekne se cvakaji v rukavicich a nezamrzaji. Ale treba ta
     Re: jaké expresky?10.03.2011
Kdybys místo těch keců raději zašla zalozit.Přece lezu stím co je a nebudu kolem toho tolik kecat ne
      Re: jaké expresky?10.03.2011
závidím Ti že neřešíš blbosti, vážně...tak neodpovídej když ti to tak bere sílu a mě nech mi řešit v
       Re: jaké expresky?11.03.2011
Tak já taky troškou přispěju do mlýna =) Mám SR jak drát/drát tak keylock/keylock a s oběma naprostá
       Re: jaké expresky?11.03.2011
Tu mas tie spirity za 15,50 ecok

        Re: jaké expresky?11.03.2011
@ lenickaa: Ber to jako trénink rozhodování. Pokud polezeš na horách, budeš se často potřebovat rozh
         Re: jaké expresky?11.03.2011
Zrovna na Bernarda pozor, jak je jich víc jak deset... Doufám, že se nakonec dozvíme, co si holka po
          Re: jaké expresky?11.03.2011
až je budu mít tak se vám pochlubím ;-) pokud mě ještě něco neosvítí tak to asi bude ten mix od SR a
        Re: jaké expresky?11.03.2011
děkuju za tip,omrknu to...ještě asi pojedu tenhle týden do němec tak se tam podívám...
PS: an
   Re: jaké expresky?11.03.2011
Presky poztrácíš, popadaj ti, kámoši ti je rozkradou, poutíkáš z nich.. marná sláva.
 Re: jaké expresky?11.03.2011
Hoj, myslím si, že váhu expresek paradoxně řeší většinou hlavně výkonostní lezci, kteří dost často l
 Re: jaké expresky?11.03.2011
ja mam
 Re: jaké expresky?11.03.2011
Je to úplně jedno.
 Re: jaké expresky?11.03.2011
podívej se na Raveltik.cz já osobně si myslím že kombinované jsou nejlepší nahoře key lock a dole dr

1   ...   771   772   773   774   775   776   777   778   779   780   781   782   783   784   785   786   787   788   789   790   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Tough Enough
Ahoj, nemáte někdo tip, kde by se dal stáhnout filmík Tough Enough? Dík
roman09:19:40 11.03.2011
odpovědět 
 Re: Tough Enough
Multikino isohunt? :-)
Druhej Ála20:23:48 11.03.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi