LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder club - Zákupy
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
TJ Jiskra - Nový Bor

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
Rock Point - NC Eden - Praha 10

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezení na Montemarcello17.03.2011
Ahoj, nemáte nebo nevíte kde se dá sehnat průvodce do této oblasti? Případně ocením jakékoliv zkušenosti. Díky moc.
 Re: Lezení na Montemarcello18.03.2011
Kde je to?
  Re: Lezení na Montemarcello18.03.2011
V Italii pod La Spezia.

 Big Up :-)17.03.2011
http://www.youtube.com/watch?v=QS_0qAUD2tQ
 Re: Big Up :-)18.03.2011
MASAKR!!! :D :D :D
  Re: Big Up :-)18.03.2011
to je pecka no :D

 zranění v Tatrách17.03.2011
Slovenští horští záchranáři pomáhali zraněné Češce
http://tinyurl.com/6b4grhr

 Pozvánka na Jeden svět17.03.2011
Člověk v tísni, o. p. s., a partneři festivalu Vás srdečně zvou na slavnostní zahájení
12. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech
JEDEN SVĚT BRNO 2011
v úterý 22. března v 18:30 hod. do divadla Husa na
 Re: Pozvánka na Jeden svět17.03.2011
Jak tento kulturni pocin souvisi s lezenim? Jeste mi tu chybi reklamy na damske vlozky a na prasky n
  Re: Pozvánka na Jeden svět17.03.2011
ty jo, ze by zacala soutez i o nejdelsi clanek diskuze:)
  Re: Pozvánka na Jeden svět17.03.2011
Souhlas. Po tomto spamu přesně vim, kam zcela jistě nepůjdu.
   Re: Pozvánka na Jeden svět17.03.2011
a proč, takhle je to rozhodně citlivější než článek a s lezením to souvislost má. nečti když nechceš
 Re: Pozvánka na Jeden svět18.03.2011
Pěkná sračka tenhle festival. Irán, Bělorusko, Kuba ... jsou jen móda. Ale proč se nepíše, že v

 podminky v tatrach17.03.2011
cau. nevite nekdo jaky podminky jsou v Tatrach na zimi cesty? Je sance na nejaky ledy nebo mixy nebo je vsechno pryc a v Tatrach zacina leto? Za jakykoliv info dekuju.
 Re: podminky v tatrach17.03.2011
Uz druhy den prsi dnes priam leje
 Re: podminky v tatrach17.03.2011
Podle vývoje počasí teď nic, já jsem chtěl tento víkend taky do Tater na lezení, ale vykašlal jsem s
  Re: podminky v tatrach17.03.2011
Na vikend neni sance. Prsi i ve 2000m, zitra ma byt take kolem nuly a ma bud prset nebo snezit, to s
   Re: podminky v tatrach18.03.2011
uz cez tento vikend (19-20.3.) sneh nedrzal, nastupy a zlaby boli tym padom umorne, travy nedrzali,
    Re: podminky v tatrach18.03.2011
Kolega z pod Tatier je nějak napřed, nééé? :o)))

 Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Caute,

plana ala 9 dnu v Arcu pada, chcanec a povinne ockovani, nastesti se ale dala do cajku predpoved na juru a od vikendu tam je azuro. Minuly vikend byl ve znameni dokonale souzneni krmeni, prebalovani, kocarkovani a lezeni, alias ano,
 Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
No, to je tezke.. Kdyby Misa lezla aspon na urovni zkusenejsiho zacatecnika, tj. grade 8 - 9, tak by
  Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Kurna, to nelezu ani ja :) Teda jestli se zkusenejsi zacatecnik posunul mezi 8 - 9 tak v tom pripade
   Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
No ono to Upmane asi melo znamenat, ze Tvuj vyrok: "cesty spise nizsiho grade, Misa se rozleza,
    Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Navic uz vime jak jsi nejn dobry lezec ale i uspesny jedinec/s tim obytnakem/ a ze take cela Tva ro
     Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Jo aha - tak to sorrac, to ja to tak nemyslel - Misa se rozleza na 6-7, ja na 7-8 (resp. 8- je momen
      Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
vždycky je lepší bejt začátečník než konečník.
 Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Frankenjura.com, tam je filtr na "Kids", lezení s dětma. Je tam pak popsanej přístup a vět
  Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Dikec - sakra to sem nevedel, very cool help!
  Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Ty kraso, tak to je fakt bomba :) Jeste jednou dikec - sice tady ted pada opetne Arco protoze fronta
  Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Mnoho věcí je ještě proteklejch, a teď tam bude dva dny pršet. Rychle vyschne Dachlwand,navíc byl i
   Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Dikec - me teda o vokendu prekvapilo, ze byl kompletne Waisik vyschlej, nejen v koute plnym mechu a
    Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
ty budeš takovej metropolitni šulin, tipuju
     Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
No nevim vo co go, ale klidne, za tech 15 let co lezu to mozna sedi
      Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
jestli snad má někdo problém s lezoucími otci dvojčat z prahy, tak má problém i se mnou. a bacha na
      Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Čoveče jestli mluvíš tak jako píšeš, tak to musí bejt pokec s tebou fakt zážitek :-) Pořád přemejšli
       Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)18.03.2011
To chlapec má pravdu !!!
       Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)18.03.2011
To víš, že si ji nezměním. Zvláště ne po přečtení anonymních výkřiků. Ale že bych byl frikulín, to s
        Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)18.03.2011
Diky vsem, kdo pochopili otazku odpovedeli, ostatnim pouze jedno - pokud chcete zavedet flame do dis

 škrovád16.03.2011
Nevíte někdo, kde sehnat průvodce na Škrovád. Loni jsem se tam ptal v hospodě, ale už ho neměli.
 Re: škrovád16.03.2011
Minulý týden jich měli v hospodě docela pakl.
  Re: škrovád16.03.2011
taky je (snad) maj v Hudáči v Pardubicích

 Mnich v Prachově16.03.2011
Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s lezením na Mnicha v Prachovských skalách, konkrétně se Starou cestou II (dlouhý komín) ? Zajímalo by mě jestli jsou na ní nějaké zádrhele a případně zda jde dát v klidu nějaké zajištění.. Dík  ps je mi jasné ž
 Re: Mnich v Prachově16.03.2011
Nevím jak teď, ale dřív byla zakázaná. Kvůli erozi svahu pod ní...
 Re: Mnich v Prachově16.03.2011
Cau, neni tam kruh, ale zajistit se da. Ale pokud nemas kominy vyslovene rad, tak ji moc nedoporucuj
  Re: Mnich v Prachově16.03.2011
Tak ta stará cesta na Mnicha je vyloženej chodák a zas tak moc komínově se to neleze, odjistit se ji
 Re: Mnich v Prachově16.03.2011
Ahoj, je to už pár let co jsem tuto cestu lezl, ale mám ji stále v živé paměti. Žádný pořádný komín
 Re: Mnich v Prachově16.03.2011
Me prisla v pohode ale za 2 to neni. Je to vzdy cca 5m lezeni a pak police kde v klidu zalozis a pak
  Re: Mnich v Prachově17.03.2011
II JPK není 2 UIAA ani II tatranská ani II Welzenbachova. Čili komín za II na písku není choďák, ačk
   Re: Mnich v Prachově17.03.2011
Tahle cesta je choĎák nějaký komíny za II třeba v Adru můžou bejt těžší. Tohle je možná za víc třeba

 Nalezená presa Rudice15.03.2011
Komu chybý 2 presa tak se ozvěte. Byly v cestě Hrana.čus
 Re: Nalezená presa Rudice15.03.2011
A komu jistidlo s karabinou, tak ať se ozve mě nebo ve čtvrtek na PodNebí. Jo a nebylo to v Rudicích
  Re: Nalezená presa Rudice18.03.2011
Nebylo to ve Sloupu v út a jedna z těch věcí oranž karabina? Se mi zdá, že sem tam něco nechal...
 Re: Nalezená presa Rudice16.03.2011
Jj, ty presa tam byly uz v nedeli ve 14 hodin.

 Nalezené lezečky Brno15.03.2011
Zdarec, našle jsem před chvílí v Brně, na zástavce trajfu, směrem do města, před Friťákem, docela jeté lezečky Saltic. Pokud je někdo postrádá, tak mi smrdí v kanclu.

1   ...   769   770   771   772   773   774   775   776   777   778   779   780   781   782   783   784   785   786   787   788   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Mnich v Prachově
Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s lezením na Mnicha v Prachovských skalách, konkrétně se Starou cestou II (dlouhý komín) ? Zajímalo by mě jestli jsou na ní nějaké zádrhele a případně zda jde dát v klidu nějaké zajištění.. Dík  ps je mi jasné že je to komín a že takové lezou němci i dolu :)
Jirrik10:52:06 16.03.2011
odpovědět 
 Re: Mnich v Prachově
Nevím jak teď, ale dřív byla zakázaná. Kvůli erozi svahu pod ní...
Jirka12:55:49 16.03.2011
odpovědět 
 Re: Mnich v Prachově
Cau, neni tam kruh, ale zajistit se da. Ale pokud nemas kominy vyslovene rad, tak ji moc nedoporucuju. Je trosku vzdusna :-) Jestli chces nejakou lehkou zajistitelnou cestu, tak si vylez Jizni cestou (IV) na Richelie, nebo na Kocici jehlu (V).
Liza
13:57:55 16.03.2011
odpovědět 
  Re: Mnich v Prachově
Tak ta stará cesta na Mnicha je vyloženej chodák a zas tak moc komínově se to neleze, odjistit se jistě dá a je určitě i vhodná na solo.
Jednoduchá cesta na místní dominantu, doporučuju. Jako když se vám nezdá ani tohle, tak co jinýho lehčího už byste chtěli lízt fakt nevím :)
George-jp14:19:26 16.03.2011
odpovědět 
 Re: Mnich v Prachově
Ahoj, je to už pár let co jsem tuto cestu lezl, ale mám ji stále v živé paměti. Žádný pořádný komín jsem do té doby nelezl, takže "vzdušnost" této cesty mě fakt dala zabrat, že jsem tam nakonec založil asi osm postupových jištění (větší uzly), takže zajistit se dá cesta dobře. V té době jsem lezl 6 - 7 UIAA na OS, ale tahle "dvojka" pro mě byla opravdu výživná. Často jsem ji ani nelezl jako komín (ve střední části a pod vrcholem). Toliko mé poznatky k cestě.
Doky15:25:22 16.03.2011
odpovědět 
 Re: Mnich v Prachově
Me prisla v pohode ale za 2 to neni. Je to vzdy cca 5m lezeni a pak police kde v klidu zalozis a pak znova. Bacha pri slaneni do uzkeho komina nad cestou/schodama.
Milan15:40:20 16.03.2011
odpovědět 
  Re: Mnich v Prachově
II JPK není 2 UIAA ani II tatranská ani II Welzenbachova. Čili komín za II na písku není choďák, ačkoliv ostatní dvojky jo.
honza15:29:16 17.03.2011
odpovědět 
   Re: Mnich v Prachově
Tahle cesta je choĎák nějaký komíny za II třeba v Adru můžou bejt těžší. Tohle je možná za víc třeba za III, ale to je fuk. Pěkná lehká cesta a lezou to často i úplný pískařský začátečníci.
George-jp16:28:09 17.03.2011
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop | Re: Podle článku byl B.I.G. původně "Projekt Hard"? |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (58)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (6)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi