Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 6.Stribrny 11506 7.Nespoutaný 11494 8.Suchan 11187 Bouldry: 6.Kopecký 10675 7.Popovský 10475 8.Danda 10403 Hory: 15.Dörfl 3442 16. 3376 17.Abt 3287
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English podminky v tatrach 17.03.2011 cau. nevite nekdo jaky podminky jsou v Tatrach na zimi cesty? Je sance na nejaky ledy nebo mixy nebo je vsechno pryc a v Tatrach zacina leto? Za jakykoliv info dekuju.
  Re: podminky v tatrach 17.03.2011 Uz druhy den prsi dnes priam leje
  Re: podminky v tatrach 17.03.2011 Podle vývoje počasí teď nic, já jsem chtěl tento víkend taky do Tater na lezení, ale vykašlal jsem s
    Re: podminky v tatrach 17.03.2011 Na vikend neni sance. Prsi i ve 2000m, zitra ma byt take kolem nuly a ma bud prset nebo snezit, to s
      Re: podminky v tatrach 18.03.2011 uz cez tento vikend (19-20.3.) sneh nedrzal, nastupy a zlaby boli tym padom umorne, travy nedrzali,
        Re: podminky v tatrach 18.03.2011 Kolega z pod Tatier je nějak napřed, nééé? :o)))
Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 Caute,
plana ala 9 dnu v Arcu pada, chcanec a povinne ockovani, nastesti se ale dala do cajku predpoved na juru a od vikendu tam je azuro. Minuly vikend byl ve znameni dokonale souzneni krmeni, prebalovani, kocarkovani a lezeni, alias ano,
  Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 No, to je tezke.. Kdyby Misa lezla aspon na urovni zkusenejsiho zacatecnika, tj. grade 8 - 9, tak by
    Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 Kurna, to nelezu ani ja :) Teda jestli se zkusenejsi zacatecnik posunul mezi 8 - 9 tak v tom pripade
      Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 No ono to Upmane asi melo znamenat, ze Tvuj vyrok: "cesty spise nizsiho grade, Misa se rozleza,
        Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 Navic uz vime jak jsi nejn dobry lezec ale i uspesny jedinec/s tim obytnakem/ a ze take cela Tva ro
          Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 Jo aha - tak to sorrac, to ja to tak nemyslel - Misa se rozleza na 6-7, ja na 7-8 (resp. 8- je momen
            Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 vždycky je lepší bejt začátečník než konečník.
  Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 Frankenjura.com, tam je filtr na "Kids", lezení s dětma. Je tam pak popsanej přístup a vět
    Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 Dikec - sakra to sem nevedel, very cool help!
    Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 Ty kraso, tak to je fakt bomba :) Jeste jednou dikec - sice tady ted pada opetne Arco protoze fronta
    Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 Mnoho věcí je ještě proteklejch, a teď tam bude dva dny pršet. Rychle vyschne Dachlwand,navíc byl i
      Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 Dikec - me teda o vokendu prekvapilo, ze byl kompletne Waisik vyschlej, nejen v koute plnym mechu a
        Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 ty budeš takovej metropolitni šulin, tipuju
          Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 No nevim vo co go, ale klidne, za tech 15 let co lezu to mozna sedi
            Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 jestli snad má někdo problém s lezoucími otci dvojčat z prahy, tak má problém i se mnou. a bacha na
            Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 17.03.2011 Čoveče jestli mluvíš tak jako píšeš, tak to musí bejt pokec s tebou fakt zážitek :-) Pořád přemejšli
              Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 18.03.2011 To chlapec má pravdu !!!
              Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 18.03.2011 To víš, že si ji nezměním. Zvláště ne po přečtení anonymních výkřiků. Ale že bych byl frikulín, to s
                Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek) 18.03.2011 Diky vsem, kdo pochopili otazku odpovedeli, ostatnim pouze jedno - pokud chcete zavedet flame do dis
škrovád 16.03.2011 Nevíte někdo, kde sehnat průvodce na Škrovád. Loni jsem se tam ptal v hospodě, ale už ho neměli.
  Re: škrovád 16.03.2011 Minulý týden jich měli v hospodě docela pakl.
    Re: škrovád 16.03.2011 taky je (snad) maj v Hudáči v Pardubicích
Mnich v Prachově 16.03.2011 Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s lezením na Mnicha v Prachovských skalách, konkrétně se Starou cestou II (dlouhý komín) ? Zajímalo by mě jestli jsou na ní nějaké zádrhele a případně zda jde dát v klidu nějaké zajištění.. Dík ps je mi jasné ž
  Re: Mnich v Prachově 16.03.2011 Nevím jak teď, ale dřív byla zakázaná. Kvůli erozi svahu pod ní...
  Re: Mnich v Prachově 16.03.2011 Cau, neni tam kruh, ale zajistit se da. Ale pokud nemas kominy vyslovene rad, tak ji moc nedoporucuj
    Re: Mnich v Prachově 16.03.2011 Tak ta stará cesta na Mnicha je vyloženej chodák a zas tak moc komínově se to neleze, odjistit se ji
  Re: Mnich v Prachově 16.03.2011 Ahoj, je to už pár let co jsem tuto cestu lezl, ale mám ji stále v živé paměti. Žádný pořádný komín
  Re: Mnich v Prachově 16.03.2011 Me prisla v pohode ale za 2 to neni. Je to vzdy cca 5m lezeni a pak police kde v klidu zalozis a pak
    Re: Mnich v Prachově 17.03.2011 II JPK není 2 UIAA ani II tatranská ani II Welzenbachova. Čili komín za II na písku není choďák, ačk
      Re: Mnich v Prachově 17.03.2011 Tahle cesta je choĎák nějaký komíny za II třeba v Adru můžou bejt těžší. Tohle je možná za víc třeba
  Re: Nalezená presa Rudice 15.03.2011 A komu jistidlo s karabinou, tak ať se ozve mě nebo ve čtvrtek na PodNebí. Jo a nebylo to v Rudicích
    Re: Nalezená presa Rudice 18.03.2011 Nebylo to ve Sloupu v út a jedna z těch věcí oranž karabina? Se mi zdá, že sem tam něco nechal...
  Re: Nalezená presa Rudice 16.03.2011 Jj, ty presa tam byly uz v nedeli ve 14 hodin.
Nalezené lezečky Brno 15.03.2011 Zdarec, našle jsem před chvílí v Brně, na zástavce trajfu, směrem do města, před Friťákem, docela jeté lezečky Saltic. Pokud je někdo postrádá, tak mi smrdí v kanclu.
    Re: Adam ve Špáňu 15.03.2011 heheh:) Kdyz ho obcas potkas na buldrovce ma casto taky kazku jinou:) Uz jsme se nad tims pritulkyin
      Re: Adam ve Špáňu 15.03.2011 Ty seš holka? ;-)
  Re: Adam ve Špáňu 15.03.2011 ortopedove tvrdi, ze je strasne malo lidi, kteri maji nohy zcela symetricke. tak mu nejspis na kazdo
    Re: Adam ve Špáňu 15.03.2011 Já mám pravou nohu o dvě desetiny větší:) nepoznám v tom rozdíl ale znám typase který nosí levou lez
      Re: Adam ve Špáňu 16.03.2011 Takovejch lidí je víc. Sice mezi ně nepatřím, ale některý tu druhou vážně neobujou, anebo plandá.
        Re: Adam ve Špáňu 17.03.2011 kdyz zapojite mozecek,tak si muzete uvedomit,ze treba taky nekde spickuje a na to nema Miura tak dob
        Re: Adam ve Špáňu 17.03.2011 kdyz zapojite mozecek,tak si muzete uvedomit,ze treba taky nekde spickuje a na to nema Miura tak dob
  Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 osobně si dávám do příručního zavazadla jen lezečky, veškrý ostatní materiál jde do zavazadla které
    Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 Lano som viezol normalne v kabine, mal som ho ale vo vlastnom obale. Samozrejme, ze si ho obzerali c
    Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 Zrovna lezečky pokládám za velice nebezpečný náklad... nechtěl bych je jako celník prozkoumávat... A
  Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 Mě neprošlo lano na letišti v Německu.
    Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 kamarad dobyhal, a prolezl v londyne do kabiny s 10 pesama, hromaodu friendu a cokuu a s lanem.... P
      Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 Ty vole Judovane, přečti si to alespoň po sobě.
To je jak z pomocné školy....
        Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 do/z Itálie prošly v batohu presa, mago, lezky i úvazky, z Trapani/Sicilie ale neprošlo lano - zabav
          Re: Hartvér v příručním zavazadle 15.03.2011 Mne lano do aj z Palerma napr. prešlo...
    Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 mne bolo lano zhabane na Liverpool letisku
  Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 Barcelona - lano vyvolalo velke halo, prisel se na nej podivat i chlap s pistoli, ale na palubu pros
    Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 ...z Prahy do Maroka přes Londýn jsme měli v příručákách expresky, reversa a karabiny, lezečky a mág
  Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 Pokud si dobře vzpomínám tak krom maček a šroubů (ty jsme nezkoušeli) jsme měli komplet cajk v příru
  Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 A v Parizi (Charles de Gaulle, transfer) mi zabavili i obycejnou malou sroubovaci karabinu, kterou j
  Re: Hartvér v příručním zavazadle 14.03.2011 Neprijemne skusenosti mam, nepreslo lano, a samozrejme nic kovove (presa, karabiny, macky, cepiny, s
  Re: Hartvér v příručním zavazadle 15.03.2011 Díky všem za užitečné info.
    Re: Hartvér v příručním zavazadle 15.03.2011 Z Viedne na Sardiniu presli karabiny a lano bez problemov, naspat zo Sardinie uz to bol problem. Mus
      Re: Hartvér v příručním zavazadle 16.03.2011 Máte někdo zkušenost s transportem bouldermatek letadlem? Sice málo váží ale co rozměr? Daly by se z
  Re: Hartvér v příručním zavazadle 16.03.2011 Dle mých zkušeností záleží nejvíce na tom, kdo je u check-in, odkud letíš a s kým...
Sportovní cesty Prachov a okolí 13.03.2011 Ahoj lezci, lezkyně, lezčata :)
Pátral jsem po informacích o lezení v Českym Ráji, Prachově, okolí... a nejvíc cest je zřejmě tradičních - čistých, uzlíkovacích, s pár kruhy na desítky metrů cesty... Našly by se tady i nějaké sportovní, lép
  Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 13.03.2011 To co hledáš ti můžou nabídnout asi akorát Sušky, Panťák nebo skály v okolí Hodkovic nad Mohelkou (B
    Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 13.03.2011 Díky za odpověď ;) Těma lokalitama jsi mi pomohl, aspoň vím, kde hledat víc...
A víš
      Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 13.03.2011 Zdar lehčí cesty a to dobře odjištění jsou hlavně v pásu skal od Radoňovic pro Bezděčín. Tam si zale
        Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 13.03.2011 Průvodce je na webu ČHS skaly.horosvaz.cz
        Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 15.03.2011 Na Radoňovickejch plotnách se dá jezdit i na kole...
      Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 13.03.2011 Na výbornou klettergarten Kašparák u Nového Boru to máš asi trochu z ruky...
    Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 13.03.2011 Susky jsou lehci nez Skalak ale porad je to "uzlikovaci" oblast kde si bez moralu IMHO nez
  Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 14.03.2011 V Ceskem raji sportovni cesty nehledej. Az na par vyjimek zde nejsou a je to tak dobre. Plati to i
    Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 14.03.2011 já myslel, že "sportovní" znamená hodně těžké a proto dobře jištěné, nikoli vyborhákované
      Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 14.03.2011 Tezke je pro kazdeho relativni, pro nekoho 5+, pro nekoho 9... Pro me sportovni cesta znamena, ze cl
        Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 14.03.2011 Pro mě teda sportovní cesta znamená, že je technicky a silově obtížnější a proto je taky ve zmíněnej
          Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 14.03.2011 Právě proto jsem hned na začátku doporučoval Bezděčín. Je tam i pár cest od Petra "Špeka"
            Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 14.03.2011 Ale blbost. I v Prachově se dá najít řada cest, kde v VIIa cvakáš kruhy zhruba co 5 metrů.
              Re: Sportovní cesty Prachov a okolí 15.03.2011 Najit ano. Ale tezko je najde clovek co vznasi takovy dotaz. A hlavne pochybuji ze mu kruh po 5 met
1
...
770
771
772
773
774
775
776
777
778
779
780
781
782
783
784
785
786
787
788
789
...
2263
Mnich v Prachově Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s lezením na Mnicha v Prachovských skalách, konkrétně se Starou cestou II (dlouhý komín) ? Zajímalo by mě jestli jsou na ní nějaké zádrhele a případně zda jde dát v klidu nějaké zajištění.. Dík ps je mi jasné že je to komín a že takové lezou němci i dolu :) Jirrik 10:52:06 16.03.2011odpovědět
  Re: Mnich v Prachově Nevím jak teď, ale dřív byla zakázaná. Kvůli erozi svahu pod ní... Jirka 12:55:49 16.03.2011odpovědět
  Re: Mnich v Prachově Cau, neni tam kruh, ale zajistit se da. Ale pokud nemas kominy vyslovene rad, tak ji moc nedoporucuju. Je trosku vzdusna :-) Jestli chces nejakou lehkou zajistitelnou cestu, tak si vylez Jizni cestou (IV) na Richelie, nebo na Kocici jehlu (V).
Liza 13:57:55 16.03.2011odpovědět
    Re: Mnich v Prachově Tak ta stará cesta na Mnicha je vyloženej chodák a zas tak moc komínově se to neleze, odjistit se jistě dá a je určitě i vhodná na solo.
Jednoduchá cesta na místní dominantu, doporučuju. Jako když se vám nezdá ani tohle, tak co jinýho lehčího už byste chtěli lízt fakt nevím :) George-jp 14:19:26 16.03.2011odpovědět
  Re: Mnich v Prachově Ahoj, je to už pár let co jsem tuto cestu lezl, ale mám ji stále v živé paměti. Žádný pořádný komín jsem do té doby nelezl, takže "vzdušnost" této cesty mě fakt dala zabrat, že jsem tam nakonec založil asi osm postupových jištění (větší uzly), takže zajistit se dá cesta dobře. V té době jsem lezl 6 - 7 UIAA na OS, ale tahle "dvojka" pro mě byla opravdu výživná. Často jsem ji ani nelezl jako komín (ve střední části a pod vrcholem). Toliko mé poznatky k cestě. Doky 15:25:22 16.03.2011odpovědět
  Re: Mnich v Prachově Me prisla v pohode ale za 2 to neni. Je to vzdy cca 5m lezeni a pak police kde v klidu zalozis a pak znova. Bacha pri slaneni do uzkeho komina nad cestou/schodama. Milan 15:40:20 16.03.2011odpovědět
    Re: Mnich v Prachově II JPK není 2 UIAA ani II tatranská ani II Welzenbachova. Čili komín za II na písku není choďák, ačkoliv ostatní dvojky jo. honza 15:29:16 17.03.2011odpovědět
      Re: Mnich v Prachově Tahle cesta je choĎák nějaký komíny za II třeba v Adru můžou bejt těžší. Tohle je možná za víc třeba za III, ale to je fuk. Pěkná lehká cesta a lezou to často i úplný pískařský začátečníci. George-jp 16:28:09 17.03.2011odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Záchranka pod Matterhornem
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: