Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11506
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
Bouldry:
6.Kopecký 10675
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231189 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 podminky v tatrach17.03.2011
cau. nevite nekdo jaky podminky jsou v Tatrach na zimi cesty? Je sance na nejaky ledy nebo mixy nebo je vsechno pryc a v Tatrach zacina leto? Za jakykoliv info dekuju.
 Re: podminky v tatrach17.03.2011
Uz druhy den prsi dnes priam leje
 Re: podminky v tatrach17.03.2011
Podle vývoje počasí teď nic, já jsem chtěl tento víkend taky do Tater na lezení, ale vykašlal jsem s
  Re: podminky v tatrach17.03.2011
Na vikend neni sance. Prsi i ve 2000m, zitra ma byt take kolem nuly a ma bud prset nebo snezit, to s
   Re: podminky v tatrach18.03.2011
uz cez tento vikend (19-20.3.) sneh nedrzal, nastupy a zlaby boli tym padom umorne, travy nedrzali,
    Re: podminky v tatrach18.03.2011
Kolega z pod Tatier je nějak napřed, nééé? :o)))

 Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Caute,

plana ala 9 dnu v Arcu pada, chcanec a povinne ockovani, nastesti se ale dala do cajku predpoved na juru a od vikendu tam je azuro. Minuly vikend byl ve znameni dokonale souzneni krmeni, prebalovani, kocarkovani a lezeni, alias ano,
 Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
No, to je tezke.. Kdyby Misa lezla aspon na urovni zkusenejsiho zacatecnika, tj. grade 8 - 9, tak by
  Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Kurna, to nelezu ani ja :) Teda jestli se zkusenejsi zacatecnik posunul mezi 8 - 9 tak v tom pripade
   Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
No ono to Upmane asi melo znamenat, ze Tvuj vyrok: "cesty spise nizsiho grade, Misa se rozleza,
    Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Navic uz vime jak jsi nejn dobry lezec ale i uspesny jedinec/s tim obytnakem/ a ze take cela Tva ro
     Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Jo aha - tak to sorrac, to ja to tak nemyslel - Misa se rozleza na 6-7, ja na 7-8 (resp. 8- je momen
      Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
vždycky je lepší bejt začátečník než konečník.
 Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Frankenjura.com, tam je filtr na "Kids", lezení s dětma. Je tam pak popsanej přístup a vět
  Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Dikec - sakra to sem nevedel, very cool help!
  Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Ty kraso, tak to je fakt bomba :) Jeste jednou dikec - sice tady ted pada opetne Arco protoze fronta
  Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Mnoho věcí je ještě proteklejch, a teď tam bude dva dny pršet. Rychle vyschne Dachlwand,navíc byl i
   Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Dikec - me teda o vokendu prekvapilo, ze byl kompletne Waisik vyschlej, nejen v koute plnym mechu a
    Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
ty budeš takovej metropolitni šulin, tipuju
     Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
No nevim vo co go, ale klidne, za tech 15 let co lezu to mozna sedi
      Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
jestli snad má někdo problém s lezoucími otci dvojčat z prahy, tak má problém i se mnou. a bacha na
      Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)17.03.2011
Čoveče jestli mluvíš tak jako píšeš, tak to musí bejt pokec s tebou fakt zážitek :-) Pořád přemejšli
       Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)18.03.2011
To chlapec má pravdu !!!
       Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)18.03.2011
To víš, že si ji nezměním. Zvláště ne po přečtení anonymních výkřiků. Ale že bych byl frikulín, to s
        Re: Jura - doporuceni na lehci sektory s poho pristupem(kocarek)18.03.2011
Diky vsem, kdo pochopili otazku odpovedeli, ostatnim pouze jedno - pokud chcete zavedet flame do dis

 škrovád16.03.2011
Nevíte někdo, kde sehnat průvodce na Škrovád. Loni jsem se tam ptal v hospodě, ale už ho neměli.
 Re: škrovád16.03.2011
Minulý týden jich měli v hospodě docela pakl.
  Re: škrovád16.03.2011
taky je (snad) maj v Hudáči v Pardubicích

 Mnich v Prachově16.03.2011
Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s lezením na Mnicha v Prachovských skalách, konkrétně se Starou cestou II (dlouhý komín) ? Zajímalo by mě jestli jsou na ní nějaké zádrhele a případně zda jde dát v klidu nějaké zajištění.. Dík  ps je mi jasné ž
 Re: Mnich v Prachově16.03.2011
Nevím jak teď, ale dřív byla zakázaná. Kvůli erozi svahu pod ní...
 Re: Mnich v Prachově16.03.2011
Cau, neni tam kruh, ale zajistit se da. Ale pokud nemas kominy vyslovene rad, tak ji moc nedoporucuj
  Re: Mnich v Prachově16.03.2011
Tak ta stará cesta na Mnicha je vyloženej chodák a zas tak moc komínově se to neleze, odjistit se ji
 Re: Mnich v Prachově16.03.2011
Ahoj, je to už pár let co jsem tuto cestu lezl, ale mám ji stále v živé paměti. Žádný pořádný komín
 Re: Mnich v Prachově16.03.2011
Me prisla v pohode ale za 2 to neni. Je to vzdy cca 5m lezeni a pak police kde v klidu zalozis a pak
  Re: Mnich v Prachově17.03.2011
II JPK není 2 UIAA ani II tatranská ani II Welzenbachova. Čili komín za II na písku není choďák, ačk
   Re: Mnich v Prachově17.03.2011
Tahle cesta je choĎák nějaký komíny za II třeba v Adru můžou bejt těžší. Tohle je možná za víc třeba

 Nalezená presa Rudice15.03.2011
Komu chybý 2 presa tak se ozvěte. Byly v cestě Hrana.čus
 Re: Nalezená presa Rudice15.03.2011
A komu jistidlo s karabinou, tak ať se ozve mě nebo ve čtvrtek na PodNebí. Jo a nebylo to v Rudicích
  Re: Nalezená presa Rudice18.03.2011
Nebylo to ve Sloupu v út a jedna z těch věcí oranž karabina? Se mi zdá, že sem tam něco nechal...
 Re: Nalezená presa Rudice16.03.2011
Jj, ty presa tam byly uz v nedeli ve 14 hodin.

 Nalezené lezečky Brno15.03.2011
Zdarec, našle jsem před chvílí v Brně, na zástavce trajfu, směrem do města, před Friťákem, docela jeté lezečky Saltic. Pokud je někdo postrádá, tak mi smrdí v kanclu.

 Adam ve Špáňu15.03.2011
Prostě mi to nedá se nezeptat. Proč má na každé noze jinou lezku? Je to reklamní tah, nebo ví, že na levou nohu bude potřebobat tu a na pravou tu (to už by byl ale mazec)...

 Re: Adam ve Špáňu15.03.2011
Přesně jak řikáš.... jelikož pochybuju, že by mněl jednu prolezlou a proto lezl v každy jiny jako ja
  Re: Adam ve Špáňu15.03.2011
heheh:) Kdyz ho obcas potkas na buldrovce ma casto taky kazku jinou:) Uz jsme se nad tims pritulkyin
   Re: Adam ve Špáňu15.03.2011
Ty seš holka? ;-)
 Re: Adam ve Špáňu15.03.2011
ortopedove tvrdi, ze je strasne malo lidi, kteri maji nohy zcela symetricke. tak mu nejspis na kazdo
  Re: Adam ve Špáňu15.03.2011
Já mám pravou nohu o dvě desetiny větší:) nepoznám v tom rozdíl ale znám typase který nosí levou lez
   Re: Adam ve Špáňu16.03.2011
Takovejch lidí je víc. Sice mezi ně nepatřím, ale některý tu druhou vážně neobujou, anebo plandá.
    Re: Adam ve Špáňu17.03.2011
kdyz zapojite mozecek,tak si muzete uvedomit,ze treba taky nekde spickuje a na to nema Miura tak dob
    Re: Adam ve Špáňu17.03.2011
kdyz zapojite mozecek,tak si muzete uvedomit,ze treba taky nekde spickuje a na to nema Miura tak dob

 Bushcraft.cz - web o přežití14.03.2011
Ahoj, zajímáte se také o různé způsoby přežití v přírodě? Navštivte náš web http://bushcraft.cz/, kde se o tom všem píše.

 Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
Ahoj, jaké máte zkušenosti s hartvérem v příručním zavazadle v letounu? Co lze a co již ne?
 Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
osobně si dávám do příručního zavazadla jen lezečky, veškrý ostatní materiál jde do zavazadla které
  Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
Lano som viezol normalne v kabine, mal som ho ale vo vlastnom obale. Samozrejme, ze si ho obzerali c
  Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
Zrovna lezečky pokládám za velice nebezpečný náklad... nechtěl bych je jako celník prozkoumávat... A
 Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
Mě neprošlo lano na letišti v Německu.
  Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
kamarad dobyhal, a prolezl v londyne do kabiny s 10 pesama, hromaodu friendu a cokuu a s lanem.... P
   Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
Ty vole Judovane, přečti si to alespoň po sobě.
To je jak z pomocné školy....
    Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
do/z Itálie prošly v batohu presa, mago, lezky i úvazky, z Trapani/Sicilie ale neprošlo lano - zabav
     Re: Hartvér v příručním zavazadle15.03.2011
Mne lano do aj z Palerma napr. prešlo...
  Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
mne bolo lano zhabane na Liverpool letisku
 Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
Barcelona - lano vyvolalo velke halo, prisel se na nej podivat i chlap s pistoli, ale na palubu pros
  Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
...z Prahy do Maroka přes Londýn jsme měli v příručákách expresky, reversa a karabiny, lezečky a mág
 Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
Pokud si dobře vzpomínám tak krom maček a šroubů (ty jsme nezkoušeli) jsme měli komplet cajk v příru
 Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
A v Parizi (Charles de Gaulle, transfer) mi zabavili i obycejnou malou sroubovaci karabinu, kterou j
 Re: Hartvér v příručním zavazadle14.03.2011
Neprijemne skusenosti mam, nepreslo lano, a samozrejme nic kovove (presa, karabiny, macky, cepiny, s
 Re: Hartvér v příručním zavazadle15.03.2011
Díky všem za užitečné info.
  Re: Hartvér v příručním zavazadle15.03.2011
Z Viedne na Sardiniu presli karabiny a lano bez problemov, naspat zo Sardinie uz to bol problem. Mus
   Re: Hartvér v příručním zavazadle16.03.2011
Máte někdo zkušenost s transportem bouldermatek letadlem? Sice málo váží ale co rozměr? Daly by se z
 Re: Hartvér v příručním zavazadle16.03.2011
Dle mých zkušeností záleží nejvíce na tom, kdo je u check-in, odkud letíš a s kým...


 Sportovní cesty Prachov a okolí13.03.2011
Ahoj lezci, lezkyně, lezčata :)

Pátral jsem po informacích o lezení v Českym Ráji, Prachově, okolí... a nejvíc cest je zřejmě tradičních - čistých, uzlíkovacích, s pár kruhy na desítky metrů cesty... Našly by se tady i nějaké sportovní, lép
 Re: Sportovní cesty Prachov a okolí13.03.2011
To co hledáš ti můžou nabídnout asi akorát Sušky, Panťák nebo skály v okolí Hodkovic nad Mohelkou (B
  Re: Sportovní cesty Prachov a okolí13.03.2011
Díky za odpověď ;) Těma lokalitama jsi mi pomohl, aspoň vím, kde hledat víc...

A víš
   Re: Sportovní cesty Prachov a okolí13.03.2011
Zdar lehčí cesty a to dobře odjištění jsou hlavně v pásu skal od Radoňovic pro Bezděčín. Tam si zale
    Re: Sportovní cesty Prachov a okolí13.03.2011
Průvodce je na webu ČHS skaly.horosvaz.cz
    Re: Sportovní cesty Prachov a okolí15.03.2011
Na Radoňovickejch plotnách se dá jezdit i na kole...
   Re: Sportovní cesty Prachov a okolí13.03.2011
Na výbornou klettergarten Kašparák u Nového Boru to máš asi trochu z ruky...
  Re: Sportovní cesty Prachov a okolí13.03.2011
Susky jsou lehci nez Skalak ale porad je to "uzlikovaci" oblast kde si bez moralu IMHO nez
 Re: Sportovní cesty Prachov a okolí14.03.2011
V Ceskem raji sportovni cesty nehledej. Az na par vyjimek zde nejsou a je to tak dobre. Plati to i
  Re: Sportovní cesty Prachov a okolí14.03.2011
já myslel, že "sportovní" znamená hodně těžké a proto dobře jištěné, nikoli vyborhákované
   Re: Sportovní cesty Prachov a okolí14.03.2011
Tezke je pro kazdeho relativni, pro nekoho 5+, pro nekoho 9... Pro me sportovni cesta znamena, ze cl
    Re: Sportovní cesty Prachov a okolí14.03.2011
Pro mě teda sportovní cesta znamená, že je technicky a silově obtížnější a proto je taky ve zmíněnej
     Re: Sportovní cesty Prachov a okolí14.03.2011
Právě proto jsem hned na začátku doporučoval Bezděčín. Je tam i pár cest od Petra "Špeka"
      Re: Sportovní cesty Prachov a okolí14.03.2011
Ale blbost. I v Prachově se dá najít řada cest, kde v VIIa cvakáš kruhy zhruba co 5 metrů.
       Re: Sportovní cesty Prachov a okolí15.03.2011
Najit ano. Ale tezko je najde clovek co vznasi takovy dotaz. A hlavne pochybuji ze mu kruh po 5 met

1   ...   770   771   772   773   774   775   776   777   778   779   780   781   782   783   784   785   786   787   788   789   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Mnich v Prachově
Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s lezením na Mnicha v Prachovských skalách, konkrétně se Starou cestou II (dlouhý komín) ? Zajímalo by mě jestli jsou na ní nějaké zádrhele a případně zda jde dát v klidu nějaké zajištění.. Dík  ps je mi jasné že je to komín a že takové lezou němci i dolu :)
Jirrik10:52:06 16.03.2011
odpovědět 
 Re: Mnich v Prachově
Nevím jak teď, ale dřív byla zakázaná. Kvůli erozi svahu pod ní...
Jirka12:55:49 16.03.2011
odpovědět 
 Re: Mnich v Prachově
Cau, neni tam kruh, ale zajistit se da. Ale pokud nemas kominy vyslovene rad, tak ji moc nedoporucuju. Je trosku vzdusna :-) Jestli chces nejakou lehkou zajistitelnou cestu, tak si vylez Jizni cestou (IV) na Richelie, nebo na Kocici jehlu (V).
Liza
13:57:55 16.03.2011
odpovědět 
  Re: Mnich v Prachově
Tak ta stará cesta na Mnicha je vyloženej chodák a zas tak moc komínově se to neleze, odjistit se jistě dá a je určitě i vhodná na solo.
Jednoduchá cesta na místní dominantu, doporučuju. Jako když se vám nezdá ani tohle, tak co jinýho lehčího už byste chtěli lízt fakt nevím :)
George-jp14:19:26 16.03.2011
odpovědět 
 Re: Mnich v Prachově
Ahoj, je to už pár let co jsem tuto cestu lezl, ale mám ji stále v živé paměti. Žádný pořádný komín jsem do té doby nelezl, takže "vzdušnost" této cesty mě fakt dala zabrat, že jsem tam nakonec založil asi osm postupových jištění (větší uzly), takže zajistit se dá cesta dobře. V té době jsem lezl 6 - 7 UIAA na OS, ale tahle "dvojka" pro mě byla opravdu výživná. Často jsem ji ani nelezl jako komín (ve střední části a pod vrcholem). Toliko mé poznatky k cestě.
Doky15:25:22 16.03.2011
odpovědět 
 Re: Mnich v Prachově
Me prisla v pohode ale za 2 to neni. Je to vzdy cca 5m lezeni a pak police kde v klidu zalozis a pak znova. Bacha pri slaneni do uzkeho komina nad cestou/schodama.
Milan15:40:20 16.03.2011
odpovědět 
  Re: Mnich v Prachově
II JPK není 2 UIAA ani II tatranská ani II Welzenbachova. Čili komín za II na písku není choďák, ačkoliv ostatní dvojky jo.
honza15:29:16 17.03.2011
odpovědět 
   Re: Mnich v Prachově
Tahle cesta je choĎák nějaký komíny za II třeba v Adru můžou bejt těžší. Tohle je možná za víc třeba za III, ale to je fuk. Pěkná lehká cesta a lezou to často i úplný pískařský začátečníci.
George-jp16:28:09 17.03.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192417)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (20)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (17)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi