LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231408 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 reel rock18.03.2011
ulož.to...

 film18.03.2011
namá někdo link na Reel Rock Tour 2010
 Re: film18.03.2011
namáme
  Re: film18.03.2011
mam doma film, taky si ho kup
   Re: film18.03.2011
chytřejší si to stáhne a ... si ho koupí... ;-
)

 Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
Vím, že už se tu lana řešila mockrát, ale studuju parametry různých značek už pár dnů a čím víc toho studuju, tím víc nerozhodná a zmatená jsem. Radši bych slyšela nějaké Vaše zkušenosti a doporučení.
Lezu na stěnách, na skalách i na písku, jednodé
 Re: Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
Jak se ti záhadně přetrhlo lano?
  Re: Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
??? jak se ti přetrhlo?? pokud se tak opravdu stalo, měla bys to asi nahlásit na ČHS. aby se zjistil
   Re: Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
Mně se to přihodilo také.Položil jsem lano na zem aby se zatím rozcvičilo a ono se ( dle jeho slov p
   Re: Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
prosim, prosim....uz z ucty ke znacce Tendon by se hodilo nejak uvest vec na pravou miru. Pac takova
    Re: Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
z ucty k znacke tendon? myslis lanex, alebo to je teraz singing rock? proste ten tradicny cesky sfuz
     Re: Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
Hmmm, možná by ses mohl podívat do "vlastních řad" a vzít si na mušku Žilmont, marketingov
      Re: Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
jaaj to ma nechap zle, ja mam niekolko lan od lanexu, a som s nimi +/- spokojny, len uz ma nebavi st
       Re: Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
Nechápu tě špatně. Přiznávám se, že jsem si podrýpl. Já tu změnu Lanexu na Tendon chápu jako nutnost
        Re: Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
Neda sa furt len liezt, aby clovek zostal mentalne vo forme treba kolem toho trochu aj tlachat :o)))
         Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
ty si teda expert... len na okraj by ma zaujimalo, ake tazke cesty lezies - ale to neprezradis, tym
          Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
Obtiaznost? No problem, cesty neobycajne tazke! Snad je to dostatocne konkretne, ved lezenie zevraj
           Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
ty si teda riadny chuj. najprv nevies rozlisit medzi lane a line (v zivote som nikoho na skalach nep
            Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
Tak ti zahranicni lezci zrejme nepouzivaju anglicky jazyk... A kto je co, to je imho jasne z tvojho
             Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
jdi si udelat domaci ukol a zacni se ucit tu anglictinu. za tri roky te ceka maturita, tak by jsi se
             Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
Jen malá technická. Nevím co firmu Lanex vedlo k tomu přejmenování značky lan na Tendon, ale zkus se
              Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
Ja mam predstavu o tom co vsetko robia, ale nijako ma to nerusilo v tom aby som ich vnimal ako vyrob
        Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
Uvedu nepřesnosti obou diskutérů.
a) koncový zákazník ani nepostřehl, že Singing Rock spadl p
 Re: Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
Na písek máš lepší lano širší. Třeba 10,5 SR Duran nebo Beal Top Gun. Sice víc váží ,ale to na písek
  Re: Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
Beal flayer II 10,2 je luxusní laso osvědčilo se mi na písku uplně parádně:) když bylo nove tak to b
  Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
jenom 4000metrů? To mě dost děsí
   Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
Na hákovačkách a bigwallech to lano dostává dost záhul. jeden natáhne délku a začne nahoru tahat svi
    Re: Lano a vaše zkušenosti20.03.2011
aha, nevšiml jsem si zmínky o hákovačkách, každopádně děkuji za vysvětlení, to se cení
 Re: Lano a vaše zkušenosti18.03.2011
Ahoj, a v com si zmatena, ved tie parametre davaju pomerne dobre odpovede... Sama si si ciastocne zo
 Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
Ahoj,myslím že lézt dnes na 11mm laně jinde než v bigwallech je zbytečné. Sám mám na tento případ 11
  Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
No a teď by jsme se mohli zase vrátit k té poznámce, že se ji záhadně přetrhlo lano. Kdyby nám o tom
   Re: Lano a vaše zkušenosti23.03.2011
mé záhadné přetržení lana probehlo tak, ze jsme byli lezt na stence na Hanspaulce. pri vybaleni lana
    Re: Lano a vaše zkušenosti24.03.2011
Tak to je jasne, ukazkovy pripad lanoveho cerva jadrokazneho. Typicka indicia je neporuseny oplet a
  Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
Sterling je super lano, taky o něm uvažuju, měl jsem velocity a je fakt neskutečně odolný.
   Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
S těmi Sterlingy je to tedy zajímavé. Několik Sterlingů (typy už nevím) jsem měl v ruce asi před rok
    Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
Možná narážíš na testovací akci, která proběhla cca před rokem na jedné Pražské stěně. Ta lana tam b
    Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
Možná narážíš na testovací akci, která proběhla cca před rokem na jedné Pražské stěně. Ta lana tam b
     Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
Nesranduj, Sterling je parametrami (objektivne nameranymi!) na urovni lanexu, ale cenovo neporovnate
      Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
A ty lezeš vždy podle tabulek? Bez maglajzu, na 100% suchym písku, presa vždy v lince, aby nedocháze
       Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
Nechapem preco niekto tuzi po lahkom lane. Mozno v obtiaznostiach VIII a viac alebo v Himalajach to
        Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
:-D vice uz nic radeji nepis :-D
        Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
No Sterling se myslim netaji tim, ze ma trochu jinou filosofii k testovani lan. Pokud vim, tak lana
         Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
kazdy vyrobca ma vlastne skusky, ale to co citas v parametroch su hodnoty z nezavislej skusobne a pr
     Re: Lano a vaše zkušenosti19.03.2011
Jo, tuhle akci si taky vybavuju – přesně řečeno tu která byla v Mammutu v Holešovicích (jestli byla
      Re: Lano a vaše zkušenosti20.03.2011
Booster je 9.7, jen pro upresneni.
       Re: Lano a vaše zkušenosti20.03.2011
Jo, je to tak, máš pravdu. Nebyl to překlep, paměť mi už nějak neslouží; sám jsem se musel podívat.
 Re: Lano a vaše zkušenosti20.03.2011
Mohla by si prosím popísať ako sa ti to lano pretrhlo (celú situáciu)?
Akú dlhú dobu si ho po
  Re: Lano a vaše zkušenosti20.03.2011
... no ja si myslím, že nás dotyčná trochu tahala za nos.
Žádné lano se ji nepřetrhlo a asi v
   Re: Lano a vaše zkušenosti21.03.2011
Taky mam ten pocit...spis chtela vypadat zajimave, tak pridala historku...Pokud se jedna o tu slecnu
  Re: Lano a vaše zkušenosti23.03.2011
a ad k predeslemu vysvetleni.. lano jsem mela treti sezonu. nemelo za sebou zadny velky pad. predesl
   Re: Lano a vaše zkušenosti23.03.2011
A máš to lano ještě doma nebo jsi ho vyhodila. dám za něj majlant.
    Re: Lano a vaše zkušenosti24.03.2011
chces jim to omlatit o hlavu?:)
byla to 50ka a pretrhlo se relativne blizko konce, takze jsem
     Re: Lano a vaše zkušenosti24.03.2011
Mas zvlastny vkus. Co je zle na Paklenici? Co je dobre na dvojickach? Tusim vysvetlenie, ale necham
      Re: Lano a vaše zkušenosti24.03.2011
Předpokládám, že má na mysli vícedélky, pokud jde o Arco. A v tom případě je asi jasné, co je dobré
      Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
Co je dobré na dvojičkách? Na pořádnou bondáž jedno lano přece nestačí. Ach jo, ti nedovzdělanci v m
      Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
he:) no ja mam s Paklenici celkem spatne zkusenosti. lidi je tam jak nas****, nemaj problem ti naliz
       Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
Keby si sa nedrzala len v tom centralnom sektore tak mimo je ludi ovela menej... ale asi zalezi od o
        Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
no ja uvazuju o obojim. precijen neni dnes problem sehnat lano, ktere je normou vhodne jak polovicka
         Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
Máš pravdu, není to problém. Dokonce bych řekl, že drtivá většina dnešních „polovičních“ lan má oba
         Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
Problem to nie je, ale podla toho sa myslim si pri vybere nie je najvhodnejsie orientovat. Lano vzni
     Re: Lano a vaše zkušenosti24.03.2011
... a nebyl to náhodou jen nějaký posuv opletu, když to bylo u konce?
      Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
Posuv v opletu vim, jak vypada:) ja s lanama pracuju v praci (a neni to bondaz jak pisou nahore:D).
 Re: Lano a vaše zkušenosti21.03.2011
Já myslím že to s tou záhadou nebude tak horký, taky se mi "záhadně" a navíc "přetrhl
  Re: Lano a vaše zkušenosti24.03.2011
Taky se mi to stalo, oplet bez poškození a jádro na maděru. Byl to tendon po dvou letecha s normovan
   Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
To je nějaké divné? Že bys rychle prodřel oplet, to jo, to se může u někvalitních lan stát, ale že b
    Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
Mam stejnou zkusenost - Tendon Ambition 10.2 lezeny posledni 2 roky aktivne na stene (prumerne asi 2
     Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
Ha, koukám, že stejnej problém má dost lidí. Po celkem dobrých Alteách magic 10,2 přes o něco horší
      Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
No zaujimave veci vysli v tejto teme na povrch! Takze prechod lanexu na znacku tendon nemal byt zjav
       Re: Lano a vaše zkušenosti25.03.2011
Jo, je to *fakt* zajímavý. I mne dost překvapuje, že u současných lan odejde tímhle způsobem jádro (

 Průvodce Rovinj a Paklenice18.03.2011
Nedal byste mi někdo tip na dobrého, podrobného lezeckého průvodce pro skály v okolí Rovinje a Paklenici. Myslím knižního. Díky
 Re: Průvodce Rovinj a Paklenice18.03.2011
Rovinj najděš v pruvodci Trst-Slovensko primorje-Istra, vydal Sidarta, Ospu byl za 30 eček.
 Re: Průvodce Rovinj a Paklenice18.03.2011
Chorvati vydali dva pruvodce- jednoho samostatne pro Paklenici a druheho pro zbytek Chorvatska. Jsou

 Pomoc při zranění18.03.2011
Ahojte, všem lezcům chci doporučit sprej na zástavu krvácení, který mi minulý zachránil doslova kůži. Při pádu jsem si rozbila hlavu a sprej, který se jmenuje Traumacel S Dry mi moc pomohl.
Noste přilbu! A mrkněte i na
 Re: Pomoc při zranění18.03.2011
Můžese to používat i na takováhle poranění? hlava..
  Re: Pomoc při zranění18.03.2011
Jojo, protože je to přírodní, je to z bavlny.
Prý to ránu i rychleji zhojí a hlavně mi to za

 Lezení na Montemarcello17.03.2011
Ahoj, nemáte nebo nevíte kde se dá sehnat průvodce do této oblasti? Případně ocením jakékoliv zkušenosti. Díky moc.
 Re: Lezení na Montemarcello18.03.2011
Kde je to?
  Re: Lezení na Montemarcello18.03.2011
V Italii pod La Spezia.

 Big Up :-)17.03.2011
http://www.youtube.com/watch?v=QS_0qAUD2tQ
 Re: Big Up :-)18.03.2011
MASAKR!!! :D :D :D
  Re: Big Up :-)18.03.2011
to je pecka no :D

 zranění v Tatrách17.03.2011
Slovenští horští záchranáři pomáhali zraněné Češce
http://tinyurl.com/6b4grhr

 Pozvánka na Jeden svět17.03.2011
Člověk v tísni, o. p. s., a partneři festivalu Vás srdečně zvou na slavnostní zahájení
12. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech
JEDEN SVĚT BRNO 2011
v úterý 22. března v 18:30 hod. do divadla Husa na
 Re: Pozvánka na Jeden svět17.03.2011
Jak tento kulturni pocin souvisi s lezenim? Jeste mi tu chybi reklamy na damske vlozky a na prasky n
  Re: Pozvánka na Jeden svět17.03.2011
ty jo, ze by zacala soutez i o nejdelsi clanek diskuze:)
  Re: Pozvánka na Jeden svět17.03.2011
Souhlas. Po tomto spamu přesně vim, kam zcela jistě nepůjdu.
   Re: Pozvánka na Jeden svět17.03.2011
a proč, takhle je to rozhodně citlivější než článek a s lezením to souvislost má. nečti když nechceš
 Re: Pozvánka na Jeden svět18.03.2011
Pěkná sračka tenhle festival. Irán, Bělorusko, Kuba ... jsou jen móda. Ale proč se nepíše, že v

 podminky v tatrach17.03.2011
cau. nevite nekdo jaky podminky jsou v Tatrach na zimi cesty? Je sance na nejaky ledy nebo mixy nebo je vsechno pryc a v Tatrach zacina leto? Za jakykoliv info dekuju.
 Re: podminky v tatrach17.03.2011
Uz druhy den prsi dnes priam leje
 Re: podminky v tatrach17.03.2011
Podle vývoje počasí teď nic, já jsem chtěl tento víkend taky do Tater na lezení, ale vykašlal jsem s
  Re: podminky v tatrach17.03.2011
Na vikend neni sance. Prsi i ve 2000m, zitra ma byt take kolem nuly a ma bud prset nebo snezit, to s
   Re: podminky v tatrach18.03.2011
uz cez tento vikend (19-20.3.) sneh nedrzal, nastupy a zlaby boli tym padom umorne, travy nedrzali,
    Re: podminky v tatrach18.03.2011
Kolega z pod Tatier je nějak napřed, nééé? :o)))

1   ...   769   770   771   772   773   774   775   776   777   778   779   780   781   782   783   784   785   786   787   788   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 film
namá někdo link na Reel Rock Tour 2010
17:56:45 18.03.2011
odpovědět 
 Re: film
namáme
18:50:48 18.03.2011
odpovědět 
  Re: film
mam doma film, taky si ho kup
20:02:47 18.03.2011
odpovědět 
   Re: film
chytřejší si to stáhne a ... si ho koupí... ;-
)
moučis22:41:21 18.03.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192435)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi