Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
11.Stráník 10977
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
Bouldry:
11.Pařík 10350
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
Hory:
12.Černý 3878
13.Chomová 3836
14.Abt 3757

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231357 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka
Zimní stadion Kopřivnice - Kopřivnice
Cakle - Ústí nad Orlicí

Prodejny
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - Mladá Boleslav
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Věž Hollywood, Labák Levý břeh26.03.2011
Ahoj, nevíte někdo náhodou kde je v levym Labáku věž/masiv Hollywood? Díky. M.
 Re: Věž Hollywood, Labák Levý břeh26.03.2011
50 m vlevo od masivu Reichstag.
  Re: Věž Hollywood, Labák Levý břeh26.03.2011
Díky...
   Re: Masív Hollywood, Labák Levý břeh27.03.2011
Hollywood je masív a cesty, které nejsou Labském průvodci 2010 jsou na EC odkazu OVK LP za rok 2010,

 Rock Pillars Stream QC25.03.2011
Ahoj, máte někdo zkušenosti s lezečkama RP Stream QC? Hlavně by mě zajímalo o kolik se roztáhnou.
 Re: Rock Pillars Stream QC26.03.2011
Docela o dost

 Lezeni ve Washingtonu, Oregonu a Californii25.03.2011
Ahoj,
chystame se s pritelkyni na road trip po West Cost. Prozatimni plan je jet dolu pres Washington, Oregon do Californie. Cesou zpatky mozna pojedeme pres Arizonu, Utah a Nevadu. Chtel bych se zeptat na nejake typy na lezecke oblasti. Vim, ze je
 Re: Lezeni ve Washingtonu, Oregonu a Californii26.03.2011
poslala jsem ti email o Kalifornii - teda tu trošku, co znám já... kdyby nedorazil, tak mi dej vědět
 Re: Lezeni ve Washingtonu, Oregonu a Californii26.03.2011
Pročti si poslední článek u mě na blogu, případně i další, kde taky najdeš pár lezeckých nebo obecný

 boulder25.03.2011
Mám ve sklepě malou místnustku a uvažuji a stavbě boulderu.Máte někdo zkušenost? díky :-)Severní M.
 Re: boulder26.03.2011
a co potrebujes vedet?
 Re: boulder26.03.2011
Tak to máte malý hrábě, velký hrábě, kladivo, kolečko, vruty a hlavně si toho moc nenakládat.
  Re: boulder26.03.2011
Nehoupat!

 Domoradice-podmínky23.03.2011
Ahoj nevíte někdo jaké jsou aktuální lezecké podmínky v Domoradicích, konkrétně na sedmém špici? Zítra se tam chystáme a neradi bychom se kuli zateklým cestám otočili jinam... díky za tip.

 SingingRock lano SCORE 10,1 R 4423.03.2011
Zdravím, mohl by jste mi někdo poradit, jestli je toto lano dobrá volba. Začínámelézt. To lano mi bylo doporučeno. Zde je odkaz na lano: 
 Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4423.03.2011
Mám stovečku a je to příjemná hadica. Lezu na něm chvílu, takže co se životnosti týče nevím, ale lid
 Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4423.03.2011
Moc stručnej dotaz. Co chcete lízt? Stěnu? Pak je skoro jedno jakou dynamiku pořídíš. Skály? Nebo ch
 Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4423.03.2011
Rovno na zaciatku napisem, ze to lano nevlastnim, nedrzal som ho a nevidel a neliezol s nim, ale k t
  Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4423.03.2011
Mě přijde 3600 vran za stovku celkem v pohodě. Jinak estli je lano "špičkový", dá se s jis
   Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
Mne 2850 za 50ku moc prijatelne nepride. A ze lano spicka nie je niekedy zistim 10 sekund po tom co
    Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4425.03.2011
10 vteřin? V tom případě je Score ultrašpica.
 Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
No chtěli bychom lézt nebo zkoušet to všude, takže asi universálni. Pokud by jste měli někdo nějaký
  Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
Ahoj.
Na tomhle laně jsme lezli asi 14 dní na sportovkách a jeho konce vypadají docela jetě.
  Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
Tohle lano jsem měl (resp. ještě z něj mám 30 metrů na stěnu a hromadu smyc) a moc ho doporučit nemů
  Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
Už jsem to tu psal před pár dny v jiném vlákně: univerzální lano na všestranné lezení podle mne neex
   Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
P.S. Tebou dotazované SR SCORE 10,1 R 44 z vlastní zkušenosti neznám, pokud jde o technické parametr
 Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
Lano je spotřební materiál! Když padáš, tak na nějaký parametry vůbec nemyslíš. Koukej na cenu.

 prosím malou radu23.03.2011
prosím o radu jak se zajistit na lezení po střechách při práci,konkrétně montáž satelitu. Dotyčný odmítá sedák a odsedku,máte někdo radu jak na to ať je trochu v  bezpečí? díky
 Re: prosím malou radu23.03.2011
Nijak to nerieš - genetická informácia ľudstva sa čistí aj spôsobom samolikvidácie (viz Darwinove ce
 Re: prosím malou radu23.03.2011
No v podstatě jsou asi dvě možnosti: 1) sedák a odsedka nebo 2) plošina, případně lešení. Třetí možn
 Re: prosím malou radu24.03.2011
záleží jaká střecha a jakej satelit. na ploché střeše s nízkou atikou je dle současných předpisů jiš
 Re: prosím malou radu24.03.2011
Přesně jak někdo psal, záleží co je to za střechu... pro příklad: pokud je to klasická šikmá s taška
  Re: prosím malou radu24.03.2011
Další věcí je, jestli poleze na střechu zespoda po žebříku, anebo přes vylejzák...

 Expresky22.03.2011
Ahoj, mám dotaz k expreskám. Chci koupit nový a názory se dost různí. Koupit drátěný nebo plný nebo mixnutý? Díky
 Re: Expresky23.03.2011
Je to uplně fuk :)

 Expresky22.03.2011
Ahoj, mám dotaz k expreskám. Chci koupit nový a názory se dost různí. Koupit drátěný nebo plný nebo mixnutý? Díky
 Re: Expresky22.03.2011
Podle tvého gusta
 Re: Expresky22.03.2011
Máš pravdu, názory se dost různí. Podle mě je ideál vršek kejlok, spodek drát. Pokud nemáš slabost p
 Re: Expresky22.03.2011
aby se vršek vešel do oka skoby:)
  Re: Expresky23.03.2011
Nebo samodomo nýtu, nikdy nevis co na skalach a horach sveta potkas.
 Re: Expresky23.03.2011
jojo jak pise vilda, i me prijde ideal vrsek bez hacku (treba keylock nebo dmm wirelock) a spodek no
 Re: Expresky23.03.2011
rika se, ze do hor v zime jsou lepsi dratovky, min zamrzaj. na skale je to jedno, dratovky jsou poci
 Re: Expresky23.03.2011
Cokoli kromě rakouského zboží - nevím už přesně jestli to byl Stubai, nebo Austrialpin, ale nezavíra
  Re: Expresky23.03.2011
Toto je typické pro staré a zahumusené expresky kterékoliv značky.
   Re: Expresky24.03.2011
Není, moje české se stále dovírají po mnohem delší době, stejně tak italské, kámoš leze o deset let
    Re: Expresky24.03.2011
mam austrialpiny od r. 2003, obcasne pouzitie, nenarocne. Spokojnost. Srot s parametrami 26/8/10, s
     Re: Expresky24.03.2011
Chovám se ke všem svym karabinam stejně a jenom AA se nezaviraji. Byl tu dotaz, co nekupovat a co ko
 Re: Expresky23.03.2011
ty nový petzlovky odlehčený sou super sice si připaltíš a první dojem je že se budou cvakat blbě ale
  Re: Expresky23.03.2011
Všem díky za zúčastnění se a volba tedy padá na mix (trchu jsem chtěl, aby to tak dopadlo :-D) Petzl
   Re: Expresky23.03.2011
ted jsem si kupovala taky expresky a taky to vyhrál mix od SR a jsou úžasný...o víkendu je chci jít
    Re: Expresky23.03.2011
Šikovná holčička:-)
     Re: Expresky24.03.2011
říkala jsem že dám vědět až je budu mít ;-) nechcete se někdo přidat na kašparák do boru o víkendu?
      Re: Expresky25.03.2011
Tak tos prohloupila. Singáč je šrot. Kdyby ses tady v diskusi předtím zeptala a neběžela hned ztřešt
       Re: Expresky25.03.2011
Ahoj,
prosím tě ,mohl by si pádným důvodem vysvětlit proč presky od SR nazýváš šrotem ? Děkuj
        Re: Expresky25.03.2011
Příspěvek výše byl škádlivý odkaz na diskusi, ve které se lennickaa, která tehdy sháněla presa, snaž
         Re: Expresky25.03.2011
Mozno teraz je to uz pravda, ale pred par rokmi boli SR, hlavne dratove podpriemerne expresky. A sna
          Re: Expresky25.03.2011
To je pěkná blbost, protože před několika lety dělal Singing Rock expresky v Itálii ve fabrice, kde
           Re: Expresky25.03.2011
ja ti neviem vyjasnit pricinu, len konstatujem fakt. Ak chces najdi si to, daj hladat expreska SR. M
            Re: Expresky25.03.2011
nevim kolik je podle tebe pár roků, ale ja mam SR-ka od 2006 požívané na friendech i presách a bez p
             Re: Expresky28.03.2011
To jsou ty amatéři co berou civilisty za prachy do podzemí?
   Re: Expresky24.03.2011
Nový presa Petzl Ange mám a kupoval jsem je za méně než 500Kč kus na RockJoyshop. Prodávají je v set
 Re: Expresky23.03.2011
Kdyby někdo upřednostňoval keylock na obou koncích a širokou smyci, v Mountainshopu v singáči jsem t
  Re: Expresky23.03.2011
nejaky link neni?
   Re: Expresky24.03.2011
nejspíš
    Re: Expresky24.03.2011
to som skusil a nenasiel, tak asi preto sa pytam, nie?
     Re: Expresky25.03.2011
     Re: Expresky25.03.2011
     Re: Expresky25.03.2011
  Re: Expresky25.03.2011
Tak to jsi asi hooooodně blbě hledal :(
   Re: Expresky25.03.2011
Climbing Technology: expreska Lime set NY12 – elox Sada 5ks - za 1449,- Kč | Climbing Technology: ex
    Re: Expresky25.03.2011
Sorry, ale po aférce s plagiáty Petzlu bych do no namemu a to ještě z no name eshopu nešel. Přes dek
     Re: Expresky25.03.2011
No nevím kde jsi vzal NoName, ale Climbing technology a Simond je znacka ve svete asi 100x znamejsi
  Re: Expresky27.03.2011
link není, na e-shopu je nemají, ale ten set je složenej z těch černých presek (prohnutá/rovná) co j
   Re: Expresky27.03.2011
aha, dik na toto som cakal. Tak cierne su, keylock maju, akurat teda pevnost 23/8/8, a jedna kazda k
    Re: Expresky27.03.2011
Co je na pevnosti 23/8/8 špatného? Tato pevnost několikanásobně převyšuje pevnost tvého těla, tak to
     Re: Expresky27.03.2011
Nie je na nej nic spatneho, ale nie je to 26/8/10 ktoru Tomas spominal vyssie. Resp. v skutocnosti j
     Re: Expresky27.03.2011
BTW ked uz na to prisla rec, z tych parametrov ma vzdy najviac zaujima ten posledny, lebo o dratovka
      Re: Expresky27.03.2011
Ty budes asi nejaky teoreticky tlchuba. Samozrejme treba pozerat aj na pevnost karabin, ale ovela do
      Re: Expresky28.03.2011
Statisticky to co říkáš je blbost. Norma mluvi jasne a nemyslim, ze ten kdo ji delal by s eventualit
       Re: Expresky28.03.2011
Statisticky :DD Chcel by som vidiet tu normu, co dokaze vystihnut pestrost prirody a ironiu zivota.
        Re: Expresky28.03.2011
tam, kde se bojim, dam stejne 2 proti sobe
        Re: Expresky28.03.2011
Klidně se na ni mrkni - ČSN EN 12275. No a statistika. Prostě smrtelné nehody proto, že by ti nevydr
         Re: Expresky28.03.2011
Máš pravdu až na jednu drobnost. Popruh má min. pevnost a karabiny maximálku. Tj. karabina se nad sv
         Re: Expresky28.03.2011
Beliale Beliale, cti poradne. Nemluvim ani o 23 kN ani o 10 kN, ale o 8 kN z vyroby, tedy postupne n
          Re: Expresky28.03.2011
kdyz se bojis, ze se ti pretoci, tak si je zafixuj gumickou.
           Re: Expresky28.03.2011
Uz som pisal vyssie, nebojim sa ze sa pretoci ale ze sa otvori zamok. Aj to sa da vyriesit zafixovan
    Re: Expresky29.03.2011
Metoda byla nespoléhat na e-shop a fyzicky se tam vyskytnout. Ale po telefonu to půjde určitě taky,

 Finale Ligure22.03.2011
Ahoj v dubnu se chystáme do Finale, bohužel nemůžeme nikde tady sehnat průvodce, takže moc nevím co tam od toho čekat. Navíc reference jsou různé. Nemáte někdo průvodce v elektronické podobě? Popřípadě info jaké tam je lezení? Žena leze 4 - 5 a já 5 - 6.
 Re: Finale Ligure22.03.2011
ze ženou na věky , zalezem do deky...

Ničeho se neboj, zaleze si snad každý. Žena se
 Re: Finale Ligure22.03.2011
Ahoj, pruvodce mam, napis mi email a ja ti ho poslu.
  Re: Finale Ligure22.07.2011
Zdravim, mohl bych tě požádat také o průvodce.
Děkuji a skalám zdar Renda.
 Re: Finale Ligure22.03.2011
Ahoj, průvodce můžeš koupit na místě. Jinak cesty tam jsou převážně 6 a víc, ale nějaká 4, 5 by se t

1   ...   767   768   769   770   771   772   773   774   775   776   777   778   779   780   781   782   783   784   785   786   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezeni ve Washingtonu, Oregonu a Californii
Ahoj,
chystame se s pritelkyni na road trip po West Cost. Prozatimni plan je jet dolu pres Washington, Oregon do Californie. Cesou zpatky mozna pojedeme pres Arizonu, Utah a Nevadu. Chtel bych se zeptat na nejake typy na lezecke oblasti. Vim, ze je po ceste Bishop a Yosi, ale to je tak vsechno.
Zajimaji me bouldrove oblasti a sportovky s lanem. Trad gear s sebou mit pravdepodobne nebudeme.
Kdyby nekdo mohl nahodit nejake typy na oblasti s kratkym popisem, tak bych byl vdecny.
Dik, Sotek
 sotek18:50:11 25.03.2011
odpovědět 
 Re: Lezeni ve Washingtonu, Oregonu a Californii
poslala jsem ti email o Kalifornii - teda tu trošku, co znám já... kdyby nedorazil, tak mi dej vědět tady, přepošlu ještě jednou...
CP01:42:57 26.03.2011
odpovědět 
 Re: Lezeni ve Washingtonu, Oregonu a Californii
Pročti si poslední článek u mě na blogu, případně i další, kde taky najdeš pár lezeckých nebo obecných informací... případně napiš maila, kdybys potřeboval něco doplnit.

Karel
http://horinekk.blogspot.com/

Karel20:19:04 26.03.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi