Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
11.Stráník 10977
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
Bouldry:
11.Pařík 10350
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
Hory:
12.Černý 3878
13.Chomová 3836
14.Abt 3757

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231357 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Věž Hollywood, Labák Levý břeh26.03.2011
Ahoj, nevíte někdo náhodou kde je v levym Labáku věž/masiv Hollywood? Díky. M.
 Re: Věž Hollywood, Labák Levý břeh26.03.2011
50 m vlevo od masivu Reichstag.
  Re: Věž Hollywood, Labák Levý břeh26.03.2011
Díky...
   Re: Masív Hollywood, Labák Levý břeh27.03.2011
Hollywood je masív a cesty, které nejsou Labském průvodci 2010 jsou na EC odkazu OVK LP za rok 2010,

 Rock Pillars Stream QC25.03.2011
Ahoj, máte někdo zkušenosti s lezečkama RP Stream QC? Hlavně by mě zajímalo o kolik se roztáhnou.
 Re: Rock Pillars Stream QC26.03.2011
Docela o dost

 Lezeni ve Washingtonu, Oregonu a Californii25.03.2011
Ahoj,
chystame se s pritelkyni na road trip po West Cost. Prozatimni plan je jet dolu pres Washington, Oregon do Californie. Cesou zpatky mozna pojedeme pres Arizonu, Utah a Nevadu. Chtel bych se zeptat na nejake typy na lezecke oblasti. Vim, ze je
 Re: Lezeni ve Washingtonu, Oregonu a Californii26.03.2011
poslala jsem ti email o Kalifornii - teda tu trošku, co znám já... kdyby nedorazil, tak mi dej vědět
 Re: Lezeni ve Washingtonu, Oregonu a Californii26.03.2011
Pročti si poslední článek u mě na blogu, případně i další, kde taky najdeš pár lezeckých nebo obecný

 boulder25.03.2011
Mám ve sklepě malou místnustku a uvažuji a stavbě boulderu.Máte někdo zkušenost? díky :-)Severní M.
 Re: boulder26.03.2011
a co potrebujes vedet?
 Re: boulder26.03.2011
Tak to máte malý hrábě, velký hrábě, kladivo, kolečko, vruty a hlavně si toho moc nenakládat.
  Re: boulder26.03.2011
Nehoupat!

 Domoradice-podmínky23.03.2011
Ahoj nevíte někdo jaké jsou aktuální lezecké podmínky v Domoradicích, konkrétně na sedmém špici? Zítra se tam chystáme a neradi bychom se kuli zateklým cestám otočili jinam... díky za tip.

 SingingRock lano SCORE 10,1 R 4423.03.2011
Zdravím, mohl by jste mi někdo poradit, jestli je toto lano dobrá volba. Začínámelézt. To lano mi bylo doporučeno. Zde je odkaz na lano: 
 Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4423.03.2011
Mám stovečku a je to příjemná hadica. Lezu na něm chvílu, takže co se životnosti týče nevím, ale lid
 Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4423.03.2011
Moc stručnej dotaz. Co chcete lízt? Stěnu? Pak je skoro jedno jakou dynamiku pořídíš. Skály? Nebo ch
 Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4423.03.2011
Rovno na zaciatku napisem, ze to lano nevlastnim, nedrzal som ho a nevidel a neliezol s nim, ale k t
  Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4423.03.2011
Mě přijde 3600 vran za stovku celkem v pohodě. Jinak estli je lano "špičkový", dá se s jis
   Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
Mne 2850 za 50ku moc prijatelne nepride. A ze lano spicka nie je niekedy zistim 10 sekund po tom co
    Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4425.03.2011
10 vteřin? V tom případě je Score ultrašpica.
 Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
No chtěli bychom lézt nebo zkoušet to všude, takže asi universálni. Pokud by jste měli někdo nějaký
  Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
Ahoj.
Na tomhle laně jsme lezli asi 14 dní na sportovkách a jeho konce vypadají docela jetě.
  Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
Tohle lano jsem měl (resp. ještě z něj mám 30 metrů na stěnu a hromadu smyc) a moc ho doporučit nemů
  Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
Už jsem to tu psal před pár dny v jiném vlákně: univerzální lano na všestranné lezení podle mne neex
   Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
P.S. Tebou dotazované SR SCORE 10,1 R 44 z vlastní zkušenosti neznám, pokud jde o technické parametr
 Re: SingingRock lano SCORE 10,1 R 4424.03.2011
Lano je spotřební materiál! Když padáš, tak na nějaký parametry vůbec nemyslíš. Koukej na cenu.

 prosím malou radu23.03.2011
prosím o radu jak se zajistit na lezení po střechách při práci,konkrétně montáž satelitu. Dotyčný odmítá sedák a odsedku,máte někdo radu jak na to ať je trochu v  bezpečí? díky
 Re: prosím malou radu23.03.2011
Nijak to nerieš - genetická informácia ľudstva sa čistí aj spôsobom samolikvidácie (viz Darwinove ce
 Re: prosím malou radu23.03.2011
No v podstatě jsou asi dvě možnosti: 1) sedák a odsedka nebo 2) plošina, případně lešení. Třetí možn
 Re: prosím malou radu24.03.2011
záleží jaká střecha a jakej satelit. na ploché střeše s nízkou atikou je dle současných předpisů jiš
 Re: prosím malou radu24.03.2011
Přesně jak někdo psal, záleží co je to za střechu... pro příklad: pokud je to klasická šikmá s taška
  Re: prosím malou radu24.03.2011
Další věcí je, jestli poleze na střechu zespoda po žebříku, anebo přes vylejzák...

 Expresky22.03.2011
Ahoj, mám dotaz k expreskám. Chci koupit nový a názory se dost různí. Koupit drátěný nebo plný nebo mixnutý? Díky
 Re: Expresky23.03.2011
Je to uplně fuk :)

 Expresky22.03.2011
Ahoj, mám dotaz k expreskám. Chci koupit nový a názory se dost různí. Koupit drátěný nebo plný nebo mixnutý? Díky
 Re: Expresky22.03.2011
Podle tvého gusta
 Re: Expresky22.03.2011
Máš pravdu, názory se dost různí. Podle mě je ideál vršek kejlok, spodek drát. Pokud nemáš slabost p
 Re: Expresky22.03.2011
aby se vršek vešel do oka skoby:)
  Re: Expresky23.03.2011
Nebo samodomo nýtu, nikdy nevis co na skalach a horach sveta potkas.
 Re: Expresky23.03.2011
jojo jak pise vilda, i me prijde ideal vrsek bez hacku (treba keylock nebo dmm wirelock) a spodek no
 Re: Expresky23.03.2011
rika se, ze do hor v zime jsou lepsi dratovky, min zamrzaj. na skale je to jedno, dratovky jsou poci
 Re: Expresky23.03.2011
Cokoli kromě rakouského zboží - nevím už přesně jestli to byl Stubai, nebo Austrialpin, ale nezavíra
  Re: Expresky23.03.2011
Toto je typické pro staré a zahumusené expresky kterékoliv značky.
   Re: Expresky24.03.2011
Není, moje české se stále dovírají po mnohem delší době, stejně tak italské, kámoš leze o deset let
    Re: Expresky24.03.2011
mam austrialpiny od r. 2003, obcasne pouzitie, nenarocne. Spokojnost. Srot s parametrami 26/8/10, s
     Re: Expresky24.03.2011
Chovám se ke všem svym karabinam stejně a jenom AA se nezaviraji. Byl tu dotaz, co nekupovat a co ko
 Re: Expresky23.03.2011
ty nový petzlovky odlehčený sou super sice si připaltíš a první dojem je že se budou cvakat blbě ale
  Re: Expresky23.03.2011
Všem díky za zúčastnění se a volba tedy padá na mix (trchu jsem chtěl, aby to tak dopadlo :-D) Petzl
   Re: Expresky23.03.2011
ted jsem si kupovala taky expresky a taky to vyhrál mix od SR a jsou úžasný...o víkendu je chci jít
    Re: Expresky23.03.2011
Šikovná holčička:-)
     Re: Expresky24.03.2011
říkala jsem že dám vědět až je budu mít ;-) nechcete se někdo přidat na kašparák do boru o víkendu?
      Re: Expresky25.03.2011
Tak tos prohloupila. Singáč je šrot. Kdyby ses tady v diskusi předtím zeptala a neběžela hned ztřešt
       Re: Expresky25.03.2011
Ahoj,
prosím tě ,mohl by si pádným důvodem vysvětlit proč presky od SR nazýváš šrotem ? Děkuj
        Re: Expresky25.03.2011
Příspěvek výše byl škádlivý odkaz na diskusi, ve které se lennickaa, která tehdy sháněla presa, snaž
         Re: Expresky25.03.2011
Mozno teraz je to uz pravda, ale pred par rokmi boli SR, hlavne dratove podpriemerne expresky. A sna
          Re: Expresky25.03.2011
To je pěkná blbost, protože před několika lety dělal Singing Rock expresky v Itálii ve fabrice, kde
           Re: Expresky25.03.2011
ja ti neviem vyjasnit pricinu, len konstatujem fakt. Ak chces najdi si to, daj hladat expreska SR. M
            Re: Expresky25.03.2011
nevim kolik je podle tebe pár roků, ale ja mam SR-ka od 2006 požívané na friendech i presách a bez p
             Re: Expresky28.03.2011
To jsou ty amatéři co berou civilisty za prachy do podzemí?
   Re: Expresky24.03.2011
Nový presa Petzl Ange mám a kupoval jsem je za méně než 500Kč kus na RockJoyshop. Prodávají je v set
 Re: Expresky23.03.2011
Kdyby někdo upřednostňoval keylock na obou koncích a širokou smyci, v Mountainshopu v singáči jsem t
  Re: Expresky23.03.2011
nejaky link neni?
   Re: Expresky24.03.2011
nejspíš
    Re: Expresky24.03.2011
to som skusil a nenasiel, tak asi preto sa pytam, nie?
     Re: Expresky25.03.2011
     Re: Expresky25.03.2011
     Re: Expresky25.03.2011
  Re: Expresky25.03.2011
Tak to jsi asi hooooodně blbě hledal :(
   Re: Expresky25.03.2011
Climbing Technology: expreska Lime set NY12 – elox Sada 5ks - za 1449,- Kč | Climbing Technology: ex
    Re: Expresky25.03.2011
Sorry, ale po aférce s plagiáty Petzlu bych do no namemu a to ještě z no name eshopu nešel. Přes dek
     Re: Expresky25.03.2011
No nevím kde jsi vzal NoName, ale Climbing technology a Simond je znacka ve svete asi 100x znamejsi
  Re: Expresky27.03.2011
link není, na e-shopu je nemají, ale ten set je složenej z těch černých presek (prohnutá/rovná) co j
   Re: Expresky27.03.2011
aha, dik na toto som cakal. Tak cierne su, keylock maju, akurat teda pevnost 23/8/8, a jedna kazda k
    Re: Expresky27.03.2011
Co je na pevnosti 23/8/8 špatného? Tato pevnost několikanásobně převyšuje pevnost tvého těla, tak to
     Re: Expresky27.03.2011
Nie je na nej nic spatneho, ale nie je to 26/8/10 ktoru Tomas spominal vyssie. Resp. v skutocnosti j
     Re: Expresky27.03.2011
BTW ked uz na to prisla rec, z tych parametrov ma vzdy najviac zaujima ten posledny, lebo o dratovka
      Re: Expresky27.03.2011
Ty budes asi nejaky teoreticky tlchuba. Samozrejme treba pozerat aj na pevnost karabin, ale ovela do
      Re: Expresky28.03.2011
Statisticky to co říkáš je blbost. Norma mluvi jasne a nemyslim, ze ten kdo ji delal by s eventualit
       Re: Expresky28.03.2011
Statisticky :DD Chcel by som vidiet tu normu, co dokaze vystihnut pestrost prirody a ironiu zivota.
        Re: Expresky28.03.2011
tam, kde se bojim, dam stejne 2 proti sobe
        Re: Expresky28.03.2011
Klidně se na ni mrkni - ČSN EN 12275. No a statistika. Prostě smrtelné nehody proto, že by ti nevydr
         Re: Expresky28.03.2011
Máš pravdu až na jednu drobnost. Popruh má min. pevnost a karabiny maximálku. Tj. karabina se nad sv
         Re: Expresky28.03.2011
Beliale Beliale, cti poradne. Nemluvim ani o 23 kN ani o 10 kN, ale o 8 kN z vyroby, tedy postupne n
          Re: Expresky28.03.2011
kdyz se bojis, ze se ti pretoci, tak si je zafixuj gumickou.
           Re: Expresky28.03.2011
Uz som pisal vyssie, nebojim sa ze sa pretoci ale ze sa otvori zamok. Aj to sa da vyriesit zafixovan
    Re: Expresky29.03.2011
Metoda byla nespoléhat na e-shop a fyzicky se tam vyskytnout. Ale po telefonu to půjde určitě taky,

 Finale Ligure22.03.2011
Ahoj v dubnu se chystáme do Finale, bohužel nemůžeme nikde tady sehnat průvodce, takže moc nevím co tam od toho čekat. Navíc reference jsou různé. Nemáte někdo průvodce v elektronické podobě? Popřípadě info jaké tam je lezení? Žena leze 4 - 5 a já 5 - 6.
 Re: Finale Ligure22.03.2011
ze ženou na věky , zalezem do deky...

Ničeho se neboj, zaleze si snad každý. Žena se
 Re: Finale Ligure22.03.2011
Ahoj, pruvodce mam, napis mi email a ja ti ho poslu.
  Re: Finale Ligure22.07.2011
Zdravim, mohl bych tě požádat také o průvodce.
Děkuji a skalám zdar Renda.
 Re: Finale Ligure22.03.2011
Ahoj, průvodce můžeš koupit na místě. Jinak cesty tam jsou převážně 6 a víc, ale nějaká 4, 5 by se t

1   ...   767   768   769   770   771   772   773   774   775   776   777   778   779   780   781   782   783   784   785   786   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Věž Hollywood, Labák Levý břeh
Ahoj, nevíte někdo náhodou kde je v levym Labáku věž/masiv Hollywood? Díky. M.
M.10:58:51 26.03.2011
odpovědět 
 Re: Věž Hollywood, Labák Levý břeh
50 m vlevo od masivu Reichstag.
13:53:18 26.03.2011
odpovědět 
  Re: Věž Hollywood, Labák Levý břeh
Díky...
M.18:48:53 26.03.2011
odpovědět 
   Re: Masív Hollywood, Labák Levý břeh
Hollywood je masív a cesty, které nejsou Labském průvodci 2010 jsou na EC odkazu OVK LP za rok 2010, protože nový průvodce bude 2015 nelze vydávat, každý rok nového průvodce.U Kosti na Levém břehu je sešit, kde jsou, taky uvedeny nové cesty i s popisem, kde se nachazí nový masivy nebo věže.A, když by bylo potřeba info o nových cestách v Labském údolí, tak napište na mail.jenik.pleticha@email.cz
Jeník Pleticha08:24:03 27.03.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi