Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
Ahoj ctěné lezectvo...
Narazili jsem na citlivé téma, stejně asi tak citlivé jako magnesium na písku :) Zajímá nás jakým názvem označujete svou lezeckou obuv.

zjistili jsme, že lidé označují obuv různými názvi
např: kopačky, l
 Re: lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
Tak jsem se na to trochu koukal a vyšel mi z toho ležák - tak nevím jestli to nebrat jako ležačky :)
 Re: lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
Padačky
  Re: lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
Objevil jsi 100 x resenou a debatovanou vec. Nemusis nic vymyslet, ale urcite to nebudou kopacky...t
 Re: lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
No podle toho co jsme se učili ve škole asi v 6. třídě, tak je to odvozené slovo "leze"čky
  Re: lezečky nebo lezačky ?!04.04.2011
Jó gor-A-tex mě dokáže vždycky vytočit... prostě mi to nejde přes hubu:-)) to samý lez-A-čky... A pr
  Re: lezečky nebo lezačky ?!05.04.2011
jo, stejne tak od slova kope sou odvozeny kopecky. tva logika z sesty tridy je odzbrojujici.
  Re: lezečky nebo lezačky ?!05.04.2011
A co třeba plavat či plovat? Přeci ryba ve vodě (pod hladinou) plave, kdežto třeba kačena (na hladin
 Re: lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
Záleží jestli v nich lezeš nebo lezáš.
  Re: lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
Lezky
 Re: lezečky nebo lezačky ?!05.04.2011
Správně spisovně je "boty na lezení", popřípadě "lezecké boty". Je směšné, když
 Re: lezečky nebo lezačky ?!05.04.2011
taky jde o to jak moc na krev je máš. když jsou hodně malý, jsou to jednoznačně a jedině "vohej
 Re: lezečky nebo lezačky ?!05.04.2011
Proč to řešíš, když neovládáš ani základy pravopisu, vzory podstatných jmen si promrskej.

 Brnění rukou02.04.2011
Ahoj, poslední dobou hodně lezu a snažím se do toho pořádně dupat. Ale asi před týdnem mě začaly každé ráno dost brnět ruce. Nevím jestli to má vůbec něco společného s lezením, ale zajímalo by mě jestli se to někomu z vás taky stalo.
 Re: Brnění rukou03.04.2011
Ahoj! Obávám se, zda nejde o ucpání karpálního tunelu. Hlavní příznaky: velké brnění rukou hlavně bě
  Re: Brnění rukou03.04.2011
Týjo já myslel že to mají hlavně starší lidé. Mně je 23.
   Re: Brnění rukou03.04.2011
Naopak. My starsi typci jsme nikdy podobnyma blbostma netrpeli a doposud netrpime. Toto je fenomen d
 Re: Brnění rukou03.04.2011
Ten samý problém. Myslel jsem, že to mám z práce na počítači. Pomohla gelová podložka a přestal jsem
  Re: Brnění rukou03.04.2011
V ruce mas dva nervy, uzinovy syndrom se muze objevit u obou. Standartne karpal znamena vetsinou brn
 Re: Brnění rukou03.04.2011
Cus taky sem neco podobnyho resil a po dvou letech snad konecne prisel na reseni. Dva roky jsem nemo
  Re: Brnění rukou04.04.2011
Jak jsem se tak bavil s lidma na neurochirurgii v cekarne, tak bych rekl, ze prace na pocitaci je ne
 Re: Brnění rukou03.04.2011
Pánové, nehrajte si tu na doktory a raději to konzultujte s nimi. Já měl podobný problém a bylo to o

 Zapomenutý maglajz Bohuňky02.04.2011
Ahoj, dneska 2. dubna zapoměla parta tří chlapů a jedné slečny na Bohuňovských skalách bílou igelitku s maglajzákem, je v brně, klidne to někam pošlu. Ozvěte se když tak na: deadmead@email.cz
Hore zdar :)

 kam v dubnu na ferraty?01.04.2011
Ahoj, chystám se za 14 dní někam na ferraty do Rakouska, můžete mi něco doporučit kde už nebude sníh? Nejsem skialpinista tudíž se nechci trmácet nějakým šíleným nástupem. Díky
 Re: kam v dubnu na ferraty?02.04.2011
hohewand

 Scarpa Avant01.04.2011
Ahoj,

nemůžete mi něco víc říct ke Scarpa Avant??
Jak jsou tvrdé, co v nich sjedu (byl jsem záv. lyžař, tak mám rád tvrdé boty), ale tady se bojím o pevnost, jelikož jsou to 3přeskové boty.
Poprosím o informace, děkuju,
 Re: Scarpa Avant01.04.2011
jestli chces tvrdy boty, tak si kup skookum, nebo si pockej na pristi rok na maestrale. avant je zak
 Re: Scarpa Avant01.04.2011
Jako bejvalej zavodnik jsem resil stejny problem. Vsechny skialp botky mi prisly nejaky mekky, moc m
  Re: Scarpa Avant01.04.2011
dik moc, tak jsem se rozhodl, ze jeste rok pockam...
   Re: Scarpa Avant01.04.2011
Co Scarpa Typhoon? Lze měnit jazyk dle potřeby...
    Re: Scarpa Avant01.04.2011
Proč zustat u scarp, když dynafit vyjel s lepšíma modelama ať už super lechky a tvrdý TLT5 performen
     Re: Scarpa Avant02.04.2011
treba ma sirokou tlapicku...a na siroky tlapicky jak znamo dynafit nende.
     Re: Scarpa Avant02.04.2011
A už jsi někdy Dynafit v ČR sháněl?
      Re: Scarpa Avant03.04.2011
No problemo. Salewa to dováží, dokonce jsem ty modely držel v ruce. A byl bych je schopen i objednat
 Re: Scarpa Avant04.04.2011
Čau, chtěl bych přispět k vyvrácení mýtu o tom, že ve třípřezkových botách sjedeš míň než ve čtyřpře
 Re: Scarpa Avant04.04.2011
jak už tady zaznělo, Avanty jsou nejlevnější základní řada, se kterými jako závodník spokojený nebud

 Jake detske nostiko na zada pouzivate01.04.2011
Caute, prckove rostou a za chvili budou sedet, chceme poridit nositka na zada, at muzeme i do mene pristupnych mist.

S jakou znackou/typem mate vlastni zkusenosti, pripadne muzete doporucit?

Delal jsem lehky pruzkum a
 Re: Jake detske nostiko na zada pouzivate01.04.2011
Upmane, odpusť že neodpovídám k věci a jsem vlezlej, ale stihneš ty dělat eště něco jinýho, než rodi
  Re: Jake detske nostiko na zada pouzivate02.04.2011
Samo ze stihma, napr. 9 dni v jure, 2x DH sjezd a do toho klasika 12-16h pracovni doba.

 Salewa Koala II01.04.2011
Chodili jsme s ní týden v Tatrách a celkový dojem dobrý. Kromě dítěte se do ní i dost vejde. Jen bed
  Re: Salewa Koala II01.04.2011
Taky mam Salewu, jsem s ni spokojeny. Taky jsem s ni chodil loni po Tatrach a vse OK vcetne bederaku
 Re: Jake detske nostiko na zada pouzivate01.04.2011
pár těch vehementů jsem měl na zádech. nelepší mi přišel deuter, nejpitomější lafuma. první dítě jsm
 Re: Jake detske nostiko na zada pouzivate02.04.2011
Dikec, Salewa bude asi v tom pripade No1. Diky i za ten tip s casem, ja se ptal neurolozky a ta rika
  Re: Jake detske nostiko na zada pouzivate02.04.2011
čus ja mám salewu model no1(asi).koupil jsem ji před pěti-šesti léty.odnosil jsem první ditě,pak kam
   Re: Jake detske nostiko na zada pouzivate03.04.2011
Dusane, dikec za osobni zkusenosti, prave ze toho sesouvani se bojime nejvic, takze pockame cirka do
 Re: Jake detske nostiko na zada pouzivate02.04.2011
Máme Deuter Kidcomfort II a je dobrý. Letos jsem v něm nesl malou (2,5 roku a 16 kilo) skoro tři hod

 Jaky opal.krem na VHT?01.04.2011
Jaky pouzivate opalovaci krem pri VHT? Me vsechny pri poceni stecou z obliceje ...
 Re: Jaky opal.krem na VHT?01.04.2011
Hmm, tak to jsme na tom stejne - ja pouzivam vesmes faktor Astrid 40. Hodne se potim a proto je mega
 Re: Jaky opal.krem na VHT?01.04.2011
Jedine Piz Buin mountain range SPF 40 viz např. zde
 styly prelezu31.03.2011
cao, mam dotaz. a i s odpovedmi mistra googla mam porad ne uplne jasno. co presne se skryva za zkratkami RP, PP, flash a AF. chapu ze jde o styly prelezu, jen presne nerozumim kterej co znamena. plus - kdyz vylezu neco normalne na druhym, jakej je to styl
 Re: styly prelezu31.03.2011
tak jsem trosku ko*ot a uz jsem si toho kus nasel. ptam se driv nez poradne hledam.:) ale porad zust
  Re: styly prelezu31.03.2011
ZK-zelenej ksicht
SP-stažená prdel
  Re: styly prelezu01.04.2011
Někdy je vidět zápis RP team, nebo OS team a podobně
  Re: styly prelezu02.04.2011
V horách jde taky o to, abyste se střídali v nejtěžších délkách. Pokud parťák vytáhne ty nejtěžší a

 Letenky - Bolivie, La Paz31.03.2011
Zdravím a chtěl bych poprosit o radu, pokud někdo víte, jak se "levně" (levněji než za 30tisíc nalezených někde na student agency) dostat do La Paz či Santa Cruz de la Sierra v Bolivii, a to pokud možno začátkem srpna tam a začátkem září zpátky,
 Re: Letenky - Bolivie, La Paz01.04.2011
sleduj akcniletenky.com, občas jsou tam zajímavé tipy, teď třeba Kolumbie za 10500 Kč

 Re: Letenky - Bolivie, La Paz01.04.2011
zrovna do La Pazu se zadnych velkych slev asi nedockas, ale trochu srazit se to da.. my loni leteli
  Re: Letenky - Bolivie, La Paz01.04.2011
ten polet Lima-Cuzco nejlip tady:
   Re: Letenky - Bolivie, La Paz03.04.2011
Ahoj, díky moc za dosavadní příspěvky, zkusím se jimi řídit... Kdyby někdo další věděl, tak prosím p

 Syfly31.03.2011
Ahoj, chci se jen zeptat jestli někdo z Vás nemá nějaké zkušenosti s podobným syflem co se udělal mě na patě. Na pohled se mi tam udělalo jen něco maleho jako puchýř, ale v botách je to citlivý jako prase.. Myslím, že jsem k tomu přišel ve starých lyžákác
 Re: Syfly31.03.2011
Dost vážný! Zkus vyměnit ty lyžáky :)
 Re: Syfly31.03.2011
Spíš než na pedikůru asi preventivně na kožní, stejný čas jako zde strávený v diskusi, ale užitečněj
  Re: Syfly31.03.2011
Na kožním mi doktorka řekla ať nelezu do těsných bot. Což pro mě není řešení. Ale každopádně to asi
   Re: Syfly31.03.2011
zkusil bych pohodlne lezecky s ponozkami
    Re: Syfly31.03.2011
Strčit nohu se Siflem k lesním mravencům, jen na chvíli nalezou ti na to a pocákaj kyselinou, mě to
     Re: Syfly01.04.2011
ooouuuh... Konečně nejaká konstruktivní rada :) Ponožky do lezeček, to je stejný jako kdybych si vza

1   ...   764   765   766   767   768   769   770   771   772   773   774   775   776   777   778   779   780   781   782   783   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Zapomenutý maglajz Bohuňky
Ahoj, dneska 2. dubna zapoměla parta tří chlapů a jedné slečny na Bohuňovských skalách bílou igelitku s maglajzákem, je v brně, klidne to někam pošlu. Ozvěte se když tak na: deadmead@email.cz
Hore zdar :)
Vít Hurčík19:17:04 02.04.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi