LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
ZŠ Bolatice - Bolatice
(Sky Club Brumlovka - Praha - uzavřena) - Praha 4
Pajkland - Olomouc

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
HUDYsport - Frýdek - Místek
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezení Itálie - Vieste04.04.2011
Zdravím všechny. Prosím pěkně, jedu do Vieste v Itálii. Je to pobřežní městečko v Garganu. Chci se zeptat, zda-li někdo neví, jestli se tam smí lézt na útesech hned nad mořem (boulder, nic velkýho :o). Místy jsem na fotkách odtud viděl nějaké cedule, tak

 Prosek04.04.2011
Chtěl bych poprosit typa, co s kladivem a majzlíkem dělá madla na proseckých pískovcích, aby s tím přestal.

Jestli chceš lízt po velkých umělých chytech na 2 metry vysoké 8 metrů dlouhé stěně, je pouhých cca 500 kroků odtud u prosecké bobo

 friendy kouba04.04.2011
Ahoj,

nastal cas koupit si nejake friendy, tak jsem koukal na ruzne znacky a jako nejlevnejsi me vysly frindy zn Kouba , mate nekdo nejake zkusenosti stimto matrosem a pokud by nekdo vedel jakej je rozdil mezi sadou flex a manta(popripade c
 Re: friendy kouba04.04.2011
Kup si Camaloty, sice stojí o něco víc, ale friendy si většinou nekupuješ po dvou letech nový. Sám m
 Re: friendy kouba04.04.2011
Mně víc vyhovují všeobecně dvou lankové friendy. Jednolankové se nepříjemně otáčí okolo své osy při
 Re: friendy kouba04.04.2011
ahoj, kup si dvouose (nemyslim tim dvoulankove) friendy, dela je blackdiamond, a nebo nove i kouba,
  Re: friendy kouba04.04.2011
Prosimtě, kde jsi viděl dvouosé Kouby?
Jinak u (minimálně používaného) Kouby se mi jednou tak
   Re: friendy kouba04.04.2011
Kouba = Rock Empire. Rock Empire Axel
 Re: friendy kouba04.04.2011
Mám zkušenost jenom s Koubou a stačí mi - nezpochybňuju že jsou lepší, ale poměr cena/použitelnost s
 Re: friendy kouba04.04.2011
Pokud mas penize a budes friendy pouzivat casto, kup si Black Diamondy. Pokud chces usetrit za kazdo
  Re: friendy kouba04.04.2011
Pls v čem je lepší, že jsou flexy flexibilnější a v čem jsou flexy univerzálnější?
   Re: friendy kouba04.04.2011
Myslel jsem to tak, ze jsou univerzalnejsi tim ze jsou flexibilnejsi :) a flexibilnejsi jsou diky sv
    Re: friendy kouba04.04.2011
Pokud je ta únosnost větší o rozdíl sil potřebných k nějakému limitnímu ohybu dříku, resp. dvojice l
     Re: friendy kouba04.04.2011
...do které se ovšem daleko líp hodí Tri cam či Abalak. To platí i pro horizontální mělké díry a škv
      Re: friendy kouba04.04.2011
..svatá pravda. A stejně bych do tak nejistýho jištění dal radši preso se sucháčem, čili pak se něja
       Re: friendy kouba04.04.2011
Jedno lanko je ohebnejsi nez dve (kord u RE). Flex ma taky uzsi hlavu (plati u mensich velikosti), c
        Re: friendy kouba04.04.2011
Určitě je pohodlnější a rychlejší zakládat friendy, než se rozčilovat s Trik camem. Nicméně sou míst
        Re: friendy kouba05.04.2011
Tlumič: tinyurl.com/3m8qsoj
         Re: friendy kouba05.04.2011
Jo jasny, diky. Tam spis nez o ten suchac jde o svy :)
          Re: friendy kouba05.04.2011
Jo, pravda.
           Re: friendy kouba05.04.2011
tak diky vsem za rady, objednam sadu flexu(1,2,3,4,5) a (0.5, 0.75) a jeden BD na cucku, jestli je f
            Re: friendy kouba05.04.2011
8 kousků.. nevím do jak těžkejch cest a v jaký lokalitě se chystáš, ale pokud to není do nějakejch
             Re: friendy kouba05.04.2011
Ktere velikosti by jsi mi tedy doporucil? na ceske skaly?(morava, vysocina)
diky
              Re: friendy kouba05.04.2011
Kouba 0,25 - 3 dvě sady, větší po jednom. Jedna sada jednolankové, jedna sada dvoulankové. Ale smyce
              Re: friendy kouba05.04.2011
Začal bych s 0,5; 0,75; 1; 2. Maximálně 3, pokud chceš bejt suprvybavenej.
               Re: friendy kouba05.04.2011
Já jedu na vel. 0,5 - 4 plus sada čoků (10ks). Krom vel. 4, to jsou jednolankáče. Vlastním i 0,25 a
                Re: friendy kouba05.04.2011
Hory do 4 vystačej se smycemi. Kolikrát i obtížnější (Žlutý kout v Tatrách myslím 5+ je typická věc,
              Re: friendy kouba05.04.2011
Dávej přednostně levný, lehký a spolehlivý vklíňáky a smyce. Drahý, těžký a trochu záludný frendy tě
            Re: friendy kouba05.04.2011
No jestli to máš na Vysočinu, tak ty BD sou možná zbytečný, jejich přednosti využiješ hlavně tam, kd
 Re: friendy kouba07.04.2011
Ahoj. Doporučoval bych ti nejlépe 4ks friendů od Omega Pacific, velikost 0,5;0,75;1;2. Každý znich m
  Re: friendy kouba07.04.2011
800 litrů za matroš? Ty krávo, to máš místo boldrmatky zlatý rouno a máguješ koksem?
   Re: friendy kouba07.04.2011
No husty. Uf uf.
Tuhle radu asi poslechne malokdo, kdo teprve zacina nakupovat. Kazdopadne d

 redesign Lezec.cz03.04.2011
Ahoj,
už se tu před rokem psalo, že se pracuje na nové verzi stránek. Víte někdo něco nového? Třeba zda se letos spustí? :) Už by bylo načase...
 Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Nechapu proc, povazuji to za zbytecne...
  Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Tak to ja zase docela dobre chapu proc... Veci, ktery by se daly zmenit je hafo. Namatkou: sirka str
 Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Už to chystáme asi dva roky, hlavním důvodem bylo to, že jsme chtěli layout trochu rozšířit a dodat
  Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Diky! Uz se tesim!
  Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Dovoluju si slušně, leč důrazně upozornit, že sice většina monitorů v dnešní době je už širších - o

 redesign Lezec.cz03.04.2011
Ahoj,
už se tu před rokem psalo, že se pracuje na nové verzi stránek. Víte někdo něco nového? Třeba zda se letos spustí? :) Už by bylo načase...

 lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
Ahoj ctěné lezectvo...
Narazili jsem na citlivé téma, stejně asi tak citlivé jako magnesium na písku :) Zajímá nás jakým názvem označujete svou lezeckou obuv.

zjistili jsme, že lidé označují obuv různými názvi
např: kopačky, l
 Re: lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
Tak jsem se na to trochu koukal a vyšel mi z toho ležák - tak nevím jestli to nebrat jako ležačky :)
 Re: lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
Padačky
  Re: lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
Objevil jsi 100 x resenou a debatovanou vec. Nemusis nic vymyslet, ale urcite to nebudou kopacky...t
 Re: lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
No podle toho co jsme se učili ve škole asi v 6. třídě, tak je to odvozené slovo "leze"čky
  Re: lezečky nebo lezačky ?!04.04.2011
Jó gor-A-tex mě dokáže vždycky vytočit... prostě mi to nejde přes hubu:-)) to samý lez-A-čky... A pr
  Re: lezečky nebo lezačky ?!05.04.2011
jo, stejne tak od slova kope sou odvozeny kopecky. tva logika z sesty tridy je odzbrojujici.
  Re: lezečky nebo lezačky ?!05.04.2011
A co třeba plavat či plovat? Přeci ryba ve vodě (pod hladinou) plave, kdežto třeba kačena (na hladin
 Re: lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
Záleží jestli v nich lezeš nebo lezáš.
  Re: lezečky nebo lezačky ?!03.04.2011
Lezky
 Re: lezečky nebo lezačky ?!05.04.2011
Správně spisovně je "boty na lezení", popřípadě "lezecké boty". Je směšné, když
 Re: lezečky nebo lezačky ?!05.04.2011
taky jde o to jak moc na krev je máš. když jsou hodně malý, jsou to jednoznačně a jedině "vohej
 Re: lezečky nebo lezačky ?!05.04.2011
Proč to řešíš, když neovládáš ani základy pravopisu, vzory podstatných jmen si promrskej.

 Brnění rukou02.04.2011
Ahoj, poslední dobou hodně lezu a snažím se do toho pořádně dupat. Ale asi před týdnem mě začaly každé ráno dost brnět ruce. Nevím jestli to má vůbec něco společného s lezením, ale zajímalo by mě jestli se to někomu z vás taky stalo.
 Re: Brnění rukou03.04.2011
Ahoj! Obávám se, zda nejde o ucpání karpálního tunelu. Hlavní příznaky: velké brnění rukou hlavně bě
  Re: Brnění rukou03.04.2011
Týjo já myslel že to mají hlavně starší lidé. Mně je 23.
   Re: Brnění rukou03.04.2011
Naopak. My starsi typci jsme nikdy podobnyma blbostma netrpeli a doposud netrpime. Toto je fenomen d
 Re: Brnění rukou03.04.2011
Ten samý problém. Myslel jsem, že to mám z práce na počítači. Pomohla gelová podložka a přestal jsem
  Re: Brnění rukou03.04.2011
V ruce mas dva nervy, uzinovy syndrom se muze objevit u obou. Standartne karpal znamena vetsinou brn
 Re: Brnění rukou03.04.2011
Cus taky sem neco podobnyho resil a po dvou letech snad konecne prisel na reseni. Dva roky jsem nemo
  Re: Brnění rukou04.04.2011
Jak jsem se tak bavil s lidma na neurochirurgii v cekarne, tak bych rekl, ze prace na pocitaci je ne
 Re: Brnění rukou03.04.2011
Pánové, nehrajte si tu na doktory a raději to konzultujte s nimi. Já měl podobný problém a bylo to o

 Zapomenutý maglajz Bohuňky02.04.2011
Ahoj, dneska 2. dubna zapoměla parta tří chlapů a jedné slečny na Bohuňovských skalách bílou igelitku s maglajzákem, je v brně, klidne to někam pošlu. Ozvěte se když tak na: deadmead@email.cz
Hore zdar :)

 kam v dubnu na ferraty?01.04.2011
Ahoj, chystám se za 14 dní někam na ferraty do Rakouska, můžete mi něco doporučit kde už nebude sníh? Nejsem skialpinista tudíž se nechci trmácet nějakým šíleným nástupem. Díky
 Re: kam v dubnu na ferraty?02.04.2011
hohewand

 Scarpa Avant01.04.2011
Ahoj,

nemůžete mi něco víc říct ke Scarpa Avant??
Jak jsou tvrdé, co v nich sjedu (byl jsem záv. lyžař, tak mám rád tvrdé boty), ale tady se bojím o pevnost, jelikož jsou to 3přeskové boty.
Poprosím o informace, děkuju,
 Re: Scarpa Avant01.04.2011
jestli chces tvrdy boty, tak si kup skookum, nebo si pockej na pristi rok na maestrale. avant je zak
 Re: Scarpa Avant01.04.2011
Jako bejvalej zavodnik jsem resil stejny problem. Vsechny skialp botky mi prisly nejaky mekky, moc m
  Re: Scarpa Avant01.04.2011
dik moc, tak jsem se rozhodl, ze jeste rok pockam...
   Re: Scarpa Avant01.04.2011
Co Scarpa Typhoon? Lze měnit jazyk dle potřeby...
    Re: Scarpa Avant01.04.2011
Proč zustat u scarp, když dynafit vyjel s lepšíma modelama ať už super lechky a tvrdý TLT5 performen
     Re: Scarpa Avant02.04.2011
treba ma sirokou tlapicku...a na siroky tlapicky jak znamo dynafit nende.
     Re: Scarpa Avant02.04.2011
A už jsi někdy Dynafit v ČR sháněl?
      Re: Scarpa Avant03.04.2011
No problemo. Salewa to dováží, dokonce jsem ty modely držel v ruce. A byl bych je schopen i objednat
 Re: Scarpa Avant04.04.2011
Čau, chtěl bych přispět k vyvrácení mýtu o tom, že ve třípřezkových botách sjedeš míň než ve čtyřpře
 Re: Scarpa Avant04.04.2011
jak už tady zaznělo, Avanty jsou nejlevnější základní řada, se kterými jako závodník spokojený nebud

1   ...   763   764   765   766   767   768   769   770   771   772   773   774   775   776   777   778   779   780   781   782   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 friendy kouba
Ahoj,

nastal cas koupit si nejake friendy, tak jsem koukal na ruzne znacky a jako nejlevnejsi me vysly frindy zn Kouba , mate nekdo nejake zkusenosti stimto matrosem a pokud by nekdo vedel jakej je rozdil mezi sadou flex a manta(popripade co je lepsi) bylo by to uplne super....
diky vsem za rady...
strejda09:42:57 04.04.2011
odpovědět 
 Re: friendy kouba
Kup si Camaloty, sice stojí o něco víc, ale friendy si většinou nekupuješ po dvou letech nový. Sám mám něco Koubů a DMM, ale občas se mě do ruky dostane Camalot a je to něco jinýho jak zpracováním, tak rozsahem.
Willhem09:51:21 04.04.2011
odpovědět 
 Re: friendy kouba
Mně víc vyhovují všeobecně dvou lankové friendy. Jednolankové se nepříjemně otáčí okolo své osy při zakládání, což mně docela vadí a hůř se vytahují. Klasickým šťáradlem prakticky nemáš šanci.
Belial10:33:56 04.04.2011
odpovědět 
 Re: friendy kouba
ahoj, kup si dvouose (nemyslim tim dvoulankove) friendy, dela je blackdiamond, a nebo nove i kouba, jsou sice o neco drazsi nez jednoose, ale tato investice se vyplati, friendy maji daleko vetsi rozsak pouzitelnosti. jsem vlastnikem obou typu a jednoosace mam jenom na doplneni racku....
ondra11:55:50 04.04.2011
odpovědět 
  Re: friendy kouba
Prosimtě, kde jsi viděl dvouosé Kouby?
Jinak u (minimálně používaného) Kouby se mi jednou taky přelomila nožička, jak někdo vespod píše.
Ales12:39:49 04.04.2011
odpovědět 
   Re: friendy kouba
Kouba = Rock Empire. Rock Empire Axel
Danny12:43:33 04.04.2011
odpovědět 
 Re: friendy kouba
Mám zkušenost jenom s Koubou a stačí mi - nezpochybňuju že jsou lepší, ale poměr cena/použitelnost se mi zdá dobrej. Přestože se mi na jednom přelomila nožička - táhlo (dal jsem tam místo toho kus provázku). Manta vs. Flex - to je dilema asi jako drátovka vs. keylock. Osobně jsou mi sympatičtější manty. Jsou trochu levnější, mají trochu větší rozpětí, trochu líp se mi vytahujou, ale zase jsou trochu těžší.
honza12:11:00 04.04.2011
odpovědět 
 Re: friendy kouba
Pokud mas penize a budes friendy pouzivat casto, kup si Black Diamondy. Pokud chces usetrit za kazdou cenu nebo budes friendy pouzivat jen prilezitostne, kup cesky. Flex X Manta = pro me urcite flex, nebo ted uz ty dvouosy Flexy, nevim jak se presne jmenujou. jsou proti mantam proste FLEXibilni :) manty jsou ok, ale ne tak univerzalni. pokud nebudes nakupovat hned celou sadu, tak vem stredni velikosti 1,2,3 a maly 0.5,0.75. zbytek pak dokoupis. no a sadu vklinencu taky nejlepe od anglickeho ci USA vyrobce, maj ohebnejsi lanka a nekdy lepsi tvary nez RE, Kouba, bohuzel. casto se da koupit i na eBayi.
Danny12:41:25 04.04.2011
odpovědět 
  Re: friendy kouba
Pls v čem je lepší, že jsou flexy flexibilnější a v čem jsou flexy univerzálnější?
honza12:57:38 04.04.2011
odpovědět 
   Re: friendy kouba
Myslel jsem to tak, ze jsou univerzalnejsi tim ze jsou flexibilnejsi :) a flexibilnejsi jsou diky sve stopce (jedno lanko), daji se tudiz ohybat ve vsech smerech, Manty se daji ohybat jen v rovine spojujici obe lanka. kdyz budes mit vertikalni melkou diru, flex udrzi vic nez manta. Napr BD uz vyrabi prevazne jednolankove kce. Ostatni fy jednou oba principy, ale jednolankove vedou...
Na druhou stranu potrebujes o prst vic k jejich ovladani :()
Danny13:57:00 04.04.2011
odpovědět 
    Re: friendy kouba
Pokud je ta únosnost větší o rozdíl sil potřebných k nějakému limitnímu ohybu dříku, resp. dvojice lanek, pak ten přírůstek bych odhadoval v řádu desetin kN, což je navýšení nosnosti v řádu jednotek procent. A toto navýšení se bude realizovat pouze ve speciálním případě mělké vertikální díry.
honza14:12:22 04.04.2011
odpovědět 
     Re: friendy kouba
...do které se ovšem daleko líp hodí Tri cam či Abalak. To platí i pro horizontální mělké díry a škvíry.
Willhem14:17:08 04.04.2011
odpovědět 
      Re: friendy kouba
..svatá pravda. A stejně bych do tak nejistýho jištění dal radši preso se sucháčem, čili pak se nějaký drobný již úplně mažou.
honza14:31:17 04.04.2011
odpovědět 
       Re: friendy kouba
Jedno lanko je ohebnejsi nez dve (kord u RE). Flex ma taky uzsi hlavu (plati u mensich velikosti), coz je vyhodnejsi. Na sedaku se mi zdaj jednodrikovy prehlednejsi, asi i lehci. Celkove jsou mi sympatictejsi :) Naopak nevidim zadnej radikalni duvod proc spis dvoulankovej oproti jednolankovymu (snad celkova pevnost?)
abalaky nemam, ale tricamu celou sadu a pouzivam je stejne jen v lehcich cestach, kde ma clovek vic casu na zakladani, v tezsich usetri friendy hromadu casu.
Jakej suchac? nejakej druh trhaciho tlumice?
Danny17:59:08 04.04.2011
odpovědět 
        Re: friendy kouba
Určitě je pohodlnější a rychlejší zakládat friendy, než se rozčilovat s Trik camem. Nicméně sou místa, kde ze zdi kolmo trčící friend působí celkem smutně, byť má "ohebnej" nosník.
Willhem18:59:07 04.04.2011
odpovědět 
        Re: friendy kouba
Tlumič: tinyurl.com/3m8qsoj
honza06:17:49 05.04.2011
odpovědět 
         Re: friendy kouba
Jo jasny, diky. Tam spis nez o ten suchac jde o svy :)
Danny06:46:21 05.04.2011
odpovědět 
          Re: friendy kouba
Jo, pravda.
honza06:57:15 05.04.2011
odpovědět 
           Re: friendy kouba
tak diky vsem za rady, objednam sadu flexu(1,2,3,4,5) a (0.5, 0.75) a jeden BD na cucku, jestli je fakt tak dobrej(nato kolik stoji).
diky
strejda11:36:07 05.04.2011
odpovědět 
            Re: friendy kouba
8 kousků.. nevím do jak těžkejch cest a v jaký lokalitě se chystáš, ale pokud to není do nějakejch extra dlouhejch spár nebo na nějaký delší hákování, doporučil bych spíš začít střídměji a pak postupně dokupovat. Zeštíhlování bych začal od největších. Že by se i velký občas hodily je možný, ale že jsou to hrozný krávy který tě budou svojí velikostí neustále otravovat je jistý. Příklad: Dušičková spára ve Sv. Janu. Mít nějakou pětku frenda tak ho tam sice lupneš, ale dáš to i bez něj. A nemusíš se s nim tahat na deseti dalších cestách, kde ti bude než k zlosti.
honza13:08:43 05.04.2011
odpovědět 
             Re: friendy kouba
Ktere velikosti by jsi mi tedy doporucil? na ceske skaly?(morava, vysocina)
diky
strejda13:36:08 05.04.2011
odpovědět 
              Re: friendy kouba
Kouba 0,25 - 3 dvě sady, větší po jednom. Jedna sada jednolankové, jedna sada dvoulankové. Ale smyce a vklíněnce určitě nezavrhuj. Smyce nos už kvuli prodlužování jištění, friendy na krátko (když máš lano cik cak) se rychleji vyzvoní.

Moje zkušenost.
14:11:02 05.04.2011
odpovědět 
              Re: friendy kouba
Začal bych s 0,5; 0,75; 1; 2. Maximálně 3, pokud chceš bejt suprvybavenej.
honza14:20:40 05.04.2011
odpovědět 
               Re: friendy kouba
Já jedu na vel. 0,5 - 4 plus sada čoků (10ks). Krom vel. 4, to jsou jednolankáče. Vlastním i 0,25 a zatim jsem ho nepoužil.
Abalaky mam, ale moc je nepoužívám. Jsem dost nešikovnej na jejich zakládání.
Můj názor na materiál do začátku je:
friendy 5ks: 0,5 - 3 (později dle potřeby 4)
vklíněnce: 1 sada 9ks.
Potom si dokoupíš, co budeš potřebovat a hlavně co budeš lézt.

Např. třeba na lehký alpský cesty max 4 UIAA, hřebenovka apod. si všichni berou max 2-3 friendy cca vel 1-3 a do 4 čoků větších velikostí. Co se tedy týče jen železa.
Esus14:48:05 05.04.2011
odpovědět 
                Re: friendy kouba
Hory do 4 vystačej se smycemi. Kolikrát i obtížnější (Žlutý kout v Tatrách myslím 5+ je typická věc, kdy druholezci moc nepřitížíš)
16:05:29 05.04.2011
odpovědět 
              Re: friendy kouba
Dávej přednostně levný, lehký a spolehlivý vklíňáky a smyce. Drahý, těžký a trochu záludný frendy tě sice budou jednoduchostí zakládání svádět k nadužívání - potřebuješ je, to jo, ale jen když tam nepůjde nic jinýho.
honza14:30:01 05.04.2011
odpovědět 
            Re: friendy kouba
No jestli to máš na Vysočinu, tak ty BD sou možná zbytečný, jejich přednosti využiješ hlavně tam, kde se leze hodně po vlastním. Navíc bych si je nekupoval u nás, na "interdrátu" se dají zpoza Atlantiku sehnat za výrazně lepší peníz...
Willhem14:36:28 05.04.2011
odpovědět 
 Re: friendy kouba
Ahoj. Doporučoval bych ti nejlépe 4ks friendů od Omega Pacific, velikost 0,5;0,75;1;2. Každý znich má rozpětí 4 friendů od Kouby. Všechny čtyři se pak překrývají ve velikostech. Jejich rozpětí je od 13,5mm až 64mm, tedy ve srovnání s Koubou 0,5 až č.4, ale oproti Koubovi použiješ v jedné spáře vel.1 všechny čtyři friendy O.P., kdešto od kouby jen vel.friendu č.1. Jejich cena u nás je cca 10.000 za všechny, kus 2600, v Dolomitech jsou o třetinu levnější a na amazonu za polovinu, 74 dolarů. Jsou ideální do všech klasických cest. K nim jsou ideální aktivní vklíněnce Ball nuts od campu, rozpětí 5 kusů 3mm až 18mm, cena cca 7000. Což je v porovnání s ostatním materiálem jen kapka. (pokud se naplno budeš věnovat všech horolezeckýcm disciplínám, tak tě vyjde matroš třeba jako mne na 800 tisíc, pak to je pakatel). Mám taky friendy Camalot od Black Diamond vel. 0.3 až 3. jsou výborné, mají i po častém používání lepší chod než Kouba, větší rozpětí a hodně vydrží pri pádech. Přes amazon seženeš kus za 800kč, v Hudy kolem 2000. Mám i Roboty a Flexy od R.E=Kouba, dost jsem snimi dříve nalezl. Jsou určitě cenově levnější, ale menší rozpětí a tak jich musíš brát více, případně některé velikosti dvakrát. V práci mám několik sad od Kouby (a trikamy od Campu), na kurzech lezení je dost používáme, nutné promazat, tuhnou. Jednotáhlové flexy jsou flefibilnější a vhodnější di horizontálních spár.Do vápevcových děr jsou pak dobré Trikamy, dají se použít i jako vlíněnce a smyce se lépe chopvá než lanko nebo jdou nahradit Abalaky.
Pokud by jsi se rozhodoval od Kouby tak bych pro začátek doporučoval 5ks Flexů vel. 0,75 až 4.
Ale ideální je sada 4ks friendů Omega Pacific, sada 5ks vklíněnců Ball nuts a sada 4ks Abalaků (je jich v sadě 6, ale nejmenší a největší nemusích tahat).
Toť můj názor.
Ponik03:34:48 07.04.2011
odpovědět 
  Re: friendy kouba
800 litrů za matroš? Ty krávo, to máš místo boldrmatky zlatý rouno a máguješ koksem?
honza 06:22:15 07.04.2011
odpovědět 
   Re: friendy kouba
No husty. Uf uf.
Tuhle radu asi poslechne malokdo, kdo teprve zacina nakupovat. Kazdopadne doufam, ze o nutnosti (vhodnosti) koupe sady normalnich vklinencu se ani nemusim znova zminovat (klasika WC, DMM, RE c.1-10) + idealne sada mikrovklinencu treba pak casem.
Doporucuju si o tom neco zjistit i sam, ne jen poslouchat co ti tady kdo radi..
Danny08:35:24 07.04.2011
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi