Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231466 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Použití majlonky ?04.04.2011
Ahoj, chtěl bych vědět jaký je nejlepší (nejbezpečnější) postup v případě lezení sport.cesty kde např.v půlce zjistím že je to dál těžký nebo mi dojdou síly a jediný způsob je dolů . V cestě jsou ale jen nýty (žádný kruh či skoba)tudíž pro protažení lana
 Re: Použití majlonky ?04.04.2011
Ano najbezpečnejšie a najšetrnejšie voči lanu a peňaženke je to asi cez mailonku - používa sa to aj
  Re: Použití majlonky ?05.04.2011
Najšetrnejšie je nenechávať v ceste materiál. V prípade, že je vzdialenosť od zeme max 1/3 dĺžky lan
 Re: Použití maillonky?04.04.2011
Používají se výhodně pořád (občas tomu říkají i řetězové spojky), a k vidění jsou na štandech v mnoh
 Re: Použití majlonky ?04.04.2011
Ano najbezpečnejšie a najšetrnejšie voči lanu a peňaženke je to asi cez mailonku - používa sa to aj
  Re: Použití majlonky ?05.04.2011
Tak tak, na sedáku na skály taky nosím, hlavně teda na vícedélky... nikdy člověk neví, kdy ji může n
   Re: Použití majlonky ?06.04.2011
Tak to já lezu s repkou (průměr 5) a myslím, že bezpečné pro slanění je to stejně, je lehčí, použite
    Re: Použití majlonky ?06.04.2011
necháváním kousků smyc na skále vzniká nepořádek, mailonku si po útěku někdo příště rád odšroubuje.
     Re: Použití majlonky ?06.04.2011
Nevím včem je problém slanit přímo z nýtu. Je jasné že se nenechám spustit ale klasické slanění, kde
      Re: Použití majlonky ?06.04.2011
nýt není borhák!! Z nýtu lano skoro nestáhneš a při slaňování je skoro přeřízneš.
      Re: Použití majlonky ?06.04.2011
Takto ničíš lano, použi radšej natrikrát preložené lano, ako som popisoval, prípadne maj so sebou po
      Re: Použití majlonky ?07.04.2011
Chcem Ta vidiet ako budes cpat lano do plakety.
     Re: Použití majlonky ?06.04.2011
Jaký nepořádek?? Vždyt není žádný problém, aby další lezec jak jsi psal udělal to samé co s majlonko
      Re: Použití majlonky ?06.04.2011
Na sedáku nesím majlontku. Nic to neváží (vzledem tomu co na sedáku člověk tahá) a už jsem ji 3x v
    Re: Použití majlonky ?06.04.2011
Tak mě by těch 30 kaček za majlonu asi nebolelo. A osobně radši budu slaňovat z majlony, než z 5mm s
     Re: Použití majlonky ?07.04.2011
majlonka je fajn věc, ale ještě víc fajn je mít na majlonce tři matice s okem rozměru M8, M10 a M12.
      Re: Použití majlonky ?07.04.2011
Taky jsem pár takových viděl. Ještě se pro tenhle případ používá vklíněnec, když se povytáhne po drá
       Re: Použití majlonky ?07.04.2011
no vklíněnec se na to navlíknout dá, ale to je taková nouzovka tak na pověšení se při hákování, a ne
 Re: Použití majlonky ?14.04.2011
Přidávám odkaz z diskuse na katalog Petzl 2011, strana 7:
 Spolucestovatel-Rumunsko04.04.2011
Ahoj,

najde se tu někdo, kdo by si chtěl někam povyrazit – nejprve někam u nás (na vandr), pak třeba do rumunských hor během léta? Zemi Drákuly a dáčií jsem navštívil už loni (pohoří Rodna), ovšem i letos je to s mými spolucestovateli značn

 Film stefan glowacz04.04.2011
Ahoj.
Nema niekto film www.mountainfilm.com/de/2007/film/428/ ; ??.. hladam som to po nete ale nic..

 loket04.04.2011
Zdar, máte někdo zkušenosti s léčením bolavého lokte (oštěpařský loket - z lezení) ? Nemyslím zrovna ortopeda... spíš nějaké masti, masáže apod. Díky
 Re: loket04.04.2011
Můžeš to zkusit přelezt - tj. "léčba šokem". Když to nepomůže, tak nejlepší je klid.
 Re: loket04.04.2011
Podívej se na UK. CLIMBING.COM .Savana a jinak To chce klid.. Jak řikal, kdožetobyl??? Nedori
  Re: loket05.04.2011
co je k vidění na ukclimbing?
 Re: loket04.04.2011
spouste lidem pomuze strecing-opatrne to protahovat. Me cesti "super" lekari lecili skoro
 Re: loket05.04.2011
Na SNB jsem si cca 5 let dozadu vykloubil loket a to mega hnusne, potrhal jsem si upony, atd. Pro me
 Re: loket05.04.2011
Napis mi mail a jak se ti to stalo. Uz jsem to tu psal do diskuze drive. Mozna to najdes...
  Re: loket05.04.2011
A ptas se me? Pokud jo, chybka - Harrachov, jezdeni od 1. lana, dost zmrzle, kolem 10h uz je to vose
   Re: loket06.04.2011
Tak to jsem byl jiný případ. Únava materiálu! :-) Vejškovky, lezení, málo regenerace atd.
Rok
 Re: loket06.04.2011
Zní to trochu divně, ale dost blahodárně mi na oštěpařský loket působí lezení s piklema. Ne teda něj
 Re: loket06.04.2011
Před časem tu byl odkaz na stránky, které horovaly pro protahování. Spoustě lidí to zázračně zabírá.
 Re: loket06.04.2011
Lokty řeší čas a protahování, pokud to není akutní, tak bych doporučoval to "přelézt" někdy klid par
 Re: loket06.04.2011
Ahoj, ja zkoušel všechno možné.....klid, rozlézat, Wobenzym a nic. Až jsem našel tenhle članek, zača
  Re: loket07.04.2011
odkaz na protahovani apod je zde:
 R2404.04.2011
http://www.racicenadtrotinou.cz/24.php

 Lezení Itálie - Vieste04.04.2011
Zdravím všechny. Prosím pěkně, jedu do Vieste v Itálii. Je to pobřežní městečko v Garganu. Chci se zeptat, zda-li někdo neví, jestli se tam smí lézt na útesech hned nad mořem (boulder, nic velkýho :o). Místy jsem na fotkách odtud viděl nějaké cedule, tak

 Prosek04.04.2011
Chtěl bych poprosit typa, co s kladivem a majzlíkem dělá madla na proseckých pískovcích, aby s tím přestal.

Jestli chceš lízt po velkých umělých chytech na 2 metry vysoké 8 metrů dlouhé stěně, je pouhých cca 500 kroků odtud u prosecké bobo

 friendy kouba04.04.2011
Ahoj,

nastal cas koupit si nejake friendy, tak jsem koukal na ruzne znacky a jako nejlevnejsi me vysly frindy zn Kouba , mate nekdo nejake zkusenosti stimto matrosem a pokud by nekdo vedel jakej je rozdil mezi sadou flex a manta(popripade c
 Re: friendy kouba04.04.2011
Kup si Camaloty, sice stojí o něco víc, ale friendy si většinou nekupuješ po dvou letech nový. Sám m
 Re: friendy kouba04.04.2011
Mně víc vyhovují všeobecně dvou lankové friendy. Jednolankové se nepříjemně otáčí okolo své osy při
 Re: friendy kouba04.04.2011
ahoj, kup si dvouose (nemyslim tim dvoulankove) friendy, dela je blackdiamond, a nebo nove i kouba,
  Re: friendy kouba04.04.2011
Prosimtě, kde jsi viděl dvouosé Kouby?
Jinak u (minimálně používaného) Kouby se mi jednou tak
   Re: friendy kouba04.04.2011
Kouba = Rock Empire. Rock Empire Axel
 Re: friendy kouba04.04.2011
Mám zkušenost jenom s Koubou a stačí mi - nezpochybňuju že jsou lepší, ale poměr cena/použitelnost s
 Re: friendy kouba04.04.2011
Pokud mas penize a budes friendy pouzivat casto, kup si Black Diamondy. Pokud chces usetrit za kazdo
  Re: friendy kouba04.04.2011
Pls v čem je lepší, že jsou flexy flexibilnější a v čem jsou flexy univerzálnější?
   Re: friendy kouba04.04.2011
Myslel jsem to tak, ze jsou univerzalnejsi tim ze jsou flexibilnejsi :) a flexibilnejsi jsou diky sv
    Re: friendy kouba04.04.2011
Pokud je ta únosnost větší o rozdíl sil potřebných k nějakému limitnímu ohybu dříku, resp. dvojice l
     Re: friendy kouba04.04.2011
...do které se ovšem daleko líp hodí Tri cam či Abalak. To platí i pro horizontální mělké díry a škv
      Re: friendy kouba04.04.2011
..svatá pravda. A stejně bych do tak nejistýho jištění dal radši preso se sucháčem, čili pak se něja
       Re: friendy kouba04.04.2011
Jedno lanko je ohebnejsi nez dve (kord u RE). Flex ma taky uzsi hlavu (plati u mensich velikosti), c
        Re: friendy kouba04.04.2011
Určitě je pohodlnější a rychlejší zakládat friendy, než se rozčilovat s Trik camem. Nicméně sou míst
        Re: friendy kouba05.04.2011
Tlumič: tinyurl.com/3m8qsoj
         Re: friendy kouba05.04.2011
Jo jasny, diky. Tam spis nez o ten suchac jde o svy :)
          Re: friendy kouba05.04.2011
Jo, pravda.
           Re: friendy kouba05.04.2011
tak diky vsem za rady, objednam sadu flexu(1,2,3,4,5) a (0.5, 0.75) a jeden BD na cucku, jestli je f
            Re: friendy kouba05.04.2011
8 kousků.. nevím do jak těžkejch cest a v jaký lokalitě se chystáš, ale pokud to není do nějakejch
             Re: friendy kouba05.04.2011
Ktere velikosti by jsi mi tedy doporucil? na ceske skaly?(morava, vysocina)
diky
              Re: friendy kouba05.04.2011
Kouba 0,25 - 3 dvě sady, větší po jednom. Jedna sada jednolankové, jedna sada dvoulankové. Ale smyce
              Re: friendy kouba05.04.2011
Začal bych s 0,5; 0,75; 1; 2. Maximálně 3, pokud chceš bejt suprvybavenej.
               Re: friendy kouba05.04.2011
Já jedu na vel. 0,5 - 4 plus sada čoků (10ks). Krom vel. 4, to jsou jednolankáče. Vlastním i 0,25 a
                Re: friendy kouba05.04.2011
Hory do 4 vystačej se smycemi. Kolikrát i obtížnější (Žlutý kout v Tatrách myslím 5+ je typická věc,
              Re: friendy kouba05.04.2011
Dávej přednostně levný, lehký a spolehlivý vklíňáky a smyce. Drahý, těžký a trochu záludný frendy tě
            Re: friendy kouba05.04.2011
No jestli to máš na Vysočinu, tak ty BD sou možná zbytečný, jejich přednosti využiješ hlavně tam, kd
 Re: friendy kouba07.04.2011
Ahoj. Doporučoval bych ti nejlépe 4ks friendů od Omega Pacific, velikost 0,5;0,75;1;2. Každý znich m
  Re: friendy kouba07.04.2011
800 litrů za matroš? Ty krávo, to máš místo boldrmatky zlatý rouno a máguješ koksem?
   Re: friendy kouba07.04.2011
No husty. Uf uf.
Tuhle radu asi poslechne malokdo, kdo teprve zacina nakupovat. Kazdopadne d

 redesign Lezec.cz03.04.2011
Ahoj,
už se tu před rokem psalo, že se pracuje na nové verzi stránek. Víte někdo něco nového? Třeba zda se letos spustí? :) Už by bylo načase...
 Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Nechapu proc, povazuji to za zbytecne...
  Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Tak to ja zase docela dobre chapu proc... Veci, ktery by se daly zmenit je hafo. Namatkou: sirka str
 Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Už to chystáme asi dva roky, hlavním důvodem bylo to, že jsme chtěli layout trochu rozšířit a dodat
  Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Diky! Uz se tesim!
  Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Dovoluju si slušně, leč důrazně upozornit, že sice většina monitorů v dnešní době je už širších - o

 redesign Lezec.cz03.04.2011
Ahoj,
už se tu před rokem psalo, že se pracuje na nové verzi stránek. Víte někdo něco nového? Třeba zda se letos spustí? :) Už by bylo načase...

1   ...   763   764   765   766   767   768   769   770   771   772   773   774   775   776   777   778   779   780   781   782   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 loket
Zdar, máte někdo zkušenosti s léčením bolavého lokte (oštěpařský loket - z lezení) ? Nemyslím zrovna ortopeda... spíš nějaké masti, masáže apod. Díky
Jirka17:42:21 04.04.2011
odpovědět 
 Re: loket
Můžeš to zkusit přelezt - tj. "léčba šokem". Když to nepomůže, tak nejlepší je klid.
Willhem19:03:50 04.04.2011
odpovědět 
 Re: loket
Podívej se na UK. CLIMBING.COM .Savana a jinak To chce klid.. Jak řikal, kdožetobyl??? Nedori
Nedori20:21:16 04.04.2011
odpovědět 
  Re: loket
co je k vidění na ukclimbing?
16:48:33 05.04.2011
odpovědět 
 Re: loket
spouste lidem pomuze strecing-opatrne to protahovat. Me cesti "super" lekari lecili skoro 2 roky jako zanet v lokti (holt neni divu kdyz jsou tak psatne placeni). Neuspesne. Az jedna fyzioterapeutka me naucila sadu cca 8 cviku. Po mesici cviceni jsem lezl a doted bez problemu...
Derek20:42:21 04.04.2011
odpovědět 
 Re: loket
Na SNB jsem si cca 5 let dozadu vykloubil loket a to mega hnusne, potrhal jsem si upony, atd. Pro me to byl na par let over s lezenim. Jinak ale muzu vrele doporucit na leceni Wobenzym, nici zanety a pomaha regeneraci, ale je kur.... drahej.

Jinak to chce hlavne klid a nezatezovat na max, urcite rehabko co nejdriv a co mi ted hodne pomaha (protoze loket po namaze porad boli) je sauna, resp. v mem pripadne imfrasauna, protoze v normalni se mi dela blbe. Alias teplo.
upman09:38:27 05.04.2011
odpovědět 
 Re: loket
Napis mi mail a jak se ti to stalo. Uz jsem to tu psal do diskuze drive. Mozna to najdes...
Esus20:33:26 05.04.2011
odpovědět 
  Re: loket
A ptas se me? Pokud jo, chybka - Harrachov, jezdeni od 1. lana, dost zmrzle, kolem 10h uz je to vose.. tak svistime strelit permice, jedu kudlu od shora, at nemusim dole slapat, najednou vidim prcka, jak sebou svihne a leti mi primo do cesty, zahranil jsem, vyhnul se, pak se to seklo a probral sem se bez helmy (ta prdla), paterak na padrt a loket leve ruky koukal nejak moc vlevo, resp. uplne na jinou stranu nez mel. V soku sem na nej nalehl a ruku srovnal do roviny, horska me hodila k doktorovi, ten lupnul a kloub zapadl, prestalo to bolet, ale bad news - melo to prej vyletet v ramenu, razova sila byla moc velika - akorat to oteklo, sadra, v Praze nova sadra, po mesici ruka ven a zustala do "L". No a pak rehabko, slzy bolesti a vzteku az do skoro narovnani, levou ruku ale uz nikdy nedopnu stejne jako pravou, tak pul centaku rozdil. Bolelo to jeste tak 3 roky, na kitu me to boli porad, hlavne pri skakani, v lezeni jsem se naucil kapanku jinak natacet loket a uz to neboli. Obcas me to ale chytne a pak pomuze sauna, treba po dnesnim boulderu smejda zase cejtim, ach jo, uz je to na furt.
upman22:31:21 05.04.2011
odpovědět 
   Re: loket
Tak to jsem byl jiný případ. Únava materiálu! :-) Vejškovky, lezení, málo regenerace atd.
Rok a půl bolesti, že jsem nemohl ráno vzít hrnek s kafem. Rehabilitace všeho druhu a nic. Obstřik a prášky, nic. Nakonec pomohly primitivní protahovací cviky a za 2 tejdny jsem byl ok.
Esus14:23:50 06.04.2011
odpovědět 
 Re: loket
Zní to trochu divně, ale dost blahodárně mi na oštěpařský loket působí lezení s piklema. Ne teda nějakej drytool ve stropě. No a jinak protahovat určitě taky. Zkoušel jsem i Rebox, taky to něco dělá. Samozřejmě nehrotit moc training. Když je nejhůř, tak i ten klid, no.
mg17:51:17 06.04.2011
odpovědět 
 Re: loket
Před časem tu byl odkaz na stránky, které horovaly pro protahování. Spoustě lidí to zázračně zabírá. Já mám ale tak pohyblivý zápěstí, že ty svaly na vnitřní straně předloktí vlastně skoro neprotáhnu (byl to oštěpařskej loket). Myslím, že nejvíc mi pomohla rázová vlna. Stojí to majlant, tak se vyplatí si najít někoho, kdo to nedělá tak draho.
Jo a klid od max. zátěže je dobrej, ale úplnej klid to spíš zhorší, takže určitě není dobrý to fixovat. Já jsem s tím i lezla, ale s citem.
Klára18:18:20 06.04.2011
odpovědět 
 Re: loket
Lokty řeší čas a protahování, pokud to není akutní, tak bych doporučoval to "přelézt" někdy klid paradoxně zhorší situaci. Lehčí lezení působí rahabilitačně. Lokty jsou obecně dost svinstvo dokážou vyřadit na půl až 3/4 roku.
Kdyby mi někdo poradil nějaký šikovný rehabilitační cviky tak bych byl rád cvičil bych to preventivně.
 jirkas18:46:18 06.04.2011
odpovědět 
 Re: loket
Ahoj, ja zkoušel všechno možné.....klid, rozlézat, Wobenzym a nic. Až jsem našel tenhle članek, začal jsem ruku protahovat cca 7x denně, přitom jsem normálně lozil a zhruba za měsíc bolest úplně ustala. Od té doby mám klid

http://www.climb.sk/?action=show&link=2007020002
Echis20:09:05 06.04.2011
odpovědět 
  Re: loket
odkaz na protahovani apod je zde: www.tennisarm.ch
12:34:13 07.04.2011
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1170 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi