Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231466 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Použití majlonky ?04.04.2011
Ahoj, chtěl bych vědět jaký je nejlepší (nejbezpečnější) postup v případě lezení sport.cesty kde např.v půlce zjistím že je to dál těžký nebo mi dojdou síly a jediný způsob je dolů . V cestě jsou ale jen nýty (žádný kruh či skoba)tudíž pro protažení lana
 Re: Použití majlonky ?04.04.2011
Ano najbezpečnejšie a najšetrnejšie voči lanu a peňaženke je to asi cez mailonku - používa sa to aj
  Re: Použití majlonky ?05.04.2011
Najšetrnejšie je nenechávať v ceste materiál. V prípade, že je vzdialenosť od zeme max 1/3 dĺžky lan
 Re: Použití maillonky?04.04.2011
Používají se výhodně pořád (občas tomu říkají i řetězové spojky), a k vidění jsou na štandech v mnoh
 Re: Použití majlonky ?04.04.2011
Ano najbezpečnejšie a najšetrnejšie voči lanu a peňaženke je to asi cez mailonku - používa sa to aj
  Re: Použití majlonky ?05.04.2011
Tak tak, na sedáku na skály taky nosím, hlavně teda na vícedélky... nikdy člověk neví, kdy ji může n
   Re: Použití majlonky ?06.04.2011
Tak to já lezu s repkou (průměr 5) a myslím, že bezpečné pro slanění je to stejně, je lehčí, použite
    Re: Použití majlonky ?06.04.2011
necháváním kousků smyc na skále vzniká nepořádek, mailonku si po útěku někdo příště rád odšroubuje.
     Re: Použití majlonky ?06.04.2011
Nevím včem je problém slanit přímo z nýtu. Je jasné že se nenechám spustit ale klasické slanění, kde
      Re: Použití majlonky ?06.04.2011
nýt není borhák!! Z nýtu lano skoro nestáhneš a při slaňování je skoro přeřízneš.
      Re: Použití majlonky ?06.04.2011
Takto ničíš lano, použi radšej natrikrát preložené lano, ako som popisoval, prípadne maj so sebou po
      Re: Použití majlonky ?07.04.2011
Chcem Ta vidiet ako budes cpat lano do plakety.
     Re: Použití majlonky ?06.04.2011
Jaký nepořádek?? Vždyt není žádný problém, aby další lezec jak jsi psal udělal to samé co s majlonko
      Re: Použití majlonky ?06.04.2011
Na sedáku nesím majlontku. Nic to neváží (vzledem tomu co na sedáku člověk tahá) a už jsem ji 3x v
    Re: Použití majlonky ?06.04.2011
Tak mě by těch 30 kaček za majlonu asi nebolelo. A osobně radši budu slaňovat z majlony, než z 5mm s
     Re: Použití majlonky ?07.04.2011
majlonka je fajn věc, ale ještě víc fajn je mít na majlonce tři matice s okem rozměru M8, M10 a M12.
      Re: Použití majlonky ?07.04.2011
Taky jsem pár takových viděl. Ještě se pro tenhle případ používá vklíněnec, když se povytáhne po drá
       Re: Použití majlonky ?07.04.2011
no vklíněnec se na to navlíknout dá, ale to je taková nouzovka tak na pověšení se při hákování, a ne
 Re: Použití majlonky ?14.04.2011
Přidávám odkaz z diskuse na katalog Petzl 2011, strana 7:
 Spolucestovatel-Rumunsko04.04.2011
Ahoj,

najde se tu někdo, kdo by si chtěl někam povyrazit – nejprve někam u nás (na vandr), pak třeba do rumunských hor během léta? Zemi Drákuly a dáčií jsem navštívil už loni (pohoří Rodna), ovšem i letos je to s mými spolucestovateli značn

 Film stefan glowacz04.04.2011
Ahoj.
Nema niekto film www.mountainfilm.com/de/2007/film/428/ ; ??.. hladam som to po nete ale nic..

 loket04.04.2011
Zdar, máte někdo zkušenosti s léčením bolavého lokte (oštěpařský loket - z lezení) ? Nemyslím zrovna ortopeda... spíš nějaké masti, masáže apod. Díky
 Re: loket04.04.2011
Můžeš to zkusit přelezt - tj. "léčba šokem". Když to nepomůže, tak nejlepší je klid.
 Re: loket04.04.2011
Podívej se na UK. CLIMBING.COM .Savana a jinak To chce klid.. Jak řikal, kdožetobyl??? Nedori
  Re: loket05.04.2011
co je k vidění na ukclimbing?
 Re: loket04.04.2011
spouste lidem pomuze strecing-opatrne to protahovat. Me cesti "super" lekari lecili skoro
 Re: loket05.04.2011
Na SNB jsem si cca 5 let dozadu vykloubil loket a to mega hnusne, potrhal jsem si upony, atd. Pro me
 Re: loket05.04.2011
Napis mi mail a jak se ti to stalo. Uz jsem to tu psal do diskuze drive. Mozna to najdes...
  Re: loket05.04.2011
A ptas se me? Pokud jo, chybka - Harrachov, jezdeni od 1. lana, dost zmrzle, kolem 10h uz je to vose
   Re: loket06.04.2011
Tak to jsem byl jiný případ. Únava materiálu! :-) Vejškovky, lezení, málo regenerace atd.
Rok
 Re: loket06.04.2011
Zní to trochu divně, ale dost blahodárně mi na oštěpařský loket působí lezení s piklema. Ne teda něj
 Re: loket06.04.2011
Před časem tu byl odkaz na stránky, které horovaly pro protahování. Spoustě lidí to zázračně zabírá.
 Re: loket06.04.2011
Lokty řeší čas a protahování, pokud to není akutní, tak bych doporučoval to "přelézt" někdy klid par
 Re: loket06.04.2011
Ahoj, ja zkoušel všechno možné.....klid, rozlézat, Wobenzym a nic. Až jsem našel tenhle članek, zača
  Re: loket07.04.2011
odkaz na protahovani apod je zde:
 R2404.04.2011
http://www.racicenadtrotinou.cz/24.php

 Lezení Itálie - Vieste04.04.2011
Zdravím všechny. Prosím pěkně, jedu do Vieste v Itálii. Je to pobřežní městečko v Garganu. Chci se zeptat, zda-li někdo neví, jestli se tam smí lézt na útesech hned nad mořem (boulder, nic velkýho :o). Místy jsem na fotkách odtud viděl nějaké cedule, tak

 Prosek04.04.2011
Chtěl bych poprosit typa, co s kladivem a majzlíkem dělá madla na proseckých pískovcích, aby s tím přestal.

Jestli chceš lízt po velkých umělých chytech na 2 metry vysoké 8 metrů dlouhé stěně, je pouhých cca 500 kroků odtud u prosecké bobo

 friendy kouba04.04.2011
Ahoj,

nastal cas koupit si nejake friendy, tak jsem koukal na ruzne znacky a jako nejlevnejsi me vysly frindy zn Kouba , mate nekdo nejake zkusenosti stimto matrosem a pokud by nekdo vedel jakej je rozdil mezi sadou flex a manta(popripade c
 Re: friendy kouba04.04.2011
Kup si Camaloty, sice stojí o něco víc, ale friendy si většinou nekupuješ po dvou letech nový. Sám m
 Re: friendy kouba04.04.2011
Mně víc vyhovují všeobecně dvou lankové friendy. Jednolankové se nepříjemně otáčí okolo své osy při
 Re: friendy kouba04.04.2011
ahoj, kup si dvouose (nemyslim tim dvoulankove) friendy, dela je blackdiamond, a nebo nove i kouba,
  Re: friendy kouba04.04.2011
Prosimtě, kde jsi viděl dvouosé Kouby?
Jinak u (minimálně používaného) Kouby se mi jednou tak
   Re: friendy kouba04.04.2011
Kouba = Rock Empire. Rock Empire Axel
 Re: friendy kouba04.04.2011
Mám zkušenost jenom s Koubou a stačí mi - nezpochybňuju že jsou lepší, ale poměr cena/použitelnost s
 Re: friendy kouba04.04.2011
Pokud mas penize a budes friendy pouzivat casto, kup si Black Diamondy. Pokud chces usetrit za kazdo
  Re: friendy kouba04.04.2011
Pls v čem je lepší, že jsou flexy flexibilnější a v čem jsou flexy univerzálnější?
   Re: friendy kouba04.04.2011
Myslel jsem to tak, ze jsou univerzalnejsi tim ze jsou flexibilnejsi :) a flexibilnejsi jsou diky sv
    Re: friendy kouba04.04.2011
Pokud je ta únosnost větší o rozdíl sil potřebných k nějakému limitnímu ohybu dříku, resp. dvojice l
     Re: friendy kouba04.04.2011
...do které se ovšem daleko líp hodí Tri cam či Abalak. To platí i pro horizontální mělké díry a škv
      Re: friendy kouba04.04.2011
..svatá pravda. A stejně bych do tak nejistýho jištění dal radši preso se sucháčem, čili pak se něja
       Re: friendy kouba04.04.2011
Jedno lanko je ohebnejsi nez dve (kord u RE). Flex ma taky uzsi hlavu (plati u mensich velikosti), c
        Re: friendy kouba04.04.2011
Určitě je pohodlnější a rychlejší zakládat friendy, než se rozčilovat s Trik camem. Nicméně sou míst
        Re: friendy kouba05.04.2011
Tlumič: tinyurl.com/3m8qsoj
         Re: friendy kouba05.04.2011
Jo jasny, diky. Tam spis nez o ten suchac jde o svy :)
          Re: friendy kouba05.04.2011
Jo, pravda.
           Re: friendy kouba05.04.2011
tak diky vsem za rady, objednam sadu flexu(1,2,3,4,5) a (0.5, 0.75) a jeden BD na cucku, jestli je f
            Re: friendy kouba05.04.2011
8 kousků.. nevím do jak těžkejch cest a v jaký lokalitě se chystáš, ale pokud to není do nějakejch
             Re: friendy kouba05.04.2011
Ktere velikosti by jsi mi tedy doporucil? na ceske skaly?(morava, vysocina)
diky
              Re: friendy kouba05.04.2011
Kouba 0,25 - 3 dvě sady, větší po jednom. Jedna sada jednolankové, jedna sada dvoulankové. Ale smyce
              Re: friendy kouba05.04.2011
Začal bych s 0,5; 0,75; 1; 2. Maximálně 3, pokud chceš bejt suprvybavenej.
               Re: friendy kouba05.04.2011
Já jedu na vel. 0,5 - 4 plus sada čoků (10ks). Krom vel. 4, to jsou jednolankáče. Vlastním i 0,25 a
                Re: friendy kouba05.04.2011
Hory do 4 vystačej se smycemi. Kolikrát i obtížnější (Žlutý kout v Tatrách myslím 5+ je typická věc,
              Re: friendy kouba05.04.2011
Dávej přednostně levný, lehký a spolehlivý vklíňáky a smyce. Drahý, těžký a trochu záludný frendy tě
            Re: friendy kouba05.04.2011
No jestli to máš na Vysočinu, tak ty BD sou možná zbytečný, jejich přednosti využiješ hlavně tam, kd
 Re: friendy kouba07.04.2011
Ahoj. Doporučoval bych ti nejlépe 4ks friendů od Omega Pacific, velikost 0,5;0,75;1;2. Každý znich m
  Re: friendy kouba07.04.2011
800 litrů za matroš? Ty krávo, to máš místo boldrmatky zlatý rouno a máguješ koksem?
   Re: friendy kouba07.04.2011
No husty. Uf uf.
Tuhle radu asi poslechne malokdo, kdo teprve zacina nakupovat. Kazdopadne d

 redesign Lezec.cz03.04.2011
Ahoj,
už se tu před rokem psalo, že se pracuje na nové verzi stránek. Víte někdo něco nového? Třeba zda se letos spustí? :) Už by bylo načase...
 Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Nechapu proc, povazuji to za zbytecne...
  Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Tak to ja zase docela dobre chapu proc... Veci, ktery by se daly zmenit je hafo. Namatkou: sirka str
 Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Už to chystáme asi dva roky, hlavním důvodem bylo to, že jsme chtěli layout trochu rozšířit a dodat
  Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Diky! Uz se tesim!
  Re: redesign Lezec.cz04.04.2011
Dovoluju si slušně, leč důrazně upozornit, že sice většina monitorů v dnešní době je už širších - o

 redesign Lezec.cz03.04.2011
Ahoj,
už se tu před rokem psalo, že se pracuje na nové verzi stránek. Víte někdo něco nového? Třeba zda se letos spustí? :) Už by bylo načase...

1   ...   763   764   765   766   767   768   769   770   771   772   773   774   775   776   777   778   779   780   781   782   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Film stefan glowacz
Ahoj.
Nema niekto film www.mountainfilm.com/de/2007/film/428/ ; ??.. hladam som to po nete ale nic..
joz17:50:46 04.04.2011
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1170 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi