Poradí někdo ? Chci pořídit vysílačky vhodné pro vysokohorskou turistiku, takže trochu odolnější proti otřesům a voděodolné. Uvažuji o - MOTOROLA TLKR T5, Midland G5 XT, Hoffer – model 2208-2, Topcom Twintalker 9100 Long Ran
Ahojky!Dnes jsem byla s kolegy na skále v Domoradicích u Č.Krumlova,vedle nás byli další dva lezci a já jsem asi omylem jednomu z nich ukradla velmi fajnové ponožky v domění,že si půjčuju od jednoho z mých kolegů.Takže klucí,omlouvám se za ten omyl a douf
Ahoj lezci! Vcera jsme se bavili s kamaradem a hledame nekoho kdo by rozsoudil nasi debatu. Jak silna (ne prumer ale KN) si myslite ze by mela bejt prusikova snura k pouziti jako zaloha pri slanovani? Je 8.5KN dostatecny?
Ahoj, chceme si letos zopakovat matterhorn přes hřeben hornli a pak ho zkusit i z druhé strany, je nějaká cesta z hornli respektive schwarzsee pod tento hřeben nebo se to musí objet autem do itálie?Díky
zdarec, helejdte, dávejte prosím pozor při lezení, zda se v dané lokalitě nenachází již zahnízděné ptactvo,,.,
je škoda na konci sezóny shledávat opuštěná vajíčka dravých i ( nedravých ) ptáků..,
Vzhledem k tomu, že neznám přesné složení, ale nečmárá se s tím ani na lano tak s tim nečmárám ani na dyneemu....život mam jenom jeden a za počmáranou smyčku ho nevyměnim.
Ahoj,
klasickým pernamentem na to určitě nečmárej obsahuje alkohol a rozpouštědla..na značení lan jsou speciální typy fix ,které lze použít aniž by se znížila životnost lana/smyčky / nej je si to označit borůvkama a máš klid ,ale počítej s tím ,že dyneema na sobě moc dlouho neudrží značení a budeš po tom furt čmárat
Obsahuje lepidlo..ono to je sporné ..lezecký materiál na sport revizemi neprochází,ale když to vemeš tak pokud máš na helmě sebemenší nálepku,která tem není dodávána standartně výrobcem, tak už to je podnět k vyřazení..takže vstaženo na smyce a expresky..co se týká bezpečnosti ..určitě to snižuje životnost materiálu/co se textilu týče/,ale nic tak zásadního to není..čísla či procenta snížení ti bohužel nedám..nemám je
Lanex i ostatní výrobci lan kdysi v minulosti značili střed lana lepící páskou. Každý výrobce jinou od jiného dodavatele a výrobce. Nakonec se ukázalo, že skoro všechny lepidla oslabovaly a narušovaly pevnost opletu a přešlo se na značení barvou.
Vzhledem k tomu, že nikdy nevíš přesné složení čehokoliv, co není přímo doporučené nějakým výrobcem toho či onoho materiálu, tak taky nikdy bez podrobných testů nezjištíš co to s horo materiálem udělá.
jednou jsem dostal nápad označit si svůj kovový matroš takovým tím jiskřícím popisovačem co se používá v průmyslu na označovaná kovových nástrojů a tak podobně. Pak jsem od toho upustil protože jsem si nebyl jistý co to udělá s pevnosti.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.