ahoj, neviem sa nikde dopatrat k aktualnym informaciam ohladom lezenia na Palave.. Viete mi poradit ako je to s lezeckymi obmedzeniami, pripadne dat link na nejake nakresy, zoznamy ciest? dakujem!
Zdravím lidi, chci si jet zítra koupit toto lano Beal Edlinger 10,2 mm 60 m, dá se říct, že jsem rozhodnutý, ale stejně se chci zeptat, jaký máte na toto lano názor. Díky
Teda nic proti, ale nechtělo by to zapracovat trochu na grafický podobě zdejší diskuse? Přijít sem po delší době a probírat se tutím "přívětivým" rozhraním je děs a bída.
Ahoj, potřebuju poradit s montáží vázka dynafit vertical st na lyže dynafit seven summits superlight. Lyže má vepředu inserty, takže montáž špičky je jasná, ale vzadu jsou jenom takový stříbrný plošky, takže předpokládám, že se tam patka normálně přivrtá?
Nazdar,potřeboval bych poradit.Vím, že lana se tu probírají často, no mám lano tiger od bealu ( často se tu psalo o top gun nebo flyer ci velocity -sterling ale ne o lanu tiger )
Zajímalo by mě jaké s ním máte zkušenosti (já ho mám na stěnu,
Ahoj. Nemáte někdo tucha jak to touhle dobou bývá v okolí Grosser Priel, Spitzmauer se sněhem? Hrozí touto dobou ještě nějaké laviny, případně dejte prosím linky na nějakej info server. Díky
Zdravím, chtěla bych trochu poradit. Ráda bych si koupila péřovku. Na skály na jištění, zálohu do batohu na hory, v zimě na hory i do města, na večerní posezení venku. Takže vlastně na všechno:-) Zajímalo by mě, jestli stačí obyčejná péřovka bez membrány
Sem se konečně rozhod co budu ve skialpu dělat - závodit, takže jasná volba na F1čky. A taková ta klasika, šrajtofle zasáhla, za stejné prachy si budu pořizovat lehký komplet od dynafitu ale boty: TLT 2, 3, 4? všecko sou to chodící boty ale jaký je v nich
Zdravím lidi, chci si jet zítra koupit toto lano Beal Edlinger 10,2 mm 60 m, dá se říct, že jsem rozhodnutý, ale stejně se chci zeptat, jaký máte na toto lano názor. Díky
mame presne rok (60m za 2090Kc), cca 35 dni na skale a stale pohoda. do i v Re3 a Guidovy de v klidku, takze zadnej drat.. je to levne lano bez impregnace a musi se s nim taky tak zachazet, ale pro nas zacatecniky na sportovky super.
Edlingery se v prubehu let o dost zhorsily. Mam uz druhy kousek, rok vyroby asi 2006 a je to bezvadne mekoucky a prijemny lano. Kousek, co jsem mel jako jeho predchudce, bylo taky super lano se stejnymi vlastnostmi.
Na moje doporuceni si kamos Edlingera koupil pred cca 2 lety a je to fakt hruza. Od zacatku bylo tvrdsi nez moje jety lano a ted je to jeste horsi. Po tyhle zkusenosti uz po nem znova nesahnu a zvolim radsi jinym model, napr. Flyer nebo Top Gun.
Už se to tu řešilo několikrát. Je podstatné, jestli je řeč o lanu Beal Edlinger, nebo Beal Edlinger II. Beal Edlinger - dříve vyráběný typ - bylo velmi dobré lano, taky ne z nejlevnějších. Beal Edlinger II je později vyvinuté low-cost lano a tomu taky odpovídají jeho vlastnosti, zjevně nestojí za mnoho. Myslím, že v současnosti se prodává jen Beal Edlinger II.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.