Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231369 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dynafit Seven summits13.04.2011
Mohl by se mi ozvat někdo, kdo má lyže dynafit seven summits superlight? Potřebuju konzultovat umístění vázání.

 Štramberk - klasifikace12.04.2011
Byl jsem teď lézt po čase opět v arboretu ve Štramberku. Bylo to pár cest hned na začátku vpravo a pak několik cest v sektoru Pekelná. Nějak se mi zdálo. že ty těžší cesty za 6 (cima gr., dvojí variant, jansen) ani nejsou těžší než ty předchozí. Třeba s č

 svalova hypretrofia12.04.2011
citam si tu clanok o treningu sily - ale celkom nerozumiem ako je to s opakovaniami a seriami v obdobi hypertrofie - ked mam momentalne max 14 zhybov, co je to 70% opakovacieho maxima, kedze 100% je 1 opakovanie? nejak mi to nesedi potom s tymi odporucany
 Re: svalova hypretrofia12.04.2011
100% je zhyb so ZÁVAŹÍM, s hmotnosťou ktorého si schopný ten zhyb urobiť technicky správne. Zvyšné p
  Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Možno by sa zišlo doplniť, že to závažie sa rovná hmotnosť tela + pridaná váha, aby potom tie výpočt
   Re: svalova hypretrofia13.04.2011
tak som z toho jelen..ked mam 80kg,spravim zhyb so 40 kg naviac, ako to mam zratat?120 kg je 100 per
    Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Síce som to po Tebe neprepočítaval, ale áno, podstatu si pochopil správne :}
     Re: svalova hypretrofia13.04.2011
dakujem za rady... ked uz som to tu spustil-ako je to s odpocinkom po takomto treningu, resp kolko k
   Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Áno, tak je, ako píšeš. Váha vlastného tela mi pripadala samozrejmá, tak mi nejako nenapadlo to spom
 Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Já bych to pochopila jakože 100% = 14 shybů (tvoje maximum), takže 70% = 9,8, takže 10 shybů. Ale ne
  Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Áno, mýliš sa.

 Drabske svetnicky12.04.2011
Ahojte,jen sem se chtela poptat, jak to vypada na drapkach...zda je tam nejake omezeni,jak moc je to neodjistene)) a kde sezenu nejakeho pruvodce...na fotkach mi prijdou dost mechove, toz estli to tam znate, budu vdecna za jakekoliv info.Dik
 Re: Drábské světničky12.04.2011
Na Drábkách je lezení povolené od dubna do října, bez magnezia, podešťový limit 48 hodin. Průvodce j
  Re: Drábské světničky12.04.2011
S magneziem celoročně :)
   Re: Drábské světničky12.04.2011
taky se celoročně dá hovadům rozbít tlama, třeba i při procházce
    Re: Drábské světničky12.04.2011
pan je povahy bojovne..? ne ze bych byl proti...nekterejm by to fakt sluselo.. ale zatim vyrazne pre
   Re: Drábské světničky13.04.2011
Marťanův post by mohl sloužit jako příklad dětem, které se češtinářky zeptají, k čemu jsou vlastně č
    Re: Drábské světničky13.04.2011
Kyselo je moc kyselé, skály jsou moc mechové a na skalních oblastech jsou oficiální informace. Toť v
 Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Je to CHKO - takže pochopitelně bez magnezia. Na zamešenou skálu, když je nebudeš vyhledávat (a to p
  Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Ano, je to CHKO, ale formulovat to tak, že pochopitelně bez magnezia, není přesné. Přesnější by bylo
   Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Ha ha, na drábkách vede na Masiv cesta z dávných 80. let Magi se předpokládá... To snad o používání
    Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Na Drábkách je jistá tradice už sto let. Hádej, jestli "bez" nebo "s"
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Kubula aby se neozval... No, vypadlo ti slovo "skoro", rok 1928 byl "skoro" před
      Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Vážnej, chlapče, vážnej...
       Re: Drabske svetnicky13.04.2011
No tak Kubo, nehul už kýbl. Dyk je to fuck. Co takle za padesát, sto let? Každýmu to bude ukradený.
        Re: Drabske svetnicky14.04.2011
Fuck to až zas tak není. Pokud máš palici omámenou výpary z překližky, tak jiný význam slova magi ne
         Re: Drabske svetnicky14.04.2011
No a tebe mamina nenaučila psát podpis.
        Re: Drabske svetnicky14.04.2011
O čem to mluvíš? Zajed se podívat na Křížák a zamágovaný klasický sedmy, tomuhle ty říkáš ta pohoda
         Re: Drabske svetnicky14.04.2011
jo jo, doby, kdy skoro všichni lezci měli mozek, jsou nenávratně pryč. jak vidim, dneska je to spíš
          Re: Drabske svetnicky14.04.2011
vopakuju se postodvacátý vosmý, ale koexistenci tradic vnímám tak, že se klasik nemusí brodit závěje
         Re: Drabske svetnicky14.04.2011
1)Krásný příklad souhry dvou tradic z Příhraz je Damoklův meč. Nepamatuju se, že bych to někdy viděl
    Re: Drabske svetnicky13.04.2011
cesta Magi se předpokládá tam je. ale název nemá s magnesiem nic společného, a kupodivu nemá nic spo
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
to je jeden možnej výklad. ale podle toho, jak byl ten nástupovej bouldej bílej už v roce 1987 nebo
      Re: Drabske svetnicky13.04.2011
jo, podle autorů cesty je velmi možné, že cesta byla dělaná s prášením. si nakonec myslím že ten náz
      Re: Drabske svetnicky13.04.2011
RE: DeToX
- a lezls to?
       Re: Drabske svetnicky13.04.2011
jo, lez. před čtvrt stoletím. nástupovej boldr vyžaduje nejen magi ve smyslu magnézium, ale i magi v
        Re: Drabske svetnicky14.04.2011
hm , fajn, ale maglajz bych tam stejně netahal!
  Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Panáčku příště se podepiš, když máš potřebu se vyjadřovat o Labáku a cestách co tam jsou nejlépe, kd
   Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Jeníku myslím, že jsi trochu přestřelil ve svém svatém boji za Labák. Borec, co se nepodepsal prostě
    Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Sleduji tex a prosím znalce, jestli mohou být konkrétní a navrhnout pro lezce zdaleka v této oblasti
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Líbily se mi cesty na Partyzána a Drábský masiv, smyce + kruhy.
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Doporučuju: "Hedvábnou c." (Čínská věžička), cesty na Čínskou zeď, Údolku na Sokola, "
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Drábský sloup - Nejedlova cesta VI. Trubková jehla - Normálka I. Borůvka - Normálka II. Černá jehla
      Re: Drabske svetnicky13.04.2011
a taky Turek hulí kýbl VIIIa na Lanclovu vyhlídku... vynikající lajna.
      Re: Drabske svetnicky14.04.2011
Ta normalka na Cernou jehlu mi do toho miniseznamu relativne bezpecnych cest moc nepasuje - ten prec
    akademicka13.04.2011
Martasi.. drobna pripominka. Kdybych Labak znal jen z vypraveni kamaradu, clanku na netu apod,.. a p
    Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Asi bych řekl Marťasi totéž co nepodepsaný předřečník.
Jediný, o čem podobný debaty svědčí, j
     Re: Drabske svetnicky14.04.2011
Piškote díky lépe bych to nenapsal jen chci upozornit, že nejsem pořád zalezlý v Labáku, ale navštěv
     Re: Drabske svetnicky14.04.2011
vono když se přijde pod Borůvku jak tam jsou ty excesy jako olympiáda, a tam jsou na necelejch patná
      Re: Drabske svetnicky14.04.2011
milej zlatej Lukasi, ty si pleteš jednotný a množný číslo. Olympiáda na Borůvku je jednom jedna, tj.
       Re: Drabske svetnicky14.04.2011
máš pravdu, cesta je tam taková jen jedna. nutno říct, že podobná hustota kruhů je pro strouhanku vr

 Sulovske skaly12.04.2011
Ahoj, jelikoz jsou stranky james momentalne nedostupne, zajimalo by me, jak to po vsech moznych kotrmelcich momentalne vypada s lezenim na Sulovskych skalach, ev. v Maninske tiesnave. Dik za odpovedi.
 Re: Sulovske skaly12.04.2011
Stránky JAMESu sú absolútne v poriadku - tu je presný odkaz na obmedzenia na slovenských skalách:
  Re: Sulovske skaly12.04.2011
...to skôr tejto stránke by sa zišiel "apdejt" - medzery sú v tom odkaze 4
   Re: Sulovske skaly12.04.2011
Náčelníku určitě jsi viděl kolik se tu občas objevilo spamů... zatím je to nastavené takhle (bere to
    Re: Sulovske skaly12.04.2011
Veď ja nereptám, už som si zvykol ...len mi to pri tej narážke na JAMESácku stránku nedalo. btw, tú
  Re: Sulovske skaly12.04.2011
Omezezení jsou momentálně na tyto věže(sektory) Školská, Sokolia, Tisícročná, Podsvetie (plus něco,
   Re: Sulovske skaly12.04.2011
takže ho nemůžem poslat do prde..le...
    Re: Sulovske skaly12.04.2011
Můžeš, ale nevidím k tomu důvod. Jedině, že bys lezl v zakázaném/omezeném sektoru a on se to s tebou
     Re: Sulovske skaly13.04.2011
Dik moc za odpovedi, stranka mi nicmene v dobe, kdy jsem psal dotaz opravdu nejela, ted je ok. Je k
      Re: Sulovske skaly13.04.2011
Pro Súľov žádná aktualizace neexistuje. Řekl bych, že tam tolik cest nepřibylo. Na Súlove jsou od lé

 Lezečky La Sportiva Miura 12.04.2011
Chcu si koupit lezečky LaSportiva Miura  a zajímalo by mě o kolik se po rozlezení natahnou.
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 12.04.2011
Mně se roztáhly tak o čtvrt čísla, takže moc ne. Spíš si na nohu tak pěkně sedly. Jsou to super boty
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 12.04.2011
Prave som jedny dorazil a zvazujem kupu tych istych. Bohuzial 100 € je fakt dost, tak ma trha kupit
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 12.04.2011
Me se roztahly tak o cislo, ale mam 90 - 96kg a potim se jako prase :o)
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.04.2011
Ahoj. Koupil jsem si 44 (cim vetsi si koupis tim vic se ti roztahnou) a roztahly se nez jsem je prol
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 12.06.2012
Tak ja Vam ted nevim.Koupil jsem si Miury,mam vetsi prsty a jako kazdej o trochu vetsi jednu nohu.Pa
   Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
no ja mam nohu 43-44 a lezky kupuju 41 ( mam testarosy pyhtony a mantisy) Miury sem si koupil tak pr
   Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Urcite vymen za mensie. Muiry sa dost roztahuju. Pojdes v nich 2x liezt a budes lutovat, ze si nezob
    Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Jo, jo, přesně tak..roztáhnou se a pak seděj famózně. Noha 41 a přes 39, 38 na nynějších 37. Nejdřív
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
zalezi od intenzity lezenia. nohu mam 39 a miury si kupujem 36.5, po par tyzdnoch sedia jak uliate..
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
roztáhnou se HODNĚ! osobně si je kupuju o tři čísla menší, tj. normální velikost 42 = Miury 39. po d
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Já musím souhlasit - roztahují se a číslování je jaksi podivné - nohu mam 46,5 nebo 47 (podle výrobc
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Mám tyhle botky se sucháčema. Neroztáhly se zas tak moc, ale lituju, že už jsem přes patu nedokázal
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Nohu mám asi 40,5-41 a Miury jsem měl 38,5. Katany totéž.
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Jsem na tom uplne stejne - vetsina bot 40.5 - Miura 38 sedi super, 38.5 je na pohodu. Pri pokusu u 3
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Povrzuju. že Miury se neroztáhnou skoro vůbec, tipuju 1/4 čísla. Mám je asi půl roku, lezu v nich 1-
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
himl...někdo tu píše že se neroztáhnou skoro vůbec, někdo hodně...tak babo raĎ!!!!
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Miury sem si koupil loni a to vel 43.5 (noha kolem 44-44.5) a hlavní problém nebylo roztažení, ale n
   Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Nesmíš šontat nohama, sokolíku ;-)

 kradené věci na Aukru?12.04.2011
Nějak se mi nezdá jedna nabídka na aukru, nepostrádá někdo batoh s lezeckou výbavou?
http://aukro.cz/horolezecka-vyb
 Re: kradené věci na Aukru?12.04.2011
Nazdar někdo v diskusi, nebo v inzerci psal, že mu ukradli batoh i s vybavou bylo to na lezci vcera
  Re: kradené věci na Aukru?12.04.2011
Hlavně nechápu jak můžou ti lidi přihazovat už na víc jak 4,5 za takovejhle šunt.
   Re: kradené věci na Aukru?12.04.2011
Ten kdo to vydražil za 4500,- musí být mrdlý.

 Nákup špagátů v Arcu11.04.2011
Hoj, nebyl jste teď někdo v nějakých lezeckých shopech na Gardě (Arco)? Řeším nákup 60m dlouhých půlek nebo dvojčat a zajímal by mne aktuální sken cen. Vyplatí se s nákupem počkat tam nebo rozdíly nejsou už tak markantní? Italský kvelby si moc na eshopy n
 Re: Nákup špagátů v Arcu11.04.2011
Ceny plus mínus normální, ale mívají tam akce na různý modely, třeba 40% dolů, což už není špatný.
 Re: Nákup špagátů v Arcu11.04.2011
Koukal jsem jen na jednoduchý a cena byla cca o 20-25% dole oproti ČR/SR cenám (Beal, Tendon). Je to
 Re: Nákup špagátů v Arcu12.04.2011
Vyplatí se počkat.
  Re: Nákup špagátů v Arcu12.04.2011
Super. Díky za info.
 Re: Nákup špagátů v Arcu12.04.2011
Myslím, že v rámci Arca se vyplatí podívat do obchodů s Sarche a Pietramuratě. je tam sice menší výb
 Re: Nákup špagátů v Arcu12.04.2011
120€ za obě (60m). Za tolik sem koupil já.

 Palava - lezenie11.04.2011
ahoj, neviem sa nikde dopatrat k aktualnym informaciam ohladom lezenia na Palave.. Viete mi poradit ako je to s lezeckymi obmedzeniami, pripadne dat link na nejake nakresy, zoznamy ciest? dakujem!
 Re: Palava - lezenie11.04.2011
Kup si průvodce Moravské skály a najdeš tam všechno důležité. Víc informací na
 Re: Palava - lezenie11.04.2011
Aktuální omezení: skaly.horosvaz.cz
Průvodce třeba fotonec.blogspot.com
(první položka
  Re: Palava - lezenie12.04.2011
leze se az v zari
   Re: Palava - lezenie12.04.2011
diky za informacie! skoda uzavery, teraz budu len sklipky bez lezenia, skala teda az na jesen...
    Re: Palava - lezenie12.04.2011
     Re: Palava - lezenie12.04.2011
Když ti jde o ty sklípky tak si zajeď do Chřibů ze strany od Kyjova, tam se v přilehlých vesnicích p
      Re: Palava - lezenie12.04.2011
existují řeči, že se na turoldu může lézt celoročně, ví někdo něco?
       Re: Palava - lezenie12.04.2011
Vrabci na střeše povídali, že je dobré si přečíst text výjimky:))
 Re: Palava - lezenie12.04.2011
až od 1.žáří....vopruz...co naděláš...

 Beal Edlinger 10,2 mm 60 m11.04.2011
Zdravím lidi, chci si jet zítra koupit toto lano Beal Edlinger 10,2 mm 60 m, dá se říct, že jsem rozhodnutý, ale stejně se chci zeptat, jaký máte na toto lano názor. Díky
 Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m11.04.2011
Zdarec..je dost tvrde a moc nevydrzi. lezl sem ne nem v prumeru 3x tydne a po 3 mesicich me z 70m zu
  Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m12.04.2011
Zrovna na něm lezu a je to fakt opruz. Tvrdé, nepoddajné těžké. Jdi do něčeho jiného.
   Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m12.04.2011
mame presne rok (60m za 2090Kc), cca 35 dni na skale a stale pohoda. do i v Re3 a Guidovy de v klidk
 Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m12.04.2011
Edlingery se v prubehu let o dost zhorsily. Mam uz druhy kousek, rok vyroby asi 2006 a je to bezvadn
  Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m12.04.2011
Už se to tu řešilo několikrát. Je podstatné, jestli je řeč o lanu Beal Edlinger, nebo Beal Edlinger

1   ...   759   760   761   762   763   764   765   766   767   768   769   770   771   772   773   774   775   776   777   778   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Drabske svetnicky
Ahojte,jen sem se chtela poptat, jak to vypada na drapkach...zda je tam nejake omezeni,jak moc je to neodjistene)) a kde sezenu nejakeho pruvodce...na fotkach mi prijdou dost mechove, toz estli to tam znate, budu vdecna za jakekoliv info.Dik
sara18:02:01 12.04.2011
odpovědět 
 Re: Drábské světničky
Na Drábkách je lezení povolené od dubna do října, bez magnezia, podešťový limit 48 hodin. Průvodce je nejlepší knižní: Skály na Mužském od Hejtmánka (byť z roku 2000, cest je tam dost), ale asi by se pro začátek daly sehnat oskenované staré Drábské světničky.
 martan18:57:40 12.04.2011
odpovědět 
  Re: Drábské světničky
S magneziem celoročně :)
Palo21:17:16 12.04.2011
odpovědět 
   Re: Drábské světničky
taky se celoročně dá hovadům rozbít tlama, třeba i při procházce
p.22:58:52 12.04.2011
odpovědět 
    Re: Drábské světničky
pan je povahy bojovne..? ne ze bych byl proti...nekterejm by to fakt sluselo.. ale zatim vyrazne prevazuje slozka verbalni nad slozkou akcni.
23:46:16 12.04.2011
odpovědět 
   Re: Drábské světničky
Marťanův post by mohl sloužit jako příklad dětem, které se češtinářky zeptají, k čemu jsou vlastně čárky ve větě. A tvůj post jako připomenutí, že pro spoustu lidí vlastně k ničemu.
honza06:41:22 13.04.2011
odpovědět 
    Re: Drábské světničky
Kyselo je moc kyselé, skály jsou moc mechové a na skalních oblastech jsou oficiální informace. Toť vše;)
 martan09:21:30 13.04.2011
odpovědět 
 Re: Drabske svetnicky
Je to CHKO - takže pochopitelně bez magnezia. Na zamešenou skálu, když je nebudeš vyhledávat (a to při první návštěvě nemáš důvod), moc často nenarazíš. Pískovec je normální kvality - někde pevný, jinde se láme až běda. Borhákové žebříky jako v Labáku nečekej, ale se smyčkami jde o celkem bezpečné lezení. Zda se smi, nebo nesmi najdes na hruboskalsko.cz a horosvaz.cz (zelená)
09:18:57 13.04.2011
odpovědět 
  Re: Drabske svetnicky
Ano, je to CHKO, ale formulovat to tak, že pochopitelně bez magnezia, není přesné. Přesnější by bylo: Je to CHKO, takže pochopitelně se podívej web ČHS, zda je tam zákaz magnezia či, ne. Což tedy skutečně je, v rozhodnutí o udělení souhlasu s provozováním horolezecké činnosti v CHKO Český Ráj (text (odstraň mezeru): http://skaly.horosvaz.cz/document/ Souhlas-horolezectvi_Cesky-raj_2008.pdf ) V CHKO jsou totiž i oblasti, kde zákaz magnézia není.
09:54:13 13.04.2011
odpovědět 
   Re: Drabske svetnicky
Ha ha, na drábkách vede na Masiv cesta z dávných 80. let Magi se předpokládá... To snad o používání magnézia v této oblasti vypovídá jasně. Mimo jiné i o jisté tradici.
DTX10:15:31 13.04.2011
odpovědět 
    Re: Drabske svetnicky
Na Drábkách je jistá tradice už sto let. Hádej, jestli "bez" nebo "s"
Kuba Turek11:12:42 13.04.2011
odpovědět 
     Re: Drabske svetnicky
Kubula aby se neozval... No, vypadlo ti slovo "skoro", rok 1928 byl "skoro" před sto lety. Zato s maglajzem se tam leze až od půlky 80. let, tj. cca "jenom" 25 let. To je fakt vážněj rozdíl.
DTX11:51:46 13.04.2011
odpovědět 
      Re: Drabske svetnicky
Vážnej, chlapče, vážnej...
Kuba Turek21:49:14 13.04.2011
odpovědět 
       Re: Drabske svetnicky
No tak Kubo, nehul už kýbl. Dyk je to fuck. Co takle za padesát, sto let? Každýmu to bude ukradený. Proč by tu nemohly bejt v klidu vedle sebe dvě tradice na jednom písečku? Bere ti někdo kyblíček nebo lopatičku?
DTX23:18:14 13.04.2011
odpovědět 
        Re: Drabske svetnicky
Fuck to až zas tak není. Pokud máš palici omámenou výpary z překližky, tak jiný význam slova magi nemáš šanci ani pobrat... Takže až budeš chtít vyrazit s velkými kluky (nejen na písek do Drábek), dej si před tím někde detox... Jinak zůstaň na pískovišti v parku a poslouchej maminu. To je taky tradice.
01:55:58 14.04.2011
odpovědět 
         Re: Drabske svetnicky
No a tebe mamina nenaučila psát podpis.
08:48:18 14.04.2011
odpovědět 
        Re: Drabske svetnicky
O čem to mluvíš? Zajed se podívat na Křížák a zamágovaný klasický sedmy, tomuhle ty říkáš ta pohoda dvou tradic vedle sebe? Vrat se do reality nebo se alespon někdy jeď na ten písek podívat. Lezu v pohodě se sportovcema i s klasikama, ale takovýhle evidentní lhaní do kapsy mě vytáčí. Prasení v choďácích jakožto příklad dvou tradic vedle sebe? Nenech se vysmát...
shama09:39:54 14.04.2011
odpovědět 
         Re: Drabske svetnicky
jo jo, doby, kdy skoro všichni lezci měli mozek, jsou nenávratně pryč. jak vidim, dneska je to spíš vyjimka, do který tě bohužel zařadit nemůžu. 1. mluvíme o Drábkách, netahej se Křížák. 2. který klasický sedmy, třeba na Křižáku, máš na mysli? kolik si jich tam vylez? já dost, žádnou zamaglajzovanou sem tam nepotkal (no ale už dva roky sem tam nebyl). ale když bylo vedro, tak sem lez s maglajzem i šestku, dost klasickou. za tejden zapršelo a prášek by pryč. kdyby se za posledních deset, patnáct let nenahrnulo do lezení tolik debilů, mohly obě tradice v klidu dál existovat vedle sebe.
DTX10:04:49 14.04.2011
odpovědět 
          Re: Drabske svetnicky
vopakuju se postodvacátý vosmý, ale koexistenci tradic vnímám tak, že se klasik nemusí brodit závějema prášku v pětce (sedmě? osmě?) a športsmena nikdo neprudí za decentní zaprášení v desítce.
Lukas B.11:12:40 14.04.2011
odpovědět 
         Re: Drabske svetnicky
1)Krásný příklad souhry dvou tradic z Příhraz je Damoklův meč. Nepamatuju se, že bych to někdy viděl neomágovaný...
2)Když se chceš a pak zase nechceš bavit o Křížáku, tak se můžu podělit o zcela čerstvý zážitek z Údolky na Krále, žlábek z dolní půlky chyt od chytu vybílenej jako prase, nechápu proč, beztak se chleba láme nahoře. Jinak já fakt neřeším přídrže s mágem někde v rajbu, kde se to stejně smeje a pád by nedopad dobře typu Přes vřes a mraveniště, to sem schopnej pochopit, ale dneska najdeš mágo i v cestách jako je Otcovská. Ten Křížák jsem nezmínil náhodně, tam je totiž nejlíp vidět ta zmněna k horšímu za poslední roky. Zkus se tam fakt podívat někdy v sezoně a pochopíš o čem mluvím.
Ta tebou zmiňovaná pohoda ve skalách nenastane, dokud se obě strany nezačnou respektovat, což se nyní evidentně neděje, na což sem se tě snažil upozornit. Fakt nevím co je na tom těžkého k pochopení.
bezmozek11:15:53 14.04.2011
odpovědět 
    Re: Drabske svetnicky
cesta Magi se předpokládá tam je. ale název nemá s magnesiem nic společného, a kupodivu nemá nic společného s polévkovým kořením. znamená to že cesta je bez dostatku síly nepřelezitelná. nevím jestli je to zavlečeno z nějakého jiného sportu, jiného jazyka nebo z nějakejch trpajzlíků se sekerečkama, ale ještě v dávných devadesátejch letech tenhle význam slova byl tak nějak obecně sdílenej.
Lukas B.11:50:24 13.04.2011
odpovědět 
     Re: Drabske svetnicky
to je jeden možnej výklad. ale podle toho, jak byl ten nástupovej bouldej bílej už v roce 1987 nebo 1988, kdy sme to lezli, je jasný, že to neni a nebyl výklad jedinej.
DTX11:58:53 13.04.2011
odpovědět 
      Re: Drabske svetnicky
jo, podle autorů cesty je velmi možné, že cesta byla dělaná s prášením. si nakonec myslím že ten název je pěkná slovní hříčka.
to ale nic nemění na tom, že je jakási výjimka z plošného zákazu a orgán státní správy si klade podmínky pro povolení.
Lukas B.13:26:56 13.04.2011
odpovědět 
      Re: Drabske svetnicky
RE: DeToX
- a lezls to?
Luk13:46:41 13.04.2011
odpovědět 
       Re: Drabske svetnicky
jo, lez. před čtvrt stoletím. nástupovej boldr vyžaduje nejen magi ve smyslu magnézium, ale i magi ve smyslu VELMI VELIKOU sílu v prstech a taky trochu fištrónu. pochopitelně styl af - posedět v prvním i ve druhym (kruhu).
DTX14:17:11 13.04.2011
odpovědět 
        Re: Drabske svetnicky
hm , fajn, ale maglajz bych tam stejně netahal!
Luk21:54:46 14.04.2011
odpovědět 
  Re: Drabske svetnicky
Panáčku příště se podepiš, když máš potřebu se vyjadřovat o Labáku a cestách co tam jsou nejlépe, kdyby jsi tam něco vylezl.Tato debata se týká Drabských světniček a o lezení této oblasti, tak se toho drž!Pokud máš potřebu se vyjádřit o Labáku, tak přijed na velikonoce do Žlebíku 23.4. a můžeš na setkání správců s lezci se projevit svůj názor.A jak na to koukám, tak bych to doporučoval tyto setkání v každý oblasti je to něco jiného něž psát komentáře na lezeckých webech.
Jeník Pleticha12:07:24 13.04.2011
odpovědět 
   Re: Drabske svetnicky
Jeníku myslím, že jsi trochu přestřelil ve svém svatém boji za Labák. Borec, co se nepodepsal prostě jen chtěl vyjádřit, že Drábky nejsou odjištěné jako moderní cesty v Labáku. Nepřipadá mi to nijak Labák dehonestující. A i kdyby v Labáku nikdy nebyl a nic tam nelezl, o tom, jak jsou odjištěné staré cesty a jak ty nově vznikající si může udělat velice dobrý obrázek z mnoha článků, diskuzí, informací od kámošů, fotek atd. Já v Labáku nikdy nelezl a přesto mám svůj názor. Jen na okraj: obdivuju, jak vycházíte se správou CHKO, jak řešíte otázky moderních cest i úctu ke klasikám. Podle mě je i díky tobě Labák nejlépe fungující oblastí. Ať se daří!
marťas14:50:40 13.04.2011
odpovědět 
    Re: Drabske svetnicky
Sleduji tex a prosím znalce, jestli mohou být konkrétní a navrhnout pro lezce zdaleka v této oblasti celkem bezpečné cesty v klasifikaci V-VII.Děkuji předem, rád si zde něco pěkného se smyčkama, kruhama dám. Mirek
Mirek15:26:06 13.04.2011
odpovědět 
     Re: Drabske svetnicky
Líbily se mi cesty na Partyzána a Drábský masiv, smyce + kruhy.
 martan15:59:25 13.04.2011
odpovědět 
     Re: Drabske svetnicky
Doporučuju: "Hedvábnou c." (Čínská věžička), cesty na Čínskou zeď, Údolku na Sokola, "Hluboký spánek" (Sv.Anežka), "Pamětní c." na Partyzána atd. Pěkný polezení!
 Kuzma20:24:42 13.04.2011
odpovědět 
     Re: Drabske svetnicky
Drábský sloup - Nejedlova cesta VI. Trubková jehla - Normálka I. Borůvka - Normálka II. Černá jehla - Normálka IV.
Kuba Turek21:48:12 13.04.2011
odpovědět 
      Re: Drabske svetnicky
a taky Turek hulí kýbl VIIIa na Lanclovu vyhlídku... vynikající lajna.
DTX23:15:19 13.04.2011
odpovědět 
      Re: Drabske svetnicky
Ta normalka na Cernou jehlu mi do toho miniseznamu relativne bezpecnych cest moc nepasuje - ten prechod z rozporu v komine do steny Jehly je krapet osemetnej (na ctyrku). Subjektivne o neco horsi nez treba nastup do normalky Balustrady, abych se drzel priblizne stejne obtiznosti.
Jinak Nejedlovka je urcite dobra volba.
23:09:57 14.04.2011
odpovědět 
    akademicka
Martasi.. drobna pripominka. Kdybych Labak znal jen z vypraveni kamaradu, clanku na netu apod,.. a presto citil potrebu se vyjadrit na tema borhakovych zebriku tamtez, myslim ze bych byl za ocasa.. patrne pravem.
At ti to leze.
16:31:59 13.04.2011
odpovědět 
    Re: Drabske svetnicky
Asi bych řekl Marťasi totéž co nepodepsaný předřečník.
Jediný, o čem podobný debaty svědčí, je to, jak úspěšně se zasekávaj stereotypy, klišé a zjednodušující schémata. Jeník zareagoval možná zbytečně, ale udělal to asi i proto, že o Labáku taky něco ví, takže se ho dotkl hloupej a zjednodušující plk o labákovskejch žebříkách. Je tam dost cest, na kterejch se člověk vybojí a může se docela dobře přerazit, dokonce i těch moderních, třeba od Tomajdy, a průměrná vzdálenost jištění v těchhle labáckejch "žebříkách" není zas tak malá - ale je určitě jednodušší všude vykřikovat o Labáku a jeho přejištěnosti, zvlášť když je to něčí svatý vyznání a kdyby toho ten dotyčnej nechal, neměl by s kámošema v hospodě na co nadávat.
Ta přejištěnost se opírá možná i dost o to, že do Labáku sopousta lidí jezdí lízt pořád dokola ty dobře zajištěný věci. A čím to je, že se i v Českým ráji hoblujou furt ty stejný věci? Asi že to jsou vraždy, tak se na ně všichni hrnou.
Na Drábkách a v Příhrazech kupodivu taky budou nějaký "dobře" zajištěný "sportovky" s kruhama po 4 nebo 5 metrech, že ano... Už jsem tam párkrát byl, takže tuším, o čem mluvím. Kdyby si někdo vzal pásmo a šel to měřit, možná by zjistil, že se průměrná vzdálenost kruhů v novějších cestách na Drábkách zas tak moc neliší od průměrné vzdálenosti v Labáku (v to započítávám i ty cesty, co většina nablblíků tak ráda přehlíží).
No a kupodivu jsou v Labáku taky takový klasický vraždy jako i jinde, jenom se o nich zas tak moc nemluví...
Ale takhle to bude jednodušší: Labák = sportovní blbárna, Ádr, to jsou prostě nejištěný spáry, Skalák, to je strouhanka, na který se nedá lízt...
Piškot16:55:51 13.04.2011
odpovědět 
     Re: Drabske svetnicky
Piškote díky lépe bych to nenapsal jen chci upozornit, že nejsem pořád zalezlý v Labáku, ale navštěvuju i jiné oblasti a někdy prostě zírám a když mám potřebu vyjádřit svůj názor, tak ho řeknu přímo místním lezcům a pokud mám potřebuju napsat názor na webu, tak se prostě podepíšu je to můj pohled na danou věc, tak jsi zatím stojím.
Jeník Pleticha08:13:33 14.04.2011
odpovědět 
     Re: Drabske svetnicky
vono když se přijde pod Borůvku jak tam jsou ty excesy jako olympiáda, a tam jsou na necelejch patnácti metrech kruhy tři (a pískovec podle toho vypadá, je to vodupaný jak vod stáda slonů). takhle kdyby bylo husto v labáku, tak bych se tam snad ani nebál jezdit.
Lukas B.09:13:57 14.04.2011
odpovědět 
      Re: Drabske svetnicky
milej zlatej Lukasi, ty si pleteš jednotný a množný číslo. Olympiáda na Borůvku je jednom jedna, tj. jeden exces. jsou tam zbytečně tři kruhy (mohly tam bejt klidně jenom dva nebo dokonce jeden), ale spíš proto, že ty voštiny jsou dost lámavý. je fakt, že hodně blbů to leze jenom s horním ke třetímu, ačkoli nejtěžší je výlez nad třetim. ale žádná podobná cesta na Borůvku nevede - ani Spartakiáda, ani Cesta vzpurných starců nejsou exces tohoto druhu.
DTX09:34:03 14.04.2011
odpovědět 
       Re: Drabske svetnicky
máš pravdu, cesta je tam taková jen jedna. nutno říct, že podobná hustota kruhů je pro strouhanku vražedná, tedy je-li cesta této obtížnosti.
Lukas B.11:08:19 14.04.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi