Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
9.H2 11019
Bouldry:
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
9.Stráník 10400
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231384 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Stěna GJW Prostějov - Prostějov
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
Makak LBC - zrušena - Liberec

Prodejny
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
2D chyty - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dynafit Seven summits13.04.2011
Mohl by se mi ozvat někdo, kdo má lyže dynafit seven summits superlight? Potřebuju konzultovat umístění vázání.

 Štramberk - klasifikace12.04.2011
Byl jsem teď lézt po čase opět v arboretu ve Štramberku. Bylo to pár cest hned na začátku vpravo a pak několik cest v sektoru Pekelná. Nějak se mi zdálo. že ty těžší cesty za 6 (cima gr., dvojí variant, jansen) ani nejsou těžší než ty předchozí. Třeba s č

 svalova hypretrofia12.04.2011
citam si tu clanok o treningu sily - ale celkom nerozumiem ako je to s opakovaniami a seriami v obdobi hypertrofie - ked mam momentalne max 14 zhybov, co je to 70% opakovacieho maxima, kedze 100% je 1 opakovanie? nejak mi to nesedi potom s tymi odporucany
 Re: svalova hypretrofia12.04.2011
100% je zhyb so ZÁVAŹÍM, s hmotnosťou ktorého si schopný ten zhyb urobiť technicky správne. Zvyšné p
  Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Možno by sa zišlo doplniť, že to závažie sa rovná hmotnosť tela + pridaná váha, aby potom tie výpočt
   Re: svalova hypretrofia13.04.2011
tak som z toho jelen..ked mam 80kg,spravim zhyb so 40 kg naviac, ako to mam zratat?120 kg je 100 per
    Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Síce som to po Tebe neprepočítaval, ale áno, podstatu si pochopil správne :}
     Re: svalova hypretrofia13.04.2011
dakujem za rady... ked uz som to tu spustil-ako je to s odpocinkom po takomto treningu, resp kolko k
   Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Áno, tak je, ako píšeš. Váha vlastného tela mi pripadala samozrejmá, tak mi nejako nenapadlo to spom
 Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Já bych to pochopila jakože 100% = 14 shybů (tvoje maximum), takže 70% = 9,8, takže 10 shybů. Ale ne
  Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Áno, mýliš sa.

 Drabske svetnicky12.04.2011
Ahojte,jen sem se chtela poptat, jak to vypada na drapkach...zda je tam nejake omezeni,jak moc je to neodjistene)) a kde sezenu nejakeho pruvodce...na fotkach mi prijdou dost mechove, toz estli to tam znate, budu vdecna za jakekoliv info.Dik
 Re: Drábské světničky12.04.2011
Na Drábkách je lezení povolené od dubna do října, bez magnezia, podešťový limit 48 hodin. Průvodce j
  Re: Drábské světničky12.04.2011
S magneziem celoročně :)
   Re: Drábské světničky12.04.2011
taky se celoročně dá hovadům rozbít tlama, třeba i při procházce
    Re: Drábské světničky12.04.2011
pan je povahy bojovne..? ne ze bych byl proti...nekterejm by to fakt sluselo.. ale zatim vyrazne pre
   Re: Drábské světničky13.04.2011
Marťanův post by mohl sloužit jako příklad dětem, které se češtinářky zeptají, k čemu jsou vlastně č
    Re: Drábské světničky13.04.2011
Kyselo je moc kyselé, skály jsou moc mechové a na skalních oblastech jsou oficiální informace. Toť v
 Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Je to CHKO - takže pochopitelně bez magnezia. Na zamešenou skálu, když je nebudeš vyhledávat (a to p
  Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Ano, je to CHKO, ale formulovat to tak, že pochopitelně bez magnezia, není přesné. Přesnější by bylo
   Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Ha ha, na drábkách vede na Masiv cesta z dávných 80. let Magi se předpokládá... To snad o používání
    Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Na Drábkách je jistá tradice už sto let. Hádej, jestli "bez" nebo "s"
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Kubula aby se neozval... No, vypadlo ti slovo "skoro", rok 1928 byl "skoro" před
      Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Vážnej, chlapče, vážnej...
       Re: Drabske svetnicky13.04.2011
No tak Kubo, nehul už kýbl. Dyk je to fuck. Co takle za padesát, sto let? Každýmu to bude ukradený.
        Re: Drabske svetnicky14.04.2011
Fuck to až zas tak není. Pokud máš palici omámenou výpary z překližky, tak jiný význam slova magi ne
         Re: Drabske svetnicky14.04.2011
No a tebe mamina nenaučila psát podpis.
        Re: Drabske svetnicky14.04.2011
O čem to mluvíš? Zajed se podívat na Křížák a zamágovaný klasický sedmy, tomuhle ty říkáš ta pohoda
         Re: Drabske svetnicky14.04.2011
jo jo, doby, kdy skoro všichni lezci měli mozek, jsou nenávratně pryč. jak vidim, dneska je to spíš
          Re: Drabske svetnicky14.04.2011
vopakuju se postodvacátý vosmý, ale koexistenci tradic vnímám tak, že se klasik nemusí brodit závěje
         Re: Drabske svetnicky14.04.2011
1)Krásný příklad souhry dvou tradic z Příhraz je Damoklův meč. Nepamatuju se, že bych to někdy viděl
    Re: Drabske svetnicky13.04.2011
cesta Magi se předpokládá tam je. ale název nemá s magnesiem nic společného, a kupodivu nemá nic spo
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
to je jeden možnej výklad. ale podle toho, jak byl ten nástupovej bouldej bílej už v roce 1987 nebo
      Re: Drabske svetnicky13.04.2011
jo, podle autorů cesty je velmi možné, že cesta byla dělaná s prášením. si nakonec myslím že ten náz
      Re: Drabske svetnicky13.04.2011
RE: DeToX
- a lezls to?
       Re: Drabske svetnicky13.04.2011
jo, lez. před čtvrt stoletím. nástupovej boldr vyžaduje nejen magi ve smyslu magnézium, ale i magi v
        Re: Drabske svetnicky14.04.2011
hm , fajn, ale maglajz bych tam stejně netahal!
  Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Panáčku příště se podepiš, když máš potřebu se vyjadřovat o Labáku a cestách co tam jsou nejlépe, kd
   Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Jeníku myslím, že jsi trochu přestřelil ve svém svatém boji za Labák. Borec, co se nepodepsal prostě
    Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Sleduji tex a prosím znalce, jestli mohou být konkrétní a navrhnout pro lezce zdaleka v této oblasti
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Líbily se mi cesty na Partyzána a Drábský masiv, smyce + kruhy.
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Doporučuju: "Hedvábnou c." (Čínská věžička), cesty na Čínskou zeď, Údolku na Sokola, "
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Drábský sloup - Nejedlova cesta VI. Trubková jehla - Normálka I. Borůvka - Normálka II. Černá jehla
      Re: Drabske svetnicky13.04.2011
a taky Turek hulí kýbl VIIIa na Lanclovu vyhlídku... vynikající lajna.
      Re: Drabske svetnicky14.04.2011
Ta normalka na Cernou jehlu mi do toho miniseznamu relativne bezpecnych cest moc nepasuje - ten prec
    akademicka13.04.2011
Martasi.. drobna pripominka. Kdybych Labak znal jen z vypraveni kamaradu, clanku na netu apod,.. a p
    Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Asi bych řekl Marťasi totéž co nepodepsaný předřečník.
Jediný, o čem podobný debaty svědčí, j
     Re: Drabske svetnicky14.04.2011
Piškote díky lépe bych to nenapsal jen chci upozornit, že nejsem pořád zalezlý v Labáku, ale navštěv
     Re: Drabske svetnicky14.04.2011
vono když se přijde pod Borůvku jak tam jsou ty excesy jako olympiáda, a tam jsou na necelejch patná
      Re: Drabske svetnicky14.04.2011
milej zlatej Lukasi, ty si pleteš jednotný a množný číslo. Olympiáda na Borůvku je jednom jedna, tj.
       Re: Drabske svetnicky14.04.2011
máš pravdu, cesta je tam taková jen jedna. nutno říct, že podobná hustota kruhů je pro strouhanku vr

 Sulovske skaly12.04.2011
Ahoj, jelikoz jsou stranky james momentalne nedostupne, zajimalo by me, jak to po vsech moznych kotrmelcich momentalne vypada s lezenim na Sulovskych skalach, ev. v Maninske tiesnave. Dik za odpovedi.
 Re: Sulovske skaly12.04.2011
Stránky JAMESu sú absolútne v poriadku - tu je presný odkaz na obmedzenia na slovenských skalách:
  Re: Sulovske skaly12.04.2011
...to skôr tejto stránke by sa zišiel "apdejt" - medzery sú v tom odkaze 4
   Re: Sulovske skaly12.04.2011
Náčelníku určitě jsi viděl kolik se tu občas objevilo spamů... zatím je to nastavené takhle (bere to
    Re: Sulovske skaly12.04.2011
Veď ja nereptám, už som si zvykol ...len mi to pri tej narážke na JAMESácku stránku nedalo. btw, tú
  Re: Sulovske skaly12.04.2011
Omezezení jsou momentálně na tyto věže(sektory) Školská, Sokolia, Tisícročná, Podsvetie (plus něco,
   Re: Sulovske skaly12.04.2011
takže ho nemůžem poslat do prde..le...
    Re: Sulovske skaly12.04.2011
Můžeš, ale nevidím k tomu důvod. Jedině, že bys lezl v zakázaném/omezeném sektoru a on se to s tebou
     Re: Sulovske skaly13.04.2011
Dik moc za odpovedi, stranka mi nicmene v dobe, kdy jsem psal dotaz opravdu nejela, ted je ok. Je k
      Re: Sulovske skaly13.04.2011
Pro Súľov žádná aktualizace neexistuje. Řekl bych, že tam tolik cest nepřibylo. Na Súlove jsou od lé

 Lezečky La Sportiva Miura 12.04.2011
Chcu si koupit lezečky LaSportiva Miura  a zajímalo by mě o kolik se po rozlezení natahnou.
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 12.04.2011
Mně se roztáhly tak o čtvrt čísla, takže moc ne. Spíš si na nohu tak pěkně sedly. Jsou to super boty
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 12.04.2011
Prave som jedny dorazil a zvazujem kupu tych istych. Bohuzial 100 € je fakt dost, tak ma trha kupit
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 12.04.2011
Me se roztahly tak o cislo, ale mam 90 - 96kg a potim se jako prase :o)
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.04.2011
Ahoj. Koupil jsem si 44 (cim vetsi si koupis tim vic se ti roztahnou) a roztahly se nez jsem je prol
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 12.06.2012
Tak ja Vam ted nevim.Koupil jsem si Miury,mam vetsi prsty a jako kazdej o trochu vetsi jednu nohu.Pa
   Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
no ja mam nohu 43-44 a lezky kupuju 41 ( mam testarosy pyhtony a mantisy) Miury sem si koupil tak pr
   Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Urcite vymen za mensie. Muiry sa dost roztahuju. Pojdes v nich 2x liezt a budes lutovat, ze si nezob
    Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Jo, jo, přesně tak..roztáhnou se a pak seděj famózně. Noha 41 a přes 39, 38 na nynějších 37. Nejdřív
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
zalezi od intenzity lezenia. nohu mam 39 a miury si kupujem 36.5, po par tyzdnoch sedia jak uliate..
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
roztáhnou se HODNĚ! osobně si je kupuju o tři čísla menší, tj. normální velikost 42 = Miury 39. po d
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Já musím souhlasit - roztahují se a číslování je jaksi podivné - nohu mam 46,5 nebo 47 (podle výrobc
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Mám tyhle botky se sucháčema. Neroztáhly se zas tak moc, ale lituju, že už jsem přes patu nedokázal
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Nohu mám asi 40,5-41 a Miury jsem měl 38,5. Katany totéž.
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Jsem na tom uplne stejne - vetsina bot 40.5 - Miura 38 sedi super, 38.5 je na pohodu. Pri pokusu u 3
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Povrzuju. že Miury se neroztáhnou skoro vůbec, tipuju 1/4 čísla. Mám je asi půl roku, lezu v nich 1-
 Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
himl...někdo tu píše že se neroztáhnou skoro vůbec, někdo hodně...tak babo raĎ!!!!
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Miury sem si koupil loni a to vel 43.5 (noha kolem 44-44.5) a hlavní problém nebylo roztažení, ale n
   Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012
Nesmíš šontat nohama, sokolíku ;-)

 kradené věci na Aukru?12.04.2011
Nějak se mi nezdá jedna nabídka na aukru, nepostrádá někdo batoh s lezeckou výbavou?
http://aukro.cz/horolezecka-vyb
 Re: kradené věci na Aukru?12.04.2011
Nazdar někdo v diskusi, nebo v inzerci psal, že mu ukradli batoh i s vybavou bylo to na lezci vcera
  Re: kradené věci na Aukru?12.04.2011
Hlavně nechápu jak můžou ti lidi přihazovat už na víc jak 4,5 za takovejhle šunt.
   Re: kradené věci na Aukru?12.04.2011
Ten kdo to vydražil za 4500,- musí být mrdlý.

 Nákup špagátů v Arcu11.04.2011
Hoj, nebyl jste teď někdo v nějakých lezeckých shopech na Gardě (Arco)? Řeším nákup 60m dlouhých půlek nebo dvojčat a zajímal by mne aktuální sken cen. Vyplatí se s nákupem počkat tam nebo rozdíly nejsou už tak markantní? Italský kvelby si moc na eshopy n
 Re: Nákup špagátů v Arcu11.04.2011
Ceny plus mínus normální, ale mívají tam akce na různý modely, třeba 40% dolů, což už není špatný.
 Re: Nákup špagátů v Arcu11.04.2011
Koukal jsem jen na jednoduchý a cena byla cca o 20-25% dole oproti ČR/SR cenám (Beal, Tendon). Je to
 Re: Nákup špagátů v Arcu12.04.2011
Vyplatí se počkat.
  Re: Nákup špagátů v Arcu12.04.2011
Super. Díky za info.
 Re: Nákup špagátů v Arcu12.04.2011
Myslím, že v rámci Arca se vyplatí podívat do obchodů s Sarche a Pietramuratě. je tam sice menší výb
 Re: Nákup špagátů v Arcu12.04.2011
120€ za obě (60m). Za tolik sem koupil já.

 Palava - lezenie11.04.2011
ahoj, neviem sa nikde dopatrat k aktualnym informaciam ohladom lezenia na Palave.. Viete mi poradit ako je to s lezeckymi obmedzeniami, pripadne dat link na nejake nakresy, zoznamy ciest? dakujem!
 Re: Palava - lezenie11.04.2011
Kup si průvodce Moravské skály a najdeš tam všechno důležité. Víc informací na
 Re: Palava - lezenie11.04.2011
Aktuální omezení: skaly.horosvaz.cz
Průvodce třeba fotonec.blogspot.com
(první položka
  Re: Palava - lezenie12.04.2011
leze se az v zari
   Re: Palava - lezenie12.04.2011
diky za informacie! skoda uzavery, teraz budu len sklipky bez lezenia, skala teda az na jesen...
    Re: Palava - lezenie12.04.2011
     Re: Palava - lezenie12.04.2011
Když ti jde o ty sklípky tak si zajeď do Chřibů ze strany od Kyjova, tam se v přilehlých vesnicích p
      Re: Palava - lezenie12.04.2011
existují řeči, že se na turoldu může lézt celoročně, ví někdo něco?
       Re: Palava - lezenie12.04.2011
Vrabci na střeše povídali, že je dobré si přečíst text výjimky:))
 Re: Palava - lezenie12.04.2011
až od 1.žáří....vopruz...co naděláš...

 Beal Edlinger 10,2 mm 60 m11.04.2011
Zdravím lidi, chci si jet zítra koupit toto lano Beal Edlinger 10,2 mm 60 m, dá se říct, že jsem rozhodnutý, ale stejně se chci zeptat, jaký máte na toto lano názor. Díky
 Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m11.04.2011
Zdarec..je dost tvrde a moc nevydrzi. lezl sem ne nem v prumeru 3x tydne a po 3 mesicich me z 70m zu
  Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m12.04.2011
Zrovna na něm lezu a je to fakt opruz. Tvrdé, nepoddajné těžké. Jdi do něčeho jiného.
   Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m12.04.2011
mame presne rok (60m za 2090Kc), cca 35 dni na skale a stale pohoda. do i v Re3 a Guidovy de v klidk
 Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m12.04.2011
Edlingery se v prubehu let o dost zhorsily. Mam uz druhy kousek, rok vyroby asi 2006 a je to bezvadn
  Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m12.04.2011
Už se to tu řešilo několikrát. Je podstatné, jestli je řeč o lanu Beal Edlinger, nebo Beal Edlinger

1   ...   759   760   761   762   763   764   765   766   767   768   769   770   771   772   773   774   775   776   777   778   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Štramberk - klasifikace
Byl jsem teď lézt po čase opět v arboretu ve Štramberku. Bylo to pár cest hned na začátku vpravo a pak několik cest v sektoru Pekelná. Nějak se mi zdálo. že ty těžší cesty za 6 (cima gr., dvojí variant, jansen) ani nejsou těžší než ty předchozí. Třeba s černým expresem za 5+ jsem měl větší problémy než s Cimou grande za 6. Možná je to tím, že jsou tam delší odlezy, možná stupněm olezenosti. Ptám se proto místních znalců, jestli je to jen můj pocit a také, jestli by (v případě, že cesty jsou olezené) nestálo za to klasu pozměnit.
Jirka20:37:09 12.04.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi