Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 7.Nespoutaný 11494 8.Suchan 11187 9.H2 11019 Bouldry: 7.Popovský 10475 8.Danda 10403 9.Stráník 10400 Hory: 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Dynafit Seven summits 13.04.2011 Mohl by se mi ozvat někdo, kdo má lyže dynafit seven summits superlight? Potřebuju konzultovat umístění vázání.
Štramberk - klasifikace 12.04.2011 Byl jsem teď lézt po čase opět v arboretu ve Štramberku. Bylo to pár cest hned na začátku vpravo a pak několik cest v sektoru Pekelná. Nějak se mi zdálo. že ty těžší cesty za 6 (cima gr., dvojí variant, jansen) ani nejsou těžší než ty předchozí. Třeba s č
svalova hypretrofia 12.04.2011 citam si tu clanok o treningu sily - ale celkom nerozumiem ako je to s opakovaniami a seriami v obdobi hypertrofie - ked mam momentalne max 14 zhybov, co je to 70% opakovacieho maxima, kedze 100% je 1 opakovanie? nejak mi to nesedi potom s tymi odporucany
  Re: svalova hypretrofia 12.04.2011 100% je zhyb so ZÁVAŹÍM, s hmotnosťou ktorého si schopný ten zhyb urobiť technicky správne. Zvyšné p
    Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 Možno by sa zišlo doplniť, že to závažie sa rovná hmotnosť tela + pridaná váha, aby potom tie výpočt
      Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 tak som z toho jelen..ked mam 80kg,spravim zhyb so 40 kg naviac, ako to mam zratat?120 kg je 100 per
        Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 Síce som to po Tebe neprepočítaval, ale áno, podstatu si pochopil správne :}
          Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 dakujem za rady... ked uz som to tu spustil-ako je to s odpocinkom po takomto treningu, resp kolko k
      Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 Áno, tak je, ako píšeš. Váha vlastného tela mi pripadala samozrejmá, tak mi nejako nenapadlo to spom
  Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 Já bych to pochopila jakože 100% = 14 shybů (tvoje maximum), takže 70% = 9,8, takže 10 shybů. Ale ne
    Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 Áno, mýliš sa.
Drabske svetnicky 12.04.2011 Ahojte,jen sem se chtela poptat, jak to vypada na drapkach...zda je tam nejake omezeni,jak moc je to neodjistene)) a kde sezenu nejakeho pruvodce...na fotkach mi prijdou dost mechove, toz estli to tam znate, budu vdecna za jakekoliv info.Dik
  Re: Drábské světničky 12.04.2011 Na Drábkách je lezení povolené od dubna do října, bez magnezia, podešťový limit 48 hodin. Průvodce j
    Re: Drábské světničky 12.04.2011 S magneziem celoročně :)
      Re: Drábské světničky 12.04.2011 taky se celoročně dá hovadům rozbít tlama, třeba i při procházce
        Re: Drábské světničky 12.04.2011 pan je povahy bojovne..? ne ze bych byl proti...nekterejm by to fakt sluselo.. ale zatim vyrazne pre
      Re: Drábské světničky 13.04.2011 Marťanův post by mohl sloužit jako příklad dětem, které se češtinářky zeptají, k čemu jsou vlastně č
        Re: Drábské světničky 13.04.2011 Kyselo je moc kyselé, skály jsou moc mechové a na skalních oblastech jsou oficiální informace. Toť v
  Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Je to CHKO - takže pochopitelně bez magnezia. Na zamešenou skálu, když je nebudeš vyhledávat (a to p
    Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Ano, je to CHKO, ale formulovat to tak, že pochopitelně bez magnezia, není přesné. Přesnější by bylo
      Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Ha ha, na drábkách vede na Masiv cesta z dávných 80. let Magi se předpokládá... To snad o používání
        Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Na Drábkách je jistá tradice už sto let. Hádej, jestli "bez" nebo "s"
          Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Kubula aby se neozval... No, vypadlo ti slovo "skoro", rok 1928 byl "skoro" před
            Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Vážnej, chlapče, vážnej...
              Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 No tak Kubo, nehul už kýbl. Dyk je to fuck. Co takle za padesát, sto let? Každýmu to bude ukradený.
                Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 Fuck to až zas tak není. Pokud máš palici omámenou výpary z překližky, tak jiný význam slova magi ne
                  Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 No a tebe mamina nenaučila psát podpis.
                Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 O čem to mluvíš? Zajed se podívat na Křížák a zamágovaný klasický sedmy, tomuhle ty říkáš ta pohoda
                  Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 jo jo, doby, kdy skoro všichni lezci měli mozek, jsou nenávratně pryč. jak vidim, dneska je to spíš
                    Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 vopakuju se postodvacátý vosmý, ale koexistenci tradic vnímám tak, že se klasik nemusí brodit závěje
                  Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 1)Krásný příklad souhry dvou tradic z Příhraz je Damoklův meč. Nepamatuju se, že bych to někdy viděl
        Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 cesta Magi se předpokládá tam je. ale název nemá s magnesiem nic společného, a kupodivu nemá nic spo
          Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 to je jeden možnej výklad. ale podle toho, jak byl ten nástupovej bouldej bílej už v roce 1987 nebo
            Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 jo, podle autorů cesty je velmi možné, že cesta byla dělaná s prášením. si nakonec myslím že ten náz
            Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 RE: DeToX
- a lezls to?
              Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 jo, lez. před čtvrt stoletím. nástupovej boldr vyžaduje nejen magi ve smyslu magnézium, ale i magi v
                Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 hm , fajn, ale maglajz bych tam stejně netahal!
    Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Panáčku příště se podepiš, když máš potřebu se vyjadřovat o Labáku a cestách co tam jsou nejlépe, kd
      Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Jeníku myslím, že jsi trochu přestřelil ve svém svatém boji za Labák. Borec, co se nepodepsal prostě
        Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Sleduji tex a prosím znalce, jestli mohou být konkrétní a navrhnout pro lezce zdaleka v této oblasti
          Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Líbily se mi cesty na Partyzána a Drábský masiv, smyce + kruhy.
          Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Doporučuju: "Hedvábnou c." (Čínská věžička), cesty na Čínskou zeď, Údolku na Sokola, "
          Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Drábský sloup - Nejedlova cesta VI. Trubková jehla - Normálka I. Borůvka - Normálka II. Černá jehla
            Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 a taky Turek hulí kýbl VIIIa na Lanclovu vyhlídku... vynikající lajna.
            Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 Ta normalka na Cernou jehlu mi do toho miniseznamu relativne bezpecnych cest moc nepasuje - ten prec
        akademicka 13.04.2011 Martasi.. drobna pripominka. Kdybych Labak znal jen z vypraveni kamaradu, clanku na netu apod,.. a p
        Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Asi bych řekl Marťasi totéž co nepodepsaný předřečník.
Jediný, o čem podobný debaty svědčí, j
          Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 Piškote díky lépe bych to nenapsal jen chci upozornit, že nejsem pořád zalezlý v Labáku, ale navštěv
          Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 vono když se přijde pod Borůvku jak tam jsou ty excesy jako olympiáda, a tam jsou na necelejch patná
            Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 milej zlatej Lukasi, ty si pleteš jednotný a množný číslo. Olympiáda na Borůvku je jednom jedna, tj.
              Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 máš pravdu, cesta je tam taková jen jedna. nutno říct, že podobná hustota kruhů je pro strouhanku vr
Sulovske skaly 12.04.2011 Ahoj, jelikoz jsou stranky james momentalne nedostupne, zajimalo by me, jak to po vsech moznych kotrmelcich momentalne vypada s lezenim na Sulovskych skalach, ev. v Maninske tiesnave. Dik za odpovedi.
  Re: Sulovske skaly 12.04.2011 Stránky JAMESu sú absolútne v poriadku - tu je presný odkaz na obmedzenia na slovenských skalách:
    Re: Sulovske skaly 12.04.2011 ...to skôr tejto stránke by sa zišiel "apdejt" - medzery sú v tom odkaze 4
      Re: Sulovske skaly 12.04.2011 Náčelníku určitě jsi viděl kolik se tu občas objevilo spamů... zatím je to nastavené takhle (bere to
        Re: Sulovske skaly 12.04.2011 Veď ja nereptám, už som si zvykol ...len mi to pri tej narážke na JAMESácku stránku nedalo. btw, tú
    Re: Sulovske skaly 12.04.2011 Omezezení jsou momentálně na tyto věže(sektory) Školská, Sokolia, Tisícročná, Podsvetie (plus něco,
      Re: Sulovske skaly 12.04.2011 takže ho nemůžem poslat do prde..le...
        Re: Sulovske skaly 12.04.2011 Můžeš, ale nevidím k tomu důvod. Jedině, že bys lezl v zakázaném/omezeném sektoru a on se to s tebou
          Re: Sulovske skaly 13.04.2011 Dik moc za odpovedi, stranka mi nicmene v dobe, kdy jsem psal dotaz opravdu nejela, ted je ok. Je k
            Re: Sulovske skaly 13.04.2011 Pro Súľov žádná aktualizace neexistuje. Řekl bych, že tam tolik cest nepřibylo. Na Súlove jsou od lé
Lezečky La Sportiva Miura 12.04.2011 Chcu si koupit lezečky LaSportiva Miura a zajímalo by mě o kolik se po rozlezení natahnou.
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 12.04.2011 Mně se roztáhly tak o čtvrt čísla, takže moc ne. Spíš si na nohu tak pěkně sedly. Jsou to super boty
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 12.04.2011 Prave som jedny dorazil a zvazujem kupu tych istych. Bohuzial 100 € je fakt dost, tak ma trha kupit
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 12.04.2011 Me se roztahly tak o cislo, ale mam 90 - 96kg a potim se jako prase :o)
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.04.2011 Ahoj. Koupil jsem si 44 (cim vetsi si koupis tim vic se ti roztahnou) a roztahly se nez jsem je prol
    Re: Lezečky La Sportiva Miura 12.06.2012 Tak ja Vam ted nevim.Koupil jsem si Miury,mam vetsi prsty a jako kazdej o trochu vetsi jednu nohu.Pa
      Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 no ja mam nohu 43-44 a lezky kupuju 41 ( mam testarosy pyhtony a mantisy) Miury sem si koupil tak pr
      Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 Urcite vymen za mensie. Muiry sa dost roztahuju. Pojdes v nich 2x liezt a budes lutovat, ze si nezob
        Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 Jo, jo, přesně tak..roztáhnou se a pak seděj famózně. Noha 41 a přes 39, 38 na nynějších 37. Nejdřív
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 zalezi od intenzity lezenia. nohu mam 39 a miury si kupujem 36.5, po par tyzdnoch sedia jak uliate..
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 roztáhnou se HODNĚ! osobně si je kupuju o tři čísla menší, tj. normální velikost 42 = Miury 39. po d
    Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 Já musím souhlasit - roztahují se a číslování je jaksi podivné - nohu mam 46,5 nebo 47 (podle výrobc
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 Mám tyhle botky se sucháčema. Neroztáhly se zas tak moc, ale lituju, že už jsem přes patu nedokázal
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 Nohu mám asi 40,5-41 a Miury jsem měl 38,5. Katany totéž.
    Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 Jsem na tom uplne stejne - vetsina bot 40.5 - Miura 38 sedi super, 38.5 je na pohodu. Pri pokusu u 3
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 Povrzuju. že Miury se neroztáhnou skoro vůbec, tipuju 1/4 čísla. Mám je asi půl roku, lezu v nich 1-
  Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 himl...někdo tu píše že se neroztáhnou skoro vůbec, někdo hodně...tak babo raĎ!!!!
    Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 Miury sem si koupil loni a to vel 43.5 (noha kolem 44-44.5) a hlavní problém nebylo roztažení, ale n
      Re: Lezečky La Sportiva Miura 13.06.2012 Nesmíš šontat nohama, sokolíku ;-)
  Re: kradené věci na Aukru? 12.04.2011 Nazdar někdo v diskusi, nebo v inzerci psal, že mu ukradli batoh i s vybavou bylo to na lezci vcera
    Re: kradené věci na Aukru? 12.04.2011 Hlavně nechápu jak můžou ti lidi přihazovat už na víc jak 4,5 za takovejhle šunt.
      Re: kradené věci na Aukru? 12.04.2011 Ten kdo to vydražil za 4500,- musí být mrdlý.
Nákup špagátů v Arcu 11.04.2011 Hoj, nebyl jste teď někdo v nějakých lezeckých shopech na Gardě (Arco)? Řeším nákup 60m dlouhých půlek nebo dvojčat a zajímal by mne aktuální sken cen. Vyplatí se s nákupem počkat tam nebo rozdíly nejsou už tak markantní? Italský kvelby si moc na eshopy n
  Re: Nákup špagátů v Arcu 11.04.2011 Ceny plus mínus normální, ale mívají tam akce na různý modely, třeba 40% dolů, což už není špatný.
  Re: Nákup špagátů v Arcu 11.04.2011 Koukal jsem jen na jednoduchý a cena byla cca o 20-25% dole oproti ČR/SR cenám (Beal, Tendon). Je to
  Re: Nákup špagátů v Arcu 12.04.2011 Vyplatí se počkat.
    Re: Nákup špagátů v Arcu 12.04.2011 Super. Díky za info.
  Re: Nákup špagátů v Arcu 12.04.2011 Myslím, že v rámci Arca se vyplatí podívat do obchodů s Sarche a Pietramuratě. je tam sice menší výb
  Re: Nákup špagátů v Arcu 12.04.2011 120€ za obě (60m). Za tolik sem koupil já.
Palava - lezenie 11.04.2011 ahoj, neviem sa nikde dopatrat k aktualnym informaciam ohladom lezenia na Palave.. Viete mi poradit ako je to s lezeckymi obmedzeniami, pripadne dat link na nejake nakresy, zoznamy ciest? dakujem!
    Re: Palava - lezenie 12.04.2011 leze se az v zari
      Re: Palava - lezenie 12.04.2011 diky za informacie! skoda uzavery, teraz budu len sklipky bez lezenia, skala teda az na jesen...
            Re: Palava - lezenie 12.04.2011 existují řeči, že se na turoldu může lézt celoročně, ví někdo něco?
              Re: Palava - lezenie 12.04.2011 Vrabci na střeše povídali, že je dobré si přečíst text výjimky:))
  Re: Palava - lezenie 12.04.2011 až od 1.žáří....vopruz...co naděláš...
Beal Edlinger 10,2 mm 60 m 11.04.2011 Zdravím lidi, chci si jet zítra koupit toto lano Beal Edlinger 10,2 mm 60 m, dá se říct, že jsem rozhodnutý, ale stejně se chci zeptat, jaký máte na toto lano názor. Díky
  Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m 11.04.2011 Zdarec..je dost tvrde a moc nevydrzi. lezl sem ne nem v prumeru 3x tydne a po 3 mesicich me z 70m zu
    Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m 12.04.2011 Zrovna na něm lezu a je to fakt opruz. Tvrdé, nepoddajné těžké. Jdi do něčeho jiného.
      Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m 12.04.2011 mame presne rok (60m za 2090Kc), cca 35 dni na skale a stale pohoda. do i v Re3 a Guidovy de v klidk
  Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m 12.04.2011 Edlingery se v prubehu let o dost zhorsily. Mam uz druhy kousek, rok vyroby asi 2006 a je to bezvadn
    Re: Beal Edlinger 10,2 mm 60 m 12.04.2011 Už se to tu řešilo několikrát. Je podstatné, jestli je řeč o lanu Beal Edlinger, nebo Beal Edlinger
1
...
759
760
761
762
763
764
765
766
767
768
769
770
771
772
773
774
775
776
777
778
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: