Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Súľovské skaly 14.04.2011 Pro všechny kdo jezdí na Súľov posílám odkaz kde je jednak lezecký průvodce a jednak popsány dohody mezi lezci, ochranáři a obcí Súľov o pravidlech a podmínkách lezení na zdejších skalách, ležících v CHKO. Doporučuji přečíst všem, kdo tam jezdí, protože j
  Re: Súľovské skaly 14.04.2011 Výbroný článek. Bohužel, mám obavy, že se to moc nezlepší... Ale třeba se pletu!
    Re: Súľovské skaly 14.04.2011 Clanek je dobry, ale podle meho je zhruba 5-7 let stary.
tu dobu jsem tam zazil a vzp
      Re: Súľovské skaly 14.04.2011 jake?
        Re: Súľovské skaly 15.04.2011 - zakazy na lokalitach jsou do 1.8, tusim, proste dele nez by musely byt, neni to obvykly 1.5 nebo 1
          Re: Súľovské skaly 15.04.2011 moratorium na tvorbu novych cest? to co je za blbost? nove cesty sa stale robia!
            Re: Súľovské skaly 15.04.2011 Někde ano, někde ne.
Dělá se to, ale speciálním způsobem.
Víc mejlem
              Re: Súľovské skaly 15.04.2011 Ako vravim v povolenych castiach sa nove cesty robia, nie je ziaden problem. V zakazanych je to tak
          Re: Súľovské skaly 18.04.2011 Souhlas s Indym. Je to klasika: 90% lezců je v poho, respektují pravidla, v životě by po sobě nenech
Valle dell'Orco 14.04.2011 Ahoj, chystam se do oblasti Valle dell'Orco a chtel bych poprosit lidi co tam byli o nejaky info. Pokud by nekdo chtel prodat pruvodce, rad koupim. Na netu toho o tomhle udoli moc neni, tak budu rad za kazdej tip, treba pekny cesty, ubytko, kdy je dobry t
      Re: Valle dell'Orco 14.04.2011 Bez nadsázky Evropské Yosemity. Najdeš cesty všech typů. Od ploten po komíny, od boulderů po vícedél
Kupola od Zbojandy 13.04.2011 Ahojte!
Za pár dní se chystám s kámošem na Zbojnickou chatu,potřeboval bych poradit.Jedním z našich potencionálních turistických cílů,je i Kupola,na fotkách vypadá ten žlab do sedla pod kupolou ze strany v.s.doliny schůdně,nevíte jak to vypadá v re
  Re: Kupola od Zbojandy 13.04.2011 Obecně vzato ten žlab schůdnej (i sjízdnej) je, ale může bejt lavinézní anebo naopak na přední hroty
    Re: Kupola od Zbojandy 13.04.2011 Klasika ze Zbojandy na Kupolu vede žlabem zleva do sedla (sníh a zúžení na konci, max. 1+UIAA), po h
      Re: Kupola od Zbojandy 13.04.2011 Díky chlapi!Ten svištový štít jsme kdysi šli chrbátom,to je taky jeden z adeptů,stejně jako široká v
        Re: Kupola od Zbojandy 14.04.2011 Na normálce na Javorák padají laviny v zimě i na jaře. Na Malý Javorák se dá v pohodě přes sedlo Záv
        Re: Kupola od Zbojandy 14.04.2011 Na Javorák by se za dobré lavinové situace dalo V žlabem od Sivých ples - podobnej jako žlab na Kupo
        Re: Kupola od Zbojandy 14.04.2011 Ako ste (turisticky) prekonali ten vysvyh medzi Svistovym chrbatom a stitom? ked som tam bol, tak to
          Re: Kupola od Zbojandy 14.04.2011 Máč dvě možnosti - 1) odvaha, 2) krátké lano.
            Re: Kupola od Zbojandy 14.04.2011 No nějak jsme to vyprasili:-)měli jsme štěstí v neštěstí,nahoru jsme šli v mraku ,který se kousek po
  Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.) 13.04.2011 Považuju tenhle link za jeden z nejužitečnějších na jaký jsem na lezci narazil.
    Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.) 14.04.2011 jo, tohle by stálo za to uvést do samostatného článku!
      Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.) 14.04.2011 Mooc zajimave. Mooc diky. Trosku mi tam chyby vice "pochybne zalozenych" vecicek. co vypad
        Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.) 14.04.2011 pro naše podmínky by byla zajímavější tvrdší hornina
mimochodem ta smyčka kolem výčně
          Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.) 14.04.2011 Do ty smycky kolem hrotu bych se bal i sednout, ta skala vypada srackoidne. Mne se nejvic libil ten
            Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.) 15.04.2011 V domácích podmínkách člověk často zakládá do tvrdší, ale taky kluzčí skály. Z výsledků se mi zdá, ž
              Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.) 15.04.2011 Podivej se ale pri jaky sile ty frendy vyjeli - pri podobnejch se u coku trhaly lanka...
                Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.) 15.04.2011 To sice jo, ale taky jak to je hrubozrnnej material. A teď si vem takovou křemencovou trochu voslizl
                  Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.) 15.04.2011 nektery ty frendy mne navic pripadaly, ze nejsou idealne zalozeny (myslim tim rozevreni "celist
Jištění při spouštění 13.04.2011 Na základě diskuse pod článkem o pádu ze staré skoby, přidávám odkaz na katalog Petzlu, kde je pěkně popsáno jištění prusíkem při spouštění. Není to dokonalé řešení, ale v některých situacích může pomoci. Najdete to na straně 7 (podle číslování stran v ka
  Re: Jištění při spouštění 14.04.2011 Ahoj jen by mě zajímalo jak ti to pomuže , když se ti vyrve ta posledni skoba a je jednina jako v pr
    Re: Jištění při spouštění 14.04.2011 Ano, přesně jak píšeš. Pokud visím jen na jediné skobě, je to k ničemu. Ale může to pomoci, pokud pá
Dynafit Seven summits 13.04.2011 Mohl by se mi ozvat někdo, kdo má lyže dynafit seven summits superlight? Potřebuju konzultovat umístění vázání.
Štramberk - klasifikace 12.04.2011 Byl jsem teď lézt po čase opět v arboretu ve Štramberku. Bylo to pár cest hned na začátku vpravo a pak několik cest v sektoru Pekelná. Nějak se mi zdálo. že ty těžší cesty za 6 (cima gr., dvojí variant, jansen) ani nejsou těžší než ty předchozí. Třeba s č
svalova hypretrofia 12.04.2011 citam si tu clanok o treningu sily - ale celkom nerozumiem ako je to s opakovaniami a seriami v obdobi hypertrofie - ked mam momentalne max 14 zhybov, co je to 70% opakovacieho maxima, kedze 100% je 1 opakovanie? nejak mi to nesedi potom s tymi odporucany
  Re: svalova hypretrofia 12.04.2011 100% je zhyb so ZÁVAŹÍM, s hmotnosťou ktorého si schopný ten zhyb urobiť technicky správne. Zvyšné p
    Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 Možno by sa zišlo doplniť, že to závažie sa rovná hmotnosť tela + pridaná váha, aby potom tie výpočt
      Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 tak som z toho jelen..ked mam 80kg,spravim zhyb so 40 kg naviac, ako to mam zratat?120 kg je 100 per
        Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 Síce som to po Tebe neprepočítaval, ale áno, podstatu si pochopil správne :}
          Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 dakujem za rady... ked uz som to tu spustil-ako je to s odpocinkom po takomto treningu, resp kolko k
      Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 Áno, tak je, ako píšeš. Váha vlastného tela mi pripadala samozrejmá, tak mi nejako nenapadlo to spom
  Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 Já bych to pochopila jakože 100% = 14 shybů (tvoje maximum), takže 70% = 9,8, takže 10 shybů. Ale ne
    Re: svalova hypretrofia 13.04.2011 Áno, mýliš sa.
Drabske svetnicky 12.04.2011 Ahojte,jen sem se chtela poptat, jak to vypada na drapkach...zda je tam nejake omezeni,jak moc je to neodjistene)) a kde sezenu nejakeho pruvodce...na fotkach mi prijdou dost mechove, toz estli to tam znate, budu vdecna za jakekoliv info.Dik
  Re: Drábské světničky 12.04.2011 Na Drábkách je lezení povolené od dubna do října, bez magnezia, podešťový limit 48 hodin. Průvodce j
    Re: Drábské světničky 12.04.2011 S magneziem celoročně :)
      Re: Drábské světničky 12.04.2011 taky se celoročně dá hovadům rozbít tlama, třeba i při procházce
        Re: Drábské světničky 12.04.2011 pan je povahy bojovne..? ne ze bych byl proti...nekterejm by to fakt sluselo.. ale zatim vyrazne pre
      Re: Drábské světničky 13.04.2011 Marťanův post by mohl sloužit jako příklad dětem, které se češtinářky zeptají, k čemu jsou vlastně č
        Re: Drábské světničky 13.04.2011 Kyselo je moc kyselé, skály jsou moc mechové a na skalních oblastech jsou oficiální informace. Toť v
  Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Je to CHKO - takže pochopitelně bez magnezia. Na zamešenou skálu, když je nebudeš vyhledávat (a to p
    Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Ano, je to CHKO, ale formulovat to tak, že pochopitelně bez magnezia, není přesné. Přesnější by bylo
      Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Ha ha, na drábkách vede na Masiv cesta z dávných 80. let Magi se předpokládá... To snad o používání
        Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Na Drábkách je jistá tradice už sto let. Hádej, jestli "bez" nebo "s"
          Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Kubula aby se neozval... No, vypadlo ti slovo "skoro", rok 1928 byl "skoro" před
            Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Vážnej, chlapče, vážnej...
              Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 No tak Kubo, nehul už kýbl. Dyk je to fuck. Co takle za padesát, sto let? Každýmu to bude ukradený.
                Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 Fuck to až zas tak není. Pokud máš palici omámenou výpary z překližky, tak jiný význam slova magi ne
                  Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 No a tebe mamina nenaučila psát podpis.
                Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 O čem to mluvíš? Zajed se podívat na Křížák a zamágovaný klasický sedmy, tomuhle ty říkáš ta pohoda
                  Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 jo jo, doby, kdy skoro všichni lezci měli mozek, jsou nenávratně pryč. jak vidim, dneska je to spíš
                    Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 vopakuju se postodvacátý vosmý, ale koexistenci tradic vnímám tak, že se klasik nemusí brodit závěje
                  Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 1)Krásný příklad souhry dvou tradic z Příhraz je Damoklův meč. Nepamatuju se, že bych to někdy viděl
        Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 cesta Magi se předpokládá tam je. ale název nemá s magnesiem nic společného, a kupodivu nemá nic spo
          Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 to je jeden možnej výklad. ale podle toho, jak byl ten nástupovej bouldej bílej už v roce 1987 nebo
            Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 jo, podle autorů cesty je velmi možné, že cesta byla dělaná s prášením. si nakonec myslím že ten náz
            Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 RE: DeToX
- a lezls to?
              Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 jo, lez. před čtvrt stoletím. nástupovej boldr vyžaduje nejen magi ve smyslu magnézium, ale i magi v
                Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 hm , fajn, ale maglajz bych tam stejně netahal!
    Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Panáčku příště se podepiš, když máš potřebu se vyjadřovat o Labáku a cestách co tam jsou nejlépe, kd
      Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Jeníku myslím, že jsi trochu přestřelil ve svém svatém boji za Labák. Borec, co se nepodepsal prostě
        Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Sleduji tex a prosím znalce, jestli mohou být konkrétní a navrhnout pro lezce zdaleka v této oblasti
          Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Líbily se mi cesty na Partyzána a Drábský masiv, smyce + kruhy.
          Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Doporučuju: "Hedvábnou c." (Čínská věžička), cesty na Čínskou zeď, Údolku na Sokola, "
          Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Drábský sloup - Nejedlova cesta VI. Trubková jehla - Normálka I. Borůvka - Normálka II. Černá jehla
            Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 a taky Turek hulí kýbl VIIIa na Lanclovu vyhlídku... vynikající lajna.
            Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 Ta normalka na Cernou jehlu mi do toho miniseznamu relativne bezpecnych cest moc nepasuje - ten prec
        akademicka 13.04.2011 Martasi.. drobna pripominka. Kdybych Labak znal jen z vypraveni kamaradu, clanku na netu apod,.. a p
        Re: Drabske svetnicky 13.04.2011 Asi bych řekl Marťasi totéž co nepodepsaný předřečník.
Jediný, o čem podobný debaty svědčí, j
          Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 Piškote díky lépe bych to nenapsal jen chci upozornit, že nejsem pořád zalezlý v Labáku, ale navštěv
          Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 vono když se přijde pod Borůvku jak tam jsou ty excesy jako olympiáda, a tam jsou na necelejch patná
            Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 milej zlatej Lukasi, ty si pleteš jednotný a množný číslo. Olympiáda na Borůvku je jednom jedna, tj.
              Re: Drabske svetnicky 14.04.2011 máš pravdu, cesta je tam taková jen jedna. nutno říct, že podobná hustota kruhů je pro strouhanku vr
1
...
758
759
760
761
762
763
764
765
766
767
768
769
770
771
772
773
774
775
776
777
...
2263
Súľovské skaly Pro všechny kdo jezdí na Súľov posílám odkaz kde je jednak lezecký průvodce a jednak popsány dohody mezi lezci, ochranáři a obcí Súľov o pravidlech a podmínkách lezení na zdejších skalách, ležících v CHKO. Doporučuji přečíst všem, kdo tam jezdí, protože je to nádherný kus přírody a aby takový i zůstal!!! Viz odkaz: http://www.jamesak.sk/sprievodca/spr_sulo.htm Skiar 14:18:31 14.04.2011odpovědět
  Re: Súľovské skaly Výbroný článek. Bohužel, mám obavy, že se to moc nezlepší... Ale třeba se pletu! martin 16:27:53 14.04.2011odpovědět
    Re: Súľovské skaly Clanek je dobry, ale podle meho je zhruba 5-7 let stary.
tu dobu jsem tam zazil a vzpominam na ni v dobrem.
dnesni problemy na Sulove jsou myslim jine. Indy 18:02:01 14.04.2011odpovědět
      Re: Súľovské skaly jake? mifo 18:59:31 14.04.2011odpovědět
        Re: Súľovské skaly - zakazy na lokalitach jsou do 1.8, tusim, proste dele nez by musely byt, neni to obvykly 1.5 nebo 1.6
- zakaz na Brade
- moratorium na tvorbu novych cest
- kemp pod novym majitelem si neziskal prilis popularitu
- to ze se spi na navsi v autech, no dobra. ale spi se i na tom detskem hrade a na zastavce. to uz je horsi, ale porad kdyz se z tama lidi rano vcas odkyblujou aby to mistnim nevadilo, budiz. ale je jen otazka casu kdy se najde blb ktery to neudela at uz proto ze se ozral nebo proto ze je proste blb...
- stale se obcas tabori na lucke
- letosni extremni sucho, kdyby horelo, bude to velike...
- odhazene smeti, sbirame to stale jako blbci
+ otevreny Vinice (prava strana na prijezdove ceste v soutesce)
+ vztahy v hospode jsou myslim velmi dobre. Indy 08:19:11 15.04.2011odpovědět
          Re: Súľovské skaly moratorium na tvorbu novych cest? to co je za blbost? nove cesty sa stale robia! xxxxxxxxxxx 08:48:32 15.04.2011odpovědět
            Re: Súľovské skaly Někde ano, někde ne.
Dělá se to, ale speciálním způsobem.
Víc mejlem indy 13:07:08 15.04.2011odpovědět
              Re: Súľovské skaly Ako vravim v povolenych castiach sa nove cesty robia, nie je ziaden problem. V zakazanych je to tak ako ide na svete... xxxxxxxxxxx 15:43:23 15.04.2011odpovědět
          Re: Súľovské skaly Souhlas s Indym. Je to klasika: 90% lezců je v poho, respektují pravidla, v životě by po sobě nenechali bordel, naopak ještě po ostatních uklidí, ale všude se nejde pár blbečků, keří se cítí strašně free (spaní kdekoliv, řvaní do rána, odpadky). Já osobně už jsem "u ohniska" spal asi 3x s partičkou 4-8 lidí, ale vždycky v klídečku, žádné hulákání a ráno už tam po nás nebylo ani památky (a to doslova). Teď spíme v autě, ale jinak ty cca 3 juroše za kemp by mně taky nezrujnovaly ;-). Teď přes víkend kupříkladu spali zas nějací freejeři u samošky a ještě kolem 10-té je tam překračovali místňáci. Fakt nechápu... Skiar 14:53:43 18.04.2011odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: