Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Klasifikace cest v průvodcích22.04.2011
Ahoj,
chtěl bych si vyjasnit jak jsou myšleny dvojí klasifikace některých cest v průvodcích.
Např. když je u některé cesty klasifikace VIIa a v závorce je VIIIb. Myslel jsem že první údaj je OS od prvolezce tudíž ostatní možné přelezy by
 Re: Klasifikace cest v průvodcích22.04.2011
v závorce je klasa volnýho přelezu. Třeba VIIa je se stavěním a VIIIc je RP přelez bez sednutí.
  Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
"v závorce je klasa volnýho přelezu" ? - to spíš ne když jde o těžší klasifikaci..
   Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
Do počátku 80 let se používala na pískovci uzavřená klasifikace, nejvyšší stupeň byl VIIc. Rozdíly (
    Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
Na horách to zase bývá tak, že je uvedena klasifikace s hákováním a bez něj. Především na hodně leze
   Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
Panove kolegove, v pruvodcich to vetsinou byva vysvetlene v uvodu, druhak je lepsi uvest par priklad
    Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
Souhlas s ivošem, Kubou i tebou plus obecná poznámka, že vidím-li u cesty něco podobného, zejména v
   Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
Když to lezeš volně, tak je to těžší - co je na tom divnýho?
 Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
obvykle to byva tak, za prvni klasifikace je ta, kterou dal prvovystupce, tzn se stavenim, nebo AF.
  Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
Výjimečně jde kruh osadit pokud máš dobrý stup nebo chyt i na písku;)

 foto dne - Adam22.04.2011
Docela by mě zajímalo, z čeho má Adam na fotkce tak fialové prsty a ruce? Je normální takovéhle zabarvení rukou při lezení těžkých cest?
 Re: foto dne - Adam22.04.2011
No kdyby to byli jenom ruce, tak bych řekl, že ho rodiče řežou, když nedá něco na OS, ale pak má otl
  Re: foto dne - Adam22.04.2011
kolena ma fialovy porad

 Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Zdravím všechny lezce a lezkyně. Po dlouhé době strávené v jedněch botkách plánuji koupi nových a vzhledem k tomu, že jsem v nákupech celkem puntičkář snažim se shánět info dek to jde. Doted jsem lezl v lekách Triopa Kova (nižší třída) ale nidky jsem nemu
 Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Kup si LS Miura. Jsou to jedny z nejuniverzálnějších bot, který se dají koupit. Nejsou nijak zvlášť
  Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Mě naopak známej řikal že Miury jak jsou tvrdý(v popisu uvádcěj že se ejdná o tvrdší botu) a prohnut
   Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
sice ty miury nevlastním ale viděl jsem několik párů od kámošů co je mají a nejsou vůbec tak prohnut
   Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
A na jakej písek spíš? Severozápad - Labák, Tisá a tak, to je lezení po pozitivních stupech, někdy m
   Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Pravda. Na písek Muiry moc nejsou. Kámoš je má jako druhé lezečky a na písku se vůbec nechytá. Do ra
    Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
:-D esli vono to nebude něčím jiným než těma Miurama ... :-D
     Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
No spíš ne. Píšu, že to má jako druhé lezky. Pak má Rock Pillarsy a to na písku nemá problém. Prostě
      Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Hele, Beliale, taky: jakej písek myslíš? Neřekl bych, že miury jsou v Labáku na hovno. Nalezl jsem t
 Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
kiury = miury...Když jsem zjistil kolik tam je chyb chtěl jsem to smazat a přepsat, bohužel tato mož
  Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Ještě k těm Triopům co si v nich lezl, mám je taky a tohle bych řekl jsou nejtvrdší lezečky co jsem
 Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Poradim ti z toho titulu ze tiez mam kovy :o) 1) Kup si nejake la sportivy, uvidis ze objavis novy r
  Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Vím že je nejdůležitější to jak sednou na nohu. Bez zkoušení samozřejmě nic nekoupím. Nicméně všichn
   Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Ty woe uz to nereloaduj a kup si Miury ... ;-) Kamosi asi moc nelezou na pisku ;-) ale na pisek jsou
   Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Evolvy mám na lezení na stěně, na venek mám LaSportivy. Prostě jsou LEPŠÍ.

Evolvy De
    Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Prostě tkaničky jsou tkaničky o tom že je sucháč nebo nazouvák pohodlnější o tom žádná nicméně vzhle
  Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Podla mna tie moderne lezecky od Rock Pillarsu su ovela lepsie ako captave Mythosy. Mythosy sa nenor
   Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
no vidis, a ja som za ne velmi vdacny a stastny ze ich mam, lebo neleziem ani previsy ani dierky, a
    Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
dve na tri taras ty, ty trapko. chod si liezt do paklenice tie svoje stvorky bez dierok a bez previs
 Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Měl jsem Triopy, pak Rock pilarsy a teď mám už druhé Miury od La Sportivy. Musím jedině doporučit Mi
  Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Měl jsem Tripy a pak Rock Pillarsy a teď mám Miury je asi stejné jako kdyby jsi napsal. Měl jsem aut
   Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Asi takhle, nekomu miury sedej, nekomu ne. Mne treba prijdou vsechny la sportivy krom Mythosu jako n
   Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Ma nekdo prolezene miury i ozony? Zajimalo by me srovnani (trvanlivost neresim). Miury jsem mel na n

 Písky na Zličíně?21.04.2011
Proběhla nedávno médii zpráva o autobuse spadlym  někde na Zličíně ze skály. Tragédie je mi samozřejmě líto, nicméně nedá mi to se nezeptat. Podle fotek to tam vypadá na jakýsi pískovcový masiv (asi lom) cca 8m vysokej...Nevíte někdo, jestli je to sp
 Re: Písky na Zličíně?21.04.2011
Bude to spíš strouhanka, ale určitě nebudeš první kdo se na některé pískovcové masivy v okolí sápal,
  Re: Písky na Zličíně?22.04.2011
Ty madla nějaký vořech seká na Proseku. A tam je to většinou strouhanka, takže stejně nevydrží a dří

 Dachstein na víkend21.04.2011
Dachstein o Velikonocích
Co se tyce vystupu na vrchol od Adamka? Myslite, ze to bude OK bez lyzi, budeme-li mit sneznice na spodek a macky na vrsek? V jakem stavu je ted ferrata? Byl tam ted nekdo? Diky!

 Mammut vs. Millet21.04.2011
Zvažuji koupi zimních kalhoty na vícero aktiv na hory. Mám možnost za zhruba stejnou cenu, koupi těchto dvou modelů: Millet K Expert Evo  a Mammut Extreme Nuptse.Nemáte prosím někdo nějakou zkušenost s některým z uvedených modelů, popřípadě doporučen
 Re: Mammut vs. Millet21.04.2011
Ted jsem videl bundy obou značek na fake marketu tady v Sanghaji a lepsi je Mammut. Koupil jsem to z
 Re: Mammut vs. Millet21.04.2011
nedoporucim Ti tu nebo onu bundu, ale treba lezecky od Mammuta jsou pekny shit. Prolezl jsem Buldoze
  Re: Mammut vs. Millet21.04.2011
Od Mammuta mam akorat batoh a fifiháčky...nic víc nepřežilo resp lezky šly na aukro po 1 lezení
   Re: Mammut vs. Millet21.04.2011
taky budu k mammutu kritický, měl jsem rukavice a teklo do nich po pár zimních výletech. Naštěstí vž
 Re: Mammut vs. Millet21.04.2011
batoh na skialp co mam od milletu je sice vyrobeny kdesi v bangladesi, laose alebo tam niekde, ale j
  Re: Mammut vs. Millet26.04.2011
Tak, tak, pridavam dalsi hlas pro Millet. Goretexove kalhoty Millet mi vydrzely osm let dost inteziv

 Súľov - OBMEDZENIE!21.04.2011
Aby nevznikali problémy (hlavne počas blížiacich sa sviatkov) - http://www.climb.sk/ news.php?action=show&id=1029 (1 medzera)
 Re: Súľov - OBMEDZENIE!21.04.2011
Taky jedeš do Labáku? ;-)
  Re: Súľov - OBMEDZENIE!21.04.2011
Kdeže... :/
  Re: Súľov - OBMEDZENIE!21.04.2011
Estli se Náčelník někdy objeví v Labáku, tak si dám dvě rukavice, slibuju...
   Re: Súľov - OBMEDZENIE!21.04.2011
...a budeš v nich aj liezť? :D
   Re: Súľov - OBMEDZENIE!21.04.2011
Jako že mu vytáhneš nějaký spáry? :)

 špacák20.04.2011
Hledám nějaký super lehký/malý spacák. Vubec se v tom neorientuju, viděl sem Dreamlite od Deutera - taková litrová petka a 500g. Chtěl bych to aj na zimu, akurát bych v tom musel vydržet:) nějakou radu, doporučení, rozdíl od ostatních, syntetyka/peří... d
 Re: špacák20.04.2011
Na léto parádní kousek, jinak asi budeš drkotat zubama a v zimě tě ráno můžou rovnou odnést... Asi d
 Re: špacák22.04.2011
Ten údaj +3 st. Celsia jako extrém znamená, že pod touto teplotou v něm noc nepřežiješ ve zdraví a t
 Re: špacák22.04.2011
U spacáku platí pravidlo: čím menší a teplejší, tím dražší. Pokud chceš malý a teplý spacák, je jasn
 Re: špacák22.04.2011
lehoučký spacák se dá použít i v teplotách okolo nuly a pod nulou, ovšem nikoli ke spaní, ale k přež
  Re: špacák22.04.2011
S ohledem na výše uvedené lze doporučit Halónoviny. Kolem svítání je totiž největší zima a je tedy p
   Re: špacák22.04.2011
přemýšlivý člověk dále jistě namítne, že za 100 noclehů (to jest limit životnosti ultralajt spacáku)
 Re: špacák22.04.2011
Máme doma dva Marmot Pinnacle, pěřáky s dolním komfortem okolo -12st.C., extrém -31st.C., mají kouse
 Re: špacák22.04.2011
Čau, loni sem si poridil Warmpeace Summerlite a je to paradni spacacek... vaha kolem 600g letni tatr

 First Round, First Minute20.04.2011
Konečne!
http://planetmountain.com/english /News/shownews1.lasso?l=2&keyid=38091

 boty,boty,boticky20.04.2011
Ahojte,chtela jsem vas pozadat o radu ohledne pohorek. Chtela bych si koupit nejake lehci, na tezsi teren,za co nejnizsi cenu,nemusi to byt sedmihorky,uz mam Planiky,ale zase aby se mna nerozpadly po prvnim vyslapu.Uvazuju o Prabosu-anapurna,ale nevim co
 Re: boty,boty,boticky20.04.2011
Asi kombinace umělé kůže a hadry + gumovej rantl kolem celé boty. Váha do 1400g, což je na pohorky p
 Re: boty,boty,boticky20.04.2011
Kup si Saltic Granit. Dobrá cena, dobrá bota.
  Re: boty,boty,boticky21.04.2011
souhlas, za tu cenu.. pohodlná...
 Re: boty,boty,boticky20.04.2011
Měl jsem několik značek a modlil se aby boty vydrželi co nejdýl použitelné a já se spíš netrápil. Ko
 Re: boty,boty,boticky20.04.2011
Ze by sa ti akekolek boty skutocne po jednom vyslape rozpadli, tak to pochybujem = zensky sklon k hi
  Re: boty,boty,boticky20.04.2011
)))tady hystercis ty,to byl totiz enem prirovnavajici pokus o vtip,jinak diky vsem za nazory)
 Re: boty,boty,boticky21.04.2011
Ahoj. Vsadil bych raději na kvalitní značky, kde cena je vykokoupena špičkovou kvalitou a životností

1   ...   755   756   757   758   759   760   761   762   763   764   765   766   767   768   769   770   771   772   773   774   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Rada ohledně nových lezaček
Zdravím všechny lezce a lezkyně. Po dlouhé době strávené v jedněch botkách plánuji koupi nových a vzhledem k tomu, že jsem v nákupech celkem puntičkář snažim se shánět info dek to jde. Doted jsem lezl v lekách Triopa Kova (nižší třída) ale nidky jsem nemusel říct že jsou na prd nebo že mě zradili. Původně jsem měl v plánu miury od těch mě odradila jejich tvrdost a kvůli tomu jejich údajná krátká životnost na písku a špatné vlastnosti v rajbasech kvůli prohnutí špičky. Cobry jsem zavrhl kvůli jejich roztažení a obavy ze zouvání při patování (do nazouvaček moc jít nechci). Ve hře zůstali 2 modely od sportivy a to Katana a Speedster (uvádím protože mě zaujal design i přesto že to jsou nazouvačky) + 2 modely od evolvu a to Defy a Bandit. Na písek asi lepší mekkčí a radši bych tkaničky než sucháč. CO radíte? Jaké máte zkušenosti s uvedenými modely?
Martin20:08:23 21.04.2011
odpovědět 
 Re: Rada ohledně nových lezaček
Kup si LS Miura. Jsou to jedny z nejuniverzálnějších bot, který se dají koupit. Nejsou nijak zvlášť tvrdý a i na písku ti vydrží dlouho. Naopak, pokud budeš mít měkou botu, tak ji rychle olezeš.
Horáček21:43:09 21.04.2011
odpovědět 
  Re: Rada ohledně nových lezaček
Mě naopak známej řikal že Miury jak jsou tvrdý(v popisu uvádcěj že se ejdná o tvrdší botu) a prohnutý tak na písek moc dobrý nejsou. A že při ujetý nohou lepička na pšičce brutálně trpí.
Martin21:48:36 21.04.2011
odpovědět 
   Re: Rada ohledně nových lezaček
sice ty miury nevlastním ale viděl jsem několik párů od kámošů co je mají a nejsou vůbec tak prohnuté jak jsou na fotce v katalogu, naopak se mi spíš zdálo že špička byla trošku nahoru (to už ale byly delší dobu lezené) a mají měkou gumu-vibram takže určitě v rajbasu budou držet dobře. myslím že tvé obavy o tvrdost a prohnutí jsou zbytečné, existujou mnohem víc prohnuté lezečky než ty miury a ty už by na rajbasy nebyly uplně vhodné. ty miury myslím ale naprosto ok
21:58:39 21.04.2011
odpovědět 
   Re: Rada ohledně nových lezaček
A na jakej písek spíš? Severozápad - Labák, Tisá a tak, to je lezení po pozitivních stupech, někdy menších, tam jsou miury skvělý.
V Ádru a v Teplicích je asi lepší nějaká jiná, trochu měkčí bota.
Pokud jde o tvrdost miur, asi záleží na velikosti nohy. Větší čísla víc povolej a jsou "měkčí"; co vím, tak na tvrdost miur si stěžují hlavně lidi, co mají malé číslo.
Prohnutí špičky, o kterým píšeš, to je myslím jenom na těch se sucháčema, klasický tkaničkový ještě to zobákovitý prohnutí nemaj. A ty velcra jsou asi i trochu tvrdší než klasický tkaničkový - ??
Podle mě je dobrej kompromis LS Solution - trochu měkčí než miury, ale aspoň v první půlce životnosti jsou dobrý i na malou lištu; nazouvačky, který se ale netočej na noze.
P.22:02:46 21.04.2011
odpovědět 
   Re: Rada ohledně nových lezaček
Pravda. Na písek Muiry moc nejsou. Kámoš je má jako druhé lezečky a na písku se vůbec nechytá. Do rajbasu úplně na ...
Belial07:49:37 22.04.2011
odpovědět 
    Re: Rada ohledně nových lezaček
:-D esli vono to nebude něčím jiným než těma Miurama ... :-D
09:49:35 22.04.2011
odpovědět 
     Re: Rada ohledně nových lezaček
No spíš ne. Píšu, že to má jako druhé lezky. Pak má Rock Pillarsy a to na písku nemá problém. Prostě na písek je to lezka na hovno. To že tady všichni co si je za hříšné prachy koupili tvrdí, že jsou nejlepší na světě a úplně na všechno ještě neznamená, že to je pravda.
Belial10:54:01 22.04.2011
odpovědět 
      Re: Rada ohledně nových lezaček
Hele, Beliale, taky: jakej písek myslíš? Neřekl bych, že miury jsou v Labáku na hovno. Nalezl jsem toho v nich na písku opravdu dost, měl jsem už určitě 6, 7 párů. Jo, v Ádru je to fakt věc debaty, ale když už byly ty moje rozšláplý, byly docela slušný i tam v těch rajbasech a rajbasostěnách. Nový teda asi ne.
Na druhou stranu většina těch bačkůrek, co jsou prima v Ádru v rajbasech, bude dost nahouby třeba na Panteonu v plotně, pokud teda nechceš shybovat na třímilimetrových lištách... Boty, ve kterejch se mi na podzim parádně lezlo v Teplicích, byly pro mě na malých ostrých stupech v Sasku a v Labáku teď párkrát vyloženě mizerný a litoval jsem, že nemám na noze právě ty miury. Nepaušalizoval bych ten pískovec zas tak moc. Optimální je mít aspoň 2 páry bot: menší/větší, tvrdší/měkčí. A když teda tohle nemáš, tak asi něco jako univerzály. No a trochu rozšláplý miury mi přišly univerzálnější než třeba kobry nebo testarossy.
P.17:13:47 22.04.2011
odpovědět 
 Re: Rada ohledně nových lezaček
kiury = miury...Když jsem zjistil kolik tam je chyb chtěl jsem to smazat a přepsat, bohužel tato možnost tu není (s funkcí diskuzí by se tu mělo vážně něco udělat!!!)
Martin21:45:19 21.04.2011
odpovědět 
  Re: Rada ohledně nových lezaček
Ještě k těm Triopům co si v nich lezl, mám je taky a tohle bych řekl jsou nejtvrdší lezečky co jsem kdy měl, jak co se týče gumy tak prostě celé lezečky. Takže pokud máš obavu o tvrdost tak bych se vubec nebál teda.
Aleš21:53:16 21.04.2011
odpovědět 
 Re: Rada ohledně nových lezaček
Poradim ti z toho titulu ze tiez mam kovy :o) 1) Kup si nejake la sportivy, uvidis ze objavis novy rozmer lezenia - nic proti ceskej vyrobe, ale po kupe mythosov od LS som zistil ze tie kovy, v ktorych inac dalej leziem, su proti tym LSam nenormalne kopyta. 2) nenechavaj si od nikoho radit na nete nic okolo lezeciek, lebo jedine co hra rolu je ako tebe na nohe sedia, a to nezistis nijako inak len ze si najdes cas a vydas sa po obchodoch trpezlivo skusat co najviac typov od co najviac vyrobcov. Tie v ktorych budes mat najlepsi pocit si kup bez ohladu na cenu.
M.22:00:07 21.04.2011
odpovědět 
  Re: Rada ohledně nových lezaček
Vím že je nejdůležitější to jak sednou na nohu. Bez zkoušení samozřejmě nic nekoupím. Nicméně všichni mi tu skvěle radíte ohledně Miur za což jsame moc rád protože to byl můj původní plán ale co ostatní 4 zmíněné modely LA speedstery, katana a Evolv Defy, bandit? Víte někdo něco o nich?
Martin22:17:27 21.04.2011
odpovědět 
   Re: Rada ohledně nových lezaček
Ty woe uz to nereloaduj a kup si Miury ... ;-) Kamosi asi moc nelezou na pisku ;-) ale na pisek jsou Miury super, proste skvela univerzalni bota
23:23:44 21.04.2011
odpovědět 
   Re: Rada ohledně nových lezaček
Evolvy mám na lezení na stěně, na venek mám LaSportivy. Prostě jsou LEPŠÍ.

Evolvy Defy mají látkový vnitřek = když se v nich člověk zapotí, tak kloužou a otáčejí se na noze (o neskutečném smradu ani nemluvě). Navíc jsou na sucháče, takže nejdou utáhnout přesně na nohu tak, jak by člověk potřeboval. Plus sucháče jsou totálně k ničemu ve spárách. Pokud jsi začátečník, tak ti to asi nepřijde a pro začátečníka je to podle mě fajn bota, ale pokud chceš lézt něco mírně pokročilého, tak investuj do lepších, kožených, šněrovacích (nebo dobrých nazouvacích).
CP18:48:46 22.04.2011
odpovědět 
    Re: Rada ohledně nových lezaček
Prostě tkaničky jsou tkaničky o tom že je sucháč nebo nazouvák pohodlnější o tom žádná nicméně vzhledem k tomu že už asi 3 roky šněruju Triop Kovy (což jsou teda pořádný kanady :-D) tak jsem si na určitý "nekomfort" zvykl a prostě bych volil dál jen ty tkanice :-)
20:25:19 22.04.2011
odpovědět 
  Re: Rada ohledně nových lezaček
Podla mna tie moderne lezecky od Rock Pillarsu su ovela lepsie ako captave Mythosy. Mythosy sa nenormalne roztiahnu, v previsoch lezenie spicka-spicka je uplne nahovno, na dierky je siroka, pata je tiez uplne nanic. Mythosy su dobre iba na kilometrove cesty, pretoze su pohodlne. V podstate cinany za drahy peniaz.
23:29:27 21.04.2011
odpovědět 
   Re: Rada ohledně nových lezaček
no vidis, a ja som za ne velmi vdacny a stastny ze ich mam, lebo neleziem ani previsy ani dierky, a ziadne ine lezky mi nesedia na nohe lepsie. ZIADNE. A cinany mam, a taras dve na tri.
M.18:41:41 22.04.2011
odpovědět 
    Re: Rada ohledně nových lezaček
dve na tri taras ty, ty trapko. chod si liezt do paklenice tie svoje stvorky bez dierok a bez previsov a nezasmraduj tu kazdu jednu diskusiu.
23:03:16 22.04.2011
odpovědět 
 Re: Rada ohledně nových lezaček
Měl jsem Triopy, pak Rock pilarsy a teď mám už druhé Miury od La Sportivy. Musím jedině doporučit Miury, absolutní špička.
Ponik02:56:30 22.04.2011
odpovědět 
  Re: Rada ohledně nových lezaček
Měl jsem Tripy a pak Rock Pillarsy a teď mám Miury je asi stejné jako kdyby jsi napsal. Měl jsem auto a pak zase auto a teď mám Mercedes a je to super. Pokud jsi měl Kovy a teď máš Miury, nedivím se, že cítíš pokrok.
Belial10:56:13 22.04.2011
odpovědět 
   Re: Rada ohledně nových lezaček
Asi takhle, nekomu miury sedej, nekomu ne. Mne treba prijdou vsechny la sportivy krom Mythosu jako neforemna kopyta. Musi se holt koupit bota, ktera sedi a ne nejaka presna znacka. Stejne zalezi na podrazce a ne na bote. Tvrdost se zvetsi, kdyz daji tlustsi gumu. Vybiral bych podle toho, jakou podrazku chci - vibram x stealth x atd
11:02:49 22.04.2011
odpovědět 
   Re: Rada ohledně nových lezaček
Ma nekdo prolezene miury i ozony? Zajimalo by me srovnani (trvanlivost neresim). Miury jsem mel na noze akorat pri zkouseni, ale noha mi v nich nesedela az tak dobre jako v ozonech - ozony lip obepinaji nart. Ale premyslim ze bych jim dal i tak sanci, pro zmenu.
mara18:56:20 22.04.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi