LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
HK Ostaš - Police Nad Metují
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6
KLAJDA - lezecké centrum Brno - Brno - Maloměřice

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
HUDYsport - Praha 7
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Klasifikace cest v průvodcích22.04.2011
Ahoj,
chtěl bych si vyjasnit jak jsou myšleny dvojí klasifikace některých cest v průvodcích.
Např. když je u některé cesty klasifikace VIIa a v závorce je VIIIb. Myslel jsem že první údaj je OS od prvolezce tudíž ostatní možné přelezy by
 Re: Klasifikace cest v průvodcích22.04.2011
v závorce je klasa volnýho přelezu. Třeba VIIa je se stavěním a VIIIc je RP přelez bez sednutí.
  Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
"v závorce je klasa volnýho přelezu" ? - to spíš ne když jde o těžší klasifikaci..
   Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
Do počátku 80 let se používala na pískovci uzavřená klasifikace, nejvyšší stupeň byl VIIc. Rozdíly (
    Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
Na horách to zase bývá tak, že je uvedena klasifikace s hákováním a bez něj. Především na hodně leze
   Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
Panove kolegove, v pruvodcich to vetsinou byva vysvetlene v uvodu, druhak je lepsi uvest par priklad
    Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
Souhlas s ivošem, Kubou i tebou plus obecná poznámka, že vidím-li u cesty něco podobného, zejména v
   Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
Když to lezeš volně, tak je to těžší - co je na tom divnýho?
 Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
obvykle to byva tak, za prvni klasifikace je ta, kterou dal prvovystupce, tzn se stavenim, nebo AF.
  Re: Klasifikace cest v průvodcích26.04.2011
Výjimečně jde kruh osadit pokud máš dobrý stup nebo chyt i na písku;)

 foto dne - Adam22.04.2011
Docela by mě zajímalo, z čeho má Adam na fotkce tak fialové prsty a ruce? Je normální takovéhle zabarvení rukou při lezení těžkých cest?
 Re: foto dne - Adam22.04.2011
No kdyby to byli jenom ruce, tak bych řekl, že ho rodiče řežou, když nedá něco na OS, ale pak má otl
  Re: foto dne - Adam22.04.2011
kolena ma fialovy porad

 Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Zdravím všechny lezce a lezkyně. Po dlouhé době strávené v jedněch botkách plánuji koupi nových a vzhledem k tomu, že jsem v nákupech celkem puntičkář snažim se shánět info dek to jde. Doted jsem lezl v lekách Triopa Kova (nižší třída) ale nidky jsem nemu
 Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Kup si LS Miura. Jsou to jedny z nejuniverzálnějších bot, který se dají koupit. Nejsou nijak zvlášť
  Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Mě naopak známej řikal že Miury jak jsou tvrdý(v popisu uvádcěj že se ejdná o tvrdší botu) a prohnut
   Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
sice ty miury nevlastním ale viděl jsem několik párů od kámošů co je mají a nejsou vůbec tak prohnut
   Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
A na jakej písek spíš? Severozápad - Labák, Tisá a tak, to je lezení po pozitivních stupech, někdy m
   Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Pravda. Na písek Muiry moc nejsou. Kámoš je má jako druhé lezečky a na písku se vůbec nechytá. Do ra
    Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
:-D esli vono to nebude něčím jiným než těma Miurama ... :-D
     Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
No spíš ne. Píšu, že to má jako druhé lezky. Pak má Rock Pillarsy a to na písku nemá problém. Prostě
      Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Hele, Beliale, taky: jakej písek myslíš? Neřekl bych, že miury jsou v Labáku na hovno. Nalezl jsem t
 Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
kiury = miury...Když jsem zjistil kolik tam je chyb chtěl jsem to smazat a přepsat, bohužel tato mož
  Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Ještě k těm Triopům co si v nich lezl, mám je taky a tohle bych řekl jsou nejtvrdší lezečky co jsem
 Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Poradim ti z toho titulu ze tiez mam kovy :o) 1) Kup si nejake la sportivy, uvidis ze objavis novy r
  Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Vím že je nejdůležitější to jak sednou na nohu. Bez zkoušení samozřejmě nic nekoupím. Nicméně všichn
   Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Ty woe uz to nereloaduj a kup si Miury ... ;-) Kamosi asi moc nelezou na pisku ;-) ale na pisek jsou
   Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Evolvy mám na lezení na stěně, na venek mám LaSportivy. Prostě jsou LEPŠÍ.

Evolvy De
    Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Prostě tkaničky jsou tkaničky o tom že je sucháč nebo nazouvák pohodlnější o tom žádná nicméně vzhle
  Re: Rada ohledně nových lezaček21.04.2011
Podla mna tie moderne lezecky od Rock Pillarsu su ovela lepsie ako captave Mythosy. Mythosy sa nenor
   Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
no vidis, a ja som za ne velmi vdacny a stastny ze ich mam, lebo neleziem ani previsy ani dierky, a
    Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
dve na tri taras ty, ty trapko. chod si liezt do paklenice tie svoje stvorky bez dierok a bez previs
 Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Měl jsem Triopy, pak Rock pilarsy a teď mám už druhé Miury od La Sportivy. Musím jedině doporučit Mi
  Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Měl jsem Tripy a pak Rock Pillarsy a teď mám Miury je asi stejné jako kdyby jsi napsal. Měl jsem aut
   Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Asi takhle, nekomu miury sedej, nekomu ne. Mne treba prijdou vsechny la sportivy krom Mythosu jako n
   Re: Rada ohledně nových lezaček22.04.2011
Ma nekdo prolezene miury i ozony? Zajimalo by me srovnani (trvanlivost neresim). Miury jsem mel na n

 Písky na Zličíně?21.04.2011
Proběhla nedávno médii zpráva o autobuse spadlym  někde na Zličíně ze skály. Tragédie je mi samozřejmě líto, nicméně nedá mi to se nezeptat. Podle fotek to tam vypadá na jakýsi pískovcový masiv (asi lom) cca 8m vysokej...Nevíte někdo, jestli je to sp
 Re: Písky na Zličíně?21.04.2011
Bude to spíš strouhanka, ale určitě nebudeš první kdo se na některé pískovcové masivy v okolí sápal,
  Re: Písky na Zličíně?22.04.2011
Ty madla nějaký vořech seká na Proseku. A tam je to většinou strouhanka, takže stejně nevydrží a dří

 Dachstein na víkend21.04.2011
Dachstein o Velikonocích
Co se tyce vystupu na vrchol od Adamka? Myslite, ze to bude OK bez lyzi, budeme-li mit sneznice na spodek a macky na vrsek? V jakem stavu je ted ferrata? Byl tam ted nekdo? Diky!

 Mammut vs. Millet21.04.2011
Zvažuji koupi zimních kalhoty na vícero aktiv na hory. Mám možnost za zhruba stejnou cenu, koupi těchto dvou modelů: Millet K Expert Evo  a Mammut Extreme Nuptse.Nemáte prosím někdo nějakou zkušenost s některým z uvedených modelů, popřípadě doporučen
 Re: Mammut vs. Millet21.04.2011
Ted jsem videl bundy obou značek na fake marketu tady v Sanghaji a lepsi je Mammut. Koupil jsem to z
 Re: Mammut vs. Millet21.04.2011
nedoporucim Ti tu nebo onu bundu, ale treba lezecky od Mammuta jsou pekny shit. Prolezl jsem Buldoze
  Re: Mammut vs. Millet21.04.2011
Od Mammuta mam akorat batoh a fifiháčky...nic víc nepřežilo resp lezky šly na aukro po 1 lezení
   Re: Mammut vs. Millet21.04.2011
taky budu k mammutu kritický, měl jsem rukavice a teklo do nich po pár zimních výletech. Naštěstí vž
 Re: Mammut vs. Millet21.04.2011
batoh na skialp co mam od milletu je sice vyrobeny kdesi v bangladesi, laose alebo tam niekde, ale j
  Re: Mammut vs. Millet26.04.2011
Tak, tak, pridavam dalsi hlas pro Millet. Goretexove kalhoty Millet mi vydrzely osm let dost inteziv

 Súľov - OBMEDZENIE!21.04.2011
Aby nevznikali problémy (hlavne počas blížiacich sa sviatkov) - http://www.climb.sk/ news.php?action=show&id=1029 (1 medzera)
 Re: Súľov - OBMEDZENIE!21.04.2011
Taky jedeš do Labáku? ;-)
  Re: Súľov - OBMEDZENIE!21.04.2011
Kdeže... :/
  Re: Súľov - OBMEDZENIE!21.04.2011
Estli se Náčelník někdy objeví v Labáku, tak si dám dvě rukavice, slibuju...
   Re: Súľov - OBMEDZENIE!21.04.2011
...a budeš v nich aj liezť? :D
   Re: Súľov - OBMEDZENIE!21.04.2011
Jako že mu vytáhneš nějaký spáry? :)

 špacák20.04.2011
Hledám nějaký super lehký/malý spacák. Vubec se v tom neorientuju, viděl sem Dreamlite od Deutera - taková litrová petka a 500g. Chtěl bych to aj na zimu, akurát bych v tom musel vydržet:) nějakou radu, doporučení, rozdíl od ostatních, syntetyka/peří... d
 Re: špacák20.04.2011
Na léto parádní kousek, jinak asi budeš drkotat zubama a v zimě tě ráno můžou rovnou odnést... Asi d
 Re: špacák22.04.2011
Ten údaj +3 st. Celsia jako extrém znamená, že pod touto teplotou v něm noc nepřežiješ ve zdraví a t
 Re: špacák22.04.2011
U spacáku platí pravidlo: čím menší a teplejší, tím dražší. Pokud chceš malý a teplý spacák, je jasn
 Re: špacák22.04.2011
lehoučký spacák se dá použít i v teplotách okolo nuly a pod nulou, ovšem nikoli ke spaní, ale k přež
  Re: špacák22.04.2011
S ohledem na výše uvedené lze doporučit Halónoviny. Kolem svítání je totiž největší zima a je tedy p
   Re: špacák22.04.2011
přemýšlivý člověk dále jistě namítne, že za 100 noclehů (to jest limit životnosti ultralajt spacáku)
 Re: špacák22.04.2011
Máme doma dva Marmot Pinnacle, pěřáky s dolním komfortem okolo -12st.C., extrém -31st.C., mají kouse
 Re: špacák22.04.2011
Čau, loni sem si poridil Warmpeace Summerlite a je to paradni spacacek... vaha kolem 600g letni tatr

 First Round, First Minute20.04.2011
Konečne!
http://planetmountain.com/english /News/shownews1.lasso?l=2&keyid=38091

 boty,boty,boticky20.04.2011
Ahojte,chtela jsem vas pozadat o radu ohledne pohorek. Chtela bych si koupit nejake lehci, na tezsi teren,za co nejnizsi cenu,nemusi to byt sedmihorky,uz mam Planiky,ale zase aby se mna nerozpadly po prvnim vyslapu.Uvazuju o Prabosu-anapurna,ale nevim co
 Re: boty,boty,boticky20.04.2011
Asi kombinace umělé kůže a hadry + gumovej rantl kolem celé boty. Váha do 1400g, což je na pohorky p
 Re: boty,boty,boticky20.04.2011
Kup si Saltic Granit. Dobrá cena, dobrá bota.
  Re: boty,boty,boticky21.04.2011
souhlas, za tu cenu.. pohodlná...
 Re: boty,boty,boticky20.04.2011
Měl jsem několik značek a modlil se aby boty vydrželi co nejdýl použitelné a já se spíš netrápil. Ko
 Re: boty,boty,boticky20.04.2011
Ze by sa ti akekolek boty skutocne po jednom vyslape rozpadli, tak to pochybujem = zensky sklon k hi
  Re: boty,boty,boticky20.04.2011
)))tady hystercis ty,to byl totiz enem prirovnavajici pokus o vtip,jinak diky vsem za nazory)
 Re: boty,boty,boticky21.04.2011
Ahoj. Vsadil bych raději na kvalitní značky, kde cena je vykokoupena špičkovou kvalitou a životností

1   ...   755   756   757   758   759   760   761   762   763   764   765   766   767   768   769   770   771   772   773   774   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Klasifikace cest v průvodcích
Ahoj,
chtěl bych si vyjasnit jak jsou myšleny dvojí klasifikace některých cest v průvodcích.
Např. když je u některé cesty klasifikace VIIa a v závorce je VIIIb. Myslel jsem že první údaj je OS od prvolezce tudíž ostatní možné přelezy by měly být vždy lehčí. Jak je možné že se cesta liší o tolik stupňů obtížnosti ?
Nehaňte mne hned za mou neznalost :-) a díky za vysvětlenou..
Jirka14:46:09 22.04.2011
odpovědět 
 Re: Klasifikace cest v průvodcích
v závorce je klasa volnýho přelezu. Třeba VIIa je se stavěním a VIIIc je RP přelez bez sednutí.
15:38:48 22.04.2011
odpovědět 
  Re: Klasifikace cest v průvodcích
"v závorce je klasa volnýho přelezu" ? - to spíš ne když jde o těžší klasifikaci..
A co když jsou 2 klasif. a o stavění ani slůvko ?
Jarin06:58:10 26.04.2011
odpovědět 
   Re: Klasifikace cest v průvodcích
Do počátku 80 let se používala na pískovci uzavřená klasifikace, nejvyšší stupeň byl VIIc. Rozdíly (někdy markantní) pak vznikly převedením na klasifikaci otevřenou VIIc, VIIIa, ..., XIc, XIIa, ... .
ivoš07:14:39 26.04.2011
odpovědět 
    Re: Klasifikace cest v průvodcích
Na horách to zase bývá tak, že je uvedena klasifikace s hákováním a bez něj. Především na hodně lezených klasikách.
Kuba Turek09:25:45 26.04.2011
odpovědět 
   Re: Klasifikace cest v průvodcích
Panove kolegove, v pruvodcich to vetsinou byva vysvetlene v uvodu, druhak je lepsi uvest par prikladu konkretnich cest a pak se bavit o jejich dvoji obtiznosti;)
08:10:16 26.04.2011
odpovědět 
    Re: Klasifikace cest v průvodcích
Souhlas s ivošem, Kubou i tebou plus obecná poznámka, že vidím-li u cesty něco podobného, zejména v kombinaci s profláknutým jménem autora, vždy je třeba náležitě zpozornět! :))
16:12:15 26.04.2011
odpovědět 
   Re: Klasifikace cest v průvodcích
Když to lezeš volně, tak je to těžší - co je na tom divnýho?
honza13:13:54 26.04.2011
odpovědět 
 Re: Klasifikace cest v průvodcích
obvykle to byva tak, za prvni klasifikace je ta, kterou dal prvovystupce, tzn se stavenim, nebo AF. no a v zavorce byva uvedena klasa v RP (pokud je), a nebo volne prelezeni staveni. no a na pisku se prvovystup stylem OS snad udelat ani neda, protoze jakmile tluces kruh tak uz to mas max AF. OS snad jen cesty ktere udelas bez kruhu a bez staveni. tak hoj
ondra11:05:40 26.04.2011
odpovědět 
  Re: Klasifikace cest v průvodcích
Výjimečně jde kruh osadit pokud máš dobrý stup nebo chyt i na písku;)
 martan13:27:52 26.04.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi