LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 průvodce wallisama29.04.2011
Zdravím,nevěděl by někdo,kde sehnat průvodce wallisama?klidně v elektronické podobě i německy nebo anglicky,prostě jakkoliv:)díky moc za info.T

 Pulky nebo Jokery29.04.2011
co byste doporucili zacatecnikum na vicedelkove lezeni v Tatrach a Alpach (letos III-IV). Rozhoduji se mezi Beal Cobra a Beal Joker. v delce (60) a impregnaci (G.dry) mam celkem jasno.
Diky za nazory
 Re: Pulky nebo Jokery29.04.2011
Cobry nebo ice twin. Tahat joker je nesmysl zbytecne tezky a drahe.
  Re: Pulky nebo Jokery29.04.2011
urcite nie Joker, minimalne to bude tahsie a predpokladam aj vacsiu razovu silu. S jokerom lezieme s
 Re: Pulky nebo Jokery29.04.2011
nedavno se tu řešila i ta délka. Šedesátky je zbytečnost. Těžký a víc se motaj ;-))
 Re: Pulky nebo Jokery29.04.2011
My máme Beal Ice Line 60m (8,1mm) a jsme spokojený. Tehdá jsme se rozhodovali mezi tímhle, a Cobrou
  Re: Pulky nebo Jokery29.04.2011
co myslis, preco sa to vola ICE (cosi)? Ja by som sa rozhodol pre to druhe.
   Re: Pulky nebo Jokery29.04.2011
Protože s tím můžeš lozit i ledy, ale na skále tím taky neuškodíš?:-D Leze se na laně, ne na názvu..
    Re: Pulky nebo Jokery29.04.2011
Ice Line vs. Cobra? Nesrovnávej jenom rázové síly (4,90 vs. 5,10) a hmotnosti (42 vs 48), ale taky p
     Re: Pulky nebo Jokery29.04.2011
P.S. Jinak souhlas s tím, že Joker je na tohle použití zcela nevhodnej.
    Re: Pulky nebo Jokery29.04.2011
si najprv spocitaj kolko gramov si to na jednom prameni tak preukrutne usetril (ratam ze obidva neno
 Re: Pulky nebo Jokery29.04.2011
cobra-skvela volba. Joker uplna blbost.
 Re: Pulky nebo Jokery01.05.2011
Zdárek.
Beal výborná volba. Znám tyto lana, dělám na nich revize. Jokera 9,1mm bych ti tolik
  Re: Pulky nebo Jokery02.05.2011
Hlasuju za Beal Ice Line.

 Stěnka29.04.2011
Zdar, určitě někdo víte a tak mi odpovíte...Jak je to se stěnou a boulderem v Berouně? Dá se tam dostat přes týden? Je nějaká otvíračka, nebo po dohodě. Díky za info.

 Hightech?28.04.2011
Existuje nějaký stroj, který má všechno co člověk může potřebovat? Myslím GPS,tlf., baro,kompas,vysílačka a tisíc těch užitečnejch věcí,kerý když chceš mít máš minim. tři krámy?
 Re: Hightech?28.04.2011
jsou telefony s gps, jsou gps s baro a radiem a kompasem. O kombinaci vsech ptakovin v jednom kramu
 Re: Hightech?29.04.2011
Myslím, že něco podobného chtěl dělat Pieps, ale upustil od toho a zvolil jen lavinový vyhledávač s
 Re: Hightech?29.04.2011
To nikdo nedela, protoze by ti k tomu musel do batohu pribalit baterku.
  Re: Hightech?01.05.2011
Spíš bych řekl, že to nikdo nedělá, protože by to neprotlačil na trh přes telefonní operátory. Vysíl
 Re: Hightech?29.04.2011
nejlepší máš vzít lepidlo, nebo lepící pásku a ty 3 si slepit dohromady

 hudycup v tv28.04.2011
prave bylo lezeni na ct4

 Vadné karabiny28.04.2011
Americká Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků ve spolupráci s firmou CAMP oznámila dobrovolné stažení karabin Photon a expresek Mach Express vybavených karabinami Photon. Spotřebitelé by je měli okamžitě přestat používat.

viz:

 Prilba na brusle i na lezeni?28.04.2011
Ahoj, nedokáži si odpovědět na otázku, jestli helma na brusle má nějaké mouchy při použití na lezení a ferraty. Řeknete mi někdo svůj názor, proč by to nemělo jit, prosím?
Dík.
 Re: Prilba na brusle i na lezeni?28.04.2011
1) přilba na brusle je těžší 2) slyšela jsem "odbornej" názor že prej jsou řemínky na leze
  Re: Prilba na brusle i na lezeni?28.04.2011
Bod 2) je podle mne nesmysl, podívej se na řemínky od nějaké přilby.
Jinak patřičné odpovědi
   Re: Prilba na brusle i na lezeni?28.04.2011
Souhlas, u všech sportů je to podobné. Pokud hledám přilbu, kterou chci využívat při více aktivitách
    Re: Prilba na brusle i na lezeni?28.04.2011
Petzl Meteor III+ je jak na lezení, tak na divokou vodu (do WW3) i cyklistiku, tudíž bych řekl, že i
     Re: Prilba na brusle i na lezeni?28.04.2011
Dik, vidim to podobne. Helmu mam - tu prvni variantu. Nechce se mi na prilezitostne lezecke zalezito
  Re: Prilba na brusle i na lezeni?29.04.2011
Přetržení (rozepnutí) řemínku (v těch umělohm. zapínáních) je pouze u pracovních přileb a mám dojem,
   Re: Prilba na brusle i na lezeni?29.04.2011
Tak tak. U pracovních se trhá u lezeckých naopak musí vydžet.
    Re: Prilba na brusle i na lezeni?02.05.2011
Urcite ? A co kdyz se clovek zasekne pri padu v komine. Teda prilba se zasekne v momente, kdy se pad
 Re: Prilba na brusle i na lezeni?28.04.2011
Kong Scarab?
  Re: Prilba na brusle i na lezeni?28.04.2011
Grivel Salamandr - taky dobrá volba.
   Re: Prilba na brusle i na lezeni?28.04.2011
Jofa Jágr ultrastrong,nebo odlehčená Růžička ultralight stop impact.Oboje ideální na všechno od horn
  Re: Prilba na brusle i na lezeni?28.04.2011
Papouši proč ten otazník?
Ano, Kong Scarab je ideální pro kombinaci kola, lezení a kanoistik
   Re: Prilba na brusle i na lezeni?28.04.2011
:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDddd
Diky za typy. Takze ja zustanu u te pekne helmy na brusleni
   Re: Prilba na brusle i na lezeni?29.04.2011
Cus, ten otaznik proto, ze jsem ji netestoval a nevim, jak premava.
 Re: Prilba na brusle i na lezeni?29.04.2011
problém cyklo přileb je hodně větracích otvorů, které na některých přilbách nejsou z nejmenších...

 spolujízda do Petrohradu28.04.2011
Ahoj,
zítra jedu na petrohradské padání ..kdo by chtěl jedu zítra ve 20:00 z Rokytnice nad jizerou směr Turnov-Praha - Petráč...takže bouldrysti ,zewlaci,fotografové..kdo chce jet ? odjezd 20:00 ..návrat v neděli tak kolem 21:00 čekám možná dřív .m
 Re: spolujízda do Petrohradu28.04.2011
ješte mejla

 čištění obuvi27.04.2011
Zdarec, nemáte někdo zkušenosti s čištěním obuvy od krve? Prokopl jsem si koženou pohorku LS i s nohou a bota začíná dost smrdět.
 Re: čištění obuvi27.04.2011
Krev docela spolehlivě "vyšumí" v peroxidu vodíku. Když seženeš víc než 3%, vyčistíš to sp
  Re: čištění obuvi28.04.2011
sůl+voda
 Re: čištění obuvi28.04.2011
Nevim, jak s pohorkama od krve, ale mě od smradu u lezeček pomohlo je pořádně vymrazit. Zatouchaly j
  Re: čištění obuvi29.04.2011
Tak tak. Navíc já používám normální ocet, trochu naředěný s vodou.

 Phet Maak Velcro26.04.2011
Nazdar, ma niekto skusenosti s lezkami Triop Phet Maak Velcro? Dakujem za vsetky rozumne prispevky.
 Re: Phet Maak Velcro26.04.2011
Jo, a jsou divny, jako vetsina bot od Triopu.. Me proste nesedi!
  Re: Phet Maak Velcro26.04.2011
a ta zkusenost je z lezeni na skalach nebo jen z obchodu? jo a me prijde Tvuj komentar divny, jako v
   Re: Phet Maak Velcro26.04.2011
Mne tady chybi komentar: "... kup si Miury, protoze to jsou nejlepsi boty na svete :)))"
    Re: Phet Maak Velcro26.04.2011
kup si fajfteny pac to sou nejlepci boty na svete :)
 Re: Phet Maak Velcro26.04.2011
Na nohách sem je neměl, ale kup si, co ti sedí, případně se líbí. Pokud škrabeš nohama, tak za chvíl
 Re: Phet Maak Velcro26.04.2011
Pokud ti tvarove sedi na nohu tak si je klidne kup. Mam v poradi uz pate, ted prvni se suchacem a ma
  Re: Phet Maak Velcro27.04.2011
Len tak v ramci objektivity, teba podporuje Triop? :DD
  Re: Phet Maak Velcro14.10.2012
Koho chleba jíš... aneb zoban nikdy nezklame!
 Re: Phet Maak Velcro26.04.2011
Mám je asi dva měsíce a musím chválit, leze se mě v nich parádně. Medle první české lezečky, srovnat
 Re: Phet Maak Velcro26.04.2011
Prodáváme je a lidi si je vesměs chválí.
  Re: Phet Maak Velcro27.04.2011
Taky je chválím, oproti jiným Triopům rozdíl
   Re: Phet Maak Velcro27.04.2011
Srovnatelný s LS? To ti Petříčku jeblo ne? Kup si nějaký LS. Triopy jsou dobrý tak akorát jako výplň
    Re: Phet Maak Velcro27.04.2011
mam katany a katany laces, tie ale musim dat podlepit a aby som mal v com liezt, potrebujem nieco la
     Re: Phet Maak Velcro27.04.2011
Ted dělá LS něco jako Cobry se sucháčem,v Hudáči za celkem dobrou cenu. Kup si je, nebo něco od RP.
     Re: Phet Maak Velcro27.04.2011
jednou jsem to tak udělal a za půl roku pokorně kupoval druhý miury :( - vyhozený prachy za triopy a
    Re: Phet Maak Velcro27.04.2011
...klasický komentář někoho, kdo leze velké "hovno", ale lezečkám rozumí perfektně! Tyhle
     Re: Phet Maak Velcro28.04.2011
No jo Venco,já ti rozumím, 8a+ leze dneska vážně kde kdo(Když už se tu oháníš číslama tak ho ,nerad,
      Re: Phet Maak Velcro28.04.2011
Ale no tak, kluci. Botama to přece není. Taky lezu většinou v LS, ale měl jsem možnost si vyzkoušet
      Re: Phet Maak Velcro28.04.2011
Jsem bouldrista, takže malé písmenka neznám...:-). Spíš si myslím, že kdo umí lézt, nepotřebuje LS n
 Re: Phet Maak Velcro27.04.2011
Každopádně doporučuju spíše tkaničky než sucháč ;-)
 Re: Phet Maak Velcro28.04.2011
Mám je skoro rok a leze se v nich skvěle. Dobrej cit na špici, ale mají tam poměrně tenkou gumu (brz
 Re: Phet Maak Velcro30.04.2011
Osobne ich odporučím každému, komu by pekne na nohe sedeli. NEviem ako ty, ale ja leziem okolo 8 a t
 Re: Phet Maak Velcro14.10.2012
Do téhle boty bych šel kdyby se dala opatřit za solidní peníz. T znamená tak okolo 1000Kč. Větší hod
 Re: Phet Maak Velcro22.04.2015
Triop Phet Maak - jedině doporučuji, mám novej pocit z lezení (předtím jsem měl LS MIu VS) a TRIOP j
  Re: Phet Maak Velcro08.12.2015
Ahoj, netušíte někdo, kde by se daly tyhle lezky vyzkoušet v Praze? V Hudy (uvedeném na webu Triopu
  Re: Phet Maak Velcro08.12.2015
Ahoj, netušíte někdo, kde by se daly tyhle lezky vyzkoušet v Praze? V Hudy (uvedeném na webu Triopu

1   ...   753   754   755   756   757   758   759   760   761   762   763   764   765   766   767   768   769   770   771   772   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Pulky nebo Jokery
co byste doporucili zacatecnikum na vicedelkove lezeni v Tatrach a Alpach (letos III-IV). Rozhoduji se mezi Beal Cobra a Beal Joker. v delce (60) a impregnaci (G.dry) mam celkem jasno.
Diky za nazory
7lut1c4k09:52:48 29.04.2011
odpovědět 
 Re: Pulky nebo Jokery
Cobry nebo ice twin. Tahat joker je nesmysl zbytecne tezky a drahe.
12:49:10 29.04.2011
odpovědět 
  Re: Pulky nebo Jokery
urcite nie Joker, minimalne to bude tahsie a predpokladam aj vacsiu razovu silu. S jokerom lezieme s kamosom v Tatrach, ale v kombinacii s tendon master 7,8, pretoze ja mam tendon a on toho jokera a nic ine nam neostava...
Filip13:22:41 29.04.2011
odpovědět 
 Re: Pulky nebo Jokery
nedavno se tu řešila i ta délka. Šedesátky je zbytečnost. Těžký a víc se motaj ;-))
15:46:20 29.04.2011
odpovědět 
 Re: Pulky nebo Jokery
My máme Beal Ice Line 60m (8,1mm) a jsme spokojený. Tehdá jsme se rozhodovali mezi tímhle, a Cobrou (myslím 8,6mm), ale nakonec jsme vzali Ice Line, po představě kdo se s tím pak má tahat...:-) Jinak výborně se s něma pracuje, a dopad je fakt do měkka, když už teda náhodou spadneš:-) Maximální spokojenost.
N.16:34:40 29.04.2011
odpovědět 
  Re: Pulky nebo Jokery
co myslis, preco sa to vola ICE (cosi)? Ja by som sa rozhodol pre to druhe.
M.16:56:50 29.04.2011
odpovědět 
   Re: Pulky nebo Jokery
Protože s tím můžeš lozit i ledy, ale na skále tím taky neuškodíš?:-D Leze se na laně, ne na názvu... Ice proto, že jsou tenký, lehký, opravdu malá rázová síla. Výhoda na ledech, ale i na skalách. Nenutím ti je:-)
N.19:00:11 29.04.2011
odpovědět 
    Re: Pulky nebo Jokery
Ice Line vs. Cobra? Nesrovnávej jenom rázové síly (4,90 vs. 5,10) a hmotnosti (42 vs 48), ale taky počet pádů (7 vs. 16) - úměrné trvanlivosti. Ta volba není tak jednoznačná. Podle mne záleží na tom, co se s tím poleze.
Robert20:43:14 29.04.2011
odpovědět 
     Re: Pulky nebo Jokery
P.S. Jinak souhlas s tím, že Joker je na tohle použití zcela nevhodnej.
Robert22:35:53 29.04.2011
odpovědět 
    Re: Pulky nebo Jokery
si najprv spocitaj kolko gramov si to na jednom prameni tak preukrutne usetril (ratam ze obidva nenosis sam)... Pre takych menej chapavych zakaznikov dal beal rovno do nazvu slovo ice aby bolo jasne na co sa to hodi, a to vzhladom na to, ze na lade asi tazko najdes ostre hrany, tak tam ten priemer skutocne staci. Co si myslis, preco taka renomovana lanarska firma este aj v tretom tisicroci stale vyraba 9mm polovicky?
M.21:29:19 29.04.2011
odpovědět 
 Re: Pulky nebo Jokery
cobra-skvela volba. Joker uplna blbost.
M.16:57:41 29.04.2011
odpovědět 
 Re: Pulky nebo Jokery
Zdárek.
Beal výborná volba. Znám tyto lana, dělám na nich revize. Jokera 9,1mm bych ti tolik nedoporučoval na vícedelkové lezení. Má sice unikátně všechny 3 normy, ale je to spíše špičkové lehké jedničkové lano pro extrémní lezení, na jedničkové lano nízká váha, vykoupena menším poměrem opletu (/35%), což v praxi znamená, že ho dříve zničíš o skálu než třeba Flyera (44%). Cobra II 8,6mm ideální volba, maximální úprava samozdřejmostí.Také jsou výborné lana Ice Line 8,1mm. Cobra je klasika na vícedélkové lezení s vysokou pevností a velkým počtem pádů. Je zde poměr váhy a trvanlivosti. Ice line mají zase nízkou váhu, což oceníž v ledech, mixech a na sportovních vícedélkových cestách, mají zase nízkou rázovou sílu. Pokud se rozhoduješ mezi Jokerem a Cobrou na vícedélkové lezení, tak bych volil Cobry. Vydrží ti a splní veškerý účel od Tater po Alpy.
Ponik04:29:07 01.05.2011
odpovědět 
  Re: Pulky nebo Jokery
Hlasuju za Beal Ice Line.
19:10:14 02.05.2011
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi