Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Routes: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Boulders: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Mountains: 17.Abt 3287 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Vyjímka Sulov 05.05.2011 Nevíte, jak je to s lezením na Sulove? Na stromech visí zákaz lezení v sektorech: Školská veža, Sokolia veža atd...Podle platné výjimky se tam lézt může.
  Re: Vyjímka Sulov 05.05.2011 platí to co je na stromech. Dlouhodobá vyjímka je momentálně v oblasti sokolí, školské a tisicročné
    Re: Vyjímka Sulov 06.05.2011 to je tedy výjimečně v jímce
bouldermatka 05.05.2011 Ahoj, můžete mi poradit s výběrem bouldermatky. Chci to brát spíše jako doplněk lezení a zatím s boulderováním venku nemám zkušenosti. Rozmýšlím se mezi PAD Totem, Ocún Moonwalk a Singing rock Quad. Vycházím z předpokladu, že pokud nepolezu na highbally,
      Re: bouldermatka 05.05.2011 Zatim ne, protože co já vím, tak SR začal vyrábět tu bouldermatku teprve nedávno (a dělají jenom ten
        Re: bouldermatka 06.05.2011 No vychytat...moc nechapu proc na tech popruhach je takova tkanina ze strany kde to mas na zadech do
      Re: bouldermatka 06.05.2011 SR není špatná...mám ji 2 roky a docela spokojenost...jediná nevýhoda je, že je trochu menší, je to
  Re: bouldermatka 05.05.2011 Sám mam Totem a je dobrej, jen díky ohýbání o něco míň skladný. Moonwalk se dá navíc rozložit nadélk
    Re: bouldermatka 06.05.2011 ono to je docela jedno, na bouldermatce není moc co pokazit, vybírej podle ceny
  Re: bouldermatka 06.05.2011 Díky moc všem za tipy. Rozhodl jsem se nakonec pro moonwalk s mágem zdarma. Líbí se mi možnost rozlo
  Re: bouldermatka 12.05.2011 OCUN aj SR bez problemu
Kozinec - dlouhy hreben 05.05.2011 Ahoj, uz loni byla spousta noveho jisteni na Dlouhem hrebeni na Kozinci u ZB, ale nikde jsem k tomu nenasel pruvodce nebo klasifikaci. Jsou to hezky cesty, nema k tomu nekdo popis? Diky predem Honza Kriegler
    Re: Kozinec - dlouhy hreben 06.05.2011 Zelezny Brod
  Re: Kozinec - dlouhy hreben 06.05.2011 Na Kozinci se v nedávné minulosti objevilo navrtáno mnoho nových cest. Asi nejvíc práce tam odvedli
  Re: Kozinec - dlouhy hreben 03.06.2011 Ahoj ve spolek,
taky sem se tam byl vloni podívat, je to krásný nově zajištěný akorát tam za
lupen 05.05.2011 koupit lístek na trajekt až na místě nebo předem(přes email)co pří jde levněji.slyšel jsem až na místě v livornu.tak nevím
  Re: lupen 05.05.2011 Jestli se ptáš na trajekt na Korsiku, tak nejlevnější je ho koupit tak půl roku předem. Jinak předem
    Re: lupen 05.05.2011 A hlavně nikdy nedávej prokluz! Hrozí, že bys na tom trajektu vytvrdnul a vůbec si na Korsice nezale
      Re: lupen 05.05.2011 hej tak to dík,ano byla to otázka na kosiku.čus bus
      Re: lupen 09.05.2011 Prokluz nebo smrt :-D
    Re: lupen 09.05.2011 Přesně tak, čím dřív, tím líp. Nejdříve se vyprodaj lístky s akcí "auto zdarma" a pak taky
Natažené poutko na prstu. 05.05.2011 Ahoj . Již před dvěmi měsíci jsem si při vysu na liště natáhnul šlachové poutko a šlachu na levém prsteníčku . Byl sem stím po dvou týdnech u doktora a ten mi řekl že ještě týden a mohu znovu lézt. Ted je to již da měsíce a mezitím sem již dvakrát zkusil
  Re: Natažené poutko na prstu. 05.05.2011 Co s prstem nevim, ale zbytek Tvých problému by mohla řešit
    Re: Natažené poutko na prstu. 05.05.2011 grammar nazi rulez!
    Re: Natažené poutko na prstu. 05.05.2011 to ti vcera zakazali divat se na vecernicek.. nebo jakej jinej ustrk jsi utrpel ze si to tu musis ko
  Re: Natažené poutko na prstu. 05.05.2011 zkus to rozlezat pomalu a opatrne, jist pataky proti zanetum (pozor, obvykle se na ne nesmi chlastat
    Re: Natažené poutko na prstu. 05.05.2011 Přesně tak. Pauzu a mazat, dokud to skoro nepřestane bolet, pak tejpovat a opatrně rozlézat na lehký
      Re: Natažené poutko na prstu. 05.05.2011 možná ještě wobenzyn - takovýto balení na tři měsíce asi za 900, ale jak tady zaznělo, chvilku to ch
        Re: Natažené poutko na prstu. 05.05.2011 Díky :) . No já byl u toho ortopeda který tu byl kdysi inzerován . Taky lezec to je . Ten mi řekl př
          Re: Natažené poutko na prstu. 05.05.2011 Koňská mast asi dobrá před lezením, aby se to prokrvilo, ale jinak bych to mazal tim Voltarenem klid
          Re: Natažené poutko na prstu. 05.05.2011 A jestli ti Filip řek, že můžeš za týden lézt, tak to asi bude brzo OK ;). By ti to nedovolil s něja
        Re: Natažené poutko na prstu. 05.05.2011 A ještě jsem k tomu zobal Colafit, což je kolagenovej doplněk stravy a vitamin C, kterej je údajně d
          Re: Natažené poutko na prstu. 06.05.2011 Sto hlav sto rozumov. Po dvoch mesiacoch uz nie je na co cakat, treba to zacat zatazovat. Urcite ti
  Re: Natažené poutko na prstu. 05.05.2011 bolí tě prst? sekni se do nohy ;)
  Re: Natažené poutko na prstu. 06.05.2011 Bohajeho to sou rady! Tři měsíce mám rest s tím samým. Poutko nejde natáhnout. Může naprasknout/ u m
rozměry kolíků TLTčka 04.05.2011 Moh by mi někdo změřit průměr kolíků a jejich vzdálenost na dynafiťáckých (klidně aj iná značka) TlTčkách? Diky
Sloup v Příhrazech 04.05.2011 Zdarec, nemá někdo zkušenosti s vylezením cesty na Sloup v Příhrazech, konkrétně cesty JZ stěna VIIb ? Je to krásná linie ale není tam nějaká záludnost či nebezpečný krok - zvlášť když je psáno že se dříve lezlo postavením od 3.kruhu... ? Plus nezjistil j
  Re: Sloup v Příhrazech 05.05.2011 Tak asi nejhorší je nastoupit do toho (teda ty první metry, dostat se nad úroveň předskalí). Pak je
    Re: Sloup v Příhrazech 05.05.2011 Nejhorší je do toho nastoupit čistě (bez stavění k 1.kruhu) - rajbas +- stejné obtížnosti co zbytek
  Re: Sloup v Příhrazech 05.05.2011 zaludnost žádná, kruhů hodně a ještě lze i založit. Nastoupit mi přišlo nejlepší rozporem o předkalí
  Re: Sloup v Příhrazech 05.05.2011 Tak ňák, když zmákneš nástupovej širokej komín, případně rajbák po hraně, se zbytkem si poradíš v po
    Re: Sloup v Příhrazech 06.05.2011 Supr, díky všem. Já už jsem trochu obhlížel terén jak na začátku zajistit jak sebe tak jističe... K
Pohyb po V. Tatrách 03.05.2011 Mám dotaz ohledně pohybu ve V. Tatrách. Chci jet začátkem července se synkem (skoro 7) ukázat mu krásy hor. V Tatrách jsem za posledních 15 let byl pouze několikrát lézt, ale nyní bych to nechtěl hrotit a provozovat jen VHT. Je možné se pohybovat i mimo z
Pohyb po V. Tatrách 03.05.2011 Mám dotaz ohledně pohybu ve V. Tatrách. Chci jet začátkem července se synkem (skoro 7) ukázat mu krásy hor. V Tatrách jsem za posledních 15 let byl pouze několikrát lézt, ale nyní bych to nechtěl hrotit a provozovat jen VHT. Je možné se pohybovat i mimo z
  Re: Pohyb po V. Tatrách 03.05.2011 akykolvek pohyb mimo znacenych turistickych tras je zakazany, vynimku tvoria iba horolezci organizov
    Re: Pohyb po V. Tatrách 03.05.2011 Díky, nemyslel jsem to tak, že bych chtěl zdolávat nějaké náročné tůry. Spíš jsem se chtěl vyhnout n
      Re: Pohyb po V. Tatrách 03.05.2011 jo, s tou magistralou plne chapem, tak by som vam odporucil (ak synator zvladne) napriklad hrebienok
      Re: Pohyb po V. Tatrách 04.05.2011 Jeď do alp, tam se dá v klidu dýchat...
        Re: Pohyb po V. Tatrách 04.05.2011 To můžeš i v Jeseníkách;-)
          Re: Pohyb po V. Tatrách 04.05.2011 Tatry jsou pěkné. tedy byly by kdyby. kdyby nebyly tak maličké a širokodaleko jediné. přelidněné. ch
          Re: Pohyb po V. Tatrách 04.05.2011 V Jeseníkách tam je hej! A navíc od tam prý pochází nová naděje horské reprezentace:))
  Re: Pohyb po V. Tatrách 04.05.2011 Pojištění určitě Alpenverein (přímo Rakousko nebo přes ČHS), a co se týče hor, tak jsem taky spíš pr
    Re: Pohyb po V. Tatrách 04.05.2011 PS: začátek července v Tatrách = furt zdrhat před bouřkou ;-)
  Re: Pohyb po V. Tatrách 04.05.2011 Když říkáš, že bys vyrazil se synem lézt a problém je jen v rozdílu hmotností, tak vem pro jistotu d
    Re: Pohyb po V. Tatrách 04.05.2011 Všem díky za příspěvky, ještě to tedy zvážím. Je fakt, že v takovém Kaiseru se dá chrápat na parkáči
      Re: Pohyb po V. Tatrách 04.05.2011 pičasí:-))))) pěknej překlep;-)
        Re: Pohyb po V. Tatrách 04.05.2011 To nebyl překlep:)))))
      Re: Pohyb po V. Tatrách 05.05.2011 Zrovna Kaiser asi není s prckem dobrá volba. Z parkáče je to pro něj strašně daleko, než se začne lé
      Re: Pohyb po V. Tatrách 05.05.2011 Anebo jeďte do nějakýho trochu míň profláklýho kouta Dolomit, třeba na Pale di San Martino. Tam mi p
Clic-up vs.grigri 2 03.05.2011 Ahoj. Jaké jistítko by ste doporučili?Uvažuji o těchto,Clic-up a grigri 2.Předen díky.
  Re: Clic-up vs.grigri 2 04.05.2011 jednoznačně Click-Up. Používám ho od loňského podzimu a nemůžu si ho vynachválit. Tak jednoduché a p
    Re: Clic-up vs.grigri 2 04.05.2011 Tak tak. Jednou zkusíš a pak musíš.
Hodně se jim povedlo. Nejvíce se mi ale líbí to, že jakm
      Re: Clic-up vs.grigri 2 04.05.2011 na vlastni oci jsem videl, jak borec, kterej si myslel, ze jistitko (Click-up) udela "vse samo&
        Re: Clic-up vs.grigri 2 04.05.2011 ano ano, na jistítku nezáleží, nejvíc záleží na jističovi...
      Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 A dá se s tím Click-Upem rychle podat lano? Myslím tím situaci, kdy kamoš právě doboulderoval k jišt
    Re: Clic-up vs.grigri 2 04.05.2011 Zdravím , chci se zeptat, jestli je možné dát s tímto jistítkem prokluz, pomíjím poskakování, které
      Re: Clic-up vs.grigri 2 04.05.2011 Neda, blokuje okamzite.
        Re: Clic-up vs.grigri 2 04.05.2011 Takže to chce kotníkáče a nejlépe odpružený.
      Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Prokluz ti da co vim Mammut Smart, ale jinak je poskakovani rozhodne nejbezpecnejsi metodou prokluzu
        Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Poskakování je vážně zábavný,obvzlášť na polici 50 krát 25 a podobně. Tvrdni dál.
          Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Trdnu dál pokud myslíš vážně to, že si necháváš lano projíždět při pádu rukou.
            Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 jen aby někdo někde nevytvrdnul, až vyrve nějaký jištění...a trefit holeněma hranu převisu je taky t
              Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 sorry, jsem se zapomněl podepsat.
            Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Nejlepší je vylézt co nejvíce nad jištění a pak upadnout, a jističe před tím naučit,že musí držet vš
              Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Jó chlapi jistěte jak umíte. Každopádně kdybychna prvním spadl o 3m níž než potřebuju a ty budeš mít
                Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Souhlasim s Belialem, prokluz v ruce je nebezpecna blbost a nechapu proc se to novacci porad ucej. K
                  Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Instruktážní videa z jeskyní ve špáňu jsou pro českou realitu fakt pi<>vina. Přesně tak, padaj
                    Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Co to je "ceska realita", jak se v cesku pada jinak?
                      Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 V jeskyních ve Šp. se padá ve velkých převisech a do pevného stabilního jištění, jistič stojí na vel
                        Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Pokud hrozi ze cestou potkam polici nebo jinou prekazku tak prokluz jen zvysuje pravdepodobnost, ze
                          Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 :) Ptal ses, čím se liší česká realita od španělské, proto píšu o těch policích v cestě. Tam to může
                Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Já teda hlasuju pro prokluz v ruce vždycky... a nic osobního, ale jsem rád, že mě nejistíš :-)
                  Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Nápodobně :)
                    Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Taky hlasuju pro prokluz v ruce. Jsem rád, že jsme se shodli:).
  Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Všechno, co jsi chtěl o Grigri vědět, ale bál ses zeptat, je tady:
    Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 no jeste kdyby nektera z tech hracek umela pracovat s dvojitym lanem, tak mi staci jedina na cely zi
      Re: Clic-up vs.grigri 2 05.05.2011 Věc tohoto typu na dvojité lano je Tre Sirius, viz
        Re: Clic-up vs.grigri 2 26.06.2011 No co já vím tak s dvojitým lanem umí pracovat Mammut smart alpine =)
1
...
750
751
752
753
754
755
756
757
758
759
760
761
762
763
764
765
766
767
768
769
...
2263
  Re: Vyjímka Sulov platí to co je na stromech. Dlouhodobá vyjímka je momentálně v oblasti sokolí, školské a tisicročné věže nahrazana aktuálním dokumentem, ketrý omezuje lezení až do 15.8. z důvodu hnízdění drvce
viz jamesk.sk
http://www.james.sk/art icles.asp?pageid=27&portal_id=1&id_depe ndency=5341 20:33:10 05.05.2011odpovědět
    Re: Vyjímka Sulov to je tedy výjimečně v jímce 01:34:54 06.05.2011odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: