Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Na Střelnici - Svitavy
KH Olomouc - Olomouc
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim

Prodejny
HUDYsport - Frýdek - Místek
HUDYsport - Praha 9
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Vyjímka Sulov 05.05.2011
Nevíte, jak je to s lezením na Sulove? Na stromech visí zákaz lezení v sektorech: Školská veža, Sokolia veža atd...Podle platné výjimky se tam lézt může.
 Re: Vyjímka Sulov 05.05.2011
platí to co je na stromech. Dlouhodobá vyjímka je momentálně v oblasti sokolí, školské a tisicročné
  Re: Vyjímka Sulov 06.05.2011
to je tedy výjimečně v jímce

 bouldermatka05.05.2011
Ahoj, můžete mi poradit s výběrem bouldermatky. Chci to brát spíše jako doplněk lezení a zatím s boulderováním venku nemám zkušenosti. Rozmýšlím se mezi PAD Totem, Ocún Moonwalk a Singing rock Quad. Vycházím z předpokladu, že pokud nepolezu na highbally,
 Re: bouldermatka05.05.2011
Mám Moonwalk a jsem spolojenej
dobrou cenu maj napriklad ted tady...
 Re: bouldermatka05.05.2011
Jedině PAD nebo OCÚN. A jako obchod doporučuju PB shop:
  Re: bouldermatka05.05.2011
Jsou snad s těma od Singing rocku nějaký špatný zkušenosti?
   Re: bouldermatka05.05.2011
Zatim ne, protože co já vím, tak SR začal vyrábět tu bouldermatku teprve nedávno (a dělají jenom ten
    Re: bouldermatka06.05.2011
No vychytat...moc nechapu proc na tech popruhach je takova tkanina ze strany kde to mas na zadech do
   Re: bouldermatka06.05.2011
SR není špatná...mám ji 2 roky a docela spokojenost...jediná nevýhoda je, že je trochu menší, je to
 Re: bouldermatka05.05.2011
Sám mam Totem a je dobrej, jen díky ohýbání o něco míň skladný. Moonwalk se dá navíc rozložit nadélk
  Re: bouldermatka06.05.2011
ono to je docela jedno, na bouldermatce není moc co pokazit, vybírej podle ceny
 Re: bouldermatka06.05.2011
Díky moc všem za tipy. Rozhodl jsem se nakonec pro moonwalk s mágem zdarma. Líbí se mi možnost rozlo
 Re: bouldermatka12.05.2011
OCUN aj SR bez problemu

 Kozinec - dlouhy hreben05.05.2011
Ahoj, uz loni byla spousta noveho jisteni na Dlouhem hrebeni na Kozinci u ZB, ale nikde jsem k tomu nenasel pruvodce nebo klasifikaci. Jsou to hezky cesty, nema k tomu nekdo popis? Diky predem Honza Kriegler
 Re: Kozinec - dlouhy hreben06.05.2011
ZB?
  Re: Kozinec - dlouhy hreben06.05.2011
Zelezny Brod
 Re: Kozinec - dlouhy hreben06.05.2011
Na Kozinci se v nedávné minulosti objevilo navrtáno mnoho nových cest. Asi nejvíc práce tam odvedli
 Re: Kozinec - dlouhy hreben03.06.2011
Ahoj ve spolek,
taky sem se tam byl vloni podívat, je to krásný nově zajištěný akorát tam za

 lupen05.05.2011
koupit lístek na trajekt až na místě nebo předem(přes email)co pří jde levněji.slyšel jsem až na místě v livornu.tak nevím
 Re: lupen05.05.2011
Jestli se ptáš na trajekt na Korsiku, tak nejlevnější je ho koupit tak půl roku předem. Jinak předem
  Re: lupen05.05.2011
A hlavně nikdy nedávej prokluz! Hrozí, že bys na tom trajektu vytvrdnul a vůbec si na Korsice nezale
   Re: lupen05.05.2011
hej tak to dík,ano byla to otázka na kosiku.čus bus
   Re: lupen09.05.2011
Prokluz nebo smrt :-D
  Re: lupen09.05.2011
Přesně tak, čím dřív, tím líp. Nejdříve se vyprodaj lístky s akcí "auto zdarma" a pak taky

 Natažené poutko na prstu.05.05.2011
Ahoj . Již před dvěmi měsíci jsem si při vysu na liště natáhnul šlachové poutko a šlachu na levém prsteníčku . Byl sem stím po dvou týdnech u doktora a ten mi řekl že ještě týden a mohu znovu lézt. Ted je to již da měsíce a mezitím sem již dvakrát zkusil
 Re: Natažené poutko na prstu.05.05.2011
Co s prstem nevim, ale zbytek Tvých problému by mohla řešit
  Re: Natažené poutko na prstu.05.05.2011
grammar nazi rulez!
  Re: Natažené poutko na prstu.05.05.2011
to ti vcera zakazali divat se na vecernicek.. nebo jakej jinej ustrk jsi utrpel ze si to tu musis ko
 Re: Natažené poutko na prstu.05.05.2011
zkus to rozlezat pomalu a opatrne, jist pataky proti zanetum (pozor, obvykle se na ne nesmi chlastat
  Re: Natažené poutko na prstu.05.05.2011
Přesně tak. Pauzu a mazat, dokud to skoro nepřestane bolet, pak tejpovat a opatrně rozlézat na lehký
   Re: Natažené poutko na prstu.05.05.2011
možná ještě wobenzyn - takovýto balení na tři měsíce asi za 900, ale jak tady zaznělo, chvilku to ch
    Re: Natažené poutko na prstu.05.05.2011
Díky :) . No já byl u toho ortopeda který tu byl kdysi inzerován . Taky lezec to je . Ten mi řekl př
     Re: Natažené poutko na prstu.05.05.2011
Koňská mast asi dobrá před lezením, aby se to prokrvilo, ale jinak bych to mazal tim Voltarenem klid
     Re: Natažené poutko na prstu.05.05.2011
A jestli ti Filip řek, že můžeš za týden lézt, tak to asi bude brzo OK ;). By ti to nedovolil s něja
    Re: Natažené poutko na prstu.05.05.2011
A ještě jsem k tomu zobal Colafit, což je kolagenovej doplněk stravy a vitamin C, kterej je údajně d
     Re: Natažené poutko na prstu.06.05.2011
Sto hlav sto rozumov. Po dvoch mesiacoch uz nie je na co cakat, treba to zacat zatazovat. Urcite ti
 Re: Natažené poutko na prstu.05.05.2011
bolí tě prst? sekni se do nohy ;)
 Re: Natažené poutko na prstu.06.05.2011
Bohajeho to sou rady! Tři měsíce mám rest s tím samým. Poutko nejde natáhnout. Může naprasknout/ u m

 rozměry kolíků TLTčka04.05.2011
Moh by mi někdo změřit průměr kolíků a jejich vzdálenost na dynafiťáckých (klidně aj iná značka) TlTčkách? Diky

 Sloup v Příhrazech04.05.2011
Zdarec, nemá někdo zkušenosti s vylezením cesty na Sloup v Příhrazech, konkrétně cesty JZ stěna VIIb ? Je to krásná linie ale není tam nějaká záludnost či nebezpečný krok - zvlášť když je psáno že se dříve lezlo postavením od 3.kruhu... ? Plus nezjistil j
 Re: Sloup v Příhrazech05.05.2011
Tak asi nejhorší je nastoupit do toho (teda ty první metry, dostat se nad úroveň předskalí). Pak je
  Re: Sloup v Příhrazech05.05.2011
Nejhorší je do toho nastoupit čistě (bez stavění k 1.kruhu) - rajbas +- stejné obtížnosti co zbytek
 Re: Sloup v Příhrazech05.05.2011
zaludnost žádná, kruhů hodně a ještě lze i založit. Nastoupit mi přišlo nejlepší rozporem o předkalí
 Re: Sloup v Příhrazech05.05.2011
Tak ňák, když zmákneš nástupovej širokej komín, případně rajbák po hraně, se zbytkem si poradíš v po
  Re: Sloup v Příhrazech06.05.2011
Supr, díky všem. Já už jsem trochu obhlížel terén jak na začátku zajistit jak sebe tak jističe... K

 Pohyb po V. Tatrách03.05.2011
Mám dotaz ohledně pohybu ve V. Tatrách. Chci jet začátkem července se synkem (skoro 7) ukázat mu krásy hor. V Tatrách jsem za posledních 15 let byl pouze několikrát lézt, ale nyní bych to nechtěl hrotit a provozovat jen VHT. Je možné se pohybovat i mimo z

 Pohyb po V. Tatrách03.05.2011
Mám dotaz ohledně pohybu ve V. Tatrách. Chci jet začátkem července se synkem (skoro 7) ukázat mu krásy hor. V Tatrách jsem za posledních 15 let byl pouze několikrát lézt, ale nyní bych to nechtěl hrotit a provozovat jen VHT. Je možné se pohybovat i mimo z
 Re: Pohyb po V. Tatrách03.05.2011
akykolvek pohyb mimo znacenych turistickych tras je zakazany, vynimku tvoria iba horolezci organizov
  Re: Pohyb po V. Tatrách03.05.2011
Díky, nemyslel jsem to tak, že bych chtěl zdolávat nějaké náročné tůry. Spíš jsem se chtěl vyhnout n
   Re: Pohyb po V. Tatrách03.05.2011
jo, s tou magistralou plne chapem, tak by som vam odporucil (ak synator zvladne) napriklad hrebienok
   Re: Pohyb po V. Tatrách04.05.2011
Jeď do alp, tam se dá v klidu dýchat...
    Re: Pohyb po V. Tatrách04.05.2011
To můžeš i v Jeseníkách;-)
     Re: Pohyb po V. Tatrách04.05.2011
Tatry jsou pěkné. tedy byly by kdyby. kdyby nebyly tak maličké a širokodaleko jediné. přelidněné. ch
     Re: Pohyb po V. Tatrách04.05.2011
V Jeseníkách tam je hej! A navíc od tam prý pochází nová naděje horské reprezentace:))
 Re: Pohyb po V. Tatrách04.05.2011
Pojištění určitě Alpenverein (přímo Rakousko nebo přes ČHS), a co se týče hor, tak jsem taky spíš pr
  Re: Pohyb po V. Tatrách04.05.2011
PS: začátek července v Tatrách = furt zdrhat před bouřkou ;-)
 Re: Pohyb po V. Tatrách04.05.2011
Když říkáš, že bys vyrazil se synem lézt a problém je jen v rozdílu hmotností, tak vem pro jistotu d
  Re: Pohyb po V. Tatrách04.05.2011
Všem díky za příspěvky, ještě to tedy zvážím. Je fakt, že v takovém Kaiseru se dá chrápat na parkáči
   Re: Pohyb po V. Tatrách04.05.2011
pičasí:-))))) pěknej překlep;-)
    Re: Pohyb po V. Tatrách04.05.2011
To nebyl překlep:)))))
   Re: Pohyb po V. Tatrách05.05.2011
Zrovna Kaiser asi není s prckem dobrá volba. Z parkáče je to pro něj strašně daleko, než se začne lé
   Re: Pohyb po V. Tatrách05.05.2011
Anebo jeďte do nějakýho trochu míň profláklýho kouta Dolomit, třeba na Pale di San Martino. Tam mi p

 Clic-up vs.grigri 203.05.2011
Ahoj. Jaké jistítko by ste doporučili?Uvažuji o těchto,Clic-up a grigri 2.Předen díky.
 Re: Clic-up vs.grigri 204.05.2011
jednoznačně Click-Up. Používám ho od loňského podzimu a nemůžu si ho vynachválit. Tak jednoduché a p
  Re: Clic-up vs.grigri 204.05.2011
Tak tak. Jednou zkusíš a pak musíš.
Hodně se jim povedlo. Nejvíce se mi ale líbí to, že jakm
   Re: Clic-up vs.grigri 204.05.2011
na vlastni oci jsem videl, jak borec, kterej si myslel, ze jistitko (Click-up) udela "vse samo&
    Re: Clic-up vs.grigri 204.05.2011
ano ano, na jistítku nezáleží, nejvíc záleží na jističovi...
   Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
A dá se s tím Click-Upem rychle podat lano? Myslím tím situaci, kdy kamoš právě doboulderoval k jišt
  Re: Clic-up vs.grigri 204.05.2011
Zdravím , chci se zeptat, jestli je možné dát s tímto jistítkem prokluz, pomíjím poskakování, které
   Re: Clic-up vs.grigri 204.05.2011
Neda, blokuje okamzite.
    Re: Clic-up vs.grigri 204.05.2011
Takže to chce kotníkáče a nejlépe odpružený.
   Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Prokluz ti da co vim Mammut Smart, ale jinak je poskakovani rozhodne nejbezpecnejsi metodou prokluzu
    Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Poskakování je vážně zábavný,obvzlášť na polici 50 krát 25 a podobně. Tvrdni dál.
     Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Trdnu dál pokud myslíš vážně to, že si necháváš lano projíždět při pádu rukou.
      Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
jen aby někdo někde nevytvrdnul, až vyrve nějaký jištění...a trefit holeněma hranu převisu je taky t
       Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
sorry, jsem se zapomněl podepsat.
      Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Nejlepší je vylézt co nejvíce nad jištění a pak upadnout, a jističe před tím naučit,že musí držet vš
       Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Jó chlapi jistěte jak umíte. Každopádně kdybychna prvním spadl o 3m níž než potřebuju a ty budeš mít
        Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Souhlasim s Belialem, prokluz v ruce je nebezpecna blbost a nechapu proc se to novacci porad ucej. K
         Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Instruktážní videa z jeskyní ve špáňu jsou pro českou realitu fakt pi<>vina. Přesně tak, padaj
          Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Co to je "ceska realita", jak se v cesku pada jinak?
           Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
V jeskyních ve Šp. se padá ve velkých převisech a do pevného stabilního jištění, jistič stojí na vel
            Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Pokud hrozi ze cestou potkam polici nebo jinou prekazku tak prokluz jen zvysuje pravdepodobnost, ze
             Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
:) Ptal ses, čím se liší česká realita od španělské, proto píšu o těch policích v cestě. Tam to může
        Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Já teda hlasuju pro prokluz v ruce vždycky... a nic osobního, ale jsem rád, že mě nejistíš :-)
         Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Nápodobně :)
          Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Taky hlasuju pro prokluz v ruce. Jsem rád, že jsme se shodli:).
 Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Všechno, co jsi chtěl o Grigri vědět, ale bál ses zeptat, je tady:
  Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
no jeste kdyby nektera z tech hracek umela pracovat s dvojitym lanem, tak mi staci jedina na cely zi
   Re: Clic-up vs.grigri 205.05.2011
Věc tohoto typu na dvojité lano je Tre Sirius, viz
    Re: Clic-up vs.grigri 226.06.2011
No co já vím tak s dvojitým lanem umí pracovat Mammut smart alpine =)

1   ...   750   751   752   753   754   755   756   757   758   759   760   761   762   763   764   765   766   767   768   769   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Vyjímka Sulov
Nevíte, jak je to s lezením na Sulove? Na stromech visí zákaz lezení v sektorech: Školská veža, Sokolia veža atd...Podle platné výjimky se tam lézt může. http://www.sulov.com/climbing/pravidla/index.php
Co vlastně platí?
Neználek18:57:07 05.05.2011
odpovědět 
 Re: Vyjímka Sulov
platí to co je na stromech. Dlouhodobá vyjímka je momentálně v oblasti sokolí, školské a tisicročné věže nahrazana aktuálním dokumentem, ketrý omezuje lezení až do 15.8. z důvodu hnízdění drvce
viz jamesk.sk
http://www.james.sk/art icles.asp?pageid=27&portal_id=1&id_depe ndency=5341
20:33:10 05.05.2011
odpovědět 
  Re: Vyjímka Sulov
to je tedy výjimečně v jímce
01:34:54 06.05.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi