Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
9.H2 11019
Bouldry:
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
9.Stráník 10400
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231384 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 EDELRID Globus11.05.2011
Zdarec lidi nemáte nějaké zkušenosti s jistítkem EDELRID Globus?? Každý info a názory se hodí.... díkas Luke:)

 Grossglockner11.05.2011
Nevite nekdo jak to vypada na Grossglockneru?
Konkretne Pallavicini kuloaru chcem tam jeste vyrazit,tak schanim informace.Predem diky za info
 Re: Grossglockner12.05.2011
Byli jsme teď o víkendu...Palla se leze, podmínka asi dobrá, Mayerl má TOP podmínku-celé v ledu, Asc
  Re: Grossglockner28.03.2013
Ahoj. Nevíte jaké jsou aktuální podmínky v severce Glockneru? Konkrétně Aschenbrenner a Mayerlrampe?

 Mallorca11.05.2011
Ahoj,
v lete chceme jet s pritelkyni na mallorcu(nejake lezeni,plaz,priroda). tak mam par otazek na ty co uz tam byly a byli mi ochotni dat nejakou radu.chceme jet trajektem protoze mame domluvenou cestu kamionem do spanelska/francie tak jestli ma

 Demänovská dolina11.05.2011
Ahoj, v létě se chystám na Slovensko a slyšel jsem že se dá trošku zalozit v Demänovské dolině. Bohužel nikde nemůžu najít rozumné informace o tom kde konkrétně, jaký tam jsou cesty a jak to vypadá s jištěním atd. Kdyby někdo mohl poskytnout informace neb
 Re: Demänovská dolina11.05.2011
v lete si tam veľmi nezalezieš, lebo všetko je otočené na juh a stromami nie veľmi kryté. sprievodca
  Re: Demänovská dolina11.05.2011
Díky za info, na průvodce jsem se podíval:-) a nějaká oblast ještě v okolí není? Myslím v dojezdové
   Re: Demänovská dolina11.05.2011
cca 12 km je liptovský ján. tam je vcelku pekná a dobrá oblasť "biela dolinka".
    Re: Demänovská dolina11.05.2011
najnovsie DD zakazana nie je, ale miestni chlapci okolo robia dost tajnosti (ani sa im po tom, co sa
     Re: Demänovská dolina12.05.2011
pozerám najnovsie vynimky pre slovenske skaly a nech robim co robim - v demanovej je stale povolene
     Re: Demänovská dolina12.05.2011
Povolene je len Machnate. Som z LM a nezda sa mi ze by sa robili nejake tajnosti. Inak by boli sotva
      Re: Demänovská dolina12.05.2011
tajnosti sa robia okolo lezeni v DD okrem machnateho. Kedze je to v podstate zakazane, miestni chlap
       Re: Demänovská dolina12.05.2011
ty si úplný debil! načo to tu rozmazávaš?
        Re: Demänovská dolina12.05.2011
len tak, ze pravidla by mali platit pre vsetkych rovnako, alebo je medzi lezcami zopar vyvolenych?
         Re: Demänovská dolina12.05.2011
mudry pochopi, blbcovi nevysvetlim...
         Re: Demänovská dolina12.05.2011
Závidíš? Čo takto kúpiť lístok na vlak a ísť tam pozrieť?
         Re: Demänovská dolina12.05.2011
Ano pravidla platia pre vsetkych. Budes viac ako vitany na brigade v Machnatom 21 maja 2011. A ako r
          Re: Demänovská dolina12.05.2011
Jediný, kdo to tu kdy rozmazával je Miro, protože si ty cesty zapisoval do deníčku a někteří se zača

 Tofana11.05.2011
Prosím o nějaké zkušenosti s cestou Dimai na Tofanu di Rozes. Jak to vypadá s jištěním, orientací a jestli se to dá náročností srovnat s např. Dibonovou hranou na Cimu Grande. Díky předem.
 Re: Tofana11.05.2011
Prvych 10 dlzok vpravo od velkeho komina lahkymi kutmi, kl 2-4, vela suti. Na standoch lanovice v ho
  Re: Tofana12.05.2011
Díky moc. Asi je to tedy o dost těžší než ta Dibonka.
   Re: Tofana12.05.2011
Dibonku som neliezol, takze neviem. Ja som rekreant a Dimai-Eotvos na Tofanu bola pre nas prva velka

 Jarní Rakousko - 3 denní trek10.05.2011
Ahoj, potřebuji poradit nějaký příhodný trek v Rakousku, kde by nebylo potřeba horolezecké a ledovcové vybavení. Termín - příští víkend, celkem 3 dny včetně dopravy.  Předpokládám, že ještě bude ve vyšších polohách sníh, napadá vás něco?
 Re: Jarní Rakousko - 3 denní trek12.05.2011
Hochschwab, nebo Rax... Je to blízko, na 3 dny asi v pohodě.
 Re: Jarní Rakousko - 3 denní trek12.05.2011
Hochschwab, Rax ale aj Gesause niektore casti. Kalbling je tiez velmi dobra moznost

 Batoh10.05.2011
Ciao Lezci,
doposud jste vzdy dobre poradili tak se obracim znova, chci si koupit batoh do ktereho zabalim vsechny veci na weekend(jidlo, obleceni, veci na lezeni, spacak,...) proste na kompletni weekend na skalach, a nejak si nejsem jistej s velik
 Re: Batoh10.05.2011
mám 75l + 15...stačí bohatě...
60 bude na lezení plus věci malá.
někdo říká že čím vět
 Re: Batoh10.05.2011
Čím větší bágl, tím víc toho pobereš a místo na pár plechovkáčů se vždycky hodí. Akorát se možná zby
  Re: Batoh10.05.2011
jo jenže s 40l batohem máš půlku věcí pověšenou zvenku na batohu....tak si vyber.
do 40 l ned
   Re: Batoh10.05.2011
Však říkám, že 40l je trochu malej:) Jezdím normálně s 48 + 10 a když jsem línej beru 55 + 10. Cora
  Re: Batohy Doldy10.05.2011
Doldy nekupovat. Sypou se, maj takovej nějakej divnej materiál a neuznávají reklamace.
Jakmi
 Re: Batoh10.05.2011
Kup si 70 nebo 80l a neubdeš muset jezdit na lezení ověšenej jak vánoční stromeček (kromě obdivných
 Re: Batoh10.05.2011
na víkend do Jury mi stačila 70 + 10.... spacák, lano, presa, lezky, sedák, vařič, ešus, nějaké jídl
  Re: Batoh10.05.2011
Na víkend do Jury mi stačila dodávka udělaná na spaní a malá 40 na vercajk. Ale je fakt ,že tu dodáv
   Re: Batoh10.05.2011
Před 15-ti lety jsem měl 80l, před deseti 70l, před pěti 60l a dneska objezdím všechno s Deuterem Gu
    Re: Batoh10.05.2011
mam stejny nazor... Vlastnim ferino 45+10 (mimochodem ferino bych uz nekupoval:) a do batohu dam lan
     Re: Batoh11.05.2011
Máš recht.
Stan nepotřebuješ, , dyštak se k někomu nasomruješ, karimatka je dnes v dobách sp
 Re: Batoh11.05.2011
Já mám Millet Odyssee 50+10 a na víkend v horách s lezením a spaním (pod širákem) je akorát... je fa
  Re: Batoh11.05.2011
opet nemohu nic jineho nez podekovat za rady a nazory, takze jeste jednou DIKY!!,
   Re: Batoh11.05.2011
Tak strejdo ještě já...Osprey Mamut, dá se z něj po stažení udělat jak 20cítka tak 60tka. Mohu jen d
   Re: Batoh11.05.2011
Pokud umíš dobře zabalit, stačí i malý batoh :)
    Re: Batoh12.05.2011
Rád bych se tímto příspěvkem přidal k těm, co kydají špínu na Doldy. Měl jsem Pumori, nějakej starší
 Re: Batoh12.05.2011
Deuter Guide 45 pri. neco podbne.

 S dětma radši Supí nebo Bišík?10.05.2011
Znalci Teplickejch skal, pls jaká oblast je vhodnější pro pohyb malejch dětí pod skalou? Supí skály nebo Bišík? Díky
 Re: S dětma radši Supí nebo Bišík?10.05.2011
Jednoznačně Bišík, tady není co řešit. Přehledné rovné fleky pod většinou věží, navíc relativně není
 Re: S dětma radši Supí nebo Bišík?10.05.2011
S detma nejradsi sedte doma na prdeli nez povyrostou!
  Re: S dětma radši Supí nebo Bišík?10.05.2011
s tebou asi sedej dodnes..

 lezecké oblasti, feraty Bavorsko09.05.2011
Ahoj, dělám nějakou práci do školy a úkolem mám popsat a vybrat hlavní lezecké oblasti v Bavorsku.
Zatím mám samozdřejmě Frankenjuru, Kaiter, Kochel,
Poradil by mi někdo další zajímavé oblasti, případně i typy na zajímavé feraty a vysokohor
 Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko09.05.2011
Zapomněl jsi na celé Berchtesgadenské Alpy, Watzmann, Zugspitze, Karwendel, Wetterstein...
  Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko09.05.2011
Jasně, pravda, díkes moc. Jinak nevíte někdo o nějakém článku, který popisuje historii lezení ve Fra
   Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko11.05.2011
Wettersteingebirge - Oberreintal, Alpspitze...
 Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko10.05.2011
Příjemný úkol.. co studuješ?
  Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko10.05.2011
urcite neco hrozne duleziteho a uzitecneho - FTVS, VSE, nebo nejakou soukromou
   Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko10.05.2011
To snad víš jestli studuješ VŠE nebo FTVS nebo nějakou soukromou, ne?
  Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko10.05.2011
nevzali te na FTVS ani na VSE, tak mas mindrak?
   Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko10.05.2011
Delals prijimacky na VSE? To by nezvladl jen totalni trottl, ale nedokazal jsem se kousnout do pr...
    Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko10.05.2011
tu teologii jsi mohl vynechat, takhle to jen ukazuje uroven mysleni se kterou se lze udrzet na vysok
    Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko11.05.2011
promluvil mistr sveta a prilehleho okoli
     Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko12.05.2011
No a delals nekdy teda ty prijimacky na VSE? Urovni to sedi na krizovkarskou nedelni prilohu denniho
      Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko12.05.2011
Cože? Vysoká škola má vychovávat vědce? V takovém bludu sice žije mnoho učitelů na mnoha vysokých šk
       Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko12.05.2011
1) nic takového jsem nenapsal, ale cituji: "Vysoke skoly maji byt vedecke instituce."
      Re: lezecké oblasti, feraty Bavorsko12.05.2011
tvy chapani teologie je smutnou kombinaci dedictvi dialektickyho materialismu a cerstve aplikace mat

 Název cesty Labák?09.05.2011
Ahoj. Nevíte někdo co je to za cestu: Labák - Pravý břeh. Hranka 6 borháků, napravo od cesty Amore mio na Maják. Cca tak VIIIb bych hádal za ten 3 borhák ale nevím... Díky.
 Re: Název cesty Labák?09.05.2011
Ahoj , řekl bych že je to " Noční hlídka " a klasa je VIIIb , ale má to 10 háků .

1   ...   748   749   750   751   752   753   754   755   756   757   758   759   760   761   762   763   764   765   766   767   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Grossglockner
Nevite nekdo jak to vypada na Grossglockneru?
Konkretne Pallavicini kuloaru chcem tam jeste vyrazit,tak schanim informace.Predem diky za info
Michal22:19:52 11.05.2011
odpovědět 
 Re: Grossglockner
Byli jsme teď o víkendu...Palla se leze, podmínka asi dobrá, Mayerl má TOP podmínku-celé v ledu, Aschenbrenner má bohužel suchý ten diagonální traverz pod kuloár...nástup na bivak šlápnutej...lepší si vzít kari a spacák, páč na bivaku bude permanentně přeplněno.
Kleboň06:53:54 12.05.2011
odpovědět 
  Re: Grossglockner
Ahoj. Nevíte jaké jsou aktuální podmínky v severce Glockneru? Konkrétně Aschenbrenner a Mayerlrampe?
Filip23:28:39 28.03.2013
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi