Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
HUDYsport - Strakonice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pláštěnka na batoh15.05.2011
Čaute!
poraďte prosím nějakou kloudnou pláštěnku na batoh (80-90l) pro trekking v horách, mám tu DOLDY, těžce zklamala - to není pláštěnka, ale "vodupropustný obal", bohužel. Díky za každej konstruktivní tip. O.
 Re: Pláštěnka na batoh15.05.2011
Deuter, Tatonka, Millet, RAB...
  Re: Pláštěnka na batoh15.05.2011
Díky za aktivitu, katalog outdoor-zboží mám ale doma taky :), spíše mě zajímala osobní hodnocení typ
   Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Mám jí od Loewe Alpine (byla dodána spolu s báglem) a je to dost podobné, zejména teď, po letech pře
   Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Mám pláštěnku od Jurka několik let a jsem s ní naprosto spokojen. Nepromoká a dá se upravit na různě
    Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Nepromoká? A to se bavíme o dvou kapkách z vodotrysku a nebo o non-stop slejváku? Já jen, že deštíče
     Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
DOLDY nevydrží ani jedno :). No jako já stejnak v batohu nosím většinou věci zabalený v nějakým igel
     Re: Pláštěnka na batoh17.05.2011
Používal jsem jí v Norsku - 3 týdny, pršelo každý den, někdy i v kuse. V Čechách 4 dny přechod Lužic
  Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Mám Deuter 80 - 95l a po celodením dešti na Islandu, kdy mi začla protejkat i dobrá goráčovka byl bá
   Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Díky, to mi potvrdilo to, co jsem si myslel. Super příspěvek, jak jsem výše napsal, igelitky v batoh
 Re: Pláštěnka na batoh17.05.2011
Klasika, jako cokoliv Doldy. Taky už se snaží zachránit byznis aspoň sponzoringem po vzoru Husky.
 Batohy Doldy = SHUNT18.05.2011
A co čekáš od Doldy?
 Re: Pláštěnka na batoh18.05.2011
Nejlepší je stejně deštník.

 Foto dne15.05.2011
Pohádky z mechu a kapradí?

 pruvodce15.05.2011
zdravim,poradte,kde najit nejnovejsiho pruvodce na velky rabstejn v e-podobe. diky
 Re: pruvodce15.05.2011
 Mont Blanc14.05.2011
Ahoj, potřeboval bych poradit s jídelníčkem na Mont Blank. Jak  co nejméně zatížit organizmus a dát mu co potřebuje.Jezdím už léta Tatry, ale nevím jak se organizmus vypořádá s výškou Mt. Blancu... Díky za rady.
 Re: Mont Blanc14.05.2011
Zbytecne to dramatizujes. Pouzij, co mas osvedcene z Tater a co Ti chutna.
 Re: Mont Blanc14.05.2011
Neco co malo vazi, dobre/rychle se pripravuje a chutna ti. Nebudes tam nahore tyden nebo mesic...Kdy
  Re: Mont Blanc14.05.2011
... přesně tak. A nezapomeň na slivovici před každým jídlem. Oni ti naši předci nebyli blbí a věděli
   Re: Mont Blanc17.05.2011
Spíš než jídelníček bych zvážil taktiku výstupu s ohledem na to, jak budeš před výstupem aklimatizov
 Re: Mont Blanc15.05.2011
Když neošidíš aklimatizaci, bude ti chutnat (skoro) jako normálně. Rvi do sebe kalorie horem dolem,
  Re: Mont Blanc15.05.2011
Díky ti za reakci, to je přesně to co jsem potřeboval vědět (něčí zkušenosti). Vypadá to že to moc p
   Re: Mont Blanc15.05.2011
Já si na jídlo dost potrpím, můj jidelníček na horách je: snídaně - ovesná kaše s příchutí, prodávaj
    Re: Mont Blanc15.05.2011
Potrpíš si na jídlo a přitom se láduješ Dobrým hostincem?
     Re: Mont Blanc16.05.2011
...niektore prispevky nechapem
     Re: Mont Blanc16.05.2011
...niektore prispevky nechapem
      Re: Mont Blanc16.05.2011
Co máš z toho, já taky ne. Hlavně, když se opakujou...
    Re: Mont Blanc15.05.2011
Chleba se salámem jím jen po malejch kouskách během dne, v kombinaci se sušenkou nebo čokoládou je t
    Re: Mont Blanc16.05.2011
Doporučuju někdy to "jídlo z Hudáče" ochutnat. Jinak bys to nikdy nenapsal. Např. Travellu
     Re: Mont Blanc17.05.2011
Jídlo z Hudáče se nedá srovnat ani s Dobrým hostincem? Tak to už musí bejt fakt síla.
      Re: Mont Blanc17.05.2011
Jestli Travellunch někomu chutná nebo ne, je jeho problém, ale takovej odsudek je kravina. Bramborov
       Re: Mont Blanc17.05.2011
Já to neodsoudil; jen se ptám, protože to na rozdíl od Hostince nezám.
   Re: Mont Blanc15.05.2011
Hodně pít je základ, ale je dobrý vodu vylepšit o nějaký minerály, zvlášť pokud je ze sněhu. Křeče v
    Re: Mont Blanc15.05.2011
Dobrá připomínka. Voda ze sněhu nebo z ledovce je prakticky destilka, takže minerály se hodí. Já to
     Re: Mont Blanc16.05.2011
Vodu zo snehu vzdy prevarit! Prave na tomto kopci sa mi postastilo napit sa z neprevarenej vody a na
      Re: Mont Blanc16.05.2011
Nicméně hlavní je rychlost výstupu. Tím se eliminuje i množství potravy na přiměřenou mez. Jakmile b
       Re: Mont Blanc16.05.2011
Bez bivaku jen rychlíci, většinou 2-3 dny,1.pod kopec,2.vršek + zpátky buď až dolu nebo jen pod kope
        Re: Mont Blanc16.05.2011
Acylpirin se už moc nedoporučuje kvůli riziku krvácení do žaludku, to riziko se údajně úměrně zvyšuj
 Re: Mont Blanc15.05.2011
Já si vždy beru gulášek, fazole, párky v konzervě. Dále vysočinu (ideální), rybičky, polívky od ťong
 Re: Mont Blanc19.05.2011
Pokud to bude normálkou přes Gouter a výstup tam a zpátky 2-3 dny max., tak doporučuji dneska už uvá

 POZOR vadny kus PETZL14.05.2011
I firme jako je PETZL se nanestesti podarilo vyrobit par vadnych kusu..!!! Takze pozor !!! Jeden clovek je uz v nemocnici..:(
Jedna se o ferrata set typ scorpio ..vice informaci na strankach petzl.fr s oficialnim vyjadrenim.
(odstranit meze

 Jump13.05.2011
Ahoj nevíte někdo kde sehnat film Jump, nebo nedoporučil by mi někdo podobný film něco jako Ostrov čarodějů?
 Re: Jump14.05.2011
Take to jiz delsi dobu shanim. Mel by to konecne nekdo uploadnout.Vymenou za upload muzu nabidnout f
 Re: Jump16.05.2011
Zkus Jeptiška - jak to tenkrát doopravdy bylo.
humoreska čerpající z pravdivých základů...
  Re: Jump17.05.2011
Mohu dodat obé. Jen napiš kontakt.
   Re: Jump17.05.2011
Byl bych také vděčný za poskytnutí dvou výše uvedených filmů. Můžu naoplátku poskytnout: Okamžik rad
   Re: Jump17.05.2011
Uploadni to nekam... prosim...
    Re: Jump18.05.2011
Nevím co to slovo znamená a tudíž to jistě ani neumím.Ale můžeš mě to Eliško naučit... Na mejla se o
     Re: Jump14.07.2011
Taktéž prosím o zaslání filmu Jump.
Díky
      Re: Jump19.07.2011
Tiez by som poprosil zaslat. Dik
   Re: Jump22.01.2012
Marne shanim Jump, bylo by mozne ho od nekoho z vas ziskat? Moc dekuju.
    Re: Jump22.01.2012
Jump ke stažení:
     Re: Jump22.01.2012
Jak se to dá stáhnout?
      Re: Jump22.01.2012
klikneš myší na přidat do košíku ...
     Re: Jump25.01.2012
Ahoj Petře,
díky za odkaz. Registrace, zaplacení a stažení mi nezabralo víc než 10 minut. Sic
      Re: Jump25.01.2012
Posilaji to jako DVD nebo po netu?
       Re: Jump27.01.2012
Zajímavé, umíš psát, ale neumíš číst..
   Re: Jump22.01.2012
Ahoj tež by sem měl zájem o Jump a Okamžik radosti, mohu na oplátku poskytnout Výstupy a prvovýstupy
    Re: Jump22.01.2012
janspata.cz/dvd.php
   Re: Jump23.01.2012
Prosím o JUMP, dík.
   Re: Jump23.01.2012
Též bych měl zájem o tyto filmy...
 Re: Jump23.01.2012
Ahoj,taky bych chtěl moc film Jump.Děkuju.
  Re: Jump23.01.2012
Tak si ho sakra kup, když ho tak moc chceš. Co ti brání? Odkaz máš o pár řádků výš.
  Re: Jump!23.01.2012
Expediční kamera 2012 má na programu i film Jump!
   Re: Jump!03.03.2012
Ahoj,chtěl bych se zeptat,jestli je možný film Jump koupit jinak,než z těch britskejch stránek,kde m
   Re: Jump!03.03.2012
Ahoj,chtěl bych se zeptat,jestli je možný film Jump koupit jinak,než z těch britskejch stránek,kde m
    Re: Jump!03.03.2012
No problem,chceš-li tak vytrvale Jump na DVD rad Ti ho poslu.Kyslikuv jistič a účastník projektu Pet
     Re: Jump!04.03.2012
Ahoj,to bys byl moc hodnej,zaplatím za něj,klidně jako stojí v originále.
      Re: Jump!04.03.2012
Máte někdo ke stažení "Skalní hrátky" od Zdeňka Němce? Na oplátku můžu nabídnout třeba ten
      Re: Jump!04.03.2012
Máte někdo ke stažení "Skalní hrátky" od Zdeňka Němce? Na oplátku můžu nabídnout třeba ten
 Re: Jump05.03.2012
stačí mrknout na net např uložto,sice v mizerné kvalitě ale lepší než drátem do oka
  Re: Jump05.03.2012
to by me zajimalo jakej dobytek ho tam dal!

 Tatry a zvyšky snehu13.05.2011
Zdravím. neviete niekto ako to vyzerá v Tatrách so snehom v západne orientovaných žľaboch? Je to na mačky alebo tam už nič nie je? Dík
 Re: Tatry a zvyšky snehu13.05.2011
Snehu na kasu, macky, cepin povinne.
  Re: Tatry a zvyšky snehu14.05.2011
Cao,
TA3: vladne zima, na zlaby zapomen a touzebne upirej zrak k jiznim stenam... a kontrolu
 Re: Tatry a zvyšky snehu16.05.2011
15.5.: Malá studená (nad Terynou) - parádní lyžovačka, firn/kaše a to nejen ve žlabech, ale i na plá
  Re: Tatry a zvyšky snehu17.05.2011
Nevíte jak je to s přístupem pod Voli vežu? Případně zda-li se tam už dá lézt. Díky.
   Re: Tatry a zvyšky snehu18.05.2011
Nevím ale dle lezenice v Malý studený bych tipoval, že bude přístup skoro celej po suchu a závěr po
  Re: Tatry a zvyšky snehu18.05.2011
a vies, ze tam na lyziach nemas co robit od polovice aprila?
   Re: Tatry a zvyšky snehu18.05.2011
No je to zajímavé, ale letos i přes malou sněhovou nadílku bych tam stále ještě měl čo robiť i nyní,
   Re: Tatry a zvyšky snehu18.05.2011
P.S.: Navíc nevím proč zdůrazňuješ, že se na skialpy nesmí v Tatrách vyrážet po 15. dubnu, když je s
    Re: Tatry a zvyšky snehu18.05.2011
vytrhavas to z kontextu, skialpinizmus je povoleny v urcitych oblastiach (mala a velka studena dolin
     Re: Tatry a zvyšky snehu18.05.2011
Ano, vytrhávám to z kontextu. Protože mi štve, když nedělám nic špatnýho (a nedělal bych ani kdybych
      Re: Tatry a zvyšky snehu18.05.2011
odpoved je jednoznacna - obcas treba nechat tu prirodu vydychnut... ale predpokladam, ze si prave vy
       Re: Tatry a zvyšky snehu19.05.2011
Předpokládáš správně.

A proto se mi taky líbí v Tatrách. Žádná velká divočina mě tam
        Re: Tatry a zvyšky snehu19.05.2011
Říkala dál: Počúvaj, kto preč nezdrhne,
tomu táto lavína nohy podtrhne.
Je to takmer t
         Re: Tatry a zvyšky snehu19.05.2011
Čoveče, třeba není z Prahy a i kdyby, tak co? A vůbec, tvoje čeština se mi moc nezdá...
         Re: Tatry a zvyšky snehu19.05.2011
;)
          Re: Tatry a zvyšky snehu19.05.2011
to som citoval Mladka, chlapci, to nepoznate taku staru dobru klasiku? :) Pozrite, ja nemam nic prot
           Re: Tatry a zvyšky snehu19.05.2011
Poznal, proto ten emotikon. S tim Hutníkem atd. to byla jen reakce na blbý kecy. Tatry maj ve skuteč
            Re: Tatry a zvyšky snehu19.05.2011
...jasne, preto tam tak rad chodim a nemam problem ani s inostrancami... rovnako ma stvu tie blbe ob

 811rv koncept13.05.2011
Má někdo zkušenosti?
 Re: 811rv koncept13.05.2011
Nemělo to být 911?
  Re: 811rv koncept13.05.2011
kdo má zkušenosti, ví :)
   Re: 811rv koncept14.05.2011
uf uff

 Elbrus13.05.2011
Chysta sa niekto v lete na Elbrus?
 Re: Elbrus13.05.2011
Co tam?
  Re: Elbrus13.05.2011
Líbí se mi :-)
   Re: Elbrus16.05.2011
Kdo na něj ale poleze, ten ho neuvidí.

 provodce13.05.2011
Lezci nevite nahou kde bych koupil or stahl:

DOLEŽAL FERDINAND A TREFULKA FRANTIŠEK (2007):
Žďárské Vrchy,
vydání .,  stran,  vydavatel: TJ Vysočina Žďár nad Sázavou, 

diky
 Re: provodce13.05.2011
Myslím, že jsem ho viděl v HUdy na Orlí v Brně.
 Re: provodce13.05.2011
Anebo tady, včetně bouldrů...
 Re: provodce16.05.2011
Hudy Jihlava

1   ...   746   747   748   749   750   751   752   753   754   755   756   757   758   759   760   761   762   763   764   765   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Mont Blanc
Ahoj, potřeboval bych poradit s jídelníčkem na Mont Blank. Jak  co nejméně zatížit organizmus a dát mu co potřebuje.Jezdím už léta Tatry, ale nevím jak se organizmus vypořádá s výškou Mt. Blancu... Díky za rady.
Jiří14:21:12 14.05.2011
odpovědět 
 Re: Mont Blanc
Zbytecne to dramatizujes. Pouzij, co mas osvedcene z Tater a co Ti chutna.
14:31:42 14.05.2011
odpovědět 
 Re: Mont Blanc
Neco co malo vazi, dobre/rychle se pripravuje a chutna ti. Nebudes tam nahore tyden nebo mesic...Kdyz ti bude spatne nebo nebude chutnat, tak se holt jeden den nenajis nebo si das jen susenku a das vrchol a sestup na lacno.
Tom16:41:50 14.05.2011
odpovědět 
  Re: Mont Blanc
... přesně tak. A nezapomeň na slivovici před každým jídlem. Oni ti naši předci nebyli blbí a věděli proč vymysleli aperitiv.
19:28:57 14.05.2011
odpovědět 
   Re: Mont Blanc
Spíš než jídelníček bych zvážil taktiku výstupu s ohledem na to, jak budeš před výstupem aklimatizovanej a jak snášíš vejšku. To ovlivní tvůj apetit víc než výběr jídla.
honza08:11:40 17.05.2011
odpovědět 
 Re: Mont Blanc
Když neošidíš aklimatizaci, bude ti chutnat (skoro) jako normálně. Rvi do sebe kalorie horem dolem, nežer hroznovej cukr (rychle dojde a pak je to ještě horší) a měj v kapse nějakou sušenku, nebo pytlík bonbónů. Docela dobrý (a ne moc levný) je sušený jídlo, co prodávaj v Hudáči. Já si většinou vystačím s bramborovou kaší s česnekem a rybičkama, ovesnou kaší, kusem chleba a suchýho salámu.
Pij co nejvíc a s chlastem to nepřeháněj. Výškovka se nedá přechlastat. Když ti bude blbě, dej si paralen a když to nepřejde, nebo ti bude víc blbě, tak to otoč a mazej dolů.
pavelk15:56:12 15.05.2011
odpovědět 
  Re: Mont Blanc
Díky ti za reakci, to je přesně to co jsem potřeboval vědět (něčí zkušenosti). Vypadá to že to moc přeháním, ale chci o tom vědět co nejvíc... Díííky
Jiří16:25:30 15.05.2011
odpovědět 
   Re: Mont Blanc
Já si na jídlo dost potrpím, můj jidelníček na horách je: snídaně - ovesná kaše s příchutí, prodávají ji všude a příprava trvá 10 min. Super energie do začátku. Dále beru 2 svačiny - Tyčinka snickers nebo corny,porci sušeného masa vlastní výroby, trocha sušeného ovoce a trocha medu (prodává se v takových malých vaničkách) Hodně kalorií, cukru a nějaké bílkoviny z masa. Oběd řeším polévkou kterou dělám do termosky od primusu s větším hrdlem, polevka je sáčková od maggi a pod. Připravuju ji ráno než vyrážím. Hodím do ni i hrst těstovin od panzani, ty express, udělají se totiž i bez vaření, jen je tam hodíš a za 5 min změknou. takže opět nějaké sacharidy z těstovin, hodně vody a něco teplého do žaludku v průběhu cesty. Večeři řeším klasicky formou dobrý hostinec, amore mio atd. Prostě cokoliv z těstovin nebo rýže. Je to dost podobné jak jídlo z hudáče akorát stojí 25 kč, na večer dělám i 2 balení, prostě abych nešel spát hladový. Všechno je minimálně náročné na přípravu. Snad ti to pomůže, je to léty ozkoušené. Pokud ale někdo oběvil něco co by se dalo zlepšit na mé stravě popřípadě nějakou inovaci napište. Jinak nedoporučuju moc nějaké klobásy a salámy, je to sice kalorické, ale zaplácne to žaludek, nemáš hlad ale energii to uvolnuje málo a pomalu, navíc je to slané a nutí to hrozně pít.
Lukáš16:46:28 15.05.2011
odpovědět 
    Re: Mont Blanc
Potrpíš si na jídlo a přitom se láduješ Dobrým hostincem?
Willhem17:00:03 15.05.2011
odpovědět 
     Re: Mont Blanc
...niektore prispevky nechapem
ppl13:47:59 16.05.2011
odpovědět 
     Re: Mont Blanc
...niektore prispevky nechapem
ppl13:48:04 16.05.2011
odpovědět 
      Re: Mont Blanc
Co máš z toho, já taky ne. Hlavně, když se opakujou...
Willhem16:43:48 16.05.2011
odpovědět 
    Re: Mont Blanc
Chleba se salámem jím jen po malejch kouskách během dne, v kombinaci se sušenkou nebo čokoládou je to v poho. Večer na doražení k čaji je salám taky v poho. Dobrej zdroj energie jsou oříšky, ideální ke konzumaci ve spacáku v kombinaci s plechovkáčem. Nejkoncetrovanější zdroj kaloriíí je burákový máslo. Pokud se to naučíš jíst, tak se dá kombinovat skoro se vším.
Jestli jedeš poprvý tak vysoko, jako je Mt. Blanc, tak budeš patrně řešit jiný věci, než je ideální strava a až ti vyhládne, sníš všechno co bude po ruce:) Takže stravy se neboj, dávej bacha a nepodceňuj vejškovku. Ta dovede nadělat o dost větší paseku, než hlad nebo zkažená večeřě
pavelk20:09:32 15.05.2011
odpovědět 
    Re: Mont Blanc
Doporučuju někdy to "jídlo z Hudáče" ochutnat. Jinak bys to nikdy nenapsal. Např. Travellunch se vůbec s Amore Mio ani Dobrým hostincem nedá srovnat.
Belial18:55:37 16.05.2011
odpovědět 
     Re: Mont Blanc
Jídlo z Hudáče se nedá srovnat ani s Dobrým hostincem? Tak to už musí bejt fakt síla.
honza07:07:48 17.05.2011
odpovědět 
      Re: Mont Blanc
Jestli Travellunch někomu chutná nebo ne, je jeho problém, ale takovej odsudek je kravina. Bramborovou kaši s něčím, hovězí s bramborama, špagety a nějaký indický jídlo jsem od Travellunch jedl a neměl jsem s tím žádnej problém. Navíc způsob přípravy je proti klasickejm instaním jídlům o dost jednodušší.
Samozřejmě, že pečený dančí kýtě a flašce dobrýho červenýho se to nevyrovná, ale přežít se na tom dá docela dobře
pavelk10:35:37 17.05.2011
odpovědět 
       Re: Mont Blanc
Já to neodsoudil; jen se ptám, protože to na rozdíl od Hostince nezám.
honza11:34:46 17.05.2011
odpovědět 
   Re: Mont Blanc
Hodně pít je základ, ale je dobrý vodu vylepšit o nějaký minerály, zvlášť pokud je ze sněhu. Křeče v půli cesty, ať už lezeš nebo kráčíš do kopce jsou smutný...
Willhem17:09:22 15.05.2011
odpovědět 
    Re: Mont Blanc
Dobrá připomínka. Voda ze sněhu nebo z ledovce je prakticky destilka, takže minerály se hodí. Já to řešim tak, že to ohřeju na vlažnou vodu, nasypu trochu Penca MD a vypiju. Je to dobrý i během výstupu - je to hned hotový a nemusí se tahat voda, sněhu je všude dost. A pokud se přihodí nouzovej bivak, tak mít vařič je dost zásadní výhoda.
21:52:01 15.05.2011
odpovědět 
     Re: Mont Blanc
Vodu zo snehu vzdy prevarit! Prave na tomto kopci sa mi postastilo napit sa z neprevarenej vody a na druhy den som bol 23 krat na velkej potrebe :))
Eric13:26:08 16.05.2011
odpovědět 
      Re: Mont Blanc
Nicméně hlavní je rychlost výstupu. Tím se eliminuje i množství potravy na přiměřenou mez. Jakmile budeš mít na klasický výstup na Mt Blanc bivak, tak je asi něco špatně.
Jinak já z vlastní zkušenosti od určitých metrů nepozřu nic jiného než špek a teplý čaj, popřípadě vodu.
Salámy a čokolády zmrznou na kost, sušenky práší a polévky se mi vařit nechce. Jo ještě teplou černou meltu můžu a rybičky přímo z konzervy na doplnění energie.
Aldo14:39:44 16.05.2011
odpovědět 
       Re: Mont Blanc
Bez bivaku jen rychlíci, většinou 2-3 dny,1.pod kopec,2.vršek + zpátky buď až dolu nebo jen pod kopec a dolu 3. Jinak např. v pumelenici se prásknout na svazích Gouteru jde snadno a pak je nejlepší zahrabat se dokud neni vidět kudy dolu. Prostě hory=počítat s tim že někde budu muset překlepat pár hodin na jednom místě.
Sníh na vlažnou vodu dělám spoustu let bez běhavky (kdoví co tě prohnalo;-). Převařovat zabere strašně času... Jo a sníh jde snadno připálit, chce to nejdřív trochu vody a přidávat.
Jídlo tahám brkaši,polívky,tatranky,čoko,špek,chleba(pita).. Prostě lehký,výživný, hodně vody, jednoduchá příprava a hlavně co mi chutná.
Na výškovku lepší Acylpyrin,kdo nemůže tak Paralen, a hlavně aklimatizace=nahoru postupně.
Dobrej opalovák a mazat se víckrát (i nosní dírky zespoda atd.) Zelený Labello na rty, dobrý ledovcový brejle, lyžařský brejle do větru, teplé prádlo, goráč a kuklu, mačky,krumpáček a hodí se i kus špagátku,čelovka a na Gouter se hodí i kokoska.
16:37:17 16.05.2011
odpovědět 
        Re: Mont Blanc
Acylpirin se už moc nedoporučuje kvůli riziku krvácení do žaludku, to riziko se údajně úměrně zvyšuje s nadm. výškou i když je na bolení hlavy z výšky asi trochu účinější, než paralen.
Důležitý je nebrat prášky na spaní, tluměj dýchání a zhoršujou přenos kyslíku v plicích do krve.
Dobrej článek je třeba na http://www.horyi nfo. cz/view.php?cisloclanku=2006020804 (odstaň mezery)
pavelk19:10:39 16.05.2011
odpovědět 
 Re: Mont Blanc
Já si vždy beru gulášek, fazole, párky v konzervě. Dále vysočinu (ideální), rybičky, polívky od ťongů, sáčkovou polívku a štriclu chleba.
No a samozřejmě tatranky. Je to sice trochu těžší a objemnější než nějáké kaše nebo sušené maso ale najíš se z toho a dobře se potom sere.
Nějáké věci si schovávám už po cestě nahoru, když vím, že se budu vracet stejnou cestou, abych to nemusel všechno tahat.
18:01:30 15.05.2011
odpovědět 
 Re: Mont Blanc
Pokud to bude normálkou přes Gouter a výstup tam a zpátky 2-3 dny max., tak doporučuji dneska už uvážit vzít to nalehko a najíst se na chatě, alespoň večer. Dřív to připadalo drahé, dneska už ani tak ne.
Jinak doporučuji nahoře vařit jen pití a nanejvýš polévky. V té výšce se přece jenom už hůř vaří, těstoviny a podobné předvařené věci v normálním hrnci trvají dost dlouho (proti Tatrám třeba).
Hlavně je tam nahoře hrozná žízeň. Slivovici doporučuji nechat dole v Chamonix a dát si až po návratu. PL
Lavička23:50:17 19.05.2011
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi