LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
33. 10255
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
Bouldry:
33.Stadtherrová 9550
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
Hory:
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 sháním informace o boulderingu16.05.2011
Prosím pomozte mi někdo sháním jakékoliv informace pro svou práci o boulderingu a potřeboval bych nějaký zajímavý zdroj o historii a tak všeobecně všem co se týká bouldru.
 Re: sháním informace o boulderingu16.05.2011
Zkus úvod z průvodců na Petrohrad.
 Re: sháním informace o boulderingu17.05.2011
 Re: sháním informace o boulderingu17.05.2011
Na
  Re: sháním informace o boulderingu17.05.2011
   Re: sháním informace o boulderingu17.05.2011
Čau, něco jsem psal do diplomky. Mám tam i přeloženo něco od Gilla, viz odkaz výše - fakt dobrý strá

 Horor na chatě16.05.2011
http:// www.james.sk/forum_body .asp?pageid=11&portal_id=1&top_id=1&msg_id= 51065 odstraň mezery
 Re: Horor na chatě16.05.2011
Plus doporučuji toto:
1, Úvod (od 3.5. do současnosti)
  Re: Horor na chatě16.05.2011
Jaj, ještě podpis jsem zapomněl, jak nějaký jeblý anonym :-(
 Re: Horor na chatě16.05.2011
Ti co si to hned nepřečtou: na Ďurkovej chatar dobodal babu.
V liptovskej Lúžnej mam rodinu,
  Re: Horor na chatě16.05.2011
...uš???
  Re: Horor na chatě10.07.2011
"náturově od nich pravda nejsu zas tak daleko"

pak tomu budou říkal Silent
 Re: Horor na chatě16.05.2011
To stanovisko KST je vskutku zajimave. My nic, je to sice nase, ale nemame s tim nic spolecneho. A k
  Re: Horor na chatě10.07.2011
len na slovensku je snad mozne ze ked v noci ozran so sekerou vyzenie turistov z utulne, po tom co s

 haršajzny16.05.2011
Mám dotaz zda jsou dvě délky haršajzen na diamir experience.
 Re: haršajzny17.05.2011
Ano
 Re: haršajzny18.05.2011
Neviš jak se dají na internetovém obchodě rozeznat? Nikde jsem nenašel že by je nějak rozlišovaly. D
 Re: haršajzny18.05.2011
Na strance Fritschi (
 Re: haršajzny18.05.2011
macky se delaly ve dvou delkach jen pro model axion (cervene sklapeci), model standart (obyc. neotoc
  Re: haršajzny20.05.2011
To je škoda zda už nevyráběj delší typ. Kamarád co si koupil ty kratší aniž by to věděl,říká, že je

  Hledám parťáka16.05.2011
Ahoj , hledám někoho(veselejší povahy) na výšlapy do Alp...kopečky atd.  Jsem z Prahy. K.
 Re: Hledám parťáka16.05.2011
Nazdárek:) Taky hledám někoho na lezení každý den ve skalách, ale tohle zkus psát do inzerce (v disk
  Re: Hledám parťáka16.05.2011
Vzdyt psal(a), že je z Prahy. ;)
   Re: Hledám parťáka16.05.2011
Chlapi nelijte to pivo z oken, pište inzeráty do inzerce a nejsem z Prahy;)
 Re: Hledám parťáka17.05.2011
čtenáře inzerátů bude patrně zajímat, jestli se jedná o slečnu Kristýnu nebo mládence Kristiána, a n
  Re: Hledám parťáka17.05.2011
A koho tvý problémy zajímaj? :)
   Re: Hledám parťáka17.05.2011
No mě třeba jo, protože aspoň vidím, že v tom nejsem sám :-)
   Re: Hledám parťáka17.05.2011
fakt si nedělám ambice zajímat každého anonymního přiblblíka. slečna (nebo mládenec) Christy dal(a)
    Re: Hledám parťáka18.05.2011
Myslim že ti, jimž je inzerát určen, jej budou umět i správně přečíst.
     Re: Hledám parťáka19.05.2011
to teda čumím, asi to asbolutne postrádá to co by to mělo mít. tento lezec pravděpodobně není pro sp
      Re: Hledám parťáka19.05.2011
Blbej dotaz v diskusi = blbá diskuse. Holt si lidi taky chtějí někdy užít trochu legrace;)

 nejcastejsi zraneni15.05.2011
zdravim, zajimalo by me jake jsou nejcastejsi zraneni a urazy spojene s lezenim (myslim lezeni jen na suche skale, zadny snih,mraz a hory). potrebuji napsat praci o negativnich vlivech lezeni na lidsky organismus.  Dik D
 Re: nejcastejsi zraneni15.05.2011
Co se mě týče, tak jednoznačně vedou okopaný a odřený kolena, sem tam i různé další části těla.:)
  Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
Trochu vážně: Prohlídni pořádně na
 Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
podlitiny od válečku na nudle
 Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
Jo, jo,odřená kolena a ruce...a taky zlomeniny morálu a sebevědomí.
 Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
tak to je jednoduchý prsty-nohy ruce, lokty, kolena,paty, hlava, ramena, záda a bradavky při lezení
 Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
Úrazy sleduje ČHS viz.:
 Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
U mne nejčastěji výrony kotníku a odřeniny při pádech na schodech v rámci přemísťování od věže k věž
 Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
za mě prsty
  Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
kocovina
 Re: nejcastejsi zraneni17.05.2011
Já mám poslední dobou hlavně rozedřený nohy od trnovníků, když hledám ten správnej kvak a občas klíš
 Re: nejcastejsi zraneni17.05.2011
Já mám poslední dobou hlavně rozedřený nohy od trnovníků, když hledám ten správnej kvak a občas klíš

 Pláštěnka na batoh15.05.2011
Čaute!
poraďte prosím nějakou kloudnou pláštěnku na batoh (80-90l) pro trekking v horách, mám tu DOLDY, těžce zklamala - to není pláštěnka, ale "vodupropustný obal", bohužel. Díky za každej konstruktivní tip. O.
 Re: Pláštěnka na batoh15.05.2011
Deuter, Tatonka, Millet, RAB...
  Re: Pláštěnka na batoh15.05.2011
Díky za aktivitu, katalog outdoor-zboží mám ale doma taky :), spíše mě zajímala osobní hodnocení typ
   Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Mám jí od Loewe Alpine (byla dodána spolu s báglem) a je to dost podobné, zejména teď, po letech pře
   Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Mám pláštěnku od Jurka několik let a jsem s ní naprosto spokojen. Nepromoká a dá se upravit na různě
    Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Nepromoká? A to se bavíme o dvou kapkách z vodotrysku a nebo o non-stop slejváku? Já jen, že deštíče
     Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
DOLDY nevydrží ani jedno :). No jako já stejnak v batohu nosím většinou věci zabalený v nějakým igel
     Re: Pláštěnka na batoh17.05.2011
Používal jsem jí v Norsku - 3 týdny, pršelo každý den, někdy i v kuse. V Čechách 4 dny přechod Lužic
  Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Mám Deuter 80 - 95l a po celodením dešti na Islandu, kdy mi začla protejkat i dobrá goráčovka byl bá
   Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Díky, to mi potvrdilo to, co jsem si myslel. Super příspěvek, jak jsem výše napsal, igelitky v batoh
 Re: Pláštěnka na batoh17.05.2011
Klasika, jako cokoliv Doldy. Taky už se snaží zachránit byznis aspoň sponzoringem po vzoru Husky.
 Batohy Doldy = SHUNT18.05.2011
A co čekáš od Doldy?
 Re: Pláštěnka na batoh18.05.2011
Nejlepší je stejně deštník.

 Foto dne15.05.2011
Pohádky z mechu a kapradí?

 pruvodce15.05.2011
zdravim,poradte,kde najit nejnovejsiho pruvodce na velky rabstejn v e-podobe. diky
 Re: pruvodce15.05.2011
 Mont Blanc14.05.2011
Ahoj, potřeboval bych poradit s jídelníčkem na Mont Blank. Jak  co nejméně zatížit organizmus a dát mu co potřebuje.Jezdím už léta Tatry, ale nevím jak se organizmus vypořádá s výškou Mt. Blancu... Díky za rady.
 Re: Mont Blanc14.05.2011
Zbytecne to dramatizujes. Pouzij, co mas osvedcene z Tater a co Ti chutna.
 Re: Mont Blanc14.05.2011
Neco co malo vazi, dobre/rychle se pripravuje a chutna ti. Nebudes tam nahore tyden nebo mesic...Kdy
  Re: Mont Blanc14.05.2011
... přesně tak. A nezapomeň na slivovici před každým jídlem. Oni ti naši předci nebyli blbí a věděli
   Re: Mont Blanc17.05.2011
Spíš než jídelníček bych zvážil taktiku výstupu s ohledem na to, jak budeš před výstupem aklimatizov
 Re: Mont Blanc15.05.2011
Když neošidíš aklimatizaci, bude ti chutnat (skoro) jako normálně. Rvi do sebe kalorie horem dolem,
  Re: Mont Blanc15.05.2011
Díky ti za reakci, to je přesně to co jsem potřeboval vědět (něčí zkušenosti). Vypadá to že to moc p
   Re: Mont Blanc15.05.2011
Já si na jídlo dost potrpím, můj jidelníček na horách je: snídaně - ovesná kaše s příchutí, prodávaj
    Re: Mont Blanc15.05.2011
Potrpíš si na jídlo a přitom se láduješ Dobrým hostincem?
     Re: Mont Blanc16.05.2011
...niektore prispevky nechapem
     Re: Mont Blanc16.05.2011
...niektore prispevky nechapem
      Re: Mont Blanc16.05.2011
Co máš z toho, já taky ne. Hlavně, když se opakujou...
    Re: Mont Blanc15.05.2011
Chleba se salámem jím jen po malejch kouskách během dne, v kombinaci se sušenkou nebo čokoládou je t
    Re: Mont Blanc16.05.2011
Doporučuju někdy to "jídlo z Hudáče" ochutnat. Jinak bys to nikdy nenapsal. Např. Travellu
     Re: Mont Blanc17.05.2011
Jídlo z Hudáče se nedá srovnat ani s Dobrým hostincem? Tak to už musí bejt fakt síla.
      Re: Mont Blanc17.05.2011
Jestli Travellunch někomu chutná nebo ne, je jeho problém, ale takovej odsudek je kravina. Bramborov
       Re: Mont Blanc17.05.2011
Já to neodsoudil; jen se ptám, protože to na rozdíl od Hostince nezám.
   Re: Mont Blanc15.05.2011
Hodně pít je základ, ale je dobrý vodu vylepšit o nějaký minerály, zvlášť pokud je ze sněhu. Křeče v
    Re: Mont Blanc15.05.2011
Dobrá připomínka. Voda ze sněhu nebo z ledovce je prakticky destilka, takže minerály se hodí. Já to
     Re: Mont Blanc16.05.2011
Vodu zo snehu vzdy prevarit! Prave na tomto kopci sa mi postastilo napit sa z neprevarenej vody a na
      Re: Mont Blanc16.05.2011
Nicméně hlavní je rychlost výstupu. Tím se eliminuje i množství potravy na přiměřenou mez. Jakmile b
       Re: Mont Blanc16.05.2011
Bez bivaku jen rychlíci, většinou 2-3 dny,1.pod kopec,2.vršek + zpátky buď až dolu nebo jen pod kope
        Re: Mont Blanc16.05.2011
Acylpirin se už moc nedoporučuje kvůli riziku krvácení do žaludku, to riziko se údajně úměrně zvyšuj
 Re: Mont Blanc15.05.2011
Já si vždy beru gulášek, fazole, párky v konzervě. Dále vysočinu (ideální), rybičky, polívky od ťong
 Re: Mont Blanc19.05.2011
Pokud to bude normálkou přes Gouter a výstup tam a zpátky 2-3 dny max., tak doporučuji dneska už uvá

 POZOR vadny kus PETZL14.05.2011
I firme jako je PETZL se nanestesti podarilo vyrobit par vadnych kusu..!!! Takze pozor !!! Jeden clovek je uz v nemocnici..:(
Jedna se o ferrata set typ scorpio ..vice informaci na strankach petzl.fr s oficialnim vyjadrenim.
(odstranit meze

1   ...   746   747   748   749   750   751   752   753   754   755   756   757   758   759   760   761   762   763   764   765   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 haršajzny
Mám dotaz zda jsou dvě délky haršajzen na diamir experience.
tomáš11:13:43 16.05.2011
odpovědět 
 Re: haršajzny
Ano
Palo18:48:25 17.05.2011
odpovědět 
 Re: haršajzny
Neviš jak se dají na internetovém obchodě rozeznat? Nikde jsem nenašel že by je nějak rozlišovaly. Dík.
tomáš07:37:42 18.05.2011
odpovědět 
 Re: haršajzny
Na strance Fritschi (http://diamir.com/axion-zubehoer) se tedy o ruznych delkach nic nepise, uvedena cisla se vztahuji na sirku lyze.

Laickym okem bych rekla, ze klasicke harsajzny ("Harscheisen Standard") by mohly byt delsi nez Axiony.

V kazdem pripade, pokud na ture ziskas pocit, ze harsajzny poradne nezabiraji, tak proste stoupas bez podperky ...

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.08:41:38 18.05.2011
odpovědět 
 Re: haršajzny
macky se delaly ve dvou delkach jen pro model axion (cervene sklapeci), model standart (obyc. neotocny) je jen jeden, a to ten delsi. axiony mam dojem, se ale vyrabi ted uz jen v te kratsi variante, ...
sara09:55:03 18.05.2011
odpovědět 
  Re: haršajzny
To je škoda zda už nevyráběj delší typ. Kamarád co si koupil ty kratší aniž by to věděl,říká, že je to znát při velmi kolmém stoupání. Děkuji všem za odpovědi.
Tomáš.
17:17:46 20.05.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi