LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230921 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 kdy nový sedák?18.05.2011
Ahoj, mám dotaz, můžete mi poradit, kdy zvažovat nákup nového sedáku? Párkrát jsem do něho padl, ale řekl bych, že to nikdy nebylo nic dramatického. Nevykazuje žádné známky poškození, jde mi čistě o bezpečnost. Předem dík
 Re: kdy nový sedák?18.05.2011
Když se v tom stávajícím už bojíš lézt.
 Re: kdy nový sedák?18.05.2011
Někdo koupí nový sedák až když mu rupne vršek a on po prosvištění pár desítek metrů zůstane viset je
  Re: kdy nový sedák?18.05.2011
Těch 5 let je asi rozumnej kompromis. Někdo ho třeba rozšklube dřív, někomu vydrží jednou tolik. Tak
   Re: kdy nový sedák?18.05.2011
Jó, tak vo tom sem taky něco slyšel. Nebylo to náhodou na Rajčeti?
 Re: kdy nový sedák?18.05.2011
Koupě nového sedáku záleží na tobě v jakém ho máš stavu. Dříve měli sedací úvazky životnost garantov

 bouldering v Julských Alpách18.05.2011
Ahoj, chystáme se projít trochu kolem Triglavu a možná i jinde po Slovinsku. Snažím se sehnat nějaké informace ohledně nějakých míst pro lehčí bouldering, eventuelně nějaké skalky, ale zatím marně, poradí mi někdo? Díky moc
 Re: bouldering v Julských Alpách18.05.2011
Bouldering si ne, ale jedny skály bych mohl doporučit. Když jsem byl před 4 lety po několikáte ve Sl
  Re: bouldering v Julských Alpách19.05.2011
Boulderová skalka je pár desítek metrů od Aljaževa domu (za vedlejší hospodářskou budovou). Kousek z
 Re: bouldering v Julských Alpách19.05.2011
Ahoj,tady bys měla najít,co potřebuješ:
  Re: bouldering v Julských Alpách19.05.2011
bordeling a v slovinsku? ved je tam tolko peknych skal a stien...
   Re: bouldering v Julských Alpách19.05.2011
Ale jsi si vědomej toho,že existují lidi které zajímá sport s názvem bouldering? Jinak u vás je asi
    Re: bouldering v Julských Alpách19.05.2011
neviem, ked som minule liezol okolo hokejky, moc dreva som v nej nevidel...
     Re: bouldering v Julských Alpách19.05.2011
No tak to jsi vypil asi moc borovičky na žal.
      Re: bouldering v Julských Alpách19.05.2011
borovicku nepijem a hokej ma nezaujima, ale skus kludne rypat dalej, mozno sa zbavis nejakeho komple
       Re: bouldering v Julských Alpách19.05.2011
No hlavně ať se vy zbavíte komplexu z Čechů. Někdo se tu zeptá na bouldering ve Slovinsku a hned mu
        Re: bouldering v Julských Alpách19.05.2011
preco si stale myslite, ze mame nejaky komplex? :) momentalne pracujem v Ostrave a zistujem, ze vam
 Re: bouldering v Julských Alpách19.05.2011
Díky moc všem za odpovědi, nakonec myslím, že nezůstane jen u boulderingu.

 Hochswab lezení18.05.2011
Nedáte nám někdo tip na lehké, zajištěné a vícedélkové cesty někde v Hochswabu?
Díky
 Re: Hochswab lezení18.05.2011
pekne relativne lahke cesty su na Wettersteine (jeden z vrcholov v oblasti), Via Renata - 6, Wetters
 Re: Hochswab lezení18.05.2011
přímo na hochswab himmelsleiter (5-) a baumgartenweg (3+), na westliche Edelspitz Waiblkante (4-), s

 Johann - sníh17.05.2011
Ahoj, chystáme se o víkendu na tu novou super ferratu na Dachstein, jedná se o ferratu Johann, která je nově prodloužená.Nevíte jak to tam vypadá se sněhem a zda už je to lezitelné? Díky za reakce
 Re: Johann - sníh17.05.2011
 Re: Johann - sníh18.05.2011
Ja je prodlouzena??? Snad ne az na vrcholek? :((
  Re: Johann - sníh18.05.2011
Jmenuje se to super ferrata a je to spojení nové ferraty pod Johannem, pak krátký přechod lezeš Joha
   Re: Johann - sníh19.05.2011

 lezci - Cheb17.05.2011
Ahoj.
Někdo kdo by zašel občas polézt, bydliště okolí Chebu?

 Ztracené lezky ve Slopu17.05.2011
Minulý týden v úterý(12.5.) jsem zapoměl ve Sloupu u Indie zelené lezky. Pokud je někdo našel, prosím ozvěte se mi na e-mail can zavinac email.cz. Dik moc, odměna jistá
 Re: Ztracené lezky ve Slopu17.05.2011
Nepomohl by ti tenhle inzerat? :-)

>>Různé: lezečky ve Sloupu ztráty a nálezy <
  Re: Ztracené lezky ve Slopu17.05.2011
Nepomohl, ptal se, jedná se o jiné batínky.

 sháním informace o boulderingu16.05.2011
Prosím pomozte mi někdo sháním jakékoliv informace pro svou práci o boulderingu a potřeboval bych nějaký zajímavý zdroj o historii a tak všeobecně všem co se týká bouldru.
 Re: sháním informace o boulderingu16.05.2011
Zkus úvod z průvodců na Petrohrad.
 Re: sháním informace o boulderingu17.05.2011
 Re: sháním informace o boulderingu17.05.2011
Na
  Re: sháním informace o boulderingu17.05.2011
   Re: sháním informace o boulderingu17.05.2011
Čau, něco jsem psal do diplomky. Mám tam i přeloženo něco od Gilla, viz odkaz výše - fakt dobrý strá

 Horor na chatě16.05.2011
http:// www.james.sk/forum_body .asp?pageid=11&portal_id=1&top_id=1&msg_id= 51065 odstraň mezery
 Re: Horor na chatě16.05.2011
Plus doporučuji toto:
1, Úvod (od 3.5. do současnosti)
  Re: Horor na chatě16.05.2011
Jaj, ještě podpis jsem zapomněl, jak nějaký jeblý anonym :-(
 Re: Horor na chatě16.05.2011
Ti co si to hned nepřečtou: na Ďurkovej chatar dobodal babu.
V liptovskej Lúžnej mam rodinu,
  Re: Horor na chatě16.05.2011
...uš???
  Re: Horor na chatě10.07.2011
"náturově od nich pravda nejsu zas tak daleko"

pak tomu budou říkal Silent
 Re: Horor na chatě16.05.2011
To stanovisko KST je vskutku zajimave. My nic, je to sice nase, ale nemame s tim nic spolecneho. A k
  Re: Horor na chatě10.07.2011
len na slovensku je snad mozne ze ked v noci ozran so sekerou vyzenie turistov z utulne, po tom co s

 haršajzny16.05.2011
Mám dotaz zda jsou dvě délky haršajzen na diamir experience.
 Re: haršajzny17.05.2011
Ano
 Re: haršajzny18.05.2011
Neviš jak se dají na internetovém obchodě rozeznat? Nikde jsem nenašel že by je nějak rozlišovaly. D
 Re: haršajzny18.05.2011
Na strance Fritschi (
 Re: haršajzny18.05.2011
macky se delaly ve dvou delkach jen pro model axion (cervene sklapeci), model standart (obyc. neotoc
  Re: haršajzny20.05.2011
To je škoda zda už nevyráběj delší typ. Kamarád co si koupil ty kratší aniž by to věděl,říká, že je

  Hledám parťáka16.05.2011
Ahoj , hledám někoho(veselejší povahy) na výšlapy do Alp...kopečky atd.  Jsem z Prahy. K.
 Re: Hledám parťáka16.05.2011
Nazdárek:) Taky hledám někoho na lezení každý den ve skalách, ale tohle zkus psát do inzerce (v disk
  Re: Hledám parťáka16.05.2011
Vzdyt psal(a), že je z Prahy. ;)
   Re: Hledám parťáka16.05.2011
Chlapi nelijte to pivo z oken, pište inzeráty do inzerce a nejsem z Prahy;)
 Re: Hledám parťáka17.05.2011
čtenáře inzerátů bude patrně zajímat, jestli se jedná o slečnu Kristýnu nebo mládence Kristiána, a n
  Re: Hledám parťáka17.05.2011
A koho tvý problémy zajímaj? :)
   Re: Hledám parťáka17.05.2011
No mě třeba jo, protože aspoň vidím, že v tom nejsem sám :-)
   Re: Hledám parťáka17.05.2011
fakt si nedělám ambice zajímat každého anonymního přiblblíka. slečna (nebo mládenec) Christy dal(a)
    Re: Hledám parťáka18.05.2011
Myslim že ti, jimž je inzerát určen, jej budou umět i správně přečíst.
     Re: Hledám parťáka19.05.2011
to teda čumím, asi to asbolutne postrádá to co by to mělo mít. tento lezec pravděpodobně není pro sp
      Re: Hledám parťáka19.05.2011
Blbej dotaz v diskusi = blbá diskuse. Holt si lidi taky chtějí někdy užít trochu legrace;)

1   ...   745   746   747   748   749   750   751   752   753   754   755   756   757   758   759   760   761   762   763   764   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 kdy nový sedák?
Ahoj, mám dotaz, můžete mi poradit, kdy zvažovat nákup nového sedáku? Párkrát jsem do něho padl, ale řekl bych, že to nikdy nebylo nic dramatického. Nevykazuje žádné známky poškození, jde mi čistě o bezpečnost. Předem dík
roman11:18:43 18.05.2011
odpovědět 
 Re: kdy nový sedák?
Když se v tom stávajícím už bojíš lézt.
honza11:25:25 18.05.2011
odpovědět 
 Re: kdy nový sedák?
Někdo koupí nový sedák až když mu rupne vršek a on po prosvištění pár desítek metrů zůstane viset jen za nohavičkovou část :-) Takže to moc neřeš, na stěně můžeš lízt i s hodně opotřebovaným a do skal... Jde hlavně o prodření v místech styku s lanem, to je na Tvým uvážení. Když nic jinýho, tak pro dobrý pocit ho můžeš měnit co 5 let coby ropný produkt podléhající určitému opotřebení...
Tomáš11:27:52 18.05.2011
odpovědět 
  Re: kdy nový sedák?
Těch 5 let je asi rozumnej kompromis. Někdo ho třeba rozšklube dřív, někomu vydrží jednou tolik. Taky dost záleží na modelu. Na stěnu bych ale hodně rozdrbanej sedák nebral, víme jak tam spousta lidí jistí a vše je kousek nad zemí, takže celkem natvrdo. Jinak prej někdo v Brně na stěně jistil Grigrinou (nevím s jakým lanem) a ta si ani nehrábla a skončilo to podlahou... Neví o tom někdo něco a smí se (pokud se tak stalo) ještě s Gri-gri jistit?
Willhem11:52:21 18.05.2011
odpovědět 
   Re: kdy nový sedák?
Jó, tak vo tom sem taky něco slyšel. Nebylo to náhodou na Rajčeti?
Jan12:44:18 18.05.2011
odpovědět 
 Re: kdy nový sedák?
Koupě nového sedáku záleží na tobě v jakém ho máš stavu. Dříve měli sedací úvazky životnost garantovanou výrobcem 5 let od prvního použití. Dnes je to převážně 10 let od prvního použití a 12 let od dat výroby při provádění pravidelných prohlídek a revizí. Pro tebe je důležitý stav úvazku. Kontrolu si můžeš udělat sám a podle závěru v jakém je stavu zvážit jestli koupit nový. Úvazkům škodí jakékoli chemické znečištění, barvy atd. Při kontrole se zaměř na pevnostní šití, aby nebylo nikde poškozeno a netrčela vypáraná pevnostní nit. Zkontroluj všechny kovové komponenty, že nenesou známku prasklin. Dále pak zkontroluj všechny popruhy, že nejsou ani částečně propáleny od lana. Úvazek můžeš přeprat ve vodě a zbavit nečistot a potu. Pády úvazku zas tak neškodí, je normovaný na 15kN a to běžně při pádu nevyvineš. Pokud ho máš hodně starý a nějak poškozený neváhej koupit nový, je to jediné v čem visí tvůj život ve stěně.
Ponik21:58:39 18.05.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi