Ahoj, radi by sme v červenci vyrazili na Istriu a spojili to s lezenim. Nedari se mi najit adne konkretne informace nebo pruvodce. Dekuji za akukolvek radu :) Lucia
Jak je to se zajištěním na Richter Weg na Stadelwand a Stadelwandgrat a Akademiker v Höllentalu? Můžou si na to troufnout i slabší lezci? Případně můžete mi poradit jinou podobnou cestu tak za tři a pokud možno zajištěnou?
Díky
Jak je to se zajištěním na Richter Weg na Stadelwand a Stadelwandgrat a Akademiker v Höllentalu? Můžou si na to troufnout i slabší lezci? Případně můžete mi poradit jinou podobnou cestu tak za tři a pokud možno zajištěnou?
Díky
Ahoj, minulý rok jsem někde v komentářích nebo v diskusi zahlídnul docela rozsáhlou rozpravu o tom, že lezci v Ádru nemusí platit neb je to nezákonné. Nějak to nemůžu dohledat, řekl by mi někdo z těch, kteří vedí, jak to teď je? Dík
já používám taky PETZL Tikka 2 XP a max. spokojenost - malá, skladná,v dešti, při sněžení a zatím funguje bez závad. no a v autě pro občasné použití mám něco takového jako 19 LED čelovka na
Nedavno tady probehlo info, ze ma Der Johan na Dachsteinu nejakou novou variantu. Nedari se mi nikde najit nejake info odkud a kam to nove vede a jak se na to pripojit. Pomuzete, prosim? Dik.
Nemate nekdo info o U.Steckovi? Vyrazil (Sishe a Cho Oyu) na vrchol Everestu pred 4 dny a zatim neni zadne info u uspechu ci neuspechu...ani na jeho strankach. Hm? Diky :)
Ahoj, minulý rok jsem někde v komentářích nebo v diskusi zahlídnul docela rozsáhlou rozpravu o tom, že lezci v Ádru nemusí platit neb je to nezákonné. Nějak to nemůžu dohledat, řekl by mi někdo z těch, kteří vedí, jak to teď je? Dík
Spíš si myslím, že šlo o placení vstupu v Tisé, což Obci sice pravomocně zrušili, ale ta si našla jiný argument pro novou vyhlášku za co vstupné vybírat (poslední komentář). http://www.lezec.cz/clanky.php?key=8932
ad Tisá - doporučuji toto http://goo.gl/eoQeE Starostenkej tvdí, že nabízí službu (vyhlídkový okruh) a kdo ji chce využít, musí za službu zaplatit. Chápu to tak, že když jdu do skal lézt a nechci využít tuto službu, neplatím.
nevim jak je to nezákonné, ale rozhodně je nehorázné, že i přes davy a hordy polských turistů, kteří adr navštěvují, není nikde po okruhu ani jeden mobilní hajzlík a samozřejmě podle toho vypadá okolí cest a podskalí. Každopadně pokladny se daj celkem pohodlně leckde obejít a vstupný bych jim teda nedal i kdyby si pro něj sami přišli vyděrači jedni.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.