LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
A-ProSystem s.r.o. - Most
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová
Družba boulder - Ostrava Poruba

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Ksport - Třinec
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 trenink techniky28.05.2011
Ahoj lezci, chtěl bych se zeptat jestli nemáte nějaký tipy jak nejlíp trénovat techniku. Nelezu zase tak moc dlouho, ale snažím se a čim víc člověk leze a trénuje tim víc přemýšlim jestli to dělám dobře. Kolem sebe bohužel moc zkušených lezců nemám, tak j
 Re: trenink techniky28.05.2011
Nejlépe a vlastně jedinej kdo trénink techniky u nás popsal je Tufi ve své knize Trénink sportovního
  Re: trenink techniky28.05.2011
trening sportovniho lezce o technice moc neni. spis jak trenovat (ale i tak je to super kniha a tesi
 Re: trenink techniky29.05.2011
Naučit se základy a pak už jen lézt a lézt a lézt. Techniku nezískáš z knih ale z nalezených metrů.
  Re: trenink techniky29.05.2011
přesně tak, důležité je co nejvíce lézt (hlavně na skále) a to co nejefektivněji tzn. abys k tomu po
   Re: trenink techniky29.05.2011
Lízt lízt a lízt! Hlavně napísku bych řekl že se člověk naučí dost techniky a nebo boulder/y, tam se
    Re: trenink techniky29.05.2011
...ale nestačí len bezhlavo liezť, treba pri tom aj rozmýšľať - "keď sa postavím v tomto profil
  Re: trenink techniky30.05.2011
Precist a zkouknout toho co nejvice doporucuji, vcetne rad od ostatnich lezcu, kteri si hned vsimnou
 Re: trenink techniky29.05.2011
Mrkni na tohle video

 Re: trenink techniky29.05.2011
Všetko, čo ti tu radia sú blbiny. Miro Piala už pred sto rokmi hovoril: "Kde nie je sila, nie j
  Re: trenink techniky29.05.2011
To je nesmysl. Nejdřív lézt a až to budeš trochu umět tak trénovat sílu. Síla se totiž trénuje i při
   Re: trenink techniky29.05.2011
A nalézt co nejvíc metrů - co nejvíc cest.
    Re: trenink techniky29.05.2011
To jsou všechno hovadiny, přece! V kdejaké lezecké hospodě se dozvíš jedinou všeříkající pravdu, a t
   Re: trenink techniky29.05.2011
s tou silou na tom neco bude... hodne lidi teoretizuje o technice, ale pokud nemas silu, tak ti pros
 Re: trenink techniky29.05.2011
lez na prvním konci lana cesty na který máš, nebo občas odsedneš...prostě lez...
třeba já nes
  Re: trenink techniky29.05.2011
Dobry je Neil Gresham Masterclass a z knih bych doporucil zejmena na techniku Self Coached Climber,
   Re: trenink techniky29.05.2011
A jinak samozrejme nalezt co nejvice metru, snazit se za den dat co nejvice cest co nejvice ruznych
    Re: trenink techniky30.05.2011
Rada "lez co nejvíc" je sice platná, ale ze dvou důvodů je dobrý, když ti při tom někdo ji
   Re: trenink techniky30.05.2011
Jako že na písku se nenaučíš? Třeba R. Kuchař, který lezl na Hrubici a pak nás díky tomu proslavil i
    Re: trenink techniky30.05.2011
Tak v tomhle naprosto souhlasím. Rzohodně nevynechat jednoduché obtížnosti (IV, V, VI) mám kamarády
    Re: trenink techniky30.05.2011
R. Kuchař byl ve své době především výtečný horolezec, takže morál a technika z písku mu na tu 4-6 (
     Re: trenink techniky30.05.2011
Dej si nějakou Radanovo sedmu:) Těžko říct, někdo má na lezecké výjezdy málo času, tak mu stačí vyra
      Re: trenink techniky30.05.2011
Netvrdím že vím jak trénoval Radan, ale určitě minimálně hodně lezl.
     Re: trenink techniky30.05.2011
dnešní špička je nepochybně jinde než Kuchař tenkrát, ale nepochybuji o tom, že valnou většinu pídič
      Re: trenink techniky30.05.2011
mimochodem, Hudy prý "trénuje" velmi podobně jako Kuchař tenkrát. takže to kolo a běžky za
       Re: trenink techniky30.05.2011
Celkova fyzicka je super, ale v realu ti vylizt osmicku moc nepomuze. Do hor by se clovek bez celkov
        Re: trenink techniky30.05.2011
Lezení lezení lezení:) Rozhodně ano. Ale podívej se jaký je rozdíl když k lezení přijde "pecivá
         Re: trenink techniky30.05.2011
Jojo, ja ten rozdil znam moc dobre, zacinal jsem jako pecival co neubehl ani 1km a nevylezl na bould
        Re: trenink techniky30.05.2011
Viděl jsem náruživé cyklisty, kteří dali naprosto bez běžecké přípravy půlmaraton ve velice slušném
         Re: trenink techniky30.05.2011
Souhlasim, omlouvam se, to jsem napsal spatne jak na to koukam. Pohyb jiny ale celkem podobny, svalo
         Re: trenink techniky30.05.2011
Jako náruživej cyklista, kterej bez behací přípravy uběhl 1/2maraton za 1:30 a pak dva dny nemohl ch
          Re: trenink techniky31.05.2011
Nic si z toho nedělej, to je v celku jasný, že když neběháš, tak tě totálně odrovná i tak mizernej č
 Re: trenink techniky30.05.2011
Jink bych ještě poradil, že co se praxe týče mimo lezení je na trénink techniky nohou nebo spíše lép
  Re: trenink techniky30.05.2011
Blbost, v rajbasu rozhoduje důvěra v tření podrážek. Zrovna včera jsem moc nevěřil :-)
 Re: trenink techniky30.05.2011
Opravdu díky moc všem za tak rozsáhlou diskuzi.
Jinak k některým předpokladům - ano jde mi o
  Re: trenink techniky30.05.2011
Pokud mas problemy s lezenim nad preskou ci na maximu, tak bych doporucil zejmena knizky Rock Warrio
   Re: trenink techniky30.05.2011
nemáš tie knihy náhodou v elektronickej forme?
    Re: trenink techniky30.05.2011
Bohuzel, ale na Amazonu je poridis za par supu.

http://
   Re: trenink techniky30.05.2011
Jen taková poznámka: " Jde o to, aby se pro tebe padani stalo naprosto normalni soucasti lezeni
    Re: trenink techniky02.06.2011
Naprosto souhlasím.

Jinak hodně lidí přísahá ještě na tu knihu Dave MacLeoda (9 z 10

 Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku28.05.2011
Ahoj poradili byste mi prosím nějaké pěkné cesty na Ostaši nebo Křížáku pro začátečníka na prvním konci? Něco kde se dá dobře založit postupové jištění a není to tak strašně morálové. Díky moc.
 Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku28.05.2011
zkus se podívat sem
 Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku28.05.2011
Ahoj , koukni se na tenhle článek -
  Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku28.05.2011
hele, moc pěknej článek, fotky hezký, ale přijde mi to spíš jako seznam cest co autor vylez, než jak
   Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku28.05.2011
Díky :-). Článek psal kámoš a já ho jen hodil na svůj blog . Většinu cest o kterých píše jsem lezl a
  Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku28.05.2011
Díky, určitě z toho něco vyberu. Neměl bys ale přece jenom pár tipů s vyloženě lehkým lezením? Něco
   Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku28.05.2011
Za málo . Tak určitě by ses " vyřádil " na Jižních věžích . Třeba na Pahorek si dej Hodino
    Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku18.07.2014
Ahoj, prosím o napsání nějakých lehkých cest na Křižák? Díky moc

 lepička27.05.2011
Ahoj, jaká je ta lepička grippin? Ve srovnání s XS grip a Stealth C4?
 Re: lepička27.05.2011
Podle mě v pohodě. Nešmejká, vydrží tak stejně jako Vibram. Nepoznal jsem výraznej rozdíl.
 Re: lepička28.05.2011
Podle mě rozdíl nepoznáš.. stejně měkké, parádní gumy..

 HO na Praze 427.05.2011
Ahoj.
Pátral jsem na webu, ale zatím bezúspěšně. Asi bude jednodušší se tu poptat taky.
Hledám nějaký pohodový HO na Praze 4. ideálně okolo Krče, Braníku a tak.
Díkes za tip.
Ondřej
 Re: HO na Praze 427.05.2011
Ahoj,

seznam oddilu najdes na webu CHS:
 Úraz Hlubočepy27.05.2011
Včera na Hlubočepích odnášel vrtulník raněného lezce, nevíte někdo bližší info o něhodě?
 Re: Úraz Hlubočepy27.05.2011
Kámoš co ještě nedávno bydlel v Hlubočepech říkal, že ke skále létával vrtulník (pro horolezce) &q
 Re: Úraz Hlubočepy06.06.2011
Při sestupu ze skály tam spadnul kamarád z ca 13 metrů do kolejiště. Naštěstí přežil a úspěšně se lé

 Camino del rey26.05.2011
Zdravím všechny. Chtěl bych se optat jestli by mi někdo dokázal poradit ohledně pokuty za vstup na Camino del rey (jižní Španělsko). Bývala tam cedule ohledně zákazu vstupu a pokuty 6000 euro. Ta už tam ale není. Dostal bych při případném chycení pokutu i
 Re: Camino del rey27.05.2011
pokud se nemylim neplati se pokuta za camino ale za vstup do tunelu.
  Re: Camino del rey27.05.2011
Presne, nesmi se do tunelu - resp. nesmi se chodit po kolejich, alias do zadnich sektoru (za tunelem
 Re: Camino del rey27.05.2011
Byli jsme tam na jaře a tunelama chodily zástupy místních a nic se nedělo.
  Re: Camino del rey27.05.2011
Takže šance že člověk dostane pokutu neni až tak velká? To je totiž jediná věc která mi zatim brání
   Re: Camino del rey27.05.2011
Co pamatuju, šlo dost o to, kdy jsi vyrazil. Časněji po ránu a později večer už nikdo nekontroloval.
    Re: Camino del rey27.05.2011
Většinou to kontrolují jen o víkendech či o svátcích a jsou to dva vyžraní šeňoři s patentem na chyt
     Re: Camino del rey28.05.2011
pro uplnost: za camino se pokuty neplati a neplatily. ke caminu se nechodi tunelem (neni potreba) al
     Re: Camino del rey28.05.2011
pro uplnost: za camino se pokuty neplati a neplatily. ke caminu se nechodi tunelem (neni potreba) al

 CCCP26.05.2011
Ahoj.
Nevíte někdo, něco o lezení v okolí Moskvy, nebo Sankt Petěrburgu?
 Re: CCCP26.05.2011
Moskva naprd - pry jeden nejaky rozchrastany lom, u leningradu zula. Ale priprav se na mraky komaru.
  Re: CCCP26.05.2011
tak jsem Ti to nasel. napr:
   Re: CCCP26.05.2011
Děkuji moc. Pocvičím so azbuku.

 II.jakost25.05.2011
Chci se zeptat, co je myšleno,když v obchodě nabízejí lano II.jakosti? V jedné firmě se blíží výprodej a tam budou prodávat tato lana.Díky za odpověď.
 Re: II.jakost25.05.2011
...no pokud to plánuješ použít jako šňůru na prádlo...
 Re: II.jakost27.05.2011
u helem to je tak že mají kosmetické vady - jako promáčklá odřená. Takže u lana si představuju blbě
  Re: II.jakost27.05.2011
Zpravidla se jedná třeba o špinavý oplet. Funkčnost rozjpdně není nijak omezena, o bezpečnosti nemlu
  Re: II.jakost30.05.2011
promáčklá helma mi jako kosmetická vada zrovna nepřijde.
 Re: II.jakost30.05.2011
zpravidla poškozený (prodřený) igelitový obal, lano rozbalené apod.

na dobírku bych t
  Re: II.jakost30.05.2011
Lano jako druhá jakost neexistuje!!! Pokud se lano zašpinilo nebo jinak vizuálně poškodilo, tak je o
   Re: II.jakost30.05.2011
samozřejmě. 2. jakost je pitomost, může být "sleva z důvodu poškození obalu", patrně tím,

 Přivýšina25.05.2011
Ahoj. Nevíte někdo, kde se lze dopátrat popisu cest na Čtvrtkovu vyhlídku? Díky

 Pevnost popruhu24.05.2011
Ahoj. Jak je to s pevností PAD popruhů a proč se uvádí v jednotce daN? Něco jsem vyčetl, ovšem vůbec mi nedává smysl, proč má např. popruh 19mm deklarovanou pevnost 1600daN, když šitá smyce 20mm z PAD má pevnost 22kN? Matroš je přece stejný. Jde mi o to,
 Re: Pevnost popruhu24.05.2011
Možná proto, že u šité smyce je těch 22kN měřeno na napnutém oku (dva prameny), zatímco na metrážové
 Re: Pevnost popruhu24.05.2011
A proč někdo uvádí daN místo kN? Protože daN zhruba odpovídají kg.
 Re: Pevnost popruhu25.05.2011
To že má popruh 19 mm pevnost 1600 daN kN a šitka 20 mm pevnost 2200 daN mi smysl dává. Popruh je du
 Re: Pevnost popruhu25.05.2011
štanduj na svym lane, ktere si do standu uvazes lodakem a delku si muzes serizovat takrka s milimetr
  Re: Pevnost popruhu25.05.2011
Ehm, štandy si většinou zřizuješ, např. ze skob, friendů, vklíněnců ... to mi vysvětli, jak chceš št
   Re: Pevnost popruhu25.05.2011
Ehm, nedalo by se to lano pouzit misto smyce? Ehm, ciste teoreticky, ehm, bez ohledu na prehlednost,
    Re: Pevnost popruhu26.05.2011
Mohu poprosit o osvětu, jak udělat z lana bez smyce na dvou bodech štand, kterej bude praktičtější n
   Re: Pevnost popruhu25.05.2011
Dolezes, udelas stand (lhostejno, zda ze skob, smyci, frendu, borhaku, nytu..), k tomu pripnes lodak
    Re: Pevnost popruhu25.05.2011
holt ten dotycny asi nikdy stand nedelal :-)
 Re: Pevnost popruhu25.05.2011
Jeste me napada tohle: rekneme ze to ma (treba v pripade 3 pruhu plosarny) pevnost 2200, ale pokud t
  Re: Pevnost popruhu25.05.2011
Pokud to ma jako popruh 2200 a ty to svazes do smyce , tak smyce bude mit spis vic nez 2200 (je nadv
   Re: Pevnost popruhu25.05.2011
UPLNE stejny popruh sesity a volny. Na sesite smyci na visacce 22kN, na civce 15 kN.

    Re: Pevnost popruhu25.05.2011
Když budeš číst pozorně, truhlíku, nebo budeš přemýšlet, lehce zjistíš, že sešitej popruh je popruh
     Re: Pevnost popruhu25.05.2011
Dobrá, klesnu na Tvou uroven - Ty ses ale mamlas, co to placas za nesmysly - 2x 15 kN? Ta smyce je p
      Re: Pevnost popruhu25.05.2011
pánové, popruhy se zkouší na dynamickou a statickou pevnost.Proto jiné označení.Dynamická označení d
       Re: Pevnost popruhu25.05.2011
"popruhy se zkouší na dynamickou a statickou pevnost" - velmi zajímavé! Žil jsem v domnění
        Re: Pevnost popruhu25.05.2011
P.S. Přesně řečeno, Schubert mluví o jedné zkoušce (statické) v rámci jedné normy; samozřejmě, že je
       Re: Pevnost popruhu25.05.2011
To je teda pěkná blbost.
kN je kilonewton a daN je dekanewton.
Třeba Beal udává pevnos
      Re: Pevnost popruhu25.05.2011
Tak nic, truhlíku. Jestli nechápeš, že dva prameny (nebo dvě smyce) unesou víc než jeden pramen, je
       Re: Pevnost popruhu26.05.2011
pletes si hrusky s jabkama.
 Re: Pevnost popruhu26.05.2011
na tenhle problem by ti mohl pomoct novy bazmek od edelridu. :)
  Re: Pevnost popruhu26.05.2011
Musím se přiznat, že mi tenhle výrobek jako uplný terno nepřijde, protože ve srovnání s klasickým &q
   Re: Pevnost popruhu26.05.2011
1) problem, o kterem tu mluvime - tedy filipuv - to resi
2) mel bys vyhodit pocitac a zacit p
    Re: Pevnost popruhu26.05.2011
To Pavelk: už se na to nemůžu koukat jak tu lidem motáš hlavy - píšeš tu o truhlíkách, o sčítání pra
     Re: Pevnost popruhu26.05.2011
Měl bys udělat pokus - vem nit a mincíř. Dej nit na jednoducho do karabiny a táhni za mincíř, zapam
      Re: Pevnost popruhu26.05.2011
to se mi dost nezdá: představ si jeden pramen lana, na kterej se pověsíš -působící síla je 100%, pok
       Re: Pevnost popruhu26.05.2011
Právě že ve dvou pramenech je 50% i v tom ohybu. 100% je síla působí na ukotvení. Síla je vektor. As
        Re: Pevnost popruhu26.05.2011
Doporucuju pocist si neco o tom
         Re: Pevnost popruhu26.05.2011
Omluvam se spatny odkaz
         Re: Pevnost popruhu26.05.2011
Omluvam se spatny odkaz
       Re: Pevnost popruhu26.05.2011
Připouštím, že je to trochu neintuitivní, proto ta plamenná diskuse. Nuže pokus: špagát o hmotnosti
        Re: Pevnost popruhu26.05.2011
Přesně tak. A teď si představ, že ten špagát, na kterej na jednom konci působí 22kN (v místě závěsu)
     Re: Pevnost popruhu26.05.2011
Zastav se na první pumpě (to bude rychlejší a jednodušší, než honit jeřábníky) a mrkni na štítek od
    Re: Pevnost popruhu26.05.2011
@ sara:

1) Pokud má Filip problém s příliš velkým úhlem, tak jak mu pomůže 110 cm dlo
     Re: Pevnost popruhu27.05.2011
Pavlek a co takhle napsat že na dvojto neznamená upevnění "O" ale "U" pak je to
      Re: Pevnost popruhu27.05.2011
Ale to je uplně to samý. Když je to do O, tak je to taky nadvojito a výsledná pevnost je taky dvojit
       Re: Pevnost popruhu27.05.2011
Přesně tak, je jedno, jestli je to O nebo U, ten popruh je nadvojito. Nevím, jakej typ popruhů přesn
        Re: Pevnost popruhu28.05.2011
...no konečně! konečně tu někdo po týdnu napsal chudákovi Filipovi že je to jedno ! Neřeš to a lez a
         Re: Pevnost popruhu28.05.2011
Tak to pozor! "O" a "U" není jedno, to jsou dvě rozdílné věci, zatímco pří "
          Re: Pevnost popruhu29.05.2011
Ach jo... Slibuju, že píšu fak naposledy:)
Nehádám se o svou pravdu, jestli sis nevšim, jen j
          Re: Pevnost popruhu30.05.2011
Popruh najednoducho = 100 % nosnost. Popruh do "U" (zanedbána ztáta pevnosti v upnutí) = 2

1   ...   741   742   743   744   745   746   747   748   749   750   751   752   753   754   755   756   757   758   759   760   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku
Ahoj poradili byste mi prosím nějaké pěkné cesty na Ostaši nebo Křížáku pro začátečníka na prvním konci? Něco kde se dá dobře založit postupové jištění a není to tak strašně morálové. Díky moc.
Kajba12:52:30 28.05.2011
odpovědět 
 Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku
zkus se podívat sem www.piskari.cz , urcite najdes spoustu cest ktere odpovidaji tvemu popisu, i s fotkama a komentářema
Aleš13:57:06 28.05.2011
odpovědět 
 Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku
Ahoj , koukni se na tenhle článek - http://clim-bou. blogspot. com/2010/11/6-clanek-krizovy-vrch-krizak. html ( za tečkou odstraň mezery )
Ať to leze .
 krab15:23:28 28.05.2011
odpovědět 
  Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku
hele, moc pěknej článek, fotky hezký, ale přijde mi to spíš jako seznam cest co autor vylez, než jako že by to všecko bylo k doporučení. mně taky s odstupem času přijde lůecos hezčí než mi přišlo ve stěně, halvně proto že sem enspad
p.18:59:24 28.05.2011
odpovědět 
   Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku
Díky :-). Článek psal kámoš a já ho jen hodil na svůj blog . Většinu cest o kterých píše jsem lezl a mohl bych je doporučit . Ty opravdu lehký třeba do VIIa jsou fajn a daj se relativně zajistit .
 krab19:50:45 28.05.2011
odpovědět 
  Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku
Díky, určitě z toho něco vyberu. Neměl bys ale přece jenom pár tipů s vyloženě lehkým lezením? Něco se spoustou hodin třeba :D Jako na druhým lezu cca 6, ale na prvním jsem prostě posera. A to se musí změnit! :D
Kajba20:18:34 28.05.2011
odpovědět 
   Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku
Za málo . Tak určitě by ses " vyřádil " na Jižních věžích . Třeba na Pahorek si dej Hodinovou mzdu za III - hodin je tam spoustu a je to lehoučký , na Hodináře si vylez Západní stěnu taky za III - tam je i kruh ,na Čtyřhran je fajn Druhá varianta za IV - taky z kruhem ... Tipů bych měl víc , ale je to na dýl . Kdyžtak napiš na mejla .
krab20:49:15 28.05.2011
odpovědět 
    Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku
Ahoj, prosím o napsání nějakých lehkých cest na Křižák? Díky moc
Filip13:09:10 18.07.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (44)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1151 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1267 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1117 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi