Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 Bouldry: 30.Oliva 9609 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 Hory: 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142 20.Nešvera 3129
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English trenink techniky 28.05.2011 Ahoj lezci, chtěl bych se zeptat jestli nemáte nějaký tipy jak nejlíp trénovat techniku. Nelezu zase tak moc dlouho, ale snažím se a čim víc člověk leze a trénuje tim víc přemýšlim jestli to dělám dobře. Kolem sebe bohužel moc zkušených lezců nemám, tak j
  Re: trenink techniky 28.05.2011 Nejlépe a vlastně jedinej kdo trénink techniky u nás popsal je Tufi ve své knize Trénink sportovního
    Re: trenink techniky 28.05.2011 trening sportovniho lezce o technice moc neni. spis jak trenovat (ale i tak je to super kniha a tesi
  Re: trenink techniky 29.05.2011 Naučit se základy a pak už jen lézt a lézt a lézt. Techniku nezískáš z knih ale z nalezených metrů.
    Re: trenink techniky 29.05.2011 přesně tak, důležité je co nejvíce lézt (hlavně na skále) a to co nejefektivněji tzn. abys k tomu po
      Re: trenink techniky 29.05.2011 Lízt lízt a lízt! Hlavně napísku bych řekl že se člověk naučí dost techniky a nebo boulder/y, tam se
        Re: trenink techniky 29.05.2011 ...ale nestačí len bezhlavo liezť, treba pri tom aj rozmýšľať - "keď sa postavím v tomto profil
    Re: trenink techniky 30.05.2011 Precist a zkouknout toho co nejvice doporucuji, vcetne rad od ostatnich lezcu, kteri si hned vsimnou
    Re: trenink techniky 29.05.2011 To je nesmysl. Nejdřív lézt a až to budeš trochu umět tak trénovat sílu. Síla se totiž trénuje i při
      Re: trenink techniky 29.05.2011 A nalézt co nejvíc metrů - co nejvíc cest.
        Re: trenink techniky 29.05.2011 To jsou všechno hovadiny, přece! V kdejaké lezecké hospodě se dozvíš jedinou všeříkající pravdu, a t
      Re: trenink techniky 29.05.2011 s tou silou na tom neco bude... hodne lidi teoretizuje o technice, ale pokud nemas silu, tak ti pros
  Re: trenink techniky 29.05.2011 lez na prvním konci lana cesty na který máš, nebo občas odsedneš...prostě lez...
třeba já nes
    Re: trenink techniky 29.05.2011 Dobry je Neil Gresham Masterclass a z knih bych doporucil zejmena na techniku Self Coached Climber,
      Re: trenink techniky 29.05.2011 A jinak samozrejme nalezt co nejvice metru, snazit se za den dat co nejvice cest co nejvice ruznych
        Re: trenink techniky 30.05.2011 Rada "lez co nejvíc" je sice platná, ale ze dvou důvodů je dobrý, když ti při tom někdo ji
      Re: trenink techniky 30.05.2011 Jako že na písku se nenaučíš? Třeba R. Kuchař, který lezl na Hrubici a pak nás díky tomu proslavil i
        Re: trenink techniky 30.05.2011 Tak v tomhle naprosto souhlasím. Rzohodně nevynechat jednoduché obtížnosti (IV, V, VI) mám kamarády
        Re: trenink techniky 30.05.2011 R. Kuchař byl ve své době především výtečný horolezec, takže morál a technika z písku mu na tu 4-6 (
          Re: trenink techniky 30.05.2011 Dej si nějakou Radanovo sedmu:) Těžko říct, někdo má na lezecké výjezdy málo času, tak mu stačí vyra
            Re: trenink techniky 30.05.2011 Netvrdím že vím jak trénoval Radan, ale určitě minimálně hodně lezl.
          Re: trenink techniky 30.05.2011 dnešní špička je nepochybně jinde než Kuchař tenkrát, ale nepochybuji o tom, že valnou většinu pídič
            Re: trenink techniky 30.05.2011 mimochodem, Hudy prý "trénuje" velmi podobně jako Kuchař tenkrát. takže to kolo a běžky za
              Re: trenink techniky 30.05.2011 Celkova fyzicka je super, ale v realu ti vylizt osmicku moc nepomuze. Do hor by se clovek bez celkov
                Re: trenink techniky 30.05.2011 Lezení lezení lezení:) Rozhodně ano. Ale podívej se jaký je rozdíl když k lezení přijde "pecivá
                  Re: trenink techniky 30.05.2011 Jojo, ja ten rozdil znam moc dobre, zacinal jsem jako pecival co neubehl ani 1km a nevylezl na bould
                Re: trenink techniky 30.05.2011 Viděl jsem náruživé cyklisty, kteří dali naprosto bez běžecké přípravy půlmaraton ve velice slušném
                  Re: trenink techniky 30.05.2011 Souhlasim, omlouvam se, to jsem napsal spatne jak na to koukam. Pohyb jiny ale celkem podobny, svalo
                  Re: trenink techniky 30.05.2011 Jako náruživej cyklista, kterej bez behací přípravy uběhl 1/2maraton za 1:30 a pak dva dny nemohl ch
                    Re: trenink techniky 31.05.2011 Nic si z toho nedělej, to je v celku jasný, že když neběháš, tak tě totálně odrovná i tak mizernej č
  Re: trenink techniky 30.05.2011 Jink bych ještě poradil, že co se praxe týče mimo lezení je na trénink techniky nohou nebo spíše lép
    Re: trenink techniky 30.05.2011 Blbost, v rajbasu rozhoduje důvěra v tření podrážek. Zrovna včera jsem moc nevěřil :-)
  Re: trenink techniky 30.05.2011 Opravdu díky moc všem za tak rozsáhlou diskuzi.
Jinak k některým předpokladům - ano jde mi o
    Re: trenink techniky 30.05.2011 Pokud mas problemy s lezenim nad preskou ci na maximu, tak bych doporucil zejmena knizky Rock Warrio
      Re: trenink techniky 30.05.2011 nemáš tie knihy náhodou v elektronickej forme?
        Re: trenink techniky 02.06.2011 Naprosto souhlasím.
Jinak hodně lidí přísahá ještě na tu knihu Dave MacLeoda (9 z 10
Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku 28.05.2011 Ahoj poradili byste mi prosím nějaké pěkné cesty na Ostaši nebo Křížáku pro začátečníka na prvním konci? Něco kde se dá dobře založit postupové jištění a není to tak strašně morálové. Díky moc.
      Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku 28.05.2011 Díky :-). Článek psal kámoš a já ho jen hodil na svůj blog . Většinu cest o kterých píše jsem lezl a
    Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku 28.05.2011 Díky, určitě z toho něco vyberu. Neměl bys ale přece jenom pár tipů s vyloženě lehkým lezením? Něco
      Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku 28.05.2011 Za málo . Tak určitě by ses " vyřádil " na Jižních věžích . Třeba na Pahorek si dej Hodino
        Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku 18.07.2014 Ahoj, prosím o napsání nějakých lehkých cest na Křižák? Díky moc
lepička 27.05.2011 Ahoj, jaká je ta lepička grippin? Ve srovnání s XS grip a Stealth C4?
  Re: lepička 27.05.2011 Podle mě v pohodě. Nešmejká, vydrží tak stejně jako Vibram. Nepoznal jsem výraznej rozdíl.
  Re: lepička 28.05.2011 Podle mě rozdíl nepoznáš.. stejně měkké, parádní gumy..
HO na Praze 4 27.05.2011 Ahoj.
Pátral jsem na webu, ale zatím bezúspěšně. Asi bude jednodušší se tu poptat taky.
Hledám nějaký pohodový HO na Praze 4. ideálně okolo Krče, Braníku a tak.
Díkes za tip.
Ondřej
  Re: Úraz Hlubočepy 27.05.2011 Kámoš co ještě nedávno bydlel v Hlubočepech říkal, že ke skále létával vrtulník (pro horolezce) &q
  Re: Úraz Hlubočepy 06.06.2011 Při sestupu ze skály tam spadnul kamarád z ca 13 metrů do kolejiště. Naštěstí přežil a úspěšně se lé
Camino del rey 26.05.2011 Zdravím všechny. Chtěl bych se optat jestli by mi někdo dokázal poradit ohledně pokuty za vstup na Camino del rey (jižní Španělsko). Bývala tam cedule ohledně zákazu vstupu a pokuty 6000 euro. Ta už tam ale není. Dostal bych při případném chycení pokutu i
  Re: Camino del rey 27.05.2011 pokud se nemylim neplati se pokuta za camino ale za vstup do tunelu.
    Re: Camino del rey 27.05.2011 Presne, nesmi se do tunelu - resp. nesmi se chodit po kolejich, alias do zadnich sektoru (za tunelem
  Re: Camino del rey 27.05.2011 Byli jsme tam na jaře a tunelama chodily zástupy místních a nic se nedělo.
    Re: Camino del rey 27.05.2011 Takže šance že člověk dostane pokutu neni až tak velká? To je totiž jediná věc která mi zatim brání
      Re: Camino del rey 27.05.2011 Co pamatuju, šlo dost o to, kdy jsi vyrazil. Časněji po ránu a později večer už nikdo nekontroloval.
        Re: Camino del rey 27.05.2011 Většinou to kontrolují jen o víkendech či o svátcích a jsou to dva vyžraní šeňoři s patentem na chyt
          Re: Camino del rey 28.05.2011 pro uplnost: za camino se pokuty neplati a neplatily. ke caminu se nechodi tunelem (neni potreba) al
          Re: Camino del rey 28.05.2011 pro uplnost: za camino se pokuty neplati a neplatily. ke caminu se nechodi tunelem (neni potreba) al
CCCP 26.05.2011 Ahoj.
Nevíte někdo, něco o lezení v okolí Moskvy, nebo Sankt Petěrburgu?
  Re: CCCP 26.05.2011 Moskva naprd - pry jeden nejaky rozchrastany lom, u leningradu zula. Ale priprav se na mraky komaru.
II.jakost 25.05.2011 Chci se zeptat, co je myšleno,když v obchodě nabízejí lano II.jakosti? V jedné firmě se blíží výprodej a tam budou prodávat tato lana.Díky za odpověď.
  Re: II.jakost 25.05.2011 ...no pokud to plánuješ použít jako šňůru na prádlo...
  Re: II.jakost 27.05.2011 u helem to je tak že mají kosmetické vady - jako promáčklá odřená. Takže u lana si představuju blbě
    Re: II.jakost 27.05.2011 Zpravidla se jedná třeba o špinavý oplet. Funkčnost rozjpdně není nijak omezena, o bezpečnosti nemlu
    Re: II.jakost 30.05.2011 promáčklá helma mi jako kosmetická vada zrovna nepřijde.
  Re: II.jakost 30.05.2011 zpravidla poškozený (prodřený) igelitový obal, lano rozbalené apod.
na dobírku bych t
    Re: II.jakost 30.05.2011 Lano jako druhá jakost neexistuje!!! Pokud se lano zašpinilo nebo jinak vizuálně poškodilo, tak je o
      Re: II.jakost 30.05.2011 samozřejmě. 2. jakost je pitomost, může být "sleva z důvodu poškození obalu", patrně tím,
Přivýšina 25.05.2011 Ahoj. Nevíte někdo, kde se lze dopátrat popisu cest na Čtvrtkovu vyhlídku? Díky
Pevnost popruhu 24.05.2011 Ahoj. Jak je to s pevností PAD popruhů a proč se uvádí v jednotce daN? Něco jsem vyčetl, ovšem vůbec mi nedává smysl, proč má např. popruh 19mm deklarovanou pevnost 1600daN, když šitá smyce 20mm z PAD má pevnost 22kN? Matroš je přece stejný. Jde mi o to,
  Re: Pevnost popruhu 24.05.2011 Možná proto, že u šité smyce je těch 22kN měřeno na napnutém oku (dva prameny), zatímco na metrážové
  Re: Pevnost popruhu 24.05.2011 A proč někdo uvádí daN místo kN? Protože daN zhruba odpovídají kg.
  Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 To že má popruh 19 mm pevnost 1600 daN kN a šitka 20 mm pevnost 2200 daN mi smysl dává. Popruh je du
  Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 štanduj na svym lane, ktere si do standu uvazes lodakem a delku si muzes serizovat takrka s milimetr
    Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 Ehm, štandy si většinou zřizuješ, např. ze skob, friendů, vklíněnců ... to mi vysvětli, jak chceš št
      Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 Ehm, nedalo by se to lano pouzit misto smyce? Ehm, ciste teoreticky, ehm, bez ohledu na prehlednost,
        Re: Pevnost popruhu 26.05.2011 Mohu poprosit o osvětu, jak udělat z lana bez smyce na dvou bodech štand, kterej bude praktičtější n
      Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 Dolezes, udelas stand (lhostejno, zda ze skob, smyci, frendu, borhaku, nytu..), k tomu pripnes lodak
        Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 holt ten dotycny asi nikdy stand nedelal :-)
  Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 Jeste me napada tohle: rekneme ze to ma (treba v pripade 3 pruhu plosarny) pevnost 2200, ale pokud t
    Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 Pokud to ma jako popruh 2200 a ty to svazes do smyce , tak smyce bude mit spis vic nez 2200 (je nadv
      Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 UPLNE stejny popruh sesity a volny. Na sesite smyci na visacce 22kN, na civce 15 kN.
        Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 Když budeš číst pozorně, truhlíku, nebo budeš přemýšlet, lehce zjistíš, že sešitej popruh je popruh
          Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 Dobrá, klesnu na Tvou uroven - Ty ses ale mamlas, co to placas za nesmysly - 2x 15 kN? Ta smyce je p
            Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 pánové, popruhy se zkouší na dynamickou a statickou pevnost.Proto jiné označení.Dynamická označení d
              Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 "popruhy se zkouší na dynamickou a statickou pevnost" - velmi zajímavé! Žil jsem v domnění
                Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 P.S. Přesně řečeno, Schubert mluví o jedné zkoušce (statické) v rámci jedné normy; samozřejmě, že je
              Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 To je teda pěkná blbost.
kN je kilonewton a daN je dekanewton.
Třeba Beal udává pevnos
            Re: Pevnost popruhu 25.05.2011 Tak nic, truhlíku. Jestli nechápeš, že dva prameny (nebo dvě smyce) unesou víc než jeden pramen, je
              Re: Pevnost popruhu 26.05.2011 pletes si hrusky s jabkama.
      Re: Pevnost popruhu 26.05.2011 1) problem, o kterem tu mluvime - tedy filipuv - to resi
2) mel bys vyhodit pocitac a zacit p
        Re: Pevnost popruhu 26.05.2011 To Pavelk: už se na to nemůžu koukat jak tu lidem motáš hlavy - píšeš tu o truhlíkách, o sčítání pra
          Re: Pevnost popruhu 26.05.2011 Měl bys udělat pokus - vem nit a mincíř. Dej nit na jednoducho do karabiny a táhni za mincíř, zapam
            Re: Pevnost popruhu 26.05.2011 to se mi dost nezdá: představ si jeden pramen lana, na kterej se pověsíš -působící síla je 100%, pok
              Re: Pevnost popruhu 26.05.2011 Právě že ve dvou pramenech je 50% i v tom ohybu. 100% je síla působí na ukotvení. Síla je vektor. As
                  Re: Pevnost popruhu 26.05.2011 Omluvam se spatny odkaz
              Re: Pevnost popruhu 26.05.2011 Připouštím, že je to trochu neintuitivní, proto ta plamenná diskuse. Nuže pokus: špagát o hmotnosti
                Re: Pevnost popruhu 26.05.2011 Přesně tak. A teď si představ, že ten špagát, na kterej na jednom konci působí 22kN (v místě závěsu)
          Re: Pevnost popruhu 26.05.2011 Zastav se na první pumpě (to bude rychlejší a jednodušší, než honit jeřábníky) a mrkni na štítek od
        Re: Pevnost popruhu 26.05.2011 @ sara:
1) Pokud má Filip problém s příliš velkým úhlem, tak jak mu pomůže 110 cm dlo
          Re: Pevnost popruhu 27.05.2011 Pavlek a co takhle napsat že na dvojto neznamená upevnění "O" ale "U" pak je to
            Re: Pevnost popruhu 27.05.2011 Ale to je uplně to samý. Když je to do O, tak je to taky nadvojito a výsledná pevnost je taky dvojit
              Re: Pevnost popruhu 27.05.2011 Přesně tak, je jedno, jestli je to O nebo U, ten popruh je nadvojito. Nevím, jakej typ popruhů přesn
                Re: Pevnost popruhu 28.05.2011 ...no konečně! konečně tu někdo po týdnu napsal chudákovi Filipovi že je to jedno ! Neřeš to a lez a
                  Re: Pevnost popruhu 28.05.2011 Tak to pozor! "O" a "U" není jedno, to jsou dvě rozdílné věci, zatímco pří "
                    Re: Pevnost popruhu 29.05.2011 Ach jo... Slibuju, že píšu fak naposledy:)
Nehádám se o svou pravdu, jestli sis nevšim, jen j
                    Re: Pevnost popruhu 30.05.2011 Popruh najednoducho = 100 % nosnost. Popruh do "U" (zanedbána ztáta pevnosti v upnutí) = 2
1
...
741
742
743
744
745
746
747
748
749
750
751
752
753
754
755
756
757
758
759
760
...
2263
Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku Ahoj poradili byste mi prosím nějaké pěkné cesty na Ostaši nebo Křížáku pro začátečníka na prvním konci? Něco kde se dá dobře založit postupové jištění a není to tak strašně morálové. Díky moc. Kajba 12:52:30 28.05.2011odpovědět
  Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku zkus se podívat sem www.piskari.cz , urcite najdes spoustu cest ktere odpovidaji tvemu popisu, i s fotkama a komentářema Aleš 13:57:06 28.05.2011odpovědět
  Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku Ahoj , koukni se na tenhle článek - http://clim-bou . blogspot. com/2010/11/6-clanek-krizovy-vrch-krizak. html ( za tečkou odstraň mezery )
Ať to leze . krab15:23:28 28.05.2011odpovědět
    Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku hele, moc pěknej článek, fotky hezký, ale přijde mi to spíš jako seznam cest co autor vylez, než jako že by to všecko bylo k doporučení. mně taky s odstupem času přijde lůecos hezčí než mi přišlo ve stěně, halvně proto že sem enspad
p. 18:59:24 28.05.2011odpovědět
      Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku Díky :-). Článek psal kámoš a já ho jen hodil na svůj blog . Většinu cest o kterých píše jsem lezl a mohl bych je doporučit . Ty opravdu lehký třeba do VIIa jsou fajn a daj se relativně zajistit . krab19:50:45 28.05.2011odpovědět
    Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku Díky, určitě z toho něco vyberu. Neměl bys ale přece jenom pár tipů s vyloženě lehkým lezením? Něco se spoustou hodin třeba :D Jako na druhým lezu cca 6, ale na prvním jsem prostě posera. A to se musí změnit! :D Kajba 20:18:34 28.05.2011odpovědět
      Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku Za málo . Tak určitě by ses " vyřádil " na Jižních věžích . Třeba na Pahorek si dej Hodinovou mzdu za III - hodin je tam spoustu a je to lehoučký , na Hodináře si vylez Západní stěnu taky za III - tam je i kruh ,na Čtyřhran je fajn Druhá varianta za IV - taky z kruhem ... Tipů bych měl víc , ale je to na dýl . Kdyžtak napiš na mejla . krab 20:49:15 28.05.2011odpovědět
        Re: Lehčí cesty na Ostaši nebo Křížáku Ahoj, prosím o napsání nějakých lehkých cest na Křižák? Díky moc Filip 13:09:10 18.07.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: