Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Napinani lana 06.06.2011 Ahoj,
budu napinat lanovku z lana. Bude dost dlouha a potrebuju ji radne napnout, protoze bude nizko nad zemi, tak at neni moc provesena.
Mam zvladnute kladkostroje na napinani slack lajny, ale nevim, cim napinat lano - myslim, cim za nej ta
  Re: Napinani lana 06.06.2011 Zdar, když napínáme traverz přez lom (200 m statiky) tak to napínáme pomocí prusíků
  Re: Napinani lana 06.06.2011 Hlavně se nepokoušej napnout lezeckou dynamiku, protože to je nemožné. Jinak já doma napínal lano po
    Re: Napinani lana 06.06.2011 Kdyz jsme napinali 50 m statiky pres 4 kladky a blokant (petzl basic) v 5 lidech, tak jsme roztrhali
    Re: Napinani lana 06.06.2011 Jumarem akorát rozřežeš oplet. Použij prusík, nebo nějakou svírku bez zubů - kometa, kyblock,... kte
  Re: Napinani lana 06.06.2011 Mam statiku. K prusikum jsem minule sahnul take, ale zajimalo me, jestli nekdo nema nejakou setrnejs
    Re: Napinani lana 06.06.2011 Já to napínám přes STOP brzdu. Když se to dobře udělá, drží to jako lutherská víra a šetrné k lanu j
      Re: Napinani lana 06.06.2011 co to, prosim, je ta STOP brzda?
        Re: Napinani lana 06.06.2011 slaňovací pomůcka od Petzlu
          Re: Napinani lana 06.06.2011 Já používám gri-gri v kombinaci s rescuecendrem , pohoda.
            Re: Napinani lana 07.06.2011 Budu za hlupaka - co je to kometa, kyblock? Nikde jsem to nedokazal najit.
              Re: Napinani lana 07.06.2011 Výrobci to označují různě, tvarů je víc, má to posuvnou západku a šroub. Kluci tomu myslím říkali i
  Re: Napinani lana 07.06.2011 Ahoj. Vypínání fixních lan je součástí mé profese. Učíme je vojenské instruktory lezení a využíváme
    Re: Napinani lana 07.06.2011 dostik7@centrum.cz
    Re: Napinani lana 08.06.2011 jakub-marek(zavináč)centrum tečka cz
Budu moc vděčný za přeposlání díky
      Re: Napinani lana 08.06.2011 Poprosím také o přeposlání. Díky moc.
        Re: Napinani lana 08.06.2011 Napiš mi email, v noci to budu posílat. Teď je tady v Afgoši mizerné připojení.
          Re: Napinani lana 08.06.2011 nejeď myší na jeho podpis, meil uvidíš
            Re: Napinani lana 08.06.2011 Bohužel tady v Afghánistánu internet ministerstva obrany tuto aplikaci nepodporuje.
              Re: Napinani lana 08.06.2011 b.nik@tiscali.cz
                Re: Napinani lana 28.05.2012 ghoasst@seznam.cz
                  Re: Napinani lana 23.12.2015 Prosim tez o navod.
opicakuz@gmail.com
Moc dekuji.
                    Re: Napinani lana 21.02.2017 Ahoj, máš ještě někde ten mail o vypínání lan? měl bych o něj zájem.
Děkuji
    Re: Napinani lana 31.03.2017 Dobrý den, na toto téma se dá sehnat pramálo, mohl bych poprosit také o přeposlání? Děkuji.
    Re: Napinani lana 28.04.2017 prosím o zaslání popisu napínání lana, děkuji.vides@centrum.cz
    Re: Napinani lana 28.04.2017 vides@centrum.cz
      Re: Napinani lana 05.06.2017 ahoj, jestli si dostal ten mail, mohl bys mi ho taky prosím přeposlat? Ondrej1.c@seznam.cz
    Re: Napinani lana 19.07.2019 Ahoj, mohl bych prosím také poprosit o přeposlání schématu na napínání? Děkuji.
      Re: Napinani lana 14.08.2020 Ahoj, prosím o přeposlaní návodu na napínání lana.
Děkuji.
Better than chocolate 06.06.2011 Cau, nemate nekdo link, nebo doma na disku lezecky film Better than chocolate??? Diky
Friend_Kotek 05.06.2011 Zdravím, 4.5. sem na kotkovi nechal friend v cestě rozlámaná..byl slušně zaseknutej. Bohužel sem neměl čas ho vydolovat, tak sem ho opustil s tím, že ho vyberu druhej den a dneska byl fuč:( Pravděpodobnost, že ho někdo objeví byla asi tak 100:1,vidět neby
  oprava 05.06.2011 přesněji 4.6 :)
  oprava 05.06.2011 přesněji 4.6 :)
    Re: oprava 06.06.2011 Booty :)
      Re: oprava 06.06.2011 :) Zajímavý článek. Osobně bych řekl - jiný kraj, jiný mrav... Nic proti onomu přístupu, sám mám ale
        Re: oprava 06.06.2011 nedávno jsem na skalách potkal nějaký Polský kurz a tam se jeden vychloubal, že jednou lezl a našel
        Re: oprava 06.06.2011 V tom není spor ne? Pokud někdo obětuje tvář, je čestné mu matroš vrátit (tím to nijak nehodnotím, t
          Re: oprava 06.06.2011 Oprava: tvář a nějaká ta runda může za matroš stát.
            Re: oprava 06.06.2011 :) To jasně.
Já to ale myslel trochu jinak - ono to asi
nebylo úplně srozumitelné: zd
        Re: oprava 06.06.2011 Myslim, ze chapanie situacie nieco zdanlivo opustene resp. bez dozoru majitela (nemusi sa zdaleka je
          Re: oprava 09.06.2011 Tak friendak uz je domam, je videt, ze lezci jsou vychovaní lidé:)
Zdarec
Friend_Kotek 05.06.2011 Zdravím, 4.5. sem na kotkovi nechal friend v cestě rozlámaná..byl slušně zaseknutej. Bohužel sem neměl čas ho vydolovat, tak sem ho opustil s tím, že ho vyberu druhej den a dneska byl fuč:( Pravděpodobnost, že ho někdo objeví byla asi tak 100:1,vidět neby
Kupim sprievodcu 05.06.2011 Čaute,zháňam LEZECKÉHO sprievodcu do Zillertalu.Ak niekto máte sprievodcu od Michaela Meisla(Tirol) alebo od Markusa Schwaigera(Klettern und Bouldern im Zillertal) KÚPIM!! Veľmi by ste mi pomohli.Ďakujem.email:martin.lesko007@gmail.com
Chorvatsko-Topo-Pag 05.06.2011 Ahoj, nemáte někdo prosím Topo, nákresy cest, průvodce v pdf či něco takového na lezeckou oblast v Chorvatsku na Pagu? Skaly jsou to Stogaj a Zamak.
Pokud by někdo něco měl, ozvěte se,
díky moc...
  Re: Chorvatsko-Topo-Pag 09.06.2011 nikdo nic? :-/
Cernotin/hluzov 04.06.2011 Ahoj,nevite nekdo jestli se muze pord lozit v oblasti cernotin hluzov(byvaly lom) a jak dlouho to tam vysycha po desti?diky z kazdou odpoved,filip:)
  Re: Cernotin/hluzov 05.06.2011 Ahoj, bohuzel nemam info o akualnim stavu, jen chci rict, ze za horni hranou lomu roste les, takze k
    Re: Cernotin/hluzov 05.06.2011 Povolene to je celorocne bez vijimky, vzhledem k tomu ze je to vapno tak klidne hned po desti, s tou
nemecko 04.06.2011 Zdar, nevi nekdo nejakou stranku kde se da zjistit stav nemeckych piskovcu? pripadne jak je to tam slezenim po desti??
  Re: nemecko 04.06.2011 zacni na teufelsturm.de.
    Re: nemecko 05.06.2011 Nejjednodušší je koukat na počasí v Děčíně a Bad Schandau.
A docela pěkná aplikace je počasí
Nepromokavá bunda 04.06.2011 Ahoj,
hledám bundu, která bude mít výbornou nepropustnost, na prodyšnosti mi nezáleží, stačí pokud bude mít otevíratelné průduchy v podpaží Váhově tak do 600g. Jen to chci s podešívkou aspoň síťovinovou, aby se nelepila na ruce, může to být i plášt
  Re: Nepromokavá bunda 04.06.2011 Muzu vedet jaky Tilak?
  Re: Nepromokavá bunda 04.06.2011 a si si jistý, že ti to proteklo? Že to nemáš zevnitř zapařené? Mám klasickou levnou AlpinePro. Při
    Re: Nepromokavá bunda 04.06.2011 Mám to stejně, docela se totiž při náročnějším pohybu potím, takže sice mi bunda ani kalhoty nepromo
      Re: Nepromokavá bunda 04.06.2011 já jsem ale zase četl, že od tohoto jsou Goráč a jiné membrány, že ti ty páry odvedou ven, ale Gore
        Re: Nepromokavá bunda 04.06.2011 Problém je, že při dešti je vysoká vlhkost vzduchu a odpařování tudíž moc neprobíhá. Pak mají problé
  Re: Nepromokavá bunda 05.06.2011 Nejlepší nepropustnost mají goráče. Počkej si do srpna na 50% výprodej v Hudy a máš ji tak za 3-3.50
    Re: Nepromokavá bunda 06.06.2011 O neco vic mne trochu rozesmalo :)
1
...
738
739
740
741
742
743
744
745
746
747
748
749
750
751
752
753
754
755
756
757
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: