Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230939 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Napinani lana06.06.2011
Ahoj,
budu napinat lanovku z lana. Bude dost dlouha a potrebuju ji radne napnout, protoze bude nizko nad zemi, tak at neni moc provesena.
Mam zvladnute kladkostroje na napinani slack lajny, ale nevim, cim napinat lano - myslim, cim za nej ta
 Re: Napinani lana06.06.2011
Zdar, když napínáme traverz přez lom (200 m statiky) tak to napínáme pomocí prusíků
 Re: Napinani lana06.06.2011
Hlavně se nepokoušej napnout lezeckou dynamiku, protože to je nemožné. Jinak já doma napínal lano po
  Re: Napinani lana06.06.2011
Kdyz jsme napinali 50 m statiky pres 4 kladky a blokant (petzl basic) v 5 lidech, tak jsme roztrhali
  Re: Napinani lana06.06.2011
Jumarem akorát rozřežeš oplet. Použij prusík, nebo nějakou svírku bez zubů - kometa, kyblock,... kte
 Re: Napinani lana06.06.2011
Mam statiku. K prusikum jsem minule sahnul take, ale zajimalo me, jestli nekdo nema nejakou setrnejs
  Re: Napinani lana06.06.2011
Já to napínám přes STOP brzdu. Když se to dobře udělá, drží to jako lutherská víra a šetrné k lanu j
   Re: Napinani lana06.06.2011
co to, prosim, je ta STOP brzda?
    Re: Napinani lana06.06.2011
slaňovací pomůcka od Petzlu
     Re: Napinani lana06.06.2011
Já používám gri-gri v kombinaci s rescuecendrem , pohoda.
      Re: Napinani lana07.06.2011
Budu za hlupaka - co je to kometa, kyblock? Nikde jsem to nedokazal najit.
       Re: Napinani lana07.06.2011
Výrobci to označují různě, tvarů je víc, má to posuvnou západku a šroub. Kluci tomu myslím říkali i
 Re: Napinani lana07.06.2011
Ahoj. Vypínání fixních lan je součástí mé profese. Učíme je vojenské instruktory lezení a využíváme
  Re: Napinani lana07.06.2011
dostik7@centrum.cz

  Re: Napinani lana08.06.2011
jakub-marek(zavináč)centrum tečka cz

Budu moc vděčný za přeposlání díky
   Re: Napinani lana08.06.2011
Poprosím také o přeposlání. Díky moc.
    Re: Napinani lana08.06.2011
Napiš mi email, v noci to budu posílat. Teď je tady v Afgoši mizerné připojení.
     Re: Napinani lana08.06.2011
nejeď myší na jeho podpis, meil uvidíš
      Re: Napinani lana08.06.2011
Bohužel tady v Afghánistánu internet ministerstva obrany tuto aplikaci nepodporuje.
       Re: Napinani lana08.06.2011
b.nik@tiscali.cz
        Re: Napinani lana28.05.2012
ghoasst@seznam.cz
         Re: Napinani lana23.12.2015
Prosim tez o navod.

opicakuz@gmail.com

Moc dekuji.
          Re: Napinani lana21.02.2017
Ahoj, máš ještě někde ten mail o vypínání lan? měl bych o něj zájem.
Děkuji
  Re: Napinani lana31.03.2017
Dobrý den, na toto téma se dá sehnat pramálo, mohl bych poprosit také o přeposlání? Děkuji.
  Re: Napinani lana28.04.2017
prosím o zaslání popisu napínání lana, děkuji.vides@centrum.cz
  Re: Napinani lana28.04.2017
vides@centrum.cz
   Re: Napinani lana05.06.2017
ahoj, jestli si dostal ten mail, mohl bys mi ho taky prosím přeposlat? Ondrej1.c@seznam.cz
  Re: Napinani lana19.07.2019
Ahoj, mohl bych prosím také poprosit o přeposlání schématu na napínání? Děkuji.
   Re: Napinani lana14.08.2020
Ahoj, prosím o přeposlaní návodu na napínání lana.
Děkuji.

 Better than chocolate06.06.2011
Cau, nemate nekdo link, nebo doma na disku lezecky film Better than chocolate??? Diky
 Re: Better than chocolate06.06.2011
 DONOVALSKÁ?06.06.2011
Ahoj. Ví se něco o stěně Donovalská? Nějaké nové informace, jak to probíhá?

 Friend_Kotek05.06.2011
Zdravím, 4.5. sem na kotkovi nechal friend v cestě rozlámaná..byl slušně zaseknutej. Bohužel sem neměl čas ho vydolovat, tak sem ho opustil s tím, že ho vyberu druhej den a dneska byl fuč:( Pravděpodobnost, že ho někdo objeví byla asi tak 100:1,vidět neby
 oprava05.06.2011
přesněji 4.6 :)
 oprava05.06.2011
přesněji 4.6 :)
  Re: oprava06.06.2011
Booty :)
   Re: oprava06.06.2011
:) Zajímavý článek. Osobně bych řekl - jiný kraj, jiný mrav... Nic proti onomu přístupu, sám mám ale
    Re: oprava06.06.2011
nedávno jsem na skalách potkal nějaký Polský kurz a tam se jeden vychloubal, že jednou lezl a našel
    Re: oprava06.06.2011
V tom není spor ne? Pokud někdo obětuje tvář, je čestné mu matroš vrátit (tím to nijak nehodnotím, t
     Re: oprava06.06.2011
Oprava: tvář a nějaká ta runda může za matroš stát.
      Re: oprava06.06.2011
:) To jasně.
Já to ale myslel trochu jinak - ono to asi
nebylo úplně srozumitelné: zd
    Re: oprava06.06.2011
Myslim, ze chapanie situacie nieco zdanlivo opustene resp. bez dozoru majitela (nemusi sa zdaleka je
     Re: oprava09.06.2011
Tak friendak uz je domam, je videt, ze lezci jsou vychovaní lidé:)
Zdarec

 Friend_Kotek05.06.2011
Zdravím, 4.5. sem na kotkovi nechal friend v cestě rozlámaná..byl slušně zaseknutej. Bohužel sem neměl čas ho vydolovat, tak sem ho opustil s tím, že ho vyberu druhej den a dneska byl fuč:( Pravděpodobnost, že ho někdo objeví byla asi tak 100:1,vidět neby

 Kupim sprievodcu05.06.2011
Čaute,zháňam LEZECKÉHO sprievodcu do Zillertalu.Ak niekto máte sprievodcu od Michaela Meisla(Tirol) alebo od Markusa Schwaigera(Klettern und Bouldern im Zillertal) KÚPIM!! Veľmi by ste mi pomohli.Ďakujem.email:martin.lesko007@gmail.com

 Chorvatsko-Topo-Pag05.06.2011
Ahoj, nemáte někdo prosím Topo, nákresy cest, průvodce v pdf či něco takového na lezeckou oblast v Chorvatsku na Pagu? Skaly jsou to Stogaj a Zamak.
Pokud by někdo něco měl, ozvěte se,
díky moc...
 Re: Chorvatsko-Topo-Pag09.06.2011
nikdo nic? :-/
  Re: Chorvatsko-Topo-Pag09.06.2011
koukni na
   Re: Chorvatsko-Topo-Pag09.06.2011
neni to zrovna ideálka, ale lepší než nic, díky moc... kdyby někdo narazil na nějaké lepší topo nebo

 Cernotin/hluzov04.06.2011
Ahoj,nevite nekdo jestli se muze pord lozit v oblasti cernotin hluzov(byvaly lom) a jak dlouho to tam vysycha po desti?diky z kazdou odpoved,filip:)
 Re: Cernotin/hluzov05.06.2011
Ahoj, bohuzel nemam info o akualnim stavu, jen chci rict, ze za horni hranou lomu roste les, takze k
  Re: Cernotin/hluzov05.06.2011
Povolene to je celorocne bez vijimky, vzhledem k tomu ze je to vapno tak klidne hned po desti, s tou

 nemecko04.06.2011
Zdar, nevi nekdo nejakou stranku kde se da zjistit stav nemeckych piskovcu? pripadne jak je to tam slezenim po desti??
 Re: nemecko04.06.2011
zacni na teufelsturm.de.
  Re: nemecko05.06.2011
Nejjednodušší je koukat na počasí v Děčíně a Bad Schandau.
A docela pěkná aplikace je počasí

 Nepromokavá bunda04.06.2011
Ahoj,
hledám bundu, která bude mít výbornou nepropustnost, na prodyšnosti mi nezáleží, stačí pokud bude mít otevíratelné průduchy v podpaží Váhově tak do 600g. Jen to chci s podešívkou aspoň síťovinovou, aby se nelepila na ruce, může to být i plášt
 Re: Nepromokavá bunda04.06.2011
Muzu vedet jaky Tilak?
 Re: Nepromokavá bunda04.06.2011
a si si jistý, že ti to proteklo? Že to nemáš zevnitř zapařené? Mám klasickou levnou AlpinePro. Při
  Re: Nepromokavá bunda04.06.2011
Mám to stejně, docela se totiž při náročnějším pohybu potím, takže sice mi bunda ani kalhoty nepromo
   Re: Nepromokavá bunda04.06.2011
já jsem ale zase četl, že od tohoto jsou Goráč a jiné membrány, že ti ty páry odvedou ven, ale Gore
    Re: Nepromokavá bunda04.06.2011
Problém je, že při dešti je vysoká vlhkost vzduchu a odpařování tudíž moc neprobíhá. Pak mají problé
 Re: Nepromokavá bunda05.06.2011
Nejlepší nepropustnost mají goráče. Počkej si do srpna na 50% výprodej v Hudy a máš ji tak za 3-3.50
  Re: Nepromokavá bunda06.06.2011
O neco vic mne trochu rozesmalo :)

1   ...   738   739   740   741   742   743   744   745   746   747   748   749   750   751   752   753   754   755   756   757   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Napinani lana
Ahoj,
budu napinat lanovku z lana. Bude dost dlouha a potrebuju ji radne napnout, protoze bude nizko nad zemi, tak at neni moc provesena.
Mam zvladnute kladkostroje na napinani slack lajny, ale nevim, cim napinat lano - myslim, cim za nej tahat. Jestli pouzit prusik, jumar nebo neco jineho, abych lano zbytecne nenicil.
Diky za tipy,
Honza
HonzaD.10:40:53 06.06.2011
odpovědět 
 Re: Napinani lana
Zdar, když napínáme traverz přez lom (200 m statiky) tak to napínáme pomocí prusíků
11:01:30 06.06.2011
odpovědět 
 Re: Napinani lana
Hlavně se nepokoušej napnout lezeckou dynamiku, protože to je nemožné. Jinak já doma napínal lano pomoci hupcuku a pohoda
11:28:18 06.06.2011
odpovědět 
  Re: Napinani lana
Kdyz jsme napinali 50 m statiky pres 4 kladky a blokant (petzl basic) v 5 lidech, tak jsme roztrhali oplet na cucky. prusiky budou asi lepsi.
jena11:48:03 06.06.2011
odpovědět 
  Re: Napinani lana
Jumarem akorát rozřežeš oplet. Použij prusík, nebo nějakou svírku bez zubů - kometa, kyblock,... která jde navíc rozevřít a sundat i v tahu.
 martan11:48:38 06.06.2011
odpovědět 
 Re: Napinani lana
Mam statiku. K prusikum jsem minule sahnul take, ale zajimalo me, jestli nekdo nema nejakou setrnejsi metodu, protoze prusik posune oplet proti jadru. Prusik pak kotvim vanockovym uzlem, aby to cele slo povolit.
H.
HonzaD.13:08:45 06.06.2011
odpovědět 
  Re: Napinani lana
Já to napínám přes STOP brzdu. Když se to dobře udělá, drží to jako lutherská víra a šetrné k lanu je to myslím taky. Povolit to pak taky jde v pohodě.
Šroubek13:23:28 06.06.2011
odpovědět 
   Re: Napinani lana
co to, prosim, je ta STOP brzda?
HonzaD.14:24:04 06.06.2011
odpovědět 
    Re: Napinani lana
slaňovací pomůcka od Petzlu
 martan15:12:55 06.06.2011
odpovědět 
     Re: Napinani lana
Já používám gri-gri v kombinaci s rescuecendrem , pohoda.
Dejv18:52:17 06.06.2011
odpovědět 
      Re: Napinani lana
Budu za hlupaka - co je to kometa, kyblock? Nikde jsem to nedokazal najit.
jena08:44:47 07.06.2011
odpovědět 
       Re: Napinani lana
Výrobci to označují různě, tvarů je víc, má to posuvnou západku a šroub. Kluci tomu myslím říkali i žehlička. Sežene se to z vyřazených sebejistících popruhů na OOP, šité věci uřízneš, kovové mají delší životnost. Např.: http://aukro.cz/show_item.php?item=1654714183
 martan10:24:14 07.06.2011
odpovědět 
 Re: Napinani lana
Ahoj. Vypínání fixních lan je součástí mé profese. Učíme je vojenské instruktory lezení a využíváme vypnuté lana při překonávání traverzů, řek, skalních věží,údolí, šikmém slanění atd.
Napiš email a pošlu popis i schámata jak vypínat lana.
Ponik23:01:22 07.06.2011
odpovědět 
  Re: Napinani lana
dostik7@centrum.cz

HonzaD.23:52:33 07.06.2011
odpovědět 
  Re: Napinani lana
jakub-marek(zavináč)centrum tečka cz

Budu moc vděčný za přeposlání díky
Fly07:17:05 08.06.2011
odpovědět 
   Re: Napinani lana
Poprosím také o přeposlání. Díky moc.
Esus08:16:51 08.06.2011
odpovědět 
    Re: Napinani lana
Napiš mi email, v noci to budu posílat. Teď je tady v Afgoši mizerné připojení.
Ponik15:10:42 08.06.2011
odpovědět 
     Re: Napinani lana
nejeď myší na jeho podpis, meil uvidíš
 martan15:24:39 08.06.2011
odpovědět 
      Re: Napinani lana
Bohužel tady v Afghánistánu internet ministerstva obrany tuto aplikaci nepodporuje.
Ponik18:40:23 08.06.2011
odpovědět 
       Re: Napinani lana
b.nik@tiscali.cz
22:33:58 08.06.2011
odpovědět 
        Re: Napinani lana
ghoasst@seznam.cz
Adam10:44:23 28.05.2012
odpovědět 
         Re: Napinani lana
Prosim tez o navod.

opicakuz@gmail.com

Moc dekuji.
Opicakuz20:49:30 23.12.2015
odpovědět 
          Re: Napinani lana
Ahoj, máš ještě někde ten mail o vypínání lan? měl bych o něj zájem.
Děkuji
Martin20:17:20 21.02.2017
odpovědět 
  Re: Napinani lana
Dobrý den, na toto téma se dá sehnat pramálo, mohl bych poprosit také o přeposlání? Děkuji.
Ondřej Nosek21:13:07 31.03.2017
odpovědět 
  Re: Napinani lana
prosím o zaslání popisu napínání lana, děkuji.vides@centrum.cz
12:51:15 28.04.2017
odpovědět 
  Re: Napinani lana
vides@centrum.cz
vaclav12:52:19 28.04.2017
odpovědět 
   Re: Napinani lana
ahoj, jestli si dostal ten mail, mohl bys mi ho taky prosím přeposlat? Ondrej1.c@seznam.cz
PLobo11:59:51 05.06.2017
odpovědět 
  Re: Napinani lana
Ahoj, mohl bych prosím také poprosit o přeposlání schématu na napínání? Děkuji.
 geo.luki12:25:21 19.07.2019
odpovědět 
   Re: Napinani lana
Ahoj, prosím o přeposlaní návodu na napínání lana.
Děkuji.
Tomáš20:57:38 14.08.2020
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi