Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Napinani lana 06.06.2011 Ahoj,
budu napinat lanovku z lana. Bude dost dlouha a potrebuju ji radne napnout, protoze bude nizko nad zemi, tak at neni moc provesena.
Mam zvladnute kladkostroje na napinani slack lajny, ale nevim, cim napinat lano - myslim, cim za nej ta
  Re: Napinani lana 06.06.2011 Zdar, když napínáme traverz přez lom (200 m statiky) tak to napínáme pomocí prusíků
  Re: Napinani lana 06.06.2011 Hlavně se nepokoušej napnout lezeckou dynamiku, protože to je nemožné. Jinak já doma napínal lano po
    Re: Napinani lana 06.06.2011 Kdyz jsme napinali 50 m statiky pres 4 kladky a blokant (petzl basic) v 5 lidech, tak jsme roztrhali
    Re: Napinani lana 06.06.2011 Jumarem akorát rozřežeš oplet. Použij prusík, nebo nějakou svírku bez zubů - kometa, kyblock,... kte
  Re: Napinani lana 06.06.2011 Mam statiku. K prusikum jsem minule sahnul take, ale zajimalo me, jestli nekdo nema nejakou setrnejs
    Re: Napinani lana 06.06.2011 Já to napínám přes STOP brzdu. Když se to dobře udělá, drží to jako lutherská víra a šetrné k lanu j
      Re: Napinani lana 06.06.2011 co to, prosim, je ta STOP brzda?
        Re: Napinani lana 06.06.2011 slaňovací pomůcka od Petzlu
          Re: Napinani lana 06.06.2011 Já používám gri-gri v kombinaci s rescuecendrem , pohoda.
            Re: Napinani lana 07.06.2011 Budu za hlupaka - co je to kometa, kyblock? Nikde jsem to nedokazal najit.
              Re: Napinani lana 07.06.2011 Výrobci to označují různě, tvarů je víc, má to posuvnou západku a šroub. Kluci tomu myslím říkali i
  Re: Napinani lana 07.06.2011 Ahoj. Vypínání fixních lan je součástí mé profese. Učíme je vojenské instruktory lezení a využíváme
    Re: Napinani lana 07.06.2011 dostik7@centrum.cz
    Re: Napinani lana 08.06.2011 jakub-marek(zavináč)centrum tečka cz
Budu moc vděčný za přeposlání díky
      Re: Napinani lana 08.06.2011 Poprosím také o přeposlání. Díky moc.
        Re: Napinani lana 08.06.2011 Napiš mi email, v noci to budu posílat. Teď je tady v Afgoši mizerné připojení.
          Re: Napinani lana 08.06.2011 nejeď myší na jeho podpis, meil uvidíš
            Re: Napinani lana 08.06.2011 Bohužel tady v Afghánistánu internet ministerstva obrany tuto aplikaci nepodporuje.
              Re: Napinani lana 08.06.2011 b.nik@tiscali.cz
                Re: Napinani lana 28.05.2012 ghoasst@seznam.cz
                  Re: Napinani lana 23.12.2015 Prosim tez o navod.
opicakuz@gmail.com
Moc dekuji.
                    Re: Napinani lana 21.02.2017 Ahoj, máš ještě někde ten mail o vypínání lan? měl bych o něj zájem.
Děkuji
    Re: Napinani lana 31.03.2017 Dobrý den, na toto téma se dá sehnat pramálo, mohl bych poprosit také o přeposlání? Děkuji.
    Re: Napinani lana 28.04.2017 prosím o zaslání popisu napínání lana, děkuji.vides@centrum.cz
    Re: Napinani lana 28.04.2017 vides@centrum.cz
      Re: Napinani lana 05.06.2017 ahoj, jestli si dostal ten mail, mohl bys mi ho taky prosím přeposlat? Ondrej1.c@seznam.cz
    Re: Napinani lana 19.07.2019 Ahoj, mohl bych prosím také poprosit o přeposlání schématu na napínání? Děkuji.
      Re: Napinani lana 14.08.2020 Ahoj, prosím o přeposlaní návodu na napínání lana.
Děkuji.
Better than chocolate 06.06.2011 Cau, nemate nekdo link, nebo doma na disku lezecky film Better than chocolate??? Diky
Friend_Kotek 05.06.2011 Zdravím, 4.5. sem na kotkovi nechal friend v cestě rozlámaná..byl slušně zaseknutej. Bohužel sem neměl čas ho vydolovat, tak sem ho opustil s tím, že ho vyberu druhej den a dneska byl fuč:( Pravděpodobnost, že ho někdo objeví byla asi tak 100:1,vidět neby
  oprava 05.06.2011 přesněji 4.6 :)
  oprava 05.06.2011 přesněji 4.6 :)
    Re: oprava 06.06.2011 Booty :)
      Re: oprava 06.06.2011 :) Zajímavý článek. Osobně bych řekl - jiný kraj, jiný mrav... Nic proti onomu přístupu, sám mám ale
        Re: oprava 06.06.2011 nedávno jsem na skalách potkal nějaký Polský kurz a tam se jeden vychloubal, že jednou lezl a našel
        Re: oprava 06.06.2011 V tom není spor ne? Pokud někdo obětuje tvář, je čestné mu matroš vrátit (tím to nijak nehodnotím, t
          Re: oprava 06.06.2011 Oprava: tvář a nějaká ta runda může za matroš stát.
            Re: oprava 06.06.2011 :) To jasně.
Já to ale myslel trochu jinak - ono to asi
nebylo úplně srozumitelné: zd
        Re: oprava 06.06.2011 Myslim, ze chapanie situacie nieco zdanlivo opustene resp. bez dozoru majitela (nemusi sa zdaleka je
          Re: oprava 09.06.2011 Tak friendak uz je domam, je videt, ze lezci jsou vychovaní lidé:)
Zdarec
Friend_Kotek 05.06.2011 Zdravím, 4.5. sem na kotkovi nechal friend v cestě rozlámaná..byl slušně zaseknutej. Bohužel sem neměl čas ho vydolovat, tak sem ho opustil s tím, že ho vyberu druhej den a dneska byl fuč:( Pravděpodobnost, že ho někdo objeví byla asi tak 100:1,vidět neby
Kupim sprievodcu 05.06.2011 Čaute,zháňam LEZECKÉHO sprievodcu do Zillertalu.Ak niekto máte sprievodcu od Michaela Meisla(Tirol) alebo od Markusa Schwaigera(Klettern und Bouldern im Zillertal) KÚPIM!! Veľmi by ste mi pomohli.Ďakujem.email:martin.lesko007@gmail.com
Chorvatsko-Topo-Pag 05.06.2011 Ahoj, nemáte někdo prosím Topo, nákresy cest, průvodce v pdf či něco takového na lezeckou oblast v Chorvatsku na Pagu? Skaly jsou to Stogaj a Zamak.
Pokud by někdo něco měl, ozvěte se,
díky moc...
  Re: Chorvatsko-Topo-Pag 09.06.2011 nikdo nic? :-/
Cernotin/hluzov 04.06.2011 Ahoj,nevite nekdo jestli se muze pord lozit v oblasti cernotin hluzov(byvaly lom) a jak dlouho to tam vysycha po desti?diky z kazdou odpoved,filip:)
  Re: Cernotin/hluzov 05.06.2011 Ahoj, bohuzel nemam info o akualnim stavu, jen chci rict, ze za horni hranou lomu roste les, takze k
    Re: Cernotin/hluzov 05.06.2011 Povolene to je celorocne bez vijimky, vzhledem k tomu ze je to vapno tak klidne hned po desti, s tou
nemecko 04.06.2011 Zdar, nevi nekdo nejakou stranku kde se da zjistit stav nemeckych piskovcu? pripadne jak je to tam slezenim po desti??
  Re: nemecko 04.06.2011 zacni na teufelsturm.de.
    Re: nemecko 05.06.2011 Nejjednodušší je koukat na počasí v Děčíně a Bad Schandau.
A docela pěkná aplikace je počasí
Nepromokavá bunda 04.06.2011 Ahoj,
hledám bundu, která bude mít výbornou nepropustnost, na prodyšnosti mi nezáleží, stačí pokud bude mít otevíratelné průduchy v podpaží Váhově tak do 600g. Jen to chci s podešívkou aspoň síťovinovou, aby se nelepila na ruce, může to být i plášt
  Re: Nepromokavá bunda 04.06.2011 Muzu vedet jaky Tilak?
  Re: Nepromokavá bunda 04.06.2011 a si si jistý, že ti to proteklo? Že to nemáš zevnitř zapařené? Mám klasickou levnou AlpinePro. Při
    Re: Nepromokavá bunda 04.06.2011 Mám to stejně, docela se totiž při náročnějším pohybu potím, takže sice mi bunda ani kalhoty nepromo
      Re: Nepromokavá bunda 04.06.2011 já jsem ale zase četl, že od tohoto jsou Goráč a jiné membrány, že ti ty páry odvedou ven, ale Gore
        Re: Nepromokavá bunda 04.06.2011 Problém je, že při dešti je vysoká vlhkost vzduchu a odpařování tudíž moc neprobíhá. Pak mají problé
  Re: Nepromokavá bunda 05.06.2011 Nejlepší nepropustnost mají goráče. Počkej si do srpna na 50% výprodej v Hudy a máš ji tak za 3-3.50
    Re: Nepromokavá bunda 06.06.2011 O neco vic mne trochu rozesmalo :)
1
...
738
739
740
741
742
743
744
745
746
747
748
749
750
751
752
753
754
755
756
757
...
2263
Napinani lana Ahoj,
budu napinat lanovku z lana. Bude dost dlouha a potrebuju ji radne napnout, protoze bude nizko nad zemi, tak at neni moc provesena.
Mam zvladnute kladkostroje na napinani slack lajny, ale nevim, cim napinat lano - myslim, cim za nej tahat. Jestli pouzit prusik, jumar nebo neco jineho, abych lano zbytecne nenicil.
Diky za tipy,
Honza HonzaD. 10:40:53 06.06.2011odpovědět
  Re: Napinani lana Zdar, když napínáme traverz přez lom (200 m statiky) tak to napínáme pomocí prusíků 11:01:30 06.06.2011odpovědět
  Re: Napinani lana Hlavně se nepokoušej napnout lezeckou dynamiku, protože to je nemožné. Jinak já doma napínal lano pomoci hupcuku a pohoda 11:28:18 06.06.2011odpovědět
    Re: Napinani lana Kdyz jsme napinali 50 m statiky pres 4 kladky a blokant (petzl basic) v 5 lidech, tak jsme roztrhali oplet na cucky. prusiky budou asi lepsi. jena 11:48:03 06.06.2011odpovědět
    Re: Napinani lana Jumarem akorát rozřežeš oplet. Použij prusík, nebo nějakou svírku bez zubů - kometa, kyblock,... která jde navíc rozevřít a sundat i v tahu. martan 11:48:38 06.06.2011odpovědět
  Re: Napinani lana Mam statiku. K prusikum jsem minule sahnul take, ale zajimalo me, jestli nekdo nema nejakou setrnejsi metodu, protoze prusik posune oplet proti jadru. Prusik pak kotvim vanockovym uzlem, aby to cele slo povolit.
H. HonzaD. 13:08:45 06.06.2011odpovědět
    Re: Napinani lana Já to napínám přes STOP brzdu. Když se to dobře udělá, drží to jako lutherská víra a šetrné k lanu je to myslím taky. Povolit to pak taky jde v pohodě. Šroubek 13:23:28 06.06.2011odpovědět
      Re: Napinani lana co to, prosim, je ta STOP brzda? HonzaD. 14:24:04 06.06.2011odpovědět
        Re: Napinani lana slaňovací pomůcka od Petzlu martan 15:12:55 06.06.2011odpovědět
          Re: Napinani lana Já používám gri-gri v kombinaci s rescuecendrem , pohoda. Dejv 18:52:17 06.06.2011odpovědět
            Re: Napinani lana Budu za hlupaka - co je to kometa, kyblock? Nikde jsem to nedokazal najit. jena 08:44:47 07.06.2011odpovědět
              Re: Napinani lana Výrobci to označují různě, tvarů je víc, má to posuvnou západku a šroub. Kluci tomu myslím říkali i žehlička. Sežene se to z vyřazených sebejistících popruhů na OOP, šité věci uřízneš, kovové mají delší životnost. Např.: http://aukro.cz/show_item.php?item=1654714183 martan 10:24:14 07.06.2011odpovědět
  Re: Napinani lana Ahoj. Vypínání fixních lan je součástí mé profese. Učíme je vojenské instruktory lezení a využíváme vypnuté lana při překonávání traverzů, řek, skalních věží,údolí, šikmém slanění atd.
Napiš email a pošlu popis i schámata jak vypínat lana. Ponik 23:01:22 07.06.2011odpovědět
    Re: Napinani lana dostik7@centrum.cz
HonzaD. 23:52:33 07.06.2011odpovědět
    Re: Napinani lana jakub-marek(zavináč)centrum tečka cz
Budu moc vděčný za přeposlání díky Fly 07:17:05 08.06.2011odpovědět
      Re: Napinani lana Poprosím také o přeposlání. Díky moc. Esus 08:16:51 08.06.2011odpovědět
        Re: Napinani lana Napiš mi email, v noci to budu posílat. Teď je tady v Afgoši mizerné připojení. Ponik 15:10:42 08.06.2011odpovědět
          Re: Napinani lana nejeď myší na jeho podpis, meil uvidíš martan 15:24:39 08.06.2011odpovědět
            Re: Napinani lana Bohužel tady v Afghánistánu internet ministerstva obrany tuto aplikaci nepodporuje. Ponik 18:40:23 08.06.2011odpovědět
              Re: Napinani lana b.nik@tiscali.cz 22:33:58 08.06.2011odpovědět
                Re: Napinani lana ghoasst@seznam.cz Adam 10:44:23 28.05.2012odpovědět
                  Re: Napinani lana Prosim tez o navod.
opicakuz@gmail.com
Moc dekuji. Opicakuz 20:49:30 23.12.2015odpovědět
                    Re: Napinani lana Ahoj, máš ještě někde ten mail o vypínání lan? měl bych o něj zájem.
Děkuji Martin 20:17:20 21.02.2017odpovědět
    Re: Napinani lana Dobrý den, na toto téma se dá sehnat pramálo, mohl bych poprosit také o přeposlání? Děkuji. Ondřej Nosek 21:13:07 31.03.2017odpovědět
    Re: Napinani lana prosím o zaslání popisu napínání lana, děkuji.vides@centrum.cz 12:51:15 28.04.2017odpovědět
    Re: Napinani lana vides@centrum.cz vaclav 12:52:19 28.04.2017odpovědět
      Re: Napinani lana ahoj, jestli si dostal ten mail, mohl bys mi ho taky prosím přeposlat? Ondrej1.c@seznam.cz PLobo 11:59:51 05.06.2017odpovědět
    Re: Napinani lana Ahoj, mohl bych prosím také poprosit o přeposlání schématu na napínání? Děkuji. geo.luki 12:25:21 19.07.2019odpovědět
      Re: Napinani lana Ahoj, prosím o přeposlaní návodu na napínání lana.
Děkuji. Tomáš 20:57:38 14.08.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: