LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Poloviční lano14.06.2011
Ahoj,
jaký máte názor na použití polovičního lana (7,8mm)v jednom pramenu pro chůzi po ledovci a na dojištění hodně lehkých úseků ("chodeckých") na skále?
 Re: Poloviční lano14.06.2011
kolik vás jde? ve dvou bych vzal krátké jednoduché ze stěny. Váha stejná a nebude se plést zbytečnýc
  Re: Poloviční lano16.06.2011
Jak provádíte záchranu z trhliny na krátkém laně ve dvou lidech?
   Re: Poloviční lano17.06.2011
Na třicítku se navážeme cca do třetin a doufáme, že v případě pádu do trhliny bude příslušnej zbytek
    Re: Poloviční lano17.06.2011
ve dvou je 10m od sebe málo, chce to aspoň 20. = 50m dvojčete je výrazně lepší. A hlavně klasický la
    Re: Poloviční lano20.06.2011
Takže neděláte brzdící uzly a pak byste udělali kladkostroj přímo na tom zatíženym laně?
     Re: Poloviční lano20.06.2011
Uzly jo, kladkostroj na tom krátkým zbytku a pokud by ten nestačil, řval bych všemi prostředky o pom
      Re: Poloviční lano22.06.2011
Na tom zbytku budeš ale těžko dělat kladkostroj - 30m/3 = 10m, takže ti to nemůže dosáhnout ani k po
       Re: Poloviční lano23.06.2011
A jak provádíš záchranu z trhliny ty?
  Re: Poloviční lano16.06.2011
Zrovna ve dvou bych radsi vzal to dlouhe polovicni a v mistech, kde se bojim bych ho prelozil na pul
 Re: Poloviční lano14.06.2011
Jednoznačně ano. Na ledovec jeden pramen bohatě stačí, na jištění ve skále jde použít dvojitě jako k
 Re: Poloviční lano14.06.2011
Na skále pokud spolulezec do lana pouze odsedá tak OK.Pokud předpokládáš pád (jakože ano), tak zálež
 Re: Poloviční lano14.06.2011
idealni na ledovec pro dva a pro sichr, kdyby bylo treba neco malo odjistit, slanit nebo postupovat
 Re: Poloviční lano14.06.2011
Na ledovec bych ti doporučil 8mm lano Rando od Bealu, splňuje 5 pádů v jednom prameni při pádovém fa

 Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání13.06.2011
Neví někdo jaká je ted situace s přespáváním na parkovištích v Rakousku, přesněji blízkosti Dachsteinu? Co všechno se toleruje, nebo je ještě možné na nich přespávat. Za jakýkoli informace ohledně přespávání nebo třeba i ubytování bych byl opravdu velice
 Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání13.06.2011
Když večer přijedeš, přespíš ve spacáku a ráno, než se začnou sjíždět auta, to zbalíš, tak to bude v
  Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání13.06.2011
V noci znamená tak v jednu až ve tři ráno - jako Rakušáci.
  Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání14.06.2011
Cca v pul pate rano prijede hlidac a cele parkoviste projede s rukou na klaksonu, takze jak moc to t
   Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání14.06.2011
Sympatickej budicek - ve smyslu "vstavejte vy holomci a alou do steny, at tam nezatmite".
 Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání14.06.2011
A je nějaká další možnost, kde složit hlavu? Například ceny za nocleh na horské chatě či nějaké kemp
  Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání14.06.2011
Adámek, Simony, Kölner, Hofpürgl - a mnohé další chaty (viz třeba
   Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání14.06.2011
k tomu Adámkovi - jaká je pravděpodobnost, že se vyspíme na chatě bez rezervace v červenci? Nevíme p
    Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání14.06.2011
Když dorazíš na chatu odpoledne a nebude to sobota, tak tam místo na 99 % bude. Klidně tam ale můžeš
     Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání15.06.2011
no spíš to vidím že to bude pátek... dík za odpověď!:-)

 Lezecký oddíl Praha13.06.2011
Dobrý den,
může někdo doporučit lezecký oddíl v Praze, který přijímá nováčky ideálně touto dobou?
Mám průpravu z umělé stěny, ale radši bych podstoupil nějaký dlouhodobější a systematičtější výcvik třeba s instruktorem ČHS. Prošel jsem sezna
 Re: Lezecký oddíl Praha14.06.2011
můžou tam být i staré údaje nebo chyby, kontaktuj raději nějakého předsedu přímo;)
 Re: Lezecký oddíl Praha14.06.2011
Horoškoly v oddílech většinou začínaj na jaře nebo ne začátku semestru.
  Re: Lezecký oddíl Praha16.06.2011
Je to tak - zejména studentské oddíly zpravidla nabírají se začátkem podzimního semestru (mj. i ten,

 průvodce Frankenfels13.06.2011
Nevíte někdo, kde by se dal sehnat nějaký elektr.průvodčík, nebo stačí jen přehled oblastí a pár cest k tomu. Pojedu o víkendu okolo, rád bych se tam zastavil a už nestíhám nic sehnat a taky se mi nic nepodařilo vygooglit.

 Hlada sa13.06.2011
Ak ste niekdo nasli v nedelu v oblasti Velkeho Manina, termosku Coleman 1l (plna caju) ozvite sa mi prosim na email.
Na naleznom sa dohodneme :)
email: jakub.malayATgmail.com

 dugi otok13.06.2011
Ahoj, nevíte někdo jak je to s lezením na tomhle chorvatském ostrově?

http://www.chorvatsko.cz/svdalos/dugi.html

 Julské Alpy s dětmi13.06.2011
Chystáme se do Julských Alp s dětmi (11 a 13 let). Nemohli byste mi poradit nějaké chodecké vrcholy - lehké a krajinářsky zajímavé, které by pro ně byly vhodné? Díky
 Re: Julské Alpy s dětmi13.06.2011
Jarabica z Logu, Mangrt od Koča pod Magartom, Mala a Velka Mojstrovka z Vršiče, Prisojnik / Prisank

 Kurz skalního lezení12.06.2011
Zdravím,
od února lezu na indoor stěně, což mě moc baví, ale přes léto bych chtěl zkusit nějaké to skalní lezení. Mohl by někdo doporučit nějaký kurz skalního lezení? Přemýšlel jsem tak nad dvoudenním kurzem, ale rád si nechám poradit.
Pře
 Re: Kurz skalního lezení12.06.2011
Zapiš se do nějakého kroužku ! A získej pořádnou cestou ČHS-ku ..lezení je o hubu a nějaké dvou denn
  Re: Kurz skalního lezení12.06.2011
plně souhlasim s předešlým. Najdi si nejbližší horoklub a přihlaš se do něj. Od starších získáš zkuš
 Re: Kurz skalního lezení13.06.2011
Čus, máš v podstatě tři možnosti: přihlásit se do oddílu, jít na kurzy, anebo prostě začít lízt. Nab
  Re: Kurz skalního lezení13.06.2011
Pokud jsi z Prahy a okolí, můžu doporučit
  Re: Kurz skalního lezení13.06.2011
Honza to podle mne rozebral celkem rozumně. (Jediný, s čím bych nesouhlasil, je návrh "začít lé
   Re: Kurz skalního lezení13.06.2011
Děkuji všem za rady, jsem rád, že jste mě vyvedli z omylu, že mi bude víkendový kurz stačit :-) Obrá
   Re: Kurz skalního lezení14.06.2011
Ohledně přechodu ze sportovek na vlastní má Robert asi z velký části pravdu, i když si trochu myslím
 Re: Kurz skalního lezení13.06.2011
Přidávám se k názoru, že nejvhodnější bude vstoupit do některého dobrého oddílu, který má vyškolené

 dolomity12.06.2011
Ahoj,

nemáte někdo tip na ubytování v okolí Cortiny? Hledám, hledám, ale nic rozumného nenacházím.

Dík
 Re: dolomity12.06.2011
Přímo v Cortině jsou dva kempy vedle sebe. Ubytání kolem 12E.
 Re: dolomity13.06.2011
Do okolí Cortiny jezdím už mnoho let lézt, můžu ti poradit několik dobrých míst pro vlastní spaní v
 Re: dolomity13.06.2011
Normálně spím taky nadivoko, kde se dá, ale zrova v Cortině ti opravdu vřele doporučuju kemp, konkré

 Presa12.06.2011
Ahoj,prosím sháním set 5 - 6 pres za nějakou rozumnou cenu (max. do 1500,-). Můžete poradit?
Díky
 Re: Presa12.06.2011
v momentálni akci hudy sportu... 5 za cenu 3 nebo tak nějak...
 Re: Presa12.06.2011
nebo taky tady na lezci v obchodě :-)

1   ...   734   735   736   737   738   739   740   741   742   743   744   745   746   747   748   749   750   751   752   753   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Poloviční lano
Ahoj,
jaký máte názor na použití polovičního lana (7,8mm)v jednom pramenu pro chůzi po ledovci a na dojištění hodně lehkých úseků ("chodeckých") na skále?
Helča09:08:58 14.06.2011
odpovědět 
 Re: Poloviční lano
kolik vás jde? ve dvou bych vzal krátké jednoduché ze stěny. Váha stejná a nebude se plést zbytečných 20 metru
09:18:00 14.06.2011
odpovědět 
  Re: Poloviční lano
Jak provádíte záchranu z trhliny na krátkém laně ve dvou lidech?
Eli14:15:05 16.06.2011
odpovědět 
   Re: Poloviční lano
Na třicítku se navážeme cca do třetin a doufáme, že v případě pádu do trhliny bude příslušnej zbytek pro záchranu stačit. Přiznávám, zrovna výkvět metodiky to není, ale ptala ses na praxi.
honza10:44:49 17.06.2011
odpovědět 
    Re: Poloviční lano
ve dvou je 10m od sebe málo, chce to aspoň 20. = 50m dvojčete je výrazně lepší. A hlavně klasický lano bez úpravy se nacucá vodou a pak je to běs.
Jinak Beal Rando je prakticky to samý co dvojče, pokud bych chtěl 30m, tak bych asi sháněl zbytek dvojčete z Lanexu.
Dvojče najednoducho je OK na ledovci, pokud jsou ostrý hrany (skála, hřeben), tak to chce dvojitě.
12:37:58 17.06.2011
odpovědět 
    Re: Poloviční lano
Takže neděláte brzdící uzly a pak byste udělali kladkostroj přímo na tom zatíženym laně?
Eli08:43:39 20.06.2011
odpovědět 
     Re: Poloviční lano
Uzly jo, kladkostroj na tom krátkým zbytku a pokud by ten nestačil, řval bych všemi prostředky o pomoc. Jak jsem psal, není to zrovna učebnicovej postup, ale je to imho cca v rovnováze např. s tím, že pak z kopce stejně sjíždíš nenavázaná. Btw. už jsem si kolikrát na ledovci připadal jako trotl, byť takhle nemetodicky navázanej, když široko daleko všichni ostatní lyžníci chodili navolno.
honza11:52:46 20.06.2011
odpovědět 
      Re: Poloviční lano
Na tom zbytku budeš ale těžko dělat kladkostroj - 30m/3 = 10m, takže ti to nemůže dosáhnout ani k postiženýmu a když tam máš pojistný uzly, tak ho zas nevytáhneš po jeho laně. Podle mě jsou možný 2 varianty: buď 50m lano s bezp. uzlama a dostatečnou rezervou pro kladkostroj. nebo 30m s rozestupama 15m ale bez bezp. uzlu a každej rezervu pro kladkostroj na postupný vytažení po laně postiženýho.
Eli11:59:18 22.06.2011
odpovědět 
       Re: Poloviční lano
A jak provádíš záchranu z trhliny ty?
honza14:26:24 23.06.2011
odpovědět 
  Re: Poloviční lano
Zrovna ve dvou bych radsi vzal to dlouhe polovicni a v mistech, kde se bojim bych ho prelozil na pulku a lezl na dvojitym. V lehcich terenech muj druholezec remca, ze s dvouma pramenama shazujeme dvakrat vic sutru nez s jednim pramenem. Ale on remca porad, beru ho s sebou jako takove radio nebo spis gramofon.
jx zero14:59:12 16.06.2011
odpovědět 
 Re: Poloviční lano
Jednoznačně ano. Na ledovec jeden pramen bohatě stačí, na jištění ve skále jde použít dvojitě jako klasický dvojče, délka se hodí při slanění. Na ledovcový courání + občas něco dojistit tahám 50m dvojčete. Krátký tlustý lano bez úpravy proti vodě jsem měl jednou a už nikdy více ;-)
09:31:29 14.06.2011
odpovědět 
 Re: Poloviční lano
Na skále pokud spolulezec do lana pouze odsedá tak OK.Pokud předpokládáš pád (jakože ano), tak záleží na možném pádovém faktoru a ne na obtížnosti cesty, tak jedině jedničkový lano
10:42:19 14.06.2011
odpovědět 
 Re: Poloviční lano
idealni na ledovec pro dva a pro sichr, kdyby bylo treba neco malo odjistit, slanit nebo postupovat soucasne ve skalnim terenu, mi prijde 30 m te nejtenci pulky nebo dvojcete.
honza11:18:00 14.06.2011
odpovědět 
 Re: Poloviční lano
Na ledovec bych ti doporučil 8mm lano Rando od Bealu, splňuje 5 pádů v jednom prameni při pádovém faktoru 0,8. Dělají ho v 20, 30 a 48m. Nízká váha, cena něco málo přes 1.000kč a vhodná golden úprava. Mám ho na skialp a je výborné. Taky se dá použít na lehké cesty jako Stüdlgrat.
Ponik11:57:21 14.06.2011
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop | Re: Podle článku byl B.I.G. původně "Projekt Hard"? |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (58)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (6)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi