LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231413 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 expresky Ocún15.06.2011
Ahoj,nemáte někdo zkušenost s expreskama od Ocúnu?
 Re: expresky Ocún16.06.2011
nevím co bys chtěl vědět, lezu s nima už asi 3 roky a žádnej problém, zatím nic neprasklo...

 Ostaš - Meteorologická15.06.2011
Zdravím. Mám dotaz ohledně Meteorologický na Zadní Ostaši. Co si matně pamatuji dá se na ni dojít i pěšky, že? Jak velkej tam je plac, kolik se na něj vejde lidí? Předem děkuji za odpovědi. Petr
 Re: Ostaš - Meteorologická15.06.2011
Pěšky se tam dá dojít, prakticky jdeš od první paseky furt po vrstevnici (okolo velkýho střecháče).
  Re: Ostaš - Meteorologická15.06.2011
No já myslel ne dojít pod šutr, ale na šutr, je to okrajovka ne?

 webmasteři...Přímýho poskytovatele fakt ne14.06.2011
Ahoj webmasteři, nechci prudit, ale ten inzerát ohledně půjček pro lidi s problémy s exekucí ze 14.6. podle mě nepatří mezi slušný lidi, tim míň na lezeckej server.
 Re: webmasteři...Přímýho poskytovatele fakt ne15.06.2011
Už jsem ho vykostil, díky za upozornění.
  Re: webmasteři...Přímýho poskytovatele fakt ne18.06.2011
je třeba znovu kostit

 horolezec z Hradci Kralove14.06.2011
Ahoj,
kdo zná horolezec z Hradci Kralove,
ktere byl na 11.6.11 na vrchol "Prvni" na Křížový vrch u Adršpach.

Mam ještě fotka od cesta "Jama a Kyvadlo"

Pozdrav z Drazdany
R.Bernerova

 Monte Cucco14.06.2011
Ahojte,v červenci 2011 chceme jet do Finále Ligure, nevíte náhodou jak je to letos v kempu Monte cucco u picérky, jestli se tam platí? Loni to bylo ještě zadarmiko. Děkuji za informaci.Eva
 Re: Monte Cucco14.06.2011
Duben vše při starém.

 Poloviční lano14.06.2011
Ahoj,
jaký máte názor na použití polovičního lana (7,8mm)v jednom pramenu pro chůzi po ledovci a na dojištění hodně lehkých úseků ("chodeckých") na skále?
 Re: Poloviční lano14.06.2011
kolik vás jde? ve dvou bych vzal krátké jednoduché ze stěny. Váha stejná a nebude se plést zbytečnýc
  Re: Poloviční lano16.06.2011
Jak provádíte záchranu z trhliny na krátkém laně ve dvou lidech?
   Re: Poloviční lano17.06.2011
Na třicítku se navážeme cca do třetin a doufáme, že v případě pádu do trhliny bude příslušnej zbytek
    Re: Poloviční lano17.06.2011
ve dvou je 10m od sebe málo, chce to aspoň 20. = 50m dvojčete je výrazně lepší. A hlavně klasický la
    Re: Poloviční lano20.06.2011
Takže neděláte brzdící uzly a pak byste udělali kladkostroj přímo na tom zatíženym laně?
     Re: Poloviční lano20.06.2011
Uzly jo, kladkostroj na tom krátkým zbytku a pokud by ten nestačil, řval bych všemi prostředky o pom
      Re: Poloviční lano22.06.2011
Na tom zbytku budeš ale těžko dělat kladkostroj - 30m/3 = 10m, takže ti to nemůže dosáhnout ani k po
       Re: Poloviční lano23.06.2011
A jak provádíš záchranu z trhliny ty?
  Re: Poloviční lano16.06.2011
Zrovna ve dvou bych radsi vzal to dlouhe polovicni a v mistech, kde se bojim bych ho prelozil na pul
 Re: Poloviční lano14.06.2011
Jednoznačně ano. Na ledovec jeden pramen bohatě stačí, na jištění ve skále jde použít dvojitě jako k
 Re: Poloviční lano14.06.2011
Na skále pokud spolulezec do lana pouze odsedá tak OK.Pokud předpokládáš pád (jakože ano), tak zálež
 Re: Poloviční lano14.06.2011
idealni na ledovec pro dva a pro sichr, kdyby bylo treba neco malo odjistit, slanit nebo postupovat
 Re: Poloviční lano14.06.2011
Na ledovec bych ti doporučil 8mm lano Rando od Bealu, splňuje 5 pádů v jednom prameni při pádovém fa

 Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání13.06.2011
Neví někdo jaká je ted situace s přespáváním na parkovištích v Rakousku, přesněji blízkosti Dachsteinu? Co všechno se toleruje, nebo je ještě možné na nich přespávat. Za jakýkoli informace ohledně přespávání nebo třeba i ubytování bych byl opravdu velice
 Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání13.06.2011
Když večer přijedeš, přespíš ve spacáku a ráno, než se začnou sjíždět auta, to zbalíš, tak to bude v
  Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání13.06.2011
V noci znamená tak v jednu až ve tři ráno - jako Rakušáci.
  Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání14.06.2011
Cca v pul pate rano prijede hlidac a cele parkoviste projede s rukou na klaksonu, takze jak moc to t
   Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání14.06.2011
Sympatickej budicek - ve smyslu "vstavejte vy holomci a alou do steny, at tam nezatmite".
 Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání14.06.2011
A je nějaká další možnost, kde složit hlavu? Například ceny za nocleh na horské chatě či nějaké kemp
  Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání14.06.2011
Adámek, Simony, Kölner, Hofpürgl - a mnohé další chaty (viz třeba
   Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání14.06.2011
k tomu Adámkovi - jaká je pravděpodobnost, že se vyspíme na chatě bez rezervace v červenci? Nevíme p
    Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání14.06.2011
Když dorazíš na chatu odpoledne a nebude to sobota, tak tam místo na 99 % bude. Klidně tam ale můžeš
     Re: Dachstein, okolní ferráty a možnosti přespání15.06.2011
no spíš to vidím že to bude pátek... dík za odpověď!:-)

 Lezecký oddíl Praha13.06.2011
Dobrý den,
může někdo doporučit lezecký oddíl v Praze, který přijímá nováčky ideálně touto dobou?
Mám průpravu z umělé stěny, ale radši bych podstoupil nějaký dlouhodobější a systematičtější výcvik třeba s instruktorem ČHS. Prošel jsem sezna
 Re: Lezecký oddíl Praha14.06.2011
můžou tam být i staré údaje nebo chyby, kontaktuj raději nějakého předsedu přímo;)
 Re: Lezecký oddíl Praha14.06.2011
Horoškoly v oddílech většinou začínaj na jaře nebo ne začátku semestru.
  Re: Lezecký oddíl Praha16.06.2011
Je to tak - zejména studentské oddíly zpravidla nabírají se začátkem podzimního semestru (mj. i ten,

 průvodce Frankenfels13.06.2011
Nevíte někdo, kde by se dal sehnat nějaký elektr.průvodčík, nebo stačí jen přehled oblastí a pár cest k tomu. Pojedu o víkendu okolo, rád bych se tam zastavil a už nestíhám nic sehnat a taky se mi nic nepodařilo vygooglit.

 Hlada sa13.06.2011
Ak ste niekdo nasli v nedelu v oblasti Velkeho Manina, termosku Coleman 1l (plna caju) ozvite sa mi prosim na email.
Na naleznom sa dohodneme :)
email: jakub.malayATgmail.com

1   ...   734   735   736   737   738   739   740   741   742   743   744   745   746   747   748   749   750   751   752   753   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ostaš - Meteorologická
Zdravím. Mám dotaz ohledně Meteorologický na Zadní Ostaši. Co si matně pamatuji dá se na ni dojít i pěšky, že? Jak velkej tam je plac, kolik se na něj vejde lidí? Předem děkuji za odpovědi. Petr
Petr Haades09:33:12 15.06.2011
odpovědět 
 Re: Ostaš - Meteorologická
Pěšky se tam dá dojít, prakticky jdeš od první paseky furt po vrstevnici (okolo velkýho střecháče). Pokud myslíš plac přímo pod šutrem tak je celkem velkej, akorát nějak nechápu otázku: Kolik se tam vejde lidí...
Martin14:50:45 15.06.2011
odpovědět 
  Re: Ostaš - Meteorologická
No já myslel ne dojít pod šutr, ale na šutr, je to okrajovka ne?
Petr Haades15:26:30 15.06.2011
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192438)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Úžeh 5A Zvůle
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi