Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
ZŠ Komenského - Trutnov
Boulder club Kotelna Brno - Brno
Stěna u Salesiánů - Praha 8

Prodejny
HUDYsport - Teplice
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lienzské Dolomity22.06.2011
Ahoj lezci, obracím se na Vás s prosbou o radu či doporučení. Chystám se s partou do Lienzských Dolomit a na plánu je i lezení. Pokud někdo z Vás má zkušenost nebo by mohl doporučit nějakou oblast či cestu moc mi to pomůže. Popřípadě doporučit nějakého pr
 Re: Lienzské Dolomity22.06.2011
něco málo na bergsteigen.at , hledej "lienzer dolomiten"
 Re: Lienzské Dolomity22.06.2011
zkus

 Adr 19.622.06.2011
Ahoj, sháním pardy, co lezli 19.6. nad Stránskejma na Hroche, Vztyčenou a Páže. Máte u mě dárek. Ozvěte se na tel. 731.552.732 máte u mě dárek :-)) Berny


 Rozkos ve stene, klasika v previsu21.06.2011
Dik, chechtal jsem se nahlas.
J
 Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu21.06.2011
jojo, ale ma to holka pekne vymakane. dokonce i mail - tynka.rozkos@seznam.cz :D :D
 Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu21.06.2011
jojo, ale ma to holka pekne vymakane. dokonce i mail - tynka.rozkos@seznam.cz :D :D
  Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu21.06.2011
ja mam v previsech rozkose dost i bez pomoci, takze toho emajla jsem nezkousel..)))
j
   Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu21.06.2011
"inteligentni" ??
    Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu21.06.2011
.. ze by svatej? nebo jen hnidopich?
     Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu22.06.2011
masakr :)
 Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu22.06.2011
To je nakej inzerat nekde? Kde?
  Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu22.06.2011
Inzerát zmizel :o((((
   Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu22.06.2011
teda admini..

 Camp Finale21.06.2011
Neví někdo, jak je to v kempu ve Finale s vodou? Jestli nejsou nějaké problémy? Dík.
 Re: Camp Finale21.06.2011
Jasně, že je voda pitná... akorát tam maj všichni slintavku ;-)
 Re: Camp Finale21.06.2011
Loni jsem s tím neměla problémy:-) Je pitná.

 VIA FERRATA SET 20.06.2011
Čau bando. Poradil by mi někdo do jakeho via ferrata setu jít? Jaký je lepší a jake jsou rozdily mezi nimi..celekem na to spěchám, diky všem za info, protože v prodejně vám prodají vždy to co chcou prodat hoře zdar
 Re: VIA FERRATA SET 20.06.2011
Jakýkoliv trhací s dlaňovými karabinami na pružném popruhu.
 Re: VIA FERRATA SET 20.06.2011
Já myslím že je to celkem jedno, jaká značka atd... Hlavně aby ti do ruky padly karabiny, když ji bu
  Re: VIA FERRATA SET 20.06.2011
Ja taky doporucuji s brzdou. Videl jsem kluka, co 3x za sebou spadnul na jednom previslem miste. S t
  Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
Souhlas - a ještě lepší je vykašlat se na ferraty. Zábava fakticky nebezpečnější než lezení a mnohem
   Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
E? V čem jsou ferraty nebezpečnější než lezení??
    Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
Můj názor: jo, je to tak.
1) Ty pády na ferratách jsou děsivý. Dvoumetrová tlama do pár desít
     Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
Hele, tak pod tohle se musim podepsat, sdilim stejny nazor.

Naposledy jsem vybihal j
  Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
kazdy ferratovy set je na jeden pad. i s brzdou/destickou je na jeden. kdyz to provleces (a po nejak
   Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
Jaké? (Vzhledem k použitým horolezeckým lanům je to pěkná blbost, co píšeš, promiň.)
 Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
Ahoj,
taky záleží kolik vážíš. Provlíkací set bzdí na 6kN. Takže jestli máš 60kg tak je přetí
  Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
S protahovaci brzdou rozhodne ne. Myslym zen uz ani nemaj certifikát UIAA. Dle testu DAVu pokud je t
   Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
To jsou desny kecy. Asi bude dobre sem hodit statistiku urazu pri lezeni a na ferratach. Zkusim to s
    Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
Ano to sou kecy. Porovnavat provoz na silnici a ferraty je trochu něco jineho. SUV nehyzdi slinice j
 Re: VIA FERRATA SET 22.06.2011
Děkuji všem za vyživné info, ale jde mi z toho hlava kolem. Dal by někdo odkaz teda do jakeho setu j

 Recall for replacement: GRIGRI 2 20.06.2011
http://petzl.com/en/outdoor/recall-replace ment-grigri-2?utm_source=facebook.com&utm_mediu m=petzl-page&utm_campaign=rec
 Re: Recall for replacement: GRIGRI 2 20.06.2011
 Re: Recall for replacement: GRIGRI 2 20.06.2011
A proto CLIC-UP a neřešíte sra....

 bouldrovka20.06.2011
Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o radu.Budu si doma dělat bouldrovku 3,5x3,5m a nevím co vyjde výhodněj jestli OSB nebo překližka? Taky by mě zajímala tloušťka asi zvolím 18mm, ale třeba třeba půjde i tenší, ale nevím potřeboval bych poradit.Díky.
 Re: bouldrovka20.06.2011
Pokud budeš dělat takhle malou stěnu tak rozdíl mezi kvalitní překližkou a slabou ti udělá v ceně do
 Re: bouldrovka20.06.2011
OSB 22mm ti staci i na tricitku sklon, ted se dela i 25mm... rozhodne je lepsi mit doma stenku nez k
 Re: bouldrovka20.06.2011
doma mám 18mm nebo 20mm osb desky chytnutý jen na krajích vrutama zhruba po 40cm-50cm a funguje to.
  Re: bouldrovka20.06.2011
Super diky za rady, OSB se mě moc nepozdává možná raději připlatím a koupím překližku ale ještě neví
   Re: bouldrovka20.06.2011
Mohli byste mi poradit, kde jsou k sehnání 20mm nebo 22mm překližky? Už nějakou dobu se sem tam dívá
    Re: bouldrovka20.06.2011
Já mám pár metrů o baráku firmu DYAS a tam je dělají, dvakrát do roka mívají 50 procent slevu, ale u
    Re: bouldrovka20.06.2011
Já mám pár metrů o baráku firmu DYAS a tam je dělají, dvakrát do roka mívají 50 procent slevu, ale u

 Höllental20.06.2011
Neporadíte mi někdy tip na dobrou předpověď počasí pro Höllental?
Díky
Mařa
 Re: Höllental20.06.2011
 Re: Höllental20.06.2011
Žádná není:-) Plus mínus umí počasí odhadnout každej, ale estli na Semáču bude průtrž a v Höllentalu
 Re: Höllental21.06.2011
wetter.de ?
  Re: Höllental21.06.2011
Když už tak wetter.at. Dá se taky na meteoblue.com. Ideal je vyhledat si Rakouský hydrometeorologick
   Re: Höllental21.06.2011
Nějakou dobu už chmi...
   Re: Höllental21.06.2011
Vzdy je lepsi kouknout na mistni stranky nez stranky typu yr.no, ktere ti vyplyvnou jen strojovou pr
 Re: Höllental22.06.2011
 Spacák20.06.2011
ahoj, chtěl bych se informovat, která firma dělá lepší spací pytle. Vybírám mezi High Peak a Hannah. Konkrétní modely jsou HP Pak 1000 a od Hannah je to model Summer, Bike a Micro. Díky Mišák
 Re: Spacák20.06.2011
Myslím že kvalita bude podobná. Kdybych škudlil, šel bych do HP, kdybych šel po kvalitě, pak bych st
 Re: Spacák21.06.2011
Caute, mame Hannah, ja Bike a zena Micro, pocitam tak 5 let urcite, jsou super, lehke, skladne, nedr

 Spacák20.06.2011
ahoj, chtěl bych se informovat, která firma dělá lepší spací pytle. Vybírám mezi High Peak a Hannah. Konkrétní modely jsou HP Pak 1000 a od Hannah je to model Summer, Bike a Micro. Díky Mišák

1   ...   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   742   743   744   745   746   747   748   749   750   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 VIA FERRATA SET
Čau bando. Poradil by mi někdo do jakeho via ferrata setu jít? Jaký je lepší a jake jsou rozdily mezi nimi..celekem na to spěchám, diky všem za info, protože v prodejně vám prodají vždy to co chcou prodat hoře zdar
Brona20:03:44 20.06.2011
odpovědět 
 Re: VIA FERRATA SET
Jakýkoliv trhací s dlaňovými karabinami na pružném popruhu.
Belial21:05:50 20.06.2011
odpovědět 
 Re: VIA FERRATA SET
Já myslím že je to celkem jedno, jaká značka atd... Hlavně aby ti do ruky padly karabiny, když ji budeš přecvakávat asi 5000x. A lepší jsou asi ty s brzdou, trhací je jen na jeden pád. Ale radši nepadej. Ještě je dobrý, když maj popruhy na gumě, nepřekáží to pak při pohybu.
21:40:34 20.06.2011
odpovědět 
  Re: VIA FERRATA SET
Ja taky doporucuji s brzdou. Videl jsem kluka, co 3x za sebou spadnul na jednom previslem miste. S tou brzdou to byl zajimavy, ale mekky zazitek. S trhaci verzi by asi musel jit domu. Takhle to jenom posunul zase zpatky.
Na druhou stranu je ale fakt, ze dneska jsou vice trendy ty site. Asi proto, ze je pak klienti musi casteji menit. U toho s brzdou je vymena jen na pocitu uzivatele.
21:46:23 20.06.2011
odpovědět 
  Re: VIA FERRATA SET
Souhlas - a ještě lepší je vykašlat se na ferraty. Zábava fakticky nebezpečnější než lezení a mnohem méně pestrá.
00:09:44 21.06.2011
odpovědět 
   Re: VIA FERRATA SET
E? V čem jsou ferraty nebezpečnější než lezení??
09:03:37 21.06.2011
odpovědět 
    Re: VIA FERRATA SET
Můj názor: jo, je to tak.
1) Ty pády na ferratách jsou děsivý. Dvoumetrová tlama do pár desítek centimetrů lana, byť s tlumičem. To je rána, oproti který je ten největší adršpašský kondor pohlazení.
2) Obvykle se pohybuješ v spádnici s dost velkým proudem jiných turistů. Pravděpodobnost, že ti někdo hodí na hlavu kámen, flašku s vodou, foťák není vůbec mizivá – a ty nemáš kam uhnout, jen o pár centimetrů.
3) Jseš přikurtovanej k největšímu hromosvodu široko daleko. Pokud se podělá počasí, můžeš se tak leda začít modlit, nebo meditovat, podle založení ;(
Oproti tomu jsou trojkové horské túry (který obvykle vedou tam, kam ferrata) zdravotní procházka …
Robert10:04:48 21.06.2011
odpovědět 
     Re: VIA FERRATA SET
Hele, tak pod tohle se musim podepsat, sdilim stejny nazor.

Naposledy jsem vybihal jednu feratu v Zillosi za kamosema, co lezli v 1/2 hory. Set jsem nemel, tak jsem ze zacatku pouzival odsedku. Pak uz jsem se na to uplne vybodl, protoze a) by me odsedka pri padu asi zabila, b) mam ji kratkou a stejne jsem pri precvakavani nebyl jistenej. Nakonec jsem se spis drzel skaly nez lana a vybehl to nahoru, nebe se zatahovalo a ja se modlil, at to nemajzne do tohohle hromosvodu.

Co me zarazilo, ze vsude ale byly takove ty gumove tlumice padu, vzdy na spodku lana, alias pad s brzdou to asi jeste nejak utlumi, driv jsem to nikdy nevidel. Kazdopadne ale ferata je podle me desne nebezpecna a obcas i fakt dost tezka.

Abych ale pridal hlas k otazce - sel bych do setu s brzdou od Singing Rocku, hlavne at to ma poradne karabiny, co se snadno ovladaji. Nejprijemneji se mi mackaly ty od Salewy, kamos je ma.
upman13:33:25 21.06.2011
odpovědět 
  Re: VIA FERRATA SET
kazdy ferratovy set je na jeden pad. i s brzdou/destickou je na jeden. kdyz to provleces (a po nejakem se ti to ani nepodari) zpatky, tak uz to pak nebude mit pozadovane vlastnosti a v pripade vetsiho padu bych rozhodne chtel, aby to pozadovane vlastnosti melo. asi to chce cas a informace, driv taky lidi chodili jen se smyckama...
05:50:54 21.06.2011
odpovědět 
   Re: VIA FERRATA SET
Jaké? (Vzhledem k použitým horolezeckým lanům je to pěkná blbost, co píšeš, promiň.)
Kuba Turek09:08:11 21.06.2011
odpovědět 
 Re: VIA FERRATA SET
Ahoj,
taky záleží kolik vážíš. Provlíkací set bzdí na 6kN. Takže jestli máš 60kg tak je přetížení 10g, a to je šlupa pořádná. Trhací set brzdí od singáče brzdí na 4,5kN, ale zas je jen na jednu pořádnou držku. Nedělej si u toho hlavu, protože ze života stejně živej nevyjdeš.
Ahoj Tomáš
Trdlo08:23:38 21.06.2011
odpovědět 
  Re: VIA FERRATA SET
S protahovaci brzdou rozhodne ne. Myslym zen uz ani nemaj certifikát UIAA. Dle testu DAVu pokud je to lano starsi, mokre, zmrzle tak je tam ta razova sila takova ze ti to zlame kosti. Kazdy set je jen na jedno pouziti pokud to lano protahnes brzdou pri padu je dost casto spalene a uz to nema pozadovane vlastnosti. I s trhacim muzes cestu dolezt vetsinou nikdy nevytrhnes cely popruh. Pokud ano tak stejne poletis helikopterou pac budes neskutecne domlacenej. Jinak souhlasim s že feraty jsou naprosty nesmysl a ještě k tomu nebezpečny. Přiklanim se k nazoru věchny je vytrhat a nechat pouze ty strare vojenske v italii než se rozpadnou a nijak je neopravovat. Ochranáři pořád řvou o ničení přírody a pak někdo vymlaskne ocelovy kabel do stěny. Kdo se chce podivat nahoru ať se nauči lezt.
17:26:44 21.06.2011
odpovědět 
   Re: VIA FERRATA SET
To jsou desny kecy. Asi bude dobre sem hodit statistiku urazu pri lezeni a na ferratach. Zkusim to sem vecer dat z OEAV, at se tady nepinda jen tak do vetru.
Ohledne tech radikalnich reci - to je neco jako kdyz majitel sportaku a nebo SUV nadava fabkarum, co se motaj v levym jizdnim pruhu. Me tam fabky a jina slaba verbez taky prekazi, ale taky jsem kdysi jezdil ve Felicii, tak mam nejaky ohled a porozumeni a je mi jasne, ze slaba auta na silnici jsou a nezmizi. Stejne tak i nelezci, co oceni VHT a ferraty.

Hlasoval bych pro registraci uctu na lezci pro psani do diskuze. Radikalu a nejchytrejsich anonymu je tady vic a vic...
Honza D.17:56:32 21.06.2011
odpovědět 
    Re: VIA FERRATA SET
Ano to sou kecy. Porovnavat provoz na silnici a ferraty je trochu něco jineho. SUV nehyzdi slinice jako feraty stěny (I když jsou to auta zbytečna. Na silnici nic moc a v terenu jěště horší když to porovnám se svým LR Defendrem.) Není nic ohyzdnějšího než když lezeš cestu a vedle tebe je nataženy ocelovy drat treba i v puvodni lezecke cestě. Ať se ferratisti naučí lézt a lezou si treba hřebenové trojky pořát lepší zážitek než šplhat po ocelovem lanu. Do statistiky při lezení jsou ale zahrnuty i nehody na sportovních cestát a na umělce ne jen cesty v horách.
18:43:30 21.06.2011
odpovědět 
 Re: VIA FERRATA SET
Děkuji všem za vyživné info, ale jde mi z toho hlava kolem. Dal by někdo odkaz teda do jakeho setu jít konkretně... ja by šel dle všeho do http:// www.hudy.cz/ vybaveni/ lezecky-material/ jistici-prostredky/ 92070,inhibitor-tech.html ...bez mezer
21:30:46 22.06.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi